Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν κάθεται!!!!


Lucyboo

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,η μπέμπα μου είναι 11 μηνων και ακόμα δεν κάθεται μόνη της..Είχαμε πάει στο παιδων την είδαν και μας είπαν να κάνει φυσικόθεραπειες κάναμε εξέταση απλού καρυοτυπου αλλά ακόμα περιμένουμε τα αποτελέσματα. Το θέμα είναι όμως ότι κάνει βαρελάκια,έχει βλέμματος επαφή,γελάει γυρνάει στο όνομα της επίσης άμα την σηκώσεις βάζει δύναμη στα πόδια της και κάνει κινήσει για να περπατήσει και μάλιστα χαίρεται και όλο γελάει.Με το φαγητό δεν έχουμε κανένα θέμα απλά δεν μου κάθεται..η φυσικοθεραπευτρια μου λέει δεν μας νοιάζει το κάθισμα το θέμα είναι να δυναμώσει, όταν θα δυναμώσει τότε και θα κατσει..αλλά πραγματικά έχω αρχίσει και αγχώνομαι πάρα πολύ. Υπάρχει άλλη μανούλα που να αργησε το μωρακι της να κατσει??ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lucyboo είπε:

Καλησπέρα σας,η μπέμπα μου είναι 11 μηνων και ακόμα δεν κάθεται μόνη της..Είχαμε πάει στο παιδων την είδαν και μας είπαν να κάνει φυσικόθεραπειες κάναμε εξέταση απλού καρυοτυπου αλλά ακόμα περιμένουμε τα αποτελέσματα. Το θέμα είναι όμως ότι κάνει βαρελάκια,έχει βλέμματος επαφή,γελάει γυρνάει στο όνομα της επίσης άμα την σηκώσεις βάζει δύναμη στα πόδια της και κάνει κινήσει για να περπατήσει και μάλιστα χαίρεται και όλο γελάει.Με το φαγητό δεν έχουμε κανένα θέμα απλά δεν μου κάθεται..η φυσικοθεραπευτρια μου λέει δεν μας νοιάζει το κάθισμα το θέμα είναι να δυναμώσει, όταν θα δυναμώσει τότε και θα κατσει..αλλά πραγματικά έχω αρχίσει και αγχώνομαι πάρα πολύ. Υπάρχει άλλη μανούλα που να αργησε το μωρακι της να κατσει??ευχαριστώ 

κορίτσι μου καταρχήν να σου ζήσει και να την χαίρεσαι! Θα μιλήσω με βάση περιστατικό γνωστής μου, οπότε δεν ξέρω όλες τις λεπτομέρειες. Το αγοράκι της ειχε λιγο πολυ αυτη τη συμπεριφορά και της είχαν μιλήσει για υποτονία ή υπερτονία (δεν το θυμάμαι καλά) . Η κοπέλα αυτή είχε γεννήσει και λίγο πρόωρα (κάπου 34-35 ενδομαδες). Ειδικά αυτό που περιγράφεις το τέντωμα κ η δύναμη στα πόδια σαν να θελει να περπατήσει ενώ δεν κάθεται ακόμα καλά καλά είναι αρκετά χαρακτηριστικό από ότι της είχαν πει. Τότε είχε πάει αν θυμάμαι καλά στο παίδων πεντέλης κ μετά έκαναν φυσικοθεραπείες. Το παιδί δεν είχε τίποτα άλλο, ήταν υγιεστατο και με τον καιρό βελτιώθηκε πάρα πολύ.

Προφανώς κ όλα αυτά πρέπει να τα δεις με γιατρό ειδικό και αυτά στα αναφέρω μόνο κ μόνο επειδή πραγματικά μου θύμησε το περιστατικό αυτό το οποίο πήγε εξαιρετικά και τώρα δεν καταλαβαίνεις καν οτι κάποτε δυσκολεύτηκε. Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποτονια έχει διαγνωστεί και μένα η μικρή και η φυσικοθεραπευτρια της το ίδιο μου είπε.. το ότι έχει αποκτήσει δύναμη μου είπε ότι είναι πολύ καλό και ότι θα κάτσει γιατί δεν έχει τίποτα άλλο η αλήθεια είναι ότι γεννήθηκε πολύ μικρούλα...Αλλά σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucyboo είπε:

Υποτονια έχει διαγνωστεί και μένα η μικρή και η φυσικοθεραπευτρια της το ίδιο μου είπε.. το ότι έχει αποκτήσει δύναμη μου είπε ότι είναι πολύ καλό και ότι θα κάτσει γιατί δεν έχει τίποτα άλλο η αλήθεια είναι ότι γεννήθηκε πολύ μικρούλα...Αλλά σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Όλα θα πάνε καλά! Θα είναι μια περίοδος κούρασης κ για τις δύο σας αλλά εφόσον το παιδάκι δεν έχει τπτ άλλο θα το ξεπεράσει. Απλά θέλει προσπάθεια... Να τη χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...