Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καλό σας απόγευμα ❤️❤️❤️  Τι κάνετε;; Εγώ σήμερα πήγα στα καταστήματα να δω περισσότερο τα καρότσια και είμαι ανάμεσα σε 2 ένα της peg perego και ένα άλλο freeon είναι 3 σε 1 γιατί θέλω κ το πορτ μπεμπέ σαν καλάθι και για να τον κοιμίζω εκεί στο δωμάτιο μου στην αρχή κ έτσι κ αλλιως θελουμε και το carseat! θα τα δω ξανά και στο Ίντερνετ αν και μου είπε η κοπέλα θα έρθουν και αλλά μετά τον Σεπτέμβρη! Τα έχετε υπόψην σας; 

πηγα και πήρα και μερικά ρουχαλάκια και δεν ήξερα τι να διαλέξω ήταν όλα τόσο ωραία χαχαχα! Τα βρήκα και σε καλές τιμές γιατί είχαν και παλιο στοκ και είχαν εκπτώσεις 💙💙💙 πήρα οπως είπατε κ εσείς 0-1 και 1-3 κ πήρα και κάτι 3-6 πιο λεπτό θα το βάλει προς Απρίλιο!!! Μου έδωσαν και μια λίστα με όλα τα πράγματα που χρειάζεται ένα μωράκι και τι χρειάζεται στην κλινικη!!! Μου πήρε κ η πεθερά μου αρκετά από το ταξίδι που πήγε τώρα! και από το κατάστημα μου είπαν ότι μου τα κρατάνε στην αποθήκη και όταν θα θέλω θα μου τα φέρουν αυτοί στο σπίτι! Όποτε καλύτερα γιατί τώρα δεν έχω κ που να τα βάλω! Ανυπομονώ κορίτσια να περάσουν οι μηνες να τον πάρω στην αγκαλιά μου…ακόμα στα μισά είμαι 💙💙👶👶👶🍼🍼🍼

Εγώ από καρότσι πήρα το dovati atta 3σε 1 μου άρεσε πολύ και κλείνει ολος ο σκελετός η καλαθουνα του είναι μεγάλη σε σχέση με αλλά που ειδα η τιμή μου ήταν στα 730 ευρώ για εμενα ήταν λίγο τσιμπημένο το έβλεπα στο Ίντερνετ και έλεγα ωραιο αλλά το σκεφτόμουν λόγο τον χρημάτων αλλά τελικά όταν το ειδα από κοντά μου άρεσε ακόμα πιο πολύ  και το πήρα 😊

Θέλει λίγο υπομονή ακόμα.. εμένα μου φάνηκε ατελείωτη η διαδρομή της εγκυμοσυνης να πω την αληθεια τώρα σιγα σιγα φτάνω στο τέρμα και δεν το πιστεύω 

 

2DFD0593-D277-4925-9732-B023D8A78DD6.thumb.jpeg.7a13d30faefd3e7d3504543f373d8612.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Θα περάσει γρήγορα ο καιρός μην αγχώνεσαι και εγώ έτσι έλεγα.  Εγώ είμαι της άποψης να μην πάρω πολύ ακριβό καρότσι γιατί πιστεύω όταν θα αρχίσει να περπατάει θα θέλει ποδηλατάκι και δεν θα κάθεται στο καρότσι. Έτσι πήραμε ένα στα 350 ευρώ 3 σε 1 της lorelli και γερό είναι ( μην είναι και ψεύτικο ) και πολύ όμορφο 

Η αλήθεια είναι στα μαγαζιά σου δίνουν μία τεράστια λίστα επειδή θέλουν να πουλήσουν αλλά δεν πιστεύω ότι τα χρειαζόμαστε όλα αυτά. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Α καλά εννοείται όλα αυτά δε τα παιρνω εξαρχής ξέρω τι θέλω να πάρω! Αλλά βοηθητικό είναι γιατί μπορεί να ξεχάσεις κάτι…

αυτα κ τα δυο έχουν 50 ευρώ διαφορά το ένα 750 το άλλο 700 αλλά βλέποντας τον αδερφό μου το κουβαλάνε παντού το καρότσι και ταξίδια που πήγανε το πήραν μαζί τους κ είναι και 3 χρόνων κ ακόμα μπαίνει μέσα…δεν θα ήθελα να πάρω άλλο μετά ένα και καλό…για αυτο μου άρεσαν αυτά…βέβαια είχε και πολύ πιο ακριβά! Αλλά ο κάθε ενας είναι τι τον βολεύει και τι θέλει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι έχω ακούσει από γνωστές μου πολύ καλές κριτικές για το peg perego. Πολύ βασικό είναι ότι κλείνει ολόκληρο με το βασικό κάθισμα. Έχει κ πολύ ωραία καλαθούνα κ άνετη που θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μέχρι 6 μηνών, γιατί μετά θα μπορεί να κάτσει στο πωπουδάκι. Εγώ είχα πάρει το inglesina trilogy που πιάνει ακόμα λιγότερο χώρο. Δεν χρειάστηκε να πάρουμε άλλο μετά ( τα πιο μικρά της βόλτας) μας βόλεψε απόλυτα.  

Ναι μου άρεσε παρά πολύ το πως κλείνει και ανοίγει εύκολο πολύ κι ούτε βαρύ είναι! Και το χωράει και το αυτοκίνητο! Και μου άρεσε επίσης σε αυτό το καρότσι ότι αν πχ έχω κ ένα δεύτερο μωρό εφαρμόζεις στο ίδιο καρότσι και θέση για το μωρό και για το μεγαλύτερο! Δεν χρειάζεται να παρεις άλλο καρότσι…(υποθετικό αυτό)! Και το καλάθι οντως είναι πολύ άνετο κι θα το έχω εκεί τουλάχιστον για αρκετό καιρό γιατί θα είναι και χειμωνας κ αντί να πάρω αυτό που το βαζεις δίπλα σου και κοιμάται θα το έχω στο καλάθι του…ούτε φωλίτσα που σκεφτόμουν να πάρω θα πάρω αφού αυτό κανεις τη δουλεια σου! 
 

Ειδα κ εγώ το inglesina γιατί το είχα και αυτό υπόψη μου είναι πιο ακριβό από αυτά και νομίζω απλά διαφέρει το όνομα από την peg perego είναι το ίδιο στυλ και τα δυο! Και εγώ αυτό σκέφτηκα ότι δεν χρειάζεται να πάρω μετά κάποιο άλλο πιο μικρό γιατί κ σε τιμές που τα είδα πάνω κάτω έρχεται το ίδιο…! Άρα εσυ δεν χρειάστηκες να παρεις άλλο! Και ποσό μου είπες είναι το άλλο σου παιδάκι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγώ από καρότσι πήρα το dovati atta 3σε 1 μου άρεσε πολύ και κλείνει ολος ο σκελετός η καλαθουνα του είναι μεγάλη σε σχέση με αλλά που ειδα η τιμή μου ήταν στα 730 ευρώ για εμενα ήταν λίγο τσιμπημένο το έβλεπα στο Ίντερνετ και έλεγα ωραιο αλλά το σκεφτόμουν λόγο τον χρημάτων αλλά τελικά όταν το ειδα από κοντά μου άρεσε ακόμα πιο πολύ  και το πήρα 😊

Θέλει λίγο υπομονή ακόμα.. εμένα μου φάνηκε ατελείωτη η διαδρομή της εγκυμοσυνης να πω την αληθεια τώρα σιγα σιγα φτάνω στο τέρμα και δεν το πιστεύω 

 

2DFD0593-D277-4925-9732-B023D8A78DD6.thumb.jpeg.7a13d30faefd3e7d3504543f373d8612.jpeg

Και αυτό φαίνεται ωραίο και καλό! Να πω κάτι όλα παρόμοια μου φαίνονται εμένα χαχαχαχα!! Αυτή την εταιρία δε την ξέρω οπως κ το Lorelli δε τα είδα στην Κύπρο κάπου…αλλά θα το ψάξω κ το δικό σου! 
 

Κ εμένα μου φαίνεται ότι ο καιρός προχωρεί αργά πολύ αργά! Δεν ξέρω γιατί…ενώ κ αλλες φορες περίμενα για κάτι συγκεκριμένο ο καιρός περνούσε και ούτε που το καταλαβαίναμε…υπομονή εσυ είσαι στην ουρα 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και αυτό φαίνεται ωραίο και καλό! Να πω κάτι όλα παρόμοια μου φαίνονται εμένα χαχαχαχα!! Αυτή την εταιρία δε την ξέρω οπως κ το Lorelli δε τα είδα στην Κύπρο κάπου…αλλά θα το ψάξω κ το δικό σου! 
 

Κ εμένα μου φαίνεται ότι ο καιρός προχωρεί αργά πολύ αργά! Δεν ξέρω γιατί…ενώ κ αλλες φορες περίμενα για κάτι συγκεκριμένο ο καιρός περνούσε και ούτε που το καταλαβαίναμε…υπομονή εσυ είσαι στην ουρα 😀😀

Καλημέρα κορίτσια 

έχει πολύ καλές κριτικές πάντως αυτό που σου λέω αν το ψάξεις.. πάνω κάτω τα ίδια είναι σε αυτήν την κατηγορία τα καρότσια που θέλεις να πάρεις οποίο σου αρέσει πιο πολύ.. και εγώ έτσι σκέφτηκα πάντως ένα και καλό να το έχω να είναι στιβαρό να μου μείνει να μην αγοράζω άλλο μετά.. 

ναι έτσι νιώθω προχωράει αργά.. αύριο έχω ραντεβού πάλι.. είχα ένα την Πέμπτη και με ξανά έβαλε πάλι αύριο και περιμένω να δω τι θα μου πει και αύριο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι μου άρεσε παρά πολύ το πως κλείνει και ανοίγει εύκολο πολύ κι ούτε βαρύ είναι! Και το χωράει και το αυτοκίνητο! Και μου άρεσε επίσης σε αυτό το καρότσι ότι αν πχ έχω κ ένα δεύτερο μωρό εφαρμόζεις στο ίδιο καρότσι και θέση για το μωρό και για το μεγαλύτερο! Δεν χρειάζεται να παρεις άλλο καρότσι…(υποθετικό αυτό)! Και το καλάθι οντως είναι πολύ άνετο κι θα το έχω εκεί τουλάχιστον για αρκετό καιρό γιατί θα είναι και χειμωνας κ αντί να πάρω αυτό που το βαζεις δίπλα σου και κοιμάται θα το έχω στο καλάθι του…ούτε φωλίτσα που σκεφτόμουν να πάρω θα πάρω αφού αυτό κανεις τη δουλεια σου! 
 

Ειδα κ εγώ το inglesina γιατί το είχα και αυτό υπόψη μου είναι πιο ακριβό από αυτά και νομίζω απλά διαφέρει το όνομα από την peg perego είναι το ίδιο στυλ και τα δυο! Και εγώ αυτό σκέφτηκα ότι δεν χρειάζεται να πάρω μετά κάποιο άλλο πιο μικρό γιατί κ σε τιμές που τα είδα πάνω κάτω έρχεται το ίδιο…! Άρα εσυ δεν χρειάστηκες να παρεις άλλο! Και ποσό μου είπες είναι το άλλο σου παιδάκι;;

Ο μεγάλος μου έκλεισε τώρα τα 3 κ χρησιμοποιούμε ακόμα το καρότσι, ειδικά τώρα εγώ λόγω της εγκυμοσύνης. Αν πχ πάμε οι δυο μας για ψώνια θα τον βάλω καρότσι γιατί θα κουραστεί κ δεν μπορώ να τον πάρω αγκαλίτσα. Επίσης θα το πάρουμε κ στις διακοπές σε περίπτωση που κοιμηθεί να ειναι άνετα. Εμείς το είχαμε πάρει μαζί με την τσάντα 800€ κ ήταν το δεύτερο κορίτσι μας καθώς κάναμε το λάθος κ πήραμε πρώτα ένα anex θεϊκό, πανέμορφο, αλλά στην πρώτη βόλτα μόνη μου πήγα να βάλω τα κλάματα από το βάρος κ το χώρο που έπιανε στο πορτ μπαγκάζ μου. Το πούλησα μισοτιμής κ πήραμε το inglesina. Εγκεφαλικά ο αντρούλης μου, αλλά το κατά ευχαριστηθήκαμε πραγματικά. Επίσης θεωρώ θετικό να μην χρειαστεί να πάρεις μετά της βόλτας γιατί εκείνα είναι αρκετά σκληρά κ χαμηλά που ακόμα κ για έναν καφέ δεν θα βολεύει όσο το κανονικό. Της peg perego πάντως έχει καλύτερο car seat από την inglesina, πιο άνετο. Μέχρι να χρονίσει θα τον βάζεις άνετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που είστε εγκυμονούσες είχατε πολλά υγρά στον 4ο μηνα; και χτες είχα πονακια χαμηλά.. είναι φυσιολογικό;  νομίζω τα είχα και στους άλλους δυο αλλά πέρασαν πολλά χρόνια και δεν είμαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια που είστε εγκυμονούσες είχατε πολλά υγρά στον 4ο μηνα; και χτες είχα πονακια χαμηλά.. είναι φυσιολογικό;  νομίζω τα είχα και στους άλλους δυο αλλά πέρασαν πολλά χρόνια και δεν είμαι σίγουρη 

Εγώ προσωπικά δεν είχα. Αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν γενικά υγρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ προσωπικά δεν είχα. Αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν γενικά υγρα

νομιζω ειχα και στους αλλους αλλα περασαν και τοσα χρονια και δεν θυμαμαι πολυ καλα.. θα ρωτησω και την γιατρο που θα παω στις 25/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια που είστε εγκυμονούσες είχατε πολλά υγρά στον 4ο μηνα; και χτες είχα πονακια χαμηλά.. είναι φυσιολογικό;  νομίζω τα είχα και στους άλλους δυο αλλά πέρασαν πολλά χρόνια και δεν είμαι σίγουρη 

Εγώ υγρά είχα και εχω μέχρι τώρα δεν μου σταμάτησαν καθόλου και λίγο ακράτεια έχω.. φοράω συνέχεια σερβιετακι αν και δεν ειναι ότι καλύτερο αλλα δεν μπορω να κάνω αλλιώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια που είστε εγκυμονούσες είχατε πολλά υγρά στον 4ο μηνα; και χτες είχα πονακια χαμηλά.. είναι φυσιολογικό;  νομίζω τα είχα και στους άλλους δυο αλλά πέρασαν πολλά χρόνια και δεν είμαι σίγουρη 

Κ εγώ έχω καποιες φορες πιο πολλά καποιες πιο λίγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2022 at 9:23 ΠΜ, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Α καλά εννοείται όλα αυτά δε τα παιρνω εξαρχής ξέρω τι θέλω να πάρω! Αλλά βοηθητικό είναι γιατί μπορεί να ξεχάσεις κάτι…

αυτα κ τα δυο έχουν 50 ευρώ διαφορά το ένα 750 το άλλο 700 αλλά βλέποντας τον αδερφό μου το κουβαλάνε παντού το καρότσι και ταξίδια που πήγανε το πήραν μαζί τους κ είναι και 3 χρόνων κ ακόμα μπαίνει μέσα…δεν θα ήθελα να πάρω άλλο μετά ένα και καλό…για αυτο μου άρεσαν αυτά…βέβαια είχε και πολύ πιο ακριβά! Αλλά ο κάθε ενας είναι τι τον βολεύει και τι θέλει! 

Εγώ έχω peg perego. Έχει το πιο άνετο αυγο! Η μικρή μου αρχικά μας έδωσε η κουνιαδα μου το δικό της που είναι inglesina και από την κλινική μέχρι το σπίτι σπαραζε στο κλάμα.. λέμε τυχαίο. Την ξαναβάλαμε την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Σπαραγμος.

Τη μεθεπόμενη τη βάλαμε στο δικό μας τέλος, έριξε έναν ύπνο άλλο πράγμα!

Δεν τη βάλαμε εξαρχής στο δικό μας γιατί έσπασαν τα νερά μου βράδυ και δεν είχε στεγνώσει το καλυμμα του αυγου.

Αυτό που παρατηρήσαμε είναι ότι με το ingesina παραβουλιαζε μέσα και δε βολευοταν με τίποτα, ενώ στο δικό μας έχει καλύτερη στήριξη ο κορμός της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2022 at 9:13 ΠΜ, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια που είστε εγκυμονούσες είχατε πολλά υγρά στον 4ο μηνα; και χτες είχα πονακια χαμηλά.. είναι φυσιολογικό;  νομίζω τα είχα και στους άλλους δυο αλλά πέρασαν πολλά χρόνια και δεν είμαι σίγουρη 

Εγψ ειχα και εχω πολλα σαν κατουρημενη! Εκανα καλλιεργεια κολπικου υγρου και δεν ειχα τιποτα! Επισης με τσεκαρε ο γιατρος μηπως χανω αμνιακο υγρο και παλι ολα καλα!! Παρολα αυτα πες το στο γιατρο σου εννοειται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Εγώ έχω peg perego. Έχει το πιο άνετο αυγο! Η μικρή μου αρχικά μας έδωσε η κουνιαδα μου το δικό της που είναι inglesina και από την κλινική μέχρι το σπίτι σπαραζε στο κλάμα.. λέμε τυχαίο. Την ξαναβάλαμε την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια. Σπαραγμος.

Τη μεθεπόμενη τη βάλαμε στο δικό μας τέλος, έριξε έναν ύπνο άλλο πράγμα!

Δεν τη βάλαμε εξαρχής στο δικό μας γιατί έσπασαν τα νερά μου βράδυ και δεν είχε στεγνώσει το καλυμμα του αυγου.

Αυτό που παρατηρήσαμε είναι ότι με το ingesina παραβουλιαζε μέσα και δε βολευοταν με τίποτα, ενώ στο δικό μας έχει καλύτερη στήριξη ο κορμός της!

Αα σε ευχαριστώ πολύ!! Μάλλον αυτό θα πάρω κλείνω προς αυτό! Λεω να περάσουν οι αδειες μας και να πάω να τα κλείσω σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 💗💗💗 αύριο έχω την β επιπέδου και ανυπομονώ πολύ!!! Ελπίζω όλα να είναι καλά! Το μωράκι το νιώθω πιο πολύ τώρα δεν κατάλαβα καμία κλωτσιά παρά μόνο αυτό το αίσθημα ότι υπάρχει ένα ψαράκι εκεί μέσα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγψ ειχα και εχω πολλα σαν κατουρημενη! Εκανα καλλιεργεια κολπικου υγρου και δεν ειχα τιποτα! Επισης με τσεκαρε ο γιατρος μηπως χανω αμνιακο υγρο και παλι ολα καλα!! Παρολα αυτα πες το στο γιατρο σου εννοειται

Εγω εχω αλλα τωρα που εφυγαν οι μηκυτες τελικα λιγοστεψαν και τα υγρα και τα ασπρα που ειχα.. εκανα καλλιεργια και ειναι καθαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Screenshot_20220810_091811.thumb.jpg.e0cb88c0ad0ca023643c04234a1283f2.jpgΚαλημέρα κορίτσια...σήμερα περιμενω περίοδο.. Εκανα clear blue και βγήκε αχνο θετικο... Επειδή όμως μου ξαναέκαναν λάθος αυτά τα τεστ.. Δεν ενθουσιαζομαι!!! Περιμένω εβδομάδα καθυστέρησης και μετά θα κάνω χοριακη μου είπε ο γιατρός!! Πάντως έχω αναγούλες αλλά και πόνους περιοδου 🙄. Για να δούμε!!αν δεν έρθει μετά τον δεκαπενταυγουστο θα πάω για χοριακή 😊 Αμήν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...