Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λάθος εξέλιξη κύησης


Rene12

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους ! Σας παρακολουθώ καιρό κ ήθελα να σας πω το πρόβλημα μου ! Τον προηγούμενο μήνα είχα μια βιοχημική κύηση κ ξανά έμεινα έγκυος με μια επαφή στις 2 Ιουλίου ! Έκανα υπέρηχο 4.5mm σάκος και ένας μικρότερος σάκος λεκιθικος λέγεται αν δεν κάνω λάθος ! Παρόλα αυτά δεν υπάρχει ημερομηνία παλιάς περιόδου δεν σημείωσα όποτε με βάση την επαφή βαδίζω και το τεστ ωορρηξίας που εκείνη την μέρα βγήκε θετικό ! Έχω πάει σε 2 γιατρούς δεν ξέρω τι να κάνω ο ένας λέει δεν προχωράει και ο άλλος είναι νωρίς ! Δεν έχουμε δει έμβρυο ! 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου, μετά την βιοχημική είχες κάνει υπέρηχο και ήσουν οκ?

Εγώ σκέφτομαι δύο ενδεχόμενα.

Πρώτο να μην ήταν βιοχημική η προηγούμενη και ο σάκος να είναι από την προηγούμενη κύηση και να μην εξελίσσεται.

Δεύτερον να είναι η νέα κύηση και με βάση την επαφή 2/7 να είναι μια χαρά όλα. 2/7 είχες επαφη άρα εμφύτευση λίγες μέρες μετά.είναι πολύ νωρίς ακόμα για να σου πουν αν προχωρά ή όχι.

Χοριακες έχεις κάνει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, μετά την βιοχημική είχες κάνει υπέρηχο και ήσουν οκ?

Εγώ σκέφτομαι δύο ενδεχόμενα.

Πρώτο να μην ήταν βιοχημική η προηγούμενη και ο σάκος να είναι από την προηγούμενη κύηση και να μην εξελίσσεται.

Δεύτερον να είναι η νέα κύηση και με βάση την επαφή 2/7 να είναι μια χαρά όλα. 2/7 είχες επαφη άρα εμφύτευση λίγες μέρες μετά.είναι πολύ νωρίς ακόμα για να σου πουν αν προχωρά ή όχι.

Χοριακες έχεις κάνει? 

Καλησπέρα ! Κ σ ευχαριστώ για την απάντηση μετά την βιοχημική έκανα υπέρηχο κ ήταν όλα καλά ! Έμεινα έγκυος αμέσως ! Έκανα μια χοριακη την Τρίτη ήταν 1700 και την Πέμπτη 3000 δεν ξέρω ο σάκος ήταν στον υπέρηχο 4.5 mm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rene12 είπε:

Καλησπέρα ! Κ σ ευχαριστώ για την απάντηση μετά την βιοχημική έκανα υπέρηχο κ ήταν όλα καλά ! Έμεινα έγκυος αμέσως ! Έκανα μια χοριακη την Τρίτη ήταν 1700 και την Πέμπτη 3000 δεν ξέρω ο σάκος ήταν στον υπέρηχο 4.5 mm

Νομίζω πως είσαι καλά. Στην 5η εβδομάδα μόνο σάκο βλέπεις. Ποτέ σου είπε να ξαναπας? Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και καλή εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ ! Δεν χρειάζεται να ξανά πάω μ έπιασε ξαφνική αιμοραγια όποτε αποβάλω μόνη μου μου είπε ο γιατρός ! Δεύτερη φορά τα ίδια ! Τι να κάνουμε ;; Έτσι ήταν να γίνει ! Δεν ξέρω αν θα καταφέρω να βγάλω σε πέρας εγκυμοσύνη ! Έχω απογοητευτεί !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rene12 είπε:

Καλησπέρα ! Κ σ ευχαριστώ για την απάντηση μετά την βιοχημική έκανα υπέρηχο κ ήταν όλα καλά ! Έμεινα έγκυος αμέσως ! Έκανα μια χοριακη την Τρίτη ήταν 1700 και την Πέμπτη 3000 δεν ξέρω ο σάκος ήταν στον υπέρηχο 4.5 mm

Οι χοριακες σου είναι καλές οπότε περίμενε να δεις! Πάντως η αλήθεια είναι ότι αν είχες ωορρηξία 2 Ιουλίου τώρα είσαι κάπου 7η εβδομάδα οπότε θα περίμενες να φαίνεται έμβρυο. Από την άλλη δεν ξέρεις ποτέ κ μπορεί να είναι νωρίς! Ίσως άργησε να γίνει η σύλληψη!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...