Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΗΤΕΡΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, υπάρχει καποια κοπελα που να εχει γεννήσει πρόσφατα στο Μητέρα? Θα με ενδιέφερε να μου δώσει πληροφορίες, όσον αφορά τις πρακτικές που ακολουθούν λόγω κορονοιου, εάν δίνουν το μωρό αμέσως για θηλασμό, εάν τηρειται το rooming in ή σου βγαζουν την ψυχή για να σου φέρουν το μωρό κτλ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, υπάρχει καποια κοπελα που να εχει γεννήσει πρόσφατα στο Μητέρα? Θα με ενδιέφερε να μου δώσει πληροφορίες, όσον αφορά τις πρακτικές που ακολουθούν λόγω κορονοιου, εάν δίνουν το μωρό αμέσως για θηλασμό, εάν τηρειται το rooming in ή σου βγαζουν την ψυχή για να σου φέρουν το μωρό κτλ.. 

καλησπέρα κορίτσι μου, γεννησα στις 27/5 στο μητερα με καισαρική. το μωρο μου το εδωσαν μολις το εβγαλαν απο τη κοιλια μου πανω μου και καναμε αγκαλιτσες... μετα μου την πηραν να την ζεστανουν να την ντυσουν και για να της κανουν εξετασεις. οταν ημουν στο δωματιο ανανηψης ενα δυωρο εκει, μου την εφεραν και ηταν μια μαια μαζι μας ολη την ωρα να μας βοηθησει με τον θηλασμο... ευτυχως γιατι αλλιως δεν θα τα ειχα καταφερει... δεν ζητησα καν εγω βοηθεια απο μονη της μου την εφερε για να τη θηλασω, μετα στο δωματιο την ειχα οση ωρα και οποτε ηθελα. οταν ηθελα να την παρουν καλουσα στο τηλεφωνο και ζηταγα να την παρουν, επισης το ιδιο για να της αλλαξουν πανα. εγω την ειχα ολη την μερα μαζι μου μονο το βραδυ ζητουσα να την παρουν για να κοιμηθω και εγω και να ξεκουραστω... γενικα πολυ καλη εμπειρια! το συνιστω το μητερα ανεπιφυλακτα... ειχα στο δωματιο παρα πολυ βοηθεια με το θηλασμο και εχουμε καταφερει αποκλειστικο θηλασμο.

σκεψου δεν ειχα ζητησει καν rooming in! δεν με ρωτησαν αν θελω κλπ...

οτι αλλη πληροφορια χρειαστεις πες μου, με το καλο να ερθει το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου, γεννησα στις 27/5 στο μητερα με καισαρική. το μωρο μου το εδωσαν μολις το εβγαλαν απο τη κοιλια μου πανω μου και καναμε αγκαλιτσες... μετα μου την πηραν να την ζεστανουν να την ντυσουν και για να της κανουν εξετασεις. οταν ημουν στο δωματιο ανανηψης ενα δυωρο εκει, μου την εφεραν και ηταν μια μαια μαζι μας ολη την ωρα να μας βοηθησει με τον θηλασμο... ευτυχως γιατι αλλιως δεν θα τα ειχα καταφερει... δεν ζητησα καν εγω βοηθεια απο μονη της μου την εφερε για να τη θηλασω, μετα στο δωματιο την ειχα οση ωρα και οποτε ηθελα. οταν ηθελα να την παρουν καλουσα στο τηλεφωνο και ζηταγα να την παρουν, επισης το ιδιο για να της αλλαξουν πανα. εγω την ειχα ολη την μερα μαζι μου μονο το βραδυ ζητουσα να την παρουν για να κοιμηθω και εγω και να ξεκουραστω... γενικα πολυ καλη εμπειρια! το συνιστω το μητερα ανεπιφυλακτα... ειχα στο δωματιο παρα πολυ βοηθεια με το θηλασμο και εχουμε καταφερει αποκλειστικο θηλασμο.

σκεψου δεν ειχα ζητησει καν rooming in! δεν με ρωτησαν αν θελω κλπ...

οτι αλλη πληροφορια χρειαστεις πες μου, με το καλο να ερθει το μωρακι σας!

Σε ευχαριστώ !χαίρομαι πολύ που είχες τόσο όμορφη εμπειρία! Από άποψη συνοδών, ο αντρας σου μπαινοβγαινε ελεύθερα? Επιτρέπονται άλλοι επισκέπτες? Επίσης, τα δωμάτια ήταν άνετα και ήσυχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2022 at 5:12 ΜΜ, ο/η MyElpida είπε:

Σε ευχαριστώ !χαίρομαι πολύ που είχες τόσο όμορφη εμπειρία! Από άποψη συνοδών, ο αντρας σου μπαινοβγαινε ελεύθερα? Επιτρέπονται άλλοι επισκέπτες? Επίσης, τα δωμάτια ήταν άνετα και ήσυχα?

Την ημέρα που έκανα εισαγωγή ήταν η πρώτη ημέρα που ο συνοδός μπορούσε να κάνει rapid test αντί για μοριακό. Οπότε έκανε κάθε μέρα ένα ραπίντ τεστ γιατί έφευγε το βράδυ.αν εμένε μέσα δεν θα χρειαζόταν να κάνει κάθε μέρα αλλά κάθε 48 ώρες. Μόνο ένας σύνοδος επιτρεπόταν, μπορούσες να έχεις και δεύτερο αν έφευγε ο πρώτος όμως... Το βράδυ μπορούσε να μείνει μέσα μαζί μου αλλά εμείς ήμασταν σε τρίκλινο μόνο μια πολυθρόνα υπήρχε και δεν θα ήταν άνετα εκεί. Τα δωμάτια ήσυχα δεν το λες. Εξαρτάται από το ποιόν έχεις δίπλα σου ! Εμείς πάντως ειμασταν κοντά στο παράθυρο επομένως ήταν ευρύχωρη η μεριά που ήμουν καμία σχέση με τα άλλα δύο διπλανά κρεβάτια που μου φαίνονταν πολύ στριμωχτα ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...