Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και κορονοιος


Ria_L

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου! Θα ήθελα τη γνώμη σας.. είμαι 8 εβδομάδων και νοσησα δυστυχώς από κορονοιο.. έχω τεράστιο άγχος για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. έχετε περάσει κάτι παρόμοιο η έχετε ακούσει περιπτώσεις και πως εξελίχθηκε στην πορεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ria_L είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Θα ήθελα τη γνώμη σας.. είμαι 8 εβδομάδων και νοσησα δυστυχώς από κορονοιο.. έχω τεράστιο άγχος για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. έχετε περάσει κάτι παρόμοιο η έχετε ακούσει περιπτώσεις και πως εξελίχθηκε στην πορεία?

Όλα καλά θα πάνε.. πόσες έγκυες πέρασαν κοβιτ και όλα καλά πήγαν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όλα καλά θα πάνε.. πόσες έγκυες πέρασαν κοβιτ και όλα καλά πήγαν.. 

Μακάρι!! Σ' ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Θα ήθελα τη γνώμη σας.. είμαι 8 εβδομάδων και νοσησα δυστυχώς από κορονοιο.. έχω τεράστιο άγχος για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. έχετε περάσει κάτι παρόμοιο η έχετε ακούσει περιπτώσεις και πως εξελίχθηκε στην πορεία?

Το θέμα είναι να παρακολουθείς τον πυρετό, να μην ανεβάσεις υψηλό.. μίλα με τον γιατρό σου να γνωρίζει, και να σου πει τι μπορείς να πιεις σε περίπτωση που ανεβάσεις πυρετό τη νύχτα π.χ και δεν μπορείς να τον βρεις.. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δεν νομίζω να έχεις θέμα.. Είσαι εμβολιασμενη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Το θέμα είναι να παρακολουθείς τον πυρετό, να μην ανεβάσεις υψηλό.. μίλα με τον γιατρό σου να γνωρίζει, και να σου πει τι μπορείς να πιεις σε περίπτωση που ανεβάσεις πυρετό τη νύχτα π.χ και δεν μπορείς να τον βρεις.. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δεν νομίζω να έχεις θέμα.. Είσαι εμβολιασμενη?

Ναι ναι πλήρως εμβολιασμενη είμαι! Μου είπε ντεπον να παίρνω ελεύθερα.. ευτυχώς ανεβάζω μέχρι 38 και πέφτει με το αντιπυρετικό.. αλλά με αγχωνει πολυ όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ria_L είπε:

Ναι ναι πλήρως εμβολιασμενη είμαι! Μου είπε ντεπον να παίρνω ελεύθερα.. ευτυχώς ανεβάζω μέχρι 38 και πέφτει με το αντιπυρετικό.. αλλά με αγχωνει πολυ όλο αυτό!

Όλα καλά θα πάνε τότε! Λογικό να αγχώνεσαι, αλλά πίνε το ντεπονακι σου, και θα σου περάσει! Περαστικά σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Όλα καλά θα πάνε τότε! Λογικό να αγχώνεσαι, αλλά πίνε το ντεπονακι σου, και θα σου περάσει! Περαστικά σου εύχομαι!! 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Θα ήθελα τη γνώμη σας.. είμαι 8 εβδομάδων και νοσησα δυστυχώς από κορονοιο.. έχω τεράστιο άγχος για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης.. έχετε περάσει κάτι παρόμοιο η έχετε ακούσει περιπτώσεις και πως εξελίχθηκε στην πορεία?

Περαστικά κορίτσι μου!

Μια συνάδελφος είχε κολλήσει ενώ ήταν έγκυος και μάλιστα ήταν 8 μηνών και ανεμβολίαστη. Σε πληροφορώ πως πέρασε και δεν την ακούμπησε. Ειχε μόνο πυρετό για 1-2 ημέρες.

Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!

Μια συνάδελφος είχε κολλήσει ενώ ήταν έγκυος και μάλιστα ήταν 8 μηνών και ανεμβολίαστη. Σε πληροφορώ πως πέρασε και δεν την ακούμπησε. Ειχε μόνο πυρετό για 1-2 ημέρες.

Όλα καλά θα πάνε!

Να είσαι καλά!! Μου δίνεις δύναμη!!  Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Ναι ναι πλήρως εμβολιασμενη είμαι! Μου είπε ντεπον να παίρνω ελεύθερα.. ευτυχώς ανεβάζω μέχρι 38 και πέφτει με το αντιπυρετικό.. αλλά με αγχωνει πολυ όλο αυτό!

Η κολλητή μου πέρασε στην αρχή της κύησης και όλα πήγαν τέλεια τώρα έχει το μωράκι της!!! Περαστικά σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Η κολλητή μου πέρασε στην αρχή της κύησης και όλα πήγαν τέλεια τώρα έχει το μωράκι της!!! Περαστικά σου 

Σ ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να μην επηρεάσει κανένα μωράκι αυτή η κατάσταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2022 at 1:02 ΜΜ, ο/η Ria_L είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να μην επηρεάσει κανένα μωράκι αυτή η κατάσταση!!

Πως είσαι κορίτσι? Σου πέρασε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Πως είσαι κορίτσι? Σου πέρασε??

Καλύτερα σήμερα.. πρώτη μέρα που δεν έκανα καθόλου πυρετό! Περιμένω με αγωνία την επόμενη επίσκεψη στο γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ria_L είπε:

Καλύτερα σήμερα.. πρώτη μέρα που δεν έκανα καθόλου πυρετό! Περιμένω με αγωνία την επόμενη επίσκεψη στο γιατρό..

Εγώ το πέρασα μπαίνοντας στον 8ο,κουραση, καταρροη από τη μύτη και κακή διάθεση είχα. Τίποτα άλλο. Στις 10 μέρες βγήκα αρνητική. Το μωρό δεν έπαθε τίποτα. Μόνο βιταμίνη C έπαιρνα επιπρόσθετα στις βιταμίνες της εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εγώ το πέρασα μπαίνοντας στον 8ο,κουραση, καταρροη από τη μύτη και κακή διάθεση είχα. Τίποτα άλλο. Στις 10 μέρες βγήκα αρνητική. Το μωρό δεν έπαθε τίποτα. Μόνο βιταμίνη C έπαιρνα επιπρόσθετα στις βιταμίνες της εγκυμοσύνης. 

Τέλεια!! Να είναι πάντα καλά το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...