Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!! Πραγματικο εφιαλτης, προσωπικα προτιμω 100 φορες μονη μου παρα πιεσμενη!! Ποτε εχεις ΠΗΤ κοριτσι μου?

19.08 πρώτα ο Θεός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις Just now, ο/η evaioan είπε:

19.08 πρώτα ο Θεός 

Με το καλό το αυγουστιάτικο καλοκαιρινό μωράκι σου!!! Ο άντρας μου έχει γενέθλια 20/8 :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου τι κανεις? Πως εισαι? Ποτε γεννας με το καλο?❤️

Γεια σου κορίτσι μου. Καλά είμαι έχω αρχίσει να βαραινω και να νιώθω δυσκίνητη. Χαχαχ.  Αυτό έγινε ξαφνικά..γενικά.μεχρι πριν λίγο ήμουν καλά αλλά απότομα έδωσε η κοιλιά πόνο και πήρα κιλά.ςζω πάρει 5.5 αλλά επειδή πάντα ήμουν αδύνατη μου φαίνεται ξαφνικό. Χαχαχα

 είμαι 7 ο μήνα. Γεννάω Σεπτεμβρη❣️. 27 Αυγούστου μπαίνω στον μήνα μου. Τώρα είμαι διακοπές για μια εβδομάδα και μόλις γυρισω θέλω να ετοιμάσω τσαντουλα σιγά σιγά και να πλύνω τα ρούχα του μωρού να τα τακτοποιήσω να είμαι έτοιμη. 🤗 Ανυπομονουμε απίστευτα. Όλο λέμε πραγματα που θα κάνουμε μόλις γεννηθεί το μωρό χαχαχα. Εσύ τι κάνεις.; Εχεις την β επιπέδου σε λίγο;.  Εγώ μόλις γυρίσω έχω γιατρό και μετά από καμιά βδομάδα έχω ντομπλερ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Καλά είμαι έχω αρχίσει να βαραινω και να νιώθω δυσκίνητη. Χαχαχ.  Αυτό έγινε ξαφνικά..γενικά.μεχρι πριν λίγο ήμουν καλά αλλά απότομα έδωσε η κοιλιά πόνο και πήρα κιλά.ςζω πάρει 5.5 αλλά επειδή πάντα ήμουν αδύνατη μου φαίνεται ξαφνικό. Χαχαχα

 είμαι 7 ο μήνα. Γεννάω Σεπτεμβρη❣️. 27 Αυγούστου μπαίνω στον μήνα μου. Τώρα είμαι διακοπές για μια εβδομάδα και μόλις γυρισω θέλω να ετοιμάσω τσαντουλα σιγά σιγά και να πλύνω τα ρούχα του μωρού να τα τακτοποιήσω να είμαι έτοιμη. 🤗 Ανυπομονουμε απίστευτα. Όλο λέμε πραγματα που θα κάνουμε μόλις γεννηθεί το μωρό χαχαχα. Εσύ τι κάνεις.; Εχεις την β επιπέδου σε λίγο;.  Εγώ μόλις γυρίσω έχω γιατρό και μετά από καμιά βδομάδα έχω ντομπλερ 

 

Καλημερα κοριτσι μου, ναι εχω β επιπεδου επομενη εβδομαδα! Πως περναει ετσι ο καιρος! Με το καλο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Να εχετε μια ομορφη δροσερη μερα❤️

Να σε ρωτήσω κορίτσι μου άρχισες να το νοιωθεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να σε ρωτήσω κορίτσι μου άρχισες να το νοιωθεις;; 

Ναι κοριτσι μου αλλα πολυ λιγο και με ανησυχει αυτο .... Πχ σημερα καθολου. Τελος παντων ο Θεος βοηθος! Ελπιζω να ειναι ολα καλα❤️ 

 

Πρωτη φορα το ακουσα στιε 19 εβδομαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️ Πως είστε;; Χαθήκατε 

Αυτο απορω κι εγω χθες νομιζα οτι μπηκα σε λαθος γρουπ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αυτο απορω κι εγω χθες νομιζα οτι μπηκα σε λαθος γρουπ 🤣

Χαχααχχα. Εεε λίγο οι διακοπές λίγο η ζέστη. 

Καλά μιλάμε πολύ ζέστη. Ο ήλιος καίει απίστευτα. Είμαι όλη την ώρα στην σκιά και πάλι καίγομαι και μαυρίζω. Αυτό είναι απίστευτο .και με 50αρι αντιληακο. Εμείς αποφασίσαμε να μην πηγαίνουμε πρωί και μεσημέρι για μπάνιο.

Το απόγευμα είναι πολύ καλύτερα. Με τόσο ζεστη δεν την παλεύουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. όσες είστε εγκυουλες ποτέ ξεκινήσατε να πίνετε σίδηρο?? Είχατε κάνει εξετάσεις για αιματοκρίτη? 

Εγώ κάθε μήνα κάνω εξετάσεις από όταν έμαθα ότι είμαι έγγυος.η αλήθεια είναι σίδηρος δεν μου χρειατηκε στην αρχή. Τον ξεκίνησε γύρω στον 5ο μήνα. Εκεί είδαμε ότι έπεσε.  Κάνουμε εξετάσεις και βλέπουμε κάθε φορά τι χρειάζεται. Φαντάσου από ασβέστιο είμαι πολύ καλά. Είμαι 7ο μήνα και ακόμα δεν έχω χρειαστεί. 🤗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ κάθε μήνα κάνω εξετάσεις από όταν έμαθα ότι είμαι έγγυος.η αλήθεια είναι σίδηρος δεν μου χρειατηκε στην αρχή. Τον ξεκίνησε γύρω στον 5ο μήνα. Εκεί είδαμε ότι έπεσε.  Κάνουμε εξετάσεις και βλέπουμε κάθε φορά τι χρειάζεται. Φαντάσου από ασβέστιο είμαι πολύ καλά. Είμαι 7ο μήνα και ακόμα δεν έχω χρειαστεί. 🤗

 

Α τέλεια...! Τρέφεσαι σωστά μάλλον και δεν έχεις ανάγκη από συμπληρώμα! Εμένα έχει πέσει στο 36 ο αιματοκρίτης και ζαλίζομαι λίγο, αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό για τις εγκύους αυτό το νούμερο.. οπότε ακόμα δεν μου χει δώσει.. Απλά ανησυχώ λίγο μήπως πέσει κι άλλο μέχρι τις επόμενες εξετάσεις.. Δεν τρώω και πολύ καλά γιατί έχω ναυτιες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Α τέλεια...! Τρέφεσαι σωστά μάλλον και δεν έχεις ανάγκη από συμπληρώμα! Εμένα έχει πέσει στο 36 ο αιματοκρίτης και ζαλίζομαι λίγο, αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό για τις εγκύους αυτό το νούμερο.. οπότε ακόμα δεν μου χει δώσει.. Απλά ανησυχώ λίγο μήπως πέσει κι άλλο μέχρι τις επόμενες εξετάσεις.. Δεν τρώω και πολύ καλά γιατί έχω ναυτιες.. 

Καλέ τι αγχώνεσαι με το 36;; Εμένα οι τελευταίες μου εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες έπεσε 32. Και φερριτινη 1.86 μου λέει δεν το έχω ξανά δει σε όρθιο άνθρωπο τόσο χαμηλά.χαχαχαχαχαχα. και μου αύξησε την δόση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλέ τι αγχώνεσαι με το 36;; Εμένα οι τελευταίες μου εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες έπεσε 32. Και φερριτινη 1.86 μου λέει δεν το έχω ξανά δει σε όρθιο άνθρωπο τόσο χαμηλά.χαχαχαχαχαχα. και μου αύξησε την δόση 

Αγχώθηκα γιατί συνήθως εχω πολυ υψηλότερο... Ήταν πολύ χαμηλο για μένα το νούμερο αυτό.. Συν το ότι αρχισα να ζαλίζομαι.. δεν τρώω και καλά! Δεν εχω όρεξη για τίποτα.. 

Αμα είχα όσο εχεις εσύ νομίζω θα χα πέσει σε λήθαργο χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ σήμερα έκανα την απόξεση και ακόμα είμαι ζαλισμενη, πήγαν όλα καλά αν εξαιρέσουμε τα κλάματα που με έπιασαν και μου έδωσε πιο πολύ νάρκωση γιατί δεν μπορούσα να ηρεμήσω, κάναμε και έναν τελευταίο υπέρηχο μήπως είχε αλλάξει κάτι αλλά ήδη είχε μικρύνει και ο σάκος. Μόλις ξύπνησα ήθελα να φύγω αμέσως,έγινε πάλι στο ίδιο χειρουργείο και ξύπνησα πάλι στο ίδιο κρεβάτι στην ανάνηψη όπως και τις άλλες δύο φορές. 

Τα άφησα πίσω μου και πήγα και έβγαλα εισιτήρια να φύγω την Τρίτη με τον μικρό μου για όσο μας πάρει.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️ Πως είστε;; Χαθήκατε 

Καλησπέρα Ραφαέλα μου κι εγώ αυτό σκεφτόμουν!

Εσύ πώς πας;🤰

Η @Antonia2 μας πού έχει χαθεί;; 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. όσες είστε εγκυουλες ποτέ ξεκινήσατε να πίνετε σίδηρο?? Είχατε κάνει εξετάσεις για αιματοκρίτη? 

Καλησπέρα κορίτσι, εγώ στις εγκυμοσύνες έκανα κανονικά κάθε μήνα εξετάσεις! Έπαιρνα και σίδηρο, έχω ούτως ή άλλως αναιμία, αλλά στην εγκυμοσύνη πέφτει κι όλας ο αιματοκρίτης κ χρειάζεσαι σιδηρο ούτως ή άλλως μετά από καποια φάση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Αγχώθηκα γιατί συνήθως εχω πολυ υψηλότερο... Ήταν πολύ χαμηλο για μένα το νούμερο αυτό.. Συν το ότι αρχισα να ζαλίζομαι.. δεν τρώω και καλά! Δεν εχω όρεξη για τίποτα.. 

Αμα είχα όσο εχεις εσύ νομίζω θα χα πέσει σε λήθαργο χαχαχαχα 

Και εγώ κάπου στον 6 μήνα ξεκίνησα σίδηρο κάνω κάθε μήνα εξετάσεις αίματος και ούρων εμένα έχει πέσει στο 34 και πίνω 3 χάπια την μέρα.. ασβέστιο ακόμα δεν πήρα έχω μπει στον 8 μήνα ενώ ήταν καλό τώρα έπεσε λίγο αλλά μου είπε αν τρώω πρόβειο γιαούρτι και πίνω γαλα κάθε μέρα να μην μου δώσει κάτι και έτσι δεν πήρε συμπλήρωμα μην σε αγχώνεσαι θα το παρακολουθείται και ότι χρειαστείς θα στο δώσει στην εγκυμοσύνη πέφτουν αυτά λογικό είναι οι εμετοί είναι δύσκολοι πέρασα και εγώ με πολλούς εμετούς… σε πιο μήνα εισαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ σήμερα έκανα την απόξεση και ακόμα είμαι ζαλισμενη, πήγαν όλα καλά αν εξαιρέσουμε τα κλάματα που με έπιασαν και μου έδωσε πιο πολύ νάρκωση γιατί δεν μπορούσα να ηρεμήσω, κάναμε και έναν τελευταίο υπέρηχο μήπως είχε αλλάξει κάτι αλλά ήδη είχε μικρύνει και ο σάκος. Μόλις ξύπνησα ήθελα να φύγω αμέσως,έγινε πάλι στο ίδιο χειρουργείο και ξύπνησα πάλι στο ίδιο κρεβάτι στην ανάνηψη όπως και τις άλλες δύο φορές. 

Τα άφησα πίσω μου και πήγα και έβγαλα εισιτήρια να φύγω την Τρίτη με τον μικρό μου για όσο μας πάρει.

Σας φιλώ όλες!

Ήταν μια δύσκολη μέρα για εσενα σήμερα δεν ξέρω τι να πω λυπάμαι πολύ που έχεις περάσει τόσες φορές αυτήν την δύσκολη διαδικασία είναι πολύ ψυχοφθόρο θέλεις χρόνο τώρα να ηρεμήσεις ελπίζω να έχεις και υποστήριξη από τον αντρα σου σε αυτήν την δύσκολη στιγμή να είναι δίπλα σου και να σε καταλαβαίνει καλά θα κάνετε να φύγετε μερικές μερες με το παιδάκι σου πιστεύω θα σας κάνει καλο να κάνετε λιγες διακοπές… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγώ κάπου στον 6 μήνα ξεκίνησα σίδηρο κάνω κάθε μήνα εξετάσεις αίματος και ούρων εμένα έχει πέσει στο 34 και πίνω 3 χάπια την μέρα.. ασβέστιο ακόμα δεν πήρα έχω μπει στον 8 μήνα ενώ ήταν καλό τώρα έπεσε λίγο αλλά μου είπε αν τρώω πρόβειο γιαούρτι και πίνω γαλα κάθε μέρα να μην μου δώσει κάτι και έτσι δεν πήρε συμπλήρωμα μην σε αγχώνεσαι θα το παρακολουθείται και ότι χρειαστείς θα στο δώσει στην εγκυμοσύνη πέφτουν αυτά λογικό είναι οι εμετοί είναι δύσκολοι πέρασα και εγώ με πολλούς εμετούς… σε πιο μήνα εισαι ; 

Ευτυχώς εμετούς δεν έχω! Μόνο ναυτιες κι ανακατοσουρες.. και καμιά φορά πόνο στο στομάχι.. Και πολυ κούραση.. ολη μερα σερνομαι, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Είμαι 2,5! Ελπίζω να σταματήσουν κι αυτά μετά τον 3ο να επιστρέψω στην καθημερινότητα μου. Χαίρομαι που βλέπω ότι δεν χρειάζεται να ξεκινήσω από τόσο νωρίς σίδηρο, ησύχασα λίγο.. Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις! @Princess28 @babyblue94

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ευτυχώς εμετούς δεν έχω! Μόνο ναυτιες κι ανακατοσουρες.. και καμιά φορά πόνο στο στομάχι.. Και πολυ κούραση.. ολη μερα σερνομαι, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Είμαι 2,5! Ελπίζω να σταματήσουν κι αυτά μετά τον 3ο να επιστρέψω στην καθημερινότητα μου. Χαίρομαι που βλέπω ότι δεν χρειάζεται να ξεκινήσω από τόσο νωρίς σίδηρο, ησύχασα λίγο.. Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις! @Princess28 @babyblue94

Άντε ωραία κορίτσι μου με το καλό 😊

εγω είχα εμετούς από την 8 εβδομάδα μέχρι 16 εβδομάδα όποτε αφού έχεις μόνο ναυτίες καλά είσαι κανε λίγο υπομονή θα σταματήσουν σε λίγο καιρό και θα νιώσεις πολύ καλύτερα θα τρως και πιο σωστά μετά και θα έχεις και πιο πολύ ενέργεια θα είσαι πολύ καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι κοριτσι μου αλλα πολυ λιγο και με ανησυχει αυτο .... Πχ σημερα καθολου. Τελος παντων ο Θεος βοηθος! Ελπιζω να ειναι ολα καλα❤️ 

 

Πρωτη φορα το ακουσα στιε 19 εβδομαδες!

Όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️ Ανυπομονώ κ εγώ να το νιωσω! Ακόμα είναι νωρις αλλά ανυπομονώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον τράχηλο δεν το μετρησε κολπικά όποτε ίσως για αυτο να έχει διαφορά στις μετρησεις του  και άλλη κοπέλα που διάβασα εδώ μέσα το είχε πει αυτό ότι στην β επιπέδου ήταν πιο μακρύς από την αυχενική 🤷‍♀️ Στο τέλος τον ρώτησα όλα είναι καλά ; Και μου είπε ναι με το καλό 
    • Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..
    • Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες. Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.  
    • Εγώ μόνο ένα σφράγισμα που έσπασε έχω και πήγα στον οδοντίατρο και μου είπε μέτα τον 5ο. Τώρα ακόμα δεν έχω πάει να σου πω την αλήθεια. Με το γυναικολόγο σου πρέπει να μιλήσεις πάντως πιστεύω...
    • Ε μια χαρά. Ο τράχηλος που μάκρυνε;;; είναι φυσιολογικό; Ανυπομονώ για το βράδυ είναι η αλήθεια!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...