Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος αγχος κ πάλι αγχος


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα... προσπαθούμε με σύζυγο κοντά στο χρόνο για παιδάκι...θ μπορούσα ν πω όχι συστηματικά όλους τους μήνες,δλδ επαφές μέχρι πριν την ωορρηξια! Μετά λόγω δουλειάς λόγω συγκυριων κάπου τ χάναμε... εγώ παίρνω τ4 λόγω αυξημένης tsh ,επίσης παίρνω d3 b12 φυλικο οξύ, και κάποιες βιτμινες fertilfix(δεν θ έλεγα σε καθημερινή βάση γιατί υπήρχαν στιγμές π ξεχνιομουν) 

Ο σύζυγος d3 b 12 φυλικο οξύ, και ω3 eviol! Οι ορμονικές μου όποτε έχω κάνει είναι καλές....οι τελευταίες το Νοέμβριο ήταν κ αυτές καλές! Υπερηχος κ αυτός καλός μάλιστα τότε ήμουν κοντά σε ωορρηξια και μ είχε πει ο γιατρος πως έχω τριφασικο ενδομητριο

Έχουμε κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας λόγω ιστορικού της αδερφής μου και παίρνω σαλοσπιρ των 100 κάθε βράδυ

Πρόσφατα έκανα και την ΑΜΗ .είναι στο 2ng/ml .

Δεν έχουμε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια εγώ και σπερμοδιαγραμμα ο άντρας.να σημειώσω εδώ πως ορμονικές άντρα και αυτές καλές.

Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε σωστές επαφές,δν ξερω αν φταίει ο θυροειδης,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα,δν ξερω αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, δν ξερω αν φταίει το Άγχος μου

Σίγουρα θα φταίει κ  το άγχος μου κορίτσια αλλά πραγματικά πως φεύγει αυτό το άγχος και οι σκέψεις από το μυαλό όταν είναι κάτι το οποίο το θέλεις τόσο πολύ?

Μέρα νύχτα σκέφτομαι αυτό...ο εγκέφαλος έχει κολλήσει εκεί....έχει κολλήσει στην ΑΜΗ, στο αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα, αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, μήπως δεν έχω διαβάτες σάλπιγγες,μήπως είναι κάποια βουλωμενη,μήπως εν τέλει δν μπορώ ν κάνω μόνη μου παιδί? 

Όλα αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου καθημερινά αν όχι 24ωτες το 24ωρο ,σίγουρα τις μισές! Έχω απελπιστεί κορίτσια...λένε πως το όταν θέλεις κάτι πολύ το σύμπαν συντομότερο γ ν το πετύχεις....εδώ γτ δν συμβαίνει αυτό?? 

Να σημειώσω πως όταν έχω ωορρηξια την καταλαβαίνω γτ πονάω....απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες όμως έχω νιώσει πόνο 3 φορές...και σκέφτομαι τώρα αν έχω κάνει μόνο 3 φορές ωορρηξια και όλοι οι άλλοι κύκλοι ήταν ανωορρεκτοι???

Όπως καταλαβαίνετε ΣΚΈΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΨΕΙΣ

Α ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Μακάρι ν ήξερα πως ν τ βγάλω από το μυαλό μου κορίτσια....αληθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ οπως κ στο άλλο θέμα που σου απάντησα, θα σου πρότεινα να κανεις την σαλπιγγογραφια να ξερεις ότι κ εκεί είσαι μια χαρά, να κανει κ ο άντρας σου σπερμοδιαγραμμα για τον ίδιο λόγο, να συνεχίσεις την αγωγή με την Τ4 και να παρεις τεστ ωορρηξιας για λίγο καιρό να δεις πως δουλεύει το σώμα σου!!! Ισως να μην έχετε τις σωστές επαφές…ισως να φταίει το σπερμα ισως να φταίει κάποια βουλωμένη σάλπιγγα! Η ΑΜΗ σου είναι μια χαρά μη σε απασχολει!! Όταν τα κάνετε αυτά που σας έμειναν σε εξετάσεις ισως χαλαρώσεις λίγο! Ελπίζω να σε βοήθησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... προσπαθούμε με σύζυγο κοντά στο χρόνο για παιδάκι...θ μπορούσα ν πω όχι συστηματικά όλους τους μήνες,δλδ επαφές μέχρι πριν την ωορρηξια! Μετά λόγω δουλειάς λόγω συγκυριων κάπου τ χάναμε... εγώ παίρνω τ4 λόγω αυξημένης tsh ,επίσης παίρνω d3 b12 φυλικο οξύ, και κάποιες βιτμινες fertilfix(δεν θ έλεγα σε καθημερινή βάση γιατί υπήρχαν στιγμές π ξεχνιομουν) 

Ο σύζυγος d3 b 12 φυλικο οξύ, και ω3 eviol! Οι ορμονικές μου όποτε έχω κάνει είναι καλές....οι τελευταίες το Νοέμβριο ήταν κ αυτές καλές! Υπερηχος κ αυτός καλός μάλιστα τότε ήμουν κοντά σε ωορρηξια και μ είχε πει ο γιατρος πως έχω τριφασικο ενδομητριο

Έχουμε κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας λόγω ιστορικού της αδερφής μου και παίρνω σαλοσπιρ των 100 κάθε βράδυ

Πρόσφατα έκανα και την ΑΜΗ .είναι στο 2ng/ml .

Δεν έχουμε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια εγώ και σπερμοδιαγραμμα ο άντρας.να σημειώσω εδώ πως ορμονικές άντρα και αυτές καλές.

Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε σωστές επαφές,δν ξερω αν φταίει ο θυροειδης,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα,δν ξερω αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, δν ξερω αν φταίει το Άγχος μου

Σίγουρα θα φταίει κ  το άγχος μου κορίτσια αλλά πραγματικά πως φεύγει αυτό το άγχος και οι σκέψεις από το μυαλό όταν είναι κάτι το οποίο το θέλεις τόσο πολύ?

Μέρα νύχτα σκέφτομαι αυτό...ο εγκέφαλος έχει κολλήσει εκεί....έχει κολλήσει στην ΑΜΗ, στο αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα, αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, μήπως δεν έχω διαβάτες σάλπιγγες,μήπως είναι κάποια βουλωμενη,μήπως εν τέλει δν μπορώ ν κάνω μόνη μου παιδί? 

Όλα αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου καθημερινά αν όχι 24ωτες το 24ωρο ,σίγουρα τις μισές! Έχω απελπιστεί κορίτσια...λένε πως το όταν θέλεις κάτι πολύ το σύμπαν συντομότερο γ ν το πετύχεις....εδώ γτ δν συμβαίνει αυτό?? 

Να σημειώσω πως όταν έχω ωορρηξια την καταλαβαίνω γτ πονάω....απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες όμως έχω νιώσει πόνο 3 φορές...και σκέφτομαι τώρα αν έχω κάνει μόνο 3 φορές ωορρηξια και όλοι οι άλλοι κύκλοι ήταν ανωορρεκτοι???

Όπως καταλαβαίνετε ΣΚΈΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΨΕΙΣ

Α ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Μακάρι ν ήξερα πως ν τ βγάλω από το μυαλό μου κορίτσια....αληθεια

Καλημερα Kate μου!! Μονο στο θεμα του θυροειδη εχω αποψη επειδη παιρνω για χρονια κι εγω Τ4 κι εχω χασιμοτο,εκει θα σου πω οτι αν ειναι ρυθμισμενος και τον ελεγχεις 1-2 φορες τον χρονο,αυτο δεν φταιει σιγουρα..Εχεις πολυ δικιο στο θεμα του αγχους,οσο κι αν ακουγεται θεωρια,το αγχος κανει τεραστια ζημια,αλλα ειναι φαυλος κυκλος κι αντε να το αποβαλεις..

Απο την μερια του αντρα σου εχουν γινει ολες οι εξετασεις?

Θυμαμαι παντως που ειχα διαβασει εδω για μια κοπελα που προσπαθουσε 5-6 χρονια και εκει που ειπε οτι το πηρε πια αποφαση,μια μερα απο το πουθενα μενει εγκυος! Η ψυχολογια πια επηρεαζει πολυ,ισως αν πηγαινατε καποιο ταξιδακι ή διακοπες και το εβγαζες εντελως απο το μυαλο σου,να γινει το πολυποθητο θαυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... προσπαθούμε με σύζυγο κοντά στο χρόνο για παιδάκι...θ μπορούσα ν πω όχι συστηματικά όλους τους μήνες,δλδ επαφές μέχρι πριν την ωορρηξια! Μετά λόγω δουλειάς λόγω συγκυριων κάπου τ χάναμε... εγώ παίρνω τ4 λόγω αυξημένης tsh ,επίσης παίρνω d3 b12 φυλικο οξύ, και κάποιες βιτμινες fertilfix(δεν θ έλεγα σε καθημερινή βάση γιατί υπήρχαν στιγμές π ξεχνιομουν) 

Ο σύζυγος d3 b 12 φυλικο οξύ, και ω3 eviol! Οι ορμονικές μου όποτε έχω κάνει είναι καλές....οι τελευταίες το Νοέμβριο ήταν κ αυτές καλές! Υπερηχος κ αυτός καλός μάλιστα τότε ήμουν κοντά σε ωορρηξια και μ είχε πει ο γιατρος πως έχω τριφασικο ενδομητριο

Έχουμε κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας λόγω ιστορικού της αδερφής μου και παίρνω σαλοσπιρ των 100 κάθε βράδυ

Πρόσφατα έκανα και την ΑΜΗ .είναι στο 2ng/ml .

Δεν έχουμε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια εγώ και σπερμοδιαγραμμα ο άντρας.να σημειώσω εδώ πως ορμονικές άντρα και αυτές καλές.

Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε σωστές επαφές,δν ξερω αν φταίει ο θυροειδης,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα,δν ξερω αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, δν ξερω αν φταίει το Άγχος μου

Σίγουρα θα φταίει κ  το άγχος μου κορίτσια αλλά πραγματικά πως φεύγει αυτό το άγχος και οι σκέψεις από το μυαλό όταν είναι κάτι το οποίο το θέλεις τόσο πολύ?

Μέρα νύχτα σκέφτομαι αυτό...ο εγκέφαλος έχει κολλήσει εκεί....έχει κολλήσει στην ΑΜΗ, στο αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα, αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, μήπως δεν έχω διαβάτες σάλπιγγες,μήπως είναι κάποια βουλωμενη,μήπως εν τέλει δν μπορώ ν κάνω μόνη μου παιδί? 

Όλα αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου καθημερινά αν όχι 24ωτες το 24ωρο ,σίγουρα τις μισές! Έχω απελπιστεί κορίτσια...λένε πως το όταν θέλεις κάτι πολύ το σύμπαν συντομότερο γ ν το πετύχεις....εδώ γτ δν συμβαίνει αυτό?? 

Να σημειώσω πως όταν έχω ωορρηξια την καταλαβαίνω γτ πονάω....απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες όμως έχω νιώσει πόνο 3 φορές...και σκέφτομαι τώρα αν έχω κάνει μόνο 3 φορές ωορρηξια και όλοι οι άλλοι κύκλοι ήταν ανωορρεκτοι???

Όπως καταλαβαίνετε ΣΚΈΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΨΕΙΣ

Α ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Μακάρι ν ήξερα πως ν τ βγάλω από το μυαλό μου κορίτσια....αληθεια

Καλημέρα κοπέλα μου εγώ προσπαθούσα 1,5 χρόνο για μωράκι είχα ζοριστεί και εγώ που δεν ερχόταν και άγχος φουλ απογοήτευση από όλα για αυτό καταλαβαίνω πως νιώθεις…

είχα ανεβασμένη προλακτινη και πολυκυστηκες η γνωμη μου είναι να κάνετε και τις υπόλοιπες εξετάσεις γιατί ακόμα και ένα μικρόβιο να υπάρχει πχ στο σπερμα του συζύγου είναι αρκετό για να μην γίνει η σύλληψη καλά θα είναι να τα δείτε για να έχετε και μια πλήρη εικόνα και εσεις αλλά και ο γιατρός σας για τα δεδομένα που έχετε.. σαλμπιγγογραφια  εγω δεν είχα κανει γιατί έμεινα εγκυος αλλά ειχα σκοπο να το ψαξω και αυτό 

Και η γνώμη μου είναι να τις ξανά δεις τις ορμονικές εξετάσεις αυτά αλλάζουν εγώ πχ έκανα προλακτινη ήταν 38 μετα από δυο μήνες πήγε 72 πήρα χάπι και μετά από 3 μήνες θα ξανά εκανα εξετάσεις ορμονικές.. νομίζω από τον Νοέμβριο που τα είδες έχει περάσει αρκετός καιρός ( γιατρός δεν είμαι από την εμπειρία μου μιλάω )

εύχομαι ότι καλύτερο να σου έρθει ένα καλοκαιρινό μωράκι γρήγορα 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... προσπαθούμε με σύζυγο κοντά στο χρόνο για παιδάκι...θ μπορούσα ν πω όχι συστηματικά όλους τους μήνες,δλδ επαφές μέχρι πριν την ωορρηξια! Μετά λόγω δουλειάς λόγω συγκυριων κάπου τ χάναμε... εγώ παίρνω τ4 λόγω αυξημένης tsh ,επίσης παίρνω d3 b12 φυλικο οξύ, και κάποιες βιτμινες fertilfix(δεν θ έλεγα σε καθημερινή βάση γιατί υπήρχαν στιγμές π ξεχνιομουν) 

Ο σύζυγος d3 b 12 φυλικο οξύ, και ω3 eviol! Οι ορμονικές μου όποτε έχω κάνει είναι καλές....οι τελευταίες το Νοέμβριο ήταν κ αυτές καλές! Υπερηχος κ αυτός καλός μάλιστα τότε ήμουν κοντά σε ωορρηξια και μ είχε πει ο γιατρος πως έχω τριφασικο ενδομητριο

Έχουμε κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας λόγω ιστορικού της αδερφής μου και παίρνω σαλοσπιρ των 100 κάθε βράδυ

Πρόσφατα έκανα και την ΑΜΗ .είναι στο 2ng/ml .

Δεν έχουμε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια εγώ και σπερμοδιαγραμμα ο άντρας.να σημειώσω εδώ πως ορμονικές άντρα και αυτές καλές.

Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε σωστές επαφές,δν ξερω αν φταίει ο θυροειδης,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα,δν ξερω αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, δν ξερω αν φταίει το Άγχος μου

Σίγουρα θα φταίει κ  το άγχος μου κορίτσια αλλά πραγματικά πως φεύγει αυτό το άγχος και οι σκέψεις από το μυαλό όταν είναι κάτι το οποίο το θέλεις τόσο πολύ?

Μέρα νύχτα σκέφτομαι αυτό...ο εγκέφαλος έχει κολλήσει εκεί....έχει κολλήσει στην ΑΜΗ, στο αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα, αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, μήπως δεν έχω διαβάτες σάλπιγγες,μήπως είναι κάποια βουλωμενη,μήπως εν τέλει δν μπορώ ν κάνω μόνη μου παιδί? 

Όλα αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου καθημερινά αν όχι 24ωτες το 24ωρο ,σίγουρα τις μισές! Έχω απελπιστεί κορίτσια...λένε πως το όταν θέλεις κάτι πολύ το σύμπαν συντομότερο γ ν το πετύχεις....εδώ γτ δν συμβαίνει αυτό?? 

Να σημειώσω πως όταν έχω ωορρηξια την καταλαβαίνω γτ πονάω....απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες όμως έχω νιώσει πόνο 3 φορές...και σκέφτομαι τώρα αν έχω κάνει μόνο 3 φορές ωορρηξια και όλοι οι άλλοι κύκλοι ήταν ανωορρεκτοι???

Όπως καταλαβαίνετε ΣΚΈΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΨΕΙΣ

Α ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Μακάρι ν ήξερα πως ν τ βγάλω από το μυαλό μου κορίτσια....αληθεια

Κορίτσι μου γλυκό..

Πόσο θέλω να σε πάρω μια αγκαλιά να πάρω όλη σου την ΄πίκρα.. Καταλαβαίνω πόσο πολύ θέλεις ένα παιδάκι..Κι εγώ με τον άντρα μου το ίδιο!

Έχουμε αρχίσει να δενόμαστε περισσότερο με αυτή την επιθυμία και κάνουμε πράγματα για εμάς (μασάζ, ταξιδάκια, δείπνα σε ιδιαίτερα εστιατόρια) ταυτόχρονα με τις προσπάθειες. Μου είχε γίνει κι εμένα εμμονή κάποια στιγμή, αλλά το είδα αλλιώς αμέσως.

Εσείς πως είσαστε μαζί? Μήπως η αγωνία και το άγχος σου έχει περάσει και στον άντρα σου? Δεν έχω να σου δώσω λύση για τη σύλληψη, παρα μόνο να ξεκινήσεις να φροντίζεις τον εαυτό σου και τη σχέση σας.

Όλα θα έρθουν τη στιγμή που πρέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Κορίτσι μου γλυκό..

Πόσο θέλω να σε πάρω μια αγκαλιά να πάρω όλη σου την ΄πίκρα.. Καταλαβαίνω πόσο πολύ θέλεις ένα παιδάκι..Κι εγώ με τον άντρα μου το ίδιο!

Έχουμε αρχίσει να δενόμαστε περισσότερο με αυτή την επιθυμία και κάνουμε πράγματα για εμάς (μασάζ, ταξιδάκια, δείπνα σε ιδιαίτερα εστιατόρια) ταυτόχρονα με τις προσπάθειες. Μου είχε γίνει κι εμένα εμμονή κάποια στιγμή, αλλά το είδα αλλιώς αμέσως.

Εσείς πως είσαστε μαζί? Μήπως η αγωνία και το άγχος σου έχει περάσει και στον άντρα σου? Δεν έχω να σου δώσω λύση για τη σύλληψη, παρα μόνο να ξεκινήσεις να φροντίζεις τον εαυτό σου και τη σχέση σας.

Όλα θα έρθουν τη στιγμή που πρέπει..

Άρα με καταλαβαίνεις  .... πως το γύρισες αλλιώς? Εγώ υπάρχουν στιγμές που λέω δν γίνεται άλλο έτσι,οπότε έρθει....και μετά αλλάζει το μυαλό και λέω μα γιατί μα μην έχει έρθει ακόμα? 

Με το σύζυγό είμαστε πολύ καλά.... είναι υποστηρικτικος ,δνε χω κανένα παράπονο....

Για τον εαυτό μου κάνω πράγματα.... και βόλτα θ βγω είτε με σύζυγο είτε με φίλες και το χορευτικό μου θ πάω και καμιά μικρή εκδρομή θα κάνουμε... ακόμα και σε αυτά υπάρχουν στιγμές που το σκέφτομαι και λέω μακάρι τον άλλο μήνα ν μην μπορώ πχ ν πάω χορευτικό....

Εσύ έχεις κάποιο πρόβλημα?? Πόσο καιρό προσπαθείτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Άρα με καταλαβαίνεις  .... πως το γύρισες αλλιώς? Εγώ υπάρχουν στιγμές που λέω δν γίνεται άλλο έτσι,οπότε έρθει....και μετά αλλάζει το μυαλό και λέω μα γιατί μα μην έχει έρθει ακόμα? 

Με το σύζυγό είμαστε πολύ καλά.... είναι υποστηρικτικος ,δνε χω κανένα παράπονο....

Για τον εαυτό μου κάνω πράγματα.... και βόλτα θ βγω είτε με σύζυγο είτε με φίλες και το χορευτικό μου θ πάω και καμιά μικρή εκδρομή θα κάνουμε... ακόμα και σε αυτά υπάρχουν στιγμές που το σκέφτομαι και λέω μακάρι τον άλλο μήνα ν μην μπορώ πχ ν πάω χορευτικό....

Εσύ έχεις κάποιο πρόβλημα?? Πόσο καιρό προσπαθείτε? 

Κορίτσι μου εγώ ποτέ δεν βρήκα πως να το βγάλω από το μυαλό...όμως για να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω στο άγχος. Τόσος κόσμος έχει άγχος κ κάνει παιδιά ακόμα κ μέσα στον πόλεμο... Οπότε μην κατηγορείς εσένα!

Εγώ θα σου δώσω μερικές συμβουλές. Αν δεν είσαι σίγουρη αν κάνεις ωορρηξία πάρε τεστ! Αυτά θα σου δείχνουν πότε ανεβαίνει η ορμόνη κ θα ξέρεις σίγουρα αν έκανες σωστή προσπάθεια. Αν για κάποιο λόγο αμφιβάλλεις, πήγαινε στο γιατρό να σε παρακολουθεί με υπέρηχο για 2 -3 κύκλους οπότε να είσαι σίγουρη. Έπειτα βάλε σε σειρά τις εξετάσεις σας . Κάνε τη σαλπιγγογραφια κ πριν από αυτό κάντε ένα σπερμοδιαγραμμα. Έχεις κάποιο θέμα που να ξέρεις ότι μπορεί να σου εμποδίζει την ωορρηξία;πχ πολυκυστικες ή είναι απλά ένας φόβος σου;

Τελοσπαντων αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να τα βάλεις σε μια σειρά κ είναι σίγουρη ότι θα βρείτε την άκρη κ θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Άρα με καταλαβαίνεις  .... πως το γύρισες αλλιώς? Εγώ υπάρχουν στιγμές που λέω δν γίνεται άλλο έτσι,οπότε έρθει....και μετά αλλάζει το μυαλό και λέω μα γιατί μα μην έχει έρθει ακόμα? 

Με το σύζυγό είμαστε πολύ καλά.... είναι υποστηρικτικος ,δνε χω κανένα παράπονο....

Για τον εαυτό μου κάνω πράγματα.... και βόλτα θ βγω είτε με σύζυγο είτε με φίλες και το χορευτικό μου θ πάω και καμιά μικρή εκδρομή θα κάνουμε... ακόμα και σε αυτά υπάρχουν στιγμές που το σκέφτομαι και λέω μακάρι τον άλλο μήνα ν μην μπορώ πχ ν πάω χορευτικό....

Εσύ έχεις κάποιο πρόβλημα?? Πόσο καιρό προσπαθείτε? 

Πως το γύρισα ε? Έχω απομακρυνθεί απο άτομα που μου το υπενθυμίζουν συνέχεια, που αναφέρουν συνέχεια για εγκυμοσύνες και μωρά χαχαχα.. Κατάλαβα ότι αυτοί μου προκαλούν πίεση και δε θέλω να τους δώσω την ικανοποίηση να με δουν να κλαιω και να αναζητώ τη συμπαράσταση τους. Πχ τα πεθερικά μου.. κάθε μα κάθε φορά θα πουνε κάτι μόνο και μόνο για να με φέρουν σε δύσκολη θέση. Οπότε, πηγαίνουμε μια στο τόσο στο σπίτι τους, σηκώνουμε τα τηλέφωνα όποτε θέλουμε και όλα καλά. Όταν βρεθούμε φυσικά πάλι θα πετάξουν τις μαλακίες τους, αλλά τι να πεις. Παλιά γύριζε σπίτι απο τη δουλειά ο πεθερός το μεσημέρι, αυτή δε δούλευε κι έτσι αναστέναζε το στρώμα πιο εύκολα 😂. Εμείς βρισκόμαστε βράδυ κατάκοποι και με κεφάλια καζάνια.

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι το μωρό εδώ κι ένα χρόνο, όμως δεν προσπαθούσαμε εντατικά, συνέβησαν και διάφορα γεγονότα, οι διακοπές μας ήταν εκτός των γόνιμων ημερών κλπ. Επομένως, δεν έτυχε όπως τυχαίνει σε πολλά ζευγάρια. Άρα τώρα πηγαίνουμε στοχευμένα. 

Έχουμε στόχο με τη γιατρό μου μέχρι το Σεπτέμβρη, μετά μας καθοδηγήσει κατάλληλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Άρα με καταλαβαίνεις  .... πως το γύρισες αλλιώς? Εγώ υπάρχουν στιγμές που λέω δν γίνεται άλλο έτσι,οπότε έρθει....και μετά αλλάζει το μυαλό και λέω μα γιατί μα μην έχει έρθει ακόμα? 

Με το σύζυγό είμαστε πολύ καλά.... είναι υποστηρικτικος ,δνε χω κανένα παράπονο....

Για τον εαυτό μου κάνω πράγματα.... και βόλτα θ βγω είτε με σύζυγο είτε με φίλες και το χορευτικό μου θ πάω και καμιά μικρή εκδρομή θα κάνουμε... ακόμα και σε αυτά υπάρχουν στιγμές που το σκέφτομαι και λέω μακάρι τον άλλο μήνα ν μην μπορώ πχ ν πάω χορευτικό....

Εσύ έχεις κάποιο πρόβλημα?? Πόσο καιρό προσπαθείτε? 

Επίσης, βρήκα αυτό το φόρουμ με τις ιστορίες πολλών γυναικών, διαβάζω τις ιστορίες, τους προβληματισμούς, τις επιτυχίες-αποτυχίες τους και είναι σαν κάτι να με καθυσυχάζει πως έρχεται η σειρά μου.

Επισκεφθήκαμε και το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και φάγαμε το μηλαράκι της. 

Ας έχουμε την ευλογία της και θα γίνουν τα θαύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Επίσης, βρήκα αυτό το φόρουμ με τις ιστορίες πολλών γυναικών, διαβάζω τις ιστορίες, τους προβληματισμούς, τις επιτυχίες-αποτυχίες τους και είναι σαν κάτι να με καθυσυχάζει πως έρχεται η σειρά μου.

Επισκεφθήκαμε και το μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου και φάγαμε το μηλαράκι της. 

Ας έχουμε την ευλογία της και θα γίνουν τα θαύματα!

Εγώ δνε χω τέτοιο θέμα με τα πεθερικά.... ίσα ίσα που δν λένε τίποτα καθόλου οι γονείς μας!!! Εγώ υπάρχουν φορές που το σκέφτομαι και λέω ένα χρόνο και καλά προσπαθειών και δν πιάσαμε ακόμη? Μήπως κάτι έχουμε? Μήπως δεν θ τ καταφέρουμε? Και φορές που νιώθω σίγουρη για τον εαυτό μου και για εμάς ότι θ τα καταφέρουμε!!! 

Όσον αφορά εκδρομές διακοπές κλπ κ μένα δν έχει τύχει με γόνιμες κλπ..... 

Δν έχω κάποιο ορμονικο θέμα...απλά επειδή πονάω κάποιες φορές κ εστι την καταλαβαίνω,λεω άλλους μήνες που δν πονάω σημαίνει ότι δν κάνω? Το είχα ρωτήσει μάλιστα και στο γιατρό κ μ χε πει δν είναι απόλυτο αυτό....μπορεί κάποιες φορές να πονάς και κάποιες όχι...

Όσον αφορά το αγχος...δν ξερψ αν όντως κάνει τόσο κακό πρακτικά...πάντως όλες λένε πως όταν ξεαγχωθεις τότε θ έρθει....δν εξεω πως μπορώ ν τ πετυχ  αυτό....έχω σκεφτεί ακόμα και ψυχολόγο να πάω...

Κ εγώ πήγα στο μοναστήρι, κάναμε και τη νηστεία τον προηγούμενο μήνα και φάγαμε και το μηλαρακι....αλλά δυστυχώς δεν

Οσονα φορά τ τεστ ωορρηξιας έχω μπερδευτεί.... όταν θ βγει θετικό το τεστ σημαίνει ότι εκείνη την ημέρα κάνω ωορρηξια η ότι μετά από δύο μέρες θ κανω ωορρηξια...με μπερδεύει επίσης και η κλασική εφαρμογή τ κινητού....όταν σ δείχνει το αυγό το ολόκληρο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξια η ότι μετά από δύο μέρες θ κάνεις??

Ένα χάος στο μυαλό μου ένα χαος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ δνε χω τέτοιο θέμα με τα πεθερικά.... ίσα ίσα που δν λένε τίποτα καθόλου οι γονείς μας!!! Εγώ υπάρχουν φορές που το σκέφτομαι και λέω ένα χρόνο και καλά προσπαθειών και δν πιάσαμε ακόμη? Μήπως κάτι έχουμε? Μήπως δεν θ τ καταφέρουμε? Και φορές που νιώθω σίγουρη για τον εαυτό μου και για εμάς ότι θ τα καταφέρουμε!!! 

Όσον αφορά εκδρομές διακοπές κλπ κ μένα δν έχει τύχει με γόνιμες κλπ..... 

Δν έχω κάποιο ορμονικο θέμα...απλά επειδή πονάω κάποιες φορές κ εστι την καταλαβαίνω,λεω άλλους μήνες που δν πονάω σημαίνει ότι δν κάνω? Το είχα ρωτήσει μάλιστα και στο γιατρό κ μ χε πει δν είναι απόλυτο αυτό....μπορεί κάποιες φορές να πονάς και κάποιες όχι...

Όσον αφορά το αγχος...δν ξερψ αν όντως κάνει τόσο κακό πρακτικά...πάντως όλες λένε πως όταν ξεαγχωθεις τότε θ έρθει....δν εξεω πως μπορώ ν τ πετυχ  αυτό....έχω σκεφτεί ακόμα και ψυχολόγο να πάω...

Κ εγώ πήγα στο μοναστήρι, κάναμε και τη νηστεία τον προηγούμενο μήνα και φάγαμε και το μηλαρακι....αλλά δυστυχώς δεν

Οσονα φορά τ τεστ ωορρηξιας έχω μπερδευτεί.... όταν θ βγει θετικό το τεστ σημαίνει ότι εκείνη την ημέρα κάνω ωορρηξια η ότι μετά από δύο μέρες θ κανω ωορρηξια...με μπερδεύει επίσης και η κλασική εφαρμογή τ κινητού....όταν σ δείχνει το αυγό το ολόκληρο σημαίνει ότι κάνεις ωορρηξια η ότι μετά από δύο μέρες θ κάνεις??

Ένα χάος στο μυαλό μου ένα χαος

Θα κάνεις ο,τι θεωρείς καλύτερο για σένα και γιατί όχι να μην επισκεφθείς έναν ψυχολόγο? Μόνο βοήθεια θα σου προσφέρει κι όχι το αντίθετο.

Οι οδηγίες που μου έδωσε η γιατρός μου είναι να ερχόμαστε σε επαφή στις γόνιμες ημέρες με αποκορύφωμα το 2ημερο της ωορρηξίας. Η/Ο γιατρός σου τι σε συμβούλευσε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Θα κάνεις ο,τι θεωρείς καλύτερο για σένα και γιατί όχι να μην επισκεφθείς έναν ψυχολόγο? Μόνο βοήθεια θα σου προσφέρει κι όχι το αντίθετο.

Οι οδηγίες που μου έδωσε η γιατρός μου είναι να ερχόμαστε σε επαφή στις γόνιμες ημέρες με αποκορύφωμα το 2ημερο της ωορρηξίας. Η/Ο γιατρός σου τι σε συμβούλευσε?

 

Την ωορρηξια σου την παρακολουθείς με τεστ?? Όταν το τεστ βγαίνει θετικό η ωορρηξια συμβαίνει μετα από 2 μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Την ωορρηξια σου την παρακολουθείς με τεστ?? Όταν το τεστ βγαίνει θετικό η ωορρηξια συμβαίνει μετα από 2 μέρες? 

Ναι χρησιμοποιώ τις φθηνές ταινίες για την ωορρηξία. Βέβαια την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω, αλλά για σίγουρα τους τελευταιους μήνες έχω αγοράσει αυτά τα τεστ.

Αν δεις στις οδηγίες γράφει πως όταν η δεύτερη γραμμή είναι έντονη κόκκινη, τότε οι 2 πιο γόνιμες ημέρες είναι εκείνη την ημέρα και την επόμενη, οπότε οι επαφές σας τις επόμενες 48 ώρες θα μεγιστοποιήσουν τις πιθανότητές να μείνεις έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Ναι χρησιμοποιώ τις φθηνές ταινίες για την ωορρηξία. Βέβαια την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω, αλλά για σίγουρα τους τελευταιους μήνες έχω αγοράσει αυτά τα τεστ.

Αν δεις στις οδηγίες γράφει πως όταν η δεύτερη γραμμή είναι έντονη κόκκινη, τότε οι 2 πιο γόνιμες ημέρες είναι εκείνη την ημέρα και την επόμενη, οπότε οι επαφές σας τις επόμενες 48 ώρες θα μεγιστοποιήσουν τις πιθανότητές να μείνεις έγκυος.

Mπορεις ν μ γράψεις ποιες παίρνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Mπορεις ν μ γράψεις ποιες παίρνεις??

Παραγγέλνω απο το διαδικτυακό κατάστημα mother2be, τις ταινίες one step. Αν δεις έχει και πακέτα προσφορών σε ταινίες για έλεγχο της ωορρηξίας μαζί με ταινίες για τεστ εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Παραγγέλνω απο το διαδικτυακό κατάστημα mother2be, τις ταινίες one step. Αν δεις έχει και πακέτα προσφορών σε ταινίες για έλεγχο της ωορρηξίας μαζί με ταινίες για τεστ εγκυμοσύνης!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.... εύχομαι κ στις δύο μας σύντομα ν δούμε τεστ θετικό!!! 

Εγώ νιώθω πελαγώμενη...δν ξερω από που ν ξεκινήσω,τι ν κανω...τη μία στιγμή λέω είναι από το αγχος γτ τουλάχιστον ότι εξετάσεις έχω κάνει είναι καλές απ την άλλη λεω κάποιο πρόβλημα υπάρχει γ ν μην πιάνω....από την μία λέω δν προσπαθουμε σωστά από την άλλη λεω υπάρχουν 2 3 μήνες που κάναμε σωστά.... 

Μίλησα με τη βοηθό της αιματολογου μου μ είπε οι εξετάσεις πλέον είναι τέλειες...μόνο η tsh ανέβηκε πάλι ενώ παίρνω....κ έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολογο μου γ ν με δει και ν μ αυξήσει τη δόση λογικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.... εύχομαι κ στις δύο μας σύντομα ν δούμε τεστ θετικό!!! 

Εγώ νιώθω πελαγώμενη...δν ξερω από που ν ξεκινήσω,τι ν κανω...τη μία στιγμή λέω είναι από το αγχος γτ τουλάχιστον ότι εξετάσεις έχω κάνει είναι καλές απ την άλλη λεω κάποιο πρόβλημα υπάρχει γ ν μην πιάνω....από την μία λέω δν προσπαθουμε σωστά από την άλλη λεω υπάρχουν 2 3 μήνες που κάναμε σωστά.... 

Μίλησα με τη βοηθό της αιματολογου μου μ είπε οι εξετάσεις πλέον είναι τέλειες...μόνο η tsh ανέβηκε πάλι ενώ παίρνω....κ έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολογο μου γ ν με δει και ν μ αυξήσει τη δόση λογικά....

Εσύ είσαι πολύ οργανωμένη! Δεν έχουμε κάνει εξετάσεις γονιμότητας εμείς, πέρα απο τις κλασσικές που είναι μια χαρά. 

Ναι..κι εγώ αναρωτιέμαι αν κάνουμε σωστά τη διαδικασία για να γίνει η δουλίτσα, αλλά πόσο πια να σπρώξουμε? Τι να πω.. 

Είμαστε μαζί στον αγώνα.. Εγώ αυτό το μήνα κανένα σημάδι εγκυμοσύνης απο αυτά που διαβάζω.. ούτε κράμπες, ούτε πρήξιμο, ούτε αίμα εμφύτευσης. Οπότε αναμένω την περίοδο οσονούπω, άρχισα να βγάζω και τα κλασσικά σπυράκια και ξανα τεστ ωορρηξίας 🙃

Που θα πάει.. Θα έρθει η σειρά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εξετάσεις έχετε κάνει σεις??? Εμένα εκρεμμουν η σαλπιγγογραφια και το σπερμοδιαγγρμμα...

Αμήν κ πότε κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Τι εξετάσεις έχετε κάνει σεις??? Εμένα εκρεμμουν η σαλπιγγογραφια και το σπερμοδιαγγρμμα...

Αμήν κ πότε κορίτσι μου

Όχι αυτό λέω.. Εμείς δεν έχουμε κάνει εξετάσεις εξειδικευμένες. Τα κλασσικά μόνο ΠΑΠ, αιματολογικές και ο άντρας μου πήγε πρόσφατα σε ουρολόγο για κάτι που τον ενοχλούσε.

Να σου πω την αλήθεια δε θέλω να τις κάνω, γιατί πιστεύω ότι θα έρθει το μωρό πολύ σύντομα!

Έλα.. θετικές σκέψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kritsini είπε:

Όχι αυτό λέω.. Εμείς δεν έχουμε κάνει εξετάσεις εξειδικευμένες. Τα κλασσικά μόνο ΠΑΠ, αιματολογικές και ο άντρας μου πήγε πρόσφατα σε ουρολόγο για κάτι που τον ενοχλούσε.

Να σου πω την αλήθεια δε θέλω να τις κάνω, γιατί πιστεύω ότι θα έρθει το μωρό πολύ σύντομα!

Έλα.. θετικές σκέψεις!!

Εγώ δν ξςρω τι με έχει πιάσει αλλ δν έχω καθόλου ψυχολογία...δν ξερω από που ν πιαστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ δν ξςρω τι με έχει πιάσει αλλ δν έχω καθόλου ψυχολογία...δν ξερω από που ν πιαστω

Το καταλαβαίνω.. Ειδικά όταν βλέπουμε συνεχώς νέα ζευγάρια με μωράκια, νιώθουμε πολύ άσχημα.

Πρέπει να το παλέψουμε ρε συ.. Η ζωή είναι πολύ σκληρή γαμώτο, εμείς φτιάχνουμε τις στιγμές μας..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kritsini είπε:

Το καταλαβαίνω.. Ειδικά όταν βλέπουμε συνεχώς νέα ζευγάρια με μωράκια, νιώθουμε πολύ άσχημα.

Πρέπει να το παλέψουμε ρε συ.. Η ζωή είναι πολύ σκληρή γαμώτο, εμείς φτιάχνουμε τις στιγμές μας..

 

Όπως τα λες..... εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε?? Έχετε κάποιο εμφανές πρόβλημα?? Εγώ είχα έλλειψη βιταμινών κ tsh ανρβασμενη....στις τελευταίες εξετάσεις μου οι βιταμίνες είναι όλες τέλειες, αλλά η tsh ανέβηκε! Δν ξερω αν οφείλεται σε αυτό τώρα...δν ξερω απλά τι ν κοιτάξω και από που ν ξεκινήσω,ειμα ειλικρινά πελαγώμενη και αγχωμένη φουλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2022 at 9:28 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... προσπαθούμε με σύζυγο κοντά στο χρόνο για παιδάκι...θ μπορούσα ν πω όχι συστηματικά όλους τους μήνες,δλδ επαφές μέχρι πριν την ωορρηξια! Μετά λόγω δουλειάς λόγω συγκυριων κάπου τ χάναμε... εγώ παίρνω τ4 λόγω αυξημένης tsh ,επίσης παίρνω d3 b12 φυλικο οξύ, και κάποιες βιτμινες fertilfix(δεν θ έλεγα σε καθημερινή βάση γιατί υπήρχαν στιγμές π ξεχνιομουν) 

Ο σύζυγος d3 b 12 φυλικο οξύ, και ω3 eviol! Οι ορμονικές μου όποτε έχω κάνει είναι καλές....οι τελευταίες το Νοέμβριο ήταν κ αυτές καλές! Υπερηχος κ αυτός καλός μάλιστα τότε ήμουν κοντά σε ωορρηξια και μ είχε πει ο γιατρος πως έχω τριφασικο ενδομητριο

Έχουμε κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας λόγω ιστορικού της αδερφής μου και παίρνω σαλοσπιρ των 100 κάθε βράδυ

Πρόσφατα έκανα και την ΑΜΗ .είναι στο 2ng/ml .

Δεν έχουμε κάνει υστεροσαλπιγγογραφια εγώ και σπερμοδιαγραμμα ο άντρας.να σημειώσω εδώ πως ορμονικές άντρα και αυτές καλές.

Δεν ξέρω πραγματικά τι φταίει,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε σωστές επαφές,δν ξερω αν φταίει ο θυροειδης,δν ξερω αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα,δν ξερω αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, δν ξερω αν φταίει το Άγχος μου

Σίγουρα θα φταίει κ  το άγχος μου κορίτσια αλλά πραγματικά πως φεύγει αυτό το άγχος και οι σκέψεις από το μυαλό όταν είναι κάτι το οποίο το θέλεις τόσο πολύ?

Μέρα νύχτα σκέφτομαι αυτό...ο εγκέφαλος έχει κολλήσει εκεί....έχει κολλήσει στην ΑΜΗ, στο αν φταίει που δν έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα, αν φταίει που δν έχω κάνει σαλπιγγογραφια, μήπως δεν έχω διαβάτες σάλπιγγες,μήπως είναι κάποια βουλωμενη,μήπως εν τέλει δν μπορώ ν κάνω μόνη μου παιδί? 

Όλα αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου καθημερινά αν όχι 24ωτες το 24ωρο ,σίγουρα τις μισές! Έχω απελπιστεί κορίτσια...λένε πως το όταν θέλεις κάτι πολύ το σύμπαν συντομότερο γ ν το πετύχεις....εδώ γτ δν συμβαίνει αυτό?? 

Να σημειώσω πως όταν έχω ωορρηξια την καταλαβαίνω γτ πονάω....απ όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες όμως έχω νιώσει πόνο 3 φορές...και σκέφτομαι τώρα αν έχω κάνει μόνο 3 φορές ωορρηξια και όλοι οι άλλοι κύκλοι ήταν ανωορρεκτοι???

Όπως καταλαβαίνετε ΣΚΈΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΨΕΙΣ

Α ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Μακάρι ν ήξερα πως ν τ βγάλω από το μυαλό μου κορίτσια....αληθεια

Καλησπέρα θα έπρεπε να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου για να σε βοηθήσει.. Δεν χρειάζεται τόσο άγχος να έχεις.. Χαλάρωσε και θα έρθει μόνο του. Όσον αφορά την προσπάθεια 1 χρόνος είναι καλά.. Ψάξε λίγο παραπάνω να δεις τι γίνεται αλλά μιλα με τον γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...