Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Είναι πολύ νωρίς για να το σκεφτείς αυτό. Είσαι νέα, ποτέ δεν ξέρεις. Αυτό που έχει σημασία τώρα είναι να καθαρίσεις γρήγορα κ όσο πιο ανώδυνα γίνεται. 

Μέχρι την άλλη εβδομάδες μου είπε θα δω αίμα. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της αποξεσης,δεν θέλω τρίτη απόξεση μέσα σε ένα χρόνο, φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Άσχημα τα νέα μου. Δεν έχει δημιουργηθεί έμβρυο. Είμαι πολύ χάλια, ζήτησα να μην κάνω απόξεση να απόβαλω μόνη μου. Δεν αντέχω πάλι σε αυτή την διαδικασία.

Στεναχωρεθηκα τώρα..  λυπάμαι πολύ.. καλή δύναμη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Άσχημα τα νέα μου. Δεν έχει δημιουργηθεί έμβρυο. Είμαι πολύ χάλια, ζήτησα να μην κάνω απόξεση να απόβαλω μόνη μου. Δεν αντέχω πάλι σε αυτή την διαδικασία.

Όχι ρε γαμωτο!!!!! Γιατί ;;;; 4η παλινδρομη χωρίς αιτία;;;;; δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος;;; τα έχετε ψάξει όλα;;;; το λέω για να μην τραβάς κάθε φορά αυτό το μαρτύριο!!!κουράγιο κορίτσι μου δεν έχω λόγια 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μέχρι την άλλη εβδομάδες μου είπε θα δω αίμα. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της αποξεσης,δεν θέλω τρίτη απόξεση μέσα σε ένα χρόνο, φοβάμαι.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Πάρε τον χρόνο σου μέχρι να νοιώσεις καλύτερα. 

Το θετικό είναι ότι πιάνεις συνέχεια μωράκι σχετικά εύκολα. Πιστεύω δεν έχεις βρει τον λόγο που συμβαίνει η παλινδρομη. Το έχετε ψάξει τι μπορεί να φταίει; Έχεις δει και την θρομφοφιλια και όλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Άσχημα τα νέα μου. Δεν έχει δημιουργηθεί έμβρυο. Είμαι πολύ χάλια, ζήτησα να μην κάνω απόξεση να απόβαλω μόνη μου. Δεν αντέχω πάλι σε αυτή την διαδικασία.

Μαρακι λυπαμαι...εχεις ψαξει τα πάντα;...Δεν ξερω τι μπορεί να φταιει...σε ποια περιοχη εισαι;εγώ θα σ πρότεινα τον γιατρο μου π είναι πολυ καλος κ πανω απ ολα άνθρωπος..δεν ειδικευεται σε κατι συγκεκριμενο αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα βρει τι φταιει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Πάρε τον χρόνο σου μέχρι να νοιώσεις καλύτερα. 

Το θετικό είναι ότι πιάνεις συνέχεια μωράκι σχετικά εύκολα. Πιστεύω δεν έχεις βρει τον λόγο που συμβαίνει η παλινδρομη. Το έχετε ψάξει τι μπορεί να φταίει; Έχεις δει και την θρομφοφιλια και όλα;

Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

Ίσως όλα γίνονται για κάποιο λόγο, είχα στο μυαλό μου πολλά να έκανα που θα με ηρεμουσαν , ίσως τώρα ήρθε η ώρα μιας και δεν το αποφάσιζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Krisdin8689 είπε:

Μαρακι λυπαμαι...εχεις ψαξει τα πάντα;...Δεν ξερω τι μπορεί να φταιει...σε ποια περιοχη εισαι;εγώ θα σ πρότεινα τον γιατρο μου π είναι πολυ καλος κ πανω απ ολα άνθρωπος..δεν ειδικευεται σε κατι συγκεκριμενο αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα βρει τι φταιει...

Αθήνα είμαι, αν θες στείλε μου να έχω τα στοιχεία του αν κάποια στιγμή θελήσω να προσπαθήσω πάλι. Στείλε μου προσωπικό μήνυμα δεν νομίζω να επιτρέπεται εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Αθήνα είμαι, αν θες στείλε μου να έχω τα στοιχεία του αν κάποια στιγμή θελήσω να προσπαθήσω πάλι. Στείλε μου προσωπικό μήνυμα δεν νομίζω να επιτρέπεται εδώ.

Καλημέρα, λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου. Αν ψάξεις σε άλλες συζητήσεις, πχ της εξωσωματικής, τα κορίτσια λένε τα καλύτερα για τον εξονυχιστικο έλεγχο που κάνει η δρ Οικονοπουλου στο τμήμα αποβολων του νοσοκομείου Έλενα. Μπορεί να σε παραπέμψει μετά σε κάποια άλλη ειδικότητα αν χρειαστεί. Προσωπικά δεν γνωρίζω πολλά περί του θέματος, όμως από ότι κατάλαβα είναι φθηνή διαδικασία αν όχι και δωρεάν, και κλείνεις ραντεβού στο 1535.gr. Ίσως πάρεις κάποιες απαντήσεις που να σε βοηθήσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Αθήνα είμαι, αν θες στείλε μου να έχω τα στοιχεία του αν κάποια στιγμή θελήσω να προσπαθήσω πάλι. Στείλε μου προσωπικό μήνυμα δεν νομίζω να επιτρέπεται εδώ.

Λυπάμαι κορίτσι μου. Θα σου πρότεινα και εγώ να το ψάξεις περισσότερο ιατρικά αλλά δεν έχω δυστυχώς κάποιον ειδικό να σε παραπέμψω. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να τα καταφέρεις στον αγώνα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μέχρι την άλλη εβδομάδες μου είπε θα δω αίμα. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία της αποξεσης,δεν θέλω τρίτη απόξεση μέσα σε ένα χρόνο, φοβάμαι.

Εννοείτε κορίτσι πως αν μπορείς να αποφύγεις το χειρουργείο θα το κάνεις. Να περάσει όλο αυτό κ μετά θα δεις πως θα πράξεις. Προσωπικά θα πήγαινα στο Έλενα στο τμήμα αποβολών. Έχω διαβάσει πολλά κορίτσια στο φόρουμ κ από τη συζήτηση της εξωσωματικής που τους βρήκαν τι έφταιγε κ δεν μπορούσαν να κρατήσουν τα μωρά τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα κορίτσια μου!!! Επιτέλους βρήκα το θετικό τεστ ωορρηξίας μου... 

Νωρίς νωρίς μόλις την 20η ημέρα του κύκλου χαχαχααχαχα

Για πείτε και εσείς.. Θετικό είναι Ε; IMG_20220630_094103.thumb.jpg.534b2e92db118aceaad1f586e0d1ba64.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααα κορίτσια μου!!! Επιτέλους βρήκα το θετικό τεστ ωορρηξίας μου... 

Νωρίς νωρίς μόλις την 20η ημέρα του κύκλου χαχαχααχαχα

Για πείτε και εσείς.. Θετικό είναι Ε; IMG_20220630_094103.thumb.jpg.534b2e92db118aceaad1f586e0d1ba64.jpg

Εσύ μην χάνεις τις επαφες σου. Για να είναι θετικό πρέπει η δεύτερη γραμμή να είναι το ίδιο έντονη ή πιο έντονη ακόμα από την πρώτη. 

Αααν φαίνεται καλά στην φωτογραφία είσαι ένα βήμα πριν. Δηλαδή πιστεύω αυριο θα είναι θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εσύ μην χάνεις τις επαφες σου. Για να είναι θετικό πρέπει η δεύτερη γραμμή να είναι το ίδιο έντονη ή πιο έντονη ακόμα από την πρώτη. 

Αααν φαίνεται καλά στην φωτογραφία είσαι ένα βήμα πριν. Δηλαδή πιστεύω αυριο θα είναι θετικό. 

Εμένα ίδιες μου φαινόνται.. Τέλος πάντων την βρήκα στο τελευταίο τεστακι που είχα χαχαχα και από την εταιρεία μου λέει είναι ένα κλικ πριν το θετικό... Απόγευμα θα βγει θετικό λένε... Αλλά δεν έχω άλλο οπότε από σήμερα το θετικό!!😜😘 Άρα 34αρι κύκλο..οτι να ναι ο κύκλος μου χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εμένα ίδιες μου φαινόνται.. Τέλος πάντων την βρήκα στο τελευταίο τεστακι που είχα χαχαχα και από την εταιρεία μου λέει είναι ένα κλικ πριν το θετικό... Απόγευμα θα βγει θετικό λένε... Αλλά δεν έχω άλλο οπότε από σήμερα το θετικό!!😜😘 Άρα 34αρι κύκλο..οτι να ναι ο κύκλος μου χαχαχαχαχα 

Ναι θα συμφωνήσω με την εταιρεία. Και εμένα μου φαίνεται ένα τσακ πριν.  Εσύ επαφές σήμερα αύριο και μεθαύριο και πιστεύω το πετυχες ♥️♥️ καλή επιτυχία. Από ότι φαίνεται κάνεις μεγάλους κύκλους. Αλλά σημασία είναι να τους πετύχεις. Και τώρα θα τον πετυχεις. 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααα κορίτσια μου!!! Επιτέλους βρήκα το θετικό τεστ ωορρηξίας μου... 

Νωρίς νωρίς μόλις την 20η ημέρα του κύκλου χαχαχααχαχα

Για πείτε και εσείς.. Θετικό είναι Ε; IMG_20220630_094103.thumb.jpg.534b2e92db118aceaad1f586e0d1ba64.jpg

Καλημέρα κοπέλα μου εγώ θετικο το βλέπω κανείς αργά ωορρηξία και εγώ έτσι ήμουν υγρά έχεις ακόμα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου εγώ θετικο το βλέπω κανείς αργά ωορρηξία και εγώ έτσι ήμουν υγρά έχεις ακόμα ; 

Όχι τώρα δεν εχω υγρά.. Αν δεν είχα τεστ δεν θα καταλάβαινα τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααα κορίτσια μου!!! Επιτέλους βρήκα το θετικό τεστ ωορρηξίας μου... 

Νωρίς νωρίς μόλις την 20η ημέρα του κύκλου χαχαχααχαχα

Για πείτε και εσείς.. Θετικό είναι Ε; IMG_20220630_094103.thumb.jpg.534b2e92db118aceaad1f586e0d1ba64.jpg

Κ εγώ πιστεύω αύριο θα είναι :) άντε καλή επιτυχία!! Κανε κ ένα απόψε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαρίαΔημήτρηςκοριτσακι μου λυπαμαι παρά πολύ! Σε αυτά δεν υπάρχουν λόγια! Κλάψε ξέσπασε αλλά μη το αφήσεις έτσι! Μέσα σε 2 χρόνια τοσες αποτυχίες δεν είναι τυχαίες!! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια πρέπει να το ψάξεις και να πας κ αλλου σε άλλο γυναικολόγο να ακούσεις κ δεύτερη άποψη και Τρίτη!! Σου στέλνω μια αγκαλιά ☺️☺️☺️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι τώρα δεν εχω υγρά.. Αν δεν είχα τεστ δεν θα καταλάβαινα τίποτα... 

ούτε εγώ έχω υγρά στην ωορρηξία μου! Κ τώρα να μη το πέτυχες πάρε να εχεις κ θα δεις που θα το πετύχεις;!! Φιλια πολλά καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εμένα ίδιες μου φαινόνται.. Τέλος πάντων την βρήκα στο τελευταίο τεστακι που είχα χαχαχα και από την εταιρεία μου λέει είναι ένα κλικ πριν το θετικό... Απόγευμα θα βγει θετικό λένε... Αλλά δεν έχω άλλο οπότε από σήμερα το θετικό!!😜😘 Άρα 34αρι κύκλο..οτι να ναι ο κύκλος μου χαχαχαχαχα 

Μετράς 14 μερες μετά το θετικό τεστ κ θα περιμένεις την περίοδο άρα ο κύκλος σου θα είναι 35 ή 36!! Έχουμε κάνει μαστερ σε αυτά χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι τώρα δεν εχω υγρά.. Αν δεν είχα τεστ δεν θα καταλάβαινα τίποτα... 

Εγώ ειχα αν θυμάμαι καλά, δεν έχει σημασία κοπέλα μου κανε προσπαθεια αυτές τις μερες αν έχεις και άλλο τεστ κανε και ένα αύριο αν δεν έχεις δεν πειράζει.. ευχομαι σε λιγες βδομαδες να μας στείλεις το θετικό τεστακι σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μετράς 14 μερες μετά το θετικό τεστ κ θα περιμένεις την περίοδο άρα ο κύκλος σου θα είναι 35 ή 36!! Έχουμε κάνει μαστερ σε αυτά χαχαχα 

Άρα κοντά στην γιορτή μου θα μάθω αν είμαι έγκυος!!! 😁😁 Μακαρι θα είναι το καλύτερο δώρο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άρα κοντά στην γιορτή μου θα μάθω αν είμαι έγκυος!!! 😁😁 Μακαρι θα είναι το καλύτερο δώρο!! 

Η Αγία Μαρίνα έχει κάνει πολλά θαύματα :) να προσεύχεσαι!!! Μακάρι να είσαι τυχερή :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαρίαΔημήτρης λυπάμαι ειλικρινά πολύ, καλή δύναμη σου εύχομαι.

Εγώ αδιαθέτησα κανονικά στην ώρα μου!

@marinamanoulitsa στο εύχομαι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,καλό μήνα με πολλά σπορακια αυτό τον μήνα.

Εγώ γύρισα σπίτι μου μετά από ένα μήνα και χθες έκανα γενική για να ξεχάστω. Ο γιατρός μου μου είπε μέσα στο ΣΚ θα πρέπει να ξεκινήσει το αίμα διαφορετικά θα μπω πάλι για απόξεση η οποία αυτή τη φορά με φοβίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...