Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια σας έχω τρελάνει αλλά ειμαι στρεσαρισμενη, δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω τι θέλω, δεν θέλω να ταλαιπωρω κόσμο δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες αλλά γενικά δεν νιώθω καλά! Πήρα τηλ να ρωτήσω στην δεξίωση μήπως έχει κάποια ακύρωση πιο νωρις να το κάνουμε νωρίτερα ή τι έχει μέσα στο 2023 μετά τον Ιούνιο! Βρήκα μια ακύρωση 21-8-22 κ μετά διαθέσιμο ξανά έχει όλο τον Ιουλίου του 2023 τις Κυριακές! Ξέρω είναι πολύ δύσκολο μέσα σε 1.5 μήνα να διοργανωσω γάμο βέβαια δεν πήρα τηλ να δω αν μπορούν εκκλησία, φωτογράφος και τα αλλά σχετικά! Η μαμα μ επιμένει τον Αύγουστο ή τον Οκτώβρη, η πεθερά μου ο Αύγουστος της έπεσε λίγο βαρύ γιατί δεν είναι έτοιμη κ έχει κλείσει κ ταξίδι 5/8 έρχεται πίσω…ο άντρας μ λέει καλύτερα Οκτώβρη εγώ πραγματικά δεν ξέρω…

εγώ θα συνεχίσω να λέω ότι θα γίνει πολύ βιαστικα και δεν θα το χαρείς..

Του χρόνου θα είναι όλα πιο καλά. Γενικά Αύγουστο και μέσα στην ζεστή. Να ξέρεις όσο περνάει ο καιρός δεν θα μπορείς να είσαι πολύ ώρα όρθια. Κουράζεσαι. Εγώ γενικά δεν μπορώ να κάτσω πολλές ώρες όρθια , κουράζομαι από 5 μηνών και μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

εγώ θα συνεχίσω να λέω ότι θα γίνει πολύ βιαστικα και δεν θα το χαρείς..

Του χρόνου θα είναι όλα πιο καλά. Γενικά Αύγουστο και μέσα στην ζεστή. Να ξέρεις όσο περνάει ο καιρός δεν θα μπορείς να είσαι πολύ ώρα όρθια. Κουράζεσαι. Εγώ γενικά δεν μπορώ να κάτσω πολλές ώρες όρθια , κουράζομαι από 5 μηνών και μετά 

@Raf123 καλά σου τα λέεο η babyblue θα είσαι κουρασμένη... κυρίως όμως θα είσαι φοβισμένη! θα σκέφτεσαι α εκατσα ωρα ορθια- ας μη χορεψω, α αυτα τα παπουτσια θα με κουρασουν, τι να εχει μεσα αραγε αυτό; μπορω να το φαω;;;; (κ καπως ετσι δε θα φας στον ιδιο σου το γαμο). Κ όλα αυτά αν όλα πάνε ιδανικά κ είσαι αναλαφρη κ ξεκουραστη (οι περισσοτερες εγκυες δεν ειναι καλοκαιριατικα...)

Αφου δε νιωθεις καλα να το κανεις τωρα γιατι πιεζεσαι;;; παντρεμενη εισαι ήδη σκέψου ΄ότι στην ουσία όλα γίνονται για το γλέντι κ τελικά δεν θα γλεντίσεις. Εφόσον θα βαφτίσεις το μωρό σου κάποια στιγμή κάνε τα μαζί το πολύ πολύ να τελειώνει... 

Συγνώμη τώρα που στα γράφω έτσι αλλά δεν έχω καταλάβει γιατι τοση πιεση! από γλέντι κ χαρα παει να γινει βαρετη υποχρεωση να φευγει απο τη μεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2καλημερα πηγατε στον γιατρο ;;; Τι σας είπε;;; 
 

@ΜαρίαΔημήτρης περαστικά στον μικρό σου δε θα είναι τίποτα :) 

Η αντωνια είναι Κύπρο αυτή την ώρα καλε.. ξεχασες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Raf123 καλά σου τα λέεο η babyblue θα είσαι κουρασμένη... κυρίως όμως θα είσαι φοβισμένη! θα σκέφτεσαι α εκατσα ωρα ορθια- ας μη χορεψω, α αυτα τα παπουτσια θα με κουρασουν, τι να εχει μεσα αραγε αυτό; μπορω να το φαω;;;; (κ καπως ετσι δε θα φας στον ιδιο σου το γαμο). Κ όλα αυτά αν όλα πάνε ιδανικά κ είσαι αναλαφρη κ ξεκουραστη (οι περισσοτερες εγκυες δεν ειναι καλοκαιριατικα...)

Αφου δε νιωθεις καλα να το κανεις τωρα γιατι πιεζεσαι;;; παντρεμενη εισαι ήδη σκέψου ΄ότι στην ουσία όλα γίνονται για το γλέντι κ τελικά δεν θα γλεντίσεις. Εφόσον θα βαφτίσεις το μωρό σου κάποια στιγμή κάνε τα μαζί το πολύ πολύ να τελειώνει... 

Συγνώμη τώρα που στα γράφω έτσι αλλά δεν έχω καταλάβει γιατι τοση πιεση! από γλέντι κ χαρα παει να γινει βαρετη υποχρεωση να φευγει απο τη μεση!

@Raf123 Συμφωνω 1000% με την babyblue k την Toyo. Ασε που σε μια εγκυμοσυνη μπορει να συβουν και απροοπτα χτυπα ξυλο εννοειταιαλλα μια μικρη δυσκολια κλπ.  Καντο μαζι με βαφτιση η εν παση περιπτωσει αργοτερα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια απανωτά τα χτυπήματα, μόλις με ενημέρωσαν πως χάσαμε ένα φίλο στα ξαφνικά. Κοντευω να τρελαθώ.

Συλληπητηρια βρε κοριτσι μου... Να ειστε καλα να τον θυμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια σας έχω τρελάνει αλλά ειμαι στρεσαρισμενη, δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω τι θέλω, δεν θέλω να ταλαιπωρω κόσμο δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες αλλά γενικά δεν νιώθω καλά! Πήρα τηλ να ρωτήσω στην δεξίωση μήπως έχει κάποια ακύρωση πιο νωρις να το κάνουμε νωρίτερα ή τι έχει μέσα στο 2023 μετά τον Ιούνιο! Βρήκα μια ακύρωση 21-8-22 κ μετά διαθέσιμο ξανά έχει όλο τον Ιουλίου του 2023 τις Κυριακές! Ξέρω είναι πολύ δύσκολο μέσα σε 1.5 μήνα να διοργανωσω γάμο βέβαια δεν πήρα τηλ να δω αν μπορούν εκκλησία, φωτογράφος και τα αλλά σχετικά! Η μαμα μ επιμένει τον Αύγουστο ή τον Οκτώβρη, η πεθερά μου ο Αύγουστος της έπεσε λίγο βαρύ γιατί δεν είναι έτοιμη κ έχει κλείσει κ ταξίδι 5/8 έρχεται πίσω…ο άντρας μ λέει καλύτερα Οκτώβρη εγώ πραγματικά δεν ξέρω…

Βρε κορίτσι μου τώρα φορτισμένη από τις ορμόνες όλα μοιάζουν βουνό. Εγώ έλεγα θα πάρω άδεια τέλεια, θα βρούμε σπίτι και μέχρι να έρθει η μικρή θα έχουμε κάνει και τη μετακόμιση. Εννοείται είδαμε καμία 10αρια σπίτια και δεν μπορούσα να βρω άκρη. Τίποτα δεν ήταν όπως το είχα σκεφτεί. Εσύ τώρα ξεκουραστηκες λίγες μέρες και είπες να αναλάβεις τα του γάμου να τα επαναδιοργανωσεις. Λοιπόν νομίζω εχεις δύο λύσεις και επαφίεται στην εύθραυστη ψυχολογία της εγκυμοσύνης να αποφασίσεις:

1) πρώτη λύση να τα αφήσεις όλα για Οκτώβριο όπως τα έχεις κανονίσει, άσε τον Αύγουστο εκτός παιχνιδιού θα καλέσετε πολύ κόσμο και θα βαρεθείς να σου ακυρώνουν λόγω διακοπών. Απλά στο γάμο θα είσαι πολύ προσεκτική χωρίς να μπορείς να πολύ χορέψεις, φας, διασκεδάσεις και θα έχεις μια ανησυχία μήπως το στρες πριν το γάμο ενοχλήσει το μωράκι. 

2) Το πας για Ιούλιο του 2023 σε γάμο βάπτιση. Να είμαι ειλικρινής μαζί σου με το μωρό τόσο μικρό παλι δε θα μπορείς να διασκεδάσεις ολόψυχα και να φας υπέρ άνετα αλλά μάντεψε; δε θα σε νοιάζει κιόλας αρκεί η νέα ζωούλα σου να είναι γερή και δυνατή. Οικονομικά θα έχετε κάπως ξελασκαρει με την οικοδομή, θα έχετε το σπιτάκι σας και ο γάμος θα βγάλει και τις υποχρεώσεις της βάπτισης οπότε χαλάλι. 

Από το τυπικό του θέματος έχετε ήδη παντρευτεί πολιτικά οπότε σε γραφειοκρατικο επίπεδο δεν αλλάζει τίποτα οποια ημερομηνία και να επιλέξεις. Να σου πω και ένα μυστικό; όταν γεννηθεί η μπέμπα η ημερομηνία γέννησης της θα χαραχτει πιο πολύ στη μνήμη σου και στη ψυχή σου από την ημερομηνία του γάμου. Η κολλητή μου που την παντρεψα πριν τέσσερα χρόνια έχει δύο παιδιά και όταν της στέλνω ευχές στην επέτειο της γελάει και μου λέει πάλι καλά που το θυμάσαι εσύ γιατί εγώ τα γενέθλια των παιδιών μόνο θυμάμαι. Σου στέλνω την αγάπη μου και βγάλε από το μυαλό σου τον Αύγουστο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα με τον μικρό μου από το νοσοκομείο και είδα στο εσώρουχο μου υγρά κίτρινοκαφε (συγνώμη για την περιγραφή) ,ήταν ελάχιστα αλλά φοβήθηκα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε συνεχίσω την προγεστερόνη και το salospir και ξεκούραση.

Έχω αγχωθεί, σήμερα το ένα πίσω από το άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα με τον μικρό μου από το νοσοκομείο και είδα στο εσώρουχο μου υγρά κίτρινοκαφε (συγνώμη για την περιγραφή) ,ήταν ελάχιστα αλλά φοβήθηκα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε συνεχίσω την προγεστερόνη και το salospir και ξεκούραση.

Έχω αγχωθεί, σήμερα το ένα πίσω από το άλλο.

Το παιδάκι τελικά τι είχε ; 

Δεν πρέπει να κουράζεσαι , προσπαθείς να κρατήσεις και ένα μωράκι..μην το ξεχνάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Το παιδάκι τελικά τι είχε ; 

Δεν πρέπει να κουράζεσαι , προσπαθείς να κρατήσεις και ένα μωράκι..μην το ξεχνάς. 

Ο μικρός μου τελικά από ένα τσίμπημα κουνουπιού του έκανε τραχηλική λεμφαδενιτιδα. Πρήστηκε σε τρία σημεία λεμφαδένας, ευτυχώς όλα καλά και απλά παρακολουθούμε αν μεγαλώσουν να πιει αντιβίωση.

Από την ώρα που γυρισα είμαι ξαπλωμένη και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Πριν είδα πάλι ελάχιστα μπεζ υγρά και μια μικρή μπεζ βλέννα. Μακάρι να μην είναι κάτι. Λογικά αν ήταν κάτι σοβαρό θα έπρεπε να πονάω κιόλας αλλά εμένα με ενοχλεί λίγο η μέση μου σαν πιάσιμο και πιο πολύ από το αυτοκίνητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2022 at 10:22 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου γνώμη μου είναι να  μην της πεις τίποτα. Ας πράξει όπως νομίζει. Το πρόβλημα στην κατάσταση εδώ είναι ξεκάθαρα ο σύντροφος κ αφού τον υποστηρίζει μόνο εκτεθειμένη θα βγεις. Οι ευθύνες σε μία οικογένεια είναι κοινές πλέον. Όχι μόνο στο οικονομικό, αλλά κ στο μεγάλωμα του παιδιού όπως κ στις δουλειές του σπιτιού. Καλή της τύχη…

Αυτό της είπα σήμερα, ότι λυπάμαι δεν μπορώ να αναλάβω τέτοια ευθύνη σε μια σχέση φαύλος κύκλος.. είπε ότι αποφάσισε να το κρατήσει ευχαριστώ για τη συμβουλή ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2022 at 10:47 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου χάθηκες έχω καιρό να διαβάσω νέα σου πολλές ώρες δουλειάς και καθόλου ξεκούραση από ότι διαβάζω να προσεχείς τον εαυτό σου όσο μπορείς 💕

για την φίλη σου είναι δύσκολα τα πράγματα, όταν διαλέγεις να παντρευτείς έναν ανεύθυνο άνθρωπο φαντάζομαι ήταν και από πριν έτσι δεν ξύπνησε ένα πρωί παντρεμένος με παιδί και αποφάσισε να γίνει ένας ανεύθυνος πατέρας σύζυγος.. απλά εμείς για κάποιο λόγο δεν τα βλέπουμε; Ή πιστεύουμε ότι θα αλλάξουν ; Ενθουσιαζόμαστε στην ιδεα της οικογενείας χωρίς να βλέπουμε ποιον έχουμε δίπλα μας; Δεν ξέρω… εγώ θα πω αν η μητέρα ειναι δυστυχισμένη θα ειναι και το παιδί, θελουμε δεν θελουμε περνάνε  στο παιδί μας ακόμα και από την κοιλιά μας… πάντως για εμένα έχει προτεραιότητα πρώτα η ίδια με το παιδί της, να ειναι καλά αυτήν για μπορέσει να προσέξει το παιδακι της και τον εαυτό της.. γιατί έτσι όπως τα λες βλέπω να χωρίζουν κιολας στο τέλος το ζευγάρι.. εύχομαι η απόφαση που θα πάρει να ειναι η πιο σωστή για εκείνη, ότι και αν επιλέξει να κάνει με το σώμα της… γιατί είτε το κρατήσει είτε όχι πάλι θα χρειάζεται στήριξη… εσυ ξεκάθαρα δεν μπορείς να την πεις ναι να το κάνει ή όχι, κανείς δεν μπορεί, ούτε ο ίδιος της ο αντρας δεν μπορεί… ειναι μπερδεμένη ελπίζω να την πήρε νωρις είδηση την εγκυμοσύνη της ώστε να έχει χρόνο να το σκεφτεί.. 

 

Καλή μου ναι, προσπαθώ να μπαίνω που και που να διαβάζω τα νέα σας! Πως πας εσυ;;;;;; Κοντευουμεεεεε τι κάνουμε ;;;;;;; ❤️
 

δικιο έχετε όλοι κακώς έβαλα αυτές τις σκέψεις στο μυαλό μου και βασανίστηκα γιατί εν τέλη,.. όπως λέει ο άνδρας μου ο καθένας κοιμάται όπως στρώνει. Ακούω μόνο πλέον δε μιλάω γτ αν ανοίξω το στόμα μου θα χυθεί οχετός και όπως λέτε κ εσείς εδώ δεν πρέπει. 
 

οντως κάπως έτσι έγιναν τα πράγματα. Ήθελε απεγνωσμένα δαχτυλίδι γάμους π αντρείες παιδιά και στον πρώτο που τα πρόσφερε … απλώς στενοχωριέμαι γιατί έχει άστρο και σβήνει. Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες είναι πολύ ανεκτικές και είναι κάτι που δεν πρόκειται ποτε να καταλάβω καθώς πάσχω από «περίσσειο τσαμπουκά» δε συμβιβάζομαι εύκολα. Για αυτό εκνευρίζομαι με την κατάσταση της γιατί ναι μεν λέει όλα αυτά αλλά παραμένει μαζί του και μένει κ 2η φορά έγκυος. Δλδ, τα θες και τα παθαίνεις πια. Δεν μπορώ να το διανοηθώ να μη μαρεσει κάτι και να μη φεύγω. 
 

 

τι να πω κορίτσια αποφάσισε να το κρατήσει- όπως μπορώ θα βοηθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2022 at 11:30 ΠΜ, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγώ θα πω κάτι άλλο και μπορεί να ακουστω κακιά αλλά πραγματικά αφού έβλεπε τον άντρα της γιατί δεν φρόντισε να πάρει προφυλάξεις από την στιγμή που δεν θέλει δεύτερο μωρό. Πραγματικά αυτό με ξεπερνάει. Πρέπει να σκεφτεί τόσο το μωρό που έχει τώρα όσο και τον εαυτό της. Σε καμία περίπτωση όμως μην πάρεις εσύ θέση γιατί με τον άντρα της μπορεί να αλλάξουν όλα προς το καλύτερο και να βγεις εσύ μετά εκτεθειμένη.

Έπαιρναν λέει προφυλάξεις, -συγγνώμη για τις λεπτομεριες - ίσως λέει να έσπασε προφυλακτικό τι να σας πω κ εγώ τώρα.. με τόσο πίεση και στρες στη δουλειά στιγμή δε το έβγαζα κ αυτό από το κεφάλι μου στο τέλος όμως κατέληξα σε αυτό π κ είπατε. Διολου σωστό δεν είναι να την επηρεάσω με οποιονδήποτε τρόπο για καμία από τις δυο αποφάσεις. Αυτά πρέπει να τα κουβεντιάσει με τον άνδρα της. Έτσι κατέληξα εν τέλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ο μικρός μου τελικά από ένα τσίμπημα κουνουπιού του έκανε τραχηλική λεμφαδενιτιδα. Πρήστηκε σε τρία σημεία λεμφαδένας, ευτυχώς όλα καλά και απλά παρακολουθούμε αν μεγαλώσουν να πιει αντιβίωση.

Από την ώρα που γυρισα είμαι ξαπλωμένη και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα. Πριν είδα πάλι ελάχιστα μπεζ υγρά και μια μικρή μπεζ βλέννα. Μακάρι να μην είναι κάτι. Λογικά αν ήταν κάτι σοβαρό θα έπρεπε να πονάω κιόλας αλλά εμένα με ενοχλεί λίγο η μέση μου σαν πιάσιμο και πιο πολύ από το αυτοκίνητο.

Πολύ χαίρομαι για το παιδάκι σου, που δεν είναι κάτι σοβαρό! Ξεκουράσου κ ηρέμησε κι εσύ όσο μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Έπαιρναν λέει προφυλάξεις, -συγγνώμη για τις λεπτομεριες - ίσως λέει να έσπασε προφυλακτικό τι να σας πω κ εγώ τώρα.. με τόσο πίεση και στρες στη δουλειά στιγμή δε το έβγαζα κ αυτό από το κεφάλι μου στο τέλος όμως κατέληξα σε αυτό π κ είπατε. Διολου σωστό δεν είναι να την επηρεάσω με οποιονδήποτε τρόπο για καμία από τις δυο αποφάσεις. Αυτά πρέπει να τα κουβεντιάσει με τον άνδρα της. Έτσι κατέληξα εν τέλη 

Νομίζω πως έκανες το καλύτερο! Θα την βοηθήσεις όσο μπορείς στην απόφαση της! ότι και να την συμβούλευες ισως να βρισκόσουν εκτεθειμένη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια για πείτε μου οι έμπειρες.. Είναι θετικό;;; βασικά εχθές ήταν τελείως αχνή η γραμμούλα.. Σήμερα έγινε πιο έντονη... Αυτό σημαίνει ότι μπαίνω σε ωορρηξία;;; ή ακόμα θέλει μέρες;;; 

IMG_20220625_113809.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια για πείτε μου οι έμπειρες.. Είναι θετικό;;; βασικά εχθές ήταν τελείως αχνή η γραμμούλα.. Σήμερα έγινε πιο έντονη... Αυτό σημαίνει ότι μπαίνω σε ωορρηξία;;; ή ακόμα θέλει μέρες;;; 

IMG_20220625_113809.jpg

Είναι αρνητικό ακόμη! Πρέπει να είναι έντονο κ ακόμα πιο έντονο οπως τη γραμμή ελέγχου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλή μου ναι, προσπαθώ να μπαίνω που και που να διαβάζω τα νέα σας! Πως πας εσυ;;;;;; Κοντευουμεεεεε τι κάνουμε ;;;;;;; ❤️
 

δικιο έχετε όλοι κακώς έβαλα αυτές τις σκέψεις στο μυαλό μου και βασανίστηκα γιατί εν τέλη,.. όπως λέει ο άνδρας μου ο καθένας κοιμάται όπως στρώνει. Ακούω μόνο πλέον δε μιλάω γτ αν ανοίξω το στόμα μου θα χυθεί οχετός και όπως λέτε κ εσείς εδώ δεν πρέπει. 
 

οντως κάπως έτσι έγιναν τα πράγματα. Ήθελε απεγνωσμένα δαχτυλίδι γάμους π αντρείες παιδιά και στον πρώτο που τα πρόσφερε … απλώς στενοχωριέμαι γιατί έχει άστρο και σβήνει. Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες είναι πολύ ανεκτικές και είναι κάτι που δεν πρόκειται ποτε να καταλάβω καθώς πάσχω από «περίσσειο τσαμπουκά» δε συμβιβάζομαι εύκολα. Για αυτό εκνευρίζομαι με την κατάσταση της γιατί ναι μεν λέει όλα αυτά αλλά παραμένει μαζί του και μένει κ 2η φορά έγκυος. Δλδ, τα θες και τα παθαίνεις πια. Δεν μπορώ να το διανοηθώ να μη μαρεσει κάτι και να μη φεύγω. 
 

 

τι να πω κορίτσια αποφάσισε να το κρατήσει- όπως μπορώ θα βοηθήσω 

Εγώ καλά είμαι έχω μπει στον όγδοο και περιμένω..ειχα θεματάκι με τα γραμμάρια του μωρου είναι είναι λίγο μικρότερο αλλά από ότι μου είπαν οι γιατροί δεν είναι κάποιο πρόβλημα αυτό  να δω βέβαια πως θα πει μέχρι το τέλος έχω σταματήσει την διατροφη μήπως καταφέρει και πάρει λίγο περισσότερο βαρος μέχρι να γεννήσω 😊 

το φαντάστηκα ότι η φίλη σου ήθελε τόσο να παντρευτεί που δεν είδε ποιον άντρα παίρνει… έχω γνωστή μου που ήταν ακριβώς έτσι ήθελε τόσο να παντρευτεί που δεν την ένοιαζε με ποιον θα ήταν… (εννοείται ότι χώρισε )

Απλα δεν χρειάζεται όμως να την "κατηγορούμε και να την κουνάμε το δάχτυλο” για μια κακιά επιλογή που μπορεί να έχει κάνει μεσα στην ζωή είναι και το λάθος και η κοπέλα αυτήν περνάει δύσκολα στο τέλος μπορεί να αρρωστήσει βλέπεις το τι γίνεται πλέον στις μέρες μας πόσες κοπέλες υποφέρουν μέσα σε έναν κακο γαμο.. δεν είναι εύκολο να πεις χωρίζω δεν φεύγεις εύκολα από μια τοξική σχέση ειδικά αν έχεις και παιδεία.. θέλει στήριξη και υπομονή.. επλιζω καποια στιγμή να βρει τον τρόπο να σταθεί στα πόδια της ξανά και να είναι καλά πρώτα για αυτήν και μετά για τα παιδεία της..

Όποτε μπορείς να μας στέλνεις νέα σου να τα λένε επλιζω να έχεις χρόνο να κάνετε και τις προσπάθειες σας με τον άντρα σου και να μην σας πνιγεί η δουλειά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Είναι αρνητικό ακόμη! Πρέπει να είναι έντονο κ ακόμα πιο έντονο οπως τη γραμμή ελέγχου!!

15η ημέρα σήμερα... Και τίποτα.. Άρα πάλι θα γινόταν μεγάλος ο κύκλος μου... Αυτό που σκουραινει σιγά σιγά η γραμμή άρα πάει να γίνει θετικό... Να σε ρωτήσω, λες να κάνω 2 φορές την ημέρα;; ή φτάνει μια φορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;;

Τελικα τον Αύγουστο τον ακυρώσαμε γιατί είναι πολύ δύσκολο για όλους! Εξάλλου θα λείπει κ ο αδερφος μ έκλεισαν κρουαζιέρα μ το ειπε χθες η νύφη μου! Αλλά θα ναι δύσκολο οι πιο πολλοί θα ναι σε άδεια! Άφησα τον Οκτώβρη οπως έχει κ απλά παρακάλεσα τον άνθρωπο να μου κλείσει κ την πρώτη Κυριακή π έχει τον Ιούλιο που δεν κάνει πολύ ζέστη! Να δω πως θα πάει η εγκυμοσύνη κ αποφασίζω! Απλά αγχώθηκα κ φοβήθηκα! Βέβαια άκουσα διαφορά κ από κοπελες π δεν κατάλαβαν πως έφτασαν 9 μηνών ενώ αλλες που κουράζονται! Οπως κ να έχει σίγουρα η γέννηση του μωρού είναι πολύ πιο σημαντική από ότι η ημέρα του γάμου! Κ επειδή όλοι σχεδόν έκαναν τον προγραμματισμό τους βάση εμένα νιώθω πολύ άσχημα να πάω να τα αλλάξω…θα σκέφτομαι θετικά ότι όλα καλά είναι όλα καλά θα πάνε θα είναι μια ημέρα για εμένα και τον άντρα μου  μοναδική κ θα ευχηθούμε εκείνη την ημέρα να πάνε όλα καλά κ ότι σε λίγο καιρό θα γνωρίσουμε το μωρό μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια για πείτε μου οι έμπειρες.. Είναι θετικό;;; βασικά εχθές ήταν τελείως αχνή η γραμμούλα.. Σήμερα έγινε πιο έντονη... Αυτό σημαίνει ότι μπαίνω σε ωορρηξία;;; ή ακόμα θέλει μέρες;;; 

IMG_20220625_113809.jpg

Είναι αρνητικό το τεστ ωορρηξιας… σου βάζω ένα που βρήκα στο Ίντερνετ να δεις μήπως σε βοηθήσει 

60366B83-A9CC-4DA2-9151-AD32C4C09588.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

15η ημέρα σήμερα... Και τίποτα.. Άρα πάλι θα γινόταν μεγάλος ο κύκλος μου... Αυτό που σκουραινει σιγά σιγά η γραμμή άρα πάει να γίνει θετικό... Να σε ρωτήσω, λες να κάνω 2 φορές την ημέρα;; ή φτάνει μια φορά; 

Όχι μη κανεις δυο ειδικά σήμερα δεν θα γίνει έντονο! Αύριο κανε την ίδια ώρα πάλι! Σημαίνει ότι αυξάνεται η ορμόνη αλλά δεν είναι θετικό ούτε ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Είναι αρνητικό το τεστ ωορρηξιας… σου βάζω ένα που βρήκα στο Ίντερνετ να δεις μήπως σε βοηθήσει 

60366B83-A9CC-4DA2-9151-AD32C4C09588.jpeg

Μπράβο έτσι πρέπει να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πήγαν γιατρο την Πέμπτη 

Νομίζω είπε θα προχωρήσουν στην επεμβαση αλλα θα μας τα πει η ίδια 

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα με τον μικρό μου από το νοσοκομείο και είδα στο εσώρουχο μου υγρά κίτρινοκαφε (συγνώμη για την περιγραφή) ,ήταν ελάχιστα αλλά φοβήθηκα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε συνεχίσω την προγεστερόνη και το salospir και ξεκούραση.

Έχω αγχωθεί, σήμερα το ένα πίσω από το άλλο.

Ετσι είχα και εγώ όταν έπαιρνα 3 χάπια την μέρα προγεστερόνη.. τώρα που είμαι στο ένα δεν έχω τόσα άλλα σιγουρα να ξεκουραζεσαι Όσο πιο πολύ μπορεις

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλή μου ναι, προσπαθώ να μπαίνω που και που να διαβάζω τα νέα σας! Πως πας εσυ;;;;;; Κοντευουμεεεεε τι κάνουμε ;;;;;;; ❤️
 

δικιο έχετε όλοι κακώς έβαλα αυτές τις σκέψεις στο μυαλό μου και βασανίστηκα γιατί εν τέλη,.. όπως λέει ο άνδρας μου ο καθένας κοιμάται όπως στρώνει. Ακούω μόνο πλέον δε μιλάω γτ αν ανοίξω το στόμα μου θα χυθεί οχετός και όπως λέτε κ εσείς εδώ δεν πρέπει. 
 

οντως κάπως έτσι έγιναν τα πράγματα. Ήθελε απεγνωσμένα δαχτυλίδι γάμους π αντρείες παιδιά και στον πρώτο που τα πρόσφερε … απλώς στενοχωριέμαι γιατί έχει άστρο και σβήνει. Δυστυχώς οι περισσότερες γυναίκες είναι πολύ ανεκτικές και είναι κάτι που δεν πρόκειται ποτε να καταλάβω καθώς πάσχω από «περίσσειο τσαμπουκά» δε συμβιβάζομαι εύκολα. Για αυτό εκνευρίζομαι με την κατάσταση της γιατί ναι μεν λέει όλα αυτά αλλά παραμένει μαζί του και μένει κ 2η φορά έγκυος. Δλδ, τα θες και τα παθαίνεις πια. Δεν μπορώ να το διανοηθώ να μη μαρεσει κάτι και να μη φεύγω. 
 

 

τι να πω κορίτσια αποφάσισε να το κρατήσει- όπως μπορώ θα βοηθήσω 

Εγω έκανα 16 χρ να πάρω απόφαση ότι αυτό που ζούσα δεν μου άξιζε..  βέβαια εγω ειχα βία σε όλες της τες μορφές όμως δούλευε..  όπως και να έχει ποτέ δεν ζήτησα συμβουλή γιατι ήξερα ότι αυτό που ζούσα δεν το λες φυσιολογικό αλλσ όταν ένοιωσα έτοιμη τον έδιωξα.. κυρίως για χάρη των μωρών και δεν το έχω μετανοιώσει ουτε μια μέρα... θα πάρει μόνη της τις αποφάσεις όταν θα είναι έτοιμη να σταθεί στα πόδια της.. κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει.. μόνο στο τέλος νσ φταίει γιατί αν δεν είναι έτοιμη να χωρίσει η ότι άλλο καξ πάρει απόφαση γιατι την συμβούλεψε κάποιος νσ το κάνει πάντα θα φταίει τον άλλον.. γιαυτό εγω δεν το συζήτησα ουτε με την κολλητή μου .. όταν ειμουν έτοιμη το ανακοίνωσα σε όλους 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια για πείτε μου οι έμπειρες.. Είναι θετικό;;; βασικά εχθές ήταν τελείως αχνή η γραμμούλα.. Σήμερα έγινε πιο έντονη... Αυτό σημαίνει ότι μπαίνω σε ωορρηξία;;; ή ακόμα θέλει μέρες;;; 

IMG_20220625_113809.jpg

Για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο εντονη με την γραμμή ελεγχου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Νομίζω είπε θα προχωρήσουν στην επεμβαση αλλα θα μας τα πει η ίδια 

 

Ετσι είχα και εγώ όταν έπαιρνα 3 χάπια την μέρα προγεστερόνη.. τώρα που είμαι στο ένα δεν έχω τόσα άλλα σιγουρα να ξεκουραζεσαι Όσο πιο πολύ μπορεις

 

Εγω έκανα 16 χρ να πάρω απόφαση ότι αυτό που ζούσα δεν μου άξιζε..  βέβαια εγω ειχα βία σε όλες της τες μορφές όμως δούλευε..  όπως και να έχει ποτέ δεν ζήτησα συμβουλή γιατι ήξερα ότι αυτό που ζούσα δεν το λες φυσιολογικό αλλσ όταν ένοιωσα έτοιμη τον έδιωξα.. κυρίως για χάρη των μωρών και δεν το έχω μετανοιώσει ουτε μια μέρα... θα πάρει μόνη της τις αποφάσεις όταν θα είναι έτοιμη να σταθεί στα πόδια της.. κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει.. μόνο στο τέλος νσ φταίει γιατί αν δεν είναι έτοιμη να χωρίσει η ότι άλλο καξ πάρει απόφαση γιατι την συμβούλεψε κάποιος νσ το κάνει πάντα θα φταίει τον άλλον.. γιαυτό εγω δεν το συζήτησα ουτε με την κολλητή μου .. όταν ειμουν έτοιμη το ανακοίνωσα σε όλους 

 

Για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο εντονη με την γραμμή ελεγχου

Σήμερα δεν έχω τίποτα μέχρι στιγμής. Εμένα ένα κολπικό μου είπε κάθε βράδυ όπως έβαζα ήδη. 

Δεν ξέρω όλα μαζί τα συνδέω και φοβάμαι πως δεν θα έχει καλή εξέλιξη.

Μια δεν βλέπουμε έμβρυο και καρδιά,μια αυτά τα υγρά με κάνουν και χάνω τις ελπίδες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...