Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρησμένη κοιλιά


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Ειμαι στην αρχη του πέμπτου μήνα..Αντιμετωπίζω τρομερο φούσκωμα στη κοιλιά κ το στομάχι απο τον 2ο μήνα κιόλας..από την χορήγηση σιδήρου κ έπειτα.. αντικατέστησα το σίδηρο με βιταμίνη σιδήρου κ είδα μια πολύ μικρή αλλαγή..λογω δυσκοιλιότητας ξεκίνησα να τρώω πολύ συχνά λαχανικα σχεδόν σε καθημερινή βάση..Κ ενώ επισκέπτομαι την τουαλέτα καθημερινά η κοιλιά έχει πρηστεί περισσότερο σαν να είμαι 6 μηνών..όταν ξαπλώνω η κοιλιά εξαφανίζεται..Μου προκαλεί μεγάλη δυσφορία..βάρος δεν έχω πάρει καθόλου..Έκανα υπέρηχο άνω κοιλιάς κ ήταν όλα καλά..πήγα σε γαστρεντερολόγο κ μου είπε μόνο να περιορίσω τα λαχανικα.. Έχω αγχωθεί παρά πολύ..μήπως το πρόβλημα παραμείνει μετά τον τοκετό.. Το έχει περάσει κάποια από εσάς; 😟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maria3685 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ειμαι στην αρχη του πέμπτου μήνα..Αντιμετωπίζω τρομερο φούσκωμα στη κοιλιά κ το στομάχι απο τον 2ο μήνα κιόλας..από την χορήγηση σιδήρου κ έπειτα.. αντικατέστησα το σίδηρο με βιταμίνη σιδήρου κ είδα μια πολύ μικρή αλλαγή..λογω δυσκοιλιότητας ξεκίνησα να τρώω πολύ συχνά λαχανικα σχεδόν σε καθημερινή βάση..Κ ενώ επισκέπτομαι την τουαλέτα καθημερινά η κοιλιά έχει πρηστεί περισσότερο σαν να είμαι 6 μηνών..όταν ξαπλώνω η κοιλιά εξαφανίζεται..Μου προκαλεί μεγάλη δυσφορία..βάρος δεν έχω πάρει καθόλου..Έκανα υπέρηχο άνω κοιλιάς κ ήταν όλα καλά..πήγα σε γαστρεντερολόγο κ μου είπε μόνο να περιορίσω τα λαχανικα.. Έχω αγχωθεί παρά πολύ..μήπως το πρόβλημα παραμείνει μετά τον τοκετό.. Το έχει περάσει κάποια από εσάς; 😟

Να μην ανησυχείς καθόλου, τα περισσότερα από αυτά τα κουλά που εμφανίζονται είτε από την ίδια την εγκυμοσύνη είτε από τα φάρμακα που παίρνουμε εξαφανιζονται. Και εγώ από πολύ αρχή στην εγκυμοσύνη δεν ήθελα να ακουμπαει σχεδόν τπτ την κοιλιά μου γιατί ένιωθα ότι με ενοχλούσαν λάστιχα υφάσματα κτλ αλλά μετά ήμουν καλά. Όλα τα όργανα μας αλλάζουν θέση στην εγκυμοσύνη οπότε είναι λογικό πλέον να είναι πιο έντονη η αίσθηση του φουσκωματος. Να μην αγχώνεσαι και κοίτα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...