Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υψηλη χοριακη


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια…ειμαι καινουρια στο φορουμ και πριν λιγο καιρο εμαθα οτι ειμαι εγκυος εκανα τεστ εγκυμοσυνης στη 4η μερα καθυστερησης και μια μερα μετα δηλαδη στις 21/3 χοριακη με 737 και στις 26/3 παλι χοριακη με 7650 στο ιδιο διαγνωστικο για ξερω οτι παιζει ρολο αυτο…ειναιφυσιολογικο;;δεν ανεβηκε πολυ; Να σημειωθει οτι επισκεφτηκα τον γυναικολογο μ 21/3 καναμε υπερηχο κ ειδαμε απλα μια μικρη κουκιδα και στις 27/3 ξανακαναμε υπερηχο κ ειδαμε κ λεκιθικο ασκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είσαι! 21 έκανες την 1η άρα 23 θα ήθελες διπλό, πες 1500. Άρα 25 θα ήθελες 3000 κ 27 του μήνα 6000. Οκ είχες μια μέρα νωρίτερα τη μέτρηση κ έκανες υπερδιπλάσιασμο. Συμβαίνει γενικά! Γιατρός δεν είμαι αλλά μου φαίνεται οκ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η vickymrr είπε:

Γεια σας κοριτσια…ειμαι καινουρια στο φορουμ και πριν λιγο καιρο εμαθα οτι ειμαι εγκυος εκανα τεστ εγκυμοσυνης στη 4η μερα καθυστερησης και μια μερα μετα δηλαδη στις 21/3 χοριακη με 737 και στις 26/3 παλι χοριακη με 7650 στο ιδιο διαγνωστικο για ξερω οτι παιζει ρολο αυτο…ειναιφυσιολογικο;;δεν ανεβηκε πολυ; Να σημειωθει οτι επισκεφτηκα τον γυναικολογο μ 21/3 καναμε υπερηχο κ ειδαμε απλα μια μικρη κουκιδα και στις 27/3 ξανακαναμε υπερηχο κ ειδαμε κ λεκιθικο ασκο

Μία χαρά είναι! κι εγώ είχα κάνει χοριακη 3 μέρες πριν την καθυστέρηση (γύρω στο 150) και στις 4 μέρες απο την 1η μου που αντί για 4πλασιασμο είχε 8πλασιαστει (γύρω στο 1200). Αγχώθηκα εγώ ότι κάτι δεν πάει καλά, αλλά ο γιατρός ήταν ήρεμος. Μου λέει η χειρότερη εκδοχή είναι να έχεις δίδυμα. Τελικά είχα ένα κοριτσάκι! Όλα καλά μέχρι τώρα που είμαι 31η εβδομάδα. Η κολλητή μου είχε ακόμα πιο έντονο πολλαπλασιασμό, δε θυμάμαι νούμερα αλλά στη 1 εβδομάδα καθυστέρησης είχε φτάσει νομίζω 20000. Κι αυτή έχει ένα κοριτσάκι στην 31η εβδομάδα και όλα πάνε καλά (πάμε πακέτο με την κολλητή μου, την ίδια μέρα κάναμε το 1ο μας τεστ). Θέλουμε ανά 2 μέρες τουλάχιστον διπλασιασμό, όχι ακριβώς διπλασιασμό. Πας τέλεια! 💕 Να έχεις μια τέλεια και εύκολη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...