Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ είμαι πολύ χαρούμενη που είναι καλά το μωράκι.

Βεβαια δεν παυω να σκέφτομαι ότι έχω στενοχωρεθει για την 3d που δεν πήρα. Κυρίως με ενόχλησε ότι ήταν επιτουτου από τον γιατρό. Επειδή έχω ασπρόμαυρες φωτογραφίες που φαίνεται κανονικα το πρόσωπο χωρίς τα χέρια μπροστά. Οπότε μπορούσε να μου βγάλει 3d απλά μάλλον επειδή μου είχε πει ότι θα είναι δώρο δεν ήθελε να το βγάλει. Και με έχει ενοχλήσει μιας και το πειμενα πως και πως.

Σήμερα που ρωτάω σε διάφορα κέντρα ποσο θα στοιχιζε ένας υπέρηχος 3d  χωρίς την β επιπέδου μου λένε πάρα πολλά λεφτά. Σαν να ξανά πληρώνω την β επιπέδου. Οπότε μάλλον δεν συμφέρει. 

Εγώ έχω ραντεβού πάλι 15/06 στον γιατρό μου. Θέλω να μιλήσουμε για τις διακοπες. Για το αεροπλάνο καθώς και για να με ενημερώσει σχετικά με τα βλαστοκύτταρα. 

 

Στο ιατρείο την έκανες? Εγώ που τις κάνω στο Μητέρα πάντα αποφεύγανε να το κάνουν... Από ότι μου είχε πει η γιατρός επειδή φαίνονται κάποιες σκιές κτλ πολλές κοπέλες έχουν τρομάξει ότι κάτι έχει το μωρό κ έτσι δεν θέλουν να το δίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πριν πάω για υπέρηχο ΠΑΝΤΑ έτρωγα κάτι γλυκό πριν επίτηδες, ήθελα να βλέπω χεράκια ποδαράκια να κουνιούνται 🥰

Πήγα νηστική γιατί νόμιζα ότι επειδή θα πάρει αιμα έπρεπε να ήμουν νηστική ενώ μου είπε δε χρειάζεται 😬😬 δε πειράζει στην αυχενική κάτι θα φάω πριν 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Στο ιατρείο την έκανες? Εγώ που τις κάνω στο Μητέρα πάντα αποφεύγανε να το κάνουν... Από ότι μου είχε πει η γιατρός επειδή φαίνονται κάποιες σκιές κτλ πολλές κοπέλες έχουν τρομάξει ότι κάτι έχει το μωρό κ έτσι δεν θέλουν να το δίνουν 

Σε ιατρείο το έκανα ναι. Και μου είχε πει θα σου κάνω δώρο φωτογραφία και βίντεο..

Και μου έκανα κανονικά την β επιπεδου..σε κάποια στιγμή έβαζε χέρια σε κάποια στιγμή τα έβγαζε. Ήρεμο ήταν το μωράκι.και δεν τον δυσκόλεψε να δει τίποτα. Ολα τα είδε σύντομα κιόλας.

Και μετά μου λέει τελειώσαμε όλα καλά..του λέω 3d  δεν θα δούμε ;μου λέει δεν κάθεται καλά έχει τα χέρια μπροστά. Του λέω που καλέ αφού όλο τα κατεβάζει και τα ανεβάζει. Και αφού είδαμε πρόσωπο μετρήσαμε μάτια μύτη στόμα..όλα μας άφησε να τα κάνουμε. Και μου λέει την επόμενη φορά στο doppler.  Του λέω δεν μπορούμε ούτε έτσι με τα χέρια όπως λέγε ; Και λέει εεε με τα χέρια τι να δεις;.

Ότι να ναι όλο αντίρρηση είχε. Δεν νομίζω να παω εκεί για επομενη εξέταση. Δεν μου άρεσε αυτό. εντάξει δεν έχουμε δυνατότητα να κάνουμε κάτι τέτοιο..μια ευκαιρία μας δίνεται..έλεος. 😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ είμαι πολύ χαρούμενη που είναι καλά το μωράκι.

Βεβαια δεν παυω να σκέφτομαι ότι έχω στενοχωρεθει για την 3d που δεν πήρα. Κυρίως με ενόχλησε ότι ήταν επιτουτου από τον γιατρό. Επειδή έχω ασπρόμαυρες φωτογραφίες που φαίνεται κανονικα το πρόσωπο χωρίς τα χέρια μπροστά. Οπότε μπορούσε να μου βγάλει 3d απλά μάλλον επειδή μου είχε πει ότι θα είναι δώρο δεν ήθελε να το βγάλει. Και με έχει ενοχλήσει μιας και το πειμενα πως και πως.

Σήμερα που ρωτάω σε διάφορα κέντρα ποσο θα στοιχιζε ένας υπέρηχος 3d  χωρίς την β επιπέδου μου λένε πάρα πολλά λεφτά. Σαν να ξανά πληρώνω την β επιπέδου. Οπότε μάλλον δεν συμφέρει. 

Εγώ έχω ραντεβού πάλι 15/06 στον γιατρό μου. Θέλω να μιλήσουμε για τις διακοπες. Για το αεροπλάνο καθώς και για να με ενημερώσει σχετικά με τα βλαστοκύτταρα. 

 

Σε 2 εβδομαδες κ εσυ!!! Δε πειράζει…το ξέρω τις ήθελες τόσο πολύ!! Θα πατε διακοπες; Εξωτερικό; Κ εμεις θελαμε κοιτάζαμε αλλά επειδή είναι κ ο γαμος έχουμε κ αυτά τα έξοδα έκλεισα σε ένα ξενοδοχείο για 4 ημερες εδώ Κύπρο και θα πηγαινουμε κ μόνοημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Σε 2 εβδομαδες κ εσυ!!! Δε πειράζει…το ξέρω τις ήθελες τόσο πολύ!! Θα πατε διακοπες; Εξωτερικό; Κ εμεις θελαμε κοιτάζαμε αλλά επειδή είναι κ ο γαμος έχουμε κ αυτά τα έξοδα έκλεισα σε ένα ξενοδοχείο για 4 ημερες εδώ Κύπρο και θα πηγαινουμε κ μόνοημέρα 

Όχι εξωτερικό..θέλαμε να πάμε στην Κρήτη για μια βάφτιση και κατευθείαν από εκεί στην Χαλκιδική που έχουμε κλείσει διακοπές για μια εβδομάδα. Σε ένα all inclusive για να μην βγαίνουμε..θα είμαι και 7 μηνών..θα θέλω χαλάρωση και όχι βόλτες από εδώ και από εκεί.  Οπότε θέλουμε δύο πτήσεις.μια για Κρήτη μια για Θεσσαλονίκη. Και μετά θα γυρίσω οδικώς Αθήνα..

Τελευταία φορά μου είχε πει ότι δεν υπάρχει θέμα και να πάω κανονικά διακοπές αλλά θέλω να τα ξανά πουμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ιατρείο το έκανα ναι. Και μου είχε πει θα σου κάνω δώρο φωτογραφία και βίντεο..

Και μου έκανα κανονικά την β επιπεδου..σε κάποια στιγμή έβαζε χέρια σε κάποια στιγμή τα έβγαζε. Ήρεμο ήταν το μωράκι.και δεν τον δυσκόλεψε να δει τίποτα. Ολα τα είδε σύντομα κιόλας.

Και μετά μου λέει τελειώσαμε όλα καλά..του λέω 3d  δεν θα δούμε ;μου λέει δεν κάθεται καλά έχει τα χέρια μπροστά. Του λέω που καλέ αφού όλο τα κατεβάζει και τα ανεβάζει. Και αφού είδαμε πρόσωπο μετρήσαμε μάτια μύτη στόμα..όλα μας άφησε να τα κάνουμε. Και μου λέει την επόμενη φορά στο doppler.  Του λέω δεν μπορούμε ούτε έτσι με τα χέρια όπως λέγε ; Και λέει εεε με τα χέρια τι να δεις;.

Ότι να ναι όλο αντίρρηση είχε. Δεν νομίζω να παω εκεί για επομενη εξέταση. Δεν μου άρεσε αυτό. εντάξει δεν έχουμε δυνατότητα να κάνουμε κάτι τέτοιο..μια ευκαιρία μας δίνεται..έλεος. 😔

 

Δεν πειράζει γλυκιά μου, φτάνει που είναι καλά το μωράκι σου! Σε λίγο καιρό θα βλέπεις το προσωπάκι του κάθε μέρα και θα έχεις άπειρες φωτογραφίες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι εξωτερικό..θέλαμε να πάμε στην Κρήτη για μια βάφτιση και κατευθείαν από εκεί στην Χαλκιδική που έχουμε κλείσει διακοπές για μια εβδομάδα. Σε ένα all inclusive για να μην βγαίνουμε..θα είμαι και 7 μηνών..θα θέλω χαλάρωση και όχι βόλτες από εδώ και από εκεί.  Οπότε θέλουμε δύο πτήσεις.μια για Κρήτη μια για Θεσσαλονίκη. Και μετά θα γυρίσω οδικώς Αθήνα..

Τελευταία φορά μου είχε πει ότι δεν υπάρχει θέμα και να πάω κανονικά διακοπές αλλά θέλω να τα ξανά πουμε

 

Αα ωραία Χαλκιδική δε. Έχω πάει ποτέ… κάλυτερα All inclusive όλη μέρα στο ξενοδοχείο!! Εγω έκλεισα μόνο με πρωινό γιατί με τα γεύματα μετά ανέβαινε πολύ η τιμή κ ο άντρας μ είπε να τρωμε εκεί κάτι το μεσημέρι κανένα σνακ κ το βράδυ ας πηγαινουμε έξω για φαγητό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αα ωραία Χαλκιδική δε. Έχω πάει ποτέ… κάλυτερα All inclusive όλη μέρα στο ξενοδοχείο!! Εγω έκλεισα μόνο με πρωινό γιατί με τα γεύματα μετά ανέβαινε πολύ η τιμή κ ο άντρας μ είπε να τρωμε εκεί κάτι το μεσημέρι κανένα σνακ κ το βράδυ ας πηγαινουμε έξω για φαγητό 

Kαλα.εγω το βρήκα πολύ καλή τιμή και έτσι το έκλεισα.. μια εβδομάδα με φαγητά με όλα.μεσα. 850€.

Αλλιώς δεν θα έβαζα φαγητά. 

Ναι όλη μετά ξεκούραση στην πισίνα και στην παραλία στο ξενοδοχείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα, μακάρι να γεμίσουμε και άλλα θετικά τεστακια, φέτος κύλισε γόνιμος ο καιρός 👍 εμείς είμαστε 5η μέρα από τη διάγνωση με covid του συζύγου. Είναι καλά τώρα, αύριο θα πάει για τεστ εκ νέου να δούμε αν βγει αρνητικό. Άλλες 5 μέρες μάσκα μας είπαν. Εγώ είμαι με μάσκα, γάντια και όλο αποστειρωνω, μας έσωσε το πλυντήριο πιάτων, το στεγνωτηριο και ο ατμό καθαριστής που ως τώρα δεν τα χρησιμοποιούσα καθόλου. Αν τη γλυτώσω μέχρι την άλλη εβδομάδα θα είμαστε οκ. Έχω να δω τα πεθερικά μου μια ολόκληρη εβδομάδα, δεν μπορείτε να φανταστείτε πως έχω ηρεμήσει! Πέρασαν και οι δύο covid, με αντιβίωση λόγω ηλικίας το πέρασαν ανώδυνα. Εμένα με πιάνουν καθημερινά τα κλάματα από κούραση το βράδυ αλλά λέω ότι θα κάνω υπομονή να γίνει εντελώς καλά ο σύζυγος και να αρχίσουμε ετοιμασίες για την μπέμπα μας. Να προσέχετε όλες ειδικά τώρα που τις πέταξαν όλοι τις μάσκες δια νόμου, εσείς να φοράτε όσο γίνεται έξω σε κλειστούς χώρους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ιατρείο το έκανα ναι. Και μου είχε πει θα σου κάνω δώρο φωτογραφία και βίντεο..

Και μου έκανα κανονικά την β επιπεδου..σε κάποια στιγμή έβαζε χέρια σε κάποια στιγμή τα έβγαζε. Ήρεμο ήταν το μωράκι.και δεν τον δυσκόλεψε να δει τίποτα. Ολα τα είδε σύντομα κιόλας.

Και μετά μου λέει τελειώσαμε όλα καλά..του λέω 3d  δεν θα δούμε ;μου λέει δεν κάθεται καλά έχει τα χέρια μπροστά. Του λέω που καλέ αφού όλο τα κατεβάζει και τα ανεβάζει. Και αφού είδαμε πρόσωπο μετρήσαμε μάτια μύτη στόμα..όλα μας άφησε να τα κάνουμε. Και μου λέει την επόμενη φορά στο doppler.  Του λέω δεν μπορούμε ούτε έτσι με τα χέρια όπως λέγε ; Και λέει εεε με τα χέρια τι να δεις;.

Ότι να ναι όλο αντίρρηση είχε. Δεν νομίζω να παω εκεί για επομενη εξέταση. Δεν μου άρεσε αυτό. εντάξει δεν έχουμε δυνατότητα να κάνουμε κάτι τέτοιο..μια ευκαιρία μας δίνεται..έλεος. 😔

 

Ούτε εγώ θα ξαναπήγαινα από τη στιγμή που κάτι με ενόχλησε. Πιστεύω πάντως πως βαριόταν κ δεν έκανε ούτε την προσπάθεια να το βγάλει. Εμένα μου είχε στείλει τις φωτογραφίες στο mail, άρα δεν υπήρχε κ ουσιαστικό κόστος. Αν κάνεις Doppler θα στο βγάλουν εκεί. Αν επιτρέπεται κιόλας σε ποιον πήγες; Θεσσαλονίκη είσαι κ εσύ αποτι θυμάμαι σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ούτε εγώ θα ξαναπήγαινα από τη στιγμή που κάτι με ενόχλησε. Πιστεύω πάντως πως βαριόταν κ δεν έκανε ούτε την προσπάθεια να το βγάλει. Εμένα μου είχε στείλει τις φωτογραφίες στο mail, άρα δεν υπήρχε κ ουσιαστικό κόστος. Αν κάνεις Doppler θα στο βγάλουν εκεί. Αν επιτρέπεται κιόλας σε ποιον πήγες; Θεσσαλονίκη είσαι κ εσύ αποτι θυμάμαι σωστά;

Όχι εγώ είμαι στην Αθήνα ❣️

Ναι μακάρι να πάρω φωτογραφία στην επόμενη εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ είμαι πολύ χαρούμενη που είναι καλά το μωράκι.

Βεβαια δεν παυω να σκέφτομαι ότι έχω στενοχωρεθει για την 3d που δεν πήρα. Κυρίως με ενόχλησε ότι ήταν επιτουτου από τον γιατρό. Επειδή έχω ασπρόμαυρες φωτογραφίες που φαίνεται κανονικα το πρόσωπο χωρίς τα χέρια μπροστά. Οπότε μπορούσε να μου βγάλει 3d απλά μάλλον επειδή μου είχε πει ότι θα είναι δώρο δεν ήθελε να το βγάλει. Και με έχει ενοχλήσει μιας και το πειμενα πως και πως.

Σήμερα που ρωτάω σε διάφορα κέντρα ποσο θα στοιχιζε ένας υπέρηχος 3d  χωρίς την β επιπέδου μου λένε πάρα πολλά λεφτά. Σαν να ξανά πληρώνω την β επιπέδου. Οπότε μάλλον δεν συμφέρει. 

Εγώ έχω ραντεβού πάλι 15/06 στον γιατρό μου. Θέλω να μιλήσουμε για τις διακοπες. Για το αεροπλάνο καθώς και για να με ενημερώσει σχετικά με τα βλαστοκύτταρα. 

 

Κορίτσι μου 3d υπέρηχο εχει και γυναικολόγος σου οπότε ζήτησε το από αυτόν αν έχεις το θάρρος. Επίσης ξαναπάρε το κέντρο που έκανες ανατομικο να πας μια μέρα που θα σου πουν να σου το κάνει,   στον ανατομικο την βγαζουν όλοι δωρεαν ακόμη και να μην είναι τέλεια, ως προς το τι φαίνεται λόγω θέσης χεριών η πολλές και του πλακουντα δεν την έκανε μόνο σε σένα δώρο η αλλιώς όταν πας για doppler ζήτησε το τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2022 at 1:14 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια @Antonia2 @Raf123 @Nandia-  τι ωραία που έχετε τις ετοιμασίες!! Πολύ σας ζηλεύω💞💞💞 (με την καλή έννοια💓💓)

Εμείς είμαστε ακόμα σε ένα μπέρδεμα, κ περνάει ο καιρός κ δε θα κάνουμε τπτ στο τέλος..να το κάνουμε 6 Αυγούστου φοβάμαι μη λείπουν όλοι(η θεία κ ο θείος μου μου είπαν έκλεισαν να φύγουν διακοπές στις 4/8)..να το κάνουμε 9 Οκτώβρη που είχε διαθέσιμο(αν υπάρχει ακόμα) φοβάμαι μη βρέχει κ θα είμαι μες το άγχος..Γτ το κτήμα που έχουμε κλείσει έξω ειναι πολύ ωραίο αλλα η κλειστή αίθουσα δεν είναι ωραία κ θα μ τ χαλάσει..να το κάνουμε σε άλλο κτήμα(είχα βρει σε ένα 31/7 κ 28/8) θα χάσουμε την προκαταβολή κ θα πληρώσουμε παραπάνω..να κάνουμε τη βάφτιση φέτος κ να αναβάλουμε πάλι το γάμο για του χρόνου φοβάμαι θα κρυώσει πολύ το πράγμα κ δε θα γίνει ποτέ..οπότε είμαστε σε δίλημμα, είμαστε κ οι δύο αναποφάσιστοι κ ο καιρός περνάει…😞😞😞

@Antonia2 Τόνια μου καταλαβαίνω πώς το εννοείς για το γάμο, αλλά να το δεις σαν το πιο όμορφο πάρτυ της ζωής σου, να το χαρείς όσο δεν πάει, κ το μωράκι όποτε έρθει, πριν ή μετά το γάμο, θα είναι καλοδεχούμενο💓💓💓

(επίσης επειδή είπες ότι δε βρήκες την κοπέλα που ήθελες για στολισμό, να ξέρεις ότι εμείς έχουμε ξεκινήσει επιχείρηση διοργάνωσης εκδηλώσεων κ κάνουμε τα πάντα, από στολισμό, μπομπονιέρες, προσκλητήρια μέχρι έχουμε κ δικό μας καρότσι παγωτού κ candy bar..ευχαριστως να σε βοηθήσω αν ξεμείνεις💗💗)

κοριτσι μου γλυκο γεια σου!!!!! για μενα να το κανετε οκτωβρη οπως το εχετε κλεισει!!!! ο καιρος δυστυχως δεν μπορει να προβλεφθει.. και 6 αυγουστου να το κανετε αν του γυρισει το μυαλο (του καιρου 😂😂) μπορει να βρεχει και να ριχνει καρεκλες.... μακρυα απο μας τετοιος καιρος....

κι εμεις εχουμε κλεισει για 17 σεπτεμβρη και το κτημα δεν εχει καν το Plan b του μεσα χωρου.. πηραμε το ρισκο και ο θεος μαζι μας!!!!🙏🙏

επισης σε ευχαριστω τοοοοοσο πολυ που θες να με βοηθησεις με το γαμο και το στολισμο!!!! ❤️❤️😍💘 απλα εμεις θα το κανουμε εκτος αθηνων (περιπου 2 ωρες απο αθηνα) και δε νομιζω να σας βολευει λογω αποστασης.. ο αντρας μου δουλευε σε μια κοπελα με διοργανωσεις γαμων-βαφτισεων κλπ μας ειπε να σκεφτομαστε plus 1,2 x τα χιλιομετρα.. δλδ 400€ μονο τα μεταφορικα χωρις τον στολισμο!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Κορίτσι μου 3d υπέρηχο εχει και γυναικολόγος σου οπότε ζήτησε το από αυτόν αν έχεις το θάρρος. Επίσης ξαναπάρε το κέντρο που έκανες ανατομικο να πας μια μέρα που θα σου πουν να σου το κάνει,   στον ανατομικο την βγαζουν όλοι δωρεαν ακόμη και να μην είναι τέλεια, ως προς το τι φαίνεται λόγω θέσης χεριών η πολλές και του πλακουντα δεν την έκανε μόνο σε σένα δώρο η αλλιώς όταν πας για doppler ζήτησε το τοτε

Αν έχει ο γυναικολόγος μου θα είναι τέλεια. Θα τον ρωτήσω. 

Ανατομικό τι εννοείς;  Ναι σίγουρα δεν την έκανε μόνο σε εμένα δωρεάν.φανταζομαι θα το λέει σε όλες τις κοπέλες αλλά θα αποφεύγει να την βγάζει . 

Η τελευταία λύση είναι η doppler ναι. Να περιμένω δύο μήνες. εεε μετά από ένα μήνα γενναω κιόλας. Θα το δω live 😝

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κοριτσια μου!!! Σήμερα έδωσα αίμα.. Πήγα αιματολογο μου έγραψε έναν πλήρη έλεγχο... Σε μια εβδομάδα θα ξέρω 😁 χάρηκα πολύ που επιτέλους τις έκανα τις εξετάσεις.. Αυτή μου λέει τόσο νωρίς που έγιναν οι αποβολές εγώ δίνω μόνο ένα 10% να οφείλεται σε θρομβοφιλια αλλά ας κάνουμε έναν έλεγχο να είμαστε ήσυχες.. Εγώ λέει σε χρωμοσομικες αιτίες το αποδίδω.. Οπότε λέει αν είναι όλα καλά κανονικότατα προχωράς..που εγώ λέει τυχαία τα βλέπω.. 

@ΜαρίαΔημήτρης περιμένουμε αποτελέσματα!!! Με το καλό!!! Άναψε και για εμένα ένα κεράκι κοπέλα μου... Μην με ξεχάσεις!!!

@Raf123 τέλεια νέα με το καλό το ανηψακι σου να ερθει!! 

@babyblue94 ωραία πάει και αυτό το άγχος της αυχενικής.... Και εγώ και στα δύο μου παιδιά είχα πολύ αγωνία να πάνε όλα καλά!!! Αντε τώρα χαλάρωσε με το καλό!!!! 

@Antonia2 τι κάνει η μπουμπού σας;;;; 💞💞💕 φαντάζομαι έχεις τρελαθεί ε;;; 

@Nandia- μια χαρά ετσι αφρατουλα αρχαία Ελληνίδα θα είσαι 😜😂🤣  άλλωστε τότε τα προτυπα δεν ήταν σαν τώρα.. Ήταν πιο τζουσι... 💕

 

 

γλυκο μου Μαρινακι!!! εχω χεστει πανω μου απο τη χαρα μου!!! βλεπω ολη την ωρα τα βιντεο και τις φωτο που μου στελνει ο αδερφος μου!!!!!! εχω παθει ΕΡΩΤΑ!!!!!!! ειναι ενα μπεμπακι ροδαλο και αφρατο να το φας!!!!

καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!!! θα περιμενουμε τα νεα σου!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ είμαι πολύ χαρούμενη που είναι καλά το μωράκι.

Βεβαια δεν παυω να σκέφτομαι ότι έχω στενοχωρεθει για την 3d που δεν πήρα. Κυρίως με ενόχλησε ότι ήταν επιτουτου από τον γιατρό. Επειδή έχω ασπρόμαυρες φωτογραφίες που φαίνεται κανονικα το πρόσωπο χωρίς τα χέρια μπροστά. Οπότε μπορούσε να μου βγάλει 3d απλά μάλλον επειδή μου είχε πει ότι θα είναι δώρο δεν ήθελε να το βγάλει. Και με έχει ενοχλήσει μιας και το πειμενα πως και πως.

Σήμερα που ρωτάω σε διάφορα κέντρα ποσο θα στοιχιζε ένας υπέρηχος 3d  χωρίς την β επιπέδου μου λένε πάρα πολλά λεφτά. Σαν να ξανά πληρώνω την β επιπέδου. Οπότε μάλλον δεν συμφέρει. 

Εγώ έχω ραντεβού πάλι 15/06 στον γιατρό μου. Θέλω να μιλήσουμε για τις διακοπες. Για το αεροπλάνο καθώς και για να με ενημερώσει σχετικά με τα βλαστοκύτταρα. 

 

Εμένα ο γιατρός μου είχε 3d υπερηχο στο ιατρείο και με έβγαζε φωτογραφίες... Έχω παρά πολλές.. Και μιλάμε για 2014 στον μικρό μου γιο !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!!❤️❤️ τρεχω πολυ στο γραφειο και μετα στο σπιτι ειμαι με γονεις και δεν πολυεχω το κινητο.. θα μπαινω στα πεταχτα να διαβαζω τα νεα σας!!!!

@ΜαρίαΔημήτρης να εισαι θετικη κοριτσι μου!!!! να προσευχεσαι στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου κι αυτη θα σε ακουσει!! θες να σου στειλω εγω τη ζωνη της και μηλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Αν έχει ο γυναικολόγος μου θα είναι τέλεια. Θα τον ρωτήσω. 

Ανατομικό τι εννοείς;  Ναι σίγουρα δεν την έκανε μόνο σε εμένα δωρεάν.φανταζομαι θα το λέει σε όλες τις κοπέλες αλλά θα αποφεύγει να την βγάζει . 

Η τελευταία λύση είναι η doppler ναι. Να περιμένω δύο μήνες. εεε μετά από ένα μήνα γενναω κιόλας. Θα το δω live 😝

 

Πάντως για να μη σκας εμένα μου την έδωσε στο τέλος της Β αυχενικής. Μια την είδαν τα πεθερικά μια οι γονείς μου και μετά μπήκε στο αρχείο με τις υπόλοιπες εξετάσεις. Επειδή με έχουν πρήξει από το ΙΚΑ με τα υπέρηχο γραφήματα και τις αναρρωτικες σκέφτομαι να τους στείλω το 3d να έχουν πλήρη εικόνα να μη σκάνε μήπως γεννήσω γατί αντί για παιδί 🤣🤣🤣🤣. Υγεία να έχει το μωράκι και όλα τα άλλα είναι διαδικαστικά. Μας χρέωσε και 160€ τη Β αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αν έχει ο γυναικολόγος μου θα είναι τέλεια. Θα τον ρωτήσω. 

Ανατομικό τι εννοείς;  Ναι σίγουρα δεν την έκανε μόνο σε εμένα δωρεάν.φανταζομαι θα το λέει σε όλες τις κοπέλες αλλά θα αποφεύγει να την βγάζει . 

Η τελευταία λύση είναι η doppler ναι. Να περιμένω δύο μήνες. εεε μετά από ένα μήνα γενναω κιόλας. Θα το δω live 😝

 

Ανατομικός λέγεται η Β επιπέδου αυτή δηλ που γίνεται μετά την αυχενική 20 με 22 εβδομαδες. Στον μικρό μου εμένα δεν μου είχαν βγάλει στον ανατομικό γιατί βλέπαμε κάτι με την καρδούλα οπότε δεν ασχοληθήκαμε με φώτο και μετά όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακεντησης και ήταν όλα καλά με το μωρό ηρέμησα και την ζήτησα από τον δικό μου γιατρό 10 μέρες μετά. 

Όπως και να χει έχεις ένα υγιέστατο μπεμπακι που σύντομα θα το έχεις αγκαλιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alex12345 είπε:

Ανατομικός λέγεται η Β επιπέδου αυτή δηλ που γίνεται μετά την αυχενική 20 με 22 εβδομαδες. Στον μικρό μου εμένα δεν μου είχαν βγάλει στον ανατομικό γιατί βλέπαμε κάτι με την καρδούλα οπότε δεν ασχοληθήκαμε με φώτο και μετά όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακεντησης και ήταν όλα καλά με το μωρό ηρέμησα και την ζήτησα από τον δικό μου γιατρό 10 μέρες μετά. 

Όπως και να χει έχεις ένα υγιέστατο μπεμπακι που σύντομα θα το έχεις αγκαλιτσα

Ναι αυτή είναι η εξέταση που έκανα..β επιπέδου έκανα και δεν μου έδωσε αυτός..το απέφυγε. Οπότε δεν μπορώ να τον πάρω να πάω πάλι. Επειδή μου είπε μόνος του ,άστο την επόμενη φορά. 

Ναι σημασία έχει ότι είναι καλά το.μωρακι. οπότε υπομονή και θα το δω μια και καλή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2022 at 1:34 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις; Χαθήκαμε!!

Εύχομαι Να βγουν τέλεια τα αποτελέσματα σου γλυκούλα μου❤️❤️ Και να κρατάς σε λίγο καιρό το κοριτσάκι σου 🥰🎀 Πόσο είσαι τώρα; Ο πλακούντας πώς είναι τώρα ανέβηκε;

Σε ευχαριστω παρα πολυ γλυκυτατο μου κοριτσι! Μακαρι ακομα δεν το πιστευω εγω μεγαλο φοβο Δεν ξερω για πλακουντα θα μαθβ αυριο που θα παω στο γιατρο, και Τριτη περιμενω το νιπτ! 

 

Εσυ πως εισαι γλυκια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2022 at 5:36 ΜΜ, ο/η αννι είπε:

Ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!! Πάντα σας σκέφτομαι και εύχομαι να είστε όλες καλά!! Χάρηκα πολύ για την εγκυμοσύνη σου !!!!   Θυμάμαι που αγχωνόσουν και φοβόσουν λιγάκι...Και το θαύμα σου είναι εδώ!! Σε ποιο μήνα είσαι τώρα;; ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΏΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ. Θα μπω να διαβάσω τα νέα σου!Μια μεγάλη αγκαλιά καλό μου!!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου την Τριτη περιμενω να βγει το nipt , ειμαι στη 16η εβδομαδα. Αγχωνομοθν και φοβομουν και δυστυχως συνεχιζω ετσι. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια και σου ευχομαι απο καρδιας να σου φερει η ζωη πολλα πολλα θαυματα που να σου απαλυνουν τον πονο. 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου την Τριτη περιμενω να βγει το nipt , ειμαι στη 16η εβδομαδα. Αγχωνομοθν και φοβομουν και δυστυχως συνεχιζω ετσι. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια και σου ευχομαι απο καρδιας να σου φερει η ζωη πολλα πολλα θαυματα που να σου απαλυνουν τον πονο. 💗💗

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...