Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

  Ραφαέλα συγχαρητήρια! Όλα πάνε τέλεια κ μεγαλώνει ττο μωρό σου ❤️

Λύσε μου μια απορία... Θα έχεις 800 καλεσμένους;;;;; κατάλαβα καλά;;; 800;;;; χαχαχα θα πέσω κάτω! Εμείς θεωρούμε ότι υπερβολή τα 250! Εγώ είχα 90 😁

Με το καλό  όλα! 

Καλημέρα..καλε οι 800 είναι λίγοι.. εχω τοοοοοτε το μακρινό 2005 είχα κάνει 2500χιλ μερίδες και μας έμειναν κάτι ψιλά γιατί είχε και άλλο γάμο εκείνη την μερα στο χωριό αρα κάποιοι έτρωγαν σε μας κάποιοι στον άλλον..  τώρα θέλω το πολύ 30 άτομα 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Nandia- πώς είσαι σήμερα?

@Antonia2 Τονια μου εκανα χθες το nipt, τωρα αναμονη!🙏

Καλημέρα..δόξα τω Θεό μια χαρά.. εσυ; έκανες την εξέταση; είναι λόγο ηλικιας που γίνεται η γιατί βγήκε κάτι από τις μετρήσεις καξ θέλουν να το δουνε πιο εξειδικευμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

  Ραφαέλα συγχαρητήρια! Όλα πάνε τέλεια κ μεγαλώνει ττο μωρό σου ❤️

Λύσε μου μια απορία... Θα έχεις 800 καλεσμένους;;;;; κατάλαβα καλά;;; 800;;;; χαχαχα θα πέσω κάτω! Εμείς θεωρούμε ότι υπερβολή τα 250! Εγώ είχα 90 😁

Με το καλό  όλα! 

Γελάω με την αντίδραση σου 😄😄😄

Έχει πάντα σημασία που κάνεις τον γάμο... Εγώ είχα 1.000 στον γάμο μου κ αυτό γιατί κάποιοι δεν κατάφεραν να έρθουν από μακριά! Στην βάφτιση που την έκανα πάρα πολύ μαζεμένα είχα 200! Ώρες ώρες ζηλεύω όταν ακούω αριθμούς σαν τον δικό σου, αλλά τόσοι είμαστε μόνο σε γενέθλια αδέρφια- ξαδέρφια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Γελάω με την αντίδραση σου 😄😄😄

Έχει πάντα σημασία που κάνεις τον γάμο... Εγώ είχα 1.000 στον γάμο μου κ αυτό γιατί κάποιοι δεν κατάφεραν να έρθουν από μακριά! Στην βάφτιση που την έκανα πάρα πολύ μαζεμένα είχα 200! Ώρες ώρες ζηλεύω όταν ακούω αριθμούς σαν τον δικό σου, αλλά τόσοι είμαστε μόνο σε γενέθλια αδέρφια- ξαδέρφια 🤣

Κορίτσια εγώ δεν κάλεσα συγγενείς. Μόνο όσους είχα όντως στενές σχεσεις. Κ από εκεί κ πέρα φίλους. Πέταξα ως δικαιολογία ότι είναι πολιτικός γάμος κλειστός κλπ κ γειά σου. Κάναμε πάρτυ εν τω μεταξύ χωρίς τραπέζια κλπ οπότε μαζευτήκαμε μόνο νεότεροι (εκτός από τα αδέρφια των γονιών μας). 

Τα νουμερα που λέτε μου φαίνονται εξωπραγματικα! Δε νομίζω καν ότι μιλάω με τόσους χαχαχχα 

Μπράβο σας όμως που οργανώσατε τόσο μεγάλη δεξίωση εγώ ακόμα θα πάλευα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλα τα κορίτσια! @Raf123χαίρομαι πάρα πολύ για τα όμορφα σου νέα και περιμένω κι εγώ με μεγάλη ανυπομονησία τον επόμενο μου υπέρηχο!

@marinamanoulitsa βοηθά πολύ να νιώθεις ότι μπαινεις σε μια σειρά πιστεύω, καθώς νιώθεις ότι κάνεις ότι μπορείς για να διορθώσεις ό,τι πρόβλημα υπάρχει, αν υπάρχει φυσικά. Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!

@Nandia-διάβασα για τους 2500 καλεσμένους και εβγαλα σπυράκια! Απαπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ δεν κάλεσα συγγενείς. Μόνο όσους είχα όντως στενές σχεσεις. Κ από εκεί κ πέρα φίλους. Πέταξα ως δικαιολογία ότι είναι πολιτικός γάμος κλειστός κλπ κ γειά σου. Κάναμε πάρτυ εν τω μεταξύ χωρίς τραπέζια κλπ οπότε μαζευτήκαμε μόνο νεότεροι (εκτός από τα αδέρφια των γονιών μας). 

Τα νουμερα που λέτε μου φαίνονται εξωπραγματικα! Δε νομίζω καν ότι μιλάω με τόσους χαχαχχα 

Μπράβο σας όμως που οργανώσατε τόσο μεγάλη δεξίωση εγώ ακόμα θα πάλευα 😂

Ενώ εγώ τους ήξερα όλους νομίζεις 😂😂😂😂 απλα είμαστε από το ίδιο χωριό.. ήξεραν όλοι τους γονείς μας ... αρα κάποιοι έρχονταν για το χατίρι των δικών μου άλλοι για τους δικούς του πρώην και κάτι τις για μας.. τώρα βρήκα Έλληνα από Αλεξανδρούπολη κιολας έτσι δεν θα έχουμε θέμα με συγγενείς και αφού δεν θα μπορούν οι δικοί του δεν θα καλέσω ουτε δικούς μου .. εξάλλου ήρθαν μια φορά οι άνθρωποι θα χαρούν που δεν θα τους καλέσω πάλι 😂😂

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η stemi είπε:

καλημερα σε όλα τα κορίτσια! @Raf123χαίρομαι πάρα πολύ για τα όμορφα σου νέα και περιμένω κι εγώ με μεγάλη ανυπομονησία τον επόμενο μου υπέρηχο!

@marinamanoulitsa βοηθά πολύ να νιώθεις ότι μπαινεις σε μια σειρά πιστεύω, καθώς νιώθεις ότι κάνεις ότι μπορείς για να διορθώσεις ό,τι πρόβλημα υπάρχει, αν υπάρχει φυσικά. Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!

@Nandia-διάβασα για τους 2500 καλεσμένους και εβγαλα σπυράκια! Απαπα! 

Εσυ έπρεπε να ξέρεις από αυτά.. τι κυπρια εισαι;😂😂😂😂😂 είναι μεγάλο το χωριό και οι δύο συγχωριανοι αρα δεν ήθελε και πολύ να είχαμε τόσους..άσε που έρχονταν και μέρες μετά και μας χαιρετουσαν γιατί δεν μπόρεσαν να έρθουν στο γαμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ δεν κάλεσα συγγενείς. Μόνο όσους είχα όντως στενές σχεσεις. Κ από εκεί κ πέρα φίλους. Πέταξα ως δικαιολογία ότι είναι πολιτικός γάμος κλειστός κλπ κ γειά σου. Κάναμε πάρτυ εν τω μεταξύ χωρίς τραπέζια κλπ οπότε μαζευτήκαμε μόνο νεότεροι (εκτός από τα αδέρφια των γονιών μας). 

Τα νουμερα που λέτε μου φαίνονται εξωπραγματικα! Δε νομίζω καν ότι μιλάω με τόσους χαχαχχα 

Μπράβο σας όμως που οργανώσατε τόσο μεγάλη δεξίωση εγώ ακόμα θα πάλευα 😂

Εγώ πάντως που έκανα γάμο περσυ τον Αύγουστο 20 άτομα είμασταν σε ένα ξωκλήσι με θέα την θάλασσα ωραία ρομαντικά… ο καθένας όμως όπως το έχει ονειρευτεί ευτυχισμένα  να είναι όλα τα ζευγάρια αυτό έχει σημασία… εγώ σίγουρα δεν ξέρω τόσα άτομα 😂 άσε που δεν θα μπορούσα να οργανώσω με τόσα άτομα γάμο… και το χειρότερο; πως θα τους βάλεις να καθίσουν 😂  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια εγώ δεν κάλεσα συγγενείς. Μόνο όσους είχα όντως στενές σχεσεις. Κ από εκεί κ πέρα φίλους. Πέταξα ως δικαιολογία ότι είναι πολιτικός γάμος κλειστός κλπ κ γειά σου. Κάναμε πάρτυ εν τω μεταξύ χωρίς τραπέζια κλπ οπότε μαζευτήκαμε μόνο νεότεροι (εκτός από τα αδέρφια των γονιών μας). 

Τα νουμερα που λέτε μου φαίνονται εξωπραγματικα! Δε νομίζω καν ότι μιλάω με τόσους χαχαχχα 

Μπράβο σας όμως που οργανώσατε τόσο μεγάλη δεξίωση εγώ ακόμα θα πάλευα 😂

Ακριβώς αυτό θα κάνουμε κι εμείς. Επειδή όμως είμαι έγκυος και θα είμαι 35η εβδομάδα θα κάνουμε το γάμο τώρα με όποιον μπορεί και θέλει να έρθει, θα πάμε για φαγητό (μεσημέρι, λίγο σαν ορκωμοσία 😛) με τους κοντινούς κοντινούς μετά το γάμο και θα κάνουμε ένα πάρτι το Σεπτέμβρη που θα έχω γεννήσει να το γιορτάσουμε κανονικά χωρίς τραπέζια με τους φίλους μας. Να μπορώ κι εγώ να πιω και να χορέψω σαν άνθρωπος.

@Raf123 @Nandia-Φαντάζομαι όταν κάνεις δεξίωση με χιλιάδες άτομα είναι βέβαια εντελώς ανοιχτή η κατάσταση, δεν έχεις σχέση με όλους. Τα κάνουν αυτά κι εδώ στα νησιά και είναι ευπρόσδεκτοι και οι περαστικοί ή όσοι κάνουν διακοπές στο νησί κλπ. Αλλιώς πώς μαζεύετε τόσο κόσμο; επίσης τι προϋπολογισμο έχει ένας τέτοιος γάμος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Ακριβώς αυτό θα κάνουμε κι εμείς. Επειδή όμως είμαι έγκυος και θα είμαι 35η εβδομάδα θα κάνουμε το γάμο τώρα με όποιον μπορεί και θέλει να έρθει, θα πάμε για φαγητό (μεσημέρι, λίγο σαν ορκωμοσία 😛) με τους κοντινούς κοντινούς μετά το γάμο και θα κάνουμε ένα πάρτι το Σεπτέμβρη που θα έχω γεννήσει να το γιορτάσουμε κανονικά χωρίς τραπέζια με τους φίλους μας. Να μπορώ κι εγώ να πιω και να χορέψω σαν άνθρωπος.

@Raf123 @Nandia-Φαντάζομαι όταν κάνεις δεξίωση με χιλιάδες άτομα είναι βέβαια εντελώς ανοιχτή η κατάσταση, δεν έχεις σχέση με όλους. Τα κάνουν αυτά κι εδώ στα νησιά και είναι ευπρόσδεκτοι και οι περαστικοί ή όσοι κάνουν διακοπές στο νησί κλπ. Αλλιώς πώς μαζεύετε τόσο κόσμο; επίσης τι προϋπολογισμο έχει ένας τέτοιος γάμος; 

Εμας 800 άτομα θα είναι με πρόσκληση όλοι!!! Δεν σημαίνει θα βγάλω 800 προσκλητήρια…θα δώσω πχ 300 στην μαμα μου 300 στην πεθερά μου πχ κ περίπου 50-70 εμεις (πολλά λεω) απλά έχει κ ο άντρας μου κάτι πελατες που του ζήτησαν να τους καλέσουμε κ είναι κ πολύ καλοί πελατες! Τώρα άμα είναι να καλέσεις 2500 ξέρω γώ είναι με ταχυδρομείο συνήθως που το κάνουν!! Για εμας στη Κύπρο κορίτσια είναι εφικτό να ξερεις κ τους 800 αφού οι περισσότεροι είναι συγγενείς κ φίλοι (τουλάχιστον αυτους που θα καλέσουν οι δικοί μου τους ξέρω όλους)! Τώρα το budget θες οποσδηποτε 30 000 + ευρώ για να γίνει ένας τέτοιος γάμος…

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ πάντως που έκανα γάμο περσυ τον Αύγουστο 20 άτομα είμασταν σε ένα ξωκλήσι με θέα την θάλασσα ωραία ρομαντικά… ο καθένας όμως όπως το έχει ονειρευτεί ευτυχισμένα  να είναι όλα τα ζευγάρια αυτό έχει σημασία… εγώ σίγουρα δεν ξέρω τόσα άτομα 😂 άσε που δεν θα μπορούσα να οργανώσω με τόσα άτομα γάμο… και το χειρότερο; πως θα τους βάλεις να καθίσουν 😂  

Αχ τι ωραία!! Εγώ έτσι θα κάνω την βάφτιση του παιδιού μου οπως την ονειρεύτηκα…εκεί δεν θα ακούσω κανένα!!! Μάξιμουμ 200 άτομα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stemi είπε:

καλημερα σε όλα τα κορίτσια! @Raf123χαίρομαι πάρα πολύ για τα όμορφα σου νέα και περιμένω κι εγώ με μεγάλη ανυπομονησία τον επόμενο μου υπέρηχο!

@marinamanoulitsa βοηθά πολύ να νιώθεις ότι μπαινεις σε μια σειρά πιστεύω, καθώς νιώθεις ότι κάνεις ότι μπορείς για να διορθώσεις ό,τι πρόβλημα υπάρχει, αν υπάρχει φυσικά. Εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα!

@Nandia-διάβασα για τους 2500 καλεσμένους και εβγαλα σπυράκια! Απαπα! 

Ποτέ εχεις υπέρηχο;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Γελάω με την αντίδραση σου 😄😄😄

Έχει πάντα σημασία που κάνεις τον γάμο... Εγώ είχα 1.000 στον γάμο μου κ αυτό γιατί κάποιοι δεν κατάφεραν να έρθουν από μακριά! Στην βάφτιση που την έκανα πάρα πολύ μαζεμένα είχα 200! Ώρες ώρες ζηλεύω όταν ακούω αριθμούς σαν τον δικό σου, αλλά τόσοι είμαστε μόνο σε γενέθλια αδέρφια- ξαδέρφια 🤣

Ακριβώς κ εμεις βρε φρουρό μου! Στον πολιτικό είμασταν 17 ατομα μόνο αδέρφια μου γονεις το ανιψακι γιαγιάδες παππούδες κ η εργοδότρια του άντρα μου που μας το ζήτησε κ έτσι την καλέσαμε! Φαντάσου να βάλεις κ πρώτα ξαδέρφια κ θείους θα βγεις σίγουρα 200 ατομα κ ο κάθε ενας με ποσά παιδιά 250 κ κάτι Δευτέρα ξαδέρφια που κάνουμε κ παρέα μαζί με τους γονεις να τους 400 ε και κάτι συναδέλφους πελατες κτλ 500 άντε κ οι γονεις μας κάποιους οικογενειακούς φιλους να τους 600 + τα παιδιά τους βγαίνουν  800 βρε κοριτσια χωρις να προσκαλεις  κ  ότι ναναι 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

800 ε;;;;; χαμος!!!! εμεις θα καλεσουμε γυρω στους 250 αλλα υπολογίζουμε οτι 180-200 θα ερθουν... θα κανουμε το γαμο μας στο χωριο μου οποτε καποιοι και λόγω αποστασης δεν θα μπορεσουν να ερθουν λογικα...

Χαμός δεν λες τίποτα 🤣🤣🤣 εγώ να ξερεις σας ζηλεύω πολύ με τα 200 άτομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα Ραφαελα μου!!!!❤️

Αχ τι ωραιο το μηνυμα σου!!!!! το διαβαζω και ειμαι κι εγω με ενα τεραστιο χαμογελο!!!!!! ❤️❤️😁😍

για το φυλο, καλυτερα που θα το μαθετε μωρε.. και πρακτικα δλδ (για ρουχαλακια, κλπ) βολευει να ξερεις το φυλο... θα ειναι τελειο το παρτυ εκπληξη!!!!🎉

Ανυπομονώ πολύ για αυτό το πάρτυ!! Πρέπει να σκεφτώ κ που θα το κάνουμε γιατί εδώ που μένουμε είναι μικρό το σπίτι κ δεν θα μπορούμε όλοι μας…θα έρθουν οι γονεις μας τα αδέρφια μας οι γιαγιάδες παππούδες κ η θεία μου αν μπορεί κ οι φίλοι μας που εννοείται μετά την αυχενική θα τους πω ότι είμαι εγκυος…κ λεω να κάνω κ ένα catering με σνακ 🎉🎉🎉 θα ήθελα να είσασταν κ εσείς σε μια γωνίτσα να χαρούμε όλες μας 🙏🥳😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Τι υπέροχα νέα❤️❤️❤️ Με το καλο τα αποτελεσματα😀

Ευχαριστώ πολύ πολύ 💕💕💕💕 ποτέ αναμένεις τα αποτελέσματα;; Καλή επιτυχία κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ακριβώς κ εμεις βρε φρουρό μου! Στον πολιτικό είμασταν 17 ατομα μόνο αδέρφια μου γονεις το ανιψακι γιαγιάδες παππούδες κ η εργοδότρια του άντρα μου που μας το ζήτησε κ έτσι την καλέσαμε! Φαντάσου να βάλεις κ πρώτα ξαδέρφια κ θείους θα βγεις σίγουρα 200 ατομα κ ο κάθε ενας με ποσά παιδιά 250 κ κάτι Δευτέρα ξαδέρφια που κάνουμε κ παρέα μαζί με τους γονεις να τους 400 ε και κάτι συναδέλφους πελατες κτλ 500 άντε κ οι γονεις μας κάποιους οικογενειακούς φιλους να τους 600 + τα παιδιά τους βγαίνουν  800 βρε κοριτσια χωρις να προσκαλεις  κ  ότι ναναι 🤣🤣🤣🤣

Κ όμως κ εμείς τους ξέραμε τους καλεσμένους! Μόνο κάτι ελάχιστους που ήταν πχ συνάδελφοι της πεθεράς μου... πραγματικά έχουμε πολύ μεγάλες οικογένειες, φυσικά τους καλούν οι γονείς μας τους περισσότερους που είναι ξαδέρφια τους, γι'αυτό δεν κάναμε τραπέζι για όλους αλλά για 400 άτομα...! Φαντάσου τόσο μπορέσαμε να το περιορίσουμε και μάλιστα κάποιοι παρεξηγούνται κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας 800 άτομα θα είναι με πρόσκληση όλοι!!! Δεν σημαίνει θα βγάλω 800 προσκλητήρια…θα δώσω πχ 300 στην μαμα μου 300 στην πεθερά μου πχ κ περίπου 50-70 εμεις (πολλά λεω) απλά έχει κ ο άντρας μου κάτι πελατες που του ζήτησαν να τους καλέσουμε κ είναι κ πολύ καλοί πελατες! Τώρα άμα είναι να καλέσεις 2500 ξέρω γώ είναι με ταχυδρομείο συνήθως που το κάνουν!! Για εμας στη Κύπρο κορίτσια είναι εφικτό να ξερεις κ τους 800 αφού οι περισσότεροι είναι συγγενείς κ φίλοι (τουλάχιστον αυτους που θα καλέσουν οι δικοί μου τους ξέρω όλους)! Τώρα το budget θες οποσδηποτε 30 000 + ευρώ για να γίνει ένας τέτοιος γάμος…

Αχ τι ωραία!! Εγώ έτσι θα κάνω την βάφτιση του παιδιού μου οπως την ονειρεύτηκα…εκεί δεν θα ακούσω κανένα!!! Μάξιμουμ 200 άτομα…

Πω πω απίστευτο! Και πολλά τα λεφτά και πάρα πολλή η οργάνωση για να γίνει μια τέτοια δεξίωση! Να περάσετε τέλεια τουλάχιστον να αξίζει τον κόπο! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας 800 άτομα θα είναι με πρόσκληση όλοι!!! Δεν σημαίνει θα βγάλω 800 προσκλητήρια…θα δώσω πχ 300 στην μαμα μου 300 στην πεθερά μου πχ κ περίπου 50-70 εμεις (πολλά λεω) απλά έχει κ ο άντρας μου κάτι πελατες που του ζήτησαν να τους καλέσουμε κ είναι κ πολύ καλοί πελατες! Τώρα άμα είναι να καλέσεις 2500 ξέρω γώ είναι με ταχυδρομείο συνήθως που το κάνουν!! Για εμας στη Κύπρο κορίτσια είναι εφικτό να ξερεις κ τους 800 αφού οι περισσότεροι είναι συγγενείς κ φίλοι (τουλάχιστον αυτους που θα καλέσουν οι δικοί μου τους ξέρω όλους)! Τώρα το budget θες οποσδηποτε 30 000 + ευρώ για να γίνει ένας τέτοιος γάμος…

Αχ τι ωραία!! Εγώ έτσι θα κάνω την βάφτιση του παιδιού μου οπως την ονειρεύτηκα…εκεί δεν θα ακούσω κανένα!!! Μάξιμουμ 200 άτομα…

Να είστε ευτυχισμένοι, να το χαρείτε με την ψυχή σας και το νινί να ολοκληρώσει τη χαρά σας κορίτσι μου! Εμείς δεν καλέσαμε πολλούς διότι ούτε οι γονείς μου λόγω θεμάτων υγείας ούτε και τα πεθερικά μου λόγω ηλικίας πήγαιναν σε γάμους πολλά χρόνια τώρα, οπότε υποχρεώσεις από εκεί δεν είχαμε. Επίσης εγώ είμαι από Αθήνα και δεν ήρθαν φίλοι κλπ μόνο πολυ στενοί συγγενείς μου και ο προϊστάμενος από το γραφείο. Έτσι κάπως τα καταφέραμε. Από Κύπρο μας έστειλαν τα δώρα τους τότε οι συγγενείς αλλά επίσης δεν ήρθαν. Είχαμε και κάνα δυο ξαδέρφια πέμπτου βαθμού που παρεξηγήθηκαν 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Να είστε ευτυχισμένοι, να το χαρείτε με την ψυχή σας και το νινί να ολοκληρώσει τη χαρά σας κορίτσι μου! Εμείς δεν καλέσαμε πολλούς διότι ούτε οι γονείς μου λόγω θεμάτων υγείας ούτε και τα πεθερικά μου λόγω ηλικίας πήγαιναν σε γάμους πολλά χρόνια τώρα, οπότε υποχρεώσεις από εκεί δεν είχαμε. Επίσης εγώ είμαι από Αθήνα και δεν ήρθαν φίλοι κλπ μόνο πολυ στενοί συγγενείς μου και ο προϊστάμενος από το γραφείο. Έτσι κάπως τα καταφέραμε. Από Κύπρο μας έστειλαν τα δώρα τους τότε οι συγγενείς αλλά επίσης δεν ήρθαν. Είχαμε και κάνα δυο ξαδέρφια πέμπτου βαθμού που παρεξηγήθηκαν 😋

Καλά κ στον γάμο του αδερφού μου είχανε πολλες παρεξηγήσεις οι γονεις μου αλλά τι να κάνουν αυτό ήθελε το ζευγάρι αυτό έκαναν! Άσε που τους έφερναν δώρο κ ας ήταν ακάλεστοι απλά επειδή αγαπούν κ έχουν εκτίμηση στους γονεις μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Πω πω απίστευτο! Και πολλά τα λεφτά και πάρα πολλή η οργάνωση για να γίνει μια τέτοια δεξίωση! Να περάσετε τέλεια τουλάχιστον να αξίζει τον κόπο! 💕 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Να ξέρετε εγώ εσας ήθελα να καλέσω μόνο κ κάτι συγγενείς τίποτα άλλο 💓💓 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κ όμως κ εμείς τους ξέραμε τους καλεσμένους! Μόνο κάτι ελάχιστους που ήταν πχ συνάδελφοι της πεθεράς μου... πραγματικά έχουμε πολύ μεγάλες οικογένειες, φυσικά τους καλούν οι γονείς μας τους περισσότερους που είναι ξαδέρφια τους, γι'αυτό δεν κάναμε τραπέζι για όλους αλλά για 400 άτομα...! Φαντάσου τόσο μπορέσαμε να το περιορίσουμε και μάλιστα κάποιοι παρεξηγούνται κιόλας 

Αα δλδ 400 άτομα μόνο δεξιωση με φαγητό και οι υπόλοιποι 600 χαιρέτηση μόνο με κοκτέιλ;; Να σου πω κ εγώ το σκεφτόμουν αυτό αλλά επειδή ντρέπομαι να πω σε κάποιους εσείς θα έρθετε κ για φαγητό κ εσείς θα έρθετε μόνο στην χαιρετηση κ έτσι είπαμε όλοι φαγητό…είναι πολύ δύσκολο να διαλέξεις κάποιους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου θέλω αυτή ημέρα του γάμου απλά να περάσει…αυτό που ανυπομονώ και χαίρομαι περισσότερο είναι η ημέρα που θα γνωρίσω το μωρό μου 😍😍😍😍🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αα δλδ 400 άτομα μόνο δεξιωση με φαγητό και οι υπόλοιποι 600 χαιρέτηση μόνο με κοκτέιλ;; Να σου πω κ εγώ το σκεφτόμουν αυτό αλλά επειδή ντρέπομαι να πω σε κάποιους εσείς θα έρθετε κ για φαγητό κ εσείς θα έρθετε μόνο στην χαιρετηση κ έτσι είπαμε όλοι φαγητό…είναι πολύ δύσκολο να διαλέξεις κάποιους 

Ναι δεν γινόταν για 1000 άτομα τραπέζι, το περιορίσαμε όσο μπορούσαμε, όχι ότι δεν είχαμε παρεξηγήσεις αλλά δεν γινόταν παραπάνω 🤷‍♀️ Εγώ θα προτιμούσα ένα πολύ μικρό γάμο μόνο με τους πολύ αγαπημένους μου σε ένα εκκλησάκι στη θάλασσα, αλλά δεν θέλαμε να χαλάσουμε χατίρι στους γονείς. Ο άντρας μου ήταν και το πρώτο παιδί που παντρευόταν από την οικογένεια του και το περίμεναν πως κ πως

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσια μου θέλω αυτή ημέρα του γάμου απλά να περάσει…αυτό που ανυπομονώ και χαίρομαι περισσότερο είναι η ημέρα που θα γνωρίσω το μωρό μου 😍😍😍😍🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Σε αυτό δεν έχεις άδικο... δεν συγκρίνεται αυτή η ευτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Να ξέρετε εγώ εσας ήθελα να καλέσω μόνο κ κάτι συγγενείς τίποτα άλλο 💓💓 

καρδουλες απειρες!!!!! ❤️❤️❤️❤️ κι εγω θα ηθελα πολυ να ερθετε!!!! εχω δεθει τοσο μαζι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσια μου θέλω αυτή ημέρα του γάμου απλά να περάσει…αυτό που ανυπομονώ και χαίρομαι περισσότερο είναι η ημέρα που θα γνωρίσω το μωρό μου 😍😍😍😍🥰🥰🥰❤️❤️❤️

ε ναι... νομιζω δεν συγκρινεται!!!!!! εμενα ακομη και η μερα που θα δω το θετικο τεστ η τη χοριακη, η χαρα θα ειναι μεγαλυτερη απο το γαμο μου!!!! ναι θα συγκινηθω στο γαμο μου, θα φορτιστω αλλα η ευτυχια που θα νιωσω οταν μεινω εγκυος δε νομιζω να συγκρινεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...