Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stemi είπε:

@Nandia-μου μπρράβο! όλα καλά είναι και χαίρομαι πραγματικά για σε΄να! 

Τι είναι τα εμβρυακά στοιχεία ποθυ είδατε; Επειδή εμένα δεν μου τα ανέφερε, τώρα αρχίζω και σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είδαμε; Είναι η κουκκίδα η άσπρη μέσα στο σάκο τα εμβρυικά στοιχεία. Πωωω θα μαζοχίζομαι τώρα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο και θα διερωτούμαι αν είδαμε αμρυικά στοιχεία. 

Χρόνια πολλά κιόλας για τη γιορτή σου και χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν. 

Ναι τα εμβρυϊκά στοιχεια είναι κάτι άσπρο μέσα στον σάκο.οι γιατροί καταλαβαίνουν αν έχει και νερό αν το δουν.το λέει ασκός. 

Έτσι βλέπουν ότι ο σάκος δεν είναι κενός αλλά υπάρχει ζωή μέσα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η stemi είπε:

@Nandia-μου μπρράβο! όλα καλά είναι και χαίρομαι πραγματικά για σε΄να! 

Τι είναι τα εμβρυακά στοιχεία ποθυ είδατε; Επειδή εμένα δεν μου τα ανέφερε, τώρα αρχίζω και σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είδαμε; Είναι η κουκκίδα η άσπρη μέσα στο σάκο τα εμβρυικά στοιχεία. Πωωω θα μαζοχίζομαι τώρα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο και θα διερωτούμαι αν είδαμε αμρυικά στοιχεία. 

Χρόνια πολλά κιόλας για τη γιορτή σου και χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν. 

Ωχ ωχ χαλαρωσε.. ναι είναι η άσπρη κουκκίδα στον σάκο.. μια χαρά τέλεια ήταν όλα και σε σένα..  

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶e                            elk:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:28/08/23 

Xristina_B :ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Froufro:ΓΕΝΝΗΣΕ:18/01/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:16/03/22 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Anli1978:29/05

mmarinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:02/06

Lacostaki29/05                           

Ntinaki83:?

misofeggaro:22/05

Heart:?

Antonia2:?

Sany:12/06

Melikara86:?

JoyCat:24/05

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

  @misofeggaro έκανες τελικά το τεστ;; @Ευάγγελοςτ που είσαι κορίτσι μου;; όλα καλά;;

Ναι το έκανα πρωί πρωί και ήταν αρνητικό. 

Έχουν αρχίσει ήδη τα κλάματα που είναι σημάδια περιόδου οπότε Δευτέρα θα έρθει. 

@Nandia-χρόνια πολλά! Εύχομαι τα καλύτερα για την οικογένειά σου! Να μεγαλώσει και να είστε για πάντα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Μπράβο κορίτσι μου. Πολύ σημαντικό να νιώθεις καλά με τον γιατρό. Άντε Κάνε ένα μεγάλο ουφ τώρα..σου αξιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι το έκανα πρωί πρωί και ήταν αρνητικό. 

Έχουν αρχίσει ήδη τα κλάματα που είναι σημάδια περιόδου οπότε Δευτέρα θα έρθει. 

@Nandia-χρόνια πολλά! Εύχομαι τα καλύτερα για την οικογένειά σου! Να μεγαλώσει και να είστε για πάντα καλά! 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σου εύχομαι να έρθει και για σένα ένα σπορακι ❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Πολύ σημαντικό να νιώθεις καλά με τον γιατρό. Άντε Κάνε ένα μεγάλο ουφ τώρα..σου αξιζει

Ναι από ένστικτο κατέληξα κοντά της και δεν το μετανοιωνω..νοιώθω ασφάλεια.. έκανα μεγάλο ουφ μέχρι την επόμενη φορά 😁😁

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@Nandia- ,χρόνια πολλά με υγεία!! Να σε χαίρονται οι άντρες σου και το σποράκι σου!!! ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι το έκανα πρωί πρωί και ήταν αρνητικό. 

Έχουν αρχίσει ήδη τα κλάματα που είναι σημάδια περιόδου οπότε Δευτέρα θα έρθει. 

@Nandia-χρόνια πολλά! Εύχομαι τα καλύτερα για την οικογένειά σου! Να μεγαλώσει και να είστε για πάντα καλά! 

Δεν πειράζει κορίτσι μου... Παμε για τον επόμενο μήνα 😘 και εγώ αυτό τον μήνα χαμένο τον έχω γιατί θα πάω σε αιματολογο.. Αν βγουν όλα καλά από τον επόμενο ξεκινάω προσπάθειες πάλι.. Αν όχι θα πάρω την θεραπεία μου και προχωράμε πάλι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου... Παμε για τον επόμενο μήνα 😘 και εγώ αυτό τον μήνα χαμένο τον έχω γιατί θα πάω σε αιματολογο.. Αν βγουν όλα καλά από τον επόμενο ξεκινάω προσπάθειες πάλι.. Αν όχι θα πάρω την θεραπεία μου και προχωράμε πάλι 😉

ρε κουραστικα... με αυτα και με αυτά πέρασαν 4 χρόνια... 4 χρόνια με μόνο αναμονή και αποτυχίες. . .
Αναμονή 1+ χρόνο να φύγει το τοξόπλασμα.
Αναμονή μετά λόγω ετοιμασιών του γάμου (το μόνο καλό που μας συνέβει, έγινε πριν τον κορονοιο και περάσαμε καλά)
Μετά άρχισαν τα ψυχοσωματικά μου, ξεκίνησε ο κορονοιος, έγινε λοκνταουν, ούτε ε΄γω ούτε ο αντρούλης μπορούσαμε να λειτουργήσουμε. Μέσα στο καλοκαίρι του 2020 ξεκίνησα θεραπεία για την κατάθλιψη για 6 μήνες, είπαμε να μην προσπαθούμε για τις παρενέργειες των φαρμάκων, φτάσαμε Φεβρουάριο του 2021. Μετά αργήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας και όταν είχαμε επαφή δεν ήταν πάντα τις σωστές μέρες. Το εμβόλιο μου μεγάλωσε πολύ τους κύκλους με αποτέλεσμα να χάσω τουλάχιστον έναν κύκλο. Τώρα έκατσα και μέτρησα και τον τελευταίο χρόνο είναι μόλις 6 οι προσπάθειές στις οποίες είχαμε σωστές επαφές, κοντά στην ωορηξία εννοώ. Ξέρω ότι είναι λίγες, θέλω ένα θαυμα, θέλω να ξυπνήσω να έχω ένα μωρό στην αγκαλιά μου, να μην είναι άδεια τα χέρια μου, βαρέθηκα να κλαίω, κουράστικα ειλικρινά πολύ... 😕 😢 💔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

diana8:? 

Maroulita:?

Anli1978:29/05

mmarinamanoulitsa:?

ΜαρίαΔημήτρης:02/06

Lacostaki29/05                           

Ntinaki83:?

misofeggaro:22/05

Heart:?

Antonia2:?

Sany:20/05

Melikara86:?

JoyCat:24/05

Κοριτσάκι μου εγώ δεν περιμένω 12 Ιουνίου !!!!! Τον Μαΐο τον χάσαμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2022 at 6:12 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Μπράβο ναντια με το καλό ! Χρόνια σου πολλά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

ρε κουραστικα... με αυτα και με αυτά πέρασαν 4 χρόνια... 4 χρόνια με μόνο αναμονή και αποτυχίες. . .
Αναμονή 1+ χρόνο να φύγει το τοξόπλασμα.
Αναμονή μετά λόγω ετοιμασιών του γάμου (το μόνο καλό που μας συνέβει, έγινε πριν τον κορονοιο και περάσαμε καλά)
Μετά άρχισαν τα ψυχοσωματικά μου, ξεκίνησε ο κορονοιος, έγινε λοκνταουν, ούτε ε΄γω ούτε ο αντρούλης μπορούσαμε να λειτουργήσουμε. Μέσα στο καλοκαίρι του 2020 ξεκίνησα θεραπεία για την κατάθλιψη για 6 μήνες, είπαμε να μην προσπαθούμε για τις παρενέργειες των φαρμάκων, φτάσαμε Φεβρουάριο του 2021. Μετά αργήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας και όταν είχαμε επαφή δεν ήταν πάντα τις σωστές μέρες. Το εμβόλιο μου μεγάλωσε πολύ τους κύκλους με αποτέλεσμα να χάσω τουλάχιστον έναν κύκλο. Τώρα έκατσα και μέτρησα και τον τελευταίο χρόνο είναι μόλις 6 οι προσπάθειές στις οποίες είχαμε σωστές επαφές, κοντά στην ωορηξία εννοώ. Ξέρω ότι είναι λίγες, θέλω ένα θαυμα, θέλω να ξυπνήσω να έχω ένα μωρό στην αγκαλιά μου, να μην είναι άδεια τα χέρια μου, βαρέθηκα να κλαίω, κουράστικα ειλικρινά πολύ... 😕 😢 💔

Να το πιστέψεις και θα γίνει.. μόνο μην πέφτεις και να μένεις κάτω.. ξερω είναι δύσκολο αλλά μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου ❤️

 

στις πριν 54 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Μπράβο ναντια με το καλό ! Χρόνια σου πολλά !!!!

Ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

ρε κουραστικα... με αυτα και με αυτά πέρασαν 4 χρόνια... 4 χρόνια με μόνο αναμονή και αποτυχίες. . .
Αναμονή 1+ χρόνο να φύγει το τοξόπλασμα.
Αναμονή μετά λόγω ετοιμασιών του γάμου (το μόνο καλό που μας συνέβει, έγινε πριν τον κορονοιο και περάσαμε καλά)
Μετά άρχισαν τα ψυχοσωματικά μου, ξεκίνησε ο κορονοιος, έγινε λοκνταουν, ούτε ε΄γω ούτε ο αντρούλης μπορούσαμε να λειτουργήσουμε. Μέσα στο καλοκαίρι του 2020 ξεκίνησα θεραπεία για την κατάθλιψη για 6 μήνες, είπαμε να μην προσπαθούμε για τις παρενέργειες των φαρμάκων, φτάσαμε Φεβρουάριο του 2021. Μετά αργήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας και όταν είχαμε επαφή δεν ήταν πάντα τις σωστές μέρες. Το εμβόλιο μου μεγάλωσε πολύ τους κύκλους με αποτέλεσμα να χάσω τουλάχιστον έναν κύκλο. Τώρα έκατσα και μέτρησα και τον τελευταίο χρόνο είναι μόλις 6 οι προσπάθειές στις οποίες είχαμε σωστές επαφές, κοντά στην ωορηξία εννοώ. Ξέρω ότι είναι λίγες, θέλω ένα θαυμα, θέλω να ξυπνήσω να έχω ένα μωρό στην αγκαλιά μου, να μην είναι άδεια τα χέρια μου, βαρέθηκα να κλαίω, κουράστικα ειλικρινά πολύ... 😕 😢 💔

Αχ κορίτσι μου... Κουράγιο κουράγιο και πίστη ότι θα γίνει... Μην χάνεις την ελπίδα σου.... Μην σε παίρνει από κάτω... Δες πόσα κορίτσια εδώ μέσα από εκεί που δεν το περίμεναν και οι γιατροί τους έλεγαν αποκλείεται.. Και τα κατάφεραν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

ρε κουραστικα... με αυτα και με αυτά πέρασαν 4 χρόνια... 4 χρόνια με μόνο αναμονή και αποτυχίες. . .
Αναμονή 1+ χρόνο να φύγει το τοξόπλασμα.
Αναμονή μετά λόγω ετοιμασιών του γάμου (το μόνο καλό που μας συνέβει, έγινε πριν τον κορονοιο και περάσαμε καλά)
Μετά άρχισαν τα ψυχοσωματικά μου, ξεκίνησε ο κορονοιος, έγινε λοκνταουν, ούτε ε΄γω ούτε ο αντρούλης μπορούσαμε να λειτουργήσουμε. Μέσα στο καλοκαίρι του 2020 ξεκίνησα θεραπεία για την κατάθλιψη για 6 μήνες, είπαμε να μην προσπαθούμε για τις παρενέργειες των φαρμάκων, φτάσαμε Φεβρουάριο του 2021. Μετά αργήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας και όταν είχαμε επαφή δεν ήταν πάντα τις σωστές μέρες. Το εμβόλιο μου μεγάλωσε πολύ τους κύκλους με αποτέλεσμα να χάσω τουλάχιστον έναν κύκλο. Τώρα έκατσα και μέτρησα και τον τελευταίο χρόνο είναι μόλις 6 οι προσπάθειές στις οποίες είχαμε σωστές επαφές, κοντά στην ωορηξία εννοώ. Ξέρω ότι είναι λίγες, θέλω ένα θαυμα, θέλω να ξυπνήσω να έχω ένα μωρό στην αγκαλιά μου, να μην είναι άδεια τα χέρια μου, βαρέθηκα να κλαίω, κουράστικα ειλικρινά πολύ... 😕 😢 💔

Αχ κοριτσάκι !!!! Στο εύχομαι ολόψυχα !!!!! Μην στεναχωριέσαι σε παρακαλώ !!!! Αστα όλα τα άγχη στο θεό ! Θα το κάνει το θαύμα του σύντομα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

ρε κουραστικα... με αυτα και με αυτά πέρασαν 4 χρόνια... 4 χρόνια με μόνο αναμονή και αποτυχίες. . .
Αναμονή 1+ χρόνο να φύγει το τοξόπλασμα.
Αναμονή μετά λόγω ετοιμασιών του γάμου (το μόνο καλό που μας συνέβει, έγινε πριν τον κορονοιο και περάσαμε καλά)
Μετά άρχισαν τα ψυχοσωματικά μου, ξεκίνησε ο κορονοιος, έγινε λοκνταουν, ούτε ε΄γω ούτε ο αντρούλης μπορούσαμε να λειτουργήσουμε. Μέσα στο καλοκαίρι του 2020 ξεκίνησα θεραπεία για την κατάθλιψη για 6 μήνες, είπαμε να μην προσπαθούμε για τις παρενέργειες των φαρμάκων, φτάσαμε Φεβρουάριο του 2021. Μετά αργήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας και όταν είχαμε επαφή δεν ήταν πάντα τις σωστές μέρες. Το εμβόλιο μου μεγάλωσε πολύ τους κύκλους με αποτέλεσμα να χάσω τουλάχιστον έναν κύκλο. Τώρα έκατσα και μέτρησα και τον τελευταίο χρόνο είναι μόλις 6 οι προσπάθειές στις οποίες είχαμε σωστές επαφές, κοντά στην ωορηξία εννοώ. Ξέρω ότι είναι λίγες, θέλω ένα θαυμα, θέλω να ξυπνήσω να έχω ένα μωρό στην αγκαλιά μου, να μην είναι άδεια τα χέρια μου, βαρέθηκα να κλαίω, κουράστικα ειλικρινά πολύ... 😕 😢 💔

Γλυκό μου μισοφέγγαρο μην χάνεις την ελπιδα σου κ την πίστη σου!! Σε καταλαβαίνω κ εγώ το τελευταίο καιρό είχα κουραστεί απελπιστεί έκλαιγα στην τουαλέτα όταν σκουπιζόμουν κ είχα ροζ κ ήξερα θα κατέβει σε λίγη ώρα…κ ήρθε τον μήνα που τον είχα εντελώς χαμένο!! Θα συνεχίσεις κ τη θεραπεία σου φαντάζομαι τώρα κ θα δεις θα έρθει…θα κάνετε κ τις εξετάσεις τις απαραίτητες κ είμαι 100% σίγουρη ότι θα γίνεις μανούλα!!!! ❤️❤️❤️❤️ Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

 

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

 

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶
 

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Crystalia90:ΘΕΤΙΚΟ  ΠΗΤ 29/05/22

MyNa:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

 evaioan:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ 13/08/22 👶

Mimi26:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ 25/08/22

Riaki2022:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:22/08/22

Mary.Ger:ΘΕΤΙΚΟ👶ΠΗΤ:02/09/22

Μαργαριτσ:ΘΕΤΙΚΟ 👶

babyblue94:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:30/09

Τina21:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ευάγγελοςτ :ΘΕΤΙΚΟ 👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ 👶

HHopmumtobe:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Raf123:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Skorpina78 : ΘΕΤΙΚΟ👶

Nandia: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Stemi:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Καλημέρα αν μπορείς πρόσθεσε και εμένα στον πίνακα ΠΗΤ 28/8/22 ευχαριστώ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

ρε κουραστικα... με αυτα και με αυτά πέρασαν 4 χρόνια... 4 χρόνια με μόνο αναμονή και αποτυχίες. . .
Αναμονή 1+ χρόνο να φύγει το τοξόπλασμα.
Αναμονή μετά λόγω ετοιμασιών του γάμου (το μόνο καλό που μας συνέβει, έγινε πριν τον κορονοιο και περάσαμε καλά)
Μετά άρχισαν τα ψυχοσωματικά μου, ξεκίνησε ο κορονοιος, έγινε λοκνταουν, ούτε ε΄γω ούτε ο αντρούλης μπορούσαμε να λειτουργήσουμε. Μέσα στο καλοκαίρι του 2020 ξεκίνησα θεραπεία για την κατάθλιψη για 6 μήνες, είπαμε να μην προσπαθούμε για τις παρενέργειες των φαρμάκων, φτάσαμε Φεβρουάριο του 2021. Μετά αργήσαμε να βρούμε τα πατήματα μας και όταν είχαμε επαφή δεν ήταν πάντα τις σωστές μέρες. Το εμβόλιο μου μεγάλωσε πολύ τους κύκλους με αποτέλεσμα να χάσω τουλάχιστον έναν κύκλο. Τώρα έκατσα και μέτρησα και τον τελευταίο χρόνο είναι μόλις 6 οι προσπάθειές στις οποίες είχαμε σωστές επαφές, κοντά στην ωορηξία εννοώ. Ξέρω ότι είναι λίγες, θέλω ένα θαυμα, θέλω να ξυπνήσω να έχω ένα μωρό στην αγκαλιά μου, να μην είναι άδεια τα χέρια μου, βαρέθηκα να κλαίω, κουράστικα ειλικρινά πολύ... 😕 😢 💔

Καλημέρα κορίτσι μου, σε καταλαβαινω απόλυτα, πιστεψε με, 

Εκτος απ' το ψυχολογικο κομματι θέλω να εστιάσω περισσότερο στο πρακτικό κομμάτι. Αφού για τον οποιοδήποτε λίγοκαθυστερεί το μωράκι, έχεις σκεφτεί να κάνεις εξωσωματική; Σου ζητώ προκαταβολικά χίλια συγγνώμη αν έχεις ήδη αναφέρει τη σκέψη σου γιαυτο το θεμα η αν δεν θες. Ξερω οτι η εξωσωματικη δεν ειναι αστειο, θελει χρηματα προσπαθεια, κλπ και κυριως να το θελεις κι εσυ αλλα επειηδ ξερω ποσο πολυ πονας,  μηπως θα ηταν μια λυση για να σταματησει αυτη η αναμονη? Ανν βγαλουμε ολε τθς ατυχιες κλπ και σκετο  6 προσπαθειες που κανατε δηλαδη θεωρητικα δηλαδη ενα 6μηνο ειναι αρκετο για να σου πει ο γιατρος αν εισαι πανω απο 35 να σκεφτεις αλλες λυσεις.  Εμενα ετσι μου ειχε πει γιαυτο το λεω. Μπορει με μια εξωσωματικη να καταφερεις να εχεις οχι μονο ενα αλλα δυο γλυκυτατατα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, σε καταλαβαινω απόλυτα, πιστεψε με, 

Εκτος απ' το ψυχολογικο κομματι θέλω να εστιάσω περισσότερο στο πρακτικό κομμάτι. Αφού για τον οποιοδήποτε λίγοκαθυστερεί το μωράκι, έχεις σκεφτεί να κάνεις εξωσωματική; Σου ζητώ προκαταβολικά χίλια συγγνώμη αν έχεις ήδη αναφέρει τη σκέψη σου γιαυτο το θεμα η αν δεν θες. Ξερω οτι η εξωσωματικη δεν ειναι αστειο, θελει χρηματα προσπαθεια, κλπ και κυριως να το θελεις κι εσυ αλλα επειηδ ξερω ποσο πολυ πονας,  μηπως θα ηταν μια λυση για να σταματησει αυτη η αναμονη? Ανν βγαλουμε ολε τθς ατυχιες κλπ και σκετο  6 προσπαθειες που κανατε δηλαδη θεωρητικα δηλαδη ενα 6μηνο ειναι αρκετο για να σου πει ο γιατρος αν εισαι πανω απο 35 να σκεφτεις αλλες λυσεις.  Εμενα ετσι μου ειχε πει γιαυτο το λεω. Μπορει με μια εξωσωματικη να καταφερεις να εχεις οχι μονο ενα αλλα δυο γλυκυτατατα μωρακια

Εγώ παρόλο που αρχικά ήμουν πολύ κατά της εξωσωματικής οσαν αφορά εμένα τουλάχιστον από τη στιγμή που το αποφάσισα μπορώ να πω ότι είμαι πολύ πιο ήρεμη βέβαια ακόμα μέσα μου θέλω να πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί αλλά και μόνο στην σκέψη ότι έχω μια εναλλακτική έπαψα να αγχώνομαι και να στεναχωριέσαι κάθε φορά που έρχεται η ακατανομαστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια σήμερα κ χθες έχω συνέχεια πονακια περιόδου είμαι 8&5 είναι φυσιολογικό σε αυτή την εβδομάδα;; Το είχα στην αρχή 

Ραφαελα μου εφτασες σχεδον 9 εβδομαδες, πω περασε ο καιρος!! ❤️Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι φυσιολογικο πονακια το κακο θα ηταν να εχω δυνατο πονο χαμηλα. Βεβαια επειδη με το γιατρο μου δεν τα παω και καλα μμπορεις να ρωτησεις και γιατρο σου για μεγαλυτερη σιγουρθα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια σήμερα κ χθες έχω συνέχεια πονακια περιόδου είμαι 8&5 είναι φυσιολογικό σε αυτή την εβδομάδα;; Το είχα στην αρχή 

Ραφαέλα μου σε αυτή την εγκυμοσύνη είχα σε όλη την διάρκεια τέτοια πονάκια, χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος. Μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι λογικό σε κάθε επόμενη εγκυμοσύνη να είμαι πιο "ευαίσθητη" στο να νιώθω κάτι τέτοιο, όταν μεγαλώνει η μήτρα. Θα μου πεις εσένα είναι πρώτη φορά.... κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, εσύ μπορεί να τα αισθάνεσαι κ ας είναι πρώτη 

Φυσικά ρωτάς τον γιατρό σου, αλλά νομίζω κάτι τέτοιοθα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...