Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@babyblue94 εσύ είχες αναγούλες πριν μάθεις ότι είσαι έγκυος;;; ποοοο κορίτσια φοβερό έχω τάση για εμετό σήμερα.. Έτσι ξύπνησα... Είμαι 5 ημέρες πριν την ημέρα που περιμένω περιοδο

Εγώ που είχα εμετούς ξεκίνησαν αργότερα την 7 εβδομάδα… αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική σε άλλες ξεκινάει από πολύ αρχή σε άλλες ποτε… εύχομαι να έχεις θετικό τεστ 😊 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχαμε μπαλόνι μαύρο και το σκάσαμε και πετάχτηκαν ροζ κομφετι και ροζ μπαλόνια 🤣🤣😍😍😍

IMG-16837157c7d500f17fdd03e4794476b0-V.jpg

τελειο!!!!!!!😍😍😍😍 τι ωραια τα οργανωσατε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εγώ που είχα εμετούς ξεκίνησαν αργότερα την 7 εβδομάδα… αλλά κάθε γυναίκα είναι διαφορετική σε άλλες ξεκινάει από πολύ αρχή σε άλλες ποτε… εύχομαι να έχεις θετικό τεστ 😊 

 

Σε ευχαριστώ πολύ 😘😘😘 ποιος κάνει υπομονή έως την Δευτέρα για τεστ;;; ουφ ουφ..αν και ξέρω ότι τώρα δεν θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Έχω από αυτό χρόνια τώρα, δημιουργεί εναλλάξ δυσκοιλιοτητα και διαρροιες. Στην εγκυμοσύνη με έχει βοηθήσει διότι δεν έχω υποφέρει από σοβαρή δυσκοιλιοτητα. Θέλει προσοχή με τη διατροφή. Πολλά φρούτα πχ ακτινίδια, πορτοκάλια, όχι τηγανιτά ειδικά έξω, αποφυγή πολλών γλυκών. Υγιεινή και μεσογειακή διατροφή βοηθάει πολύ. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου… κ εγώ έχω χρόνια, απλά στις τελευταίες 3 περιόδους με πονάει συνέχεια το έντερο, πολύ, μέχρι να τελειώσει η περίοδος και έχω αγχωθεί λιγάκι …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!
Στο φετινό κεράκι που θα σβήσω σήμερα, θα ευχηθώ να αποκτήσουμε όλες γερά παιδάκια σύντομα!
Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω, και αν πέφτουμε να σηκωνόμαστε ξανά και ξανά, μέχρι να περάσουμε τη γραμμή του τερματισμου!
 

Κοριτσάκι μου χρόνια σου πολλά και καλά!!! Με υγεία πάνω από όλα!! Και εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να έρθει σύντομα το σποράκι σου!! Το αξίζεις παρά πολύ!! ❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Και τώρα αφήνει περισσότερους πίσω... 

Προχωράμε, θα σταματήσουμε πάλι λίγο λόγω οικονομικών, αλλά γίνεται σιγά σιγά 

Άντε με το καλό σιγά σιγά να τελειώσετε!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 😘😘😘 ποιος κάνει υπομονή έως την Δευτέρα για τεστ;;; ουφ ουφ..αν και ξέρω ότι τώρα δεν θα δείξει 

Κοιτά εγώ που δεν είχα σταθερό κύκλο είχα ξεκινήσει να κάνω τεστ ( τις ταινιες όμως που είναι φτηνές και είχα πολλές ) από 26 μέρα του κύκλου μου μετά έκανα 28 μερα μετά 30 μέρα ήταν παρά πολύ αχνό που δεν το κατάλαβα νόμιζα είναι γραμμή εξατμίσεις και μετά 32 που έδειξε θετικό αχνό.. όπως καταλαβαίνεις δεν είχα καθόλου υπομονή να περιμένω 😂

Είναι λίγο νωρίς το πιο πιθανό είναι να μην δείξει ακόμα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Από τη μία θέλω πολύ να κάνω ένα παιδί και να το δω να μεγαλώνει. Αλλά φοβάμαι πως όσο μεγαλώνω και εγώ θα το φορτώνω με τις δικές μου έννοιες ενώ τα παιδιά πρέπει να παίρνουν το δικό τους δρόμο.
Από την άλλη σκέφτομαι πως σε πολλούς γονιούς έφερε η ζωή δυσκολίες ή ατυχήματα με αποτέλεσμα να πρέπει τα παιδιά να συντηρούν τους γονείς, ακόμα και αν αυτοί ήταν σε νεαρή ηλικία. 
Όλα μέσα στη ζωή είναι όμως. Και όλα μπορούν να συμβούν σε όλους. Αυτό πρέπει να το χωνέψω και να παλέψω όσο μπορώ. 

Εσύ τι έγινε τελικά; Αδιαθέτησες;; Εύχομαι με τις εξετάσεις σου να βγει κάποια άκρη και να μπορέσεις να ζήσεις το θαυμα σου ❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή..ναι αδιαθέτησα..ουφφφ.και αναμένω να κάνω αυριο ένα σκασμό εξετάσεις ενδοκρινολόγου και αποτελέσματα από ΕΛΕΝΑ...αυτά προς το παρόν..Να προσέχεις τον εαυτό σου γιατί είσαι πολύτιμη μία και μοναδική ε???ΝΑΙ!!!Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

τελεια ραφαελα μουυυυυ!!!!!!! τελειο το ταξιδι της εγκυμοσυνης!!! ετσι ομορφα να συνεχισει και σε μερικους μηνες να κρατας το μωρακι σας αγκαλιτσα!!!!! ❤️🤱❤️🎈🍭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα ξύπνησα με φοβερή ναυτία... Αναγούλα.. 23η ημέρα σήμερα.. Νωρίς δεν είναι για συμπτώματα;; 🙄 πρώιμης ανίχνευσης έκανε νομίζω κάποια αρκετά νωρίς και έδειξε.. Πόσες ημέρες πριν;;; έχω άλλες 5 ημέρες εγώ.. @Hopemumtobeεσύ είχες κάνει αρκετά νωρίς; αν θυμάμαι καλά;

@babyblue94με το καλόοοο το κοριτσάκι σου ❣️❣️❣️💞💞💞💞💞☺️ σούπερ η έκπληξη μπράβο σας.. Αντε τώρα στην γεννα και στα γενέθλια της ξανά τέτοια υπερπαραγωγή 😘😘

@Nandia- ναιιιι κοπέλα μου αντε να βγει το ένστικτο μας... 😘😘 Είσαι καλύτερα εσύ ψυχολογικά;;; με τον άντρα σου; 

Καλησπέρα κορίτσι, εμένα μου είχε δείξει το clearblue το ψηφιακό 7 μέρες νωρίτερα. Σου εύχομαι ολόψυχα να βγει θετικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

ε δε στο ειπα εγω θα ειναι ολοκληρος αντρας? ποσο χαιρομαι.. ολα τελεια θα πανε ειμαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@babyblue94 εσύ είχες αναγούλες πριν μάθεις ότι είσαι έγκυος;;; ποοοο κορίτσια φοβερό έχω τάση για εμετό σήμερα.. Έτσι ξύπνησα... Είμαι 5 ημέρες πριν την ημέρα που περιμένω περιοδο

και εγω ειμαι 8 μερες πριν την περιοδο και ειχα καποιες νυχτες ενοχληση στο στομαχι αλλα δεν γινεται να ειναι κατι αλλο απο κρυωμα.. ηταν 2 μερες μετα την ωορρηξια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις !!!
<3 ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή..ναι αδιαθέτησα..ουφφφ.και αναμένω να κάνω αυριο ένα σκασμό εξετάσεις ενδοκρινολόγου και αποτελέσματα από ΕΛΕΝΑ...αυτά προς το παρόν..Να προσέχεις τον εαυτό σου γιατί είσαι πολύτιμη μία και μοναδική ε???ΝΑΙ!!!Φιλιά

Είδα πριν 2 μέρες μια κοπέλα που είχε χάσει το πρώτο της παιδί στις 12 εβδομάδες (εξωσωματική) και τώρα είναι έγκυος σε δίδυμα πάλι απο εξωσωματική και είναι ένα χρόνο μεγαλύτερη σου, και χάρηκα πάρα πολυ και πήρα ελπίδα και ΝΑΙ θα προσέχω  και θα κάνω ότι πρέπει ❤️ (σε φοβήθηκε το μάτι μου!! :P ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μολις τελείωσα από την γιατρο!! Αχ κορίτσια πωπω συγκίνηση απλά!! Ακούσαμε την καρδούλα 117 χτύπους μου είπε και είναι 0.5cm πωπω μεγάλωσε το μπιζελακι μου!! Όλα καλά σε 2 εβδομαδες ξανά! 

Μπράβο Ραφαέλα μου ❤❤❤❤❤ τι ωραία! Χαίρομαι σαν να το άκουσα μαζί σου! Πολλές φορές όταν αγκαλιάζω τα παιδάκια μου βάζω το αφτί μου στην καρδούλα τους και θυμάμαι την πρώτη φορά που άκουσα αυτόν τον ήχο στο καθένα ξεχωριστά. Είναι ο ωραιότερος ήχος στον κόσμο όλο ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2022 at 1:04 ΜΜ, ο/η Nandia- είπε:

οτι φοβαται το ξερω γιατι εγω εχω παιδια απο προηγουμενο γαμο.. ειχα μεινει εγκυος βεβαια τον περασμενο μαρτιο.. αυτος ζητησε να κανει την εξεταση.. η γιατρος μου οταν της ειπα αν πρεπει να κανει μου λεει αφου αγχωνεται ας κανει.. τωρα αν τελικα θελησει θα κανει αν οχι δεν μπορω να κανω κατι αλλο εγω

 

το αφησα στην αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου .. αν θελει ας μας αξιωσει να κανουμε παιδακι

Καλημέρα γλυκιά μου....θα έρθει το μωράκι σας....ο γιατρός μου είχε πει όταν κ εγώ πέρυσι έχασα το δικό μου,πως μια φορά έγκυος ξανά έγκυος!!! 

Να έχεις πίστη κ θα δέις!! 

Όσο για τον αντρουλη σου θα σου πω πως αυτοί δεν έχουν καταβαθος την ίδια δύναμη με εμάς και εμένα όταν ακούει για βιταμίνες κ εξετάσεις σηκώνεται η τρίχα του. Αλλά καταβαθος κ αυτός θέλει να έρθει ένα μωράκι ! Επομένως μην σε παίρνει από κάτω κ μην τα παρατάς ...δεν θέλω να ακούω τέτοια 🥰

Όταν πέφτουμε σηκωνόμαστε πιο δυνατές κ αισιόδοξες!!!! Έχω περάσει κ εγώ από την δική σου φάση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου....θα έρθει το μωράκι σας....ο γιατρός μου είχε πει όταν κ εγώ πέρυσι έχασα το δικό μου,πως μια φορά έγκυος ξανά έγκυος!!! 

Να έχεις πίστη κ θα δέις!! 

Όσο για τον αντρουλη σου θα σου πω πως αυτοί δεν έχουν καταβαθος την ίδια δύναμη με εμάς και εμένα όταν ακούει για βιταμίνες κ εξετάσεις σηκώνεται η τρίχα του. Αλλά καταβαθος κ αυτός θέλει να έρθει ένα μωράκι ! Επομένως μην σε παίρνει από κάτω κ μην τα παρατάς ...δεν θέλω να ακούω τέτοια 🥰

Όταν πέφτουμε σηκωνόμαστε πιο δυνατές κ αισιόδοξες!!!! Έχω περάσει κ εγώ από την δική σου φάση. 

σημερα ειμαι πιο ηρεμη και ειπα μπορει και να ειμαι ηδη εγκυος αφου εφαγα το μηλο.. τον καταλαβαινω και δεν ειπα κατι παραπανω ουτε τον πιεσα.. αν δεν ερθει το θαυματακι βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro χρόνια σου πολλά κορίτσι μου!!! Εύχομαι το πολυτιμότερο δώρο σου να ξεκινήσει την διαδρομή του από αυτά τα γενέθλια και να το έχεις παραλάβει μέχρι τα επόμενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είδα πριν 2 μέρες μια κοπέλα που είχε χάσει το πρώτο της παιδί στις 12 εβδομάδες (εξωσωματική) και τώρα είναι έγκυος σε δίδυμα πάλι απο εξωσωματική και είναι ένα χρόνο μεγαλύτερη σου, και χάρηκα πάρα πολυ και πήρα ελπίδα και ΝΑΙ θα προσέχω  και θα κάνω ότι πρέπει ❤️ (σε φοβήθηκε το μάτι μου!! :P ) 

Γιούπι!!!! Πάμε δυναταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... τι κάνετε; 

Εγώ ακόμη δεν ήρθα περίοδο...και εύχομαι να μην έρθω!!!

Περνάει από το μυαλό μου να κάνω τέστ αλλά φοβάμαι την απογοήτευση πάλι γτ δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο το στήθος πρησμένο!!

Θυμάμαι πέρυσι στην εγκυμοσύνη πριν το καταλάβω είχα βάλει θερμόμετρο απόγευμα κ είχα 37 και καμιά φορά κ δέκατα.

Τώρα από περιέργεια που το έβαλα δύο φορές είχα χαμηλή θερμοκρασία 36,5 με 36.7   

Επίσης είχα φοβερό πόνο στο στήθος τότε που δεν μπορούσα καν να το ακουμπήσω ,τώρα δεν με πονάει απλά είναι πρησμένο .

Ώρες ώρες νιώθω κ κάτι πονακια χαμηλά που όλο λέω τώρα θα πάω τουαλέτα κ θα έχει κατέβει αλλά ευτυχώς οοοοχι!!!!

Αχχχχ μεγάλη αγωνία κ άγχος!!! Ήταν καμιά έγκυος με παρόμοια συμπτώματα;; 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

σημερα ειμαι πιο ηρεμη και ειπα μπορει και να ειμαι ηδη εγκυος αφου εφαγα το μηλο.. τον καταλαβαινω και δεν ειπα κατι παραπανω ουτε τον πιεσα.. αν δεν ερθει το θαυματακι βλεπουμε

Έτσι να είσαι ήρεμη κ θα δεις ότι θα έρθει....εκεί που δεν το περιμένεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... τι κάνετε; 

Εγώ ακόμη δεν ήρθα περίοδο...και εύχομαι να μην έρθω!!!

Περνάει από το μυαλό μου να κάνω τέστ αλλά φοβάμαι την απογοήτευση πάλι γτ δεν έχω κανένα σύμπτωμα μόνο το στήθος πρησμένο!!

Θυμάμαι πέρυσι στην εγκυμοσύνη πριν το καταλάβω είχα βάλει θερμόμετρο απόγευμα κ είχα 37 και καμιά φορά κ δέκατα.

Τώρα από περιέργεια που το έβαλα δύο φορές είχα χαμηλή θερμοκρασία 36,5 με 36.7   

Επίσης είχα φοβερό πόνο στο στήθος τότε που δεν μπορούσα καν να το ακουμπήσω ,τώρα δεν με πονάει απλά είναι πρησμένο .

Ώρες ώρες νιώθω κ κάτι πονακια χαμηλά που όλο λέω τώρα θα πάω τουαλέτα κ θα έχει κατέβει αλλά ευτυχώς οοοοχι!!!!

Αχχχχ μεγάλη αγωνία κ άγχος!!! Ήταν καμιά έγκυος με παρόμοια συμπτώματα;; 🥰🥰🥰🥰

ποτε δεν περιμενεις? εγω οταν περσι εμεινα εγκυος μονο συμπτωματα περιοδου ειχα και ουτε πρησμενο στηθος ουτε τπτ.. απλα 2 μερες μετα την ωορρηξια ειδα μια σταγονα αιμα και δεν καταλαβα τι ηταν αυτο (τοσο κουκου μιλαμε χαχαχαχα) και το βασικο δεν ειχα πονοκεφαλο πριν την περιοδο.. μονο αυτο με προβληματησε γιατι την προηγουμενη μερα εχω φοβερο πονοκεφαλο.. ευχομαι να μην ερθει.. καλα ειναι εκει που ειναι .. εδω θελουμε σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Έτσι να είσαι ήρεμη κ θα δεις ότι θα έρθει....εκεί που δεν το περιμένεις!!!! 

ειπαμε η αγια ειρηνη θα μου στειλει την ευλογια της .. αν οχι αυτο το μηνα τον επομενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...