Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είμαι 28η. Την Κυριακή είναι 2 εβδομάδες από την καλή μας επαφή, που είχα και ωραία άφθονα υγρά. Μακάρι, από τις απαντήσεις σας νιώθω ότι έχω ελπίδες... 

Να είσαι αισιόδοξη!!! ❤️❤️❤️ Κ εγώ ήμουν απαισιόδοξη κ είχα εσας να ελπίζατε για εμένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι σύμπτωμααααα!!! Και κρατάει δυστυχώς και κάποιο καιρό μετά από τη γέννα 🙄

Με συμφέρει να μην θυμάμαι χαχαχαχα το είχες κ εσυ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Σε κάθε εγκυμοσύνη και χειρότερα 😅😅😅

Ωχ θεε μου!! Κ ο άντρας μ έχει κληρονομικότητα στην άνοια κ του ελεγα κοιταξε κακομοίρη μου να επιασες αυτό το γονίδιο…κ θα το πάθω εγώ λόγο εγκυμοσύνης 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro μου μακάρι αύριο να δεις αυτή την μαγική γραμμουλα. Θα περιμένω με μεγάλη αγωνία τα νέα σου. 

@Antonia2πως εισαι κορίτσι από την ημικρανία? Εγώ σήμερα δούλεψα με τα χίλια ζόρια. Ακόμα δεν έχω συνέλθει πλήρως. Με τσάκισε αυτή τη φορά.

@Nandia- μου συγχαρητήρια και πάλι. Πότε έχεις πάλι ραντεβού? Λογικά στο επόμενο θα ακούσετε και καρδουλιτσα.

@Raf123 εμένα με κορόιδευαν πολύ καιρό και μετά την γέννα για την μνήμη χρυσόψαρου που είχα. 

 

Εγώ κορίτσια άρχισα να έχω συμπτώματα περιόδου πάλι. Οπότε σε 8-10 μέρες θα έρθει πάλι η ακατανομαστη. Αν και αυτό το μήνα έρθει πάλι στις 23 μέρες θα πάω να κοιταχθω. Από επαφές είχα καλές αλλά όχι πολλές. Είχα μια μέρα πριν την ωορρηξία απ'ότι υπολόγισα που την θεωρώ καλή. Μετά δεν έκανα τίποτα γιατί ήμουν χάλια τρεις μέρες που δεν είχα όρεξη ούτε να φάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ θεε μου!! Κ ο άντρας μ έχει κληρονομικότητα στην άνοια κ του ελεγα κοιταξε κακομοίρη μου να επιασες αυτό το γονίδιο…κ θα το πάθω εγώ λόγο εγκυμοσύνης 🤣🤣🤣🤣

🤣🤣🤣🤣🤣

Εντάξει θα επανέλθεις......!!!! Αλλά τις διαλείψεις σου μάλλον θα τις έχεις αφού παρατήρησες ότι συμβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια να ακούσεις τη γιατρό σου και να παλουκωθεις στο σπίτι... Ααα ήρεμα και χαλαρά εννοώ μην βρεις ευκαιρία και αρχίσεις να κάνεις γενικές καθαριότητας στο σπιτι

Αυτο μπυ είπε και η γιατρος🤣🤣🤣🤣🤣

Κάποτε έκανα τέτοια.. τώρα έβαλα μυαλό.. ξαααααπλα θα είμαι 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αν είναι κορίτσι, το όνομα ειρήνη θα πάρει από την πεθερά μου. Γιόρταζε βέβαια 5 Μαΐου αλλά ας έκανε το θαύμα της η αγία. 😊

Είχα πει να κάνω Κυριακή αλλά μάλλον θα το κατουρησω αύριο 😇

Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις όνομα.. ουτε εγω θα δώσω γιατί ο άντρας μου θέλει να δώσουμε όνομα από τους γονείς του έτσι είπα θα κάνω την γιορτή της αγιας κάθε χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@misofeggaro μου μακάρι αύριο να δεις αυτή την μαγική γραμμουλα. Θα περιμένω με μεγάλη αγωνία τα νέα σου. 

@Antonia2πως εισαι κορίτσι από την ημικρανία? Εγώ σήμερα δούλεψα με τα χίλια ζόρια. Ακόμα δεν έχω συνέλθει πλήρως. Με τσάκισε αυτή τη φορά.

@Nandia- μου συγχαρητήρια και πάλι. Πότε έχεις πάλι ραντεβού? Λογικά στο επόμενο θα ακούσετε και καρδουλιτσα.

@Raf123 εμένα με κορόιδευαν πολύ καιρό και μετά την γέννα για την μνήμη χρυσόψαρου που είχα. 

 

Εγώ κορίτσια άρχισα να έχω συμπτώματα περιόδου πάλι. Οπότε σε 8-10 μέρες θα έρθει πάλι η ακατανομαστη. Αν και αυτό το μήνα έρθει πάλι στις 23 μέρες θα πάω να κοιταχθω. Από επαφές είχα καλές αλλά όχι πολλές. Είχα μια μέρα πριν την ωορρηξία απ'ότι υπολόγισα που την θεωρώ καλή. Μετά δεν έκανα τίποτα γιατί ήμουν χάλια τρεις μέρες που δεν είχα όρεξη ούτε να φάω.

Θα πάω 2/6.. λογικά ναι θα ακούσουμε καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- μπράβο κοπέλα μου πολύ χάρηκα 😁😁😁

Τα δικά μου νέα από γυναικολόγο... Θα πας στην αιματολογο να κάνεις εξέταση θρομβοφιλιας και αν δεν δείξει κάτι θα ξεκινήσεις κανονικά προσπάθειες τον επόμενο μηνα.. Αν δείξει κάτι τότε θα πάρεις μόνο αντιπηκτικη αγωγή.. Αυτά μου είπε. 

Οπότε αυτό τον μήνα εγώ δεν προσπαθώ... Θα κάνω τις εξετάσεις μου και μετά.. 

Επίσης ο τράχηλος είναι κόκκινος μου έκανε τεστ ΠΑΠ και βλέπουμε αν είναι τραχηλίτιδα ή όχι. 

Αυτά τα νέα μου... 

Οπότε Δευτέρα κλείνω ραντεβού με αιματολογο και βλέπουμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- μπράβο κοπέλα μου πολύ χάρηκα 😁😁😁

Τα δικά μου νέα από γυναικολόγο... Θα πας στην αιματολογο να κάνεις εξέταση θρομβοφιλιας και αν δεν δείξει κάτι θα ξεκινήσεις κανονικά προσπάθειες τον επόμενο μηνα.. Αν δείξει κάτι τότε θα πάρεις μόνο αντιπηκτικη αγωγή.. Αυτά μου είπε. 

Οπότε αυτό τον μήνα εγώ δεν προσπαθώ... Θα κάνω τις εξετάσεις μου και μετά.. 

Επίσης ο τράχηλος είναι κόκκινος μου έκανε τεστ ΠΑΠ και βλέπουμε αν είναι τραχηλίτιδα ή όχι. 

Αυτά τα νέα μου... 

Οπότε Δευτέρα κλείνω ραντεβού με αιματολογο και βλέπουμε 

 

Αν να ακούς την γερόντισσα Νάντια...εύχομαι να μην έχεις θέμα με θρομβοφιλια γιατί είναι δύσκολες οι ενέσεις αλλά θα είναι και η απάντηση που ψάχνεις.. σου εύχομαι να βρεις άκρη και σύντομα να έρθει κσι το νινί

 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Θα πάω 2/6.. λογικά ναι θα ακούσουμε καρδούλα 

Μπηκα να δω τα νεα σου, τα ειδα παραπανω! Μπραβο Ναντια μου!!!!!!!!!!!!Ξεκουρασου και σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα οπως θελεις και λιγο καλυτερα🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω τα θέματα μου; 

Το πρωί ξύπνησα με μπούκωμα σαν αλλεργία και είχα και λίγο αίμα που φυσιξα τη μύτη μου. Μετά συνήλθα. 

Εδώ και δύο ώρες έχω φοβερό πονοκέφαλο, ηπια ντεπον και δεν περνάει, το στομάχι μου χάλια και πολύ σάλιο. Και έχω και κρυάδες. Και νιώθω κούραση. 

Διαβάζω ότι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Να κάνω όνειρα ή ονειροβατω;; 

Τρελο πονοκεφαλο ειχα κι εγω πριν το θετικο τεστ!!! Γλυκο μου μισοφεγγαρο σου ευχομαι ολοψυχα το πολυποθητο θετικο τεστακι❤️🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Σήμερα ελεγα στην μαμα μου πτι από το καιρό που έμεινα εγκυος ξεχνώ συνέχεια που εγώ είχα μνήμη ελέφαντα χαχαχαζα κ της λεω είναι σύμπτωμα ;;; Κ γελούσαμε 

 Είναι σύμπτωμα εγγυμοσυνης. Ναι.αληθεια. εγώ που έχω το βιβλίο αλλά ακολουθώ και το Ιασώ με τα συμπτώματα κάθε βδομάδας. Θυμάμαι κάποια βδομάδα έλεγε ότι είναι φυσιολογικό να ξεχνάμε κάτι πραγματα. Αλλά νομίζω 10-11 εβδομάδων μου το έγραψε. Δε θυμάμαι ακριβώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπηκα να δω τα νεα σου, τα ειδα παραπανω! Μπραβο Ναντια μου!!!!!!!!!!!!Ξεκουρασου και σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα οπως θελεις και λιγο καλυτερα🙏❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ θεε μου!! Κ ο άντρας μ έχει κληρονομικότητα στην άνοια κ του ελεγα κοιταξε κακομοίρη μου να επιασες αυτό το γονίδιο…κ θα το πάθω εγώ λόγο εγκυμοσύνης 🤣🤣🤣🤣

Ο δικός μου έχει τόσο μνήμη χρυσόψαρου που του λέω αν πάθεις άνοια δεν θα το πάρω χαμπάρι θα νομίζω ότι είναι φυσιολογικό εντωμεταξύ το ίδιο χαλί και ο αδελφός του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ο δικός μου έχει τόσο μνήμη χρυσόψαρου που του λέω αν πάθεις άνοια δεν θα το πάρω χαμπάρι θα νομίζω ότι είναι φυσιολογικό εντωμεταξύ το ίδιο χαλί και ο αδελφός του

Χαχαχαχαχαχα 🤣🤣🤣🤣🤣 

κ εμένα έχει την τάση να ξεχνάει αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι επειδή ποτέ του δεν είναι συγκεντρωμένος σε αυτά που λεω κ πρέπει να τα πω 2 φορες 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

 Είναι σύμπτωμα εγγυμοσυνης. Ναι.αληθεια. εγώ που έχω το βιβλίο αλλά ακολουθώ και το Ιασώ με τα συμπτώματα κάθε βδομάδας. Θυμάμαι κάποια βδομάδα έλεγε ότι είναι φυσιολογικό να ξεχνάμε κάτι πραγματα. Αλλά νομίζω 10-11 εβδομάδων μου το έγραψε. Δε θυμάμαι ακριβώς 

Εμένα νομίζω αυτό το συμπτώματα δε το παρατήρησα ακριβώς ποτέ με ξεκίνησε αλλά χθες το ελεγα στη μαμα μου που ήθελα να της πω ποια μου είπε να της δώσω χαιρέτισματα κ ξέχασα…οπως επίσης κ αλλά πράγματα ξεχναω…ονόματα γνωστών εννοώ που τους ξέρω χρόνια 🤣🤣🤣🤣 κ επειδή το είπε κ η Ναντια λεω μάλλον συμπτώμα θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️ 
 

θα πάμε να δούμε για τελευταία φορά κάτι κεραμικά για το μπάνιο που μας έμεινε π δεν αποφασίζω 😂😂😂 κ μετά φαγητό στη πεθερά μου! Γιορτάζει κ η αδερφή του άντρα μου σήμερα!! 
 

Χρονια πολλά σε ολες και σε όλους όσους αγαπάτε!!! @Nandia-μου χρόνια πολλά και ευτυχισμένα ότι επιθυμείς να το εχεις σύντομα!! Πάνω από όλα υγεία ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν!!!! 

@Nandia- μου γιορτάζεις?

Ναι.. σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️ 
 

θα πάμε να δούμε για τελευταία φορά κάτι κεραμικά για το μπάνιο που μας έμεινε π δεν αποφασίζω 😂😂😂 κ μετά φαγητό στη πεθερά μου! Γιορτάζει κ η αδερφή του άντρα μου σήμερα!! 
 

Χρονια πολλά σε ολες και σε όλους όσους αγαπάτε!!! @Nandia-μου χρόνια πολλά και ευτυχισμένα ότι επιθυμείς να το εχεις σύντομα!! Πάνω από όλα υγεία ❤️❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Είχα μίτινγκ πριν κ μου είπανε ότι θα πρέπει να διοργανωσω μέχρι τον Αύγουστο που έχουμε άδεια 6-7 επαγγελματικά δείπνα ή μεσημεριανά…ωραία να τα διοργανωσω κανένα πρόβλημα!! Ήδη το ένα το κανόνισα για την άλλη εβδομάδα…ομως πρέπει σε συγκεκριμένα εστιατόρια πιο γκουρμέ φαση…και τι θα τρώω που δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα; Ποτό εννοείται νεράκι…κρασιά και τέτοια που θα πίνουν οι άλλοι εγω δεν…απλά θα ρωτάνε κ τι θα λεω βρε κορίτσια;; δεν θέλω να μάθουν όλοι οι συνεργάτες ότι είμαι εγκυος…

Μπορείς να βάζεις στο ποτήρι σου κ απλά να μην το πίνεις 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

@Nandia-μου μπρράβο! όλα καλά είναι και χαίρομαι πραγματικά για σε΄να! 

Τι είναι τα εμβρυακά στοιχεία ποθυ είδατε; Επειδή εμένα δεν μου τα ανέφερε, τώρα αρχίζω και σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είδαμε; Είναι η κουκκίδα η άσπρη μέσα στο σάκο τα εμβρυικά στοιχεία. Πωωω θα μαζοχίζομαι τώρα μέχρι τον επόμενο υπέρηχο και θα διερωτούμαι αν είδαμε αμρυικά στοιχεία. 

Χρόνια πολλά κιόλας για τη γιορτή σου και χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...