Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

αφου το πονουσες και πριν την γαστρεντεριτιδα.. ποσο εισαι τωρα? εγω ειμαι σιγουρη ολα καλα ειναι.. αν ηταν να παθαινει κατι το μωρο γιατι αρρωστουμε εμεις εγω δεν θα ειχα παιδια.. ο θεος και η φυση ξερει να προστατευει το σπορακι

Είμαι 8&3 σήμερα…ναι το πονούσα κ πριν…δεν ξέρω μπερδεύτηκα πολύ με την γαστρεντερίτιδα…ο πόνος αυτος μοιάζει κ με τα δυο αρκετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Είμαι 8&3 σήμερα…ναι το πονούσα κ πριν…δεν ξέρω μπερδεύτηκα πολύ με την γαστρεντερίτιδα…ο πόνος αυτος μοιάζει κ με τα δυο αρκετα 

λοιπον το σπορακι ειναι μια χαρα.. σου εχει κανει το στομαχι χαλια βεβαια αλλα δεν πειραζει χαλαλι του.. ολα ειναι μια χαρα .. τα λεω για να τα ακουω και εχω που μου παει 3ς και μια απο το φοβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

λοιπον το σπορακι ειναι μια χαρα.. σου εχει κανει το στομαχι χαλια βεβαια αλλα δεν πειραζει χαλαλι του.. ολα ειναι μια χαρα .. τα λεω για να τα ακουω και εχω που μου παει 3ς και μια απο το φοβο

Τι να πω μακάρι να είναι όλα καλά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αγχώνομαι γιατί νομίζω ότι δεν έχω συμπτώματα…κ ότι ο πόνος που νιώθω στο στομάχι είναι από τη γαστρεντερίτιδα! Δεν ξέρω! Τώρα ότι είναι να γίνει θα γίνει! Θα το μάθω τη Δευτέρα 

@Raf123 ήμουν κι εγώ έτσι αγχωμένη προχθές και μάλλον θα το ξαναπάθω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όλα καλά θα είναι με τα σποράκια μας σίγουρα. Μόνο θετικές σκέψεις επιτρέπεται να κάνουμε από δω και πέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Τι ώρα θα πας εσυ;; Όλα καλά είναι έχει γαντζωθεί το μωρό σου 

τελικα με εβαλε η ωρα 6 γιατι εχει χειρουργειο η ωρα 2μιση.. καλυτερα για να με παρει ο αντρας μου να μην οδηγω.. ακομα φοβαμαι μην ξαναρθουν τα καφε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stemi είπε:

@Raf123 ήμουν κι εγώ έτσι αγχωμένη προχθές και μάλλον θα το ξαναπάθω μέχρι τον επόμενο υπέρηχο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όλα καλά θα είναι με τα σποράκια μας σίγουρα. Μόνο θετικές σκέψεις επιτρέπεται να κάνουμε από δω και πέρα! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Γενικά είμαι πολύ αισιόδοξη κ θετικός άνθρωπος δεν σκέφτομαι αρνητικά κ αν ποτέ σκεφτώ αμέσως μιλάω στον εαυτό μου…απλά ξερεις είναι η άλλη η φωνή μέσα μας…εντάξει ότι είναι θα είναι! Μακάρι να τα μπερδεύω εγώ τα συμπτώματα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

τελικα με εβαλε η ωρα 6 γιατι εχει χειρουργειο η ωρα 2μιση.. καλυτερα για να με παρει ο αντρας μου να μην οδηγω.. ακομα φοβαμαι μην ξαναρθουν τα καφε

Μπορεί να τον βάλει μαζί σου μέσα; Ρώτησες; Κ εμεις τη Δευτέρα 6:45 το απόγευμα! Κ εκαμα λαθος που το έβαλα Δευτέρα γιατί το πρωί κ απόγευμα θα είμαι Λαρνακα…κ θα πρέπει 6 ακριβώς το αργότερο να φύγω κ να πάω Λευκωσια…κ θα έρθει κ ο άντρας μου χαχα με δυο αυτοκινήτα θα πάμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Γενικά είμαι πολύ αισιόδοξη κ θετικός άνθρωπος δεν σκέφτομαι αρνητικά κ αν ποτέ σκεφτώ αμέσως μιλάω στον εαυτό μου…απλά ξερεις είναι η άλλη η φωνή μέσα μας…εντάξει ότι είναι θα είναι! Μακάρι να τα μπερδεύω εγώ τα συμπτώματα…

κοιτα ενα mix and match εγινε με τα συμπτωματα.. θα δεις οταν περασει εντελως η γαστρεντεριτιδα θα μεινουν μονο τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπορεί να τον βάλει μαζί σου μέσα; Ρώτησες; Κ εμεις τη Δευτέρα 6:45 το απόγευμα! Κ εκαμα λαθος που το έβαλα Δευτέρα γιατί το πρωί κ απόγευμα θα είμαι Λαρνακα…κ θα πρέπει 6 ακριβώς το αργότερο να φύγω κ να πάω Λευκωσια…κ θα έρθει κ ο άντρας μου χαχα με δυο αυτοκινήτα θα πάμε 

δεν ρωτησα.. εξαλλου θα θελει να παει να κανει κατι ψωνια.. δεν θα δουμε και κατι..μακαρι τις επομενες φορες που θα φαινεται το μωρο να μπορει να ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ααα καλά έκανες οπως θέλατε!! Κ εμεις να πω την αλήθεια άμα δεν είχαμε πληρώσει κάποια πράγματα δεν θα κάναμε τώρα θρησκευτικό! Δε πειράζει… είχες κοιλιτσα; Εγώ θα είμαι 7 μηνών, είδα μια κοπέλα χθες 7 μηνών κ φορούσε ένα φόρεμα μαύρο στενό που αν δεν γύριζε στο πλάι δεν φαινόταν εγκυος…μακάρι να είμαι κ εγώ έτσι 

7 μηνών πιστεύω θα έχεις κοιλιτσα. 

Γενικά η καθεμία πετάει διαφορετική περίοδο κοιλίτσα. Εγώ είμαι αδυνατη  και πίστευα ότι θα αργήσω να πετάξω κοιλιά. Αλλά πέταξα πολύ απότομα. 4ο και 5ο μήνα. Πλέον είμαι μια αδύνατη με κοιλιά. Χαχαχαχ αλλά φαίνεται εντονα η κοιλιά. Όσες με βλέπουν λένε καλέ εμείς έτσι ήμασταν 7 μηνών. Χαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας.Να ρωτήσω λίγο τη γνώμη σας;;οι δικές μου εξετάσεις βγήκαν όλες καλές. Για τον σύντροφό δεν έχουμε κάνει. Πιστεύεται ότι πρέπει να κάνουμε σπερμοδιαγραμμα η καλλιέργεια δεδομένου ότι συλλήψεις γίνονται εύκολα μη τυχόν κ έχει κάποιο θεμα;;Εγώ λογικά σε καλλιέργεια θα προσανατολιζομουν μη τυχόν Υπαρ χει κάποιο μικρόβιο αλλά δεν ξέρω μήπως το σπερμοδιαγραμμα είναι 2 σε 1.

Καλημέρα κοπέλα μου.. κοιτά εμένα ο δικός μου αντρας έκανε εξέταση και έκανα και τα 2 από την στιγμή που έδωσε δείγμα για να έχουν μια πιο καθαρη εικόνα για το τι γίνεται… μας τα ειχε ζητήσει ο γιατρος μου… (εγώ ειχα πολυκυστηκες και ανεβασμένη προλακτινη αυτά ειχε πει για εμένα)

έχω γνωστή που είχε κάνει μόνο την καλλιέργεια για να δουν εάν υπάρχει κάποιο μικρόβιο.. ρωτήσατε γιατρό; Αυτός τι σας συμβούλεψε να κάνετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου.. κοιτά εμένα ο δικός μου αντρας έκανε εξέταση και έκανα και τα 2 από την στιγμή που έδωσε δείγμα για να έχουν μια πιο καθαρη εικόνα για το τι γίνεται… μας τα ειχε ζητήσει ο γιατρος μου… (εγώ ειχα πολυκυστηκες και ανεβασμένη προλακτινη αυτά ειχε πει για εμένα)

έχω γνωστή που είχε κάνει μόνο την καλλιέργεια για να δουν εάν υπάρχει κάποιο μικρόβιο.. ρωτήσατε γιατρό; Αυτός τι σας συμβούλεψε να κάνετε ;

Και εγώ έτσι θα έλεγα.  Αφού θα δώσει που θα δώσει δείγμα να κανει και σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια. Και αναλόγως βλέπετε αν είναι να κάνετε κάτι πιο εξειδικευμένο. @anli1978

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου @babyblue94 @Elk

@Nandia- μου καλά αποτελέσματα εύχομαι αν και είμαι σίγουρη για σένα όπως και για σένα @Raf123μου γλυκιά κράτα την αισιοδοξία σου γιατί αποσυντονίστηκε λίγο με τη γαστρεντερίτιδα και θα δεις ότι όλα θα είναι μία χαρά

Εύχομαι σε όλες σας καλημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μου... Διάβασα τα μηνύματα σας εχθές που ημουν χάλια και με δώσατε κουράγιο αλήθεια.. @Antonia2 @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρηςσας ευχαριστώ πολύ 🥰😘  και @misofeggaro

 

Εγώ σήμερα έχω γυναικολόγο νιώθω πόνο ωορρηξίας και με την ευκαιρία θα δω και στον υπερηχο να μου πει και αυτός αν κοντεύω και πότε να έχω επαφές οπότε θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσουμε το σποράκι 🥰😘😘

@Nandia-ανυπομονώ να μας πεις και εσύ νέα από το σποράκι σου 😘

@anli1978 ωραία εφόσον όλα είναι καλά μια χαρά θα πάνε όλα

@Raf123 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι..το άγχος τα χειροτερεύει όλα... Πως είσαι σήμερα;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια νέα Αντωνία μου!!! Ειδες;; Και αγχώθηκατε!! Καλά έκανες κ μίλησες μαζί του γιατί οκ μπορεί να είναι σίγουρα δουλεια του ουρολόγου αλλά θεωρώ ότι κ ενας εξωσωματιστης έχει γνώσεις!! Δεν είστε οι πρώτοι που του έτυχαν!!! Ωραία λοιπόν!! Να μας γράψεις την αγωγή να έχουμε εις γνώση μας κ εμεις ❤️❤️😘😘

καλημερα ραφαελα μου!!!!❤️ εννοειται θα σας στειλω τι μας ειπε να παρουμε. με ενημερωσε στο τηλ οτι αρχικα θα απορησω με αυτα που θ μας συστησει γτ δε θα διαβασω καπου οτι βοηθανε στο σπερμα αλλα ειπε θα μας βοηθησουν σην κατατμηση.. λεμε για ενα 3μηνο να το δοκιμασουμε κι αυτο και μετα την επαναληπτικη εξεταση θα δουμε αν βοηθησε. 

το θετικο αυτου του γιατρου ειναι οτι απο την αρχη ενδιαφερθηκε για το σπερμα (πραγμα σπανιο για εξωσωματιστη) και μας ζητησε την κατατμηση (οπως ο ουρολογος) αλλα και το οξειδωτικο στρες (που δεν τ ειχε ζητησει ο ανδρολογος).. μακαρι ο γιατρος αυτος και η Αγια Ειρηνη να μας βοηθησουν!🙏

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Μην αγχώνεσαι ..σου είπα τι πέρασα και με τους δύο.

Και που ειμουν καλά πάλι μόνο τσάι και φρυγανιές μπορουσα να φάω.. στον μικρό δε ουτε νερό.. μόνο λίγο ανθρακούχο για να μην πάθω αφυδάτωση 

Εμ ειδες; όλα καλά θα πάνε..απόλαυσε το μέχρι να έρθει το σποράκι..δεν βλέπεις τι θα τραβήξεις;  εμετούς..ναυτιες..ζαλάδα.. κόκκινο νύχι..καλσ το τελευταίο μόνο εγώ μπορώ να το πάθω. 

Λίγο έμεινε και θα έρθεις στο κλαμπ

κοκκινο νυχι!!!! θελω να γελασω δυνατα και δε μπορω!!!! εισαι περιπτωσαρα!!! 😂 προς το παρον ειδα τα κλασσικα μου καφε το πρωι στο σκουπισμα οποτε την τεταρτη θα κατεβει η κυρια...😕😔

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας.Να ρωτήσω λίγο τη γνώμη σας;;οι δικές μου εξετάσεις βγήκαν όλες καλές. Για τον σύντροφό δεν έχουμε κάνει. Πιστεύεται ότι πρέπει να κάνουμε σπερμοδιαγραμμα η καλλιέργεια δεδομένου ότι συλλήψεις γίνονται εύκολα μη τυχόν κ έχει κάποιο θεμα;;Εγώ λογικά σε καλλιέργεια θα προσανατολιζομουν μη τυχόν Υπαρ χει κάποιο μικρόβιο αλλά δεν ξέρω μήπως το σπερμοδιαγραμμα είναι 2 σε 1.

κοριτσι μου καλημερα!!! ❤️ απο τη συντομη εμπειρια μου με τις εξετασεις αυτες θα ελεγα οτι ειναι δυο διαφορετικες εξετασεις. το σπερμοδιαγραμμα αποτυπωνει ποσοτητα, μορφολογια και κινητικοτητα σπερματος. η καλλιεργεια δειχνει κατα βάση αν υπαρχει καποιο μικροβιο στο σπερμα. μηπως να κανετε και τα 2; κι ευχομαι τα αποτελεσματα σας να ειναι αριστα!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η stemi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Θυμάσαι που σου είπα να ετοιμάζεσαι ε? Το σπορακι σου θα έρθει σύντομα και το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Κι εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα πριν κάποιους μήνες και μας χαντακωσαν οι ουρολόγοι.. Κι ο άντρας μου έχει κιρσοκηλη, όμως δεν χειρουργουνται όλες οι περιπτώσεις.. . Κατατμηση δεν έκανε βέβαια... Ήταν όλα στο πρόγραμμα μαζί με δικές μου εξετάσεις, και τελικά ήρθε το σπορακι. 

ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου και τη θετικη σου ενεργεια!! ❤️ θα πανε ολα τελεια με το σπορακι σας!! ειμαι σιγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρέας! ❤️❤️

Κοριτσια μου με επιασε χθες νωρις το απογευμα ημικρανια και υποφερω... @ΜαρίαΔημήτρης εσενα σκεφτομουν με τον πονο που ειχα.. εισαι καλυτερα εσυ;; εγω κουμπωθηκα χθες με αναβραζον και σημερα το πρωι ξαναπηρα γτ δεν εφυγε ο πονοκεφαλος... τλχ δεν εχω εκεινη την ημικρανια που ειναι λες και σου βαρανε το κεφαλι με σφυρι...

@Nandia- και @marinamanoulitsa περιμενουμε τα νεα σας απο τους γιατρους!!!!

@Raf123μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!! μην αγχωνεις καλε το σπορακι. θυμαμι που η hopemumtobe απο το αγχος της ανεβαζε τους παλμους του μωρου. ολα πανε τελεια!!!! τη ζωνη σου τη φορας ε;; μη φοβασαι τπτ...🙏❤️🤰

κοριτσια μου ανεφερα και πιο πανω οτι τα καφε μου δε με ξεχασαν ουτε αυτο το μηνα..😔 πρωι πρωι με επισκεφθηκαν. που θα παει; θα ερθει και η σειρα μας!!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 μου έτσι όπως τα διαβασα τα νέα σου από τον γιατρό πολύ καλύτερα από τον άλλον μου φάνηκαν.... Σας είπε ότι δεν χρειάζεται επέμβαση και ότι είναι καλό το σπερμα άρα έχεις πολλές πιθανότητες.. Μήπως να παρακολουθεις ωορρηξία με τον γιατρό;;; ή να κάνεις πρόκληση ωορρηξίας με κλομιφαινη;;;; που έχεις περισσότερες πιθανότητες;;;;;το έχεις κάνει ποτέ;;;; εγώ το είχα κάνει αλλά ο σύζυγός δεν ήθελε να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία... Τα καφέ τα έχεις κάθε φορά;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου @babyblue94 @Elk

@Nandia- μου καλά αποτελέσματα εύχομαι αν και είμαι σίγουρη για σένα όπως και για σένα @Raf123μου γλυκιά κράτα την αισιοδοξία σου γιατί αποσυντονίστηκε λίγο με τη γαστρεντερίτιδα και θα δεις ότι όλα θα είναι μία χαρά

Εύχομαι σε όλες σας καλημέρα 

σε ευχαριστω πολυ💖 σου ευχομαι να βρειτε την ακρη και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη 💖

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μου... Διάβασα τα μηνύματα σας εχθές που ημουν χάλια και με δώσατε κουράγιο αλήθεια.. @Antonia2 @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρηςσας ευχαριστώ πολύ 🥰😘  και @misofeggaro

 

Εγώ σήμερα έχω γυναικολόγο νιώθω πόνο ωορρηξίας και με την ευκαιρία θα δω και στον υπερηχο να μου πει και αυτός αν κοντεύω και πότε να έχω επαφές οπότε θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσουμε το σποράκι 🥰😘😘

@Nandia-ανυπομονώ να μας πεις και εσύ νέα από το σποράκι σου 😘

@anli1978 ωραία εφόσον όλα είναι καλά μια χαρά θα πάνε όλα

@Raf123 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι..το άγχος τα χειροτερεύει όλα... Πως είσαι σήμερα;;; 

 

θα παω η ωρα 6 αλλα δεν ξερω ποτε θα τελειωσω

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα ραφαελα μου!!!!❤️ εννοειται θα σας στειλω τι μας ειπε να παρουμε. με ενημερωσε στο τηλ οτι αρχικα θα απορησω με αυτα που θ μας συστησει γτ δε θα διαβασω καπου οτι βοηθανε στο σπερμα αλλα ειπε θα μας βοηθησουν σην κατατμηση.. λεμε για ενα 3μηνο να το δοκιμασουμε κι αυτο και μετα την επαναληπτικη εξεταση θα δουμε αν βοηθησε. 

το θετικο αυτου του γιατρου ειναι οτι απο την αρχη ενδιαφερθηκε για το σπερμα (πραγμα σπανιο για εξωσωματιστη) και μας ζητησε την κατατμηση (οπως ο ουρολογος) αλλα και το οξειδωτικο στρες (που δεν τ ειχε ζητησει ο ανδρολογος).. μακαρι ο γιατρος αυτος και η Αγια Ειρηνη να μας βοηθησουν!🙏

κοκκινο νυχι!!!! θελω να γελασω δυνατα και δε μπορω!!!! εισαι περιπτωσαρα!!! 😂 προς το παρον ειδα τα κλασσικα μου καφε το πρωι στο σκουπισμα οποτε την τεταρτη θα κατεβει η κυρια...😕😔

 

κοριτσι μου καλημερα!!! ❤️ απο τη συντομη εμπειρια μου με τις εξετασεις αυτες θα ελεγα οτι ειναι δυο διαφορετικες εξετασεις. το σπερμοδιαγραμμα αποτυπωνει ποσοτητα, μορφολογια και κινητικοτητα σπερματος. η καλλιεργεια δειχνει κατα βάση αν υπαρχει καποιο μικροβιο στο σπερμα. μηπως να κανετε και τα 2; κι ευχομαι τα αποτελεσματα σας να ειναι αριστα!

 

ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου και τη θετικη σου ενεργεια!! ❤️ θα πανε ολα τελεια με το σπορακι σας!! ειμαι σιγουρη!!!

ειμαι μεγαλη περιπτωσαρα.. το λενε πολλοι χαχαχαχαχαχαχαχαχα

να ξερεις οτι θα ερθει.. η αγια ειρηνη θα βοηθησει..οταν πρεπει θα το στειλει.. καπου στο φορουμ διαβασα οτι αν δεν μεινεις την πρωτη φορα να κανεις παλι νηστεια και να φας ξανα μηλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρέας! ❤️❤️

Κοριτσια μου με επιασε χθες νωρις το απογευμα ημικρανια και υποφερω... @ΜαρίαΔημήτρης εσενα σκεφτομουν με τον πονο που ειχα.. εισαι καλυτερα εσυ;; εγω κουμπωθηκα χθες με αναβραζον και σημερα το πρωι ξαναπηρα γτ δεν εφυγε ο πονοκεφαλος... τλχ δεν εχω εκεινη την ημικρανια που ειναι λες και σου βαρανε το κεφαλι με σφυρι...

@Nandia- και @marinamanoulitsa περιμενουμε τα νεα σας απο τους γιατρους!!!!

@Raf123μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!! μην αγχωνεις καλε το σπορακι. θυμαμι που η hopemumtobe απο το αγχος της ανεβαζε τους παλμους του μωρου. ολα πανε τελεια!!!! τη ζωνη σου τη φορας ε;; μη φοβασαι τπτ...🙏❤️🤰

κοριτσια μου ανεφερα και πιο πανω οτι τα καφε μου δε με ξεχασαν ουτε αυτο το μηνα..😔 πρωι πρωι με επισκεφθηκαν. που θα παει; θα ερθει και η σειρα μας!!!! 🙏🙏

σε ευχαριστω.. μακαρι να ειναι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Η χειρότερη γαστρεντερίτιδα που έχω πάθει μου κράτησε 15 μέρες και έχασα 7 κιλά. Έπινα με το ζόρι με κουτάλι νερό και λίγες φρυγανιές. Υπομονή κορίτσι μου και όλα θα φτιάξουν.

Εγω είχα χάσει 13 κιλα σε 7 μέρες ήμουνα που ήμουνα υπερβολικά αδύνατη ήρθε και έδεσε τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Antonia2 μου έτσι όπως τα διαβασα τα νέα σου από τον γιατρό πολύ καλύτερα από τον άλλον μου φάνηκαν.... Σας είπε ότι δεν χρειάζεται επέμβαση και ότι είναι καλό το σπερμα άρα έχεις πολλές πιθανότητες.. Μήπως να παρακολουθεις ωορρηξία με τον γιατρό;;; ή να κάνεις πρόκληση ωορρηξίας με κλομιφαινη;;;; που έχεις περισσότερες πιθανότητες;;;;;το έχεις κάνει ποτέ;;;; εγώ το είχα κάνει αλλά ο σύζυγός δεν ήθελε να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία... Τα καφέ τα έχεις κάθε φορά;;;; 

μαρινα μου τα καφε τα εχω καφε μηνα τα τελευταια 2 χρονια.. ξεκινανε 4-5 μερες πριν την περιοδο.. 

ειμαστε ανοιχτοι για κλομιφαινη και μας την ειχε προτεινει ο ειδικος υπογονιμοτητας αλλα δεν ξερω αν μπορω πια να λειτουργησω με το "ρολοι".. εχω και μια ψυχικη κοπωση.. θα δουμε. πρεπει αρχικα να φτιαξουμε την κατατμηση γτ ο γιατρος μου ειπε οτι και να πιασω ισως εχω αποβολη λογω της υψηλης κατατμησης... οποτε ενα ενα τα βηματα θα τα κανουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

7 μηνών πιστεύω θα έχεις κοιλιτσα. 

Γενικά η καθεμία πετάει διαφορετική περίοδο κοιλίτσα. Εγώ είμαι αδυνατη  και πίστευα ότι θα αργήσω να πετάξω κοιλιά. Αλλά πέταξα πολύ απότομα. 4ο και 5ο μήνα. Πλέον είμαι μια αδύνατη με κοιλιά. Χαχαχαχ αλλά φαίνεται εντονα η κοιλιά. Όσες με βλέπουν λένε καλέ εμείς έτσι ήμασταν 7 μηνών. Χαχχαχαχα

Ναι ναι εχεις δίκιο η κάθε μια είναι διαφορετική!! Ωχ όταν γίνεις 7 μηνών ποσό θα είναι;;; 😂😂😂😂 δε πειράζει ας έχουμε καλά υγιείς παιδιά κ ας έχουμε κοιλαρες 😂😂

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

κοιτα ενα mix and match εγινε με τα συμπτωματα.. θα δεις οταν περασει εντελως η γαστρεντεριτιδα θα μεινουν μονο τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης

 

δεν ρωτησα.. εξαλλου θα θελει να παει να κανει κατι ψωνια.. δεν θα δουμε και κατι..μακαρι τις επομενες φορες που θα φαινεται το μωρο να μπορει να ερθει

μακαρι να είναι όλα οπως τα λες :) θα περιμένουμε τα νέα σου απόψε!! 
 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου @babyblue94 @Elk

@Nandia- μου καλά αποτελέσματα εύχομαι αν και είμαι σίγουρη για σένα όπως και για σένα @Raf123μου γλυκιά κράτα την αισιοδοξία σου γιατί αποσυντονίστηκε λίγο με τη γαστρεντερίτιδα και θα δεις ότι όλα θα είναι μία χαρά

Εύχομαι σε όλες σας καλημέρα 

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση ☺️☺️☺️ Κ εγώ πιστεύω θα πρέπει να τα κάνετε κ τα 2 να ξεμπερδεύετε…να ξέρετε τι γίνεται!! :) 
 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια μου... Διάβασα τα μηνύματα σας εχθές που ημουν χάλια και με δώσατε κουράγιο αλήθεια.. @Antonia2 @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρηςσας ευχαριστώ πολύ 🥰😘  και @misofeggaro

 

Εγώ σήμερα έχω γυναικολόγο νιώθω πόνο ωορρηξίας και με την ευκαιρία θα δω και στον υπερηχο να μου πει και αυτός αν κοντεύω και πότε να έχω επαφές οπότε θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πιάσουμε το σποράκι 🥰😘😘

@Nandia-ανυπομονώ να μας πεις και εσύ νέα από το σποράκι σου 😘

@anli1978 ωραία εφόσον όλα είναι καλά μια χαρά θα πάνε όλα

@Raf123 μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι..το άγχος τα χειροτερεύει όλα... Πως είσαι σήμερα;;; 

 

σε ευχαριστώ Μαρίνα μου! Διάβασα χθες αυτά που έγραψες! Εγώ θα σου πω ο Θεός έχει για όλους! Υπομονή και εύχομαι να μην έχετε αλλες περικοπές οι καιροί είναι δύσκολοι!! Όσο για τις απώλειες πάντα θα είναι στην καρδιά σου!! ❤️❤️❤️ Κ ας μη τα εχεις γνωρίσει!! 
 

εγω σήμερα είμαι καλύτερα, καλύτερα κ από χθες…απλά πάλι έχω ένα ψιλό πονακι στο στομάχι μου! Υγρά κ τέτοια δεν μπορώ να πιω όσο θα ήθελα αν κ διψάω συνέχεια πινω λίγο λίγο γιατί με ανακατεύει…λιγες μερούλες ακόμη κ νομίζω θα περάσει εντελώς!! 
 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρέας! ❤️❤️

Κοριτσια μου με επιασε χθες νωρις το απογευμα ημικρανια και υποφερω... @ΜαρίαΔημήτρης εσενα σκεφτομουν με τον πονο που ειχα.. εισαι καλυτερα εσυ;; εγω κουμπωθηκα χθες με αναβραζον και σημερα το πρωι ξαναπηρα γτ δεν εφυγε ο πονοκεφαλος... τλχ δεν εχω εκεινη την ημικρανια που ειναι λες και σου βαρανε το κεφαλι με σφυρι...

@Nandia- και @marinamanoulitsa περιμενουμε τα νεα σας απο τους γιατρους!!!!

@Raf123μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!! μην αγχωνεις καλε το σπορακι. θυμαμι που η hopemumtobe απο το αγχος της ανεβαζε τους παλμους του μωρου. ολα πανε τελεια!!!! τη ζωνη σου τη φορας ε;; μη φοβασαι τπτ...🙏❤️🤰

κοριτσια μου ανεφερα και πιο πανω οτι τα καφε μου δε με ξεχασαν ουτε αυτο το μηνα..😔 πρωι πρωι με επισκεφθηκαν. που θα παει; θα ερθει και η σειρα μας!!!! 🙏🙏

Την φοράω…αν κ την έβγαλα όταν έκανα μπάνιο κ ξέχασα να την βάλω!! Όταν πάω σπίτι θα την βάλω!! Άσε που νόμιζα την έχασα μια φορά που την έβγαλα γιατί ήμουν δουλεια κ κάθε λίγο άνοιγε κ την έβγαλα κ τελικά την έβαλα στην τσέπη του παντελονιού μου κ έφαγα τον κόσμο να την βρω κ μολις έμαθα ότι είμαι έγκυος έτυχε να βάλω εκείνο το παντελόνι κ ήταν μέσα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

μαρινα μου τα καφε τα εχω καφε μηνα τα τελευταια 2 χρονια.. ξεκινανε 4-5 μερες πριν την περιοδο.. 

ειμαστε ανοιχτοι για κλομιφαινη και μας την ειχε προτεινει ο ειδικος υπογονιμοτητας αλλα δεν ξερω αν μπορω πια να λειτουργησω με το "ρολοι".. εχω και μια ψυχικη κοπωση.. θα δουμε. πρεπει αρχικα να φτιαξουμε την κατατμηση γτ ο γιατρος μου ειπε οτι και να πιασω ισως εχω αποβολη λογω της υψηλης κατατμησης... οποτε ενα ενα τα βηματα θα τα κανουμε...

Νομίζω αξίζει να κάνετε την κλομιφαινη ή φεμαρα όταν θα φτιάξετε την κατάτμηση πριν προχωρήσετε σε κάτι άλλο!! Κ εμεις είχαμε πει ότι από Σεπτέμβρη θα κάναμε τη θεραπεία μας με φεμαρα…κ τώρα τον Ιούνιο θα έκανε ο άντρας μ ξανά σπερματοδιαγραμμα κ θα κάναμε κ εμεις κ τα πιο εξειδικευμένα…αλλά είμασταν τυχεροί! Προσπαθήστε τώρα ένα τρίμηνο κ χαλαρά κ με τις επαφές κ που ξερεις ισως είστε τυχεροί!!! Το εύχομαι κορίτσι μου βασικά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν ξέρω πως θα είμαι σε δύο μήνες. Χαχαχαχαχ

Ο άντρας μου με λέει Οβελίξ. Χαχαχχα επειδή έχω αδύνατα πόδια και πετάει μια κοιλιά χαχαχαχαχααχ.. έτσι είμαι πριν κλείσω 5 μηνών. 1 βδομάδα πριν..🤨😯

 

IMG_20220520_113622.jpg

Χαψαχαχα οντως είναι μεγάλη!! Να σου πω νομίζω έχει σχέση κ το φύλο του μωρού…αυτή έχει αγοράκι που σου λεω…τέλεια είναι η κοιλια σου!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...