Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alex12345 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα και με το καλό το μπεμπακι. 

Δυστυχώς για λίγο θα πρέπει να στερηθείς τον τόνο και τα ψατια τύπου σολωμό και ξιφία έχουν μεγάλες ποσότητες υδραργύρου που δεν κάνει για το έμβρυο,  έτσι τουλάχιστον  μου λεγε εμένα η αδερφή μου γυναικολόγος για όλες μου τις εγκυμοσύνες 

Τι να κάνω…θα κάνω υπομονή κορίτσι μου!! Σιγά τόσα φαγητά υπάρχουν χαχα απλά τονοσαλατα έτρωγα τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα…κ μ έλειψε έχει τόσο καιρό να φάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια ορισμένα ψάρια πρέπει να αποφεύγονται στην εγκυμοσύνη λόγω ότι περιέχουν πολύ υδράργυρο. Οι τσιπούρες κ οι σαρδέλες είναι φουλ σε ω3 κ μπορείτε να τρώτε άφοβα. Από τον πίνακα εμένα μου είχε κόψει τις γαρίδες κ τα οστρακοειδή που είναι στη λίστα με χαμηλό υδράργυρο, αλλά είναι επικίνδυνα για δηλητηρίαση.  Το καλαμάρι κ το χταπόδι γιατί σας το απαγόρεψαν όμως; Πρώτη φορά το ακούω γι αυτά.

06AD8F34-4578-419E-A6BF-FE0A851922CB.jpeg

Αα σε ευχαριστούμε πολύ ☺️☺️💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου με κάλυψαν τα κορίτσια ως προς τα ψάρια, αν το ζηλεύεις όμως φάει μια μπουκίτσα μωρέ μην το θέλει το μωρούλι 🤗

Επίσης να ξέρεις ότι τους πρώτους μήνες δεν κάνει να τρως φράουλες!!! Αυτό που είπες για την κανέλα μου το είπε μια κοπέλα στην τωρινή εγκυμοσύνη, δεν το ήξερα, αλλά έτσι κ αλλιώς δεν μου αρέσει γενικά και δεν έτρωγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

– Μπαμπά;

– Τι είναι αγόρι μου;

– Που ήμουν πριν κοιμηθείτε με τη μαμά;

– Τι πράγμα;

– Ξέρω ότι τα μωρά δεν τα φέρνει ο πελαργός, αλλά τα κάνουν ο μπαμπάς τους και η μαμά τους, όταν κοιμούνται μαζί. Μου το ‘πε ένα παιδί στο σχολείο.

– Μάλιστα. Και τι ακριβώς θες να μάθεις;

– Πού ήμουν πιο πριν;

– …οι γονείς όταν πέφτουν και ξαπλώνουν στο ίδιο κρεβάτι, τους παίρνει ο ύπνος και κάνουν όνειρα. Κι όσο περνάει ο καιρός, τα όνειρα μεγαλώνουν και γίνονται μωράκια.

– Δηλαδή εγώ …

– Εσύ ήσουν τ΄όνειρό μας. 💗

 

----------------------

 

*Αύγουστος Κορτώ, «Επειδή είναι η καρδιά μου» (εκδόσεις Πατάκη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Raf123μου με κάλυψαν τα κορίτσια ως προς τα ψάρια, αν το ζηλεύεις όμως φάει μια μπουκίτσα μωρέ μην το θέλει το μωρούλι 🤗

Επίσης να ξέρεις ότι τους πρώτους μήνες δεν κάνει να τρως φράουλες!!! Αυτό που είπες για την κανέλα μου το είπε μια κοπέλα στην τωρινή εγκυμοσύνη, δεν το ήξερα, αλλά έτσι κ αλλιώς δεν μου αρέσει γενικά και δεν έτρωγα 

Αγαπημενη μου!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Μια μπουκιτσα σωστά τι να πάθει ;; 😀😀 

οσο για τις φράουλες η αλήθεια είναι ότι τις λατρεύω αλλά δεν μπορώ να δω φρούτα μπροστά μου εκτός από μήλο 😂😂😂 

για την κανέλα η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μ αρέσει αλλά καμία φορά μπορεί να έβαζα στην βρωμη μου αλλά τώρα έχει πολύ καιρό να φάω βρωμη με κανέλα…

και επίσης γενικά δεν μπορώ να βλέπω φαγητά στο Ίντερνετ πχ στο φβ ή στο ινσταγκραμ δεν μπορώ να βλέπω αηδιάζω κ δεν ξέρω αν αυτό τώρα είναι λόγο γαστρεντερίτιδας ή εγκυμοσύνης…ακόμα κ το μαστερ σεφ δεν μπορώ να το παρακολουθήσω κ αναγκαστηκα βλέπω σασμο με τον άντρα μου! 😂😂🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Raf123μου με κάλυψαν τα κορίτσια ως προς τα ψάρια, αν το ζηλεύεις όμως φάει μια μπουκίτσα μωρέ μην το θέλει το μωρούλι 🤗

Επίσης να ξέρεις ότι τους πρώτους μήνες δεν κάνει να τρως φράουλες!!! Αυτό που είπες για την κανέλα μου το είπε μια κοπέλα στην τωρινή εγκυμοσύνη, δεν το ήξερα, αλλά έτσι κ αλλιώς δεν μου αρέσει γενικά και δεν έτρωγα 

Σοβαρα; δεν γίνεται φράουλες;  χούφτες χούφτες τις έτρωγα.. από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος δεν μπόρεσα νσ πάω να πάρω γιατί ειμουν ξάπλα και σήμερα πήγα δουλειά αρα ειμουν πτώμα για να πάω και στο σούπερ μάρκετ..ευτυχώς που δεν πήρα.. γιατί δεν κάνει όμως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αγαπημενη μου!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Μια μπουκιτσα σωστά τι να πάθει ;; 😀😀 

οσο για τις φράουλες η αλήθεια είναι ότι τις λατρεύω αλλά δεν μπορώ να δω φρούτα μπροστά μου εκτός από μήλο 😂😂😂 

για την κανέλα η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μ αρέσει αλλά καμία φορά μπορεί να έβαζα στην βρωμη μου αλλά τώρα έχει πολύ καιρό να φάω βρωμη με κανέλα…

και επίσης γενικά δεν μπορώ να βλέπω φαγητά στο Ίντερνετ πχ στο φβ ή στο ινσταγκραμ δεν μπορώ να βλέπω αηδιάζω κ δεν ξέρω αν αυτό τώρα είναι λόγο γαστρεντερίτιδας ή εγκυμοσύνης…ακόμα κ το μαστερ σεφ δεν μπορώ να το παρακολουθήσω κ αναγκαστηκα βλέπω σασμο με τον άντρα μου! 😂😂🤣🤣🤣🤣

Τι σε βρήκε και εσενα😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Σοβαρα; δεν γίνεται φράουλες;  χούφτες χούφτες τις έτρωγα.. από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος δεν μπόρεσα νσ πάω να πάρω γιατί ειμουν ξάπλα και σήμερα πήγα δουλειά αρα ειμουν πτώμα για να πάω και στο σούπερ μάρκετ..ευτυχώς που δεν πήρα.. γιατί δεν κάνει όμως;

Νομίζω επειδή είναι από τα φρούτα που έχουν τα πιο πολλά υπολείμματα φυτοφαρμακων. 

Και η κανέλα σε μικρές ποσότητες στο καφέ ή στη βρώμη δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα. 

Προσοχή και στην υπερβολικη κατανάλωση άνηθου, προκαλεί αποβολές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Σοβαρα; δεν γίνεται φράουλες;  χούφτες χούφτες τις έτρωγα.. από την μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος δεν μπόρεσα νσ πάω να πάρω γιατί ειμουν ξάπλα και σήμερα πήγα δουλειά αρα ειμουν πτώμα για να πάω και στο σούπερ μάρκετ..ευτυχώς που δεν πήρα.. γιατί δεν κάνει όμως;

Η φράουλα είναι το Νο1 φρούτο στην απορρόφηση φυτοφαρμάκων!!! Επίσης ξέρω ότι δεν επιτρέπεται παπάγια, ανανάς και οι γνώμες διίστανται για τα σταφύλια 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

@stemiκορίτσι μου πηγές στον γιατρό;  ειδατε την κουκκιδα;

Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο και μια κουκκιδιτσα άσπρη μέσα στη μαύρη βούλα... Συγκινήθηκα. Όλα είναι όπως έπρεπε να είναι μου είπε, και έτσι θα συνεχίσουμε.. Ήμουν πτώμα μετά το γιατρό και κοιμήθηκα, ηρέμησα κιόλας αρκετά, και ξύπνησα τώρα τα μεσάνυχτα 😜 θα πάω ξανά σε 10 μέρες. Με το καλό κι εσύ την Παρασκευή να ο δείς το σπορακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Η φράουλα είναι το Νο1 φρούτο στην απορρόφηση φυτοφαρμάκων!!! Επίσης ξέρω ότι δεν επιτρέπεται παπάγια, ανανάς και οι γνώμες διίστανται για τα σταφύλια 🥴

Κ ο ανανάς;;; Κ ελεγα να δοκιμάσω γιατί βοηθάει στην πέψη…τη Δευτέρα που θα πάω θα ρωτήσω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η stemi είπε:

Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο και μια κουκκιδιτσα άσπρη μέσα στη μαύρη βούλα... Συγκινήθηκα. Όλα είναι όπως έπρεπε να είναι μου είπε, και έτσι θα συνεχίσουμε.. Ήμουν πτώμα μετά το γιατρό και κοιμήθηκα, ηρέμησα κιόλας αρκετά, και ξύπνησα τώρα τα μεσάνυχτα 😜 θα πάω ξανά σε 10 μέρες. Με το καλό κι εσύ την Παρασκευή να ο δείς το σπορακι 

Μπράβο ειδες όλα μια χαρά είναι!! Την επόμενη φορά θα ακούσεις κ καρδούλα 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️ Πως είστε; εγώ σήμερα πίσω δουλεια αλλά θα είμαι προσεκτική μάσκα συνέχεια, αντισηπτικά γιατί ακόμα είμαι μεταδοτική μην κολλήσω κανένα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stemi είπε:

Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο και μια κουκκιδιτσα άσπρη μέσα στη μαύρη βούλα... Συγκινήθηκα. Όλα είναι όπως έπρεπε να είναι μου είπε, και έτσι θα συνεχίσουμε.. Ήμουν πτώμα μετά το γιατρό και κοιμήθηκα, ηρέμησα κιόλας αρκετά, και ξύπνησα τώρα τα μεσάνυχτα 😜 θα πάω ξανά σε 10 μέρες. Με το καλό κι εσύ την Παρασκευή να ο δείς το σπορακι 

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό.. Ολα θα πάνε καλά αυτό να σκέφτεσαι 🥰😚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stemi είπε:

Πήγα στο γιατρό είδαμε σάκο και μια κουκκιδιτσα άσπρη μέσα στη μαύρη βούλα... Συγκινήθηκα. Όλα είναι όπως έπρεπε να είναι μου είπε, και έτσι θα συνεχίσουμε.. Ήμουν πτώμα μετά το γιατρό και κοιμήθηκα, ηρέμησα κιόλας αρκετά, και ξύπνησα τώρα τα μεσάνυχτα 😜 θα πάω ξανά σε 10 μέρες. Με το καλό κι εσύ την Παρασκευή να ο δείς το σπορακι 

Καλημερα.. τελεια νεα.. σε ευχαριστω πολυ.. μακαρι να ειναι ολα καλα και για μενα.. νοιωθεις οτι εχεις μπαλιτσα ή μονο εγω ειμαι παραξενη? τωρα εισαι 5+1? εγω σημερα ειμαι 5 ακριβως

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Η φράουλα είναι το Νο1 φρούτο στην απορρόφηση φυτοφαρμάκων!!! Επίσης ξέρω ότι δεν επιτρέπεται παπάγια, ανανάς και οι γνώμες διίστανται για τα σταφύλια 🥴

ναι τωρα που το λες εχει λογικη.. μα ουτε παπαγιά? πως θα ζησω εγω τωρα? ζητημα αν εφαγα 2-3 φορες στην ζωη μου χααχαχαχαχαχαχαχ εννοειται πλακα κανω... δεν θα φαω ξανα φραουλες τουλαχιστον θα αρχισουν να βγαινουν τα καλοκαιρινα φρουτα που τα λατρευω φτανει να μπορω να τα τρωω

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Νομίζω επειδή είναι από τα φρούτα που έχουν τα πιο πολλά υπολείμματα φυτοφαρμακων. 

Και η κανέλα σε μικρές ποσότητες στο καφέ ή στη βρώμη δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα. 

Προσοχή και στην υπερβολικη κατανάλωση άνηθου, προκαλεί αποβολές! 

εγω να φανταστεις στον μεγαλο μεχρι τον 6ον μηνα επινα τσαι κανελα γαριφαλο ηταν το μονο που μου ηρεμουσε το στομαχι και κριτσινια.. ανηθο δεν τρωω .. δεν τρελενομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️ Πως είστε; εγώ σήμερα πίσω δουλεια αλλά θα είμαι προσεκτική μάσκα συνέχεια, αντισηπτικά γιατί ακόμα είμαι μεταδοτική μην κολλήσω κανένα…

Καλημερα... εγω ειμαι δουλεια.. ειμαι καπως καλυτερα..πιο ηρεμη αλλα συνεχεια παω τουαλετα γιατι ολο κατι νοιωθω και τρεχω να δω τι ειναι.. θα μου γινει εμμονη στο τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε;;; εχθές είχαμε δυσάρεστα με την δουλειά του άντρα μου... Αλλά τι να κάνουμε θα προσαρμοστουμε..δουλεύει μόνο ο σύζυγος και του είπαν για περικοπές... Και αυτή την εποχή είναι αρκετά δύσκολα... 

@Raf123 αφού αισθάνεσαι καλύτερα να πας...

 

Εχθές κορίτσια δεν ξέρω έπεσα πολύ ψυχολογικά... Πάλι σκεφτόμουν τις παλινδρομες.. Ήρθε μέρα και ο άντρας μου καπάκι και από το άγχος μου πονούσε η πλάτη μου.... Είναι ένα πράγμα περιεργο.. Ενώ είμαι καλά ξαφνικά μπορεί να το σκεφτώ και να πέσω.. Προσπαθώ να κάνω σαν να μην έγιναν.. Αλλά δεν μπορώ... Μου έρχονται στο μυαλό...κλεινω τα μάτια και βλέπω τον υπερηχο με την καρδούλα του που χτυπούσε και μετά στη επόμενη επίσκεψη ξαφνικά σταματησε.. Και λέω τώρα θα το είχα αγκαλιά ε και τσακιζομαι...το έχετε ζήσει αυτό αρκετές... Πως τα ξεπερνάμε αυτά;;; δεν ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα.. τελεια νεα.. σε ευχαριστω πολυ.. μακαρι να ειναι ολα καλα και για μενα.. νοιωθεις οτι εχεις μπαλιτσα ή μονο εγω ειμαι παραξενη? τωρα εισαι 5+1? εγω σημερα ειμαι 5 ακριβως

 

 

Δεν νιώθω τίποτα η αλήθεια είναι. χθες που πήγαμε γιατρό ήμουν 5 και 1. Άρα κι εσύ αύριο που θα πας θα είσαι 5 και 1.  Αρα τα ίδια θα δείτε πάνω κάτω, ανάλογα με το πότε έγινε και η σύλληψη. Το μόνο που νιώθω είναι φούσκωμα στην κοιλιά δεν κλείνουν τα παντελόνια μου δεν ξέρω τι να φοράω στη δουλειά, πραγματικά. Και έχω άσπρα γαλακτώδη υγρά. 

@marinamanoulitsa όλα θα πάνε καλά αυτό σκέφτομαι κι εγώ! Και νιώθω ότι έχω και τη δική σας θετική ενέργεια να με συντροφεύει πια και σας ευχαριστώ! Παίρνουμε δύναμη η μια από την άλλη εδώ μέσα είναι απίστευτο το αίσθημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μπράβο ειδες όλα μια χαρά είναι!! Την επόμενη φορά θα ακούσεις κ καρδούλα 💓💓💓

Αχ δεν το πιστεύω! είμαι τόσο χαρούμενη! Ανυπομονώ για την καρδούλα! Θα μου στείλει και η @Nandia- τη ζώνη, θα τη φοράω και νιώθω ασφάλεια ότι όλα είναι καλά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε;;; εχθές είχαμε δυσάρεστα με την δουλειά του άντρα μου... Αλλά τι να κάνουμε θα προσαρμοστουμε..δουλεύει μόνο ο σύζυγος και του είπαν για περικοπές... Και αυτή την εποχή είναι αρκετά δύσκολα... 

@Raf123 αφού αισθάνεσαι καλύτερα να πας...

 

Εχθές κορίτσια δεν ξέρω έπεσα πολύ ψυχολογικά... Πάλι σκεφτόμουν τις παλινδρομες.. Ήρθε μέρα και ο άντρας μου καπάκι και από το άγχος μου πονούσε η πλάτη μου.... Είναι ένα πράγμα περιεργο.. Ενώ είμαι καλά ξαφνικά μπορεί να το σκεφτώ και να πέσω.. Προσπαθώ να κάνω σαν να μην έγιναν.. Αλλά δεν μπορώ... Μου έρχονται στο μυαλό...κλεινω τα μάτια και βλέπω τον υπερηχο με την καρδούλα του που χτυπούσε και μετά στη επόμενη επίσκεψη ξαφνικά σταματησε.. Και λέω τώρα θα το είχα αγκαλιά ε και τσακιζομαι...το έχετε ζήσει αυτό αρκετές... Πως τα ξεπερνάμε αυτά;;; δεν ξέρω.. 

περιγραφεις την δικη μου ψυχολογια.. δεν ξεχνιεται ποτε.. εγω θυμαμαι και την αποβολη του 2012.. θυμαμαι και τον υπερηχο και ολα ποσο μαλλον την περσινη που ηταν σαν σημερα... το θεμα ειναι να πεφτεις αλλα μετα να σηκωνεσαι.. ειναι φυσιολογικο να πεφτουμε.. ανθρωποι ειμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Δεν νιώθω τίποτα η αλήθεια είναι. χθες που πήγαμε γιατρό ήμουν 5 και 1. Άρα κι εσύ αύριο που θα πας θα είσαι 5 και 1.  Αρα τα ίδια θα δείτε πάνω κάτω, ανάλογα με το πότε έγινε και η σύλληψη. Το μόνο που νιώθω είναι φούσκωμα στην κοιλιά δεν κλείνουν τα παντελόνια μου δεν ξέρω τι να φοράω στη δουλειά, πραγματικά. Και έχω άσπρα γαλακτώδη υγρά. 

@marinamanoulitsa όλα θα πάνε καλά αυτό σκέφτομαι κι εγώ! Και νιώθω ότι έχω και τη δική σας θετική ενέργεια να με συντροφεύει πια και σας ευχαριστώ! Παίρνουμε δύναμη η μια από την άλλη εδώ μέσα είναι απίστευτο το αίσθημα! 

εγω χτες ειμουν με ανοικτο κουμπι χαχαχαχαχαχ σημερα εβαλα κολαν.. εγω εχω λιγα κιτρινοπα μαλλον και απο το νεσκαφε που πινω

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Αχ δεν το πιστεύω! είμαι τόσο χαρούμενη! Ανυπομονώ για την καρδούλα! Θα μου στείλει και η @Nandia- τη ζώνη, θα τη φοράω και νιώθω ασφάλεια ότι όλα είναι καλά :) 

σημερα θα παει ταχυδρομειο.. θα τον παρει ο κλητηρας τον φακελο αρα συντομα θα την εχεις κοντα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Τι κάνετε;;; εχθές είχαμε δυσάρεστα με την δουλειά του άντρα μου... Αλλά τι να κάνουμε θα προσαρμοστουμε..δουλεύει μόνο ο σύζυγος και του είπαν για περικοπές... Και αυτή την εποχή είναι αρκετά δύσκολα... 

@Raf123 αφού αισθάνεσαι καλύτερα να πας...

 

Εχθές κορίτσια δεν ξέρω έπεσα πολύ ψυχολογικά... Πάλι σκεφτόμουν τις παλινδρομες.. Ήρθε μέρα και ο άντρας μου καπάκι και από το άγχος μου πονούσε η πλάτη μου.... Είναι ένα πράγμα περιεργο.. Ενώ είμαι καλά ξαφνικά μπορεί να το σκεφτώ και να πέσω.. Προσπαθώ να κάνω σαν να μην έγιναν.. Αλλά δεν μπορώ... Μου έρχονται στο μυαλό...κλεινω τα μάτια και βλέπω τον υπερηχο με την καρδούλα του που χτυπούσε και μετά στη επόμενη επίσκεψη ξαφνικά σταματησε.. Και λέω τώρα θα το είχα αγκαλιά ε και τσακιζομαι...το έχετε ζήσει αυτό αρκετές... Πως τα ξεπερνάμε αυτά;;; δεν ξέρω.. 

Αχ κάθε φορά που βλέπω παιδιά στην ηλικία του γιου μου πέφτω. Και συναντώ και μαμάδες με μωρά αγκαλιά και σε κοιτάνε τα μωρά με ένα διαπεραστικο βλέμμα και λέω γιατί ρε γμτ. 

Πάντως αυτές τις μέρες μου έχουν πάει λίγο ανάποδα πολλά πράγματα. Ταυτόχρονα όμως πάνε και καλά και είναι ένα περίεργο τρενάκι συναισθημάτων και λες τώρα να χαρώ ή να στενάχωρηθω ; είναι ανάδρομος ο Ερμής και επιρεαζει πολύ ταύρους που είμαι εγώ και δίδυμους. Και αυτή η απότομη αλλαγή του καιρού επιρεαζει, εδώ φυσαγε όλο το βράδυ, άκουγες ένα βουητό και ο ουρανός φωτίζοταν από αστραπές αλλά σε εμάς δεν έβρεξε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...