Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ γενικά δεν αρρωστω εύκολα…ούτε κορονοιο που κόλλησα πιστευα ότι είχα χαχαχα εξάλλου ευτυχως το περασα χωρις συμπτώματα!! Αλλά μαλλον τώρα λόγο εγκυμοσύνης το ανοσοποιητικό δεν είναι ψηλά και για αυτό κόλλησα…ευτυχως δεν έκανα πυρετό…όλα καλά θα είναι υπομονή ως τη Δευτέρα!! 

και εγω γενικα δεν αρρωστω ευκολα αλλα στις εγκυμοσυνες μου εβγαινα νοκ αουτ... ηταν και χειμωνας οι πρωτοι μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κι εγώ πίνω πολύ συχνά βιταμίνη C και σπάνια αρρωσταίνω.. αυτό που κάνω συνήθως είναι να την βάζω σε ένα μπουκαλάκι και να την πίνω κατά τη διάρκεια της ημέρας, γιατί έχω διαβάσει ότι είναι υδατοδιαλυτή και φεύγει με τα ούρα, οπότε έτσι θα αυξήσω την απορρόφησή της από τον οργανισμό! Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, εσύ τα ξέρεις καλύτερα! Πάντως εκτός του ότι δεν αρρωσταίνω, έχω παρατηρήσει ότι και το δέρμα μου είναι πιο λαμπερό τις περιόδους που πίνω..! 

Ναι ναι κ εγώ έτσι έκανα όταν έπινα βιταμίνη C γιατί είχε μέσα κ ηλεκτρολύτες! Βοηθάει πολύ για το δέρμα οντως…εναι το νούμερο 1 αντιοξειδωτικό! Σωστά τα λες! Επειδή είναι υδατοδιαλυτη ο οργανισμός παίρνει όση θέλει! Αλλά όταν είσαι άρρωστος μπορείς να παρεις και 2&3000 μέσα στην ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ 
 

εμεινα σπίτι σήμερα! Θα πρέπει να πάρω τηλ κ τη γιατρο να μου δώσει χαρτί για την άδεια…μετά τον τελευταίο εμετο είμαι εντάξει βέβαια δεν έφαγα τίποτα μόνο κάτι φρυγανιές…τελικά δε χρειάστηκε να πάρω ούτε το χάπι είπα αν ξανά έχω εμετο να το πάρω! Μακάρι το σποράκι μου να είναι καλά και θα κάνω υπομονή άλλη μια εβδομάδα ως να το δω…

Ραφαέλα μου περαστικά σου! πάντως θα πρέπει να γίνεις περισσότερο αυστηρή με αυτά τα θέματα σιγά σιγά, επειδή οι φίλοι και οι συγγενής το παίρνουν πολύ χαλαρά το θέμα των ασθενειών όταν μια γυναίκα είναι έγκυος, και μετά που θα γεννήσεις επίσης.. Πολλοί ίσως να παρεξηγηθούν, αλλά προέχει εσύ και το μωράκι σου να είστε καλά! 

Στη θέση σου θα έφευγα τρέχοντας μόλις μου έλεγε ότι είναι άρρωστη, κι ας της κακοφαινόταν της φίλης σου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και εγω γενικα δεν αρρωστω ευκολα αλλα στις εγκυμοσυνες μου εβγαινα νοκ αουτ... ηταν και χειμωνας οι πρωτοι μηνες

Εγώ που πάω γιατρους μαθαίνω τι κυκλοφορεί έξω 🤣🤣 ως τώρα εκολλησα γαστρεντερίτιδα να δω τι άλλο θα μαζέψω! Εν το μεταξύ είχε ξεκινήσει από το Πάσχα και ακόμα έχουμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Ραφαέλα μου περαστικά σου! πάντως θα πρέπει να γίνεις περισσότερο αυστηρή με αυτά τα θέματα σιγά σιγά, επειδή οι φίλοι και οι συγγενής το παίρνουν πολύ χαλαρά το θέμα των ασθενειών όταν μια γυναίκα είναι έγκυος, και μετά που θα γεννήσεις επίσης.. Πολλοί ίσως να παρεξηγηθούν, αλλά προέχει εσύ και το μωράκι σου να είστε καλά! 

Στη θέση σου θα έφευγα τρέχοντας μόλις μου έλεγε ότι είναι άρρωστη, κι ας της κακοφαινόταν της φίλης σου χαχαχα

Χαχαχα να σου πω γενικά έχω να αρρωστήσω από τον καιρό που πήγαινε ο αδερφος μου ο μικρός νηπιαγωγείο φαντάσου 🤣🤣🤣🤣 κ δεν το πήρα τόσο σοβαρά ότι θα με κολλήσει γιατί μου είπε ότι πριν 2-3 ημερες ήταν άρρωστη με εμετούς & ευκοιλιοτητα! Κ της λεω γαστρεντερίτιδα μάλλον γιατί κυκλοφορεί πολύ έξω…δεν ήξερε ότι ήμουν εγκυος δεν της το είπα! Είπαμε να περάσει κ η αυχενική κ να το πούμε…εξάλλου μετά θα φαίνεται 😂😂

 αλλά εχεις δίκιο!! Όταν ήταν άρρωστος ο ανιψιός μου κ το ήξερα δεν πήγα κοντά του να τον δω…ή όταν ήταν η γιαγιά μ άρρωστη πήγα με διπλή μάσκα να τη δω κ έφυγα χωρις να τη φιλήσω να κάτσω δίπλα της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα.. ναι φυσικά.. δεν θα αρνηθουν την ευλογία της Αγίας σε κανένα 

 

Εγω σου λέω θα έρθει το σπορακι σύντομα.. έχετε την ευλογία της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου 

μακαρι κοριτσι μου!!! η Αγια μπορει να μας βοηθησει και με αλλο τροπο. εχει βοηθησει πολλα ζευγαρια και στο σταδιο της εξωσωματικης!! οπως και να εχει παιρνω πολλη δυναμη και ελπιδα απο εκεινη. ειτε ερθει φυσιολογικα ειτε με υποβοηθουμενη, ευχομαι να κανει το θαυμα της!!!!!🙏🙏❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Συμφωνώ συνεχίστε έτσι ως τον γάμο σας και ισως να έρθει ❤️❤️❤️ Αν όχι έχετε επιλογές να διαλέξετε ❤️❤️❤️ 

❤️❤️❤️ μιλησε και ο αντρας μου με τον ασβεστη χθες και του ειπε ας παμε πρωτα με αγωγη και μετα να δουμε αν θα κανουμε επεμβαση... ραφαελα μου εσεις ποιες βιταμινες πηρατε; ο αντρας σου δλδ... δεν ξερω αν θα συνεχισουμε με androferti. θα κοιταξω να βρω καποιες με τα ιδια συστατικα και πιο οικονομικες γτ δεν μας παιρνει. τωρα με τα εξοδα του γαμου μαζευονται πολλα....🤑

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ 
 

εμεινα σπίτι σήμερα! Θα πρέπει να πάρω τηλ κ τη γιατρο να μου δώσει χαρτί για την άδεια…μετά τον τελευταίο εμετο είμαι εντάξει βέβαια δεν έφαγα τίποτα μόνο κάτι φρυγανιές…τελικά δε χρειάστηκε να πάρω ούτε το χάπι είπα αν ξανά έχω εμετο να το πάρω! Μακάρι το σποράκι μου να είναι καλά και θα κάνω υπομονή άλλη μια εβδομάδα ως να το δω…

τελεια ραφαελα μου!!!😀😀 πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!! σιδερενια!!! το σπορακι θα ειναι σουπερ!!! υπομονη λιγες μερουλες και θα το δεις!!!!❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα Αντωνια μου.. εγώ στη θέση σας θα πρότεινα στον άντρα μου να συνεχίσει με βιταμίνες και πολύ καλή διατροφή για 3 μήνες και θα ξανά έκανε εξετάσεις τότε να δούμε κατά πόσο δούλεψε! Έπειτα θα παίρναμε και μια 2η γνώμη. Γενικά το χειρουργείο κατά τη γνώμη μου, να το ψαξετε πολύ και να το αφήσετε σαν τελευταία επιλογή. Άλλωστε το σπερμα είναι πολύ καλό κατά τα άλλα... 

Δεν ξέρω αν καπνίζει ο αντρας σου, αν ναι ισως θα έπρεπε να το κόψει.. Το λέω αυτό, γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω σε κάποιον γιατρό, το πρώτο πράγμα που με ρωτάνε είναι αν καπνίζω. Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικός παράγοντας.. 

Από άποψη βιταμινών, θα σας πρότεινα να πάρετε αναβράζοντα δισκία βιταμίνης C 1000mg. Είναι φθηνή επιλογή (6€-8€ περιπου η διπλη συσκευασία απο ηλεκτρονικό φαρμακειο), και κάνει πολύ καλό γενικότερα στα κύτταρα μας, (εχει αντιοξειδωτικη δραση), και στην γονιμοτητα https://fertilovit.gr/vitamini-c-gia-ti-gonimotita/. Θα μπορούσατε να προσθέσετε κι αυτή στις βιταμίνες που θα σας δώσει ο ειδικός, ακόμα κι αν δε σας την προτείνει. Κακό δε θα σας κάνει σε καμία περίπτωση..

καλημερα κοριτσι μου!!!! δεν εχω λογια για τη βοηθεια και τις συμβουλες σου!!!! Ευχαριστω απο καρδιας!!!!❤️❤️❤️ ευτυχως ουτε εγω ουτε ο αντρας μου καπνιζουμε... γυμναζομαστε και οι 2 2-3 φορες την εβδομαδα (γτ και για την ασκηση μας λενε ολοι) και χθες μου ηρθε με μια τεραστια λιστα του τι πρεπει να τρωει... φουλ φρουτα (ειδικα κερασια, φραουλες, ροδι, πορτοκαλια - βιταμινη c) και λευκο κρεας, πρασινη σαλατα, ντοματα, αυγα, ξηρους καρπους και 1 ποτηρι τη μερα κοκκινο κρασι... το εχει παρει πολυ υπευθυνα και πιστεω θα τα εφαρμοσει! θα παρουμε και τις βιταμινες μας και ας γινει οτι θελει ο θεος.....🙏

εσεις κοριτσι μου σε τι φαση ειστε;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Είδες κορίτσι μου;;;; είδες;;;; άρα δεν είναι κάτι τόσο τραγικό όσο φανταζόσουν... Εγώ πιστεύω θα τα καταφέρετε σύντομα😃😄😃😄 και από ότι βλέπεις η διαίσθηση μου βγαίνει αληθινή.... Κάντε αυτά που σας είπε και θα έρθει σύντομα με την Βοήθεια ΤΟΥ Θεού 

κοριτσι μου γλυκο!!! με γεμιζεις αισιοδοξια!!!! ποση θετικη ενεργεια κουβαλας;;;!! θετικα vibes only!!!!!!❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κάνετε;;;; εγώ μπήκα κιόλας στις γονιμες ημέρες, 1η ημέρα γόνιμη βάσει ημερολογίου... Έτσι με βγάζει το κινητό... 🥳😜

Δεν θα πιστεύετε διάλογο με τον άντρα μου το πρωί... "επιτέλους του λέω θα γίνει κάτι;;;;" (σεξουαλικο) γιατί είναι down τελευταία..  

Και τι μου απαντάει;;; "γιατί είσαι κοντά στην ημέρα ωορρηξίας;;;;"🙄🙄🙄🙄🙄🙄 ντιουνννν...λεω από μέσα μου... Όταν τον έλεγα έχω ωορρηξία μου έλεγε ωωχ δεν μπορώ πάλι με. Πρόγραμμα και τώρα μου λέει το αντίθετο;;;; δεν πάμε καλά χαχαχχαχαψαα

Και του λέω όχι αλλά γενικά θελωωωωω τι να κάνουμε τώρα;;; μόνο κοντά στην ημέρα ωορρηξίας θα κάνουμε;;; 🤣🤣 μα λέει θέλω να κρατήσω δυνάμεις για εκείνες τις τρεις ημέρες.. 

Οκ σήμερα τα είδα όλα 🤣🤣🤣🤣

θεος ο αντρας σου!!!!!!!😆😆😆😆 παντως ο λυμπεροπουλος μου ειπε τις γονιμες μερες να εχουμε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ επαφες!!!

 

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2μου όταν έρθετε Κύπρο θα σας δώσω CoQ10 αν δεν έχετε κ αντέχετε μέχρι τον Ιούνιο μην πάρετε να ξοδευτείτε έχω παρά πολλά στο σπίτι δείγματα για τους γιατρους!! Θα σας δώσω 2 που θα σας πάει 8 μηνες!! 

ρε ραφαελα μου.........💘💘💘 συγκινουμαι απλα... ευχαριστω και μονο για τη σκεψη!!!!🤗🤗

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κι εγώ πίνω πολύ συχνά βιταμίνη C και σπάνια αρρωσταίνω.. αυτό που κάνω συνήθως είναι να την βάζω σε ένα μπουκαλάκι και να την πίνω κατά τη διάρκεια της ημέρας, γιατί έχω διαβάσει ότι είναι υδατοδιαλυτή και φεύγει με τα ούρα, οπότε έτσι θα αυξήσω την απορρόφησή της από τον οργανισμό! Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, εσύ τα ξέρεις καλύτερα! Πάντως εκτός του ότι δεν αρρωσταίνω, έχω παρατηρήσει ότι και το δέρμα μου είναι πιο λαμπερό τις περιόδους που πίνω..! 

κοριτσια, εμεις που πινουμε καθε μερα φρεσκο χυμο πορτοκαλι, παιρνουμε την ενδεδειγμενη ημερησια δοση;;; η αν παιρνουμεκαι συμπληρωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Να εχετε μια ομορφη Τεταρτη!!!!! ❤️❤️❤️

Εχω ενα ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ νεο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉 κ δεν αφορα σε εγκυμοσυνη..... 

Ο αντρας μου επιτελους θα αλλαξει βαρδια!!!!! Πήρε προαγωγη καποιος απο τους εργατες του (ειχε προτεινει 2 γι αυτη τη θεση και επελεξαν 1 εξ αυτων) και πλεον θα ειναι εναλλαξ πρωι και βραδυ!! μια εβδομαδα πρωι και την επομενη βραδυ!!!!! πεταω απο χαραααα!!!!!!!! επιτελους!!!! θα τον χαιρομαι και θα τον βλεπω!! θα οργανωσουμε με ησυχια το γαμο μας, θα κανουμε τις βολτες μας!!!!! ποση χαρααα!!!!!!😁😁😁😁👫👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍💋‍👨[smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Να εχετε μια ομορφη Τεταρτη!!!!! ❤️❤️❤️

Εχω ενα ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ νεο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉 κ δεν αφορα σε εγκυμοσυνη..... 

Ο αντρας μου επιτελους θα αλλαξει βαρδια!!!!! Πήρε προαγωγη καποιος απο τους εργατες του (ειχε προτεινει 2 γι αυτη τη θεση και επελεξαν 1 εξ αυτων) και πλεον θα ειναι εναλλαξ πρωι και βραδυ!! μια εβδομαδα πρωι και την επομενη βραδυ!!!!! πεταω απο χαραααα!!!!!!!! επιτελους!!!! θα τον χαιρομαι και θα τον βλεπω!! θα οργανωσουμε με ησυχια το γαμο μας, θα κανουμε τις βολτες μας!!!!! ποση χαρααα!!!!!!😁😁😁😁👫👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍💋‍👨[smilie=hello2.gif]

είδες? ενα ενα ερχονται τα ευχαριστα.. ολα θα γινουν σιγα σιγα.. οπως ειπες η αγια ειρηνη θα σας βοηθησει με οποιον τροπο.. τωρα θα εισαστε και πιο ηρεμοι και θα χορτασετε ο ενας τον αλλον💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!! Να εχετε μια ομορφη Τεταρτη!!!!! ❤️❤️❤️

Εχω ενα ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ νεο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉 κ δεν αφορα σε εγκυμοσυνη..... 

Ο αντρας μου επιτελους θα αλλαξει βαρδια!!!!! Πήρε προαγωγη καποιος απο τους εργατες του (ειχε προτεινει 2 γι αυτη τη θεση και επελεξαν 1 εξ αυτων) και πλεον θα ειναι εναλλαξ πρωι και βραδυ!! μια εβδομαδα πρωι και την επομενη βραδυ!!!!! πεταω απο χαραααα!!!!!!!! επιτελους!!!! θα τον χαιρομαι και θα τον βλεπω!! θα οργανωσουμε με ησυχια το γαμο μας, θα κανουμε τις βολτες μας!!!!! ποση χαρααα!!!!!!😁😁😁😁👫👩‍❤️‍👨👩‍❤️‍💋‍👨[smilie=hello2.gif]

Ααα μπράβο τέλεια!! Κορίτσι μου ένα ένα! Βάλτε τα στη σειρά και θα έρθει στην κατάλληλη ώρα! Κ εμένα μ το έλεγαν κ ελεγα βλακείες λένε αλλά τελικά εκεί που αποφάσισα ότι δεν θα τρελαθώ κιολας ας ασχοληθούμε με τον γάμο μας κ βλέπουμε μετά τι θα κάνουμε! Αλλά νομίζω όλα έπαιξαν ρολο κ οι βιταμίνες, κ η προλακτινη κ η διατροφή…ο άντρας μ δεν έκανε γυμναστική βέβαια γιατί δεν είχε χρόνο αλλά τουλάχιστον η διατροφή βελτιώθηκε αν κ τα βραδιά πολλες φορες έτρωγε πατατάκια (να μη το σχολιάσω 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!!! δεν εχω λογια για τη βοηθεια και τις συμβουλες σου!!!! Ευχαριστω απο καρδιας!!!!❤️❤️❤️ ευτυχως ουτε εγω ουτε ο αντρας μου καπνιζουμε... γυμναζομαστε και οι 2 2-3 φορες την εβδομαδα (γτ και για την ασκηση μας λενε ολοι) και χθες μου ηρθε με μια τεραστια λιστα του τι πρεπει να τρωει... φουλ φρουτα (ειδικα κερασια, φραουλες, ροδι, πορτοκαλια - βιταμινη c) και λευκο κρεας, πρασινη σαλατα, ντοματα, αυγα, ξηρους καρπους και 1 ποτηρι τη μερα κοκκινο κρασι... το εχει παρει πολυ υπευθυνα και πιστεω θα τα εφαρμοσει! θα παρουμε και τις βιταμινες μας και ας γινει οτι θελει ο θεος.....🙏

εσεις κοριτσι μου σε τι φαση ειστε;;

 

Εμείς περιμένουμε τις γόνιμες μέρες.. προσπαθούμε ένα χρόνο κι ακόμα τίποτα.. Είμαι όμως πολύ αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουμε σύντομα! τον επόμενο μήνα αν αδιαθετήσω θα πάω κι εγώ για εξετάσεις αίματος να δούμε που βρίσκομαι.. την τελευταία φορά που έκανα ήμουν οκ.. 

Ανέκαθεν προσέχουμε πολύ τη διατροφή μας και γυμναζόμαστε.. θεωρώ πως είναι θέμα τύχης, συγχρονισμού και άγχους! Θα έρθει που θα πάει βρε κορίτσια! Τώρα που καλοκαιριάζει και θα χαλαρώσουμε με τα μπάνια μας, θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 @Nandia- @Antonia2 είδατε;;; πες πες σαν τα παιδιά μαθαίνουν και οι αντρες τι εστι γονιμες ημέρες αχαχαχαχαχχαχχαχααχαχχαα μεγάλα παιδιά είναι πραγματικά

@Antonia2 χαίρομαι πολυυυυυ για εσένα αντε ένα ένα τα καλά νέα έρχονται😊

@Nandia- αντε καλή αρχή πάλι στη δουλειά... Ολα καλά θα πάνε.. 😚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

❤️❤️ μιλησε και ο αντρας μου με τον ασβεστη χθες και του ειπε ας παμε πρωτα με αγωγη και μετα να δουμε αν θα κανουμε επεμβαση... ραφαελα μου εσεις ποιες βιταμινες πηρατε; ο αντρας σου δλδ... δεν ξερω αν θα συνεχισουμε με androferti. θα κοιταξω να βρω καποιες με τα ιδια συστατικα και πιο οικονομικες γτ δεν μας παιρνει. τωρα με τα εξοδα του γαμου μαζευονται πολλα....🤑

Ο αντρας μου για 3 μηνες έπαιρνε τις vitabiotic well man conception ( αν θες να ζητήσω δείγματα από τη συνάδελφο κ να σου φερω για να τις δοκιμάσετε) + q10 + vitamin C με ηλεκτρολυτες γιατί του έδινε ενέργεια μ έλεγε μετά το μεσημεριανό που όλοι μας θελουμε να πάμε για ύπνο αλλά δυστυχως πάμε δουλεια 😂😂 

οταν πήγα στην καινούργια γιατρο μ είπε για εμένα βασικά να πάρω καποιες αλλες που έχουν μέσα DHEA κ έχει αντίστοιχες κ για τον άντρα κ μου είπε να πάρετε αυτες είναι λίγο πιο δυνατές από τις pregnant care κ οντως επειδή της μελέτησα είναι πιο τούμπανο! Αλλά είναι πιο ακριβές…είναι cybele origin για άντρα μπορείς να τη ψάξεις στο Ίντερνετ! Εγώ θα σου δώσω τις δικές μου όταν έρθεις! Σίγουρα όλα βοήθησαν είναι πολυπαραγοντικο το θέμα γονιμότητα ακόμα κ η σαλπιγγογραφια θεωρώ βοήθησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια, εμεις που πινουμε καθε μερα φρεσκο χυμο πορτοκαλι, παιρνουμε την ενδεδειγμενη ημερησια δοση;;; η αν παιρνουμεκαι συμπληρωμα;

Νομίζω ο άντρας σου καλύτερα να πάρει κ ένα συμπλήρωμα βιταμίνη C

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Raf123 @Nandia- @Antonia2 είδατε;;; πες πες σαν τα παιδιά μαθαίνουν και οι αντρες τι εστι γονιμες ημέρες αχαχαχαχαχχαχχαχααχαχχαα μεγάλα παιδιά είναι πραγματικά

@Antonia2 χαίρομαι πολυυυυυ για εσένα αντε ένα ένα τα καλά νέα έρχονται😊

@Nandia- αντε καλή αρχή πάλι στη δουλειά... Ολα καλά θα πάνε.. 😚

εγω λεω παντα οι αντρες μεχρι τα 5 μεγαλωνουν.. μετα απλα ψηλώνουν χαχαχαχχαχααχαχαχα

σε ευχαριστω αν και φοβαμαι λιγο αλλα οκ δεν μπορω να καθομαι σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 τις cybele origin τις πιναμε και εμεις και οι δυο... μολις τελειωσαν εμεινα εγκυος.. βεβαια εμενα εκανε το θαυμα της η αγια ειρηνη αλλα κατι θα βοηθησαν και αυτες.. οντως τουρπο βιταμινες ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εγω λεω παντα οι αντρες μεχρι τα 5 μεγαλωνουν.. μετα απλα ψηλώνουν χαχαχαχχαχααχαχαχα

σε ευχαριστω αν και φοβαμαι λιγο αλλα οκ δεν μπορω να καθομαι σπιτι

Όταν είσαι καλά Ναντι μου καλά είναι να δουλεύεις! Εγώ νόμιζα ότι μόνο 3 μέρες μπορείς να έχεις αναρρωτική τον χρόνο κ ότι της πήρα όταν είχα κοβιντ! Κ δεν θέλω να παιρνω άδεια από την άδεια μου γιατι δεν έχω πολλες κ σίγουρα τις θέλω για τον γάμο…δεν ξέρω τι ισχύει αύριο που θα πάω δουλεια θα ρωτήσω γιατί μ κάνει ο μάνατζερ μ να φέρεις χαρτί για αναρρωτική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Όταν είσαι καλά Ναντι μου καλά είναι να δουλεύεις! Εγώ νόμιζα ότι μόνο 3 μέρες μπορείς να έχεις αναρρωτική τον χρόνο κ ότι της πήρα όταν είχα κοβιντ! Κ δεν θέλω να παιρνω άδεια από την άδεια μου γιατι δεν έχω πολλες κ σίγουρα τις θέλω για τον γάμο…δεν ξέρω τι ισχύει αύριο που θα δουλεια θα ρωτήσω 

νομιζω 3 μερες ειναι λιγες για αναρρωτικη αλλα δεν ξερω τι παιζει στον ιδιωτικο τομεα.. ευτυχως εγω δεν εχω θεμα με τις αδειες.. και εγω προτιμω να δουλευω αλλα φοβαμαι λιγο αν και ειναι λαθος .. σημερα δεν με ποναει και πολυ το στηθος αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι.. παρασκευη θα παω στη γιατρο και ελπιζω να φωλιασε το σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

νομιζω 3 μερες ειναι λιγες για αναρρωτικη αλλα δεν ξερω τι παιζει στον ιδιωτικο τομεα.. ευτυχως εγω δεν εχω θεμα με τις αδειες.. και εγω προτιμω να δουλευω αλλα φοβαμαι λιγο αν και ειναι λαθος .. σημερα δεν με ποναει και πολυ το στηθος αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι.. παρασκευη θα παω στη γιατρο και ελπιζω να φωλιασε το σπορακι

Δεν ξέρω τι ισχύει γιατί η αλήθεια ποτέ δεν χρειάστηκε να πάρω αναρρωτική άδεια…κ εμένα φαίνεται λίγο αλλά τουτες οι νομοθεσίες είναι ότι να ναι όποτε μπορώ να πιστέψω Ότι είναι κ μόνο 3 χαχαχα εμεις έχουμε 15 μερες αναγκαστική άδεια τον Αύγουστο όποτε μένουν ακόμα 5 κ ότι έχω που τον προηγούμενο χρόνο. Κ η αλήθεια δεν έχω πολλες που τον προηγούμενο νομίζω 2 ή 3! Κ λεω μια χαρά με φτάνουν για το γάμο…

Σήμερα ούτε εγώ έχω σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από τα υγρά, το στήθος μου είναι πρησμένο, εχτες είχα κάποια τραβήγματα σήμερα τίποτε…ελπίζω την Δευτέρα να ακούσω καρδούλα ξανά!! Μια χαρά έχει γαντζωθεί μην αγχώνεσαι! Το θαυματακι σου είναι εκεί  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

είδες? ενα ενα ερχονται τα ευχαριστα.. ολα θα γινουν σιγα σιγα.. οπως ειπες η αγια ειρηνη θα σας βοηθησει με οποιον τροπο.. τωρα θα εισαστε και πιο ηρεμοι και θα χορτασετε ο ενας τον αλλον💖

αχ ναι!!!! καταχαρηκαμε και οι δυο! 😁😁 εσυ μαναρι μου πως εισαι;; στη δουλεια ολα καλα; οσο ελειπες εκαναν το δικο σου ποστο;

αντε εφτασε τεταρτη και παρασκευη πας γυναικολογο ε;;;;🎉🎉

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο τέλεια!! Κορίτσι μου ένα ένα! Βάλτε τα στη σειρά και θα έρθει στην κατάλληλη ώρα! Κ εμένα μ το έλεγαν κ ελεγα βλακείες λένε αλλά τελικά εκεί που αποφάσισα ότι δεν θα τρελαθώ κιολας ας ασχοληθούμε με τον γάμο μας κ βλέπουμε μετά τι θα κάνουμε! Αλλά νομίζω όλα έπαιξαν ρολο κ οι βιταμίνες, κ η προλακτινη κ η διατροφή…ο άντρας μ δεν έκανε γυμναστική βέβαια γιατί δεν είχε χρόνο αλλά τουλάχιστον η διατροφή βελτιώθηκε αν κ τα βραδιά πολλες φορες έτρωγε πατατάκια (να μη το σχολιάσω 🤣🤣🤣

κλαιω και δεν εχω και αντιδρασεις!!!!😆😆😆

στις πριν 33 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Εμείς περιμένουμε τις γόνιμες μέρες.. προσπαθούμε ένα χρόνο κι ακόμα τίποτα.. Είμαι όμως πολύ αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρουμε σύντομα! τον επόμενο μήνα αν αδιαθετήσω θα πάω κι εγώ για εξετάσεις αίματος να δούμε που βρίσκομαι.. την τελευταία φορά που έκανα ήμουν οκ.. 

Ανέκαθεν προσέχουμε πολύ τη διατροφή μας και γυμναζόμαστε.. θεωρώ πως είναι θέμα τύχης, συγχρονισμού και άγχους! Θα έρθει που θα πάει βρε κορίτσια! Τώρα που καλοκαιριάζει και θα χαλαρώσουμε με τα μπάνια μας, θα έρθει!

ναι κοριτσι μου!! ειστε πολυ κοντα!!!! 

συγγνωμη που σε ρωταω, ο αντρας σου εχει εξεταστει;;

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ο αντρας μου για 3 μηνες έπαιρνε τις

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Νομίζω ο άντρας σου καλύτερα να πάρει κ ένα συμπλήρωμα βιταμίνη C

( αν θες να ζητήσω δείγματα από τη συνάδελφο κ να σου φερω για να τις δοκιμάσετε) + q10 + vitamin C με ηλεκτρολυτες γιατί του έδινε ενέργεια μ έλεγε μετά το μεσημεριανό που όλοι μας θελουμε να πάμε για ύπνο αλλά δυστυχως πάμε δουλεια 😂😂 

οταν πήγα στην καινούργια γιατρο μ είπε για εμένα βασικά να πάρω καποιες αλλες που έχουν μέσα DHEA κ έχει αντίστοιχες κ για τον άντρα κ μου είπε να πάρετε αυτες είναι λίγο πιο δυνατές από τις pregnant care κ οντως επειδή της μελέτησα είναι πιο τούμπανο! Αλλά είναι πιο ακριβές…είναι cybele origin για άντρα μπορείς να τη ψάξεις στο Ίντερνετ! Εγώ θα σου δώσω τις δικές μου όταν έρθεις! Σίγουρα όλα βοήθησαν είναι πολυπαραγοντικο το θέμα γονιμότητα ακόμα κ η σαλπιγγογραφια θεωρώ βοήθησε 

ευχαριστω ραφαελα μου για ολη τη βοηθεια!!!!!!! η σκεψη σου με συγκινει!!!

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Νομίζω ο άντρας σου καλύτερα να πάρει κ ένα συμπλήρωμα βιταμίνη C

τελεια!!! θα παρουμε και το συμπληρωμα!!!!!😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

εγω λεω παντα οι αντρες μεχρι τα 5 μεγαλωνουν.. μετα απλα ψηλώνουν χαχαχαχχαχααχαχαχα

σε ευχαριστω αν και φοβαμαι λιγο αλλα οκ δεν μπορω να καθομαι σπιτι

😆😆😆 ετσι ειναι!!!!!

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

@Antonia2 τις cybele origin τις πιναμε και εμεις και οι δυο... μολις τελειωσαν εμεινα εγκυος.. βεβαια εμενα εκανε το θαυμα της η αγια ειρηνη αλλα κατι θα βοηθησαν και αυτες.. οντως τουρπο βιταμινες ειναι

κοριτσια μου γτ βρισκω μονο τις γυναικειες;; δεν κοιταω καλα μαλλον... αν εχετε λινκ καντε το μια επισυναψη.... Ευχαριστω!!!!❤️

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Συμφωνώ κι εγώ @Antonia2

τελεια!! θα παραγγειλουμε!!!👍👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 ναι και ήταν πολύ καλός..! δεν έχουμε κάνει βέβαια τις πιο εξειδικευμένες που κάνατε εσείς.. έχουν κι ένα Χ κόστος.. ίσως αργότερα, αν δούμε ότι δεν έρχεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

@Antonia2 ναι και ήταν πολύ καλός..! δεν έχουμε κάνει βέβαια τις πιο εξειδικευμένες που κάνατε εσείς.. έχουν κι ένα Χ κόστος.. ίσως αργότερα, αν δούμε ότι δεν έρχεται.. 

ενταξει κοριτσι μου! εγω το ανεφερα (και συγγνωμη αν γινομαι αδιακριτη) γιατι ειναι ενας σημαντικος παραγοντας... ειδες εμας το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση πολυ κακη.. οποτε εχουμε δρομο μπροστα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν ξέρω τι ισχύει γιατί η αλήθεια ποτέ δεν χρειάστηκε να πάρω αναρρωτική άδεια…κ εμένα φαίνεται λίγο αλλά τουτες οι νομοθεσίες είναι ότι να ναι όποτε μπορώ να πιστέψω Ότι είναι κ μόνο 3 χαχαχα εμεις έχουμε 15 μερες αναγκαστική άδεια τον Αύγουστο όποτε μένουν ακόμα 5 κ ότι έχω που τον προηγούμενο χρόνο. Κ η αλήθεια δεν έχω πολλες που τον προηγούμενο νομίζω 2 ή 3! Κ λεω μια χαρά με φτάνουν για το γάμο…

Σήμερα ούτε εγώ έχω σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από τα υγρά, το στήθος μου είναι πρησμένο, εχτες είχα κάποια τραβήγματα σήμερα τίποτε…ελπίζω την Δευτέρα να ακούσω καρδούλα ξανά!! Μια χαρά έχει γαντζωθεί μην αγχώνεσαι! Το θαυματακι σου είναι εκεί  

Μην ακούω χαζα.. Ελπίζω να ακούσω ξανά!!! Φυσικά και θα ακούσεις και θα το δεις και πιο μεγάλο 🥰🥰🥰🥰🥰

@Nandia- και εσυ θα το δεις το σποράκι σου 🥰😚🥰🙏 αντε αντε κοντεύει η Παρασκευή  και εγώ να δω τι θα με πει.. Ίδια ημέρα θα πάμε γυναικολόγο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...