Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Έχω πάει στο κατ προ κοβιντ και δεν περίμενα τόσο.. πέρασα σχετικά γρήγορα.. δηλαδή μέσα σε 1.5 ώρα είχα περάσει κι από τα ταμεία κι από τον γιατρό.. 

Μπράβο ρε θηρίο σε 1.5 ώρα; και από το ακτινολογικό;; Εγώ η μόνη φορά που δεν έκλεισα 5ωρο στο κατ ήταν όταν είχαμε πάει με τον άντρα μου την αδελφή μου τη μικρή και αυτό γιατί τα παιδιά έχουν προτερεοτητα και μας πέρασαν αμέσως γιατί κατά τα άλλα έχω πολλή πικρή εμπειρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μπράβο ρε θηρίο σε 1.5 ώρα; και από το ακτινολογικό;; Εγώ η μόνη φορά που δεν έκλεισα 5ωρο στο κατ ήταν όταν είχαμε πάει με τον άντρα μου την αδελφή μου τη μικρή και αυτό γιατί τα παιδιά έχουν προτερεοτητα και μας πέρασαν αμέσως γιατί κατά τα άλλα έχω πολλή πικρή εμπειρία

Όχι όχι δεν πέρασα από ακτινολογικό.  Πλήρωσα στο ταμείο, πήρα την καρτέλα μου και πήγα στον γιατρό.. εκει ηταν αλλος ένας ή δύο πριν απο μενα. οπότε πέρασα γρήγορα..

5 ώρες είναι πολύ..! Μήπως έπεσες σε δύσκολη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά.. φάρμακα μπορείς να πιεις μόνο όσα είναι συμβατά και αυτά θα τσ ψάχνεις στο e-lactancia.. βάζεις το όνομα του φαρμάκου και σου βγάζει πόσο ρίσκο ειναι

 

Να στείλεις γράμμα στο μοναστήρι της αγιας ειρήνης Χρυσοβαλάντου και να ζητήσεις να σου στείλουν μήλο και λαδακι.. σου βάζω την διεύθυνση νομίζω κάπου έχω κσι το τηλ του μοναστηριου

Καλύτερα στείλε το συστημένο 

Screenshot_20220507-212634_Facebook.jpg

Ευχαριστω  κοπέλα μου !! Εάν στείλω μια φίλη  μου που μενει Αθήνα να τα πάρει για μένα θα τα δώσουν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! ❤️

Σας διαβάζω εδώ και αρκετούς μήνες και η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολύ θάρρος και κουράγιο ειδικά όταν κάποια κοπέλα μένει έγκυος. Είπα λοιπόν να γίνω και εγώ μέλος στην υπέροχη αυτή ομάδα. 

Η ιστορία μου είναι η εξής: Με τον άντρα μου έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες από τον Δεκέμβριο του '20. Κάθε φορά όμως που μου ερχόταν περίοδο στεναχωριομουν πάρα πολύ. Το είχα στο μυαλό μου σαν μια εύκολη διαδικασία και πίστευα ότι θα μείνω γρήγορα έγκυος. Τον Δεκέμβρη του '21 πηγα στον γυναικολόγο μου για τον ετήσιο έλεγχο και για να μιλήσουμε για ποιον λόγο μετά από έναν χρόνο προσπαθειών δεν εμένα έγκυος. Μου βρήκε ότι είχα κύστη στην ωοθήκη που ήταν εξωμήτρια και ίσως αυτός ήταν ο λόγος που δεν έμενα έγκυος τόσους μήνες. Σύμφωνα με το μέγεθος της πρέπει να την είχα τουλάχιστον ένα 6μηνο. Έκανα λαπαροσκόπηση τον Φεβρουάριο και την αφαίρεσα. Επίσης έκανε και ο άντρας μου εξετάσεις και βρέθηκε πρόβλημα με την κινητικότητα του σπέρματος. Ο ουρολόγος του έδωσε μια τρίμηνη θεραπεία. Τώρα έχει περάσει το τρίμηνο και ειμαι πλέον αρκετά αισιόδοξη ότι θα γίνει γρήγορα το θαύμα και σε εμάς. Βέβαια περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Όχι όχι δεν πέρασα από ακτινολογικό.  Πλήρωσα στο ταμείο, πήρα την καρτέλα μου και πήγα στον γιατρό.. εκει ηταν αλλος ένας ή δύο πριν απο μενα. οπότε πέρασα γρήγορα..

5 ώρες είναι πολύ..! Μήπως έπεσες σε δύσκολη μέρα!

Εμ εκεί είναι το θέμα ότι εγώ πρέπει να κάνω και ακτινογραφία.. Όταν πρέπει να περάσεις από το ακτινολογικό του κατ σε δύσκολη μέρα οι 5 ώρες είναι λεπτομερεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Να έχεις πίστη και να προσεύχεσαι.. σε μένα έκανε το θαύμα τής η Αγία Ειρήνη 

Screenshot_20220414-211803_Facebook.png

Σε υπέρ ευχαριστω ! Μακάρι ! Προσεύχομαι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια μου πως είστε ;;;; Να σας ρωτήσω κάτι … νομίζω την ναντια διάβασα κάποια στιγμή που μπορεί  να γνωρίζει η οποια ξέρει ας μ απαντήσει ! Πως μπορώ να αποκτήσω το μήλο και την Αγία ζώνη της Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου;;;; Μενω Αγγλία και θα κατέβω το καλοκαίρι αλλά μενω μακριά από την Αθήνα … δεν ξέρω πως μπορώ να τα βρω … είναι η τελευταία μου ελπίδα πριν ξεκινησω να ψάχνω για εξωσωματική …. 

Κοριτσι μου μενω πολυ κοντα στο μοναστηρι της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου. Θες να μου στειλεις σε πμ τη διευθυνση σου; κ θα σου στειλω μηλο και τη ζωνη. ❤ ευχομαι να κανει κ σ εσενα το θαυμα Της η Αγια!!!🙏🙏🙏🙏🙏 απλα θα στα στειλω απο βδομαδα γτ ειναι ανοιχτο μεχρι τις 5 και σχολαω 6-7 το απογευμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Ευχαριστω  κοπέλα μου !! Εάν στείλω μια φίλη  μου που μενει Αθήνα να τα πάρει για μένα θα τα δώσουν ;

Κι αυτο γινεται κοριτσι μου... εγω να φαβταστεις ζητησα για τη νυφη μου που εινσι ηδη εγκυος και για τα κοριτσια μας στην κυπρο (να τους τα παω τον ιουνιο). Κ μου εδωσαν αρκετα παραπανω μηλα.. ζωνη δεν εχω οποτε αν θες παω να σου παρω και θα στα στειλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Σου έχω στείλε pm Αντωνία καλημερα ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Ευχαριστω  κοπέλα μου !! Εάν στείλω μια φίλη  μου που μενει Αθήνα να τα πάρει για μένα θα τα δώσουν ;

Καλημέρα.. ναι φυσικά.. δεν θα αρνηθουν την ευλογία της Αγίας σε κανένα 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Εγω σου λέω θα έρθει το σπορακι σύντομα.. έχετε την ευλογία της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Συμφωνώ συνεχίστε έτσι ως τον γάμο σας και ισως να έρθει ❤️❤️❤️ Αν όχι έχετε επιλογές να διαλέξετε ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ 
 

εμεινα σπίτι σήμερα! Θα πρέπει να πάρω τηλ κ τη γιατρο να μου δώσει χαρτί για την άδεια…μετά τον τελευταίο εμετο είμαι εντάξει βέβαια δεν έφαγα τίποτα μόνο κάτι φρυγανιές…τελικά δε χρειάστηκε να πάρω ούτε το χάπι είπα αν ξανά έχω εμετο να το πάρω! Μακάρι το σποράκι μου να είναι καλά και θα κάνω υπομονή άλλη μια εβδομάδα ως να το δω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Καλημέρα Αντωνια μου.. εγώ στη θέση σας θα πρότεινα στον άντρα μου να συνεχίσει με βιταμίνες και πολύ καλή διατροφή για 3 μήνες και θα ξανά έκανε εξετάσεις τότε να δούμε κατά πόσο δούλεψε! Έπειτα θα παίρναμε και μια 2η γνώμη. Γενικά το χειρουργείο κατά τη γνώμη μου, να το ψαξετε πολύ και να το αφήσετε σαν τελευταία επιλογή. Άλλωστε το σπερμα είναι πολύ καλό κατά τα άλλα... 

Δεν ξέρω αν καπνίζει ο αντρας σου, αν ναι ισως θα έπρεπε να το κόψει.. Το λέω αυτό, γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω σε κάποιον γιατρό, το πρώτο πράγμα που με ρωτάνε είναι αν καπνίζω. Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικός παράγοντας.. 

Από άποψη βιταμινών, θα σας πρότεινα να πάρετε αναβράζοντα δισκία βιταμίνης C 1000mg. Είναι φθηνή επιλογή (6€-8€ περιπου η διπλη συσκευασία απο ηλεκτρονικό φαρμακειο), και κάνει πολύ καλό γενικότερα στα κύτταρα μας, (εχει αντιοξειδωτικη δραση), και στην γονιμοτητα https://fertilovit.gr/vitamini-c-gia-ti-gonimotita/. Θα μπορούσατε να προσθέσετε κι αυτή στις βιταμίνες που θα σας δώσει ο ειδικός, ακόμα κι αν δε σας την προτείνει. Κακό δε θα σας κάνει σε καμία περίπτωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobeμιλησα με το λυμπεροπουλο το απογευμα!! Πολυ ευγενικος και πραος! Μου εξηγησε οτι μπορουμε με πολυβιταμινουχα και διατροφη-σωστος τροπος ζωης να αντιμετωπισουμε τον κατακερματισμο. Μου ειπε οτι το σπερμα μας ειναι πολυ καλο και μπορουμε να κανουμε μερικες προσπαθειες ακομη. Δυστυχως δεν εχουμε μετρο συγκρισης για να ξερουμε αν ηταν πιο ψηλα κ μειωθηκε. Γενικα μου ειπε οτι 3 μηνες ειναι καλο διαστημα για να παρει θεραπεια και να μην το τραβηξουμε παραπανω.. μας εκανε συστασεις και για το φαγητο (λευκο κρεας, λαχανικα, φρουτα, ξηροι καρποι φουλ και κοκκινο κρασι). 

Επισης μου απαντησε και ο ειδικος υπογονιμοτητας και μου ειπε το σπερμοδιαγραμμα τελειο αλλα η κατατμηση οχι. Θα μας συστησει αντιοξειδωτικη αγωγη.

Θα τα ζυγισουμε ολα το σκ αλλα μαλλον μεχρι το γαμο θα προσπαθησουμε ετσι κ μετα θα δουμε πως θα κινηθουμε... ισως με επεμβαση ισως με εξωσωματικη...

Ευχαριστω και παλι για οοοοολη τη βοηθεια και τη στηριξη!!!!!!❤❤❤❤❤🌹🌹🌹🌹

Είδες κορίτσι μου;;;; είδες;;;; άρα δεν είναι κάτι τόσο τραγικό όσο φανταζόσουν... Εγώ πιστεύω θα τα καταφέρετε σύντομα😃😄😃😄 και από ότι βλέπεις η διαίσθηση μου βγαίνει αληθινή.... Κάντε αυτά που σας είπε και θα έρθει σύντομα με την Βοήθεια ΤΟΥ Θεού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ 
 

εμεινα σπίτι σήμερα! Θα πρέπει να πάρω τηλ κ τη γιατρο να μου δώσει χαρτί για την άδεια…μετά τον τελευταίο εμετο είμαι εντάξει βέβαια δεν έφαγα τίποτα μόνο κάτι φρυγανιές…τελικά δε χρειάστηκε να πάρω ούτε το χάπι είπα αν ξανά έχω εμετο να το πάρω! Μακάρι το σποράκι μου να είναι καλά και θα κάνω υπομονή άλλη μια εβδομάδα ως να το δω…

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα κοπέλα μου Περαστικά και πρόσεχε παραπάνω τωρα.. Μόνο σε ανοικτό χώρο να έρχεσαι σε επαφή με άλλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κάνετε;;;; εγώ μπήκα κιόλας στις γονιμες ημέρες, 1η ημέρα γόνιμη βάσει ημερολογίου... Έτσι με βγάζει το κινητό... 🥳😜

Δεν θα πιστεύετε διάλογο με τον άντρα μου το πρωί... "επιτέλους του λέω θα γίνει κάτι;;;;" (σεξουαλικο) γιατί είναι down τελευταία..  

Και τι μου απαντάει;;; "γιατί είσαι κοντά στην ημέρα ωορρηξίας;;;;"🙄🙄🙄🙄🙄🙄 ντιουνννν...λεω από μέσα μου... Όταν τον έλεγα έχω ωορρηξία μου έλεγε ωωχ δεν μπορώ πάλι με. Πρόγραμμα και τώρα μου λέει το αντίθετο;;;; δεν πάμε καλά χαχαχχαχαψαα

Και του λέω όχι αλλά γενικά θελωωωωω τι να κάνουμε τώρα;;; μόνο κοντά στην ημέρα ωορρηξίας θα κάνουμε;;; 🤣🤣 μα λέει θέλω να κρατήσω δυνάμεις για εκείνες τις τρεις ημέρες.. 

Οκ σήμερα τα είδα όλα 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κάνετε;;;; εγώ μπήκα κιόλας στις γονιμες ημέρες, 1η ημέρα γόνιμη βάσει ημερολογίου... Έτσι με βγάζει το κινητό... 🥳😜

Δεν θα πιστεύετε διάλογο με τον άντρα μου το πρωί... "επιτέλους του λέω θα γίνει κάτι;;;;" (σεξουαλικο) γιατί είναι down τελευταία..  

Και τι μου απαντάει;;; "γιατί είσαι κοντά στην ημέρα ωορρηξίας;;;;"🙄🙄🙄🙄🙄🙄 ντιουνννν...λεω από μέσα μου... Όταν τον έλεγα έχω ωορρηξία μου έλεγε ωωχ δεν μπορώ πάλι με. Πρόγραμμα και τώρα μου λέει το αντίθετο;;;; δεν πάμε καλά χαχαχχαχαψαα

Και του λέω όχι αλλά γενικά θελωωωωω τι να κάνουμε τώρα;;; μόνο κοντά στην ημέρα ωορρηξίας θα κάνουμε;;; 🤣🤣 μα λέει θέλω να κρατήσω δυνάμεις για εκείνες τις τρεις ημέρες.. 

Οκ σήμερα τα είδα όλα 🤣🤣🤣🤣

καλημερααα.. το πηρε σοβαρα ο ανθρωπος.. κρατα δυναμεις για να ειναι τουρπο τις μερες που πρεπει χαχαχααχαχαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ 
 

εμεινα σπίτι σήμερα! Θα πρέπει να πάρω τηλ κ τη γιατρο να μου δώσει χαρτί για την άδεια…μετά τον τελευταίο εμετο είμαι εντάξει βέβαια δεν έφαγα τίποτα μόνο κάτι φρυγανιές…τελικά δε χρειάστηκε να πάρω ούτε το χάπι είπα αν ξανά έχω εμετο να το πάρω! Μακάρι το σποράκι μου να είναι καλά και θα κάνω υπομονή άλλη μια εβδομάδα ως να το δω…

καλημερα.. μια χαρα θα ειναι.. εγω οπως σου ειπα περασε 3 φορες γαστρεντεριτιδα και 2 φορες ιωση μεχρι τον 6ο μηνα στον μεγαλο και ειναι σχεδον 14χρ τωρα.. στον μικρο επαθα ωτιτιδα και επινα αντιβιωση και τον πρωτο μηνα με επιασε γριππη με τρομερο βηχα.. σε σημειο να δω αιμα αλλα δοξα τω θεο πηγαν ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα Αντωνια μου.. εγώ στη θέση σας θα πρότεινα στον άντρα μου να συνεχίσει με βιταμίνες και πολύ καλή διατροφή για 3 μήνες και θα ξανά έκανε εξετάσεις τότε να δούμε κατά πόσο δούλεψε! Έπειτα θα παίρναμε και μια 2η γνώμη. Γενικά το χειρουργείο κατά τη γνώμη μου, να το ψαξετε πολύ και να το αφήσετε σαν τελευταία επιλογή. Άλλωστε το σπερμα είναι πολύ καλό κατά τα άλλα... 

Δεν ξέρω αν καπνίζει ο αντρας σου, αν ναι ισως θα έπρεπε να το κόψει.. Το λέω αυτό, γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν πάω σε κάποιον γιατρό, το πρώτο πράγμα που με ρωτάνε είναι αν καπνίζω. Θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικός παράγοντας.. 

Από άποψη βιταμινών, θα σας πρότεινα να πάρετε αναβράζοντα δισκία βιταμίνης C 1000mg. Είναι φθηνή επιλογή (6€-8€ περιπου η διπλη συσκευασία απο ηλεκτρονικό φαρμακειο), και κάνει πολύ καλό γενικότερα στα κύτταρα μας, (εχει αντιοξειδωτικη δραση), και στην γονιμοτητα https://fertilovit.gr/vitamini-c-gia-ti-gonimotita/. Θα μπορούσατε να προσθέσετε κι αυτή στις βιταμίνες που θα σας δώσει ο ειδικός, ακόμα κι αν δε σας την προτείνει. Κακό δε θα σας κάνει σε καμία περίπτωση..

Ναι η βιταμίνη c είναι πολύ καλή ο άντρας μου παίρνει συνέχεια κ το σπερμα οκ εμεις κάναμε το απλό απλά η κινητικότητα ήταν σούπερ απλά ο αριθμός στο όριο…ομως δε κόλλησε κορονοιο όταν είχα εγώ, δεν ξέρω τώρα άμα κολλήσει γαστρεντερίτιδα θα δείξει χαχαχα αλλά η βιταμίνη C είναι το πρώτο αντιοξειδωτικό μαζί με το CoQ10 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα κοπέλα μου Περαστικά και πρόσεχε παραπάνω τωρα.. Μόνο σε ανοικτό χώρο να έρχεσαι σε επαφή με άλλους 

Ευχαριστώ μαρίνα μου!! Ελπίζω χθες στη δουλεια να μη κόλλησα κανένα γιατρο χαχα φορούσα μάσκα τον άντρα μου να μην κόλλησα κ όλα καλά ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κάνετε;;;; εγώ μπήκα κιόλας στις γονιμες ημέρες, 1η ημέρα γόνιμη βάσει ημερολογίου... Έτσι με βγάζει το κινητό... 🥳😜

Δεν θα πιστεύετε διάλογο με τον άντρα μου το πρωί... "επιτέλους του λέω θα γίνει κάτι;;;;" (σεξουαλικο) γιατί είναι down τελευταία..  

Και τι μου απαντάει;;; "γιατί είσαι κοντά στην ημέρα ωορρηξίας;;;;"🙄🙄🙄🙄🙄🙄 ντιουνννν...λεω από μέσα μου... Όταν τον έλεγα έχω ωορρηξία μου έλεγε ωωχ δεν μπορώ πάλι με. Πρόγραμμα και τώρα μου λέει το αντίθετο;;;; δεν πάμε καλά χαχαχχαχαψαα

Και του λέω όχι αλλά γενικά θελωωωωω τι να κάνουμε τώρα;;; μόνο κοντά στην ημέρα ωορρηξίας θα κάνουμε;;; 🤣🤣 μα λέει θέλω να κρατήσω δυνάμεις για εκείνες τις τρεις ημέρες.. 

Οκ σήμερα τα είδα όλα 🤣🤣🤣🤣

 🤣🤣🤣🤣🤣 δώστα όλα κορίτσι μου 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. μια χαρα θα ειναι.. εγω οπως σου ειπα περασε 3 φορες γαστρεντεριτιδα και 2 φορες ιωση μεχρι τον 6ο μηνα στον μεγαλο και ειναι σχεδον 14χρ τωρα.. στον μικρο επαθα ωτιτιδα και επινα αντιβιωση και τον πρωτο μηνα με επιασε γριππη με τρομερο βηχα.. σε σημειο να δω αιμα αλλα δοξα τω θεο πηγαν ολα καλα

Εγώ γενικά δεν αρρωστω εύκολα…ούτε κορονοιο που κόλλησα πιστευα ότι είχα χαχαχα εξάλλου ευτυχως το περασα χωρις συμπτώματα!! Αλλά μαλλον τώρα λόγο εγκυμοσύνης το ανοσοποιητικό δεν είναι ψηλά και για αυτό κόλλησα…ευτυχως δεν έκανα πυρετό…όλα καλά θα είναι υπομονή ως τη Δευτέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2μου όταν έρθετε Κύπρο θα σας δώσω CoQ10 αν δεν έχετε κ αντέχετε μέχρι τον Ιούνιο μην πάρετε να ξοδευτείτε έχω παρά πολλά στο σπίτι δείγματα για τους γιατρους!! Θα σας δώσω 2 που θα σας πάει 8 μηνες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι η βιταμίνη c είναι πολύ καλή ο άντρας μου παίρνει συνέχεια κ το σπερμα οκ εμεις κάναμε το απλό απλά η κινητικότητα ήταν σούπερ απλά ο αριθμός στο όριο…ομως δε κόλλησε κορονοιο όταν είχα εγώ, δεν ξέρω τώρα άμα κολλήσει γαστρεντερίτιδα θα δείξει χαχαχα αλλά η βιταμίνη C είναι το πρώτο αντιοξειδωτικό μαζί με το CoQ10 

Κι εγώ πίνω πολύ συχνά βιταμίνη C και σπάνια αρρωσταίνω.. αυτό που κάνω συνήθως είναι να την βάζω σε ένα μπουκαλάκι και να την πίνω κατά τη διάρκεια της ημέρας, γιατί έχω διαβάσει ότι είναι υδατοδιαλυτή και φεύγει με τα ούρα, οπότε έτσι θα αυξήσω την απορρόφησή της από τον οργανισμό! Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, εσύ τα ξέρεις καλύτερα! Πάντως εκτός του ότι δεν αρρωσταίνω, έχω παρατηρήσει ότι και το δέρμα μου είναι πιο λαμπερό τις περιόδους που πίνω..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...