Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

αχ κοριτσια δεν σας ειπα τι επαθα στη σαλονικα.... εκει που πινουμε καφε την κυριακη το πρωι με ενα φιλικο ζευγαρι (το ζευγαρι που μας καλεσε για τη βαφτιση) ηταν στην ιδια καφετερια ενας πρωην μου.... δεν τον ειχα δει εγω.. και ηρθε στο τραπεζι και μου μιλησε!!! κατα πανω μου κοριτσια ηρθε!!!!! πω πω ημασταν μαζι το 2009-2010 για καποιους μηνες!!! (παρα πολυ καλο παιδι και κουκλαρος 2 μετρα αλλα τα εδινε ολα απο την αρχη και τοτε μικρη και χαζη εγω 😂 βαρεθηκα και χωρισαμε... βασικα ημουν κολλημενη με την πρωτη μου σχεση κι εκανα χρονια να την ξεπερασω...)

πω πω επαθα ΣΟΚ!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι όχι μισοί μισοί ...αυτή η φωτογραφία ήταν όταν είχανε έρθει λίγοι ακόμα. Στο τέλος 30 άτομα που ψήφισαν.ηταν μισά μισά περίπου 🤣

 

α μπερδευτηκα απο τη φωτο!!!😂😂 με μπαλονια κανατε την αποκαλυψη;; βγηκαν ροζ κονφετι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα είναι έρωτας 🥰🥰🥰 εγώ θεία είμαι και τρελένομαι για το μαϊμουδάκι μου!! Ειδικά τώρα που είναι 3 χρόνων (6/5 έχει γενέθλια) κ μιλάει και συνενουμαστε κ λέει κ κάτι κοτσάνες θέλω να τον φάω χαχαχα τη Κυριακή έδινα της μαμας μ λεφτά για το ρεύμα κ μου κάνει «δωσε μου κ εμένα» χαχαχα που τα ξέρει όλα αυτά;; 

ολα τα ξερουν τωρα τα παιδια.. ειδικα τα 2α που εχουν και εκπαιδευτη το μεγαλο παιδι.. εμενα να δεις τι μου πεταει ο μικρος.. μεχρι αθηνα μας εμαθαν απο τις ατακες του χαχαχαχαχ

ειδικα μεσα στο μετρο που οταν ειπε συγκρου-φιξ πεταγεται ο σπορος και λεει sixty nine.. εγω εκανα την παπια.. η φιλη μου γελουσε κρυφα.. ο αντρας μου και ο μεγαλος μου γιος εμειναν με το στομα ανοικτο και οι γυρω να προσπαθουν να κρυφτουν και να γελανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου καλησπε΄ρα! Τι κανετε? Εγω οχι πολυ καλα....Εχω νεα δεδομενα,...

Χθες βραδυ ειχα λιγο καφε αιμα, οκ δεν μου αρεσε αλλα ειπα να μην αγχωθω. Αλλα μετα ξαναειχα σημερα το πρωι, για να μη σας τα πολυλογω πηγα στο γυναικολογο εκτακτως παρα την αργια...

Το μωρο ειναι μια χαρα ομως υπαρχει αλλη αιτια για αιμα. Μου βρηκε οτι εχω θεμα με πλακουντα, εχω κατι πολυ σπανιο συμβαινει 0.5%, εχω επιπωματικο πλακουντα, ο πλακουντας ειναι κατω η μπροστα δεν καταλαβα.  Μου ειπε οτι επειδη ειμαι 11η εβδομαδα υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει πλακουντας ση σωστη θεση αλλα αν μεινει εκει  που ειναι τωρα αρχικα σημαινει σιγουρα καισαρικη, λεω εντακει δεν πειραζει. Μετα  μου λεει οτι  μπιορει να γεννησεις νωριτερα, λεει αργοτερα 36η 37η εβδομαδα λεω και παλι ενταξει. Λεω ενα με νοιαζει το μωρο κινδυνευει???

Αλλαμετα καταλαβα οτι μοθ τα ελεγε σιγα σιγα..και μου ειπε οτι αν συνεχισει εκει ο πλακουντας  ειναι εγκυμοσυνη με υψηλο κινδυνο μετα απο καποιο μηνα ειναι επικινδυνο για αιμοραγιες κι πρωωρο τοκετο απο καποιο μηνα και μετα.. και πολλες γυναικες νοσηλευονται μετα απο καποιο μηνα πχ 6ο μεχρι τελος κυησης. Καταλαβαινετε χαρα...Ρωτησα μαμα μιας φιλης και μου ειπεοτι μαυτο το θεμα γεννησε στιν  7ο..... Προς το παρον ξεκουραση ουτε βαρη ουτε δουλειες, ξαπλα.. .. Αχ ρε κοριτσια γιατι να συμβει τωρα αυτο? Εν τω  μεταξυ εχω αρχισει να εχω και κπαοια πονακια στον κολπο... Ουτε ξερω πια τι γινεαι.//

 

Μηπως βρε κοριτσια ξερετε καποιον στο περιβαλλον σας που να πηγε καλα με επιπωματικο πλακουντα? Ισως ανοιξω και ενα σχετικο θεμα.. Βαζω στο tag καποιες απο εσας παρακατω..

@Antonia2 @Raf123 @Tokyo @Nandia- @Hope19 @Nat20 @Princess28 @evaioan @babyblue94@Ευάγγελοςτ @misofeggaro @marinamanoulitsa @lactaki @Κατεριναπαπ

 

 

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλα τα κορίτσια!

Σύντομα εγκυούλες! Θα ήθελα πολύ να συμμετέχω σε αυτή την όμορφη παρέα, αλλά οι καταστάσεις τα έφεραν έτσι, ώστε δεν νομίζω πια ότι θα ήταν εφικτό το όνειρο μιας ακόμη εγκυμοσύνης. Έχω συμπέσει με τη @marinamanoulitsa στο δεύτερο παιδάκι μου (Μαρινάκι μου, ένα ξεχωριστό "γεια"! Θα χαρώ πολύ με τη χαρά σου, όπως και με όλα τα κορίτσια).

Λοιπόν, στο θέμα μας: η Μαρίνα ίσως θυμάται το μακρινό 2014 πόση αγωνία είχα για τον επιπωματικό πλακούντα μου... Νομίζω (αν δεν μπερδεύομαι με άλλο κορίτσι) ήταν και στις δυο μας χαμηλά, αλλά εμένα παρέμεινε... 

@Hopemumtobe στη β' επιπέδου ο γενετιστής είδε κάτι που δεν του καλοφάνηκε στον υπέρηχο και ζήτησε εκείνη την ώρα κολπική εξέταση. Εν ολίγοις, μου είπε ότι ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και μπροστά στον κόλπο, κοινώς τον κλείνει, κι έτσι ο φυσιολογικός τοκετός φαίνεται δύσκολο να επιτευχθεί, αν δεν ανεβεί ο πλακούντας. Τις περισσότερες φορές ανεβαίνει τελικά και "ξεφράζει" τον κόλπο, οπότε περίμενε και μπορεί να είσαι τυχερούλα σε αυτό. 

Ας σταθούμε σε εμένα, που έτυχε να μην είμαι τυχερούλα, γενικώς και ειδικώς, για να σου εξηγήσω κυρίως ότι όλα στο τέλος πάνε καλά, με λίγη προσοχή.

Όχι μόνο δεν ανέβηκε ο πλακούντας μου, αλλά έφραξε εντελώς τον κόλ΄πο και σε συνδυασμό με την ισχιακή (και πολύ ζωηρή) κορούλα μου, καταλαβαίνεις τι συνέβαινε. Και όμως: μην αγχώνεσαι!!! Δούλευα κανονικά (είμαι εκπαιδευτικός σε φροντιστήριο και έκανα μέχρι και 8ωρο), πηγαινοερχόμουν με οδήγηση κανονικά (και μέσα στη ΄νύχτα, καθώς τελείωνα βράδυ αργά) και το πρώτο μου παιδάκι φρόντιζα κλπ κλπ. Το μόνο που δεν έκανα ήταν οι δουλειές του σπιτιού.

Ήξερα ότι φυσικά υπάρχει το ενδεχόμενο της αιμορραγίας, όντως ήρθε λίγο ελαφριά στην 31 εβδομάδα, μπήκα στο Αττικό, έγιναν οι απαραίτητες ενεσούλες για τα πνευμονάκια της μικρής και τελικά γέννησα στην 32+3, το υγιέστατο κοριτσάκι μου, 2.350 κιλάκια, που χάλασε τον κόσμο στο κλάμα στις 3 το πρωί στην αίθουσα. Έμεινε 15 μέρες στη ΜΕΝΝ και μετά σπίτι. Τη θήλαζα από την πρώτη στιγμή στη ΜΕΝΝ. Τώρα είναι ένα χαρισματικό κουκλί (κλασικά, μάνα κουκουβάγια) της Β' Δημοτικού! 

Σου περιέγραψα το χειρότερο σενάριο, που συμβαίνει νομίζω εξαιρετικά σπάνια. Μη στενοχωριέσαι και μην αγχώνεσαι προκαταβολικά, γιατί πολλά μπορεί να αλλάξουν και ο πλακούντας να ανεβεί. Ακόμα όμως και να μη γίνει - λέμε - αυτό, θα φτάσεις μια χαρά στο τέλος. Πολλές πολλές κοπέλες φτάνουν μια χαρά στην 36 με 38 εβδομάδα. Εμένα ήταν και το μωρό με ισχιακή προβολή και συν τοις άλλοις πολύ μα πολύ κινητική (έπαιζε κανονικά μπάλα με τον πλακούντα...), δηλαδή δεν το κόβω να υπάρχει τόσο σπάνια περίπτωση συνδυασμού παραγόντων ... Και όμως, όλα πήγαν άψογα!!! Το μόνο που αντί για 2015, πιάσαμε το προηγούμενο έτος. Το 2014 ήταν το τυχερό μας, και δη ο Δεκέμβρης!

Για ό,τι άλλο, μου λες. Όχι άγχος! 

Με το καλό τα σποράκια στις κοιλίτσες και τα μωράκια στις αγκαλίτσες ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Edie1901 είπε:

 @marinamanoulitsa Edie1901 = demie14, ξέχασα να το αναφέρω αυτό 😊

Αχχχχ ναιιι τωρα σε θυμήθηκα.... Έτσι έτσι στον δεύτερο μου γιο είχε γίνει.. Σωστά τα λες!!! Προσπαθείς και για άλλο παιδάκι και εσύ τώρα;;;; 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου σου είναι πολύ δύσκολο ε; Υπομονή!! Με την οικοδομή προχωράτε; 

Και τώρα αφήνει περισσότερους πίσω... 

Προχωράμε, θα σταματήσουμε πάλι λίγο λόγω οικονομικών, αλλά γίνεται σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχχχχ ναιιι τωρα σε θυμήθηκα.... Έτσι έτσι στον δεύτερο μου γιο είχε γίνει.. Σωστά τα λες!!! Προσπαθείς και για άλλο παιδάκι και εσύ τώρα;;;; 😁😁😁

Όχι, δεν προσπαθούμε.. Θέλαμε πολύ πριν από λίγα χρόνια, αλλά μας βρήκαν άλλες φουρτούνες με τους γονείς μου και την υγεία τους... Ωστόσο, είχα μια τυχαία σύλληψη τον Νοέμβριο του 2020, που κατέληξε σε αποβολή. Ας είναι μέχρι εκεί. Χαίρομαι με τα δυο παιδάκια μου. 

Να καμαρώνεις τα αγόρια σου και σύντομα εγκυούλα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ κοριτσια δεν σας ειπα τι επαθα στη σαλονικα.... εκει που πινουμε καφε την κυριακη το πρωι με ενα φιλικο ζευγαρι (το ζευγαρι που μας καλεσε για τη βαφτιση) ηταν στην ιδια καφετερια ενας πρωην μου.... δεν τον ειχα δει εγω.. και ηρθε στο τραπεζι και μου μιλησε!!! κατα πανω μου κοριτσια ηρθε!!!!! πω πω ημασταν μαζι το 2009-2010 για καποιους μηνες!!! (παρα πολυ καλο παιδι και κουκλαρος 2 μετρα αλλα τα εδινε ολα απο την αρχη και τοτε μικρη και χαζη εγω 😂 βαρεθηκα και χωρισαμε... βασικα ημουν κολλημενη με την πρωτη μου σχεση κι εκανα χρονια να την ξεπερασω...)

πω πω επαθα ΣΟΚ!!🤪

Φαντάζομαι αμηχανία 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Edie1901 είπε:

Όχι, δεν προσπαθούμε.. Θέλαμε πολύ πριν από λίγα χρόνια, αλλά μας βρήκαν άλλες φουρτούνες με τους γονείς μου και την υγεία τους... Ωστόσο, είχα μια τυχαία σύλληψη τον Νοέμβριο του 2020, που κατέληξε σε αποβολή. Ας είναι μέχρι εκεί. Χαίρομαι με τα δυο παιδάκια μου. 

Να καμαρώνεις τα αγόρια σου και σύντομα εγκυούλα ❤️ 

Και εγώ είχα 2 παλινδρομες κυησεις Ιούνιο του 2020 και Αύγουστο του 2021..τωρα μια τελευταία προσπάθεια... Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου και τα παιδάκια σου.... Ευχομαι να έρθει  το θαύμα μου και εμενα☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Φαντάζομαι αμηχανία 😄

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχα αυτό θα ελεγα κ ο άντρας σου μετά;; Είπε κάτι;; @Antonia2

κοριτσια μου χαρηκα πολυ που τον ειδα αυτο τον ανθρωπο!! γτ τον νοιαζομαι πολυ κι εχει περασει πολυ δυσκολα στη ζωη του. μιλουσαμε για καποια χρονια σε γιορτες και γενεθλια αλλα ηξερε οτι ειχα σχεση και μαλιστα ο ανθρωπος που ημουν τοτε (πριν τον αντρα μου) το ηξερε οτι θα πουμε τα νεα μας. δεν υπηρχε το παραμικρο ερωτικο ενδιαφερον απο την πλευρα μου και απο τη δικη του πλευρα (δε βαζω το χερι μου στη φωτια για κανενα αλλα δεν αφησα και ποτε τα περιθωρια. ουτε ο ανθρωπος εθιξε ποτε κατι..)

ο αντρας μου τσινισε λιγο γτ απορησε που ηρθε καποιος τοσο "προκλητικα" να μου μιλησει αλλα ξερει ποσο τον αγαπω. αλλωστε ειπα και στον πρωην οτι παντρευομαι το σεπτεμβρη για να νιωσει καλυτερα και ο αντρας μου. επισης και λιγη ζηλιτσα (εννοω αναστατωση οχι ζηλεια κανονικη και ανασφαλεια) μονο καλο κανει!! ξυπνανε ολα μεσα μας ξανα!!!!😜❤️ (στη θεση του κι εγω θα ενιωθα καπως αλλα νομιζω του δινω ολη την αγαπη μου και δεν υπαρχει λογος να αμφιβαλλει για τπτ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Flora38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, γνωρίζει κάποια από εσάς τίποτα σχετικά με το σύνδρομο του ευερέθιστου εντέρου;

Έχω από αυτό χρόνια τώρα, δημιουργεί εναλλάξ δυσκοιλιοτητα και διαρροιες. Στην εγκυμοσύνη με έχει βοηθήσει διότι δεν έχω υποφέρει από σοβαρή δυσκοιλιοτητα. Θέλει προσοχή με τη διατροφή. Πολλά φρούτα πχ ακτινίδια, πορτοκάλια, όχι τηγανιτά ειδικά έξω, αποφυγή πολλών γλυκών. Υγιεινή και μεσογειακή διατροφή βοηθάει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 11:28 ΠΜ, ο/η Nandia- είπε:

Αν έχεις πίστη να προσεύχεσαι στην Αγία Ειρήνη και αν μπορείς πήγαινε στο μοναστήρι της να πάρεις μήλο..  ξερω οτι οι σκέψεις δεν θα φύγουν ουτε οι αμφιβολίες αλλά θα σου πω να μπεις στο γκουκολ να διαβάσεις πόσες κοπέλες με την ευλογία της Αγίας έγιναν μανούλες.. εύχομαι πραγματικά να δεις λίγο πιο αισιόδοξα τον δρόμο προς την μητρότητα..τόσα θαύματα γίνονται γύρο μας και μέσα στην ομάδα..  το σημαντικό είναι να καταφέρεις να ηρεμήσεις την ψυχή σου.. κάνε αυτό που σου είπα και αν δεν σε βοηθήσει έλα πες μου Κωνσταντία βλακειες μου έλεγες.. να ξέρεις οι άσχημες σκέψεις και η απελπισία είναι του έξω από δω.. βάλε το φως στην ψυχή σου και όλα θα γίνουν την κατάλληλη στιγμή ❤️❤️❤️

Αν και έχω χάσει την πίστη μου, προσπαθώ και να προσεύχομαι και να ακούω ύμνους και λειτουργίες. 
Το Μ.Σάββατο μετά την ανάσταση έμεινα μέχρι το τέλος της λειτουργίας, μαζί με τον άντρα μου, για πρώτη φορά στη ζωή μου.  Θυμάμαι απο μικρή ότι ήμουν υπερευαίσθητη και αυτό μάλλον θα το έχω για πάντα. Πρέπει όμως να είμαι και αισιόδοξη, όπως πολύ σωστά μου λες. Θα προσπαθήσω να επικεντρωθώ πιο πολύ σε εμένα, θα κάνω ότι πρέπει να κάνω, και ότι είναι να γίνει θα γίνει... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 1:32 ΜΜ, ο/η Kritsini είπε:

Λυπάμαι τόσο πολύ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται (κλισέ, όμως ισχύει). Θα τα καταφέρεις, επειδή το θέλεις τόσο πολύ, είμαι σίγουρη!

Σε ευχαριστώ πολύ! 
Μακάρι να ξέραμε το λόγο όμως που γίνονται...
Σου εύχομαι τα καλύτερα!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 1:46 ΜΜ, ο/η anli1978 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου..με πολλά ευχάριστα νέα...Εγώ αύριο 2/5 περιμένω κ μετά βουρ για εξετάσεις. Γλυκό μου @misofeggaro 43 ετών εδώ θα συμφωνήσω με τη @Nandia- που έχει περάσει κ εκείνη μπόλικα όπως κ όλες μας εδώ...αλλα μην αφήνεις την πίστη σου ....ακουσατε που είπανε ότι παρατάθηκε η ηλικια εξωσωματικής στα 54;;; Ε κάτι σημαίνει αυτό!!! Θα έρθει καλή μου και θα μείνει...Έχουμε όλες πολλές ιστορίες πίκρας να πούμε το θέμα είναι  να τις αφήσουμε πίσω κ να πάμε μπροστά..όπως λέω πάντα   λοιπόν...KEEP WALKING KEEP FAITHING!!!

Από τη μία θέλω πολύ να κάνω ένα παιδί και να το δω να μεγαλώνει. Αλλά φοβάμαι πως όσο μεγαλώνω και εγώ θα το φορτώνω με τις δικές μου έννοιες ενώ τα παιδιά πρέπει να παίρνουν το δικό τους δρόμο.
Από την άλλη σκέφτομαι πως σε πολλούς γονιούς έφερε η ζωή δυσκολίες ή ατυχήματα με αποτέλεσμα να πρέπει τα παιδιά να συντηρούν τους γονείς, ακόμα και αν αυτοί ήταν σε νεαρή ηλικία. 
Όλα μέσα στη ζωή είναι όμως. Και όλα μπορούν να συμβούν σε όλους. Αυτό πρέπει να το χωνέψω και να παλέψω όσο μπορώ. 

Εσύ τι έγινε τελικά; Αδιαθέτησες;; Εύχομαι με τις εξετάσεις σου να βγει κάποια άκρη και να μπορέσεις να ζήσεις το θαυμα σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 4:33 ΜΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ κορίτσι μου γλυκό, μην χάνεις την πίστη σου... Είπε ο Πάτερ στην εκκλησία λόγια που με άγγιξαν και έκλαιγα και εγώ αλλά μου έδωσαν ελπίδα.... Θα στα γράψω μήπως σου δώσω κουράγιο 

"πόσες φορές δεν κοιτάξαμε τον Θεό και είπαμε, Θεέ μου γιατί σε εμένα;;; γιατί σε εμένα αυτός ο μεγάλος σταυρός;;; 

Και όμως ο Χριστιανός δεν χάνει την ελπίδα του, ο Χριστός μας έδωσε την ελπίδα με την Ανάσταση του, την ελπίδα δεν την χάνει με τίποτα ο Χριστιανός. Και όσο πιο μεγάλος είναι αγαπητοί μου ο σταυρος που οικονομαμε από τον Θεό, τόσο πιο μεγάλη θα είναι η Ανασταση μας. Μην χάνετε την ελπίδα σας, ο Θεός είναι εδώ και σας ακούει, ξέρει τι θέλετε χωρίς καν να το ζητήσετε!! "

 

Όλες μας κουβαλάμε μεγάλο σταυρό κοπέλα μου, όλες ανεβαίνουμε τον δικό μας προσωπικό Γολγοθά, αλλά όλες περιμένουμε την δική μας προσωπική Ανάσταση, δεν χάνουμε την ελπίδα μας!!! Εύχομαι σύντομα να ζήσεις και εσύ την δικιά σου προσωπική ανασταση και να κλαίς μόνο από δάκρυα χαράς ❤️

 

Σε ευχαριστώ! μακάρι να έρθει η Ανάσταση για ολές μας!

Συγκινητικά τα λόγια του Πάτερ... Αλλά μέσα μου έχω θυμό στο Θεό που δεν προστάτεψε το παιδί μου... Μπορεί να έιναι βλασφημία, αλλά έτσι νιώθω.. . Δεν τον ήθελα αυτό τον Σταυρό, αυτός μπορεί να θυσίασε το παιδί Του για το δικό μας καλό, το παιδί μου για πιο λόγο θυσιάστηκε;; Αυτό το γιατί τον ρώταγα να μου πει το βράδυ της Ανάστασης στην εκκλησία...


τέλος πάντων, εύχομαι δάκρυα χαρά να κυλήσουν στα μάτια μας σύντομα από την χαρά της γέννησης ενός παιδιού! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 9:18 ΜΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αχ βρε γλυκιά μου. Δίνω ολόψυχα τη φετινή μου χρονιά εαν ο Θεός είχε γραφτό να μου φέρει μωράκι, να το πιάσεις εσυ!  🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Όλα θα πάνε καλά, και αν δεν πήγαν πέρυσι δεν ήταν αυτό το τέλος. Είμαι αισιόδοξη για τα φετινά σου γενέθλια! 
Το 2022 είναι ζυγός αριθμός και τυχερός ❤️❤️❤️

Τι υπέροχο κορίτσι είσαι εσύ!
Τι όμορφη ευχή, σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Με την σειρά μου εύχομαι και εγώ για εσένα μια όμορφη και ευτυχισμένη οικογένεια σύντομα !! Να είναι το 2022 τυχερό για όλες μας! 
Με συγκίνησες, χίλια καλά να εχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 11:39 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Κοτιτσια μου γλυκα καλο μηνα!!!!! ❤❤❤❤💐🌸🌹🌺🌻🌼🌷⚘ 

Ευχομαι οπως εχει ανθισει η φυση, ετσι να ανθισουν και σπορακια στις κοιλιες μας!! Ευχομαι ο μαης να φερει πολλα θετικα τεστακια και χαρμοσυνα νεα!!! Η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου να κανει το θαυμα της και να μας χαρισει γερα μωρα!!!!🙏🙏🙏🙏🤰🤰🤰🤰🥰🥰

@misofeggaroμου, φωτεινο μου κοριτσι σε νιωθω γτ κι εγω πριν 10 μερες ειχα γενεθλια και ο απολογισμος ηταν στεναχωρος και η ψυχολογια πεσμενη γτ δε βλεπω φως στο τουνελ. Κι ομως υπαρχει ΦΩΣ, υπαρχει ΠΙΣΤΗ και θα ερθει το ΘΑΥΜΑ!!!! Μην χανεις την ελπιδα σου!!! Συνεχισε να πηγσινεις στο γιατρο και το θαυμα ειναι πολυ κοντα!!!!  Σου στελνω μια σφιχτη αγκαλια!!!🤗🥰🌹

Είσαι τόσο αισιόδοξο κορίτσι! Εύχομαι να είσαι έτσι σε όλη σου τη ζωή, και η ζωή να σε ανταμείψει σύντομα για την υπέροχη αύρα που εκπέμπεις! 
Να ΄ζησεις το θαύμα και να φέρεις πολλά γερά και τυχερά μωρά στον κόσμο, να χαίρονται που σε έχουν μαμά! 
Αγκαλιά και από εμένα :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!
Στο φετινό κεράκι που θα σβήσω σήμερα, θα ευχηθώ να αποκτήσουμε όλες γερά παιδάκια σύντομα!
Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω, και αν πέφτουμε να σηκωνόμαστε ξανά και ξανά, μέχρι να περάσουμε τη γραμμή του τερματισμου!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

α μπερδευτηκα απο τη φωτο!!!😂😂 με μπαλονια κανατε την αποκαλυψη;; βγηκαν ροζ κονφετι;

Ναι είχαμε μπαλόνι μαύρο και το σκάσαμε και πετάχτηκαν ροζ κομφετι και ροζ μπαλόνια 🤣🤣😍😍😍

IMG-16837157c7d500f17fdd03e4794476b0-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες!
Στο φετινό κεράκι που θα σβήσω σήμερα, θα ευχηθώ να αποκτήσουμε όλες γερά παιδάκια σύντομα!
Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω, και αν πέφτουμε να σηκωνόμαστε ξανά και ξανά, μέχρι να περάσουμε τη γραμμή του τερματισμου!
 

Χρόνια πολλααααα💞💞💞💞 να είσαι γερή ευτυχισμένη και του χρόνου να γιορτάσεις τα γενέθλια σου αγκαλιά με το μωράκι σου 😘😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αν και έχω χάσει την πίστη μου, προσπαθώ και να προσεύχομαι και να ακούω ύμνους και λειτουργίες. 
Το Μ.Σάββατο μετά την ανάσταση έμεινα μέχρι το τέλος της λειτουργίας, μαζί με τον άντρα μου, για πρώτη φορά στη ζωή μου.  Θυμάμαι απο μικρή ότι ήμουν υπερευαίσθητη και αυτό μάλλον θα το έχω για πάντα. Πρέπει όμως να είμαι και αισιόδοξη, όπως πολύ σωστά μου λες. Θα προσπαθήσω να επικεντρωθώ πιο πολύ σε εμένα, θα κάνω ότι πρέπει να κάνω, και ότι είναι να γίνει θα γίνει... ❤️ 

θα γινει σιγα σιγα.. την καταλληλη στιγμη.. ο θεος ξερει καλυτερα απο εμας.. ποσε φορες ελεγα γιατι δεν εγινε ετσι γιατι δεν εγινε τωρα κτλ και τελικα γινοταν οταν επρεπε και καλυτερο απο αυτο που ηθελα

αν καταλαβα καλα εχεις γενεθλια σημερα.. σου ευχομαι η ευχη σου για το θαυματακι σου να γινει πραγματικοτητα και οτι αλλο επιθυμεις στην ζωη σου💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 εσύ είχες αναγούλες πριν μάθεις ότι είσαι έγκυος;;; ποοοο κορίτσια φοβερό έχω τάση για εμετό σήμερα.. Έτσι ξύπνησα... Είμαι 5 ημέρες πριν την ημέρα που περιμένω περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είσαι τόσο αισιόδοξο κορίτσι! Εύχομαι να είσαι έτσι σε όλη σου τη ζωή, και η ζωή να σε ανταμείψει σύντομα για την υπέροχη αύρα που εκπέμπεις! 
Να ΄ζησεις το θαύμα και να φέρεις πολλά γερά και τυχερά μωρά στον κόσμο, να χαίρονται που σε έχουν μαμά! 
Αγκαλιά και από εμένα :YMHUG:

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!❤️❤️❤️ εισαι τοσο καλοκαρδη!!!

Να εισαι πολυχρονη!!!!!💐🎂🍾🍾🍾🎈🎈🎈🎈🎉 Να τα 100στησεις με Υγεια και πολλες χαρουμενες και ξεγνοιαστες στιγμες!!!!! Του χρονου τετοιες μερες ευχομαι ολα τα κοριτσια να φτιαχνουμε μαγιατικο στεφανι με τα μπουμπουκια μας στις αγκαλιες η στις κοιλιες μας!!!!!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...