Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Hello girls.. 

Πήγα για καφεδάκι με κολλητές... Σήμερα τα παιδάκια μου πήγαν εκδρομή... Και η μάνα εγώ, αγορομανα χαχαχαχα πέρασαν από μπροστά μας τα παιδιά που πηγαιαναν εκδρομή και μαζί με την κολλητή μου που είναι στο ίδιο τμήμα τα παιδιά μας... Φωνάζαμε "αγόρι μου καλά να περάσεις" 🤣🤣🤣🤣🤣 έξω από την καφετέρια όλα αυτά... Μας είδαν κάτι γυναίκες που έχουν πιο μεγάλα παιδιά και λέει α ρε η μάνα!!! Χαχαχαχαχα λέω μας φάνταζομαι έξω από το στρατό 🤣🤣🤣🤣🤣 τι να κάνω είμαι είμαι τρελό μαμά 😜😜😜💓💞💓💞💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναντια μου διαβασα για υγρα κλπ εγψ ειχα καφε οπως θυμασαι οχι κιτρινα ομως που λες,, μηπως ειναι σαν το τελος απο καφε?? Ειναι πολυ λογικο να εχεις αγωνια, εγω προσπαθοθσα να σκεφτομαι οτι αν κατι δεν παει καλα δεν μπορω να κανω για να το αλλαξω ενω αντιθετα αν παει καλα μπορει να δημιουργω προβλημα εγω με αγχος μου... Φυσικα δεν τα καταφερνα με αυτες τι σκεψεις και αγχωνομουν χαχαχα  Ποσο εβδομαδων εισαι και ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρο σου το επομενο?

Είχα καφέ υγρά την περασμένη Τετάρτη που ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο αλλσ ειψα κάνει χωριακη και βγήκε θετική μέχρι Σάββατο.. Κυριακή και Δευτέρα μόνο λίγα κιτρινοπα έχω.. ραντεβού έχω την Παρασκευή πρώτη φορά.. λογικά είμαι 4βδ και 5 ημερ 

 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Έχω ένα ραντεβού η ώρα 3:30 θα το αλλάξω για να φύγω να πάω προς τις περιοχές μου να τελειώσω εκεί το πρόγραμμα να είμαι κοντά από το σπίτι  

Καλα θα κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαρίαΔημήτρης επειδή έχω φάει ατελείωτο bulling λόγω βάρους στο σχολείο και ένα έξυπνο μου πέταγε την μπάλα σουτ στην πλάτη μου όποτε με έβλεπε, θα σε παρακαλούσα να μάθεις ποιο παιδί του το έκανε αυτό και να ενημερώσεις το σχολείο και τους γονείς του. Προσωπικά είχα αντιληφθεί ότι ήταν παιδιά διαλυμένων οικογενειών που συνήθως αναζητούσαν την προσοχή... Όσον αφορά τους γιατρούς όταν σε ξαναρωτησουν απαντα "ας κοιτάει ο καθένας τη δουλειά του." 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Εννοειται!!! μονο την Αγια Ειρήνη Χρυσοβαλαντου σκεφτομαι απο χθες.🙏 μονο η Αγια μπορει να κανει το θαυμα της.... θα κατσουμε το ΣΚ να συζητησουμε τι μας συμφερει καλυτερα και ποιο θα ειναι πιο αποτελεσματικο....

οντως δεν απεκλεισε τη φυσικη συλληψη. αυτο που φοβαμαι ειναι οτι και να υπαρξει συλληψη ισως στην πορεια δεν πανε καλα τα πραγματα λογω του ψηλου κατακερματισμου....😔 ο ουρολογος μας εδωσε σαν πιθανη αιτια οτι η κιρσοκηλη χαλαει το dna. αλλα ετσι ειναι;; δεν ξερω... εννοω με την επεμβαση οντως θα φτιαξει ο κατακερματισμος; θα πρεπει να το ψαξουμε λιγο...

Ευχαριστω κοριτσι μου για το κουραγιο και τις συμβουλες! εμεις δεν ειχαμε παραπονο απ το γιατρο και καθε φορα φευγαμε γεματοι αισιοδοξια! αλλα τωρα δεν μου αρεσε πολυ η σταση του και ο χειρισμος του θεματος. θα μπορουσε να μου αφιερωσει 5 λεπτα να μου εξηγησει.... τεσπα, θα δουμε τι θα κανουμε...

Καλημερα κοριτσι μου!!!!! δεν ξερω.. γενικα μας βοηθησε πολυ ο γιατρος και μας ενθαρρυνε... τωρα ηταν βιαστικος και αποτομος. εχει πολλα περιστατικα αλλα καθε ενα εχει τη σημασια του... 

ψηλαφιση εχει κανει ηδη και μας εστειλε για τριπλεξ. στη 2η επισκεψη ειπε οτι η κιρσοκηλη ειναι λες και δεν υπαρχει και να μη δινουμε σημασια γτ το σπερμοδιαγραμμα ειναι πολυ καλο (ποσοτητα, μορφολογια και κινητικοτητα στο οριο...)

τωρα αλλιως τα ειπε και δεν αφησε περιθωριο να μου εξηγησει... θα το σκεφτουμε το σκ και θα δουμε τι θα κανουμε...

ευχαριστω ραφαελα μου για τη στηριξη και τις συμβουλες!!❤️ θα δουμε.. ισως προχωρησουμε και σε επεμβαση γτ με τοσο καιρο βιταμινες και διατροφη δεν αλλαξε κατι.... εχω κουραστει πολυ...

 

ευχαριστω μαρινακι μου γλυκο και θετικο!!!!!! η Αγια Ειρηνη ηδη με γεμιζει πολλη δυναμη γτ πραγματικα ρε κοριτσια νιωθω οτι ηταν η τελευταια αφορμη που με εκανε χωμα.... λες και τοσο καιρο σηκωνα ενα τεραστιο βραχο και αντεχα και ηρθε και προτεθηκε ενα πετραδακι ακομα και επεσα κατω.. τεσπα, θα το περασουμε κι αυτο!!!! θετικη σκεψη!!!

ελα να περνανε οι μερες να πας κι εσυ στο γιατρο!!!!!❤️

Γλυκο μου μισοφεγγαρο ευχομαι τοσο δυνατα μεσα μου να βγει το τεστ σου θετικο!!!!!!!!!!!!🙏🤞❤️🤰

Κοριτσι μου περαστικα σου!!!!! τα περασα κι εγω με τη μεση και εκανα μαγνητικη και μετα φυσιοθεραπειες... ευχομαι συνομα να εισαι καλα!!!!❤️

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Εγώ το έχω χρόνια το πρόβλημα βέβαια μαγνητική δεν έχω κάνει αλλά όλες οι ακτινογραφιες δείχνουν οσφυαλγία με δείγματα αρθρίτιδας είναι και η δουλειά μου που έχει βάρη αλλά κάθε φορά με πιάνει στο άσχετο την πρώτη φορά με έπιασε στην κυριολεξία καθισμένη στην πολυθρόνα... Εχθές περιμέναμε τέλος πάντων κάτι για να βάλουμε μπροστά τη μηχανή και σκουπιζα να περάσει η ώρα έσκυψαν να σκουπισω κάτω από ένα μηχάνημα και εμεινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου γλυκο ευχαριστω για ολη τη βοηθεια και τις συμβουλες!!! ❤️ εχεις απολυτο δικιο!! σημερα κιολας θα μιλησουμε με το λυμπεροπουλο να δουμε τι θα μας πει!! εστειλα ηδη τις εξετασεις και στον ειδικο υπογονιμοτητας που επισκεφθηκαμε πριν το πασχα γτ κι εκεινος μας ειχε ζητησει να κανουμε κατακερματισμο και οξειδωτικο στρες. αυτος κανει εξωσωματικες οποτε κατι θα ξερει παραπανω.. βεβαια ουρολογος δεν ειναι αλλα εχει εμπειρια απο αντιστοιχες εξετασεις και φαινεται Ανθρωπος πανω απ ολα!

Σ ευχαριστω για ολη τη στηριξη!!!❤️

Σημαντικο να βρεις κπαοιον να εμπιστευεσαι γιατι ολα αυτα ειναι τρελο business και ειναι συνδεδεμενοι ουρολογοι με εκωσωματιστεςκλο ο ενας στελνει στον αλλον κλπ για να βγαζουν λεφτα. Ειναι αληθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σημαντικο να βρεις κπαοιον να εμπιστευεσαι γιατι ολα αυτα ειναι τρελο business και ειναι συνδεδεμενοι ουρολογοι με εκωσωματιστεςκλο ο ενας στελνει στον αλλον κλπ για να βγαζουν λεφτα. Ειναι αληθεια

Από τα πολλά τα λεφτά τρελλαθηκαν οι γιατροί πραγματικά! Πολύ σπάνιο να βρεις κάποιον που να σε βλέπει σαν άνθρωπο κ όχι σαν πορτοφόλι! Άμα σας πω τι έπαθε τώρα η γυναίκα του μάνατζερ μου που ήταν εγκυος θα πείτε ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Είχα καφέ υγρά την περασμένη Τετάρτη που ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο αλλσ ειψα κάνει χωριακη και βγήκε θετική μέχρι Σάββατο.. Κυριακή και Δευτέρα μόνο λίγα κιτρινοπα έχω.. ραντεβού έχω την Παρασκευή πρώτη φορά.. λογικά είμαι 4βδ και 5 ημερ 

 

Καλα θα κάνεις 

Εγώ έχω κιτρινωπα υγρά μέχρι τώρα στον 8ο από την αρχή αρχή. Στο μεταξύ έχω κάνει και καλλιέργεια σε κάποιο ενδιάμεσο μήνα (σε κάποιον συνηθίζεται αλλά δε θυμάμαι πια σε ποιον) και γενικά μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό αν δεν έχουν κακή μυρωδιά κι αν δεν εμφανίσω φαγούρα και τέτοια που είναι τα κλασικά συμπτώματα κάποιας μόλυνσης. Ρώτα και το δικό σου γιατρό στο ραντεβού αλλά δεν είναι θέμα ανησυχίας σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Από τα πολλά τα λεφτά τρελλαθηκαν οι γιατροί πραγματικά! Πολύ σπάνιο να βρεις κάποιον που να σε βλέπει σαν άνθρωπο κ όχι σαν πορτοφόλι! Άμα σας πω τι έπαθε τώρα η γυναίκα του μάνατζερ μου που ήταν εγκυος θα πείτε ΕΛΕΟΣ

τι επαθε ραφαελα μου η κοπελα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τι επαθε ραφαελα μου η κοπελα;

Πήγαιναν σε γυναικολόγο ο οποίος τελευταία στιγμή τους είπε Ότι δεν τους αναλαμβάνει (τους έβαλε προγραμματισμένο τοκετό 11/5)! Έψαχναν γυναικολόγο από εδώ κ από εκεί για να τους γεννήσει! Έχει κ ένα πρόβλημα με την καρδιά της κ έπρεπε μόνο σε ένα νοσηλευτήρια γιατί μόνο εκεί μπορεί να βρίσκεται καρδιολόγος στο τοκετό (ΕΛΕΟΣ μόνο σε ένα νοσηλευτήρια να παρέχεται καρδιολόγος)! Τεσπα βρίσκουν ένα κοιτάζει το report την βάζει στον υπέρηχο κάτι δε του άρεσε της λέει να πάνε εμβρυολογο πάνε εμβρυολογο τους λέει έπρεπε να γεννήσεις χθες! Χαμός άγχος κτλ κ ο γιατρος ο 2ος στον κόσμο του! Να τους λέει ότι τελικά οι εμβρυολογοι τα παραλένε, κ αγχώνουν τον κόσμο! Εν το μεταξύ έχανε υγρό κ ο πλακούντας πλέον γέρασε δεν τροφοδοτούσε το μωρό! Ο μάνατζερ μ του έλεγε γιατρέ να το εσπευσουμε κ ο γιατρος έλεγε Δευτέρα Τρίτη κ να ρωτησει  την αναισθησιολόγο αν μπορεί…αυτή μπορούσε Τετάρτη, τους πρότειναν ΣΚ κ ο γιατρος ο ποιος κάνει λειτούργημα (το οποιο το ξέχασε μάλλον)όχι επάγγελμα είχε καλεσμένους κ θα πήγαιναν στο εξοχικό κ δε μπορούσε να το ακυρώσει!! Και πάλι καλά είδε ξανά το προγραμμα της η αναισθησιολόγος κ τους είπε Παρασκευή βράδυ! Κ έτσι το μωρό πάλι καλά γεννήθηκε Παρασκευή(06:05)! Και αυτή η συζήτηση 2 εβδομάδες τώρα…αν το άφηναν το μωρό Δευτέρα Τρίτη θα το είχαν Χάσει…απορώ με τι γιατρους έχουμε να κάνουμε αλήθεια!!! Το ίδιο περιστατικό ακριβώς η νύφη μου κ της κάνει ο γιατρος τότε τι «Παρασκευή σε έχω προγραμματισμένη  γεννα ε τι σήμερα τι την Παρασκευή» δεν της είπε πριν το τοκετό τι είχε να μην αγχωθεί κ τελικά γέννησε τον μικρούλη μας όλα καλά κ όταν πήγε να την δει μετά τον τοκετό το βράδυ της είπε για ποιο λόγο δε το ρίσκαρε να την γεννήσει την Παρασκευή!!! Βλέπεις γιατρος από γιατρος είναι διαφορετικός! Πάνω από όλα ο ασθενής σου κ μετά εσυ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ έχω κιτρινωπα υγρά μέχρι τώρα στον 8ο από την αρχή αρχή. Στο μεταξύ έχω κάνει και καλλιέργεια σε κάποιο ενδιάμεσο μήνα (σε κάποιον συνηθίζεται αλλά δε θυμάμαι πια σε ποιον) και γενικά μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό αν δεν έχουν κακή μυρωδιά κι αν δεν εμφανίσω φαγούρα και τέτοια που είναι τα κλασικά συμπτώματα κάποιας μόλυνσης. Ρώτα και το δικό σου γιατρό στο ραντεβού αλλά δεν είναι θέμα ανησυχίας σίγουρα. 

Ακριβώς τα ίδια μου είπε κ εμένα η δίκη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ έχω κιτρινωπα υγρά μέχρι τώρα στον 8ο από την αρχή αρχή. Στο μεταξύ έχω κάνει και καλλιέργεια σε κάποιο ενδιάμεσο μήνα (σε κάποιον συνηθίζεται αλλά δε θυμάμαι πια σε ποιον) και γενικά μου είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό αν δεν έχουν κακή μυρωδιά κι αν δεν εμφανίσω φαγούρα και τέτοια που είναι τα κλασικά συμπτώματα κάποιας μόλυνσης. Ρώτα και το δικό σου γιατρό στο ραντεβού αλλά δεν είναι θέμα ανησυχίας σίγουρα. 

Ευτυχως δεν μυρίζουν ουτε φαγούρα έχω.. σε ευχαριστώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

@ΜαρίαΔημήτρης επειδή έχω φάει ατελείωτο bulling λόγω βάρους στο σχολείο και ένα έξυπνο μου πέταγε την μπάλα σουτ στην πλάτη μου όποτε με έβλεπε, θα σε παρακαλούσα να μάθεις ποιο παιδί του το έκανε αυτό και να ενημερώσεις το σχολείο και τους γονείς του. Προσωπικά είχα αντιληφθεί ότι ήταν παιδιά διαλυμένων οικογενειών που συνήθως αναζητούσαν την προσοχή... Όσον αφορά τους γιατρούς όταν σε ξαναρωτησουν απαντα "ας κοιτάει ο καθένας τη δουλειά του." 

Τους γονείς τους ξέρω και αυτό έγινε στην παιδική χαρά που ειμασταν αλλά δεν το είδαμε . Και μετά ο καημένος την έφαγε καταλάθος και από τον κολλητό του γτ πέρναγε ο δικός μου . Το πρώτο παιδάκι δεν το πολυξερω αλλά για τον κολλητό του ήταν καταλάθος σίγουρα γιατί έβαλε τα κλάματα που χτύπησε τον φίλο του. Ευτυχώς όλα καλά. Αυτό με τον εκφοβισμό το φοβάμαι πάρα πολύ. Και να μην κάνουν στον δικό μου αλλά και το ανάποδο. Ο δικός μου είναι πολύ μαλθακό παιδί και κάνει ότι του λένε οι άλλοι και προσπαθούμε να το αλλάξουμε αυτό με την βοήθεια και παιδοψυχολογου. Είναι 6 χρόνων αλλά στο μυαλό είναι πολύ μπροστά και δεν συμβαδίζει με παιδιά της ηλικίας του με αποτέλεσμα τα μεγαλύτερα παιδιά που θέλει να κάνει παρέα να τον βλέπουν ως τον μικρό που μπορούν να τον κάνουν ότι θέλουν. Έχουμε δουλειά μπροστά μας ειδικά τώρα που θα πάει και δημοτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι χάλια. Με έπιασε ο ίλιγγος και είμαι τεζα. Τώρα συνηλθα λίγο με το χάπι που πήρα αλλά νιώθω κουρέλι. Με ατόνησε πολύ. Με έπιασε το βράδυ και ξύπνησα από την ζαλάδα και λιποθύμησα. Μου έδωσε δύο μέρες άδεια ο γιατρός να συνέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια θα τα πω σε εσάς γιατί δε θέλω να τσακωθω με τον σύζυγο. Βγαίνω να πετάξω σκουπίδια και πέφτω πάνω στην πεθερά μου να ψωνίζει από κάτω ακριβώς από την πολυκατοικία φράουλες διότι έχει λαϊκή. Φωνάζει "καλά εσύ για έναν καφέ δε με καλείς σπίτι σου και κάνεις βόλτες στη γειτονιά;;;;"... Χαμογελάω λέω σκουπίδια βγήκα να πετάξω. Στο καπάκι μου λέει "έμαθα για την καμπύλη σακχάρου που έκανες από το γιο μου και βγήκε ψηλή, καλά να πάθεις αφού έκανες κατάχρηση στα γλυκά και μόνη σου το έλεγες... "... χαμογελάω πάλι λέγοντας μια απόλαυση είναι και τα γλυκά... Ειλικρινά έχει χοληστερίνη στο Θεό και σήμερα με αυτά που άκουσα πρώτη φορά σκέφτηκα "κακώς σε πάει στους γιατρούς ο γιος σου"... Ε μα είμαι υπερβολική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πήγαιναν σε γυναικολόγο ο οποίος τελευταία στιγμή τους είπε Ότι δεν τους αναλαμβάνει (τους έβαλε προγραμματισμένο τοκετό 11/5)! Έψαχναν γυναικολόγο από εδώ κ από εκεί για να τους γεννήσει! Έχει κ ένα πρόβλημα με την καρδιά της κ έπρεπε μόνο σε ένα νοσηλευτήρια γιατί μόνο εκεί μπορεί να βρίσκεται καρδιολόγος στο τοκετό (ΕΛΕΟΣ μόνο σε ένα νοσηλευτήρια να παρέχεται καρδιολόγος)! Τεσπα βρίσκουν ένα κοιτάζει το report την βάζει στον υπέρηχο κάτι δε του άρεσε της λέει να πάνε εμβρυολογο πάνε εμβρυολογο τους λέει έπρεπε να γεννήσεις χθες! Χαμός άγχος κτλ κ ο γιατρος ο 2ος στον κόσμο του! Να τους λέει ότι τελικά οι εμβρυολογοι τα παραλένε, κ αγχώνουν τον κόσμο! Εν το μεταξύ έχανε υγρό κ ο πλακούντας πλέον γέρασε δεν τροφοδοτούσε το μωρό! Ο μάνατζερ μ του έλεγε γιατρέ να το εσπευσουμε κ ο γιατρος έλεγε Δευτέρα Τρίτη κ να ρωτησει  την αναισθησιολόγο αν μπορεί…αυτή μπορούσε Τετάρτη, τους πρότειναν ΣΚ κ ο γιατρος ο ποιος κάνει λειτούργημα (το οποιο το ξέχασε μάλλον)όχι επάγγελμα είχε καλεσμένους κ θα πήγαιναν στο εξοχικό κ δε μπορούσε να το ακυρώσει!! Και πάλι καλά είδε ξανά το προγραμμα της η αναισθησιολόγος κ τους είπε Παρασκευή βράδυ! Κ έτσι το μωρό πάλι καλά γεννήθηκε Παρασκευή(06:05)! Και αυτή η συζήτηση 2 εβδομάδες τώρα…αν το άφηναν το μωρό Δευτέρα Τρίτη θα το είχαν Χάσει…απορώ με τι γιατρους έχουμε να κάνουμε αλήθεια!!! Το ίδιο περιστατικό ακριβώς η νύφη μου κ της κάνει ο γιατρος τότε τι «Παρασκευή σε έχω προγραμματισμένη  γεννα ε τι σήμερα τι την Παρασκευή» δεν της είπε πριν το τοκετό τι είχε να μην αγχωθεί κ τελικά γέννησε τον μικρούλη μας όλα καλά κ όταν πήγε να την δει μετά τον τοκετό το βράδυ της είπε για ποιο λόγο δε το ρίσκαρε να την γεννήσει την Παρασκευή!!! Βλέπεις γιατρος από γιατρος είναι διαφορετικός! Πάνω από όλα ο ασθενής σου κ μετά εσυ !!! 

πω πω ανατριχισα με τις ιστοριες... αν πεσεις σε ανθρωπο πρωτα και μετα γιατρο, εισαι τυχερος! ηταν πολυ τυχεροι ο μανατζερ σου, η γυναικα του και το παιδι....... τραγικος ο γιατρος.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι χάλια. Με έπιασε ο ίλιγγος και είμαι τεζα. Τώρα συνηλθα λίγο με το χάπι που πήρα αλλά νιώθω κουρέλι. Με ατόνησε πολύ. Με έπιασε το βράδυ και ξύπνησα από την ζαλάδα και λιποθύμησα. Μου έδωσε δύο μέρες άδεια ο γιατρός να συνέλθω.

ωχ... περαστικα κοριτσι μου γλυκο!!!! με ειχε πιασει περυσι και επαιρνα τα antivοm πρωι-βραδυ...😔 ζορικος ο ιλιγγος....

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα τα πω σε εσάς γιατί δε θέλω να τσακωθω με τον σύζυγο. Βγαίνω να πετάξω σκουπίδια και πέφτω πάνω στην πεθερά μου να ψωνίζει από κάτω ακριβώς από την πολυκατοικία φράουλες διότι έχει λαϊκή. Φωνάζει "καλά εσύ για έναν καφέ δε με καλείς σπίτι σου και κάνεις βόλτες στη γειτονιά;;;;"... Χαμογελάω λέω σκουπίδια βγήκα να πετάξω. Στο καπάκι μου λέει "έμαθα για την καμπύλη σακχάρου που έκανες από το γιο μου και βγήκε ψηλή, καλά να πάθεις αφού έκανες κατάχρηση στα γλυκά και μόνη σου το έλεγες... "... χαμογελάω πάλι λέγοντας μια απόλαυση είναι και τα γλυκά... Ειλικρινά έχει χοληστερίνη στο Θεό και σήμερα με αυτά που άκουσα πρώτη φορά σκέφτηκα "κακώς σε πάει στους γιατρούς ο γιος σου"... Ε μα είμαι υπερβολική; 

κακία, κακία και πάλι κακία.!!!! ΚΑΙ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!! ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!! οτι και να απαντησεις δεν θα πιασει τοπο. τα ζω κι εγω. αδιαφορια και μην χαλας τη διαθεση σου για καμια κακιασμενη πεθερα!!!! ΞΟΥΤ ΞΟΥΤ ΜΑΚΡΥΑ ΣΟΥ!!!!!

(σε παρακαλω να μου το θυμιζεις κι εμενα οταν νευριαζω με τη δικη μου πεθερα😂😂😂😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

ωχ... περαστικα κοριτσι μου γλυκο!!!! με ειχε πιασει περυσι και επαιρνα τα antivοm πρωι-βραδυ...😔 ζορικος ο ιλιγγος....

 

κακία, κακία και πάλι κακία.!!!! ΚΑΙ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!! ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!! οτι και να απαντησεις δεν θα πιασει τοπο. τα ζω κι εγω. αδιαφορια και μην χαλας τη διαθεση σου για καμια κακιασμενη πεθερα!!!! ΞΟΥΤ ΞΟΥΤ ΜΑΚΡΥΑ ΣΟΥ!!!!!

(σε παρακαλω να μου το θυμιζεις κι εμενα οταν νευριαζω με τη δικη μου πεθερα😂😂😂😂)

Κορίτσι μου ήθελα από χτες να σου γράψω, να πάτε και σε άλλον γιατρό να ρωτήσετε για την επέμβαση που σκέφτεστε. Εγώ πήγαινα σε τρεις συνολικά πάντα για χειρουργεία να ρωτήσω. Αν δύο στους τρεις προτείνουν επέμβαση να την κάνετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας διαβάζω εδώ και αρκετούς μήνες και η αλήθεια είναι ότι παίρνω πολύ θάρρος και κουράγιο ειδικά όταν κάποια κοπέλα έμενε έγκυος. 

Είμαι η Μαρία και είμαι 29 ετών. Με τον άντρα μου ξεκινήσαμε προσπάθειες από τον Δεκέμβριο του '20. Τους πρώτους μήνες κάθε φορά που έβλεπα περίοδο στεναχωριομουν πάρα πολύ. Το είχα στο μυαλό μου σαν μια εύκολη διαδικασία και πίστευα ότι θα μείνω γρήγορα έγκυος. Τον Δεκέμβρη του '21 πηγα στον γυναικολόγο μου για τον ετήσιο έλεγχο. Μου βρήκε ότι είχα κύστη στην ωοθήκη που ήταν εξωμήτρια και ίσως αυτός ήταν ο λόγος που δεν έμενα έγκυος τόσους μήνες. Σύμφωνα με το μέγεθος της πρέπει να την είχα τουλάχιστον ένα 6μηνο. Έκανα λαπαροσκόπηση τον Φεβρουάριο και την αφαίρεσα. Επίσης έκανε και ο άντρας μου εξετάσεις και βρέθηκε πρόβλημα με την κινητικότητα του σπέρματος. Ο ουρολόγος του έδωσε μια τρίμηνη θεραπεία. 

Τώρα έχει ολοκληρωθεί η θεραπεία του και έχουμε ξεκινήσει και προσέχουμε λίγο περισσότερο την διατροφή μας. 

Είμαι πλέον αρκετά αισιόδοξη ότι θα γίνει γρήγορα το θαύμα και σε εμάς. Βέβαια περιμένω περίοδο σε 2-3 μέρες 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Τους γονείς τους ξέρω και αυτό έγινε στην παιδική χαρά που ειμασταν αλλά δεν το είδαμε . Και μετά ο καημένος την έφαγε καταλάθος και από τον κολλητό του γτ πέρναγε ο δικός μου . Το πρώτο παιδάκι δεν το πολυξερω αλλά για τον κολλητό του ήταν καταλάθος σίγουρα γιατί έβαλε τα κλάματα που χτύπησε τον φίλο του. Ευτυχώς όλα καλά. Αυτό με τον εκφοβισμό το φοβάμαι πάρα πολύ. Και να μην κάνουν στον δικό μου αλλά και το ανάποδο. Ο δικός μου είναι πολύ μαλθακό παιδί και κάνει ότι του λένε οι άλλοι και προσπαθούμε να το αλλάξουμε αυτό με την βοήθεια και παιδοψυχολογου. Είναι 6 χρόνων αλλά στο μυαλό είναι πολύ μπροστά και δεν συμβαδίζει με παιδιά της ηλικίας του με αποτέλεσμα τα μεγαλύτερα παιδιά που θέλει να κάνει παρέα να τον βλέπουν ως τον μικρό που μπορούν να τον κάνουν ότι θέλουν. Έχουμε δουλειά μπροστά μας ειδικά τώρα που θα πάει και δημοτικό.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε κ ο αδερφος μου ο μικρος!! Κ η μαμα μ τον έτρεχε σε παιδοψυχολόγους χρόνια! Ευτυχως με τα χρόνια εκανε παρέα με άτομα της ηλικιας του…θα το καταφέρετε μην αγχώνεσαι απλά θέλει χρόνο!! Κ εμεις από 6 χρόνων τον τρέχαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου γλυκο ευχαριστω για ολη τη βοηθεια και τις συμβουλες!!! ❤️ εχεις απολυτο δικιο!! σημερα κιολας θα μιλησουμε με το λυμπεροπουλο να δουμε τι θα μας πει!! εστειλα ηδη τις εξετασεις και στον ειδικο υπογονιμοτητας που επισκεφθηκαμε πριν το πασχα γτ κι εκεινος μας ειχε ζητησει να κανουμε κατακερματισμο και οξειδωτικο στρες. αυτος κανει εξωσωματικες οποτε κατι θα ξερει παραπανω.. βεβαια ουρολογος δεν ειναι αλλα εχει εμπειρια απο αντιστοιχες εξετασεις και φαινεται Ανθρωπος πανω απ ολα!

Σ ευχαριστω για ολη τη στηριξη!!!❤️

Χαρα μου αν μπορω να βοηθησω με καποιο τροπο,περιμένω νέα από Λυμπερόπουλο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Από τα πολλά τα λεφτά τρελλαθηκαν οι γιατροί πραγματικά! Πολύ σπάνιο να βρεις κάποιον που να σε βλέπει σαν άνθρωπο κ όχι σαν πορτοφόλι! Άμα σας πω τι έπαθε τώρα η γυναίκα του μάνατζερ μου που ήταν εγκυος θα πείτε ΕΛΕΟΣ

συμφωνω απολυτα απορω τι θα κανουν τοσα λεφτα μαζι τους θα τα παρουν? με αηδιαζει αυτη ηνοοτροποια πυ σε βλεπουν σαν λεφτα μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα τα πω σε εσάς γιατί δε θέλω να τσακωθω με τον σύζυγο. Βγαίνω να πετάξω σκουπίδια και πέφτω πάνω στην πεθερά μου να ψωνίζει από κάτω ακριβώς από την πολυκατοικία φράουλες διότι έχει λαϊκή. Φωνάζει "καλά εσύ για έναν καφέ δε με καλείς σπίτι σου και κάνεις βόλτες στη γειτονιά;;;;"... Χαμογελάω λέω σκουπίδια βγήκα να πετάξω. Στο καπάκι μου λέει "έμαθα για την καμπύλη σακχάρου που έκανες από το γιο μου και βγήκε ψηλή, καλά να πάθεις αφού έκανες κατάχρηση στα γλυκά και μόνη σου το έλεγες... "... χαμογελάω πάλι λέγοντας μια απόλαυση είναι και τα γλυκά... Ειλικρινά έχει χοληστερίνη στο Θεό και σήμερα με αυτά που άκουσα πρώτη φορά σκέφτηκα "κακώς σε πάει στους γιατρούς ο γιος σου"... Ε μα είμαι υπερβολική; 

Συμφωνώ με όλα με την @Antonia2μην δίνεις σημασία άστην σημασία θέλουν αυτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πήγαιναν σε γυναικολόγο ο οποίος τελευταία στιγμή τους είπε Ότι δεν τους αναλαμβάνει (τους έβαλε προγραμματισμένο τοκετό 11/5)! Έψαχναν γυναικολόγο από εδώ κ από εκεί για να τους γεννήσει! Έχει κ ένα πρόβλημα με την καρδιά της κ έπρεπε μόνο σε ένα νοσηλευτήρια γιατί μόνο εκεί μπορεί να βρίσκεται καρδιολόγος στο τοκετό (ΕΛΕΟΣ μόνο σε ένα νοσηλευτήρια να παρέχεται καρδιολόγος)! Τεσπα βρίσκουν ένα κοιτάζει το report την βάζει στον υπέρηχο κάτι δε του άρεσε της λέει να πάνε εμβρυολογο πάνε εμβρυολογο τους λέει έπρεπε να γεννήσεις χθες! Χαμός άγχος κτλ κ ο γιατρος ο 2ος στον κόσμο του! Να τους λέει ότι τελικά οι εμβρυολογοι τα παραλένε, κ αγχώνουν τον κόσμο! Εν το μεταξύ έχανε υγρό κ ο πλακούντας πλέον γέρασε δεν τροφοδοτούσε το μωρό! Ο μάνατζερ μ του έλεγε γιατρέ να το εσπευσουμε κ ο γιατρος έλεγε Δευτέρα Τρίτη κ να ρωτησει  την αναισθησιολόγο αν μπορεί…αυτή μπορούσε Τετάρτη, τους πρότειναν ΣΚ κ ο γιατρος ο ποιος κάνει λειτούργημα (το οποιο το ξέχασε μάλλον)όχι επάγγελμα είχε καλεσμένους κ θα πήγαιναν στο εξοχικό κ δε μπορούσε να το ακυρώσει!! Και πάλι καλά είδε ξανά το προγραμμα της η αναισθησιολόγος κ τους είπε Παρασκευή βράδυ! Κ έτσι το μωρό πάλι καλά γεννήθηκε Παρασκευή(06:05)! Και αυτή η συζήτηση 2 εβδομάδες τώρα…αν το άφηναν το μωρό Δευτέρα Τρίτη θα το είχαν Χάσει…απορώ με τι γιατρους έχουμε να κάνουμε αλήθεια!!! Το ίδιο περιστατικό ακριβώς η νύφη μου κ της κάνει ο γιατρος τότε τι «Παρασκευή σε έχω προγραμματισμένη  γεννα ε τι σήμερα τι την Παρασκευή» δεν της είπε πριν το τοκετό τι είχε να μην αγχωθεί κ τελικά γέννησε τον μικρούλη μας όλα καλά κ όταν πήγε να την δει μετά τον τοκετό το βράδυ της είπε για ποιο λόγο δε το ρίσκαρε να την γεννήσει την Παρασκευή!!! Βλέπεις γιατρος από γιατρος είναι διαφορετικός! Πάνω από όλα ο ασθενής σου κ μετά εσυ !!! 

ΤΡΑΓΙΚΌ!!!!!!!😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα τα πω σε εσάς γιατί δε θέλω να τσακωθω με τον σύζυγο. Βγαίνω να πετάξω σκουπίδια και πέφτω πάνω στην πεθερά μου να ψωνίζει από κάτω ακριβώς από την πολυκατοικία φράουλες διότι έχει λαϊκή. Φωνάζει "καλά εσύ για έναν καφέ δε με καλείς σπίτι σου και κάνεις βόλτες στη γειτονιά;;;;"... Χαμογελάω λέω σκουπίδια βγήκα να πετάξω. Στο καπάκι μου λέει "έμαθα για την καμπύλη σακχάρου που έκανες από το γιο μου και βγήκε ψηλή, καλά να πάθεις αφού έκανες κατάχρηση στα γλυκά και μόνη σου το έλεγες... "... χαμογελάω πάλι λέγοντας μια απόλαυση είναι και τα γλυκά... Ειλικρινά έχει χοληστερίνη στο Θεό και σήμερα με αυτά που άκουσα πρώτη φορά σκέφτηκα "κακώς σε πάει στους γιατρούς ο γιος σου"... Ε μα είμαι υπερβολική; 

Σημερα έχετε βαλθεί να γίνω έξαλλη 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 δεν μπορώ άλλο!!! 

Αυτή η πεθερά μέλι στάζει!!!!! Ότι θέλω θα τρώω κυρά μου πες την εσένα τι σε νοιάζει;;;; αντε πάνε μαγειρεψε κανένα φαγητό πες την!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...