Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κάτι μου λέει το σποράκι είναι αγοράκι. Εγώ στον γιο μου είχα ομορφυνει πάρα πολύ .. επίσης και στην τελευταία μου είχα ομορφυνει και από τον καρυότυπο είχαμε δει πως ήταν αγοράκι.

Άρα αυτό που λέγαν παλιά μάλλον ισχύει. Υπομονή λίγες εβδομάδες να το επιβεβαιώσουμε και με εσένα!!!

Και εγώ στα αγόρια μου ήμουν πολύ γλυκούλα αφρατουλα χαχαχαχαχχαχαα και εγώ για αγόρι την έχω ότι θα κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αχ βρε γλυκιά μου. Δίνω ολόψυχα τη φετινή μου χρονιά εαν ο Θεός είχε γραφτό να μου φέρει μωράκι, να το πιάσεις εσυ!  🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Όλα θα πάνε καλά, και αν δεν πήγαν πέρυσι δεν ήταν αυτό το τέλος. Είμαι αισιόδοξη για τα φετινά σου γενέθλια! 
Το 2022 είναι ζυγός αριθμός και τυχερός ❤️❤️❤️

Κρύβει πολύ μεγαλοψυχία η ευχή που δίνεις κορίτσι μου! Εύχομαι να σε ανταμείψει ο Θεός και με το παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

θα πω τον πονο μου.. χτες μιλουσαμε με τον αντρα μου και μου λεει να κανω τον αλλο μηνα την εξεταση για το σπερματοδιαγραμμα.. του λεω γιατι τον αλλον μηνα.. αν δω περιοδο αυτο το μηνα να το κανεις να ξερουμε τι γινεται.. ενταξει μου λεει βλεπουμε.. οκ δεν βλεπω να το κανει και εγω πλεον τα παραταω.. δεν θα παλευω μονη.. ειπα δεν θα του πω ξανα να κανει την εξεταση.. δεν μπορω αλλο να το παλευω μονη.. αρα μαλλον εγω βγαινω απο τον αγωνα γιατι για εξωσωματικη δεν προκειται να παω .. δεν θελει κιολας ο αντρας μου.. με φυσικο τροπο μονο αν με αξιωσει η αγια ειρηνη... εγω εκανα τις εξετασεις μου και ειναι ολες μια χαρα... ε δεν θα σκασω κιολας... μου το παει απο μηνα σε μηνα.. αυτος σιγουρα περιμενει να μεινω εγκυος για να μην κανει την εξεταση αλλα δεν παει ετσι

Είναι κρίμα εμείς οι γυναίκες να κάνουμε τόσες εξετάσεις να πηγαίνουμε στο γιατρό κάθε τρεις και λίγο και να προσπαθούμε τόσο πολύ και να πέφτουμε σε ένα τοίχο που ο αντρας μας να κολλάει να δώσει λίγο σπερμα για να διευκολύνει λίγο την κατάσταση και να μπορούμε να αποκλείσουμε καποια ενδεχόμενα.. σίγουρα η διαδικασία δεν είναι ευχάριστη για εκείνους αλλά μπορεί να έχει ένα πολύ καλό σπερμα και ένα έχει ένα μικρόβιο που να θέλει να παρει μια αντιβίωση και όλα καλά..  ελπίζω να το σκεφτεί και να το πάρει γρήγορα απόφαση γιατί σε αυτό είστε μαζί..

το πιο πιθανό είναι να φοβάται μήπως έχει αυτός κάποιο θέμα και δεν θα ξέρει πως να το διαχειριστεί συζήτησε το δώστου λίγο ακόμα χρόνο να το πάρει απόφαση και πιστεύω πως θα πάει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- πέρασα και εγώ από αυτή την φάση.. Μαλώναμε σκοτωνομασταν. Πλέον το έχω αφήσει στον Θεό... Ούτε εμένα θέλει να ξανακάνει εξετάσεις αν και είπε ο γυναικολόγος ότι ίσως οφείλονται και στο σπερμα οι ατυχίες. 

Άστο στο Θεό και ότι και αν γίνει... Τι να πω... Από το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να μην μαλώνεις είναι το καλύτερο 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια μου εγώ ξεκινάω από σήμερα να μπαίνω στις γόνιμες !!!! Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία ! Συνέπεσε με ένα ταξιδάκι μας που θα ήμαστε ξεκούραστοι και εύχομαι να ευδοκιμήσει !!!!!! Καλή  επιτυχία σε όλες σας ! Καλοτυχος να είναι ο μήνας !!  

Καλή επιτυχία ! Ελπίζω σε λιγες μερες να μας πεις και τα ευχάριστα 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια μου.. τι κανετε? εργασια και χαρα εγω

καλη επιτυχια., ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας

Μακάρι να είναι αλλά εάν όχι εμείς δεν τα παρατάμε ! Περιμένω να βγει και η εξέταση σπέρματος του άντρα μου ! Να δούμε τι θα δείξει ξαι αυτή ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Καλή εβδομάδα!! @SUNYμου καλή επιτυχία σου στέλνω μπεμπεδοσκονη 🥰🥰🥰🥰

Καλημέρα κοριτσάκι ! Καλημέρα σε όλες κορίτσια !!!! Ευχαριστω στείλε ναι την έχουμε ανάγκη αυτή την τυχερή μπεμπεδοσκονη! 
καλη εβδομάδα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι κρίμα εμείς οι γυναίκες να κάνουμε τόσες εξετάσεις να πηγαίνουμε στο γιατρό κάθε τρεις και λίγο και να προσπαθούμε τόσο πολύ και να πέφτουμε σε ένα τοίχο που ο αντρας μας να κολλάει να δώσει λίγο σπερμα για να διευκολύνει λίγο την κατάσταση και να μπορούμε να αποκλείσουμε καποια ενδεχόμενα.. σίγουρα η διαδικασία δεν είναι ευχάριστη για εκείνους αλλά μπορεί να έχει ένα πολύ καλό σπερμα και ένα έχει ένα μικρόβιο που να θέλει να παρει μια αντιβίωση και όλα καλά..  ελπίζω να το σκεφτεί και να το πάρει γρήγορα απόφαση γιατί σε αυτό είστε μαζί..

το πιο πιθανό είναι να φοβάται μήπως έχει αυτός κάποιο θέμα και δεν θα ξέρει πως να το διαχειριστεί συζήτησε το δώστου λίγο ακόμα χρόνο να το πάρει απόφαση και πιστεύω πως θα πάει 😊

οτι φοβαται το ξερω γιατι εγω εχω παιδια απο προηγουμενο γαμο.. ειχα μεινει εγκυος βεβαια τον περασμενο μαρτιο.. αυτος ζητησε να κανει την εξεταση.. η γιατρος μου οταν της ειπα αν πρεπει να κανει μου λεει αφου αγχωνεται ας κανει.. τωρα αν τελικα θελησει θα κανει αν οχι δεν μπορω να κανω κατι αλλο εγω

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- πέρασα και εγώ από αυτή την φάση.. Μαλώναμε σκοτωνομασταν. Πλέον το έχω αφήσει στον Θεό... Ούτε εμένα θέλει να ξανακάνει εξετάσεις αν και είπε ο γυναικολόγος ότι ίσως οφείλονται και στο σπερμα οι ατυχίες. 

Άστο στο Θεό και ότι και αν γίνει... Τι να πω... Από το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να μην μαλώνεις είναι το καλύτερο 

 

 

 

το αφησα στην αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου .. αν θελει ας μας αξιωσει να κανουμε παιδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλή επιτυχία ! Ελπίζω σε λιγες μερες να μας πεις και τα ευχάριστα 💕 

Μακάρι !!!! Καλή εβδομάδα ! Πως πας με την εγκυμοσύνη κοπέλα μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η SUNY είπε:

Μακάρι να είναι αλλά εάν όχι εμείς δεν τα παρατάμε ! Περιμένω να βγει και η εξέταση σπέρματος του άντρα μου ! Να δούμε τι θα δείξει ξαι αυτή ! 

εννοειται αν δεν ειναι αυτος ο μηνας θα ειναι ο επομενος.. καλα αποτελεσματα να εχετε💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

εννοειται αν δεν ειναι αυτος ο μηνας θα ειναι ο επομενος.. καλα αποτελεσματα να εχετε💖

Ευχαριστούμε πολύ!!! Είδα πριν το μήνυμα σου και να ξέρεις κ εμείς τα ίδια … δεν άκουγε κουβέντα για εξετάσεις .. νομίζουν ότι θίγεται το αντρικό τους γόητρο …. Αλλά στο τέλος θα πει ναι σαν βρεγμένη γάτα ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Ευχαριστούμε πολύ!!! Είδα πριν το μήνυμα σου και να ξέρεις κ εμείς τα ίδια … δεν άκουγε κουβέντα για εξετάσεις .. νομίζουν ότι θίγεται το αντρικό τους γόητρο …. Αλλά στο τέλος θα πει ναι σαν βρεγμένη γάτα ….

μα η πλακα ολη ειναι οτι αυτος ζητησε να κανει.. η γιατρος οταν την ρωτησα μου λεει ας κανει να μην αγχωνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

ελεος και αυτη.. μικρη κοπελα να κανεις μποτοξ? οχι επρεπε να της πεις παντα ετσι κουκλα ειμουν μαλλον εσυ δεν με εβλεπες καλα χαχαχαχαχαχαχ

κοριτσια δηλωνω υπευθυνα και υπογραφο η Ραφαελα μας ειναι κουκλαρα!!!!

Σιγά βρε είπαμε καλή είμαι!! Χαχαχα 

Οντως μΠοτοξ από τα 30 μου;;😂😂😂 Βέβαια έχει κοπελες της ηλικιας μ που κάνουν! Αλλά εγώ γενικά αυτά δεν μου αρέσουν! Αν τα κανεις όλα αυτά τα επεμβατικά δεν έχει νόημα η ηλικία μας…δλδ πρέπει να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας οπως είναι στην κάθε ηλικία!! Σίγουρα να περιποιούμαστε τον εαυτό μας αλλά δεν χρειάζεται να επεμβαίνουμε στη φύση!! 
 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κάτι μου λέει το σποράκι είναι αγοράκι. Εγώ στον γιο μου είχα ομορφυνει πάρα πολύ .. επίσης και στην τελευταία μου είχα ομορφυνει και από τον καρυότυπο είχαμε δει πως ήταν αγοράκι.

Άρα αυτό που λέγαν παλιά μάλλον ισχύει. Υπομονή λίγες εβδομάδες να το επιβεβαιώσουμε και με εσένα!!!

λες;; Μακάρι να είναι γιατί ο άντρας μ θέλει τόσο πολύ αγοράκι αλλά ότι είναι φτάνει να είναι υγιής!! Χθες που το είπα στην γιαγιά μου χάρηκε παρά πολύ λέει κ εκείνη την ώρα είχε στον φούρνο φαΐ κοτοπουλο με πατάτες και επειδή το μύρισα λέει έπρεπε να φάω 😂😂😂 τι είναι πάλι αυτά;; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- μου όλοι οι άντρες τα ίδια κάνουν... τους κακομαθαινουμε τα αγοράκια, τα έχουν όλα στο χέρι, μετά γίνονται πασαδες και ακόμα τους βλέπουμε γλυκουληδες που υποφέρουν οι καημένοι... η πεθερά μου κάθε φορά που τρώμε μαζί βάζει ένα παλιό τραγούδι και φωνάζει τραγουδώντας "αχ βρε παλιομισοφορια τι τραβάνε για εσάς τα αγόρια..." εν τω μεταξύ η ίδια κακομαθημένη μοναχοκορη που δεν έχει κολλήσει ένα ένσημο στο βιογραφικό της... αλλά έχει τον μοναχογιο της το παιδάκι της για χάρη του οποίου δε δούλεψε ποτέ... ετών 46 ο μικρός που παντρεύτηκα 🤣🤣🤣... του έλεγα για εξετάσεις και άλλαζε κουβέντα... όταν έμεινα έγκυος ανακουφιστηκα που δε θα ρίχναμε άλλο καβγά για το θέμα και μετά χάρηκα για το μωρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σιγά βρε είπαμε καλή είμαι!! Χαχαχα 

Οντως μΠοτοξ από τα 30 μου;;😂😂😂 Βέβαια έχει κοπελες της ηλικιας μ που κάνουν! Αλλά εγώ γενικά αυτά δεν μου αρέσουν! Αν τα κανεις όλα αυτά τα επεμβατικά δεν έχει νόημα η ηλικία μας…δλδ πρέπει να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας οπως είναι στην κάθε ηλικία!! Σίγουρα να περιποιούμαστε τον εαυτό μας αλλά δεν χρειάζεται να επεμβαίνουμε στη φύση!! 
 

λες;; Μακάρι να είναι γιατί ο άντρας μ θέλει τόσο πολύ αγοράκι αλλά ότι είναι φτάνει να είναι υγιής!! Χθες που το είπα στην γιαγιά μου χάρηκε παρά πολύ λέει κ εκείνη την ώρα είχε στον φούρνο φαΐ κοτοπουλο με πατάτες και επειδή το μύρισα λέει έπρεπε να φάω 😂😂😂 τι είναι πάλι αυτά;; 😂😂😂

εγω παντα λεω μακαρι να εχω την υγεια μου και τα χρονια ειναι για να τα ζουμε.. εγω σπανια βαζω κρεμες κτλ αλλα γενικα ειμαι ευχαριστημενη με την κατασταση μου χαχαχα

ετσι μου ελεγαν και εμενα να τρωω οταν μου μυριζει κατι η αν ετρωγε μια συναδελφος κατι επεμενε να μου δωσει να φαω.. μου ειχε πει μια αλλη συναδελφος αν μου μυρισει κατι να ξυνω απο κατω το πιπι να μην βγει αλλου σημαδι στο παιδι χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μα η πλακα ολη ειναι οτι αυτος ζητησε να κανει.. η γιατρος οταν την ρωτησα μου λεει ας κανει να μην αγχωνεται

Αψυχολόγητοι είναι ώρες ώρες χαχαχαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

οτι φοβαται το ξερω γιατι εγω εχω παιδια απο προηγουμενο γαμο.. ειχα μεινει εγκυος βεβαια τον περασμενο μαρτιο.. αυτος ζητησε να κανει την εξεταση.. η γιατρος μου οταν της ειπα αν πρεπει να κανει μου λεει αφου αγχωνεται ας κανει.. τωρα αν τελικα θελησει θα κανει αν οχι δεν μπορω να κανω κατι αλλο εγω

 

το αφησα στην αγια ειρηνη την χρυσοβαλαντου .. αν θελει ας μας αξιωσει να κανουμε παιδακι

Όλα καλά θα πάνε και να δεις που θα το δεχτεί… δώστου λίγο χρόνο αν πάλι δεν το κάνει δυστυχώς δεν μπορείς να τον αναγκάσεις να πάει, εσυ από την μεριά σου θα ξέρεις ότι εκανες ότι χρειαζόταν.. και που ξέρεις μπορεί ο μήνας αυτός να είναι ο τυχερός σου και να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα άλλο 💕 στο εύχομαι πραγματικά… να τα χαίρεσαι και τα παιδάκια σου είναι πολύ σημαντικό  που έχεις 2 παιδάκια 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σιγά βρε είπαμε καλή είμαι!! Χαχαχα 

Οντως μΠοτοξ από τα 30 μου;;😂😂😂 Βέβαια έχει κοπελες της ηλικιας μ που κάνουν! Αλλά εγώ γενικά αυτά δεν μου αρέσουν! Αν τα κανεις όλα αυτά τα επεμβατικά δεν έχει νόημα η ηλικία μας…δλδ πρέπει να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας οπως είναι στην κάθε ηλικία!! Σίγουρα να περιποιούμαστε τον εαυτό μας αλλά δεν χρειάζεται να επεμβαίνουμε στη φύση!! 
 

λες;; Μακάρι να είναι γιατί ο άντρας μ θέλει τόσο πολύ αγοράκι αλλά ότι είναι φτάνει να είναι υγιής!! Χθες που το είπα στην γιαγιά μου χάρηκε παρά πολύ λέει κ εκείνη την ώρα είχε στον φούρνο φαΐ κοτοπουλο με πατάτες και επειδή το μύρισα λέει έπρεπε να φάω 😂😂😂 τι είναι πάλι αυτά;; 😂😂😂

Αυτό με τις μυρωδιές επικρατεί από παλιά. Λέει αν λαχταρισεις κάτι να το φας να μην ακουμπήσεις πουθενά στο σώμα σου εκείνη την ώρα για να μην βγάλει σημάδι το μωρό. Πχ αν λαχταρισεις ψάρι και ακουμπήσεις μπορεί να γεννηθεί με σημαδακι που να μοιάζει με ψάρι.

Εγώ δεν τα πιστεύω βέβαια αυτά. Πάντως στον γιο μου είχα τσάκισει τις ελιές και γεννήθηκε με ελιά στο φρύδι ο μικρός. 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Μακάρι !!!! Καλή εβδομάδα ! Πως πας με την εγκυμοσύνη κοπέλα μου; 

Καλή εβδομάδα! Καλά πάω δόξα το θεό τώρα αύριο θέλω να παρω τηλ να κλεισω ένα ραντεβού στον γιατρό να πάμε να δούμε την μπεμπουλα μας 💕

καλά αποτελέσματα στην εξέταση του άντρα σου 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όλα καλά θα πάνε και να δεις που θα το δεχτεί… δώστου λίγο χρόνο αν πάλι δεν το κάνει δυστυχώς δεν μπορείς να τον αναγκάσεις να πάει, εσυ από την μεριά σου θα ξέρεις ότι εκανες ότι χρειαζόταν.. και που ξέρεις μπορεί ο μήνας αυτός να είναι ο τυχερός σου και να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα άλλο 💕 στο εύχομαι πραγματικά… να τα χαίρεσαι και τα παιδάκια σου είναι πολύ σημαντικό  που έχεις 2 παιδάκια 😀 

σε ευχαριστω πολυ.. και εγω πιστευω συντομα θα ερθει με την χαρη της αγιας ειρηνης

 

στις πριν 44 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Nandia- μου όλοι οι άντρες τα ίδια κάνουν... τους κακομαθαινουμε τα αγοράκια, τα έχουν όλα στο χέρι, μετά γίνονται πασαδες και ακόμα τους βλέπουμε γλυκουληδες που υποφέρουν οι καημένοι... η πεθερά μου κάθε φορά που τρώμε μαζί βάζει ένα παλιό τραγούδι και φωνάζει τραγουδώντας "αχ βρε παλιομισοφορια τι τραβάνε για εσάς τα αγόρια..." εν τω μεταξύ η ίδια κακομαθημένη μοναχοκορη που δεν έχει κολλήσει ένα ένσημο στο βιογραφικό της... αλλά έχει τον μοναχογιο της το παιδάκι της για χάρη του οποίου δε δούλεψε ποτέ... ετών 46 ο μικρός που παντρεύτηκα 🤣🤣🤣... του έλεγα για εξετάσεις και άλλαζε κουβέντα... όταν έμεινα έγκυος ανακουφιστηκα που δε θα ρίχναμε άλλο καβγά για το θέμα και μετά χάρηκα για το μωρό... 

ναι και εγω πιστευω θα ερθει και δεν θα χρειαστει να κανω καυγα..

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όλα καλά θα πάνε και να δεις που θα το δεχτεί… δώστου λίγο χρόνο αν πάλι δεν το κάνει δυστυχώς δεν μπορείς να τον αναγκάσεις να πάει, εσυ από την μεριά σου θα ξέρεις ότι εκανες ότι χρειαζόταν.. και που ξέρεις μπορεί ο μήνας αυτός να είναι ο τυχερός σου και να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα άλλο 💕 στο εύχομαι πραγματικά… να τα χαίρεσαι και τα παιδάκια σου είναι πολύ σημαντικό  που έχεις 2 παιδάκια 😀 

ελπιζω να ερθει να μην χρειαστει αλλα αν χρειαστει ας κανει οποτε νομιζει αυτος οτι πρεπει.. ξερει οτι μωρα δεν ειμαστε.. εγω 38 και αυτος 40.. δεν εχουμε και απλετο χρονο μπροστα μας να τον αφηνουμε να τρεχει χωρις να κανουμε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

σε ευχαριστω πολυ.. και εγω πιστευω συντομα θα ερθει με την χαρη της αγιας ειρηνης

 

ναι και εγω πιστευω θα ερθει και δεν θα χρειαστει να κανω καυγα..

 

ελπιζω να ερθει να μην χρειαστει αλλα αν χρειαστει ας κανει οποτε νομιζει αυτος οτι πρεπει.. ξερει οτι μωρα δεν ειμαστε.. εγω 38 και αυτος 40.. δεν εχουμε και απλετο χρονο μπροστα μας να τον αφηνουμε να τρεχει χωρις να κανουμε τιποτα

Ναι κατάλαβα.. ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει μέσα σε αυτό το διάστημα δηλαδή.. ελπίζω κοπέλα να μην χρειαστεί να πάει και να ερθει το μωρακι σας αυτό τον μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- πέρασα και εγώ από αυτή την φάση.. Μαλώναμε σκοτωνομασταν. Πλέον το έχω αφήσει στον Θεό... Ούτε εμένα θέλει να ξανακάνει εξετάσεις αν και είπε ο γυναικολόγος ότι ίσως οφείλονται και στο σπερμα οι ατυχίες. 

Άστο στο Θεό και ότι και αν γίνει... Τι να πω... Από το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να μην μαλώνεις είναι το καλύτερο 

 

 

 

εσυ πως τα πας με τα συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι κατάλαβα.. ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει μέσα σε αυτό το διάστημα δηλαδή.. ελπίζω κοπέλα να μην χρειαστεί να πάει και να ερθει το μωρακι σας αυτό τον μήνα γιατί εχεις πιστη!  

σε ευχαριστω πολυ 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπε΄ρα! Τι κανετε? Εγω οχι πολυ καλα....Εχω νεα δεδομενα,...

Χθες βραδυ ειχα λιγο καφε αιμα, οκ δεν μου αρεσε αλλα ειπα να μην αγχωθω. Αλλα μετα ξαναειχα σημερα το πρωι, για να μη σας τα πολυλογω πηγα στο γυναικολογο εκτακτως παρα την αργια...

Το μωρο ειναι μια χαρα ομως υπαρχει αλλη αιτια για αιμα. Μου βρηκε οτι εχω θεμα με πλακουντα, εχω κατι πολυ σπανιο συμβαινει 0.5%, εχω επιπωματικο πλακουντα, ο πλακουντας ειναι κατω η μπροστα δεν καταλαβα.  Μου ειπε οτι επειδη ειμαι 11η εβδομαδα υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει πλακουντας ση σωστη θεση αλλα αν μεινει εκει  που ειναι τωρα αρχικα σημαινει σιγουρα καισαρικη, λεω εντακει δεν πειραζει. Μετα  μου λεει οτι  μπιορει να γεννησεις νωριτερα, λεει αργοτερα 36η 37η εβδομαδα λεω και παλι ενταξει. Λεω ενα με νοιαζει το μωρο κινδυνευει???

Αλλαμετα καταλαβα οτι μοθ τα ελεγε σιγα σιγα..και μου ειπε οτι αν συνεχισει εκει ο πλακουντας  ειναι εγκυμοσυνη με υψηλο κινδυνο μετα απο καποιο μηνα ειναι επικινδυνο για αιμοραγιες κι πρωωρο τοκετο απο καποιο μηνα και μετα.. και πολλες γυναικες νοσηλευονται μετα απο καποιο μηνα πχ 6ο μεχρι τελος κυησης. Καταλαβαινετε χαρα...Ρωτησα μαμα μιας φιλης και μου ειπεοτι μαυτο το θεμα γεννησε στιν  7ο..... Προς το παρον ξεκουραση ουτε βαρη ουτε δουλειες, ξαπλα.. .. Αχ ρε κοριτσια γιατι να συμβει τωρα αυτο? Εν τω  μεταξυ εχω αρχισει να εχω και κπαοια πονακια στον κολπο... Ουτε ξερω πια τι γινεαι.//

 

Μηπως βρε κοριτσια ξερετε καποιον στο περιβαλλον σας που να πηγε καλα με επιπωματικο πλακουντα? Ισως ανοιξω και ενα σχετικο θεμα.. Βαζω στο tag καποιες απο εσας παρακατω..

@Antonia2 @Raf123 @Tokyo @Nandia- @Hope19 @Nat20 @Princess28 @evaioan @babyblue94@Ευάγγελοςτ @misofeggaro @marinamanoulitsa @lactaki @Κατεριναπαπ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου καλησπε΄ρα! Τι κανετε? Εγω οχι πολυ καλα....Εχω νεα δεδομενα,...

Χθες βραδυ ειχα λιγο καφε αιμα, οκ δεν μου αρεσε αλλα ειπα να μην αγχωθω. Αλλα μετα ξαναειχα σημερα το πρωι, για να μη σας τα πολυλογω πηγα στο γυναικολογο εκτακτως παρα την αργια...

Το μωρο ειναι μια χαρα ομως υπαρχει αλλη αιτια για αιμα. Μου βρηκε οτι εχω θεμα με πλακουντα, εχω κατι πολυ σπανιο συμβαινει 0.5%, εχω επιπωματικο πλακουντα, ο πλακουντας ειναι κατω η μπροστα δεν καταλαβα.  Μου ειπε οτι επειδη ειμαι 11η εβδομαδα υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει πλακουντας ση σωστη θεση αλλα αν μεινει εκει  που ειναι τωρα αρχικα σημαινει σιγουρα καισαρικη, λεω εντακει δεν πειραζει. Μετα  μου λεει οτι  μπιορει να γεννησεις νωριτερα, λεει αργοτερα 36η 37η εβδομαδα λεω και παλι ενταξει. Λεω ενα με νοιαζει το μωρο κινδυνευει???

Αλλαμετα καταλαβα οτι μοθ τα ελεγε σιγα σιγα..και μου ειπε οτι αν συνεχισει εκει ο πλακουντας  ειναι εγκυμοσυνη με υψηλο κινδυνο μετα απο καποιο μηνα ειναι επικινδυνο για αιμοραγιες κι πρωωρο τοκετο απο καποιο μηνα και μετα.. και πολλες γυναικες νοσηλευονται μετα απο καποιο μηνα πχ 6ο μεχρι τελος κυησης. Καταλαβαινετε χαρα...Ρωτησα μαμα μιας φιλης και μου ειπεοτι μαυτο το θεμα γεννησε στιν  7ο..... Προς το παρον ξεκουραση ουτε βαρη ουτε δουλειες, ξαπλα.. .. Αχ ρε κοριτσια γιατι να συμβει τωρα αυτο? Εν τω  μεταξυ εχω αρχισει να εχω και κπαοια πονακια στον κολπο... Ουτε ξερω πια τι γινεαι.//

 

Μηπως βρε κοριτσια ξερετε καποιον στο περιβαλλον σας που να πηγε καλα με επιπωματικο πλακουντα? Ισως ανοιξω και ενα σχετικο θεμα.. Βαζω στο tag καποιες απο εσας παρακατω..

@Antonia2 @Raf123 @Tokyo @Nandia- @Hope19 @Nat20 @Princess28 @evaioan @babyblue94@Ευάγγελοςτ @misofeggaro @marinamanoulitsa @lactaki @Κατεριναπαπ

 

 

Κορίτσι μου αυτό που έχεις αντιμετωπίζεται κ όλα θα πάνε καλά αρκεί να κατανοήσεις πόσο σοβαρό είναι. Θέλει απόλυτη ηρεμία κ ξεκούραση. Ξέρω ότι είχε χαμηλό πλακούντα το @lactakiκ ανέβηκε μετά αλλά εσένα είναι ακόμα πιο χαμηλά. Η πεθερά μου το είχε αυτό κ είχε αιμορραγίες γιατί ήταν πολύ νέα κ δεν πρόσεχε όπως έπρεπε, το πήρε επιπόλαια. Τελικά έμεινε 1 μήνα σε ακινησία στο νοσοκομείο για να γεννήσει 26 εβδομάδων. Δε στο λέω να σε τρομάξω αλλά για να καταλάβεις πόσο σοβαρό είναι. Δεν ειναι δλδ α οκ το μωρό είναι καλά κ τέλος. Πρέπει οπωσδήποτε να προσεχεις πολύ ώστε να περάσουν οι βδομάδες. Ξέχνα δουλειά κ ιστορίες τώρα θα κάνεις αυτό που πρέπει για εσάς κ όλα θα πάνε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...