Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

19. Στις 5 Μαΐου εκανα μεταφορά. 
η 1η χοριακη ήταν την προηγούμενη Δευτέρα και ήταν 273. 

Τέλεια! Εγώ με τα διδυμάκια μου είχα 13η μέρα σχεδόν 2000. Άρα,  ετοίμασέ τα όλα διπλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα!  Είμαι στην 5η μερα μεταφοράς βλαστοκύστης 5ης ημερας και δεν εχω κανένα απολύτως σύμπτωμα, ουτε στήθος ουτε τιποτα! Τοσο που καποιες φορες ξεχνάω σε τι φαση ειμαι... Έχω καθολου ελπιδες? Ηταν καποια εγκυουλα χωρις καθολου συμπτώματα? Πώς γίνεται με τοσα φάρμακα να μην νιωθω τιποτα?😨

Σας ευχαριστώωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

 

Δεν ξεφουρνισα τίποτα γιατί έχω συνεχώς την ανησυχία μήπως κάτι δεν πάει καλά και έλεγα να περιμένω τον υπέρηχο της Δευτέρας…στο μεταξύ όμως δεν άντεξα και μετά τη δουλειά πετάχτηκα στο Μητέρα να κάνω μια χοριακη τελικά. Μόλις είδα το νούμερο και έχω σοκαριστεί!!! 9.209!!!
το ξέρω ότι το θέλαμε μεγαλύτερο αλλά έχω αρχίσει να φοβάμαι, μήπως κάτι δεν πάει καλά;;; 

Μπραβοοοοο ρε συμμαθητρια!!

Εξαιρετική η χοριακαρα σου!!!

Με το καλό και ο υπέρηχος!!

Ελπιζω σήμερα να το εμπέδωσες ότι είσαι έγκυος!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εμένα οι ηθοποιοί... φοβερη σειρα και περιμένω πως και πως το 4ο season

Οποία το πάρει χαμπάρι πρώτη για την season 4 ενημερώνει 😉😉

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Όταν μας στέλνουν για καρυότυπο μας κάνουν τον απλό και όχι τον διευρυμένο; Με έβαλες σε σκέψεις… Αφού το θελουμε για κάτι τόσο σημαντικό. Κι επιπλέον πως γνωρίζουμε ποιον καρυότυπο έχουμε κάνει; 
Κι εμένα στην πρώτη παλινδρομη ήταν αγοράκι με τρισωμια 22, τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της 2ης… Λένε ότι τα αγοράκια έχουν πιο πολλές πιθανότητες χρωμοσωμικής ανωμαλίας ή κάνω λάθος; 

Τώρα και εγώ στις ίδιες σκέψεις μπήκα κ μάλιστα έψαξα τα τεφτέρια μου να δω ποιον καρυοτυπο έχουμε κάνει.. Δεν γράφει αλλά υποθέτω ότι κάναμε τον απλό. Τον είχαμε κάνει στην Βιοϊατρική με 150€ το μακρινό 2018. Είχα ρωτήσει την Τσεκούρα στο Έλενα όταν πήγα για τις αποβολες αν θέλει να το επαναλάβουμε άλλου (γιατί είχαμε μια συζήτηση περί μικροβιολογικών) κ μου είχε πει ότι ενώ για σπερμα δεν την εμπιστευόμαστε για αίμα είμαστε οκ. Όποτε δεν το πήγα παρακάτω..

Οχιιιι δεν θα αγχωθώ τώρα έτσι κ αλλιώς έχω τα 4δυμα 😂 στην ψύξη ότι έχει γίνει έχει γίνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 άντε και με έσκασες. Μα ήθελα τόσο πολύ να πας να κανεις χοριακη 😂😂😂

Τελεια πάντως. Μια χαρά εγκυος είσαι. 🙌🏾
Στη δουλειά το είπες τελικά;;

@Kateriniwk ππυ είσαι καλό μου κορίτσι;; ελπίζω να μην έπεσες τάβλα από τις ενέσεις..!! Λογικά πρεπει να ξεκίνησες εεεεε!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

@Lucia79 άντε και με έσκασες. Μα ήθελα τόσο πολύ να πας να κανεις χοριακη 😂😂😂

Τελεια πάντως. Μια χαρά εγκυος είσαι. 🙌🏾
Στη δουλειά το είπες τελικά;;

@Kateriniwk ππυ είσαι καλό μου κορίτσι;; ελπίζω να μην έπεσες τάβλα από τις ενέσεις..!! Λογικά πρεπει να ξεκίνησες εεεεε!?!?

Οχι ακομα χοπ μου! Σημερα ηρθε , αυριο εχω υπερηχο και ξεκιναω... Γιατι να πεσω ταβλα?????? Τι ξερεις που δεν ξερω???? 🧐🧐🧐🧐😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι ακομα χοπ μου! Σημερα ηρθε , αυριο εχω υπερηχο και ξεκιναω... Γιατι να πεσω ταβλα?????? Τι ξερεις που δεν ξερω???? 🧐🧐🧐🧐😱😱😱

Αχαχαχα έτσι το είπα γιατί δεν ειχες εμφανιστεί. Μια χαρά θα πάνε όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα λοιπόν τελείωσε το αγόρι την αντιβιωση για τα μικρόβια.κ μας είπε συνεχίζουμε τα αντροφερτι και σερπφαρ των 50 ενα την μέρα για ένα μηνα και Valtrex των 500 μισο για 15 μέρες.θελει να του φτιάξει το σπέρμα.ετσι μας είπε.πολυ τον αγαπώ τον μακαρ......μιλάμε απίστευτος γιατρός απίστευτα λεπτολογος .γαμωτο γιατί να μην μας έχουν πει να τα κάνουμε όλα αυτά να γλύτωνα τόσο πόνο .....τελοσπαντων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Ακριβώς τα ίδια έλεγα και εγώ. 1η χοριακή 170 και 9 μέρες μετά 9.348! Έχεις δίδυμα 🥰 🥰  Άμα σου λέω πάμε μαζί 🤣🤣🤣🤣🤣 Ααα και τη Δευτέρα έχω και εγώ υπέρηχο, αμάν ρε κοπελιά 🤣

Γλυκό μου εσυυυυ… δε μπορώ να το πιστέψω!

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κάλε μια χαρά και τώρα να πας για υπέρηχο θα δείτε επίσης μην ξεχνάς μετά από 3χιλ δεν δυπλασιαζεται όπως πριν 

Σε ευχαριστώ καλή μου..

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Μια χαρά, σούπερ είναι! Θα έχεις δίδυμα μάλλον! Συγχαρητήρια!!!

Αυτό λένε όλες, εμένα ακομα δεν το χωράει το μυαλό μου. Από εκεί που πίστευα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδι, τώρα υπάρχει ενδεχόμενο να είναι 2!!

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Τέλεια! Εγώ με τα διδυμάκια μου είχα 13η μέρα σχεδόν 2000. Άρα,  ετοίμασέ τα όλα διπλά!

❤️❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπραβοοοοο ρε συμμαθητρια!!

Εξαιρετική η χοριακαρα σου!!!

Με το καλό και ο υπέρηχος!!

Ελπιζω σήμερα να το εμπέδωσες ότι είσαι έγκυος!! ❤️❤️

Αν σου πω ότι ακόμα δυσκολεύομαι…περιμένω τον υπέρηχο μπας και αρχίσω και συνηθίζω,,,

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

@Lucia79 άντε και με έσκασες. Μα ήθελα τόσο πολύ να πας να κανεις χοριακη 😂😂😂

Τελεια πάντως. Μια χαρά εγκυος είσαι. 🙌🏾
Στη δουλειά το είπες τελικά;;

@Kateriniwk ππυ είσαι καλό μου κορίτσι;; ελπίζω να μην έπεσες τάβλα από τις ενέσεις..!! Λογικά πρεπει να ξεκίνησες εεεεε!?!?

❤️❤️❤️

δεν είπα τπτ όχι. Από Τρίτη εκτός αν με προλάβουν οι εξελίξεις. Τα μηνύματα πάντως δεν είναι καλά, μια κοπέλα στη δουλειά που γεννάει σε 15 μέρες την έχουν τρελάνει, δεν ξέρει ακόμα ποτε θα σταματήσει και οριακά μετά τη γεννα της λένε ότι μπορεί να λείψει 2 με 2.5 μήνες. Ούτε καν το 4μηνο του ιδιωτικού τομέα δεν θα της δώσουν…τεσπα, έχουμε καιρό να αγχωθούμε και με αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι ακομα χοπ μου! Σημερα ηρθε , αυριο εχω υπερηχο και ξεκιναω... Γιατι να πεσω ταβλα?????? Τι ξερεις που δεν ξερω???? 🧐🧐🧐🧐😱😱😱

Καλή αρχή και καλή επιτυχία! Όλα να πάνε τέλεια!! Που θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα όμορφα κορίτσια μου, τι κάνετε; Βγήκε ο καριότυπος μετά την παλίνδρομη και το μωράκι ήταν αγοράκι! Το δεύτερο αγόρι που χάνω σε προχωρημένη κύηση. Κορίτσια θα το δει και ο γιατρός αλλά ςίμαι να σκάσω. Βρέθηκε στο έμβρυο ένας μικροδιπλασιασμός της περιοχής 17p13.3 και λένε ότι το κληρονόμησε από μένα καθώς μετά την εξέταση και του δικού  μου αίματος και του άντρα μου βρέθηκε αυτό σε μένα. Εγώ τώρα απορώ είναι λόγω της ηλικίας μου 38 ετών; ή είναι κάτι που το φέρω εκ γενετής ως φορέας; Επέμενα στο μεταξύ και όταν είχαμε κάνει εξωσωματική( αυτή ήταν η 2η φυσική σύλληψη), να γίνει καριότυπος ζέυγους αλλά ο γιατρός δεν ήθελε όπως και η πρώτη γιατρός που είχα δεν ήθελε να γίνει καριότυπος μετά την αποβολή(τότε το έχασα 14η έσπασαν τα νερά) τώρα όπως θυμάστε έγινε γέννα ήμουν 17και 5. Νιώθω τύψεις κορίτσια...

Αγάπη μου δεν ξέρω γιατί νιώθεις τύψεις, σε καμία περίπτωση δεν φταις εσυ, εγώ πραγματικά απορώ με τους γιατρούς που δεν σου ζήτησαν καρυοτυπο από νωρίς. Εγώ είχα κάνει πριν ξεκινησω εξωσωματική, μας τους είχε γράψει ο γυναικολόγος μου όταν ακόμα προσπαθούσαμε με φυσικό τρόπο. Με κάνουν έξαλλη κατι τέτοιες απερισκεψίες…μόνο θυμό θα ένιωθα στη θέση σου για τους γιατρούς αλλά κι αυτό δεν είναι παραγωγικό.
Αυτό που έχει νόημα τωρα είναι με ψυχραιμία να κανεις τις κατάλληλες κινήσεις για να πετυχεις την επόμενη φορά. Γιατί το ότι θα πετυχεις είναι δεδομένο. 
Η @BlackCat σου έδωσε τις καλύτερες συμβουλές. Χρειάζεστε συμβουλευτική από γενετιστή για να σας πει πως να πορευθείτε και αν αυτό που βρέθηκε στο έμβρυο οφείλεται στον δικό σου καρυοτυπο, εάν είναι τυχαίο ή εάν οφείλεται στην ηλικία. Μόνο γενετιστής έχει λόγο για αυτα τα θέματα. 
Επισης εάν έχεις εύρημα στον καρυοτυπο τότε μπορεί να σου προτείνουν προεμφυτευτικο όπως στη δική μας περίπτωση που είχε βρεθεί μωσαικισμος στον καρυοτυπο του άντρα μου. 
Εγώ έχω εμπειρία από τον Πάγκαλο που τον εμπιστεύομαι πολύ αλλά ισχύει ότι ίσως καλύτερα να είναι κάποιος έξω από κυκλώματα εξωσωματικών (όχι ότι ο συγκεκριμένος είναι, χρυσό τον έκανα να μας πει γνώμες για γιατρούς κλπ και δεν ήθελε να προτεινει κανενα). Αλλά μπορεις να κοιτάξεις και σε δημόσια νοσοκομεία, κάποιες κοπέλες έχουν αναφέρει εδώ μέσα. Στη θέση σου μπορεί να έκανα και 2 διαφορετικά ραντεβού.
Ευτυχώς που βρέθηκε πάντως αυτό έστω και τωρα. Κρίμα που χρειάστηκε να πονέσεις τόσο πολύ και να περάσεις όλα αυτα, αλλά από εδώ και πέρα όλα θα πάνε πολύ καλύτερα. Μόλις κλείσεις ραντεβού πες μας που κατέληξες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

 

❤️❤️

Αν σου πω ότι ακόμα δυσκολεύομαι…περιμένω τον υπέρηχο μπας και αρχίσω και συνηθίζω,,,

❤️❤️❤️

δεν είπα τπτ όχι. Από Τρίτη εκτός αν με προλάβουν οι εξελίξεις. Τα μηνύματα πάντως δεν είναι καλά, μια κοπέλα στη δουλειά που γεννάει σε 15 μέρες την έχουν τρελάνει, δεν ξέρει ακόμα ποτε θα σταματήσει και οριακά μετά τη γεννα της λένε ότι μπορεί να λείψει 2 με 2.5 μήνες. Ούτε καν το 4μηνο του ιδιωτικού τομέα δεν θα της δώσουν…τεσπα, έχουμε καιρό να αγχωθούμε και με αυτα.

Θα το εμπεδώσεις στον υπερηχο μια και καλή 😂😂😂

Οσο για τα υπόλοιπα βήμα βήμα μη τα σκέφτεσαι από τώρα δεν βγάζει κάπου..

Προτεραιοτητα τώρα έχουν τα μωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι ακομα χοπ μου! Σημερα ηρθε , αυριο εχω υπερηχο και ξεκιναω... Γιατι να πεσω ταβλα?????? Τι ξερεις που δεν ξερω???? 🧐🧐🧐🧐😱😱😱

Καλή αρχή! Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

19. Στις 5 Μαΐου εκανα μεταφορά. 
η 1η χοριακη ήταν την προηγούμενη Δευτέρα και ήταν 273. 

Ρε πας καλα μια χαρα ειναι εχε πιστη ηρθε κ θα μεινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Σημερα λοιπόν τελείωσε το αγόρι την αντιβιωση για τα μικρόβια.κ μας είπε συνεχίζουμε τα αντροφερτι και σερπφαρ των 50 ενα την μέρα για ένα μηνα και Valtrex των 500 μισο για 15 μέρες.θελει να του φτιάξει το σπέρμα.ετσι μας είπε.πολυ τον αγαπώ τον μακαρ......μιλάμε απίστευτος γιατρός απίστευτα λεπτολογος .γαμωτο γιατί να μην μας έχουν πει να τα κάνουμε όλα αυτά να γλύτωνα τόσο πόνο .....τελοσπαντων!

Σούπερ σας βλέπω.. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι ακομα χοπ μου! Σημερα ηρθε , αυριο εχω υπερηχο και ξεκιναω... Γιατι να πεσω ταβλα?????? Τι ξερεις που δεν ξερω???? 🧐🧐🧐🧐😱😱😱

Καλή αρχή… όλα θα πάνε τέλεια.. θετική σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες ευχαριστω πολυ!!! Πωω μιλαμε η περιοδος με εκανε χωμα... Θα παρω καμια βιταμινη γιατι δεν τη παλευω ουτε μεχρι εκει να παω... Κ μεγαλη ροη , πως στο καλο θα μπει το ματσουκι με το αιμα ακομα δεν μπορεσα να καταλαβω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Γλυκό μου εσυυυυ… δε μπορώ να το πιστέψω!

Σε ευχαριστώ καλή μου..

Αυτό λένε όλες, εμένα ακομα δεν το χωράει το μυαλό μου. Από εκεί που πίστευα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδι, τώρα υπάρχει ενδεχόμενο να είναι 2!!

❤️❤️

Αν σου πω ότι ακόμα δυσκολεύομαι…περιμένω τον υπέρηχο μπας και αρχίσω και συνηθίζω,,,

❤️❤️❤️

δεν είπα τπτ όχι. Από Τρίτη εκτός αν με προλάβουν οι εξελίξεις. Τα μηνύματα πάντως δεν είναι καλά, μια κοπέλα στη δουλειά που γεννάει σε 15 μέρες την έχουν τρελάνει, δεν ξέρει ακόμα ποτε θα σταματήσει και οριακά μετά τη γεννα της λένε ότι μπορεί να λείψει 2 με 2.5 μήνες. Ούτε καν το 4μηνο του ιδιωτικού τομέα δεν θα της δώσουν…τεσπα, έχουμε καιρό να αγχωθούμε και με αυτα.

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Τέλειο νούμερο! Με καθε επιφύλαξη διδυμακια! Γιατί εγω 9η μερα ειχα 17038 χοριακη με διδυμακια! Αλλά ξεκίνησα με 401! Με το καλο στον υπέρηχο σου εύχομαι!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αγάπη μου δεν ξέρω γιατί νιώθεις τύψεις, σε καμία περίπτωση δεν φταις εσυ, εγώ πραγματικά απορώ με τους γιατρούς που δεν σου ζήτησαν καρυοτυπο από νωρίς. Εγώ είχα κάνει πριν ξεκινησω εξωσωματική, μας τους είχε γράψει ο γυναικολόγος μου όταν ακόμα προσπαθούσαμε με φυσικό τρόπο. Με κάνουν έξαλλη κατι τέτοιες απερισκεψίες…μόνο θυμό θα ένιωθα στη θέση σου για τους γιατρούς αλλά κι αυτό δεν είναι παραγωγικό.
Αυτό που έχει νόημα τωρα είναι με ψυχραιμία να κανεις τις κατάλληλες κινήσεις για να πετυχεις την επόμενη φορά. Γιατί το ότι θα πετυχεις είναι δεδομένο. 
Η @BlackCat σου έδωσε τις καλύτερες συμβουλές. Χρειάζεστε συμβουλευτική από γενετιστή για να σας πει πως να πορευθείτε και αν αυτό που βρέθηκε στο έμβρυο οφείλεται στον δικό σου καρυοτυπο, εάν είναι τυχαίο ή εάν οφείλεται στην ηλικία. Μόνο γενετιστής έχει λόγο για αυτα τα θέματα. 
Επισης εάν έχεις εύρημα στον καρυοτυπο τότε μπορεί να σου προτείνουν προεμφυτευτικο όπως στη δική μας περίπτωση που είχε βρεθεί μωσαικισμος στον καρυοτυπο του άντρα μου. 
Εγώ έχω εμπειρία από τον Πάγκαλο που τον εμπιστεύομαι πολύ αλλά ισχύει ότι ίσως καλύτερα να είναι κάποιος έξω από κυκλώματα εξωσωματικών (όχι ότι ο συγκεκριμένος είναι, χρυσό τον έκανα να μας πει γνώμες για γιατρούς κλπ και δεν ήθελε να προτεινει κανενα). Αλλά μπορεις να κοιτάξεις και σε δημόσια νοσοκομεία, κάποιες κοπέλες έχουν αναφέρει εδώ μέσα. Στη θέση σου μπορεί να έκανα και 2 διαφορετικά ραντεβού.
Ευτυχώς που βρέθηκε πάντως αυτό έστω και τωρα. Κρίμα που χρειάστηκε να πονέσεις τόσο πολύ και να περάσεις όλα αυτα, αλλά από εδώ και πέρα όλα θα πάνε πολύ καλύτερα. Μόλις κλείσεις ραντεβού πες μας που κατέληξες ❤️

Καλημέρα αγαπημένη, πως είσαι; Στον Πάγκαλο έστειλαν το δείγμα για ανάλυση από το Ιασω! Τώρα ο γυναικολόγος μου έχει λέει 2 γενετιστές που συνεργάζεται αλλά δεν ξέρω να πάμε εκεί; να πάμε αλλού; τα έχω λίγο χαμένα αυτή τη στιγμή αλλά θα οργανωθώ. Είμαι φορέας αυτού του μικροδιπλασιασμού όπως λέει η εξέταση και από μένα το πήρε και το έμβρυο! Ελπίζω ότι όλα θα γίνουν, τι να πω πια μας έχει πάει πολύ ανάποδα! Από εκεί που λόγω σπέρματος μας έλεγαν εύκολη περίπτωση τώρα είμαστε δύσκολη και τα χρόνια περνούν, 6 χρόνια προσπαθούμε σχεδόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα υπόψιν σας από αύριο ως το Σάββατο τα διαγνωστικά κέντρα δεν θα λειτουργούν ότι χρειαστείτε από εξετάσεις τώρα μόνο σε νοσοκομεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Κοριτσαρες ευχαριστω πολυ!!! Πωω μιλαμε η περιοδος με εκανε χωμα... Θα παρω καμια βιταμινη γιατι δεν τη παλευω ουτε μεχρι εκει να παω... Κ μεγαλη ροη , πως στο καλο θα μπει το ματσουκι με το αιμα ακομα δεν μπορεσα να καταλαβω... 

 

Καλημέρα!

Καλή αρχή! Όλα καλά θα πάνε!

Για το ματσούκι μην αγχώνεσαι αυτοί κάθε μέρα το βάζουν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις κορίτσια περναμε επιτροπή την άλλη εβδομάδα. Γινονται εξαποστασεως και μας είπαν να φτάσει εκεί ο φάκελος 30/5 ως 3/6. Φυσικά 30/5 στις 8:00 έχω κανονίσει να φτασει εκεί, δεν είμαστε για καθυστερήσεις.

Χθες ο ουρολόγος που πήγαμε να μας γράψει γνωμάτευση για την επιτροπή ότι έγινε προσπάθεια να βελτιωθεί το σπέρμα με χειρουργείο κιρσοκήλης και δεν απέδωσε με νευρίασε γιατί επέμενε ότι βιαζόμαστε για εξωσωματική κι ότι μέχρι του χρόνου θα έχουμε τελείως φυσιολογικό σπέρμα και να περιμένουμε.  Έλεγε να φύγουμε διακοπές έναν μήνα (λες και μας τρέχουν από τα μπατζακια) να ξεχάσουμε τα πάντα και τέτοιες χαζομάρες.

Και στο τέλος δεν άντεξα του ειπα ευγενικά ότι καταρχας περιμένοντας ΑΝ φτιάξει το σπέρμα θα χάσουμε τα ωάρια που προς το παρόν σε μένα είναι όλα φυσιολογικά. Επίσης του λεω και μεθυσαμε και διακοπές πήγαμε και το ξεχάσαμε και τίποτα κι οταν σου λέμε ότι δεν αντέχουμε άλλο δυο χρόνια τώρα επαφές με το ρολοι και κανένα θετικο γράψε τη γνωμάτευση κι ας μην συμφωνείς.

Μετά μαζεύτηκε κι είπε δεν είχα καταλάβει ότι σας επηρεάζει ψυχολογικά. Δηλαδή τι ακούμε κάθε μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα!

Καλή αρχή! Όλα καλά θα πάνε!

Για το ματσούκι μην αγχώνεσαι αυτοί κάθε μέρα το βάζουν 😂

Δεν θα πεσει κλωτσια δλδ ε??? 😜😜😜😜😜Θα σας πω μετα εντυπωσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Εμεις κορίτσια περναμε επιτροπή την άλλη εβδομάδα. Γινονται εξαποστασεως και μας είπαν να φτάσει εκεί ο φάκελος 30/5 ως 3/6. Φυσικά 30/5 στις 8:00 έχω κανονίσει να φτασει εκεί, δεν είμαστε για καθυστερήσεις.

Χθες ο ουρολόγος που πήγαμε να μας γράψει γνωμάτευση για την επιτροπή ότι έγινε προσπάθεια να βελτιωθεί το σπέρμα με χειρουργείο κιρσοκήλης και δεν απέδωσε με νευρίασε γιατί επέμενε ότι βιαζόμαστε για εξωσωματική κι ότι μέχρι του χρόνου θα έχουμε τελείως φυσιολογικό σπέρμα και να περιμένουμε.  Έλεγε να φύγουμε διακοπές έναν μήνα (λες και μας τρέχουν από τα μπατζακια) να ξεχάσουμε τα πάντα και τέτοιες χαζομάρες.

Και στο τέλος δεν άντεξα του ειπα ευγενικά ότι καταρχας περιμένοντας ΑΝ φτιάξει το σπέρμα θα χάσουμε τα ωάρια που προς το παρόν σε μένα είναι όλα φυσιολογικά. Επίσης του λεω και μεθυσαμε και διακοπές πήγαμε και το ξεχάσαμε και τίποτα κι οταν σου λέμε ότι δεν αντέχουμε άλλο δυο χρόνια τώρα επαφές με το ρολοι και κανένα θετικο γράψε τη γνωμάτευση κι ας μην συμφωνείς.

Μετά μαζεύτηκε κι είπε δεν είχα καταλάβει ότι σας επηρεάζει ψυχολογικά. Δηλαδή τι ακούμε κάθε μέρα

Κοιτα αν εξαιρεσεις το ψυχολογικο κομματι που η  υπογονιμοτητα το φτανει στα ακρα , ιατρικα μπορει να χει και δικιο αυτος γιατι κανατε καποια ενεργεια ... Μεχρι να κανεις εσυ την εξωσωματικη εχεις αλλους δυο κυκλους νομιζω? Αν ναι χτυπα εκει μηπως και ερθει τιποτα απο μονο του γιατι κακα τα ψεματα αλλο να ερχεται ετσι και αλλο να μπαινεις σε αυτες τις παλιοδιαδικασιες... Γιατι και αυτο δεν εχει μικρο ψυχολογικο κοστος... 

Απο την αλλη βεβαια σε καταλαβαινω για τα αρνητικα γιατι και εγω τους τελευταιους μηνες εφτασα στο σημειο που ελεγα αντε να κανω τεστ μηχανικα γιατι δεν περιμενα και τιποτα... Εχω μαθει και εχω συνηθισει τα αρνητικα... Στην αρχη οταν μου μιλησαν για εξωσωματικη θα εδερνα κανεναν απ τον αρνητισμο μου , αλλα μετα σκεφτομουν και που περιμενω ετσι μονο χρονο χανω και καθε μηνα το ιδιο βιολι... Πεθαινω για την ωρα που θα κανω σεξ και δεν θα σκεφτομαι να μεινω εγκυος ...γιατι οσο και να μην θες το μυαλο παει μονο του εκει... Εχω ξεχασει τα τελευταια χρονια πως ειναι να κανεις σεξ χωρις σκοπο.. ελεγα καποιους μηνες να μην κανω στις γονιμες επιτηδες , εσβησα ημερολογια αλλα παλι τιποτα δεν ξεχνιοταν... Η υπογονιμοτητα σε κανει να ελπιζεις ακομα και στο ατοπο...εκανα σεξ τελευταιες μερες του κυκλου και ελεγα μπορει να μεινω και αλλες μενουν .. σε αλλαζει θες δεν θες... Οποτε ρε λιλιαν κανε οτι νιωθεις και οτι αντεχει η ψυχολογια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Εμεις κορίτσια περναμε επιτροπή την άλλη εβδομάδα. Γινονται εξαποστασεως και μας είπαν να φτάσει εκεί ο φάκελος 30/5 ως 3/6. Φυσικά 30/5 στις 8:00 έχω κανονίσει να φτασει εκεί, δεν είμαστε για καθυστερήσεις.

Χθες ο ουρολόγος που πήγαμε να μας γράψει γνωμάτευση για την επιτροπή ότι έγινε προσπάθεια να βελτιωθεί το σπέρμα με χειρουργείο κιρσοκήλης και δεν απέδωσε με νευρίασε γιατί επέμενε ότι βιαζόμαστε για εξωσωματική κι ότι μέχρι του χρόνου θα έχουμε τελείως φυσιολογικό σπέρμα και να περιμένουμε.  Έλεγε να φύγουμε διακοπές έναν μήνα (λες και μας τρέχουν από τα μπατζακια) να ξεχάσουμε τα πάντα και τέτοιες χαζομάρες.

Και στο τέλος δεν άντεξα του ειπα ευγενικά ότι καταρχας περιμένοντας ΑΝ φτιάξει το σπέρμα θα χάσουμε τα ωάρια που προς το παρόν σε μένα είναι όλα φυσιολογικά. Επίσης του λεω και μεθυσαμε και διακοπές πήγαμε και το ξεχάσαμε και τίποτα κι οταν σου λέμε ότι δεν αντέχουμε άλλο δυο χρόνια τώρα επαφές με το ρολοι και κανένα θετικο γράψε τη γνωμάτευση κι ας μην συμφωνείς.

Μετά μαζεύτηκε κι είπε δεν είχα καταλάβει ότι σας επηρεάζει ψυχολογικά. Δηλαδή τι ακούμε κάθε μέρα

Καλή επιτυχία στην επιτροπή & καλή αρχή.

Ποτέ δεν πρόκειται να καταλάβω τέτοιες μαλακίες ειλικρινά..

Ποιος σε ρώτησε δηλαδή ρε άνθρωπε????????

Κάνε την δουλειά σου, δώσε μου την γνωμάτευση , πες μου την ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σου άποψη και άσε τις νουθεσίες..

Πω πω δεν έχω καθόλου υπομονή στην ΑΠΟΨΑΡΑ του καθενός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Κοιτα αν εξαιρεσεις το ψυχολογικο κομματι που η  υπογονιμοτητα το φτανει στα ακρα , ιατρικα μπορει να χει και δικιο αυτος γιατι κανατε καποια ενεργεια ... Μεχρι να κανεις εσυ την εξωσωματικη εχεις αλλους δυο κυκλους νομιζω? Αν ναι χτυπα εκει μηπως και ερθει τιποτα απο μονο του γιατι κακα τα ψεματα αλλο να ερχεται ετσι και αλλο να μπαινεις σε αυτες τις παλιοδιαδικασιες... Γιατι και αυτο δεν εχει μικρο ψυχολογικο κοστος... 

Απο την αλλη βεβαια σε καταλαβαινω για τα αρνητικα γιατι και εγω τους τελευταιους μηνες εφτασα στο σημειο που ελεγα αντε να κανω τεστ μηχανικα γιατι δεν περιμενα και τιποτα... Εχω μαθει και εχω συνηθισει τα αρνητικα... Στην αρχη οταν μου μιλησαν για εξωσωματικη θα εδερνα κανεναν απ τον αρνητισμο μου , αλλα μετα σκεφτομουν και που περιμενω ετσι μονο χρονο χανω και καθε μηνα το ιδιο βιολι... Πεθαινω για την ωρα που θα κανω σεξ και δεν θα σκεφτομαι να μεινω εγκυος ...γιατι οσο και να μην θες το μυαλο παει μονο του εκει... Εχω ξεχασει τα τελευταια χρονια πως ειναι να κανεις σεξ χωρις σκοπο.. ελεγα καποιους μηνες να μην κανω στις γονιμες επιτηδες , εσβησα ημερολογια αλλα παλι τιποτα δεν ξεχνιοταν... Η υπογονιμοτητα σε κανει να ελπιζεις ακομα και στο ατοπο...εκανα σεξ τελευταιες μερες του κυκλου και ελεγα μπορει να μεινω και αλλες μενουν .. σε αλλαζει θες δεν θες... Οποτε ρε λιλιαν κανε οτι νιωθεις και οτι αντεχει η ψυχολογια σου! 

Εννοείται πως είναι τελευταία μας λύση η εξωσωματική, αλλά φοβάμαι πως περιμένοντας να (αααν) βελτιωθεί η κινητικότητα ότι θα αρχισουν να φθίνουν τα ωάρια και θα ανοίξουμε άλλους δρόμους.

Στην τελική ας εγκριθούμε εμείς κι έχουμε έναν χρόνο να εκτελέσουμε την απόφαση από ότι ρώτησα.

Τα λόγια σου για το ελεύθερο σεξ μιλησαν μέσα μου, τα είπες όλα!

Τώρα πάμε δυο κύκλους βουρ μπας και γίνει κανένα απρόοπτο 😋

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλή επιτυχία στην επιτροπή & καλή αρχή.

Ποτέ δεν πρόκειται να καταλάβω τέτοιες μαλακίες ειλικρινά..

Ποιος σε ρώτησε δηλαδή ρε άνθρωπε????????

Κάνε την δουλειά σου, δώσε μου την γνωμάτευση , πες μου την ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ σου άποψη και άσε τις νουθεσίες..

Πω πω δεν έχω καθόλου υπομονή στην ΑΠΟΨΑΡΑ του καθενός!!!

Πόσο δίκιο έχεις!

Ευχαριστω πολύ! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...