Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας γιατί νομίζω σε όποιον το πω άλλον θα με πουν υπερβολική.ισως κ να είμαι δεν ξέρω.βαζω να δω καμία σειρά, όταν χαλαρώνω να περάσει η ώρα.βαζω κάτι με δράμα Ρομάνς κλπ έχει μια τύπισσα με ενδομητριωση που μένει έγκυος κ αποβάλει,βάζω θρίλερ έχει ζευγάρι μς υπογονιματητα που πάνε για εξωσωματικη κ η γιατρός αναλύει περί σπέρματος,χρωμοσωμικων ανωμαλιών κλπ.οπου κ να γυρίσω υπάρχει κ ένα θέμα τέτοιο  ούτε να χαλαρώσω.να μη σκέφτομαι τι περασα κ τι αγώνα έχω ακόμα θέλω......θα διαβάσω κάνα βιβλίο εποχής που δεν είχαν τέτοια θέματα μπας κ ηρεμησω!!υπερβολή Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας γιατί νομίζω σε όποιον το πω άλλον θα με πουν υπερβολική.ισως κ να είμαι δεν ξέρω.βαζω να δω καμία σειρά, όταν χαλαρώνω να περάσει η ώρα.βαζω κάτι με δράμα Ρομάνς κλπ έχει μια τύπισσα με ενδομητριωση που μένει έγκυος κ αποβάλει,βάζω θρίλερ έχει ζευγάρι μς υπογονιματητα που πάνε για εξωσωματικη κ η γιατρός αναλύει περί σπέρματος,χρωμοσωμικων ανωμαλιών κλπ.οπου κ να γυρίσω υπάρχει κ ένα θέμα τέτοιο  ούτε να χαλαρώσω.να μη σκέφτομαι τι περασα κ τι αγώνα έχω ακόμα θέλω......θα διαβάσω κάνα βιβλίο εποχής που δεν είχαν τέτοια θέματα μπας κ ηρεμησω!!υπερβολή Ε?

Υπάρχει κι άλλη σειρά με αποτυχημένη εξωσωματική που αργότερα αλλάζει το σκηνικό (δε λέω περισσότερα για να μη χαλάσω το σασπένς), θα σε αφήσουμε να τη βρεις! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας γιατί νομίζω σε όποιον το πω άλλον θα με πουν υπερβολική.ισως κ να είμαι δεν ξέρω.βαζω να δω καμία σειρά, όταν χαλαρώνω να περάσει η ώρα.βαζω κάτι με δράμα Ρομάνς κλπ έχει μια τύπισσα με ενδομητριωση που μένει έγκυος κ αποβάλει,βάζω θρίλερ έχει ζευγάρι μς υπογονιματητα που πάνε για εξωσωματικη κ η γιατρός αναλύει περί σπέρματος,χρωμοσωμικων ανωμαλιών κλπ.οπου κ να γυρίσω υπάρχει κ ένα θέμα τέτοιο  ούτε να χαλαρώσω.να μη σκέφτομαι τι περασα κ τι αγώνα έχω ακόμα θέλω......θα διαβάσω κάνα βιβλίο εποχής που δεν είχαν τέτοια θέματα μπας κ ηρεμησω!!υπερβολή Ε?

Μήπως να το γυρίσεις σε πιο ανάλαφρα?

Αν δεν έχεις δει το Toy Boy στο προτείνω..😉

Ωραία αγόρια (στρίπερς 🤣) , πλοκή δολοφονία, ρομάντζο και άφθονο σεξ 🤣🤣

Δεν είναι για προβληματισμό δηλαδή χαχαχαχα

 

@Lucia79 συμμαθήτρια πως είσαι? Άντεξες χωρίς χοριακή? Πως νιώθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μήπως να το γυρίσεις σε πιο ανάλαφρα?

Αν δεν έχεις δει το Toy Boy στο προτείνω..😉

Ωραία αγόρια (στρίπερς 🤣) , πλοκή δολοφονία, ρομάντζο και άφθονο σεξ 🤣🤣

Δεν είναι για προβληματισμό δηλαδή χαχαχαχα

 

@Lucia79 συμμαθήτρια πως είσαι? Άντεξες χωρίς χοριακή? Πως νιώθεις?

Α ρε συμμαθήτρια, ούτε ξέρω πως κρατιέμαι…δεν έχω πάει για χοριακη όχι, τώρα κάνω καλά…δεν κάνω καλά…δεν ξέρω. Αλλά φοβόμουν τι νούμερο θα δω, αν θα είναι αρκετά ψηλό ή θα φρικάρω, κι έτσι δεν πήγα (ακόμα). Από Παρασκευη έχουν ξεκινήσει οι μέρες που θα είχα περίοδο, έχω πονάκια και συμπτώματα αλλά καθόλου αίμα, ούτε σταγονιτσα. Εννοείται έχω φρικάρει που δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα, αν υπάρχει κάτι που είναι ζωντανό και μεγαλώνει ή αν θα πάω την άλλη βδομάδα και θα μου πει ο γιατρός δε βλέπω τπτ…

Απο την εμπειρία σας, αν κάτι πάει στραβά και σταματήσει να αναπτύσσεται, λογικά θα έχω αιμορραγία έτσι δεν είναι? 
Εσυ δεν μας έχεις πει τι κανεις αγαπημένη και νόμιζες ότι θα την σκαπουλάρεις έτσι εύκολα.. για πες λοιπόν, έχεις ολοκληρώσει τη θεραπεία με τις αντιβιωσεις ή συνεχίζεις? Πότε ξεκινάμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Α ρε συμμαθήτρια, ούτε ξέρω πως κρατιέμαι…δεν έχω πάει για χοριακη όχι, τώρα κάνω καλά…δεν κάνω καλά…δεν ξέρω. Αλλά φοβόμουν τι νούμερο θα δω, αν θα είναι αρκετά ψηλό ή θα φρικάρω, κι έτσι δεν πήγα (ακόμα). Από Παρασκευη έχουν ξεκινήσει οι μέρες που θα είχα περίοδο, έχω πονάκια και συμπτώματα αλλά καθόλου αίμα, ούτε σταγονιτσα. Εννοείται έχω φρικάρει που δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα, αν υπάρχει κάτι που είναι ζωντανό και μεγαλώνει ή αν θα πάω την άλλη βδομάδα και θα μου πει ο γιατρός δε βλέπω τπτ…

Απο την εμπειρία σας, αν κάτι πάει στραβά και σταματήσει να αναπτύσσεται, λογικά θα έχω αιμορραγία έτσι δεν είναι? 
Εσυ δεν μας έχεις πει τι κανεις αγαπημένη και νόμιζες ότι θα την σκαπουλάρεις έτσι εύκολα.. για πες λοιπόν, έχεις ολοκληρώσει τη θεραπεία με τις αντιβιωσεις ή συνεχίζεις? Πότε ξεκινάμε?

Εννοείται οτι υπάρχει κάτι ζωντανό εκεί μέσα που μεγαλώνει και εννοείται ότι όλα πάνε και θα πάνε καλά.

Οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικότατοι ειδικά στην αρχή, αλλά και τίποτα να μην είχες πάλι φυσιολογικό είναι.

Όσο για το τι μπορεί να πάει στραβά μη το σκέφτεσαι δεν έχεις λόγο να το σκέφτεσαι..Δεν μπορείς να ελέγξεις τίποτα..Θα γίνει αυτό που είναι γραμμένο να γίνει..τόσο απλά..

Δευτέρα έχεις υπέρηχο? Και πόσο θα είσαι τότε?

 

Δεν έχω να πω εγώ κάτι καινούριο τέλος του μήνα τελειώνω την θεραπεία, περιμένω περίοδο 17-18/6 και ευελπιστω΄ να κάνω εμβρυομεταφορά.

Αν προκύψει και άλλη καθυστέρηση θα τα παρατήσω όλα και θα πάω διακοπές δηλαδή για το θεό δεν την παλεύω και με άλλη καθυστέρηση και θα αφήσω τα μωρά στην ψύξη..🤣

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Α ρε συμμαθήτρια, ούτε ξέρω πως κρατιέμαι…δεν έχω πάει για χοριακη όχι, τώρα κάνω καλά…δεν κάνω καλά…δεν ξέρω. Αλλά φοβόμουν τι νούμερο θα δω, αν θα είναι αρκετά ψηλό ή θα φρικάρω, κι έτσι δεν πήγα (ακόμα). Από Παρασκευη έχουν ξεκινήσει οι μέρες που θα είχα περίοδο, έχω πονάκια και συμπτώματα αλλά καθόλου αίμα, ούτε σταγονιτσα. Εννοείται έχω φρικάρει που δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα, αν υπάρχει κάτι που είναι ζωντανό και μεγαλώνει ή αν θα πάω την άλλη βδομάδα και θα μου πει ο γιατρός δε βλέπω τπτ…

Απο την εμπειρία σας, αν κάτι πάει στραβά και σταματήσει να αναπτύσσεται, λογικά θα έχω αιμορραγία έτσι δεν είναι? 
Εσυ δεν μας έχεις πει τι κανεις αγαπημένη και νόμιζες ότι θα την σκαπουλάρεις έτσι εύκολα.. για πες λοιπόν, έχεις ολοκληρώσει τη θεραπεία με τις αντιβιωσεις ή συνεχίζεις? Πότε ξεκινάμε?

Είσαι ηρωίδα! Μπράβο για την ψυχραιμία και την αυτοκυριαρχια σου! Εγώ δεν είμαι καθόλου έτσι. Και επειδή η υπομονή ανταμείβεται,  θα πας τη Δευτέρα και θα δείτε πιστεύω 2 υπέροχους σάκους. Ίσως να ακούσετε και καρδούλες. Λογικά θα είσαι 6 εβδομάδων τη Δευτέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Εννοείται οτι υπάρχει κάτι ζωντανό εκεί μέσα που μεγαλώνει και εννοείται ότι όλα πάνε και θα πάνε καλά.

Οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικότατοι ειδικά στην αρχή, αλλά και τίποτα να μην είχες πάλι φυσιολογικό είναι.

Όσο για το τι μπορεί να πάει στραβά μη το σκέφτεσαι δεν έχεις λόγο να το σκέφτεσαι..Δεν μπορείς να ελέγξεις τίποτα..Θα γίνει αυτό που είναι γραμμένο να γίνει..τόσο απλά..

Δευτέρα έχεις υπέρηχο? Και πόσο θα είσαι τότε?

 

Δεν έχω να πω εγώ κάτι καινούριο τέλος του μήνα τελειώνω την θεραπεία, περιμένω περίοδο 17-18/6 και ευελπιστω΄ να κάνω εμβρυομεταφορά.

Αν προκύψει και άλλη καθυστέρηση θα τα παρατήσω όλα και θα πάω διακοπές δηλαδή για το θεό δεν την παλεύω και με άλλη καθυστέρηση και θα αφήσω τα μωρά στην ψύξη..🤣

 

 

Δεν θα υπάρξει καμία καθυστέρηση. Απλά θα κάθεσαι μετά στο air condition και θα απολαμβάνεις τη δροσιά (θα έχει καύσωνες λένε τοτε). Και διακοπές του χρόνου πάλι οικογενειακως με δίπλα καρότσια και όλα τα συμπραγκαλα. Για φέτος ξέχνα τις διακοπές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ξέρετε από πότε και μετά μπορούμε να στέλνουμε προσωπικά μηνύματα στο φόρουμ? 

@Nefeliap σου έχω στείλει μήνυμα ως απάντηση σε προηγούμενο, αλλά μάλλον δεν το έχεις λάβει. Επίσης φαίνεται ότι δε μπορώ να ξεκινήσω να στείλω μήνυμα από μόνη μου (μάλλον επειδή είμαι νέο μέλος?). Μου εμφανίζεται η ειδοποίηση: "Μπορείτε να στείλετε μόνο 0 μηνύματα την ημέρα. Παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα.", εδώ και πάρα πολλές μέρες.

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είσαι ηρωίδα! Μπράβο για την ψυχραιμία και την αυτοκυριαρχια σου! Εγώ δεν είμαι καθόλου έτσι. Και επειδή η υπομονή ανταμείβεται,  θα πας τη Δευτέρα και θα δείτε πιστεύω 2 υπέροχους σάκους. Ίσως να ακούσετε και καρδούλες. Λογικά θα είσαι 6 εβδομάδων τη Δευτέρα?

Μήπως και ξέρω? Από ποτε το μετράμε? Από τη μεταφορά? Είμαι εντελώς άσχετη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν θα υπάρξει καμία καθυστέρηση. Απλά θα κάθεσαι μετά στο air condition και θα απολαμβάνεις τη δροσιά (θα έχει καύσωνες λένε τοτε). Και διακοπές του χρόνου πάλι οικογενειακως με δίπλα καρότσια και όλα τα συμπραγκαλα. Για φέτος ξέχνα τις διακοπές. 

Αμήν!!! Ας πετύχει και ας πάω διακοπές στην ορκομωσία του/της/τους 🤣🤣🤣

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μήπως και ξέρω? Από ποτε το μετράμε? Από τη μεταφορά? Είμαι εντελώς άσχετη 🤣

Χαχαχαχα Δεν υπάρχεις.

Μπες εδώ https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_3hmeron

συμπλήρωσε αυτά που ζητάει και θα δεις πόσο είσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ κάτι μαζί σας γιατί νομίζω σε όποιον το πω άλλον θα με πουν υπερβολική.ισως κ να είμαι δεν ξέρω.βαζω να δω καμία σειρά, όταν χαλαρώνω να περάσει η ώρα.βαζω κάτι με δράμα Ρομάνς κλπ έχει μια τύπισσα με ενδομητριωση που μένει έγκυος κ αποβάλει,βάζω θρίλερ έχει ζευγάρι μς υπογονιματητα που πάνε για εξωσωματικη κ η γιατρός αναλύει περί σπέρματος,χρωμοσωμικων ανωμαλιών κλπ.οπου κ να γυρίσω υπάρχει κ ένα θέμα τέτοιο  ούτε να χαλαρώσω.να μη σκέφτομαι τι περασα κ τι αγώνα έχω ακόμα θέλω......θα διαβάσω κάνα βιβλίο εποχής που δεν είχαν τέτοια θέματα μπας κ ηρεμησω!!υπερβολή Ε?

Nα δεις Vikings, the Witcher, Elite, Good Girls, Girlboss, Spinning Out, Ginny & Georgia, Maid, Sex education, Investing Anna....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αμήν!!! Ας πετύχει και ας πάω διακοπές στην ορκομωσία του/της/τους 🤣🤣🤣

Χαχαχαχα Δεν υπάρχεις.

Μπες εδώ https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_3hmeron

συμπλήρωσε αυτά που ζητάει και θα δεις πόσο είσαι

Χαχα υπήρχε κάποτε ένα ανέκδοτο με έναν αστροναύτη, δε θυμάμαι πως πήγαινε ακριβως αλλά έλεγε «δε θέλω να ξέρω τπτ, φορέστε μου το διαστημόπλοιο να πετάξω»… ε κάπως έτσι είμαι κι εγώ με τις φοβίες μου…

σύμφωνα με την εφαρμογή που έστειλες, σήμερα είμαι 5 εβδομάδων, άρα την επόμενη Δευτέρα θα είμαι 6 όντως! Όπως βλέπω γις τις πρώτες σοβαρές εξετάσεις θα περιμένω ως τέλος Ιουλίου σχεδόν…ε ρε καρδιοχτύπι,..

Οι τρισωμιες, down κλπ φαίνονται στην αυχενική και την Pappa? Γιατί αυτα είναι που με ανησυχούν πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, πολύ ψυχοφθόρα όλο αυτό που περνάς! Θα σου πω το εξής: Η γυναίκα φίλου μου, είχε θέμα με πολυκυστικές, οπότε άρχισαν να προσπαθούν με ελεγχόμενες ωορρηξίας και κάποια φάρμακα. Μένει έγκυος, αλλά μετα από λίγες μέρες έβλεπαν μόνο σάκο, δεν υπήρχαν εμβρυϊκά στοιχεία. Μένει δεύτερη φορά έγκυος, σύνδρομο Down, προχώρησε σε διακοπή. Η κοπέλα ήταν μόλις 25 ετών! Τυχαίνει, δεν έχει να κάνει λοιπόν μόνο η ηλικία σου.  Οπότε κράτα τα θετικά, υπάρχει δυναμική, έχετε και φυσική σύλληψη, και κάποια στιγμή όλα θα είναι όπως πρέπει και θα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Για τη δίκερη μήτρα έχω διαβάσει πως συμβαίνει συχνά αυτό, να προηγούνται δηλ κάποιες αποβολές γιατί η μήτρα ακόμα δεν είναι σωστά διαμορφωμένη, μέχρι να ανοίξουν τα τοιχώματα, και με κάθε εγκυμοσύνη ανοίγει και λίγο, έως ότου κάποια στιγμή είναι αρκετά ' τεντωμένη' για να μπορέσει να κρατήσει το έμβρυο μέχρι το τέλος. Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη εγκυμοσύνη σου να είναι η τυχερή! 

Σε ευχαριστώ καλή μου για τα καλά σου λόγια! Ναι ξέρω ότι είναι θέμα συγκυριών μετά εμείς προσπαθούμε καιρό από όταν ήμουν 29 δεν είναι ότι οκ τώρα που πήγα σχεδόν 38 το πιάσαμε το θέμα! Για αυτό στεναχωρέθηκα που ο γιατρός το έριξε καθαρά σε μένα. Αν μου το ξαναπεί σκέφτομαι πραγματικά να πάρω και άλλη γνώμη! Δε θέλω να ξεχάσω το όνειρό μου ναγίνω μητέρα, θέλω να ελπίζω ότι έχει ο Θεός και θα μας βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχα υπήρχε κάποτε ένα ανέκδοτο με έναν αστροναύτη, δε θυμάμαι πως πήγαινε ακριβως αλλά έλεγε «δε θέλω να ξέρω τπτ, φορέστε μου το διαστημόπλοιο να πετάξω»… ε κάπως έτσι είμαι κι εγώ με τις φοβίες μου…

σύμφωνα με την εφαρμογή που έστειλες, σήμερα είμαι 5 εβδομάδων, άρα την επόμενη Δευτέρα θα είμαι 6 όντως! Όπως βλέπω γις τις πρώτες σοβαρές εξετάσεις θα περιμένω ως τέλος Ιουλίου σχεδόν…ε ρε καρδιοχτύπι,..

Οι τρισωμιες, down κλπ φαίνονται στην αυχενική και την Pappa? Γιατί αυτα είναι που με ανησυχούν πολύ..

Ναι αυτά φαίνονται στην αυχενική που κάνεις μαζί και αυτή την εξέταση αίματος την Pappa. 

Τα πιο σίγουρα αποτελέσματα τα δίνει η λήψη τροφοβλαστης αλλά είναι για πολύ τολμηρές (κίνδυνος αποβολής 1/500) και την κάνουν συνήθως τα ζευγάρια που έχουν πχ και οι 2 το στίγμα μεσογειακής αναιμίας και γίνεται σχετικά νωρίς. Για τις λιγότερο τολμηρές υπάρχει η αμνιοπαρακεντηση (κίνδυνος αποβολής 1/1000) που σου δίνει σίγουρα αποτελέσματα για σύνδρομα και γίνεται λίγο αργότερα από την αυχενική.  Για μένα αν είναι καλά τα αποτελέσματα της αυχενικής, δεν χρειάζεται να την κανεις. Για τις καθόλου τολμηρές υπάρχει η εξέταση αίματος νιπτ που σου δίνει ποσοστά για τα σύνδρομα, δεν είναι όμως τα αποτελέσματα το ίδιο αξιόπιστα με τις προηγούμενες μεθόδους. 

Κοίτα και εγω έλεγα αντε να πάμε στην αυχενική, να είναι όλα και να ηρεμήσω επιτέλους. Τωρα το έχω μεταθέσει. Λέω αντε να κάνω τη Β επιπέδου, να είναι όλα καλά και να ηρεμήσω. Μετά θα λέω να κάνω το doppler,  μετά θα λέω να γεννήσω. Κοινώς, με εμένα τουλάχιστον, σωτηρία δεν υπάρχει. Εσένα όμως σε βλέπω πολύ πιο cool και ειλικρινά σου εύχομαι να απολαύσεις αυτή την περίοδο γιατί εγώ το μόνο που κάνω είναι να μετράω σαν τη φυλακισμένη τις μέρες μέχρι να ξαναπάω στον γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Nα δεις Vikings, the Witcher, Elite, Good Girls, Girlboss, Spinning Out, Ginny & Georgia, Maid, Sex education, Investing Anna....

 

Ορίστε σοβαρές προτάσεις..οχι σαν και μένα την ξετσίπωτη!!!🤣

Μπράβο ρε @hope501🥰

Προσθέτω επιπλέον  "Grace and Frankie" με την θεότητα την Jane Fonda και 'Working moms" (Ειδικά οι πρώτες 2 σαιζόν τα σπάνε) ανάλαφρα, με χιούμορ και 20λεπτα -30λεπτα επεισόδια, πολύ σημαντικό!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχα υπήρχε κάποτε ένα ανέκδοτο με έναν αστροναύτη, δε θυμάμαι πως πήγαινε ακριβως αλλά έλεγε «δε θέλω να ξέρω τπτ, φορέστε μου το διαστημόπλοιο να πετάξω»… ε κάπως έτσι είμαι κι εγώ με τις φοβίες μου…

σύμφωνα με την εφαρμογή που έστειλες, σήμερα είμαι 5 εβδομάδων, άρα την επόμενη Δευτέρα θα είμαι 6 όντως! Όπως βλέπω γις τις πρώτες σοβαρές εξετάσεις θα περιμένω ως τέλος Ιουλίου σχεδόν…ε ρε καρδιοχτύπι,..

Οι τρισωμιες, down κλπ φαίνονται στην αυχενική και την Pappa? Γιατί αυτα είναι που με ανησυχούν πολύ..

Οταν εγώ λέω οτι θα έπρεπε να πέφτουμε σε χειμερία νάρκη από την ημέρα της ετ και για όλη την εγκυμοσύνη και να μας ξυπνάνε στην γέννα νομίζεις οτι έκανα πλάκα!!

Αμ δε..Όσο όσο θα πλήρωνα..🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Υπάρχει κι άλλη σειρά με αποτυχημένη εξωσωματική που αργότερα αλλάζει το σκηνικό (δε λέω περισσότερα για να μη χαλάσω το σασπένς), θα σε αφήσουμε να τη βρεις! :D

Α αυτή στο ποτάμι λες ε?

Ωραία και αυτή στενάχωρη λίγο στην αρχή αλλά μετά αποζημιώνει..🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ορίστε σοβαρές προτάσεις..οχι σαν και μένα την ξετσίπωτη!!!🤣

Μπράβο ρε @hope501🥰

Προσθέτω επιπλέον  "Grace and Frankie" με την θεότητα την Jane Fonda και 'Working moms" (Ειδικά οι πρώτες 2 σαιζόν τα σπάνε) ανάλαφρα, με χιούμορ και 20λεπτα -30λεπτα επεισόδια, πολύ σημαντικό!!🤣

Αυτό βλέπω τώρα, το working mums και όντως έχει γέλιο. Βέβαια εξαιτίας της σειράς κοιμάμαι κατά τις 2, 230 αλλά δεν πειράζει. Αυτά τα 20λεπτα, 30λεπτα επεισόδια σε παρασύρουν. Εν τω μεταξύ έχω δει τις άπειρες σειρές και δεν θυμάμαι καμία να προτείνω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αυτό βλέπω τώρα, το working mums και όντως έχει γέλιο. Βέβαια εξαιτίας της σειράς κοιμάμαι κατά τις 2, 230 αλλά δεν πειράζει. Αυτά τα 20λεπτα, 30λεπτα επεισόδια σε παρασύρουν. Εν τω μεταξύ έχω δει τις άπειρες σειρές και δεν θυμάμαι καμία να προτείνω  

Άστα είναι κόλλημα έχω φάει ολόκληρη Κυριακή να βλέπω όλη την σαιζόν αλλα΄ δεν μπορούσα να διακόψω..χαχαχααχαα

Τις σοβαρές τις βλέπω με τον γάτο τα βρα΄δια και στα μισά κοιμάμαι οπότε έχω επαναληψη την επόμενη μέρα για να να τον φτάσω χαχαχα ενώ τέτοιου τύπου τις βλέπω μόνη μου και καρα γουστάρω🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ορίστε σοβαρές προτάσεις..οχι σαν και μένα την ξετσίπωτη!!!🤣

Μπράβο ρε @hope501🥰

Προσθέτω επιπλέον  "Grace and Frankie" με την θεότητα την Jane Fonda και 'Working moms" (Ειδικά οι πρώτες 2 σαιζόν τα σπάνε) ανάλαφρα, με χιούμορ και 20λεπτα -30λεπτα επεισόδια, πολύ σημαντικό!!🤣

working moms το βλέπω τωρα με το πρωινο μου. Χαλαρώνω απο το ξύνπημα😂😂 Τωρα είμαι δευτερο season...για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Nα δεις Vikings, the Witcher, Elite, Good Girls, Girlboss, Spinning Out, Ginny & Georgia, Maid, Sex education, Investing Anna....

 

Έχω δει κάποια από αυτά.σκεψου ρε συ ότι έβλεπα chasepeake shore Kai haunting hill house.....δτο θρίλερ ειχε μέσα εξωσωμστικη!φοβερό Ε?χαχαχαχαχαχα......παντού υπάρχει ένα θέμα γονιμότητας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Οταν εγώ λέω οτι θα έπρεπε να πέφτουμε σε χειμερία νάρκη από την ημέρα της ετ και για όλη την εγκυμοσύνη και να μας ξυπνάνε στην γέννα νομίζεις οτι έκανα πλάκα!!

Αμ δε..Όσο όσο θα πλήρωνα..🤣🤣

 

Κάλε ποια γέννα? Εννοείς μετά, να έχει στρώσει η τομή, τα μωρά να είναι ετοιμα πλυμένα καθαρά χωρίς αίματα, ομφάλιοι λωροι στη θέση τους τακτοποιημένοι κλπ… μιλάμε για υπόδειγμα ψυχραιμίας και θάρρους 🤣🤣🤣

το γιατρο τον ερμο φοβάμαι που θα τρελαθεί μαζί μου. Επίσης για να ξέρετε, μιλάτε με τον άνθρωπο που το 1ο τεστ παπ το έκανε στα 30 όταν με πήρε σηκωτή μια φιλη που ήταν έγκυος. 
αυτα, τί άλλα εσεις? Στο σπίτι όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κάλε ποια γέννα? Εννοείς μετά, να έχει στρώσει η τομή, τα μωρά να είναι ετοιμα πλυμένα καθαρά χωρίς αίματα, ομφάλιοι λωροι στη θέση τους τακτοποιημένοι κλπ… μιλάμε για υπόδειγμα ψυχραιμίας και θάρρους 🤣🤣🤣

το γιατρο τον ερμο φοβάμαι που θα τρελαθεί μαζί μου. Επίσης για να ξέρετε, μιλάτε με τον άνθρωπο που το 1ο τεστ παπ το έκανε στα 30 όταν με πήρε σηκωτή μια φιλη που ήταν έγκυος. 
αυτα, τί άλλα εσεις? Στο σπίτι όλα καλά? 

Άντε καλέ δεν σε πιστεύω..

Δεν ήσουν εσύ, μια φίλη σου από το χωριό ήταν , δεν την ξέρουμε..🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κάλε ποια γέννα? Εννοείς μετά, να έχει στρώσει η τομή, τα μωρά να είναι ετοιμα πλυμένα καθαρά χωρίς αίματα, ομφάλιοι λωροι στη θέση τους τακτοποιημένοι κλπ… μιλάμε για υπόδειγμα ψυχραιμίας και θάρρους 🤣🤣🤣

το γιατρο τον ερμο φοβάμαι που θα τρελαθεί μαζί μου. Επίσης για να ξέρετε, μιλάτε με τον άνθρωπο που το 1ο τεστ παπ το έκανε στα 30 όταν με πήρε σηκωτή μια φιλη που ήταν έγκυος. 
αυτα, τί άλλα εσεις? Στο σπίτι όλα καλά? 

Κλαιω..... Και μενα με βολευει αυτο το σεναριο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Κλαιω..... Και μενα με βολευει αυτο το σεναριο.... 

Νομίζω όλες μας βολεύει αυτό το υπέροχο σενάριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...