Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Ωρεεεεε  φραπεδαρα... εδω οι περισσότεροι πλεον πίνονυ φρεντο 🤪🤪🤪 αλλά αυτό της διαφήμισης το χαλαρα με φραπέ είναι και θα παραμείνει Σαλονικίοτικο... και όχι μονο θα σάναζητώ στη σαλονική ξημερώματα #not αλλά μεσημεριάτικο 😂😂 όπτε ανέβαινα για δουλειά και ξυπνούσα 6 το πρωι έκανα και μια βόλτα από το μακεδονία μέχρι τις ομρέλες. Μα πόσο όμορφα....!!!! Μακάρι να είχαμε και εδω κάτι τέτοιο σε λεω.

Ξερω ξερω... Πλεον μενω προς τα νοσοκομεια προς δυτικα... Παλια εμενα ποσειδωνιο στη παραλια και τα καλοκαιρια το βραδυ που ειχαμε αυπνιες κατηφοριζαμε παραλια με την νυφη μου και ειμασταν με σαγιοναρα και πιτζαμες...χαχαχα μιλαμε τωρα για 3 τη νυχτα αραζαμε παγκακι και χαλαρωναμε... Ο κοσμος ελειπε χαλκιδικη φυλλο δεν κουνιοταν .. τωρα παω κυριακες με τη μηχανη καφεδακι στο χερι και περπατημα... Πλεον παω προς καλαμαρια στη μαρινα και εκει ειναι γαματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Οπως το ειπες ονειρο... Αλλα εγω το περιγραφω  για να χαιρομαι.... Ας ερθει το μωρο και θα τα βρουμε αυτα .. αυτο που θελω τωρα ειναι οσο προλαβαινω να μπουχτισω τη μηχανη... Γιατι ολη μερα με τη μηχανη γυρναμε και αυτη θα μου λειψει πολυ σκεφτομαι... Ααα ν κανω και το μπακονι μου τζαμαικα οπως καθε χρονο για να αραζω εκει στην ετ.... Ξερεις κουνια συντριβανι φυτα ομπρελες και κλπ... 

αααααααα δικιά μου είσαι εσυ!!!!! Μηχανόβια με τα όλα της είμαι!!!! βρουμ βρουμ, δεν πειράζει που θα την αφήσεις για λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια , καλορίζικο το νέο τοπικ .Σας διαβάζω πολύ καιρό και είπα να κάνω αισθητή την παρουσία μου μετά από ένα χρόνο . Συγχαρητήρια σε όλες της μελλοντικές μανούλες που κατάφεραν στην εξωσωματική και εύχομαι υπομονή και κουράγιο  σε όσες είναι στον άγονα 🙂. Εγώ θα ανέβω για πρώτη φορά τα σκαλιά της κλινικής τέλη Μαΐου , όπου είναι και το πρώτο μας ραντεβού .. Έχω πολύ άγχος αλλά και ενθουσιασμό..

Καλως ήρθες και με το καλό να ξεκινήσεις..

Εδώ ο συνεταιρισμός 🤣🤣 έχει από όλα τα φρούτα..

Ερωτήσεις, αγωνίες, χαβαλές, παντόφλες, λύπες και χαρές εμείς εδώ μη χάσουμε🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ρεεεεεε τι ποδαρικά ήταν αυτά!!!

Μπραβο συγχαρητήρια!!!

Με το καλό τα διδυμάκια σου γιατί δεν χωράει αμφιβολία !!

❤️❤️

Για να δουμε ...αναμένουμε τη Πέμπτη 😊😋😊😋😊💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια , καλορίζικο το νέο τοπικ .Σας διαβάζω πολύ καιρό και είπα να κάνω αισθητή την παρουσία μου μετά από ένα χρόνο . Συγχαρητήρια σε όλες της μελλοντικές μανούλες που κατάφεραν στην εξωσωματική και εύχομαι υπομονή και κουράγιο  σε όσες είναι στον άγονα 🙂. Εγώ θα ανέβω για πρώτη φορά τα σκαλιά της κλινικής τέλη Μαΐου , όπου είναι και το πρώτο μας ραντεβού .. Έχω πολύ άγχος αλλά και ενθουσιασμό..

Καλωσήρθες κοριτσι μου στην πιο τρελή και αγαπητή παρέα.

Να μην διαβάζεις μόνο, να συμμετέχεις και στις συζητήσεις και να κάνεις όσες ερωτήσεις θέλεις. Άγχοι και ενθουσιασμοί είναι σταθερή συνοδεία στην όλη φάση. 

Για πες μας για εσένα.... γιατί ανεβαίνεις τα σκαλιά της εξωσωματικής? Πες μας την ιστορία σου, να σου πούμε και εμείς τις εμπειρίες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Kateriniwk ?

@lilian90 ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Hope19 ?

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Lucia79 ?

@Heart ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170🥰

 

@Ιωάννα28iwantababy 14/4 🙏

@Παρασκευαιδου 19/4 🙏

 

@Παρασκευαιδου & @Ιωάννα28iwantababy δεν θα μπορούσατε να πάρετε καλύτερη σκυτάλη από τις χθεσινή των κοριτσιών. Με το καλό και η δική σας χοριακάρα.

@Heart καλές γονιμοποιήσεις να έχεις κοριτσάκι μου.

 

Κορίτσια μου γλυκά με το καλό το νέο σας θεματακι και εύχομαι το 2023 να είναι η τυχερή χρονια για όλες.. κάποιες θα με θυμούνται γιατί από αυτό το τυχερό πινακακι ξεκίνησα και με τη βοήθεια και υποστήριξη όλων σας είδα το όνομα μου στις θετικές χοριακες.. το Σάββατο γέννησα ένα υπέροχο ναζιαρικο αγοράκι που μας έχει πάρει ήδη τα μυαλά ( το κατεψυγμένο μου εμβρυακι που ήταν το ομορφότερο από όλα, τρελη η μάνα, ❤️ το ξερω).. ξέχασα και ωοληψιες και ετ και άγχη και όλα!! Ή μάλλον για να το πω πιο σωστά τα θυμάμαι πλέον όλα αυτα με νοσταλγία.. εύχομαι να γεμίσετε το πινακακι με θετικές χοριακες και σας περιμένουμε στην αλλη πλευρά.. να αγκαλιάσετε όλες τα μωράκια σας για τα οποία έχουμε προσπαθήσει τόσο πολύ!! Είστε μαχητριες και θα το πετύχετε σίγουρα.. σας φιλώ γλυκά και έχετε όλες μια τεράστια αγκαλιά από τον μπέμπη μου το Σαββατογεννημένο για γούρι!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλωσήρθες κοριτσι μου στην πιο τρελή και αγαπητή παρέα.

Να μην διαβάζεις μόνο, να συμμετέχεις και στις συζητήσεις και να κάνεις όσες ερωτήσεις θέλεις. Άγχοι και ενθουσιασμοί είναι σταθερή συνοδεία στην όλη φάση. 

Για πες μας για εσένα.... γιατί ανεβαίνεις τα σκαλιά της εξωσωματικής? Πες μας την ιστορία σου, να σου πούμε και εμείς τις εμπειρίες μας...

Καλώς σας βρήκα ❤️ Λοιπόν είμαι 32 πριν 2 χρόνια παντρεύτηκα και σχεδόν  άμεσος ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για παιδάκι . Πέρσι το Φεβρουάριο το τεστ εγκυμοσύνης είχε δείξει για πρώτη και τελευταία φορά θετικό αλλά δυστυχώς εξελίχθηκε σε βιοχημική . Το Δεκεμβρίο εκανα λαμπαροσκοπιση όπου τελικά διαγνωστικέ ενδομητριωση και δυο κ κλειστές  σάλπιγγες . Όποτε το επόμενο βήμα ήταν η εξωσωματική . Λυπήθηκα αλλα και χάρηκα  ταυτόχρονα που βρέθηκε το πρόβλημα , τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου γλυκά με το καλό το νέο σας θεματακι και εύχομαι το 2023 να είναι η τυχερή χρονια για όλες.. κάποιες θα με θυμούνται γιατί από αυτό το τυχερό πινακακι ξεκίνησα και με τη βοήθεια και υποστήριξη όλων σας είδα το όνομα μου στις θετικές χοριακες.. το Σάββατο γέννησα ένα υπέροχο ναζιαρικο αγοράκι που μας έχει πάρει ήδη τα μυαλά ( το κατεψυγμένο μου εμβρυακι που ήταν το ομορφότερο από όλα, τρελη η μάνα, ❤️ το ξερω).. ξέχασα και ωοληψιες και ετ και άγχη και όλα!! Ή μάλλον για να το πω πιο σωστά τα θυμάμαι πλέον όλα αυτα με νοσταλγία.. εύχομαι να γεμίσετε το πινακακι με θετικές χοριακες και σας περιμένουμε στην αλλη πλευρά.. να αγκαλιάσετε όλες τα μωράκια σας για τα οποία έχουμε προσπαθήσει τόσο πολύ!! Είστε μαχητριες και θα το πετύχετε σίγουρα.. σας φιλώ γλυκά και έχετε όλες μια τεράστια αγκαλιά από τον μπέμπη μου το Σαββατογεννημένο για γούρι!! 🥰

Να σας ζήσει!!!! ❤️❤️ Ό,τι καλύτερο εύχομαι για σένα και την οικογένεια σου. 

Οι ευχές σου απο το στόμα σου και στο Θεού τ'αφτί!! 🙏🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου γλυκά με το καλό το νέο σας θεματακι και εύχομαι το 2023 να είναι η τυχερή χρονια για όλες.. κάποιες θα με θυμούνται γιατί από αυτό το τυχερό πινακακι ξεκίνησα και με τη βοήθεια και υποστήριξη όλων σας είδα το όνομα μου στις θετικές χοριακες.. το Σάββατο γέννησα ένα υπέροχο ναζιαρικο αγοράκι που μας έχει πάρει ήδη τα μυαλά ( το κατεψυγμένο μου εμβρυακι που ήταν το ομορφότερο από όλα, τρελη η μάνα, ❤️ το ξερω).. ξέχασα και ωοληψιες και ετ και άγχη και όλα!! Ή μάλλον για να το πω πιο σωστά τα θυμάμαι πλέον όλα αυτα με νοσταλγία.. εύχομαι να γεμίσετε το πινακακι με θετικές χοριακες και σας περιμένουμε στην αλλη πλευρά.. να αγκαλιάσετε όλες τα μωράκια σας για τα οποία έχουμε προσπαθήσει τόσο πολύ!! Είστε μαχητριες και θα το πετύχετε σίγουρα.. σας φιλώ γλυκά και έχετε όλες μια τεράστια αγκαλιά από τον μπέμπη μου το Σαββατογεννημένο για γούρι!! 🥰

Να σας ζήσει ο αγόραρος , να είναι γερός τυχερός και χαμογελαστός σε όλη του την ζωή Sandyb μας.

Πόση δύναμη μας δίνεις να ήξερες..

Φίλα μπούτια και λαιμουδάκι δίχως αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου γλυκά με το καλό το νέο σας θεματακι και εύχομαι το 2023 να είναι η τυχερή χρονια για όλες.. κάποιες θα με θυμούνται γιατί από αυτό το τυχερό πινακακι ξεκίνησα και με τη βοήθεια και υποστήριξη όλων σας είδα το όνομα μου στις θετικές χοριακες.. το Σάββατο γέννησα ένα υπέροχο ναζιαρικο αγοράκι που μας έχει πάρει ήδη τα μυαλά ( το κατεψυγμένο μου εμβρυακι που ήταν το ομορφότερο από όλα, τρελη η μάνα, ❤️ το ξερω).. ξέχασα και ωοληψιες και ετ και άγχη και όλα!! Ή μάλλον για να το πω πιο σωστά τα θυμάμαι πλέον όλα αυτα με νοσταλγία.. εύχομαι να γεμίσετε το πινακακι με θετικές χοριακες και σας περιμένουμε στην αλλη πλευρά.. να αγκαλιάσετε όλες τα μωράκια σας για τα οποία έχουμε προσπαθήσει τόσο πολύ!! Είστε μαχητριες και θα το πετύχετε σίγουρα.. σας φιλώ γλυκά και έχετε όλες μια τεράστια αγκαλιά από τον μπέμπη μου το Σαββατογεννημένο για γούρι!! 🥰

να το χαιρεσαι κοριτσι μου γερο και τυχερο να ειναι 

 ποσο χαιρομαι και ποσο θελω ολεσ να ερθουμε στη θεση σου

 φιλισε μασ το αγορακι σου, εχτε τισ πιο καλεσ ευχεσ για μια ομορφη τυχερη ζωη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου γλυκά με το καλό το νέο σας θεματακι και εύχομαι το 2023 να είναι η τυχερή χρονια για όλες.. κάποιες θα με θυμούνται γιατί από αυτό το τυχερό πινακακι ξεκίνησα και με τη βοήθεια και υποστήριξη όλων σας είδα το όνομα μου στις θετικές χοριακες.. το Σάββατο γέννησα ένα υπέροχο ναζιαρικο αγοράκι που μας έχει πάρει ήδη τα μυαλά ( το κατεψυγμένο μου εμβρυακι που ήταν το ομορφότερο από όλα, τρελη η μάνα, ❤️ το ξερω).. ξέχασα και ωοληψιες και ετ και άγχη και όλα!! Ή μάλλον για να το πω πιο σωστά τα θυμάμαι πλέον όλα αυτα με νοσταλγία.. εύχομαι να γεμίσετε το πινακακι με θετικές χοριακες και σας περιμένουμε στην αλλη πλευρά.. να αγκαλιάσετε όλες τα μωράκια σας για τα οποία έχουμε προσπαθήσει τόσο πολύ!! Είστε μαχητριες και θα το πετύχετε σίγουρα.. σας φιλώ γλυκά και έχετε όλες μια τεράστια αγκαλιά από τον μπέμπη μου το Σαββατογεννημένο για γούρι!! 🥰

Να σας ζήσει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλως ήρθες και με το καλό να ξεκινήσεις..

Εδώ ο συνεταιρισμός 🤣🤣 έχει από όλα τα φρούτα..

Ερωτήσεις, αγωνίες, χαβαλές, παντόφλες, λύπες και χαρές εμείς εδώ μη χάσουμε🤣🤣

Καλώς σας βρήκα 🙂 . Διαβάζοντας όλα αυτά που μοιράζεστε μαζί μας,  μου έχουν φύγει πολλές απορίες σχετικά με την εξωσωματική και τη διαδικασία που ακολουθεί κάποιος μέχρι το τελικό στάδιο. Νιώθω κάπως προετοιμασμένη ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου γλυκά με το καλό το νέο σας θεματακι και εύχομαι το 2023 να είναι η τυχερή χρονια για όλες.. κάποιες θα με θυμούνται γιατί από αυτό το τυχερό πινακακι ξεκίνησα και με τη βοήθεια και υποστήριξη όλων σας είδα το όνομα μου στις θετικές χοριακες.. το Σάββατο γέννησα ένα υπέροχο ναζιαρικο αγοράκι που μας έχει πάρει ήδη τα μυαλά ( το κατεψυγμένο μου εμβρυακι που ήταν το ομορφότερο από όλα, τρελη η μάνα, ❤️ το ξερω).. ξέχασα και ωοληψιες και ετ και άγχη και όλα!! Ή μάλλον για να το πω πιο σωστά τα θυμάμαι πλέον όλα αυτα με νοσταλγία.. εύχομαι να γεμίσετε το πινακακι με θετικές χοριακες και σας περιμένουμε στην αλλη πλευρά.. να αγκαλιάσετε όλες τα μωράκια σας για τα οποία έχουμε προσπαθήσει τόσο πολύ!! Είστε μαχητριες και θα το πετύχετε σίγουρα.. σας φιλώ γλυκά και έχετε όλες μια τεράστια αγκαλιά από τον μπέμπη μου το Σαββατογεννημένο για γούρι!! 🥰

Να σας ζήσει, υγιές και καλότυχο να είναι και εσεις να το καμαρώνετε! 
μακαρι να ακολουθήσουμε όλες από εδώ μέσα το παράδειγμα σου!

@Anna0912 συγχαρητήρια για τη χοριακη σου, πραγματικά έσπασες τα κοντέρ, από δω και πέρα μόνο χαρές έρχονται! Απόλαυσέ το!
@Heart μην ανησυχείς για τα 3ης μερας. Ισχύουν όλα όσα σου έγραψαν τα κορίτσια παραπάνω. Αν τ έμβρυο είναι καλό και έχει δυναμική θα εμφυτευτεί. Κι εγώ αυτή τη φορά πάω με 3ης μερας και ελπίζω. Έχω μεταφέρει τώρα 1 βλαστοκύστη ελεγμένη με προεμφυτευτικο και μηδέν αποτέλεσμα και μετά 2 μοριδια 4ης μερας πάλι με μηδενική χοριακη. Τώρα θα δοκιμάσουμε κάτι άλλο και ελπίζω να είναι το τυχερό μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, οι περισσότερες δεν με ξέρετε, ειμαι παλιά. Ήρθα μόνο να ευχηθώ σε όλες μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσετε αυτό που ποθειτε τόσο πολύ. Για μένα είναι ξεχωριστή η σημερινή ημερομηνία γιατί τέτοια μέρα πριν 4 χρόνια "δημιουργήθηκαν" τα 3 θαυματάκια μου. Ήταν η μέρα της τυχερής ωοληψιας και γονιμοποίησης και νιώθω μια κρυφή συγκίνηση παρόμοια με εκείνη των ημερομηνιών γέννησης των παιδιών μου. Φυσικά και πέρασα από πολλά στάδια, απογοήτευσης, αγωνίας και αγανάκτησης μέχρι να τα καταφέρω αλλά δεν ξέρω πώς να σας το πω, χαίρομαι τελικά που πέρασα αυτή τη δοκιμασία και έχω κι ένα επιπλέον bonus: τις φωτογραφίες των παιδιών μου πριν ακόμα μπουν στην μήτρα μου! Καλή δύναμη σε όλες τις μανούλες του 2023!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια και καλή αρχή σε αυτό το τυχερό "νέο" παρεάκι.

εγώ δεν εχω κάνει εξωσωματική αλλά την φλερτάρουμε στους επόμενους μήνες. εγώ φοβάμαι ότι επειδή ετοιμάζω το γάμο μην έχω κάποια επιπλοκή ή ο γιατρός προτείνει να μείνω λίγες μέρες στο κρεβάτι και λέω να την κάνω μετά το καλοκαίρι-γαμο. πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας ως γυναίκες που το ζείτε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, οι περισσότερες δεν με ξέρετε, ειμαι παλιά. Ήρθα μόνο να ευχηθώ σε όλες μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσετε αυτό που ποθειτε τόσο πολύ. Για μένα είναι ξεχωριστή η σημερινή ημερομηνία γιατί τέτοια μέρα πριν 4 χρόνια "δημιουργήθηκαν" τα 3 θαυματάκια μου. Ήταν η μέρα της τυχερής ωοληψιας και γονιμοποίησης και νιώθω μια κρυφή συγκίνηση παρόμοια με εκείνη των ημερομηνιών γέννησης των παιδιών μου. Φυσικά και πέρασα από πολλά στάδια, απογοήτευσης, αγωνίας και αγανάκτησης μέχρι να τα καταφέρω αλλά δεν ξέρω πώς να σας το πω, χαίρομαι τελικά που πέρασα αυτή τη δοκιμασία και έχω κι ένα επιπλέον bonus: τις φωτογραφίες των παιδιών μου πριν ακόμα μπουν στην μήτρα μου! Καλή δύναμη σε όλες τις μανούλες του 2023!

σε ευχαριστούμε και στείλε μας θετική ενε΄ργεια που την έχουμε τόσο ανάγκη.

να σου ζήσουν κοριτσάκι μου και να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς τα πλασματάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, οι περισσότερες δεν με ξέρετε, ειμαι παλιά. Ήρθα μόνο να ευχηθώ σε όλες μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσετε αυτό που ποθειτε τόσο πολύ. Για μένα είναι ξεχωριστή η σημερινή ημερομηνία γιατί τέτοια μέρα πριν 4 χρόνια "δημιουργήθηκαν" τα 3 θαυματάκια μου. Ήταν η μέρα της τυχερής ωοληψιας και γονιμοποίησης και νιώθω μια κρυφή συγκίνηση παρόμοια με εκείνη των ημερομηνιών γέννησης των παιδιών μου. Φυσικά και πέρασα από πολλά στάδια, απογοήτευσης, αγωνίας και αγανάκτησης μέχρι να τα καταφέρω αλλά δεν ξέρω πώς να σας το πω, χαίρομαι τελικά που πέρασα αυτή τη δοκιμασία και έχω κι ένα επιπλέον bonus: τις φωτογραφίες των παιδιών μου πριν ακόμα μπουν στην μήτρα μου! Καλή δύναμη σε όλες τις μανούλες του 2023!

💗💗💗

Να σου ζήσουν τα θαύματά σου και σε ευχαριστούμε για το κουράγιο που μας δίνεις και μας θυμίζεις ότι υπάρχει και η απέναντι πλευρά και θα την φτάσουμε όλες μας με υπομονή και ελπίδα.

Αυτε΄ς τις φωτογραφίες που κρατάω κάθε φορά και κάθε φορά μετά τις αποτυχίες τις πετάω είναι οι πρώτες που θα μπουν στο μελλοντικό album των μελλοντικών παιδιών μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα κορίτσια και καλή αρχή σε αυτό το τυχερό "νέο" παρεάκι.

εγώ δεν εχω κάνει εξωσωματική αλλά την φλερτάρουμε στους επόμενους μήνες. εγώ φοβάμαι ότι επειδή ετοιμάζω το γάμο μην έχω κάποια επιπλοκή ή ο γιατρός προτείνει να μείνω λίγες μέρες στο κρεβάτι και λέω να την κάνω μετά το καλοκαίρι-γαμο. πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας ως γυναίκες που το ζείτε.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Έχετε ήδη μπει στην διαδικασία; Έχετε κάνει εξετάσεις η τώρα σκέφτεστε να επισκεφθείτε καποιο κέντρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα κορίτσια και καλή αρχή σε αυτό το τυχερό "νέο" παρεάκι.

εγώ δεν εχω κάνει εξωσωματική αλλά την φλερτάρουμε στους επόμενους μήνες. εγώ φοβάμαι ότι επειδή ετοιμάζω το γάμο μην έχω κάποια επιπλοκή ή ο γιατρός προτείνει να μείνω λίγες μέρες στο κρεβάτι και λέω να την κάνω μετά το καλοκαίρι-γαμο. πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας ως γυναίκες που το ζείτε.

 

Δεν υπάρχει "σωστή" απάντηση σε αυτό που ζητάς. Το θέμα είναι, εσύ και το αγόρι το τι θέλετε. Θέλετε πρώτα γάμος μετα διαδικασία εξωσωματικής ή πριν? Η εξωσωματική είναι λίγο χρονοβόρα. Έχετε τα φάρμακα ή τα πληρώνεται απο την τσέπη? Επίσης δεν ξέρεις στο 100% το αποτέλεσμα των ωαρίων και τις γονιμοποιήσεις. Υπάρχει μια αρχή μέχρι να φτάσεις να κάτσεις χαλαρα λίγο στο κρεβάτι. Στην διαδικασία αυτή να πας όσο το δυνατόν καλύτερα "ελεγμένη" απο εξετάσεις κτλ. Επισης, εαν δεν πετύχει (είμαι ρεαλίστρια) τι θα κάνεις? Πως θα είναι το mood σου? Επίσης, εαν πετύχει και δεν σου κάτσει "εύκολη" εγκυμοσύνη, πως θα κάνεις το γάμο? Μιλάμε για έναν γάμο που είναι κοντά σε ημερομηνία απ'ότι κατάλαβα. Όλα είναι σχετικά να ξέρεις. Σε πιέζει χρόνος να την κάνεις? Σε πιέζει κάτι σε ηλικία (που και αυτό σχετικό είναι)?

Προσωπικά εαν είχα χρόνο θα την έκανα μετά το γάμο και θα επικεντρωνόμουν σε όλα τα του γάμου και να έχω θετικό mood .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα κορίτσια και καλή αρχή σε αυτό το τυχερό "νέο" παρεάκι.

εγώ δεν εχω κάνει εξωσωματική αλλά την φλερτάρουμε στους επόμενους μήνες. εγώ φοβάμαι ότι επειδή ετοιμάζω το γάμο μην έχω κάποια επιπλοκή ή ο γιατρός προτείνει να μείνω λίγες μέρες στο κρεβάτι και λέω να την κάνω μετά το καλοκαίρι-γαμο. πείτε μου και εσείς τη γνώμη σας ως γυναίκες που το ζείτε.

 

Αν ο γάμος σας είναι αυτό το καλοκαίρι που μιλάμε τότε ξεκινήστε μετά τον γάμο!!

Χαρείτε τον , χορέψτε τον , πιείτε τον Βόσπορο ,κάντε και ένα ωραίο honey moon να πιείτε τις κοκτειλάρες σας και μετά ξεκινήστε και εξωσωματική αν χρειαστεί φυσικά 🙃

Κατά τα άλλα σοβαρά και εμπεριστατωμένα σου απάντησε η φίλη μου η @hope501 🤣

Εγώ ακόμα σκέφτομαι παραλίες και κοκτέιλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αν ο γάμος σας είναι αυτό το καλοκαίρι που μιλάμε τότε ξεκινήστε μετά τον γάμο!!

Χαρείτε τον , χορέψτε τον , πιείτε τον Βόσπορο ,κάντε και ένα ωραίο honey moon να πιείτε τις κοκτειλάρες σας και μετά ξεκινήστε και εξωσωματική αν χρειαστεί φυσικά 🙃

Κατά τα άλλα σοβαρά και εμπεριστατωμένα σου απάντησε η φίλη μου η @hope501 🤣

Εγώ ακόμα σκέφτομαι παραλίες και κοκτέιλ...

Είμαι στη δουλειά και βλέπω στο youtube βιντεάκια με προτάσεις γάμου 😂😂😂😂😂

Εννοείται ψηφίζω πρώτα γάμος...εαν θυμάμαι το δικό μου γλέντι και γενικά τις καλοκαιρινές ποτάρες.....😂😂😂

Θα σκεφτο΄μαστε μαζί παραλίες και ποτά😎🍸🏖️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δεν υπάρχει "σωστή" απάντηση σε αυτό που ζητάς. Το θέμα είναι, εσύ και το αγόρι το τι θέλετε. Θέλετε πρώτα γάμος μετα διαδικασία εξωσωματικής ή πριν? Η εξωσωματική είναι λίγο χρονοβόρα. Έχετε τα φάρμακα ή τα πληρώνεται απο την τσέπη? Επίσης δεν ξέρεις στο 100% το αποτέλεσμα των ωαρίων και τις γονιμοποιήσεις. Υπάρχει μια αρχή μέχρι να φτάσεις να κάτσεις χαλαρα λίγο στο κρεβάτι. Στην διαδικασία αυτή να πας όσο το δυνατόν καλύτερα "ελεγμένη" απο εξετάσεις κτλ. Επισης, εαν δεν πετύχει (είμαι ρεαλίστρια) τι θα κάνεις? Πως θα είναι το mood σου? Επίσης, εαν πετύχει και δεν σου κάτσει "εύκολη" εγκυμοσύνη, πως θα κάνεις το γάμο? Μιλάμε για έναν γάμο που είναι κοντά σε ημερομηνία απ'ότι κατάλαβα. Όλα είναι σχετικά να ξέρεις. Σε πιέζει χρόνος να την κάνεις? Σε πιέζει κάτι σε ηλικία (που και αυτό σχετικό είναι)?

Προσωπικά εαν είχα χρόνο θα την έκανα μετά το γάμο και θα επικεντρωνόμουν σε όλα τα του γάμου και να έχω θετικό mood .

και εγω αυτό σκέφτομαι και κάνω, εχω επικεντρωθεί στο γάμο που είναι 7/22 και μετά να κάνω εξωσωματική. εχω περάσει επιτροπή και εχω έγκριση αλλά δεν είμαι και μικρή 38 και με προσπάθειες 1 έτους χωρίς αποτέλεσμα... ο άντρας μου λέει να το κάνουμε 05/22 και δεν κρατιέται αλλά είμαι ρεαλίστρια σαν εσένα και λέω μετά πως θα είμαι εαν δεν.....δεν θελω να τσακωθώ για αυτό το λόγο και καταλαβαίνετε πως είμαι τωρα.. σασ ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Εδω ειμαιιιι....αργησα γιατι δε μπορω να το πιστεψω...11η μερα...χοριακη 1790!!!!θα ξαναπω Τετάρτη κ πεμπτη θα με δει ο γιατρός.....💓💓💓💓💓

Ουαου μπραβο και πολλα συγχαρητηρια τετοια πραγματα μας δινουν πιστη κ ελπιδα κ για τις υπολοιπες. Ευχομαι δυδυμομανουλα καλους διπλασιασμους κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.✌️💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
    • Που είσαι βρε θηρίο;;; Τι κάνουν τα αγόρια σου;;!  Δυστυχώς δεν τα έχω κρατήσει.. @ChrisElen αν ψάξεις σε παλιές συζητήσεις του φόρουμ, θα τα βρεις.. τα είχαμε υπέραναλύσει κάποτε όλα αυτά..!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...