Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Ευχαριστώ όλες κορίτσια μου!

Τώρα ξύπνησα, πήγα λίγο να σηκωθώ και νιωθω ένα τράβηγμα χαμηλά στη κοιλιά. Είναι φυσιολογικό;;; Μου είπαν να παίρνω παυσίπονα κάθε 8 ώρες.

Ναι συνήθως την πρώτη μέρα νιώθεις λίγο κάπως. Σήμερα είσαι καλύτερα? Λογικά θα σε πάρουν να σε ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν σήμερα 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gif-e είπε:

Ναι συνήθως την πρώτη μέρα νιώθεις λίγο κάπως. Σήμερα είσαι καλύτερα? Λογικά θα σε πάρουν να σε ενημερώσουν πόσα γονιμοποιήθηκαν σήμερα 🤞🤞🤞

Καλημέρα κορίτσι. Οχι δεν νιώθω και πολύ καλά, ο γιατρός μου είπε να μεινω σπίτι καλύτερα. Νιώθω σαν να έχω μπαλόνι στη κοιλιά έτοιμο να σπάσει,δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά.

Ναι με πήραν το πρωί. γονιμοποιηθηκαν 16🙏🏻 ♥️♥️♥️♥️και την τρίτη θα μας πουν πόσα προχώρησαν 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Οχι δεν νιώθω και πολύ καλά, ο γιατρός μου είπε να μεινω σπίτι καλύτερα. Νιώθω σαν να έχω μπαλόνι στη κοιλιά έτοιμο να σπάσει,δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά.

Ναι με πήραν το πρωί. γονιμοποιηθηκαν 16🙏🏻 ♥️♥️♥️♥️και την τρίτη θα μας πουν πόσα προχώρησαν 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Πολλά συγχαρητήρια εύχομαι να προχωρήσουν όσα περισσότερα γίνεται!! Φαντάζομαι σου έδωσαν οδηγιες για διατροφή μη πάθεις καμία υπερδιέγερση. Καλή ανάρρωση! ❤❤❤Έχεις πολυκυστικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Πολλά συγχαρητήρια εύχομαι να προχωρήσουν όσα περισσότερα γίνεται!! Φαντάζομαι σου έδωσαν οδηγιες για διατροφή μη πάθεις καμία υπερδιέγερση. Καλή ανάρρωση! ❤❤❤Έχεις πολυκυστικες?

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι ♥️ έχω ενδομητριωση!

Μου είπαν να τρωω οσο πιο ελαφριά γίνεται. Σούπες, μακαρόνια. Αυτά 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Σήμερα γιορτή της μητέρας και πάω για την 3η ωοληψια μου. 

Εύχομαι να είναι σημαδιακό και να μου φέρει γούρι. 

Χρόνια πολλά σε όλες μας, και εμείς γιορτάζουμε σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Σήμερα γιορτή της μητέρας και πάω για την 3η ωοληψια μου. 

Εύχομαι να είναι σημαδιακό και να μου φέρει γούρι. 

Χρόνια πολλά σε όλες μας, και εμείς γιορτάζουμε σήμερα. 

Καλή επιτυχία κορίτσι 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Σήμερα γιορτή της μητέρας και πάω για την 3η ωοληψια μου. 

Εύχομαι να είναι σημαδιακό και να μου φέρει γούρι. 

Χρόνια πολλά σε όλες μας, και εμείς γιορτάζουμε σήμερα. 

Καλή επιτυχία! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Σήμερα γιορτή της μητέρας και πάω για την 3η ωοληψια μου. 

Εύχομαι να είναι σημαδιακό και να μου φέρει γούρι. 

Χρόνια πολλά σε όλες μας, και εμείς γιορτάζουμε σήμερα. 

Χρόνια μας πολλά κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Σήμερα γιορτή της μητέρας και πάω για την 3η ωοληψια μου. 

Εύχομαι να είναι σημαδιακό και να μου φέρει γούρι. 

Χρόνια πολλά σε όλες μας, και εμείς γιορτάζουμε σήμερα. 

Καλή επιτυχία!! Να πάνε όλα τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια. 
  • Είχα δύο αλλά μόνο ένα ήταν καλό. 
  • Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκε. 
  • Μου έβαλαν ατροπινη για να κοιμηθώ και Τώρα είναι χάλια το στόμα και ο λαιμός, ξηροστομια φουλ. Πότε περνάει αυτό; 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια! Με το καλό να έρθει το θαυματακι σε όλες σας σύντομα! ☺️❤️

Κορίτσι μου χρόνια πολλά! ειδικά εσένα σε είχα στο μυαλό μου σήμερα! Πόσες φορές είπαμε την ευχή "του χρόνου να είναι αλλιώς" κ να που επιτέλους ήρθε η στιγμή! Σου εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα! Πότε με το καλό περιμένεις;έχει περάσει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:
  • Σας ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια. 
  • Είχα δύο αλλά μόνο ένα ήταν καλό. 
  • Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκε. 
  • Μου έβαλαν ατροπινη για να κοιμηθώ και Τώρα είναι χάλια το στόμα και ο λαιμός, ξηροστομια φουλ. Πότε περνάει αυτό; 

Κορίτσι μου είχες νεότερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι μου είχες νεότερα? 

Ναι πριν λιγο, δεν εχει γονιμοποιηθει ακομα, θα το δουν παλι αυριο.
Πρώτη φορά το ακούω αυτό... Είμαι να σκάσω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι πριν λιγο, δεν εχει γονιμοποιηθει ακομα, θα το δουν παλι αυριο.
Πρώτη φορά το ακούω αυτό... Είμαι να σκάσω... 

 

Κάποια αργούν λίγο, γι αυτό τους δίνουν περισσότερο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου χρόνια πολλά! ειδικά εσένα σε είχα στο μυαλό μου σήμερα! Πόσες φορές είπαμε την ευχή "του χρόνου να είναι αλλιώς" κ να που επιτέλους ήρθε η στιγμή! Σου εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα! Πότε με το καλό περιμένεις;έχει περάσει ο καιρός!

Όλες όσες περνάνε το δύσκολο δρόμο της εξωσωματικής τους αξίζει ένα παραπάνω το χρόνια πολλά στη γιορτή της μητέρας.... Γιατί είναι μητέρες κι ας μην κρατάνε ακόμα το μωρό τους αγκαλιά! 

Ήρθε η στιγμή και ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω κοριτσάκι μου.... Έχω μπει στον 8ο! 12/07 έχω ΠΗΤ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η peacock είπε:

Όλες όσες περνάνε το δύσκολο δρόμο της εξωσωματικής τους αξίζει ένα παραπάνω το χρόνια πολλά στη γιορτή της μητέρας.... Γιατί είναι μητέρες κι ας μην κρατάνε ακόμα το μωρό τους αγκαλιά! 

Ήρθε η στιγμή και ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω κοριτσάκι μου.... Έχω μπει στον 8ο! 12/07 έχω ΠΗΤ! 

Πίστεψε το! σε λίγο καιρό θα είστε αγκαλιά!

Βλέπω ότι έχεις σχεδόν 2 μηνες οπότε έχεις ακόμα κάποιο καιρό.  Κ γω έλεγα άντε έφτασε ο καιρός αλλά μου φάνηκε ατελείωτο στο τέλος! πήρε κ όλες τις βδομάδες η δική μου και κάποια στιγμή έλεγα δεν θα γεννήσω ποτέ!  Εκμεταλλεύσου αυτό τον καιρό να ξεκουραστείς όσο μπορείς και να ετοιμάσεις ό,τι χρειάζεται γιατί μετά η αλήθεια είναι πελαγώνεις (στην αρχή)! με το καλό κοριτσάκι μου! Να σου πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πίστεψε το! σε λίγο καιρό θα είστε αγκαλιά!

Βλέπω ότι έχεις σχεδόν 2 μηνες οπότε έχεις ακόμα κάποιο καιρό.  Κ γω έλεγα άντε έφτασε ο καιρός αλλά μου φάνηκε ατελείωτο στο τέλος! πήρε κ όλες τις βδομάδες η δική μου και κάποια στιγμή έλεγα δεν θα γεννήσω ποτέ!  Εκμεταλλεύσου αυτό τον καιρό να ξεκουραστείς όσο μπορείς και να ετοιμάσεις ό,τι χρειάζεται γιατί μετά η αλήθεια είναι πελαγώνεις (στην αρχή)! με το καλό κοριτσάκι μου! Να σου πάνε όλα τέλεια!

Ναι αυτό κάνω, ετοιμασίες και ξεκούραση! ☺️ 

Σε ευχαριστώ για τις ευχές ❤️ φιλιά στο ζουζουνι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Το ωαριακι μου δεν κατάφερε να γονιμοποιηθει καν αυτή τη φορά...

@marinaP γράψε μας τα δικά σου νέα! 

Πολύ λυπάμαι. Θέλει μεγάλη υπομονή αλλά θα μαζέψεις εμβρυακια. Δεν ήταν τώρα, θα ναι τον επόμενο μήνα. Συζητήστε το ενδεχόμενο να κάνεις κανέναν τροποποιημενο με χαμηλή δόση ορμονών μήπως πάρεις πάνω από ένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πολύ λυπάμαι. Θέλει μεγάλη υπομονή αλλά θα μαζέψεις εμβρυακια. Δεν ήταν τώρα, θα ναι τον επόμενο μήνα. Συζητήστε το ενδεχόμενο να κάνεις κανέναν τροποποιημενο με χαμηλή δόση ορμονών μήπως πάρεις πάνω από ένα. 

Σκέφτομαι μήπως κάνω prp όπως το @Lacostaki

Και υπομονή θέλει και λεφτά και χρόνο. 

3 κυκλους έχω κάνει, με κλομιφεν και outrogestan και ovitrele. 

Στον πρώτο πήραμε ένα, στον δεύτερο δύο και τώρα δύο αλλά μόνο το ένα άξιζε. Και δεν έχω κανένα παγωτινι. 

Θα δω πως θα συνεχίσω, το πρόβλημα είναι και ότι δεν έχουμε άλλο σπέρμα και δεν ξέρω πως θα πείσω τον σύζυγο για παρακέντηση ή να δώσει και άλλη φορά. Ειλικρινά είμαι σε αδιέξοδο σήμερα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Σκέφτομαι μήπως κάνω prp όπως το @Lacostaki

Και υπομονή θέλει και λεφτά και χρόνο. 

3 κυκλους έχω κάνει, με κλομιφεν και outrogestan και ovitrele. 

Στον πρώτο πήραμε ένα, στον δεύτερο δύο και τώρα δύο αλλά μόνο το ένα άξιζε. Και δεν έχω κανένα παγωτινι. 

Θα δω πως θα συνεχίσω, το πρόβλημα είναι και ότι δεν έχουμε άλλο σπέρμα και δεν ξέρω πως θα πείσω τον σύζυγο για παρακέντηση ή να δώσει και άλλη φορά. Ειλικρινά είμαι σε αδιέξοδο σήμερα..... 

Προσωπική μου πάντως γνώμη, επειδή στην ηλικία μας ο χρόνος είναι χρήμα (όλα τα άλλα βρίσκονται), μη χάσεις χρόνο με το prp, αμφιλεγόμενο είναι. Πρότεινε στο γιατρό κάτι πιο επιθετικό για να πάρετε περισσότερα. Πάντα δίνεις ένα ή δύο οπότε πιστεύω θα πας καλά. Ή συνέχισε τους φυσικούς. Ο σύζυγος θα κάνει κι αυτός ό,τι χρειαστεί, θέλει κι από τους δύο συμμετοχή το μπεμπέ, όχι από τον ένα. 

Έχεις κι ένα ωάριο κατάψυξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα με πήραν,μου ειπαν οτι κατεψυξαν 11 βλαστοκυστες 6 ημερών!! Οι 6 από αυτές ΑΑ🥹 οι υπόλοιπες μέτριες αλλα καλές και αυτές 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα με πήραν,μου ειπαν οτι κατεψυξαν 11 βλαστοκυστες 6 ημερών!! Οι 6 από αυτές ΑΑ🥹 οι υπόλοιπες μέτριες αλλα καλές και αυτές 🙏🏻 

Συγχαρητήρια, πολύ καλά πήγες! Μέσα σ αυτές είναι τα παιδάκια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα με πήραν,μου ειπαν οτι κατεψυξαν 11 βλαστοκυστες 6 ημερών!! Οι 6 από αυτές ΑΑ🥹 οι υπόλοιπες μέτριες αλλα καλές και αυτές 🙏🏻 

Τέλεια μπράβο!! Θα είναι εκεί να σε περιμένουν 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...