Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Αν θέλετε, είναι καλό και εσύ κ ο σύζυγός σου να παίρνετε βιταμίνες, βοηθούν στην ποιότητα και των ωαρίων κ των σπερματοζωαριων. 

Παράγγειλα χθες Ω3-6-9, maca, ψευδαργύρο και Σύμπλεγμα q10. 

Από σήμερα ξεκινάω το μπουσταρισμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 21/4/2023 at 2:02 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Παράγγειλα χθες Ω3-6-9, maca, ψευδαργύρο και Σύμπλεγμα q10. 

Από σήμερα ξεκινάω το μπουσταρισμα! 

Και βιταμίνη Δ είναι καλό να πάρεις, αν βέβαια έχεις χαμηλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Και βιταμίνη Δ είναι καλό να πάρεις, αν βέβαια έχεις χαμηλη

Ναι πίνω ήδη από τον Οκτώβρη γιατί ήταν χαμηλή. ! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!

Είχα καιρό να μπω στην ομάδα μας και πραγματικά χάρηκα με κάποια νέα. Οι υπόλοιπες ας μη το βάζουμε κάτω. Με δύναμη, πίστη και θετική σκέψη ΄θα φτάσουμε στο όνειρό μας. Εγώ ακόμα δεν έχω κάνει την προσπάθεια μου αν και τουλάχιστον κατάφερα να πάρω θετική έγκριση από την επιτροπή εξωσωματικής. Το πρώτο βήμα έγινε ας πούμε. Με ταλαιπωρεί η tsh τους τελευταίους μήνες που δεν ανεβαίνει με τίποτα. Είναι πολύ χαμηλά. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γνωρίζει κάποια κοπέλα πληροφορίες για τη Μονάδα Εξωσωματικής του νοσοκομείου Ιωαννίνων και τον καθηγητή κύριο Ζηκόπουλο. Άκουσα πολύ καλά λόγια και αν και μακριά το σκέφτομαι σοβαρά να προσπαθήσω εκεί. Γνωρίζετε κάτι; Θυμίζω πως σε εμάς το πρόβλημα είναι στο σπέρμα. Ολιγοασθενοτερατοσπερμία!! Η μόνη εξέταση που έχουμε κάνει είναι σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια. άλλα που διαβάζω σχετικά με κατακερματισμό κλπ δεν μας έχει πει κανείς να κάνουμε.

Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλό μήνα🌸🌸🌸

Υπάρχει μήπως κάποια κοπέλα που μπήκε στη διαδικασία εξωσωματικής ενω έχει ενδομητριωση;Εννοείται το έχω συζητήσει με το γιατρό,αλλά θα ήθελα να μιλήσω και με άλλες κοπέλες που ειναι/ήταν στην ίδια κατάσταση 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2023 at 12:12 ΜΜ, ο/η Blue_Lilly είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!

Είχα καιρό να μπω στην ομάδα μας και πραγματικά χάρηκα με κάποια νέα. Οι υπόλοιπες ας μη το βάζουμε κάτω. Με δύναμη, πίστη και θετική σκέψη ΄θα φτάσουμε στο όνειρό μας. Εγώ ακόμα δεν έχω κάνει την προσπάθεια μου αν και τουλάχιστον κατάφερα να πάρω θετική έγκριση από την επιτροπή εξωσωματικής. Το πρώτο βήμα έγινε ας πούμε. Με ταλαιπωρεί η tsh τους τελευταίους μήνες που δεν ανεβαίνει με τίποτα. Είναι πολύ χαμηλά. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν γνωρίζει κάποια κοπέλα πληροφορίες για τη Μονάδα Εξωσωματικής του νοσοκομείου Ιωαννίνων και τον καθηγητή κύριο Ζηκόπουλο. Άκουσα πολύ καλά λόγια και αν και μακριά το σκέφτομαι σοβαρά να προσπαθήσω εκεί. Γνωρίζετε κάτι; Θυμίζω πως σε εμάς το πρόβλημα είναι στο σπέρμα. Ολιγοασθενοτερατοσπερμία!! Η μόνη εξέταση που έχουμε κάνει είναι σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια. άλλα που διαβάζω σχετικά με κατακερματισμό κλπ δεν μας έχει πει κανείς να κάνουμε.

Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε.

Ποσο ειναι ΔηλΑδη; Γιατι κ εγω εχω 0,36 ,αλλα δεν εχω θεμα διοτι οι αλλες (δηλαδη ft3,ft4 anti pto antigt einai ok) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσο ειναι ΔηλΑδη; Γιατι κ εγω εχω 0,36 ,αλλα δεν εχω θεμα διοτι οι αλλες (δηλαδη ft3,ft4 anti pto antigt einai ok) 

Είναι 0,01 απο Γενάρη. Είχα υπερθυρεοειδισμό, οι ft3 και ft4 έχουν πέσει και είναι σε φυσιολογικά επίπεδα 2 μήνες τώρα αλλά η tsh δεν έχει ακόμα επηρεαστεί. 0,36 που έχεις εσύ νομίζω είναι φυσιολογική, δεν έχεις πρόβλημα όντως. Ακολουθείς κάποια αγωγή ωστόσο για τον θυρεοειδή σου ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Blue_Lilly είπε:

Είναι 0,01 απο Γενάρη. Είχα υπερθυρεοειδισμό, οι ft3 και ft4 έχουν πέσει και είναι σε φυσιολογικά επίπεδα 2 μήνες τώρα αλλά η tsh δεν έχει ακόμα επηρεαστεί. 0,36 που έχεις εσύ νομίζω είναι φυσιολογική, δεν έχεις πρόβλημα όντως. Ακολουθείς κάποια αγωγή ωστόσο για τον θυρεοειδή σου ή όχι;

Ω καταλαβα.. οι  τιμες διπλα σε μενα γραφουν  απο  0,35 εως 4,94 κ εγω εχω 0,36 κ επειδη οι αλλες ειναι οκ διαβάζοντας θεωρησα ειμαι οκ -δεν Εχω παει καν σε γιατρο.δεν εχω παρει ποτε τιποτα  παρα μονο 3 μηνες σεληνιο κ απο μονη μου. εδω τα εξηγει ωραια https://www.moh.gov.cy/moh/moh.nsf/bf38a2d2e174417cc225782600313992/1E44B80F22B69251C2257CF30028CC89/$file/Εξετάσεις λειτουργίας του θυρεοειδή για την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.pdf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2022 at 1:10 ΠΜ, ο/η troia είπε:

Μήπως σου είπε ότι με βάση το ιστορικό σου καλύτερα να μην κάνεις διέγερση; Μήπως σου είπε να διορθώσεις τις τιμές σου και μετά να μείνεις έγκυος; Και στη νύφη μου είπε με αυτές τις τιμές να μη μείνει έγκυος, αλλά της βρήκε πρόβλημα υγείας που δε γνώριζε και το είπε για το καλό της. Και ξέρω τουλάχιστον 2 εξωσωματιστές (ανάμεσα στους οποίους και ο δικός μου) που όντως θα σε έβαζαν να χάσεις κιλά πριν μείνεις έγκυος και αυτό είναι για το δικό σου καλό. Πάντως η Τσεκούρα μας έλεγε και μας ξαναέλεγε ότι ενδιαφέρεται για τη συνολική μας υγεία κι όχι για το αν θα μείνουμε έγκυος. Σε αυτό το πνεύμα, νομίζω, σου μίλησε η Οικονομοπούλου. Αν είναι σαν την Τσεκούρα, μπορεί κάποιες φορές να λέει πράγματα σκληρά (με ωραίο τρόπο πάντα όμως) που δεν θα μας πουν οι εξωσωματιστές, αλλά τα λέει με αγάπη...

 

στις On 3/7/2022 at 1:03 ΠΜ, ο/η troia είπε:

Θα συμφωνήσω...Και μου κάνει εντύπωση πραγματικά....Την Οικονομοπούλου δεν την ξέρω, εγώ πρόλαβα την Τσεκούρα, αλλά όλες λένε τα καλύτερα. Κι όσες έχω στείλει εκεί, με ευχαριστούν που τους τη σύστησα... Και στην αρχή τη σύστηνα με επιφύλαξη, γιατί δεν την ήξερα, τώρα τη συστήνω με κλειστά μάτια μετά από τόσα καλά που έχω ακούσει γι' αυτήν...@kaposetsiτι σου είπε και σε στεναχώρησε;

@troia κοπέλα μου, προσπαθώ να σου στείλω μήνυμα να σε ρωτήσω κάτι για την θεάρα Οικονομοπούλου, αλλά δεν μπορώ. Θα μπορούσες μήπως να μου στείλεις εσύ για να σου "απαντήσω" και να μπορέσω να σου στείλω? Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας τι κάνετε καλά είστε? Θα ήθελα να ρωτήσω έχετε κάνει διαγνωστική υστεροσκοπηση σε κάποιο δημόσιο?θα ήθελα να μάθω πληροφορίες.ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!🫶

Αύριο είναι η ωοληψια 🙏🏻 χθές εκανα εξετάσεις  LH,E2.

Σας βάζω και φωτογραφία. Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος, εγώ πάλι έχω λίγο στρες, μιας και είναι η πρώτη φορά 🙏🏻

IMG_20230509_091836.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!🫶

Αύριο είναι η ωοληψια 🙏🏻 χθές εκανα εξετάσεις  LH,E2.

Σας βάζω και φωτογραφία. Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος, εγώ πάλι έχω λίγο στρες, μιας και είναι η πρώτη φορά 🙏🏻

IMG_20230509_091836.jpg

Με το καλό κορίτσι μου! Από την οιστραδιολη φαίνεται πως πάτε για αρκετούτσικα! Φαντάζομαι εμβρυομεταφορα θα κάνετε σε επόμενο κύκλο. Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Από την οιστραδιολη φαίνεται πως πάτε για αρκετούτσικα! Φαντάζομαι εμβρυομεταφορα θα κάνετε σε επόμενο κύκλο. Καλή επιτυχία! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι!♥️

Μας είπε μετά από δίμηνο η έμβρυομεταφορά 🙏🏻🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!🫶

Αύριο είναι η ωοληψια 🙏🏻 χθές εκανα εξετάσεις  LH,E2.

Σας βάζω και φωτογραφία. Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος, εγώ πάλι έχω λίγο στρες, μιας και είναι η πρώτη φορά 🙏🏻

IMG_20230509_091836.jpg

Όντως πολύ καλή η Ε2 σου, πολύ καλή ανταπόκριση! Φαντάσου πως εγώ με 360 είχα δύο! Μακάρι να πάνε όλα καλά, στο εύχομαι ολόψυχα. 

Μην σε αγχώνει η διαδικασία, θα κοιμηθείς μια χαρά και δεν καταλαβαίνεις τίποτα! 

Έκανα και εγώ χθες εξετάσεις αλλά αργώ ακόμα, έχω επανάληψη την Πέμπτη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Όντως πολύ καλή η Ε2 σου, πολύ καλή ανταπόκριση! Φαντάσου πως εγώ με 360 είχα δύο! Μακάρι να πάνε όλα καλά, στο εύχομαι ολόψυχα. 

Μην σε αγχώνει η διαδικασία, θα κοιμηθείς μια χαρά και δεν καταλαβαίνεις τίποτα! 

Έκανα και εγώ χθες εξετάσεις αλλά αργώ ακόμα, έχω επανάληψη την Πέμπτη... 

Εγώ πάντως σε όλες τις ωοληψιες, είτε με φουλ δόση είτε με τροποποιημενο, είχα πάντα 1000 δύο μέρες πριν την ωοληψια. Κι από ωαρια (όχι ωοθυλακια), από 1 εως 5... Καρμπόν οι εξετάσεις μου! Το αποτέλεσμα όμως διέφερε κάθε φορά. 

Καλή επιτυχία στην επερχόμενη ωοληψια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εγώ πάντως σε όλες τις ωοληψιες, είτε με φουλ δόση είτε με τροποποιημενο, είχα πάντα 1000 δύο μέρες πριν την ωοληψια. Κι από ωαρια (όχι ωοθυλακια), από 1 εως 5... Καρμπόν οι εξετάσεις μου! Το αποτέλεσμα όμως διέφερε κάθε φορά. 

Καλή επιτυχία στην επερχόμενη ωοληψια σου!! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Όντως πολύ καλή η Ε2 σου, πολύ καλή ανταπόκριση! Φαντάσου πως εγώ με 360 είχα δύο! Μακάρι να πάνε όλα καλά, στο εύχομαι ολόψυχα. 

Μην σε αγχώνει η διαδικασία, θα κοιμηθείς μια χαρά και δεν καταλαβαίνεις τίποτα! 

Έκανα και εγώ χθες εξετάσεις αλλά αργώ ακόμα, έχω επανάληψη την Πέμπτη... 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ, με χαλαρώσετε ήδη! Σας ευχαριστώ, ελπίζω όλα να πάνε καλά! 🙏🏻🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Όντως πολύ καλή η Ε2 σου, πολύ καλή ανταπόκριση! Φαντάσου πως εγώ με 360 είχα δύο! Μακάρι να πάνε όλα καλά, στο εύχομαι ολόψυχα. 

Μην σε αγχώνει η διαδικασία, θα κοιμηθείς μια χαρά και δεν καταλαβαίνεις τίποτα! 

Έκανα και εγώ χθες εξετάσεις αλλά αργώ ακόμα, έχω επανάληψη την Πέμπτη... 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου ο θεός μαζι σου🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι!♥️

Μας είπε μετά από δίμηνο η έμβρυομεταφορά 🙏🏻🫶

Τέλεια, θα δώσετε χρόνο στον οργανισμό σου να ηρεμήσει κ να είσαστε φουλ έτοιμοι! Πόσα ωοθυλακια είδατε στον υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Τέλεια, θα δώσετε χρόνο στον οργανισμό σου να ηρεμήσει κ να είσαστε φουλ έτοιμοι! Πόσα ωοθυλακια είδατε στον υπέρηχο?

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν μου είπε αλλα από αυτά που μου είπε κατάλαβα ότι ηταν αρκετά 🙏🏻 ήταν πολύ αισιόδοξος, ακόμα και η ωοθήκη που είναι επηρεασμένη από την ενδομητριωση και ειχαμε όλες μας τις ελπίδες στην καλή ωοθήκη, ήταν και εκεί αρκετά🙏🏻 αύριο στην ωοληψια θα δείξει... 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν μου είπε αλλα από αυτά που μου είπε κατάλαβα ότι ηταν αρκετά 🙏🏻 ήταν πολύ αισιόδοξος, ακόμα και η ωοθήκη που είναι επηρεασμένη από την ενδομητριωση και ειχαμε όλες μας τις ελπίδες στην καλή ωοθήκη, ήταν και εκεί αρκετά🙏🏻 αύριο στην ωοληψια θα δείξει... 🙏🏻

Καλή επιτυχία Μαρινακι μας ❤️❤️❤️ Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα καλά  με την ωοληψια δοξα το θεό, απλά θα χρειαστεί να μείνω λίγο παραπάνω γιατί χρειάστηκα δεύτερη πιο δυνατή παυσίπονη.

19 πήραν 🙏🏻 και αύριο θα μάθουμε πως πήγαν 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα καλά  με την ωοληψια δοξα το θεό, απλά θα χρειαστεί να μείνω λίγο παραπάνω γιατί χρειάστηκα δεύτερη πιο δυνατή παυσίπονη.

19 πήραν 🙏🏻 και αύριο θα μάθουμε πως πήγαν 🙏🏻

μπραβο πηγατε πολύ καλά, καλές γονιμοποιήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα καλά  με την ωοληψια δοξα το θεό, απλά θα χρειαστεί να μείνω λίγο παραπάνω γιατί χρειάστηκα δεύτερη πιο δυνατή παυσίπονη.

19 πήραν 🙏🏻 και αύριο θα μάθουμε πως πήγαν 🙏🏻

Μπράβο τέλεια!!! Καλή ανάρρωση 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όλα καλά  με την ωοληψια δοξα το θεό, απλά θα χρειαστεί να μείνω λίγο παραπάνω γιατί χρειάστηκα δεύτερη πιο δυνατή παυσίπονη.

19 πήραν 🙏🏻 και αύριο θα μάθουμε πως πήγαν 🙏🏻

Τέλεια ανταπόκριση! Με το καλό να γίνουν γερά εμβρυακια! Να μας λες πως προχωράνε. 

Πως είσαι τώρα;; συνήλθες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Τέλεια ανταπόκριση! Με το καλό να γίνουν γερά εμβρυακια! Να μας λες πως προχωράνε. 

Πως είσαι τώρα;; συνήλθες;; 

Ευχαριστώ όλες κορίτσια μου!

Τώρα ξύπνησα, πήγα λίγο να σηκωθώ και νιωθω ένα τράβηγμα χαμηλά στη κοιλιά. Είναι φυσιολογικό;;; Μου είπαν να παίρνω παυσίπονα κάθε 8 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...