Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,7η μέρα από την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης και σήμερα το πρωί είχα λίγο σκούρο αιμα...τι λετε;Απαισιόδοξη είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι ναι θέλω, στείλε, μου θυμίζουν την παιδική μου ηλικία που φόραγε η μαμά μου και φοράγαμε κι εμείς και γέμιζαν πληγές τα πόδια. 😂😂

Λακοστακι μου και εσένα είναι μεγάλη μέρα η τέταρτη. Αυτή την τεταρτη όλες θα είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στα παιδάκια μας. 

Σε ευχαριστώ ❤️

Καλή επιτυχία ολόψυχα! 

Να ρωτήσω, ο γιατρός γιατί δεν σε προχώρησε σε κανονική διέγερση? Τι τον απέτρεψε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή επιτυχία ολόψυχα! 

Να ρωτήσω, ο γιατρός γιατί δεν σε προχώρησε σε κανονική διέγερση? Τι τον απέτρεψε? 

Οι ορμονολογικες μου. είπε θα δοκιμάσουμε κλομιφεν και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι ρε στείλε παντοφλάκια. χαζό είμαι το ξέρω. με το να σκάω δεν βγαίνει τπτ. Θέλουμε καλά αυγουλάκια, όχι πολλά .
Σήμερα έκανα την πρώτη μ ένεση μόνη μ και είμαι πολύ περήφανη για εμένα! 
πως είσαι εσύ γλυκιά μ εγκυούλα;; 
 

Γεια σου !!! 

Θυμάμαι που μου απαντούσες σε κάθε ποστ αγχους-τρομου- απελπισίας που είχα. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Πίστη και υπομονή !!!! 

Μπράβο σου που έκανες την ένεση , δεν είναι εύκολο. Να είσαι περιφανή για κάθε τι που κάνεις από εδώ και πέρα , δε θα το έκαναν όλοι . 

Θα χαρώ πολύ να διαβάζω νέα σου ,θετική σκέψη και ότι και να γίνει θα αντιμετωπιστεί.

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου !!! 

Θυμάμαι που μου απαντούσες σε κάθε ποστ αγχους-τρομου- απελπισίας που είχα. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Πίστη και υπομονή !!!! 

Μπράβο σου που έκανες την ένεση , δεν είναι εύκολο. Να είσαι περιφανή για κάθε τι που κάνεις από εδώ και πέρα , δε θα το έκαναν όλοι . 

Θα χαρώ πολύ να διαβάζω νέα σου ,θετική σκέψη και ότι και να γίνει θα αντιμετωπιστεί.

❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! με το καλό το μωρό σου! 
Στείλε μ μπεμπεδόσκονη ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! με το καλό το μωρό σου! 
Στείλε μ μπεμπεδόσκονη ❤️ 

Στέλνω ότι θες !!! Μπεμπεδοσκονη, θετική ενέργεια και οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει !!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2023 at 3:05 ΜΜ, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, ελπίζω να είστε όλες καλα.. λίγο παλαιότερες στο φορουμ θα με θυμάστε, θα θυμάστε πως το Σεπτέμβριο παντρεύτηκα έπειτα είχαμε οικογενειακή απώλεια σε διάστημα 1 μήνα και στον επόμενο 1 μήνα φυτεύτηκε στη κοιλίτσα μου ένας μπόμπιρας..Ε ναι λοιπόν μετά απο τόσο κοπο και αγωνία ήρθε μόνο του το θαυματάκι μας, το έστειλε ο Θεός.. μπηκα στον 5ο μήνα και δοξα το θεο όλα καλά! 

@Παρασκευαιδου τα κατάφερα με την βοήθεια σου, να συνδεθώ στο φόρουμ..   αν θέλεις μπορείς να ενημερώσεις την κοπέλα για τα φάρμακα.. 

Μπράβο Κατερινάκι μας,

με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου, το μπομπιράκι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2023 at 10:14 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Τετάρτη πάω για ωοληψια. Τελείωσαν τα ψέμματα! Εχθές ξέσπασα μόλις μου είπε η συντονίστρια τη διαδικασία. Σήμερα είμαι καλά. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν πάω και για κρεμάλα..... Αν έχω καμία απορία μπορώ να σου στείλω μνμ; 

Με το καλο κοριτσι μου αυριο να πανε ολα αριστα!! Οπως το λες οτι ειναι θα γινει θα γινει! Και θα γινει να σκεφτεσαι γιατι αρκετες ταλαιπωριες δεν τραβηξες κ εσυ; Ε φτανει! Το αξιζεις οπως καθε αλλη γυναικα. Ε βεβαια να μου στειλεις οποτε θελεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2023 at 10:14 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Τετάρτη πάω για ωοληψια. Τελείωσαν τα ψέμματα! Εχθές ξέσπασα μόλις μου είπε η συντονίστρια τη διαδικασία. Σήμερα είμαι καλά. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν πάω και για κρεμάλα..... Αν έχω καμία απορία μπορώ να σου στείλω μνμ; 

Καλή επιτυχία για αύριο, όλα να πάνε καλά! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2023 at 11:27 ΠΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες σας κορίτσια! 

Εύχομαι η αυριανή μέρα να με φέρει πιο κοντά στο θαύμα μου. 

Οι ευχές σας θα με συντροφεύουν και θα μου δίνουν δύναμη. 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες σας κορίτσια! 

Εύχομαι η αυριανή μέρα να με φέρει πιο κοντά στο θαύμα μου. 

Οι ευχές σας θα με συντροφεύουν και θα μου δίνουν δύναμη. 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ!! 

Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου εύχομαι τα καλύτερα για αύριο! Σου αξίζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες σας κορίτσια! 

Εύχομαι η αυριανή μέρα να με φέρει πιο κοντά στο θαύμα μου. 

Οι ευχές σας θα με συντροφεύουν και θα μου δίνουν δύναμη. 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ!! 

Κοπέλα μου αύριο έρχονται τα καλύτερα για εσένα! Γιατί σου αξίζουν! 

Να είσαι πάντα δυνατή!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες σας κορίτσια! 

Εύχομαι η αυριανή μέρα να με φέρει πιο κοντά στο θαύμα μου. 

Οι ευχές σας θα με συντροφεύουν και θα μου δίνουν δύναμη. 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ!! 

Καλή επιτυχία για σήμερα 💪 είσαι δύναμη , μη το ξεχνάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες σας κορίτσια! 

Εύχομαι η αυριανή μέρα να με φέρει πιο κοντά στο θαύμα μου. 

Οι ευχές σας θα με συντροφεύουν και θα μου δίνουν δύναμη. 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΥ!! 

Καλή επιτυχία,εύχομαι όλα να πάνε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλή επιτυχία για σήμερα 💪 είσαι δύναμη , μη το ξεχνάς!!

Μαυρογατα μου... Σε ευχαριστώ. 

Δύναμη είμαι αλλά για εμένα κανείς. 

Ένα το ωάριο. Το βάλαμε κατάψυξη γιατί ο συζηγος δεν ανταποκριθηκε. Συνεχίσουμε να μαζεύουμε στον επόμενο κύκλο. Αυτά τα νέα! 

Ευχαριστώ όλες από καρδιάς για το αληθινό ενδιαφέρον. Εύχομαι τα καλύτερα να ερθουν και να σας βρουν και να μην ξεκολλάνε από πάνω σας ποτέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2023 at 10:59 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! . Με είδε ο γιατρός την Παρασκευή και ξεκίνησα clomiphene. Σήμερα 8η μέρα μου έγραψε να κάνω οιστραδιολη και Ωχρινοτρόπο (LH), (TRH test για LH σε χρόνο 0) για να μου πει πως θα συνεχίσουμε. (δεν πήγαμε με άλλο πρωτόκολλο γιατί βάση των εξετάσεων δεν θα είχα καλή ανταπόκριση;;) 

Δεν τα ξέρω και καλά, ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία. Μου έχει δώσει κάτι ενέσεις να κάνω ανάλογα με το αποτέλεσμα. 

Έχω μια γλυκιά ανυπομονησία κι ταυτόχρονα μια ηρεμία +, σιγουριά ότι ΔΕΝ θα τα καταφέρουμε. Θέλω απλά θέλω να τελειώνει, να πω ότι το δοκίμασα και αυτό και να προχωρήσω τη ζωή μου αλλιώς. Με πληγώνει που επέτρεψα στον εαυτό μου να βυθιστεί στη θλίψη, το άγχος και την απραξία με αποτέλεσμα να γεράσω απότομα. Ταυτόχρονα όμως ελπίζω ότι εκεί έξω υπάρχει ένα παιδί που περιμένει να το κάνω δικό μου. Ημουν τόσο καλά αυτές τις μέρες αλλά τώρα λύγισα, αλλιώς ξεκίνησα αυτό το μήνυμα, με άλλο σκοπό. Συγχωρέστε με και βάλτε με στις προσευχές σας, και ότι γίνει να είναι για καλό. 

 

 

Όχι όχι κορίτσι μου, μην σκέφτεσαι αρνητικά, σίγουρα θα πετύχει!!! Όλα θα πάνε κατ'ευχην, να έχεις θετικές σκέψεις!!!💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2023 at 10:30 ΠΜ, ο/η nik02 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,7η μέρα από την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης και σήμερα το πρωί είχα λίγο σκούρο αιμα...τι λετε;Απαισιόδοξη είμαι...

Επιβάλλεται  να είσαι αισιόδοξη!!!💕 Εγώ όταν είχα λίγο καφέ, ήταν και θετική η χοριακη! Σου εύχομαι όλα τα καλά και μία μεγάλη χοριακη!!!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μαυρογατα μου... Σε ευχαριστώ. 

Δύναμη είμαι αλλά για εμένα κανείς. 

Ένα το ωάριο. Το βάλαμε κατάψυξη γιατί ο συζηγος δεν ανταποκριθηκε. Συνεχίσουμε να μαζεύουμε στον επόμενο κύκλο. Αυτά τα νέα! 

Ευχαριστώ όλες από καρδιάς για το αληθινό ενδιαφέρον. Εύχομαι τα καλύτερα να ερθουν και να σας βρουν και να μην ξεκολλάνε από πάνω σας ποτέ! 

Ο συζηγος ήταν μόνος κατά την διαδικασία ή ήσουν κι εσύ μαζί;; Σε ρωτάω γιατί κι εμείς το ίδιο πρόβλημα θα έχουμε και αναρωτιεμαι υπάρχει άραγε περίπτωση να με αφήσουν να είμαι μαζί του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μαυρογατα μου... Σε ευχαριστώ. 

Δύναμη είμαι αλλά για εμένα κανείς. 

Ένα το ωάριο. Το βάλαμε κατάψυξη γιατί ο συζηγος δεν ανταποκριθηκε. Συνεχίσουμε να μαζεύουμε στον επόμενο κύκλο. Αυτά τα νέα! 

Ευχαριστώ όλες από καρδιάς για το αληθινό ενδιαφέρον. Εύχομαι τα καλύτερα να ερθουν και να σας βρουν και να μην ξεκολλάνε από πάνω σας ποτέ! 

Με το καλό κορίτσι μου! Μια πολύ καλή λύση που υπάρχει είναι η εξης: δίνει ο σύζυγος καποια στιγμή  σπερμα  χαλαρα από το σπιτι..  Το πηγαίνεις μέσα σε μια ώρα στο κέντρο.  Το επεξεργάζονται και το βάζουν κατάψυξη, συνηθως το χωρίζουν  σε 4 μικρά φιαλίδια ανάλογα τη ποσότητα... σε κάθε ωοληψια ξεπαγώνουν και ένα φιαλίδιο, κάνουν την γονιμοποίηση.. όποτε δεν χρειάζεται να έχει άγχος ο σύζυγος… 

Εμεις το καναμε έτσι σε ολες τις ωοληψιες γιατί έλειπε για δουλεια στο εξωτερικό ο άντρας μου.. 

Καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Μια πολύ καλή λύση που υπάρχει είναι η εξης: δίνει ο σύζυγος καποια στιγμή  σπερμα  χαλαρα από το σπιτι..  Το πηγαίνεις μέσα σε μια ώρα στο κέντρο.  ΤΟ επεξεργάζονται και το βάζουν κατάψυξη, συνηθως το χωρίζουν  σε 4 μικρά φιαλίδια ανάλογα τη ποσότητα... σε κάθε ωοληψια ξεπαγώνουν και κάνουν την γονιμοποίηση.. όποτε δεν χρειάζεται να έχει άγχος ο σύζυγος… 

Εμεις το καναμε έτσι σε ολες τις ωοληψιες γιατί έλειπε για δουλεια στο εξωτερικό ο άντρας μου.. 

Καλή επιτυχία!! 

Δεν ξέρεις πόσο με ξεαγχωσες τώρα... Το μόνο πράγμα που με αγχώνει στην όλη διαδικασία είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει σπέρμα μόνος του σε ένα δωμάτιο νοσοκομείου εδώ και για τα σπερμοδιαγραμματα έπαιρνα άδεια από τη δουλειά για να είμαι μαζί του... Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο η διαδικασία είναι η ίδια με το σπερμοδιαγραμμα;; 4 μέρες αποχή κτλ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Μια πολύ καλή λύση που υπάρχει είναι η εξης: δίνει ο σύζυγος καποια στιγμή  σπερμα  χαλαρα από το σπιτι..  Το πηγαίνεις μέσα σε μια ώρα στο κέντρο.  Το επεξεργάζονται και το βάζουν κατάψυξη, συνηθως το χωρίζουν  σε 4 μικρά φιαλίδια ανάλογα τη ποσότητα... σε κάθε ωοληψια ξεπαγώνουν και ένα φιαλίδιο, κάνουν την γονιμοποίηση.. όποτε δεν χρειάζεται να έχει άγχος ο σύζυγος… 

Εμεις το καναμε έτσι σε ολες τις ωοληψιες γιατί έλειπε για δουλεια στο εξωτερικό ο άντρας μου.. 

Καλή επιτυχία!! 

Δεν μένουμε Αθήνα οπότε δεν γίνεται. Η εναλλακτική είναι να μείνουμε ένα βράδυ Αθήνα και το πρωί χαλαροί να κάνουμε δουλίτσα. Και εμάς αυτό μας είπαν, θα το καταψυξουν ώστε να υπάρχει διαθέσιμο για τις επόμενες ωοληψιες.

 

Απλά τώρα έχω ένα αυγό στην κατάψυξη ενώ θα έπρεπε να έχω έμβρυο σε μερικές μέρες.. Αυτό με στεναχώρησε πολύ. 

 

Σε ευχαριστώ! 

 

@Lacostakiναι αφού συνήλθα από την μεθη της ωοληψιας με άφησαν να πάω στο δωμάτιο που έδινε σπέρμα αλλά δεν... Είχε κλειδώσει ο εγκέφαλος του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν μένουμε Αθήνα οπότε δεν γίνεται. Η εναλλακτική είναι να μείνουμε ένα βράδυ Αθήνα και το πρωί χαλαροί να κάνουμε δουλίτσα. Και εμάς αυτό μας είπαν, θα το καταψυξουν ώστε να υπάρχει διαθέσιμο για τις επόμενες ωοληψιες.

 

Απλά τώρα έχω ένα αυγό στην κατάψυξη ενώ θα έπρεπε να έχω έμβρυο σε μερικές μέρες.. Αυτό με στεναχώρησε πολύ. 

 

Σε ευχαριστώ! 

 

@Lacostakiναι αφού συνήλθα από την μεθη της ωοληψιας με άφησαν να πάω στο δωμάτιο που έδινε σπέρμα αλλά δεν... Είχε κλειδώσει ο εγκέφαλος του. 

Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω εγώ ειπα ότι όταν πάω να συζητήσουμε το πότε θα ξεκινήσει η διαδικασία τι φάρμακα θα πάρω κτλ θα τους ξεκαθαρίσω ότι ή θα γίνει σε διαφορετικές μέρες η ωοληψια και η συλλογή σπέρματος ή θα γίνει πρώτα η ωοληψια και όταν συνέλθω θα πάμε μαζί στο δωμάτιο ή το αντίθετο τέλος πάντων πάντως να έχω μπει για ωοληψια και να μπει μόνος του στο δωμάτιο δεν υπάρχει περίπτωση θα αγχωθεί και το ξέρω και εννοείται ότι 56 χρόνων άνθρωπος δεν υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει με τα "βοηθήματα" που δίνουν εκτός κι αν του φέρουν τη Μονικα

Όσο γιαυτό που είπες να μείνετε ένα βράδυ Αθήνα να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά γιατί κι εμείς είμαστε μακρυά από το νοσοκομείο

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν ξέρεις πόσο με ξεαγχωσες τώρα... Το μόνο πράγμα που με αγχώνει στην όλη διαδικασία είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει σπέρμα μόνος του σε ένα δωμάτιο νοσοκομείου εδώ και για τα σπερμοδιαγραμματα έπαιρνα άδεια από τη δουλειά για να είμαι μαζί του... Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο η διαδικασία είναι η ίδια με το σπερμοδιαγραμμα;; 4 μέρες αποχή κτλ

 

Εμείς καναμε 2 μέρες αποχή, και σε σπερμοδιαγραμμα και σε όλα.. 

@misofeggaro μείνετε ένα βράδυ σε ξενοδοχείο, και το πρωί πήγαινε το σπερμα στο κέντρο..Περίπου μπαίνει  σε  4 φιαλίδια και είναι για 4 ωοληψιες. Το ενισχύουν, κάνουν ICSI και βγαίνει μια χαρά.. Δεν θα το μετανιώσεις. Θα ξένοιασεις από το άγχος αυτό..  Έβλεπα φίλες μου να αγχωνόνται για το αν θα μπορούν οι άντρες τους στην ωοληψια είτε να φύγουν από τη δουλεια, είτε να αποδώσουν εκείνη την ώρα και εγω πήγαινα χαλαρα αβίαστα σε κάθε ωοληψια! Εχουμε πολλα άγχη, αφού υπάρχει τρόπος ας τα ελαχιστοποιήσουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...