Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι ρε συ καμία σχέση με την προηγούμενη και μάλιστα για το 14 της fsh μου είχαν προτείνει το prp τώρα θα δω την Πέμπτη που θα παω (ελπίζω) τι θα μου πουν

Δε νομίζω να  έχει να κάνει με τον κοβιντ τόσο όσο την ηλικία... Δυστυχώς στην ηλικία μας(εγώ πια είναι 40)  οι ορμόνες πάνε κ έρχονται. Εγώ στα 37 είχα γενικά fsh γύρω στο 7, ε είχα κ κύκλο που είχα πετύχει 20! Κ μετά πάλι 7... (Τώρα ούτε ξέρω πόσο έχω). Μάλλον λοιπόν είχες πέσει σε κακό κύκλο... Το σπέρμα που λέει η αγαπημένη @Παρασκευαιδου είναι άλλη ιστορία καθώς επειδή παράγεται κ ανανεώνεται συνεχώς όντως επηρεάζεται από την παραμικρή ίωση, πόσο μάλλον τον κορονοιο που όντως κάνει πολλά! Σημασία έχει να έχεις καλές τιμές το μήνα που θα κάνεις διέγερση. Πότε με το καλό πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δε νομίζω να  έχει να κάνει με τον κοβιντ τόσο όσο την ηλικία... Δυστυχώς στην ηλικία μας(εγώ πια είναι 40)  οι ορμόνες πάνε κ έρχονται. Εγώ στα 37 είχα γενικά fsh γύρω στο 7, ε είχα κ κύκλο που είχα πετύχει 20! Κ μετά πάλι 7... (Τώρα ούτε ξέρω πόσο έχω). Μάλλον λοιπόν είχες πέσει σε κακό κύκλο... Το σπέρμα που λέει η αγαπημένη @Παρασκευαιδου είναι άλλη ιστορία καθώς επειδή παράγεται κ ανανεώνεται συνεχώς όντως επηρεάζεται από την παραμικρή ίωση, πόσο μάλλον τον κορονοιο που όντως κάνει πολλά! Σημασία έχει να έχεις καλές τιμές το μήνα που θα κάνεις διέγερση. Πότε με το καλό πας;

Καλημέρα την Πέμπτη έχω ραντεβού να συζητήσω μαζί τους για το αν θα προχωρήσουμε χωρίς το prp που μάλλον χωρίς θα προχωρήσω γιατί αργούμε πάρα πολύ εκτός κι αν μου πούνε έλα την άλλη εβδομάδα να το κάνουμε και να μου δώσουν το χαρτι για την επιτροπή 9 Φεβρουαρίου έχω ραντεβού με την επιτροπή αν πάρω την έγκριση λογικά τον Μάρτιο θα ξεκινήσω τις ενεσεις Φεβρουάριο δεν νομίζω να προλάβω γιατί περιμένω περίοδο στις 15

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γνώμη μου πάντα. Καλύτερα να δεις το καλύτερο κέντρο για αυτή την διαδικασία πάρα το πιο οικονομικό.  Μπορεί να γίνει αρκετή ζημιά αν ο γιατρός δεν ξέρει. Εμένα μου κάνανε αποξεση και η χοριακή ξανά ανέβαινε.. είχανε τρελαθεί όλες οι κοπέλες εδώ. 

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και γώ…δεν είμαστε για λάθη…Τόσα λεφτά δώσαμε λίγα ακόμη δεν πειράζει…Μπορεί να μας πάει λίγο πίσω αλλά χαλαλι..για την υγεία μας μιλαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2023 at 2:38 ΜΜ, ο/η Blue Lilly είπε:

Δε νομίζω πως είναι απαισιοδοξία αλλά μάλλον ένας μηχανισμός άμυνας για να μας προετοιμάσουμε σε ένα αρνητικό ενδεχόμενο. Πρέπει όμως να είμαστε θετικές και να εχουμε πίστη (το λεω να το ακούω κι εγώ). Θα χαρώ πολύ να διαβάσω ευχάριστα αποτελέσματα για όλες σας

Ναι συμφωνω! Μακαρι συντομα να λεμε τα αποτελεσματα μας και να χαμογελαμε ολες μας!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και στο σπερμα κάνει..  ο άντρας μου πριν να νοσησει είχε χάλια σπερμα . Αφού νοσησε το σπερμα ήταν για το ανάθεμα πιο χάλια δεν μπορούσε να πάει δυσκολεύτηκαν να βρουν σπερμα να κουνιέται! Και φαντάσου το πέρασε πολύ ελαφριά.  Ούτε πυρετό μόνο η μύτη του λίγο έτρεχε. 

Και σε μας το πρώτο σπερμοδιαγραμμα που το έκανε 2 μήνες μετά τη νοσηση είχε πολύ χαμηλό αριθμό σπερματοζωαριων και μάλιστα είχαν γράψει στις παρατηρήσεις πάρα πολλά πυοσφαιρια και μας είχαν πει να κοιτάξουμε για προστάτιδα το δεύτερο έγινε μετά το 6 μη ο της νοσησης εκτός από το ότι είχε ανέβει και ο αριθμός και η κινητικότητα κάναμε μαζί και καλλιέργεια και βγήκε πεντακάθαρη... Πάντως τους γιατρούς δεν τους είδα να ανυσηχουν και πολύ για το σπέρμα με την ηλικία μου λυσαξανε μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2023 at 1:05 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !! 

Μια ερώτηση σε όποια έχει κάνει την prolutex. 

Σας αφήνει και εσάς μελάνια ;; Εμένα με πονάει πολύ και όταν την κάνω και μετά δεν μπορώ να το ακουμπήσω εκεί καθόλου. Και αφήνει πάντα μελάνια.. 

Σε όλες τις άλλες ενέσεις που έχω κάνει ως τωρα δεν είχα ποτέ μελανιές ούτε πόνο. Συμβαίνει κ σε εσας με τη συγκεκριμένη; 

Ναι και εγώ το μελανιαζα.. να θυμάσαι να βγαζεις τον αέρα απ τη σύριγγα.. αν μείνει αέρας είναι σίγουρη μελάνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Και σε μας το πρώτο σπερμοδιαγραμμα που το έκανε 2 μήνες μετά τη νοσηση είχε πολύ χαμηλό αριθμό σπερματοζωαριων και μάλιστα είχαν γράψει στις παρατηρήσεις πάρα πολλά πυοσφαιρια και μας είχαν πει να κοιτάξουμε για προστάτιδα το δεύτερο έγινε μετά το 6 μη ο της νοσησης εκτός από το ότι είχε ανέβει και ο αριθμός και η κινητικότητα κάναμε μαζί και καλλιέργεια και βγήκε πεντακάθαρη... Πάντως τους γιατρούς δεν τους είδα να ανυσηχουν και πολύ για το σπέρμα με την ηλικία μου λυσαξανε μονο

 Ναι γιατί στις εξωσωματικες δεν πολύ δίνουν βάση ενώ και το σπέρμα είναι σημαντικός παράγοντας.  Σε εμάς τα αποτελέσματα είναι ότι πλέον είμαι έγκυος με φυσική σύλληψη.  Πήρε και βιταμίνες κάτι οικονομικές 14€/το μήνα δεν ξέρω αν βοήθησαν ή ότι εγώ ήμουν αλλού αλλά το αποτέλεσμα ότι σίγουρα είχαμε καλύτερο σπερμα μετά από 5 μήνες που νοσησε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2023 at 3:40 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Δεν απογοητεύομαι ανυπομονώ!!! 😀 Μπράβο χαίρομαι πολύ!!! Εύχομαι ότι καλύτερο ❤️

Να σε ρωτήσω λίγο, πήρες utrogestan? Το πήρες κανονικά μετά την εμβρυομεταφορα κολπικά ; 

Ναι ναι θυμάμαι μου εβαλε κ ενα ο γιατρός με το που έκανε την εμβρυομεταφορα ...κ μετα επαιρνα κ γω καθε μερα για ενα διάστημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες !!

Νομίζω σας έχω τρελάνει, αλλά αγχωνομαι πολύ και είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. 

Μετά την εμβρυομεταφορα μείνατε ξαπλωμένες μέχρι την ημέρα της χοριακης ; Η 2-3 μέρες και μετά κανονικά στην καθημερινότητα; Για σκάλες σας είπαν αν υπάρχει πρόβλημα να ανεβαίνουμε ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα σε όλες !!

Νομίζω σας έχω τρελάνει, αλλά αγχωνομαι πολύ και είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. 

Μετά την εμβρυομεταφορα μείνατε ξαπλωμένες μέχρι την ημέρα της χοριακης ; Η 2-3 μέρες και μετά κανονικά στην καθημερινότητα; Για σκάλες σας είπαν αν υπάρχει πρόβλημα να ανεβαίνουμε ; 

 

Καλημέρα! Όλες τα έχουμε αναρωτηθεί αυτά, μη νομίζεις! Οι περισσότεροι γιατροί λένε δύο τρεις μέρες προσοχή και μετά επιστροφή στην καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Ούτε κι η ακινησία κάνει καλό. Και στην εργασία γυρίζουν πολλές, αν δεν απαιτεί σωματική καταπόνηση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Όλες τα έχουμε αναρωτηθεί αυτά, μη νομίζεις! Οι περισσότεροι γιατροί λένε δύο τρεις μέρες προσοχή και μετά επιστροφή στην καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Ούτε κι η ακινησία κάνει καλό. Και στην εργασία γυρίζουν πολλές, αν δεν απαιτεί σωματική καταπόνηση. 

 

Τι τρέλα είναι αυτή , όλο κάτι πρέπει να σκεφτόμαστε !!! 

Γνωρίζεις σχετικά με τις σκάλες αν επιτρέπεται; Γιατί μένω σε μονοκατοικία κ το εδώ κι αυτό άγχος 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Τι τρέλα είναι αυτή , όλο κάτι πρέπει να σκεφτόμαστε !!! 

Γνωρίζεις σχετικά με τις σκάλες αν επιτρέπεται; Γιατί μένω σε μονοκατοικία κ το εδώ κι αυτό άγχος 😢

Δεν το γνωρίζω, δυστυχώς. Πιστεύω πως η λογική χρήση της σκάλας δεν μπορεί να κάνει κακό. Δεν θα πας για κόντρες εξάλλου στη σκάλα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν το γνωρίζω, δυστυχώς. Πιστεύω πως η λογική χρήση της σκάλας δεν μπορεί να κάνει κακό. Δεν θα πας για κόντρες εξάλλου στη σκάλα 🤣

Χαχα ποτέ δεν ξέρεις 😂

Δίκιο έχεις νομίζω υπερβάλλω, γιατί φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος. Αλλά από ότι καταλαβαίνω ότι και να κάνεις αν είναι θέλει να μείνει το εμβρυακι, θα μείνει !! 

Καλή εβδομάδα να έχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Χαχα ποτέ δεν ξέρεις 😂

Δίκιο έχεις νομίζω υπερβάλλω, γιατί φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος. Αλλά από ότι καταλαβαίνω ότι και να κάνεις αν είναι θέλει να μείνει το εμβρυακι, θα μείνει !! 

Καλή εβδομάδα να έχεις ❤️

Κι εγώ αυτό πιστεύω, ό,τι κι αν κάνεις, στα φυσιολογικά όρια πάντα, αν είναι να μείνει θα μείνει! Θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα σε όλες !!

Νομίζω σας έχω τρελάνει, αλλά αγχωνομαι πολύ και είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. 

Μετά την εμβρυομεταφορα μείνατε ξαπλωμένες μέχρι την ημέρα της χοριακης ; Η 2-3 μέρες και μετά κανονικά στην καθημερινότητα; Για σκάλες σας είπαν αν υπάρχει πρόβλημα να ανεβαίνουμε ; 

 

καλημέρα, εύχομαι καλή επιτυχία! είναι πολύ λογικές οι ανησυχίες σου, εγώ την τελευταία φορά, εφάρμοσα αυτό που μου είπε ο γιατρός, να συμπεριφερεσαι όπως θα συμπεριφεροσουν αν ήσουν έγκυος. τις πρώτες 2-3 μέρες ξαπλωμα αρκετά, κ γενικά δεν έσκυβα η σηκωνα βάρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα σε όλες !!

Νομίζω σας έχω τρελάνει, αλλά αγχωνομαι πολύ και είναι η πρώτη μου εξωσωματικη. 

Μετά την εμβρυομεταφορα μείνατε ξαπλωμένες μέχρι την ημέρα της χοριακης ; Η 2-3 μέρες και μετά κανονικά στην καθημερινότητα; Για σκάλες σας είπαν αν υπάρχει πρόβλημα να ανεβαίνουμε ; 

 

Καλημέρα, εύχομαι μι τεράστια χοριακή σε λίγες μέρες!!! Εμένα ο γιατρός είχε πει επιστροφή στην καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Να σου πω την αλήθεια όμως πρόσεχα πάρα πολύ και κατά κόρων την έβγαλα στον καναπέ στη μανούλα μου. Άντε και λίγο καμμιά γρήγορη βόλτα στην αγορά. Ούτε δουλείες ΄έκανα ούτε τίποτα. Έπιασα με την πρώτη και σήμερα τα δίδυμα κλείνουν τα 2!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Τι τρέλα είναι αυτή , όλο κάτι πρέπει να σκεφτόμαστε !!! 

Γνωρίζεις σχετικά με τις σκάλες αν επιτρέπεται; Γιατί μένω σε μονοκατοικία κ το εδώ κι αυτό άγχος 😢

Καλημέρα!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να δεις μια τεράστια χοριακή. Εμένα ο γιατρός, μου είχε πει ότι οι σκάλες επιτρέπονται με προσοχή. Πιο πολύ θέλει προσοχή σε Βάρη και απότομες κινήσεις. Πρέπει να κινούμαστε για να αιματωνεται καλά η μήτρα. Έτσι μου είχε πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, εύχομαι μι τεράστια χοριακή σε λίγες μέρες!!! Εμένα ο γιατρός είχε πει επιστροφή στην καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Να σου πω την αλήθεια όμως πρόσεχα πάρα πολύ και κατά κόρων την έβγαλα στον καναπέ στη μανούλα μου. Άντε και λίγο καμμιά γρήγορη βόλτα στην αγορά. Ούτε δουλείες ΄έκανα ούτε τίποτα. Έπιασα με την πρώτη και σήμερα τα δίδυμα κλείνουν τα 2!!!

Να σου ζήσουν!! Να τα χαίρεσαι! Δυνατά,γερά και ευτυχισμένα να είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, εύχομαι μι τεράστια χοριακή σε λίγες μέρες!!! Εμένα ο γιατρός είχε πει επιστροφή στην καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Να σου πω την αλήθεια όμως πρόσεχα πάρα πολύ και κατά κόρων την έβγαλα στον καναπέ στη μανούλα μου. Άντε και λίγο καμμιά γρήγορη βόλτα στην αγορά. Ούτε δουλείες ΄έκανα ούτε τίποτα. Έπιασα με την πρώτη και σήμερα τα δίδυμα κλείνουν τα 2!!!

Χρόνια πολλά, να είναι γερά και ευτυχισμένα !! Να τα χαίρεσαι !!! 

Και εγώ στη μανούλα μου είμαι!!! Ελπίζω να φέρει γούρι 😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2023 at 12:06 ΜΜ, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Ειχα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, ελπίζω να είστε όλες καλά!

Κατ'αρχάς, να ευχηθώ καλή χρονιά και το 2023 να μας βρει όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!

Εμείς είμαστε σε φάση επιτροπής, περνάμε αρχές Φλεβάρη. Προχθές έκανα τη σαλπιγγογραφία μου και έμειναν κάποια τελευταία χαρτιά.

Θα κάνω στο Embryolab με τον κ. Κυριακίδη. Εχει καμία εμπειρία από εκεί;

Δυστυχώς, η κατάστασή μας είναι αρκετά σύνθετη, γιατί εκτός από την αζωοσπερμία, βρήκαν και σε εμένα πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0.48) παρ'όλο που είμαι 31 ετών. Οπότε μάλλον θα πάμε για 2 ωοληψίες και στη 2η θα γίνει ταυτόχρονα η βιοψία όρχεων, ώστε αν βρούμε σπερματοζωάρια να προχωρήσουμε με φρέσκο ορχικό ιστό.

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν βγήκε η ΑΜΗ μου, αλλά ελπίζω να καταφέρουμε να πάρουμε ωάρια.

Σας φιλώ!

Καλησπέρα!Καλή χρονιά,χρόνια πολλά με μωράκι στην αγκαλίτσα σύντομα!Αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα γιατί ε΄γω δεν μπορώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Χρόνια πολλά, να είναι γερά και ευτυχισμένα !! Να τα χαίρεσαι !!! 

Και εγώ στη μανούλα μου είμαι!!! Ελπίζω να φέρει γούρι 😝😝

Καλη επιτυχια! Μια τεραστια χοριακη ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! 

Ηθελα να κανω μια ερώτηση, μηπως γνωρίζει καποια απο σας μα μου απαντήσει. Οι εξετασεις που ζηταει η επιτροπη αργούν πολυ να βγουν? Δεν τις έχουμε κανει ακομα και επειδή το ρβ μας με την επιτροπη ειναι 07/02,αναρωτιεμαι αν θα προλάβουμε εφοσον γινουν την επομενη εβδομαδα. Οχι τίποτα άλλο να αλλαξω το ρβ για να το παρει καμια κοπέλα που θα ειναι έτοιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

Ηθελα να κανω μια ερώτηση, μηπως γνωρίζει καποια απο σας μα μου απαντήσει. Οι εξετασεις που ζηταει η επιτροπη αργούν πολυ να βγουν? Δεν τις έχουμε κανει ακομα και επειδή το ρβ μας με την επιτροπη ειναι 07/02,αναρωτιεμαι αν θα προλάβουμε εφοσον γινουν την επομενη εβδομαδα. Οχι τίποτα άλλο να αλλαξω το ρβ για να το παρει καμια κοπέλα που θα ειναι έτοιμη. 

Νομιζω πως το μονο χρονοβορο ειναι τα σπερμοδιαγραμματα που πρεπει να απεχουν 75 μερες το ενα απο το αλλο. Οι αλλες εξετασεις δεν αργουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Καλησπερα κοριτσια! 

Ηθελα να κανω μια ερώτηση, μηπως γνωρίζει καποια απο σας μα μου απαντήσει. Οι εξετασεις που ζηταει η επιτροπη αργούν πολυ να βγουν? Δεν τις έχουμε κανει ακομα και επειδή το ρβ μας με την επιτροπη ειναι 07/02,αναρωτιεμαι αν θα προλάβουμε εφοσον γινουν την επομενη εβδομαδα. Οχι τίποτα άλλο να αλλαξω το ρβ για να το παρει καμια κοπέλα που θα ειναι έτοιμη. 

Εάν έχετε τα σπερμοδιαγραμματα τα υπόλοιπα βγαίνουν γρήγορα. Ή αν έχετε κάνει τουλάχιστον 1 κ μέχρι τις 07/02 έχουν παρελθει οι 75 μέρες κ προλάβει να κάνει κ 2ο. Σε διαφορετικό μικροβιολογικό και συμβεβλημένο με τον εοπυυ πρέπει να γίνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Εάν έχετε τα σπερμοδιαγραμματα τα υπόλοιπα βγαίνουν γρήγορα. Ή αν έχετε κάνει τουλάχιστον 1 κ μέχρι τις 07/02 έχουν παρελθει οι 75 μέρες κ προλάβει να κάνει κ 2ο. Σε διαφορετικό μικροβιολογικό και συμβεβλημένο με τον εοπυυ πρέπει να γίνουν 

@zaharoulamak και @annie! Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Ευτυχως το πρώτο έγινε πριν μηνες (και μας υποχρεωσε) και το αλλο θα γινει τις επόμενες μέρες 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...