Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

θα έχει κέντρο την Κυριακή;  πάντως έχει αύξηση 67% θυμάσαι που σου έγραψα θέλουμε αύξηση 70%. ; 

Μην χάνεις την ελπίδα σου. Στο ίδιο κέντρο έγινα οι μετρήσεις; 

Στο ίδιο κέντρο έγιναν..θα πάω σε κλινική την Κυριακή γιατί μέχρι την τρίτη είναι πολλές μέρες..το 67% πως προκύπτει? Από 90 στο 135 είναι περίπου 50%

Τέλος πάντων..ποια ελπίδα?αυτή χάθηκε!καλά Χριστούγεννα με υγεία εύχομαι,να είστε καλά κ ευχαριστώ για το χρόνο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σ

Δεν έχω ιδέα από τιμές χοριακης οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά Κυριακή πως θα την κάνεις;; είναι Χριστούγεννα ούτε τη Δευτέρα νομίζω ότι θα υπάρχει ανοιχτό μικρόβιολογικο

Μου είπε ο γιατρός να πάω σε κλινική,είναι πολλές οι μέρες μέχρι την τρίτη κ θέλει απλά να έχουμε μια εικόνα!σας ευχαριστώ για την απάντηση,καλά Χριστούγεννα με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Domna93 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι καινούργια στο φόρουμ. Ξεκινήσαμε να μαζεύουμε τα χαρτιά και τον Ιανουάριο περνάμε επιτροπη για εξωσωματικη στο Πανεπιστημιακο νοσοκομειο στα Γιάννενα. Είναι καμία κοπέλα που τα έχει καταφέρει εκεί?να μου πει την εμπειρία της. Ευχαριστώ πολυ

Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλσ έχω ακούσει τα καλύτερα . Ψάξε στο ίντερνετ θα βρεις πολλές πληροφορίες για το συγκεκριμένο.  Παλιά που έψαχνα μου έβγαζε αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mari_lou είπε:

Πήγα για χοριακη..δε διπλασιάστηκε..από 90 πήγε 135.ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω την κυριακη

Μπορεί να προχώρησε μόνο το ένα, γι αυτό να μην είχες διπλασιασμό. Αλλιώς πιστεύω δεν θα αυξανόταν καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μπορεί να προχώρησε μόνο το ένα, γι αυτό να μην είχες διπλασιασμό. Αλλιώς πιστεύω δεν θα αυξανόταν καθόλου. 

Δεν ξέρω..δεν θέλω να έχω ψεύτικες ελπίδες..όπως κ να το δω είναι μια χαμηλή χοριακη.ο γιατρός μου ανέφερε κ το ενδεχόμενο εξωμητριου στο οποίο θα οφειλόταν η αύξηση της χοριακης,γι αυτό θα επαναλάβω Κυριακή..αλλιώς θα περιμέναμε μέχρι Τρίτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari_lou είπε:

Δεν ξέρω..δεν θέλω να έχω ψεύτικες ελπίδες..όπως κ να το δω είναι μια χαμηλή χοριακη.ο γιατρός μου ανέφερε κ το ενδεχόμενο εξωμητριου στο οποίο θα οφειλόταν η αύξηση της χοριακης,γι αυτό θα επαναλάβω Κυριακή..αλλιώς θα περιμέναμε μέχρι Τρίτη 

Χωρίς να θέλω κι εγώ να σ δώσω ελπίδες, της αδερφής μου ήταν η πρώτη χοριακη 80, η δεύτερη 115.. Κι έχει την κορούλα της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πώς πήγε ο υπέρηχος κορίτσι μου? 

Ειδαμε σάκο!!! Έναν όπως το περιμέναμε, αλλά ειδαμε!!💕

Ολα καλά μέχρι στιγμής…το μόνο αρνητικό είναι ότι η πίεση μου ήταν ανεβασμένη και την παρακολουθω καθημερινά..είμαστε σε επικοινωνία με τη γιατρό μήπως και χρειαστεί κάποιο χαπάκι για να το ρυθμίσουμε! 
Σε 2 βδομαδες πάμε για τον επόμενο!!! 🙏🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ήθελα να δω μήπως τα κατάφερε καμία κοπέλα εκεί. Έχω αγχωθεί αρκετά γενικά με ολο το θέμα της εξωσωματικης. Μου φαίνονται βουνό ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Ειδαμε σάκο!!! Έναν όπως το περιμέναμε, αλλά ειδαμε!!💕

Ολα καλά μέχρι στιγμής…το μόνο αρνητικό είναι ότι η πίεση μου ήταν ανεβασμένη και την παρακολουθω καθημερινά..είμαστε σε επικοινωνία με τη γιατρό μήπως και χρειαστεί κάποιο χαπάκι για να το ρυθμίσουμε! 
Σε 2 βδομαδες πάμε για τον επόμενο!!! 🙏🤗

Μπράβο κορίτσι, χαίρομαι τόσο για τα νέα σου!!! Να προσέχεις την πίεση και τον εαυτό σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μπράβο κορίτσι, χαίρομαι τόσο για τα νέα σου!!! Να προσέχεις την πίεση και τον εαυτό σου ❤️

❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Ειδαμε σάκο!!! Έναν όπως το περιμέναμε, αλλά ειδαμε!!💕

Ολα καλά μέχρι στιγμής…το μόνο αρνητικό είναι ότι η πίεση μου ήταν ανεβασμένη και την παρακολουθω καθημερινά..είμαστε σε επικοινωνία με τη γιατρό μήπως και χρειαστεί κάποιο χαπάκι για να το ρυθμίσουμε! 
Σε 2 βδομαδες πάμε για τον επόμενο!!! 🙏🤗

Συγχαρητήρια Μαρουλιτα για την εγκυμοσύνη σου! Όλα να πάνε κατ ευχήν!

για την πίεση παρακολούθησε το γιατί μπορεί να οφείλεται και στο σύνδρομο της άσπρης ποδιάς! Και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος στον πρώτο υπέρηχο η πίεση μου εκτοξευόταν από το άγχος! Μετά δεν την αποβολή άστο μου την μετρούσαν τυπικά! Το έγραφαν κιόλας στο χαρτί ότι δεν ήταν αντιπροσωπευτική η τιμή της! 
Όλα με το καλό κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2022 at 2:58 ΜΜ, ο/η Mari_lou είπε:

Στο ίδιο κέντρο έγιναν..θα πάω σε κλινική την Κυριακή γιατί μέχρι την τρίτη είναι πολλές μέρες..το 67% πως προκύπτει? Από 90 στο 135 είναι περίπου 50%

Τέλος πάντων..ποια ελπίδα?αυτή χάθηκε!καλά Χριστούγεννα με υγεία εύχομαι,να είστε καλά κ ευχαριστώ για το χρόνο σας!!!

Δεν μου αρέσει να δίνω ψεύτικες ελπίδες. Αλλά η κορούλα μου που κοιμάται δίπλα μου με ωθεί στο να σου πω ότι ούτε η δική μου χοριακη ανέβαινε όπως έπρεπε από την αρχή. Ένα θα σου πω. Ενώ είχαμε ακούσει καρδιά εγω πήγαινα από μόνη μου και έκανα χοριακες (ο γιατρός μου δεν ήθελε). Ήταν σε κάποια φάση 4000 και μετά από 2 μέρες 5500. Λέω πάει, το έχασα πάλι (είχα περάσει 2 παλινδρομες). Πήγα στον γιατρό και το.μωρακι μου ήταν εκεί γερό και δυνατό! Για αυτό σου λεω, τίποτα δεν έχει κριθεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου αρέσει να δίνω ψεύτικες ελπίδες. Αλλά η κορούλα μου που κοιμάται δίπλα μου με ωθεί στο να σου πω ότι ούτε η δική μου χοριακη ανέβαινε όπως έπρεπε από την αρχή. Ένα θα σου πω. Ενώ είχαμε ακούσει καρδιά εγω πήγαινα από μόνη μου και έκανα χοριακες (ο γιατρός μου δεν ήθελε). Ήταν σε κάποια φάση 4000 και μετά από 2 μέρες 5500. Λέω πάει, το έχασα πάλι (είχα περάσει 2 παλινδρομες). Πήγα στον γιατρό και το.μωρακι μου ήταν εκεί γερό και δυνατό! Για αυτό σου λεω, τίποτα δεν έχει κριθεί. 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου,να είναι γερό κ τυχερό!καλά Χριστούγεννα να έχετε με υγεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mari_lou είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου,να είναι γερό κ τυχερό!καλά Χριστούγεννα να έχετε με υγεία!!!

Ευχαριστούμε πολύ! Καλές γιορτές και σε σένα και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Αν θέλεις, μας ενημερώνεις. 

Κορίτσια μου καλές γιορτές να έχουμε όλες μας με υγεία σωματική αλλά και ψυχική! Εύχομαι η γέννηση του Χριστού να γεννήσει την ελπίδα μέσα μας , να είμαστε ολες καλά και το 2023 να μας βρει όπως εμείς θέλουμε. Προβλήματα έχουμε όλες μας, άλλες ίσως μικρότερα, άλλες μεγαλύτερα,  προβλήματα που δεν μας αφήνουν να χαρούμε και να απολαύσουμε το "τωρα". Εύχομαι λοιπόν κυρίως αυτό να καταφέρουμε μέσα στη νέα χρονιά. Μέσα από τις δυσκολίες και τις αντιξοοτητες να βρίσκουμε τον τρόπο να είμαστε καλά! 

Καλές γιορτές αγαπημένες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! Καλές γιορτές και σε σένα και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά! Αν θέλεις, μας ενημερώνεις. 

Κορίτσια μου καλές γιορτές να έχουμε όλες μας με υγεία σωματική αλλά και ψυχική! Εύχομαι η γέννηση του Χριστού να γεννήσει την ελπίδα μέσα μας , να είμαστε ολες καλά και το 2023 να μας βρει όπως εμείς θέλουμε. Προβλήματα έχουμε όλες μας, άλλες ίσως μικρότερα, άλλες μεγαλύτερα,  προβλήματα που δεν μας αφήνουν να χαρούμε και να απολαύσουμε το "τωρα". Εύχομαι λοιπόν κυρίως αυτό να καταφέρουμε μέσα στη νέα χρονιά. Μέσα από τις δυσκολίες και τις αντιξοοτητες να βρίσκουμε τον τρόπο να είμαστε καλά! 

Καλές γιορτές αγαπημένες μου!

Δυστυχώς η χοριακη άρχισε να πέφτει.μου είπε ο γιατρός να κόψω τα φάρμακα κ θα κάνουμε ραντεβού την άλλη βδομάδα να δούμε πως θα προχωρήσουμε.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο κ τη δύναμη που μου δώσατε,να είστε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mari_lou είπε:

Δυστυχώς η χοριακη άρχισε να πέφτει.μου είπε ο γιατρός να κόψω τα φάρμακα κ θα κάνουμε ραντεβού την άλλη βδομάδα να δούμε πως θα προχωρήσουμε.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο κ τη δύναμη που μου δώσατε,να είστε καλά!

Λυπάμαι πολύ.... Δυστυχώς τα έχουμε περάσει πολλές από εδώ μέσα αυτά και ξέρουμε πόσο πονάει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !!! Χρόνια πολλά εύχομαι, καλά Χριστούγεννα σε όλες!! 🎄❤️

Θα ήθελα να ρωτήσω , εκτός από την ωοληψια που χρειάζεται μοριακό τεστ, χρειάζεται και στην εμβρυομεταφορα; (Με κατεψυγμένα σε επόμενο κύκλο) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα !!! Χρόνια πολλά εύχομαι, καλά Χριστούγεννα σε όλες!! 🎄❤️

Θα ήθελα να ρωτήσω , εκτός από την ωοληψια που χρειάζεται μοριακό τεστ, χρειάζεται και στην εμβρυομεταφορα; (Με κατεψυγμένα σε επόμενο κύκλο) 

Καλησπέρα, στην εμβρυομεταφορά θέλουνε μόνο rapid, όχι pcr. Καλές γιορτές σε όλες, με υγεία!! Μακάρι να είμαστε καλά, να μας δίνει η Παναγιά δύναμη, κουράγιο και τύχη και όσες βρισκόμαστε μακριά από το θαυματάκι μας, να πλησιάζουμε μέρα με τη μέρα σε αυτό!! Χρόνια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα !!! Χρόνια πολλά εύχομαι, καλά Χριστούγεννα σε όλες!! 🎄❤️

Θα ήθελα να ρωτήσω , εκτός από την ωοληψια που χρειάζεται μοριακό τεστ, χρειάζεται και στην εμβρυομεταφορα; (Με κατεψυγμένα σε επόμενο κύκλο) 

Καλημέρα και χρονια πολλά!!

Εμενα, τελος Νοεμβρη, μου είχαν ζητήσει pcr και στη μεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ! 

Οικονομικό pcr στη Θεσσαλονίκη;;; Γιατί στο embryolab είχα πληρώσει 50€ , μήπως γνωρίζετε κάποιο σε καλύτερη τιμή ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ! 

Οικονομικό pcr στη Θεσσαλονίκη;;; Γιατί στο embryolab είχα πληρώσει 50€ , μήπως γνωρίζετε κάποιο σε καλύτερη τιμή ;;;

Στο Πλάτων κάνω, 40 ευρώ. Έχει κ ανατολικά στη Σοφούλη και προς πανόραμα στην Πυλαία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2022 at 2:44 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Επαφές και πάρε πολύ μπεμπιδοσκονη από εμένα. 

Σε ευχαριστώ πολύ Ελπίδακι αλλά δυστυχώς έκανε πάλι την εμφάνισή της η ακατανομαστη βασικά από το πρωί παλεύει να κατέβει αλλά έχω πόνους δύο ντεπον έχω πάρει.. Είμαι περίεργη όταν πάω να πάρω τον υπέρηχο να δω τι στο καλό έβλεπε ο γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Καλές γιορτές σε όλες!!! Τελικά κορίτσια ευτυχώς που υπάρχει η επιτροπή και μαθαίνουμε τι μας γίνεται λοιπόν εγώ έχω κάνει πολλές φορές εξετάσεις για θυρεοειδή και πάντα οι τιμές εβγαιναν καλες αλλά έκανα πάντα tsh t3 t4 έλα όμως που αυτή τη φορά έκανα έκανα και Anti-tg Anti-tpo και η Anti-tg βγήκε αυξημένη αλήθεια απορώ γιατί αυτές τις εξετάσεις δεν τις γράφει κανένας γιατρός τόσο κόπος τους είναι ποια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια Καλές γιορτές σε όλες!!! Τελικά κορίτσια ευτυχώς που υπάρχει η επιτροπή και μαθαίνουμε τι μας γίνεται λοιπόν εγώ έχω κάνει πολλές φορές εξετάσεις για θυρεοειδή και πάντα οι τιμές εβγαιναν καλες αλλά έκανα πάντα tsh t3 t4 έλα όμως που αυτή τη φορά έκανα έκανα και Anti-tg Anti-tpo και η Anti-tg βγήκε αυξημένη αλήθεια απορώ γιατί αυτές τις εξετάσεις δεν τις γράφει κανένας γιατρός τόσο κόπος τους είναι ποια;;;

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Δυστυχώς, σπάνια οι γιατροί θα γράψουν εξετάσεις για αντισώματα αν οι τιμές της TSH είναι φυσιολογικές. Βέβαια τα αντισώματα  μπορούν να είναι ανεβασμένα αρκετό καιρό πριν φανεί και από τις τιμές από την TSH, αλλά αν δεν έχεις άλλα συμπτώματα δε θα τις γράψουν. Εάν δεν έχεις κάνει, να πας και για υπέρηχο θυροειδή, να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...