Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις On 19/12/2022 at 6:13 ΜΜ, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..θα ήθελα τις εμπειρίες σας παρακαλώ..έχω ανοίξει κ αλλού θέμα αλλά δεν πήρα απάντηση κ είπα να γράψω κ εδω..σήμερα έκανα χοριακη 10η μέρα μετά από έμβρυομεταφορά 2 βλαστοκυστεων 5ΑΑ και 4ΑΑ και το αποτέλεσμα είναι 42..ο γιατρός είπε να συνεχίσω τα φάρμακα κ να επαναλάβω την Τετάρτη αλλά δεν τον άκουσα κ πολύ αισιόδοξο..έχω ελπίδα λέτε?

Κορίτσια καλησπέρα..σήμερα πήγε στο 90 η χοριακη! διπλασιάστηκε οπότε είναι καλό έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lelita είπε:

Όχι μιλάω για την βεβαίωση που ζητάει το φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ για τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας από επιτροπή. Μάλιστα για να μη λέω κ αρλούμπες κοίταξα το αρχείο μου κ βρήκα το αντίγραφο που έχω κρατήσει. Αναφέρει την ημερομηνία ωοληψιας, εμβρυομεταφορας κ έχει κ μια πρόταση που λέει ότι η κα τάδε κατανάλωσε τα φάρμακα χωρίς καμία αναφορά σε μοναδες ! Συγκεκριμένα δε στο κέντρο που ήμουν (Ια....ω) η βεβαίωση ήταν έτοιμη γραμμένη κ ίδια για ολεσ κ συμπληρώνανε χειρόγραφα το όνομα της γυναίκας κ τις ημερομηνίες ωοληψιας κ ετ. 
Εσενα αυτό για τις μοναδες στο είπε κάποιος στον ΕΟΠΠΥ ; 
Εμενα πάντως τη βεβαίωση που σου λέω τη δεχθήκανε κανονικά κ χωρίς πρόβλημα....

Ναι αυτό σχετικά με τις μονάδες μου το ζήτησε το φαρμακείο του εοπυυ. Οπότε μίλησα με το κέντρο και τους είπα να μου δώσουν βεβαίωση με το υπόλοιπο των μονάδων. Τώρα που δεν με εξυπηρετεί αυτή η βεβαίωση, θα ρωτήσω μήπως γίνεται να αναγράφει απλά αυτό που λες, ότι κατανάλωσε τα φάρμακα. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..σήμερα πήγε στο 90 η χοριακη! διπλασιάστηκε οπότε είναι καλό έτσι?

Φυσικά και είναι καλό!! Μια χαρά ο διπλασιασμός σου κορίτσι μου! Το εμβρυάκι σου μεγαλώνει, και σε 8 μήνες θα το κρατάς στην αγκαλια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mari_lou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..σήμερα πήγε στο 90 η χοριακη! διπλασιάστηκε οπότε είναι καλό έτσι?

Καλημέρα. Μια χαρά διπλασιασμό έχει.  μια χαρά είναι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Φυσικά και είναι καλό!! Μια χαρά ο διπλασιασμός σου κορίτσι μου! Το εμβρυάκι σου μεγαλώνει, και σε 8 μήνες θα το κρατάς στην αγκαλια σου! 

Αχ σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τη θετική σας ενέργεια!!!εύχομαι κ σε εσας να αποκτήσετε ο,τι επιθυμείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλημέρα. Μια χαρά διπλασιασμό έχει.  μια χαρά είναι.  

Σας ευχαριστώ πολύ να είστε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!

Σημερα έχουμε τον πρωτο υπέρηχο…δεν το ήθελα καθόλου αλλά με έχει φάει το άγχος…Δεν εχω συμπτώματα εγκυμοσύνης και νομίζω ότι κάτι έγινε και πάει πάλι…Χαζη το ξέρω!!! Τη Δευτέρα βρήκα ένα τεστακι στο μπάνιο και το έκανα για να δω αν συνεχίζουν οι 2 γραμμουλες..Μια τρελα…😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mari_lou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ να είστε καλά!!!!

Σου την έταξα θα σου την στείλω χαχαχ 👡👡👡 είπαμε μια χαρά διπλασιαζεται :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Τα νεύρα μου... Πήγα σήμερα να πάρω τα αποτελέσματα από την βιοϊατρική για τις αιματολογικές που είχα κάνει για την επιτροπή γύρισα σπίτι και τι ανακαλύπτω;; ότι δεν υπάρχει η fsh δεν έχω και το παραπεμπτικό να δω είχε κάνει λάθος ο γιατρός και δεν την είχε γράψει έκαναν από τη βιοϊατρική τη μαλάκια;; και τώρα τι γίνεται αν την κάνω ξεχωριστά θα την δεχτούν στην επιτροπή ή θα πρέπει να τις κάνω όλες από την αρχή;; πάντως η προλακτίνη μου είναι πολλή ανεβασμένη πράγμα που μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί τον Απρίλιο που την είχα κάνει ήταν 5.2 ενώ τώρα ειναι 34.61

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Τα νεύρα μου... Πήγα σήμερα να πάρω τα αποτελέσματα από την βιοϊατρική για τις αιματολογικές που είχα κάνει για την επιτροπή γύρισα σπίτι και τι ανακαλύπτω;; ότι δεν υπάρχει η fsh δεν έχω και το παραπεμπτικό να δω είχε κάνει λάθος ο γιατρός και δεν την είχε γράψει έκαναν από τη βιοϊατρική τη μαλάκια;; και τώρα τι γίνεται αν την κάνω ξεχωριστά θα την δεχτούν στην επιτροπή ή θα πρέπει να τις κάνω όλες από την αρχή;; πάντως η προλακτίνη μου είναι πολλή ανεβασμένη πράγμα που μου κάνει μεγάλη εντύπωση γιατί τον Απρίλιο που την είχα κάνει ήταν 5.2 ενώ τώρα ειναι 34.61

Δεν έχεις άυλη συνταγογραφηση;; για να δεις αν είναι γραμμένη ή όχι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!είμαι καινούργια στο φόρουμ. Ξεκινήσαμε να μαζεύουμε τα χαρτιά και τον Ιανουάριο περνάμε επιτροπη για εξωσωματικη στο Πανεπιστημιακο νοσοκομειο στα Γιάννενα. Είναι καμία κοπέλα που τα έχει καταφέρει εκεί?να μου πει την εμπειρία της. Ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2022 at 6:43 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γεια σου κοριτσι μου. Φυσικά και το γνωρίζω. Εκεί έκανα την πρώτη μου εξωσωματικη. Αν θέλεις πληροφορίες,  πες μου να σου στείλω π.μ.

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι εγώ για πληροφορίες. Πρόκειται να κάνω εξωσωματική εκεί, τον άλλο μήνα. Πρώτη φορά. Οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2022 at 7:12 ΜΜ, ο/η Kateriniw είπε:

Ναι θα ήθελα όταν μπορέσεις να με στειλεις 

Ενδιαφέρομαι και εγώ για πληροφορίες. Θα κάνω εξωσωματική τον επόμενο μήνα. Πρώτη φορά κιόλας οπότε, οποιαδήποτε πληροφορία θα με ηρεμούσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Δεν έχεις άυλη συνταγογραφηση;; για να δεις αν είναι γραμμένη ή όχι;; 

Μωρέ το πρόβλημα μου δεν είναι το αν είναι γραμμένη ή όχι έτσι κι αλλιώς τώρα έγινε δεν αλλάζει κάτι απλά δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω μόνο την fsh σε αυτον τον κύκλο ή αν θα πρέπει να τις κάνω όλες από την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια και κάτι άλλο σήμερα έκανα τον υπέρηχο στη βιοϊατρική και εκεί που μου τον έκανε ο γιατρός με ρωτάει αν ειμαι στη μέση του κύκλου και του λέω όχι σε 7 μέρες περιμένω περίοδο με κοίταξε απορημένος τον είδα ότι κοιτούσε και τον υπέρηχο όλο απορία αλλά δεν μου είπε κάτι κι εγώ δεν ρώτησα γιατί νόμιζα ότι θα μου τα εξηγούσε μετά αλλά τελικά δεν μου είπε τίποτα μόνο να περάσω από αύριο να πάρω τα αποτελέσματα γιατί ήταν χαλασμένο το μηχάνημα τους και θα έπρεπε να το στείλουν έξω για να τυπώσουν τις φωτογραφίες... Τι μπορεί να είδε και να νόμιζε ότι είμαι στη μέση του κύκλου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

Σημερα έχουμε τον πρωτο υπέρηχο…δεν το ήθελα καθόλου αλλά με έχει φάει το άγχος…Δεν εχω συμπτώματα εγκυμοσύνης και νομίζω ότι κάτι έγινε και πάει πάλι…Χαζη το ξέρω!!! Τη Δευτέρα βρήκα ένα τεστακι στο μπάνιο και το έκανα για να δω αν συνεχίζουν οι 2 γραμμουλες..Μια τρελα…😔

Πώς πήγε ο υπέρηχος κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κορίτσια και κάτι άλλο σήμερα έκανα τον υπέρηχο στη βιοϊατρική και εκεί που μου τον έκανε ο γιατρός με ρωτάει αν ειμαι στη μέση του κύκλου και του λέω όχι σε 7 μέρες περιμένω περίοδο με κοίταξε απορημένος τον είδα ότι κοιτούσε και τον υπέρηχο όλο απορία αλλά δεν μου είπε κάτι κι εγώ δεν ρώτησα γιατί νόμιζα ότι θα μου τα εξηγούσε μετά αλλά τελικά δεν μου είπε τίποτα μόνο να περάσω από αύριο να πάρω τα αποτελέσματα γιατί ήταν χαλασμένο το μηχάνημα τους και θα έπρεπε να το στείλουν έξω για να τυπώσουν τις φωτογραφίες... Τι μπορεί να είδε και να νόμιζε ότι είμαι στη μέση του κύκλου;;

Το ενδομήτριο ή ωάριο να έχει σκάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2022 at 1:40 ΜΜ, ο/η Mari_lou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ να είστε καλά!!!!

Πήγες για χοριακή;  ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Το ενδομήτριο ή ωάριο να έχει σκάσει 

Κι εγώ το ενδομυτριο σκέφτηκα γιατί να έσκασε ωάριο 7 μέρες πριν την περίοδο μου φαίνεται λίγο κουλό αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κι εγώ το ενδομυτριο σκέφτηκα γιατί να έσκασε ωάριο 7 μέρες πριν την περίοδο μου φαίνεται λίγο κουλό αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Ποτε δεν ξέρεις..  κάνε επαφές..  έτσι και εγώ τώρα νόμιζα ότι ήξερα αλλά τελικά τον μικρο τον πιάσαμε άλλη μερα απ ότι νόμιζα ότι κάνω ωορηξια  😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ποτε δεν ξέρεις..  κάνε επαφές..  έτσι και εγώ τώρα νόμιζα ότι ήξερα αλλά τελικά τον μικρο τον πιάσαμε άλλη μερα απ ότι νόμιζα ότι κάνω ωορηξια  😉

Μωρέ τις επαφές τις είχαμε και την προηγούμενη και χθες μετά τον υπέρηχο και λογικά θα έχουμε και σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήγες για χοριακή;  ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα; 

Πήγα για χοριακη..δε διπλασιάστηκε..από 90 πήγε 135.ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω την κυριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mari_lou είπε:

Πήγα για χοριακη..δε διπλασιάστηκε..από 90 πήγε 135.ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω την κυριακη

θα έχει κέντρο την Κυριακή;  πάντως έχει αύξηση 67% θυμάσαι που σου έγραψα θέλουμε αύξηση 70%. ; 

Μην χάνεις την ελπίδα σου. Στο ίδιο κέντρο έγινα οι μετρήσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Μωρέ τις επαφές τις είχαμε και την προηγούμενη και χθες μετά τον υπέρηχο και λογικά θα έχουμε και σήμερα

Επαφές και πάρε πολύ μπεμπιδοσκονη από εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mari_lou είπε:

Πήγα για χοριακη..δε διπλασιάστηκε..από 90 πήγε 135.ο γιατρός μου είπε να ξανακάνω την κυριακη

Δεν έχω ιδέα από τιμές χοριακης οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά Κυριακή πως θα την κάνεις;; είναι Χριστούγεννα ούτε τη Δευτέρα νομίζω ότι θα υπάρχει ανοιχτό μικρόβιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...