Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις On 11/4/2022 at 3:02 ΜΜ, ο/η condios είπε:

Λυπάμαι πολύ για όσα περασες εκεί ,,,, αλλά ειλικρινά μένω με το στόμα ανοιχτό,,,και πιστευω είναι θεμα γιατρού και όχι κέντρου. Εκεί είμαι και εγώ και από την πρώτη στιγμή μου έστειλαν εξετασεις για θρομβοφιλία, καμπύλη σακχάρου, κυστική ινωση, καρυοτυπο,,,τα παντα βασικά,,,,επισης πάντα μετραγα αν μη τι αλλο Ε2 ανά 2-3 μέρες μαζί με υπέρηχο. Επίσης ο δικος μου γιατρός αν δεν ήταν τελειες οι βλαστοκυστες η εντολή στο εμβρυολογικό ηταν να μην καταψυχθούν. Επίσης το εμβρυολογικό του Ακ...σώ ηγείται ο πρόεδρος εμβρυολογων ελλάδος για αυτο μου κάνει εντύπωση,,,που ΄οτι λενε οι γιατροί κάνουν και αυτοί να ξέρεις.

Παρόλα αυτά ευχομαι στο κέντρο που είσαι τώρα να είναι πραγματικά η τυχερή σου φορά και να τα καταφέρετε κορίτσι μου καλό!!!!! η 6ΑΑ ακούγεται υπέροχη,,,,να είναι αυτή που θα σου δώσει το μωράκι σου ευχομαι. Με το καλό το αποτέλεσμά σας!!!!🙏👶💖

Καλησπέρα !! Ποιος είναι ο πρόεδρος των εμβρυολογων ;  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 10/12/2022 at 12:45 ΜΜ, ο/η eleniv είπε:

Καλησπέρα, Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο ποστ που να αναφέρεστε σε κριτικές/απόψεις για  γιατρούς για εξωσωματική. Ευχαριστώ πολύ

Έχει οι @kaounmar 😉 θα σε στείλει μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 2:56 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Το πρώτο κέντρο που χάσαμε χρόνο και χρήμα ήταν το Ακ...Ω embryoart. Τόσο ανοδιοργάνωτο κέντρο δεν έχω ξαναδεί. Σκέψου ότι έχω αντίσταση ινσουλίνης και παίρνω gluchophage  και μου τα έκοψαν ! Δεν είχα κάνει για θρομβοφιλια , δεν έπαιρνα αντιπηκτικες η σαλοσπιρ παρά μόνο τα κλασικά δύο φάρμακα cyclacur  και utragestan δεν μου μετραγαν οιστροδιολη δεν έκανα εξετάσεις αίματος πριν και η μία εμβρυομεταφορα έγινε με δύο έμβρυο 2Βγ ποιότητα και η άλλη με 2ββ . Στο κέντρο που είμαι τώρα προσπαθήσαμε με το υλικό που έχουμε ήδη και λόγω καθαρισματος του σπέρματος δεν γονιμοποιούνται πολλά...στην πρώτη εμβρυομεταφορα έβαλα δύο 5Αβ και έκανα παλινδρόμηση και τώρα έβαλα ένα 6αα ... Δεν έχουμε σκεφτεί με δότη η αλήθεια είναι.!

Είσαι στο Ακ.., κ δε σου πρότειναν να πας με δότη από την πρώτη στιγμή ; 
αληθεια, το σπερμα το επεξεργάζονται καθόλου ή απλά το ενώνουν με ωάριο κ ότι βγει κ μετά τσουπ οι παλινδρομες  κ οι βιοχημικές ;;;

Τουλάχιστον με πρόβλημα στο ωάριο, στέλνουν κατευθείαν για αγορά υλικού!!!

με εσένα τι έγινε έτσι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2022 at 8:27 ΜΜ, ο/η vpap2005 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

είμαι καινούρια στο forum 😊

Θέλω πολύ τη γνώμη σας για κάποια θέματα, είμαι πολύ προβληματισμένη 😔

 

Είμαι 44 χρονών και πριν λίγους μήνες ξεκινήσαμε τις προσπάθειες για την εξωσωματική.

Ενώ μένουμε στη Γερμανία, προτιμήσαμε την Ελλάδα, λόγω ποσοστών επιτυχιών αλλά και γλώσσας.

Προτιμήσαμε μετά από σύσταση το Embryolab στη Θεσσαλονίκη.

Κάναμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και όλα ήταν πάρα πολύ καλά, ακόμα και η ΑΜΗ είναι για την ηλικία μου πολύ υψηλή και το σπέρμα καλής ποιότητας.

 

Κάναμε την πρώτη διέργεση τον Σεπτέμβριο και συλλέχθηκαν 14 ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 9. Τελικά την πέμτη μέρα είχαν μείνει μόνο δύο αξιοποιήσιμα (ένα καλής ποιότητας και ένα μέτριας), τα οποία στάλθηκαν για βιοψία. Τελικά και τα δύο είχαν χρωμοσωματικές ανωμαλίες και δεν έγινε η εμβρυομεταφορά.

 

Στη δεύτερη ωοληψία (πριν μία εβδομάδα) συλλέχθηκαν 18 ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 και στην πε΄μπτη μέρα δεν ήταν κανένα αξιοποιήσιμο.

Για μας ήταν μεγάλο σοκ, καθώς περιμέναμε να έχουμε τουλάχιστον δύο, όπως την προηγούμενη φορά.

 

Από ότι μας είπαν, το πρόβλημα είναι η ποιότητα των ωαρίων.

Σκεφτόμαστε σοβαρά τη δωρέα, αλλά πάντα υπάρχει στο μυαλό μας "κι αν την επόμενη πετύχει;"

Δυστυχώς όμως μας πιέζει ο χρόνος και δεν είναι εύκολο να ταξιδεύουμε κα΄θε λίγο στην Ελλάδα.

 

Έχετε παρόμοιες εμπειρίες; 

Γενικά με το Embryolab είμαστε πολύ ευχαριστημένοι και δεν ξέρουμε, αν αξίζει να αλλάξουμε κέντρο και αν αυτό θα φέρει κάποιο αποτέλεσμα.

Διάβασα επίσης κάπου, ότι υπάρχει το fertilovit, το οποίο θεωρητικά δυναμώνει τα ωάρια. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Εδώ και ένα χρόνο παίρνουμε και οι δύο βιταμίνες.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση/συμβουλή και συγγνώμη για το μακρύ κείμενο ❤️

 

 

 

Καλησπέρα, την καλύτερη δουλειά έκανες και πήγες Ελλάδα. Εδώ ούτε 1 βλαστοκυστη και το πολύ 10 ωάρια να είχες. Σορρυ που τα λέω ωμά αλλά όσες ξέρουν για την δεύτερη μπυ εξωσωματική τι έγινε θα καταλάβουν ότι του Γερμανούς τους εξωσματικους τους έχω άχτι (άσχετοι τελείως με τραγικά λάθη!!! ) 

Εάν σε καλύπτει η ασφάλεια δικαιούσαι 3 φορές εάν όχι τότε θα σου έλεγα να πας με δανικά. 

Φολικο παίρνεται;  έχει και μια ακόμα βιταμίνη για τον άντρα Folio men λέγεται 14€ οι 30 δες το στο Amazon.  

Επίσης  έχει και ένα κέντρο κοντά στο Mannheim που το έχουν Έλληνες και λέγανε αρκετές Ελληνίδες θετικά σχόλια είχα ραντεβού αλλά με πρόλαβε η εγκυμοσύνη οπότε προσωπική άποψη δεν έχω. 

Υσ ζητά να σου δίνουν τις αποδείξεις στα Γερμανικα να τις βάζεις στην εφορία σε περίπτωση που δεν σε καλύπτει η ασφάλεια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Βασ Δημητρίου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πρωτάρα εδώ μέσα αλλά δυστυχώς σε λίγο περνώ πτυχίο στις εξωσωματικές😑 Έχω κάνει ήδη 3 προσπάθειες με δικά μας εμβρυακια βλαστοκυστες 6ημερας όλα ΑΑ οι 2 φτάσανε μέχρι την 7 εβδομάδα και μια ήταν αρνητική. Έχω συνδρομο πολυκυστηκων, έχω κάνει άπειρες εξετάσεις κολποσκοπησεις και ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν μπορούμε να βρούμε γιατί δεν προχωράνε οι εγκυμοσύνες. Είχε κάποια κοπέλα κάτι παρομοιο; Τώρα είμαι στην 4η προσπάθεια στην 4η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορά και περιμένω να κάνω την Πέμπτη την χοριακη. Είμαι να σκάσω όμως γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωση, μόνο κάτι τεντωμένα στην μήτρα την 1 κ 2 μέρα.

Προγεννητικό έλεγχο στα έμβρυα έχετε κανει; στο Έλενα έχεις απευθυνθεί;  

Τα σύμπτωμα όπως θα ξέρεις κάθε φορά είναι και άλλα λιγακι υπομονή μαι εύχομαι θετικα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ελπιζω με τη νεα χρονια να ειναι πολλες οι επιτυχιες και λιγοτερα τα δακρυα μας. Ελπιζω να ανοιξει συντομα το πανεπιστημιακο στη Λαρισα τη μοναδα του γιατι η υπομονη μου εξαντλειται. Καλη επιτυχια σε ολας μας  . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Βασ Δημητρίου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι πρωτάρα εδώ μέσα αλλά δυστυχώς σε λίγο περνώ πτυχίο στις εξωσωματικές😑 Έχω κάνει ήδη 3 προσπάθειες με δικά μας εμβρυακια βλαστοκυστες 6ημερας όλα ΑΑ οι 2 φτάσανε μέχρι την 7 εβδομάδα και μια ήταν αρνητική. Έχω συνδρομο πολυκυστηκων, έχω κάνει άπειρες εξετάσεις κολποσκοπησεις και ότι μπορείς να φανταστείς αλλά δεν μπορούμε να βρούμε γιατί δεν προχωράνε οι εγκυμοσύνες. Είχε κάποια κοπέλα κάτι παρομοιο; Τώρα είμαι στην 4η προσπάθεια στην 4η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορά και περιμένω να κάνω την Πέμπτη την χοριακη. Είμαι να σκάσω όμως γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωση, μόνο κάτι τεντωμένα στην μήτρα την 1 κ 2 μέρα.

Καλησπέρα! Εγώ ήμουν σε παρόμοια φάση. 2 παλινδρομες κυησεις από φυσικές συλλήψεις, 1 εξωσωματικη με βιοχημικη κύηση, 1 εξωσωματικη με αρνητικοτατη χοριακη και μια τρίτη εξωσωματικη που μου έδωσε τη μπεμπουλα μου που κοιμάται δίπλα μου αυτή τη στιγμή! 

Να μην απογοητευεσαι και να μην το βάζεις κάτω. Είμαστε πολύ περισσότερες στην ίδια κατάσταση με εσένα, πολύ περισσότερες από όσες φαντάζεσαι! 

Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή σου που θα σου φέρει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα !!!! 06/12 γέννησα μια όμορφη μπεμπιτσα...μετά από πολύ κόπο , 2 αποτυχημένες εξωσωματικες ,1 αποβολή έφτασε η ώρα να έρθει το θαύμα μου στην αγκαλιά μου...μη τα παρατάτε κορίτσια για όλους έχει ο θεός!!! Με αζωοσπερμια , με στίγμα και οι δύο , με σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών και χασιμοτο τα καταφέραμε !κουράγιο σε όλες ...θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ !!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η fot είπε:

Είσαι στο Ακ.., κ δε σου πρότειναν να πας με δότη από την πρώτη στιγμή ; 
αληθεια, το σπερμα το επεξεργάζονται καθόλου ή απλά το ενώνουν με ωάριο κ ότι βγει κ μετά τσουπ οι παλινδρομες  κ οι βιοχημικές ;;;

Τουλάχιστον με πρόβλημα στο ωάριο, στέλνουν κατευθείαν για αγορά υλικού!!!

με εσένα τι έγινε έτσι ; 

Στις δύο πρώτες αποτυχημένες προσπάθειες ήμουν δυστυχώς σε αυτό το άθλιο κέντρο το οποίο δε μου έκαναν καμία εξέταση πήγαιναν στα τυφλά και ότι κάτσει... Δε μου είπαν για δότη αλλά και για το χειρουργείο που έκανε ο σύζυγος δεν έδωσαν καμία συμβουλή ,τον άνοιξαν και ότι βγει !!! Εγώ ήμουν στο κε*ρο εξωσωματικής Αθηνών και έμεινα ευχαριστημένη ως προς την αντιμετώπιση και το ξεψαχνισμα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Στις δύο πρώτες αποτυχημένες προσπάθειες ήμουν δυστυχώς σε αυτό το άθλιο κέντρο το οποίο δε μου έκαναν καμία εξέταση πήγαιναν στα τυφλά και ότι κάτσει... Δε μου είπαν για δότη αλλά και για το χειρουργείο που έκανε ο σύζυγος δεν έδωσαν καμία συμβουλή ,τον άνοιξαν και ότι βγει !!! Εγώ ήμουν στο κε*ρο εξωσωματικής Αθηνών και έμεινα ευχαριστημένη ως προς την αντιμετώπιση και το ξεψαχνισμα ...

Λυπάμαι πραγματικά , αλλά να σου πω πως δένε ίνες μόνο θέμα κέντρου .. εγώ π έχω περάσει από Πολλα κέντρα κ γιατρούς, έχω απλά να σου πω πως είναι όλα «προτωκολλα» κ πως άμα δεν σκάσεις πάνω από 50000 ευρώ κ καμία δεκαριά εξωσωματικές , επιτυχία δεν βλέπει η γυναίκα. 
εμενα στο ακ.. μου τα έβγαλαν όλα ταγάρια κ τις βλαστοκυστες άχρηστες .. πριν πάρω φάρμακα κ να κάνω διέγερση η να κάνω υπέρηχο κτλ κτλ ήξεραν πως δεν έχω καλά ωάρια κ ούτε έμβρυα θα βγάλω σωστά .. μου έλεγαν από το πρώτο ραντεβού πως άμα μείνει μια βλαστοκύστη από τις 12 θα είναι θαύμα . Κ έτσι κ έγινε.

αστο..

σε άλλο κέντρο  με ξεκίνησαν  θεραπεία με ενέσεις. Για να κάνω έμβρυο μεταφορά κ ενώ εχω κάνει μια εβδομάδα θεραπεία κ χαπιαααα, εμείς από δικό μου τηλ στη μαία πως τελικά δεν θα γίνουν εμβρυομεταφορες στο νοσοκομείο , διότι οι γιατροί των εξωσωματικών , θα κάνουν Χριστούγεννα..

χωρις ενημέρωση χωρίς τίποτα 

αστα!!!! Το θέμα θα ήταν. Να μην είχαμε μπλέξει με όλα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η fot είπε:

Καλησπέρα !! Ποιος είναι ο πρόεδρος των εμβρυολογων ;  

 

Καλησπέρα,,,ο Πελ...άνος απ' όσο γνωρίζω,,,,προφορικά αυτες οι πληροφορίες πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

 Συγχαρητηρια Maroulita!! Μην αγχώνεσαι και εγώ 2 χοριακες είχα κάνει και μετα από καμία εβδομάδα υπέρηχο.. για να σου είπε σε μια εβδομάδα, αυτό που θέλει να δει θα το δει ο γιατρός σου.. όλα θα είναι τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η fot είπε:

Λυπάμαι πραγματικά , αλλά να σου πω πως δένε ίνες μόνο θέμα κέντρου .. εγώ π έχω περάσει από Πολλα κέντρα κ γιατρούς, έχω απλά να σου πω πως είναι όλα «προτωκολλα» κ πως άμα δεν σκάσεις πάνω από 50000 ευρώ κ καμία δεκαριά εξωσωματικές , επιτυχία δεν βλέπει η γυναίκα. 
εμενα στο ακ.. μου τα έβγαλαν όλα ταγάρια κ τις βλαστοκυστες άχρηστες .. πριν πάρω φάρμακα κ να κάνω διέγερση η να κάνω υπέρηχο κτλ κτλ ήξεραν πως δεν έχω καλά ωάρια κ ούτε έμβρυα θα βγάλω σωστά .. μου έλεγαν από το πρώτο ραντεβού πως άμα μείνει μια βλαστοκύστη από τις 12 θα είναι θαύμα . Κ έτσι κ έγινε.

αστο..

σε άλλο κέντρο  με ξεκίνησαν  θεραπεία με ενέσεις. Για να κάνω έμβρυο μεταφορά κ ενώ εχω κάνει μια εβδομάδα θεραπεία κ χαπιαααα, εμείς από δικό μου τηλ στη μαία πως τελικά δεν θα γίνουν εμβρυομεταφορες στο νοσοκομείο , διότι οι γιατροί των εξωσωματικών , θα κάνουν Χριστούγεννα..

χωρις ενημέρωση χωρίς τίποτα 

αστα!!!! Το θέμα θα ήταν. Να μην είχαμε μπλέξει με όλα αυτά.

Άστα άμα μπλέξεις με αυτά δεν ξεμπλέξεις... Εμπόριο είναι οι εξωσωματικές πλέον !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! 06/12 γέννησα μια όμορφη μπεμπιτσα...μετά από πολύ κόπο , 2 αποτυχημένες εξωσωματικες ,1 αποβολή έφτασε η ώρα να έρθει το θαύμα μου στην αγκαλιά μου...μη τα παρατάτε κορίτσια για όλους έχει ο θεός!!! Με αζωοσπερμια , με στίγμα και οι δύο , με σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών και χασιμοτο τα καταφέραμε !κουράγιο σε όλες ...θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ !!!!!,

Αχου!!! Τι όμορφα νέα! Να σας ζήσει η πριγκίπισσα σας και εσείς να είστε καλά να την καμαρωνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

 Συγχαρητηρια Maroulita!! Μην αγχώνεσαι και εγώ 2 χοριακες είχα κάνει και μετα από καμία εβδομάδα υπέρηχο.. για να σου είπε σε μια εβδομάδα, αυτό που θέλει να δει θα το δει ο γιατρός σου.. όλα θα είναι τέλεια!!!!

Τι ωραία! Πολλά συγχαρητήρια! Να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά και να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! 06/12 γέννησα μια όμορφη μπεμπιτσα...μετά από πολύ κόπο , 2 αποτυχημένες εξωσωματικες ,1 αποβολή έφτασε η ώρα να έρθει το θαύμα μου στην αγκαλιά μου...μη τα παρατάτε κορίτσια για όλους έχει ο θεός!!! Με αζωοσπερμια , με στίγμα και οι δύο , με σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών και χασιμοτο τα καταφέραμε !κουράγιο σε όλες ...θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ !!!!!,

Να σας ζήσει η μπέμπα γερή και καλότυχη να είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

Συγχαρητήρια όχι κοπέλα μου να μην κάνεις μόνο άγχος γεμίζεις. Λογικά θα δείτε μόνο σακο ή σάκους. Εγώ έκανα μια να φανταστείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! 06/12 γέννησα μια όμορφη μπεμπιτσα...μετά από πολύ κόπο , 2 αποτυχημένες εξωσωματικες ,1 αποβολή έφτασε η ώρα να έρθει το θαύμα μου στην αγκαλιά μου...μη τα παρατάτε κορίτσια για όλους έχει ο θεός!!! Με αζωοσπερμια , με στίγμα και οι δύο , με σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών και χασιμοτο τα καταφέραμε !κουράγιο σε όλες ...θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ !!!!!,

Πωπω πως περνάει ο καιρός βρε κορίτσια... συγχαρητήρια γερή και δυνατή να είναι η μπεμπιυλα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2022 at 9:55 ΜΜ, ο/η fot είπε:

Άλλο θέμα έψαχνα κ έπεσα στην ανάρτηση σου.. 

κ διαπίστωσα το ποσό απόλυτο δίκιο εχεισ σε όλα. 
καλη επιτυχία σε ο, τι κανεις 
 

Να σαι καλα κοριτσι!!! Τελικα πηγε καλα σε μενα η δουλεια και περιμενω τα διδυμακια μου! Ευχομαι και σενα ολα να πηγαινουν ομορφα!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! 06/12 γέννησα μια όμορφη μπεμπιτσα...μετά από πολύ κόπο , 2 αποτυχημένες εξωσωματικες ,1 αποβολή έφτασε η ώρα να έρθει το θαύμα μου στην αγκαλιά μου...μη τα παρατάτε κορίτσια για όλους έχει ο θεός!!! Με αζωοσπερμια , με στίγμα και οι δύο , με σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών και χασιμοτο τα καταφέραμε !κουράγιο σε όλες ...θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ !!!!!,

Μπράβο σου !!!
Μια τεράστια αγκαλιά κ στις δυο σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 5:45 ΜΜ, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Μετα το άγχος του ΣΚ πήραμε σήμερα τα αποτελέσματα της επαναληπτικής…ευτυχώς διπλασιάστηκε!! 🙏 Πήραμε άλλη μια ανάσα..απ γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακη και σε μια βδομάδα να πάω για υπερηχο..Νωρίς δεν είναι βρε κοριτσια; Δεν ξέρω αν κρατηθώ και δεν πάω για 3η χοριακη!!!

Συγχαρητήρια @Maroulita!! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 1:00 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!! 06/12 γέννησα μια όμορφη μπεμπιτσα...μετά από πολύ κόπο , 2 αποτυχημένες εξωσωματικες ,1 αποβολή έφτασε η ώρα να έρθει το θαύμα μου στην αγκαλιά μου...μη τα παρατάτε κορίτσια για όλους έχει ο θεός!!! Με αζωοσπερμια , με στίγμα και οι δύο , με σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών και χασιμοτο τα καταφέραμε !κουράγιο σε όλες ...θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ !!!!!,

Συγχαρητήρια, να σας ζήσει! Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της και να τη χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...