Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Μολις τελειωσα απο τον γιατρο.καναμε υπερηχο κ ολα καλα.εκανε εξετασεις για οιστραδιολη και lh και με το καλο αυριο ξεκιναμε σικλακουρ για την προετοιμασια του ενδομητριου και καλως εχοντων των πραγματων σε κανα διβδομαδο περιπου θα μαστε ετοιμοι για την μεταφορα!μια ανυπομονησια την εχω να πω την αληθεια.....αλλα ολα οκ!

Για να μη σου λείψουν  👡👡👡👡👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Μολις τελειωσα απο τον γιατρο.καναμε υπερηχο κ ολα καλα.εκανε εξετασεις για οιστραδιολη και lh και με το καλο αυριο ξεκιναμε σικλακουρ για την προετοιμασια του ενδομητριου και καλως εχοντων των πραγματων σε κανα διβδομαδο περιπου θα μαστε ετοιμοι για την μεταφορα!μια ανυπομονησια την εχω να πω την αληθεια.....αλλα ολα οκ!

Καλή αρχή….. και οκά θετικά εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Για να μη σου λείψουν  👡👡👡👡👡

Ριξε τις χρειαζομαι.....βγηκαν οινεξετασεις απο το μεσημερι.οι ορμονικες ειναι μια χαρα αλλα η ρημαδα η ντε που με.ταλαιπωρει απο την εγκυμοσυνη που δεν προχωρησε ειναι 29.9 και επειδη ειναι οριακη θα με παει δεκα μερες.πισω.να.πλακαμωθω σε αμπουλες.κ χαπια να ανεβει.ειναι λιγο ψειρας αυτος ο γιατρος.κ μερα ξεκιναμε τη δινδομαδη προετοιμασια με σικλακουρ κλπ.οποτε δεκα μερες πισω παμε.εσκασα λιγο να.σας.πω...αλλα ψυχραιμια ειναινγια καλο.απλα κνγω ωρες ωρες δεν αντεχω αλλα οκ το παλευω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ριξε τις χρειαζομαι.....βγηκαν οινεξετασεις απο το μεσημερι.οι ορμονικες ειναι μια χαρα αλλα η ρημαδα η ντε που με.ταλαιπωρει απο την εγκυμοσυνη που δεν προχωρησε ειναι 29.9 και επειδη ειναι οριακη θα με παει δεκα μερες.πισω.να.πλακαμωθω σε αμπουλες.κ χαπια να ανεβει.ειναι λιγο ψειρας αυτος ο γιατρος.κ μερα ξεκιναμε τη δινδομαδη προετοιμασια με σικλακουρ κλπ.οποτε δεκα μερες πισω παμε.εσκασα λιγο να.σας.πω...αλλα ψυχραιμια ειναινγια καλο.απλα κνγω ωρες ωρες δεν αντεχω αλλα οκ το παλευω....

Ανθή υπομονή… ξέρω πως νιώθεις. Τουλάχιστον πλησιάζει η ώρα. ☺️😉

Στα δικά μας νέα: εμείς πάμε τρεις μήνες πίσω μέχρι να κάνει την θεραπεία για το σπέρμα ο σύζυγος. Πάντως είδαμε ελαφρώς βελτιωμένα νούμερα στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα… η κινητικότητα έφτιαξε, η μορφολογία οχι…τι να πω. Του είπαν επίσης όλοι οι γιατροί ότι θα τον βοηθήσει να χάσει κάποια κιλά, οπότε μπήκαμε σε πρόγραμμα διατροφής… 

Περάσαμε και επιτροπή επιτυχώς και πήρα τα φάρμακα.

Έχω πέσει ψυχολογικά όμως διότι πέρα από το στίγμα μεσογειακής που έχουμε και οι δυο, εγώ βρέθηκα και φορέας της κυστικής ίνωσης…τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του συζύγου… αν βρεθεί φορέας και αυτός… ☹️ δεν θέλω να το σκέφτομαι…

Κορίτσια μεγάλη προσοχή! Πάντα να κάνετε την εξέταση της κυστικής που καλύπτει τις πιο πολλές μεταλλάξεις διότι εκείνη που έκανα στην αρχή για την ΔΦ508 πως την λένε καλύπτει μόνο το 50% των μεταλλάξεων και με είχε βγάλει αρνητική! Ενώ αυτή που καλύπτει το 98% με έβγαλε φορέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ριξε τις χρειαζομαι.....βγηκαν οινεξετασεις απο το μεσημερι.οι ορμονικες ειναι μια χαρα αλλα η ρημαδα η ντε που με.ταλαιπωρει απο την εγκυμοσυνη που δεν προχωρησε ειναι 29.9 και επειδη ειναι οριακη θα με παει δεκα μερες.πισω.να.πλακαμωθω σε αμπουλες.κ χαπια να ανεβει.ειναι λιγο ψειρας αυτος ο γιατρος.κ μερα ξεκιναμε τη δινδομαδη προετοιμασια με σικλακουρ κλπ.οποτε δεκα μερες πισω παμε.εσκασα λιγο να.σας.πω...αλλα ψυχραιμια ειναινγια καλο.απλα κνγω ωρες ωρες δεν αντεχω αλλα οκ το παλευω....

Με 30 την d και τη θέλει παραπάνω ε? Ευτυχώς με αμπούλες ανεβαίνει γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Τα φωτα σας…Όταν η αιμοσφαιρίνη f είναι χαμηλή (0,10%) είναι πρόβλημα ή τη θελουμε χαμηλά; 🤔 Πρώτη φορά έκανα τέτοιες εξετάσεις και έχω κατά μπερδευτεί..

Επισης, επειδή με βλέπω να ξανα περνάω επιτροπή μου πρότειναν απ το κέντρο να κάνω επαναληψη της ΑΜΗ ώστε να την προσκομίσω μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά..

Ε λοιπόν, ή κάτι δεν πάει καλά με την πάρτυ μου ή ένα απ τα 2 μικροβιολογικά με δουλεύει..Πέρσι τον Απρίλιο, όταν ακόμα ψάχναμε να δούμε τι φταίει, ήταν στο 0,22 (32 χρόνων τότε).. Ενάμιση σχεδόν χρόνο μετά, μόλις χθες την ξανακάνω με μισή καρδιά γιατί σκέφτομαι θα έπεσε κι άλλο…και τσουπ.. 0,79 που λέτε σήμερα..Δεν είναι και να χαίρεσαι θα μου πείτε τώρα αλλά ήμουν βέβαια πως πλησίασε κι άλλο το μηδέν…Θα τρελαθούμε τελειως!! 🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ριξε τις χρειαζομαι.....βγηκαν οινεξετασεις απο το μεσημερι.οι ορμονικες ειναι μια χαρα αλλα η ρημαδα η ντε που με.ταλαιπωρει απο την εγκυμοσυνη που δεν προχωρησε ειναι 29.9 και επειδη ειναι οριακη θα με παει δεκα μερες.πισω.να.πλακαμωθω σε αμπουλες.κ χαπια να ανεβει.ειναι λιγο ψειρας αυτος ο γιατρος.κ μερα ξεκιναμε τη δινδομαδη προετοιμασια με σικλακουρ κλπ.οποτε δεκα μερες πισω παμε.εσκασα λιγο να.σας.πω...αλλα ψυχραιμια ειναινγια καλο.απλα κνγω ωρες ωρες δεν αντεχω αλλα οκ το παλευω....

Κάλε η ντε μια χαρά είναι.. Σούπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Ανθή υπομονή… ξέρω πως νιώθεις. Τουλάχιστον πλησιάζει η ώρα. ☺️😉

Στα δικά μας νέα: εμείς πάμε τρεις μήνες πίσω μέχρι να κάνει την θεραπεία για το σπέρμα ο σύζυγος. Πάντως είδαμε ελαφρώς βελτιωμένα νούμερα στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα… η κινητικότητα έφτιαξε, η μορφολογία οχι…τι να πω. Του είπαν επίσης όλοι οι γιατροί ότι θα τον βοηθήσει να χάσει κάποια κιλά, οπότε μπήκαμε σε πρόγραμμα διατροφής… 

Περάσαμε και επιτροπή επιτυχώς και πήρα τα φάρμακα.

Έχω πέσει ψυχολογικά όμως διότι πέρα από το στίγμα μεσογειακής που έχουμε και οι δυο, εγώ βρέθηκα και φορέας της κυστικής ίνωσης…τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του συζύγου… αν βρεθεί φορέας και αυτός… ☹️ δεν θέλω να το σκέφτομαι…

Κορίτσια μεγάλη προσοχή! Πάντα να κάνετε την εξέταση της κυστικής που καλύπτει τις πιο πολλές μεταλλάξεις διότι εκείνη που έκανα στην αρχή για την ΔΦ508 πως την λένε καλύπτει μόνο το 50% των μεταλλάξεων και με είχε βγάλει αρνητική! Ενώ αυτή που καλύπτει το 98% με έβγαλε φορέα! 

Δεν πειράζει κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε. Θετική σκέψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Τα φωτα σας…Όταν η αιμοσφαιρίνη f είναι χαμηλή (0,10%) είναι πρόβλημα ή τη θελουμε χαμηλά; 🤔 Πρώτη φορά έκανα τέτοιες εξετάσεις και έχω κατά μπερδευτεί..

Επισης, επειδή με βλέπω να ξανα περνάω επιτροπή μου πρότειναν απ το κέντρο να κάνω επαναληψη της ΑΜΗ ώστε να την προσκομίσω μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά..

Ε λοιπόν, ή κάτι δεν πάει καλά με την πάρτυ μου ή ένα απ τα 2 μικροβιολογικά με δουλεύει..Πέρσι τον Απρίλιο, όταν ακόμα ψάχναμε να δούμε τι φταίει, ήταν στο 0,22 (32 χρόνων τότε).. Ενάμιση σχεδόν χρόνο μετά, μόλις χθες την ξανακάνω με μισή καρδιά γιατί σκέφτομαι θα έπεσε κι άλλο…και τσουπ.. 0,79 που λέτε σήμερα..Δεν είναι και να χαίρεσαι θα μου πείτε τώρα αλλά ήμουν βέβαια πως πλησίασε κι άλλο το μηδέν…Θα τρελαθούμε τελειως!! 🤯

Έκανες μαζί και fsh?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Τα φωτα σας…Όταν η αιμοσφαιρίνη f είναι χαμηλή (0,10%) είναι πρόβλημα ή τη θελουμε χαμηλά; 🤔 Πρώτη φορά έκανα τέτοιες εξετάσεις και έχω κατά μπερδευτεί..

Επισης, επειδή με βλέπω να ξανα περνάω επιτροπή μου πρότειναν απ το κέντρο να κάνω επαναληψη της ΑΜΗ ώστε να την προσκομίσω μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά..

Ε λοιπόν, ή κάτι δεν πάει καλά με την πάρτυ μου ή ένα απ τα 2 μικροβιολογικά με δουλεύει..Πέρσι τον Απρίλιο, όταν ακόμα ψάχναμε να δούμε τι φταίει, ήταν στο 0,22 (32 χρόνων τότε).. Ενάμιση σχεδόν χρόνο μετά, μόλις χθες την ξανακάνω με μισή καρδιά γιατί σκέφτομαι θα έπεσε κι άλλο…και τσουπ.. 0,79 που λέτε σήμερα..Δεν είναι και να χαίρεσαι θα μου πείτε τώρα αλλά ήμουν βέβαια πως πλησίασε κι άλλο το μηδέν…Θα τρελαθούμε τελειως!! 🤯

Καλησπέρα γλυκιά μου! Καλή αρχή και πάλι σου εύχομαι! Κι εγώ λογικά Οκτώβρη ξεκινάω μετά από διάλειμμα.. 

Την αιμοσφαιρινη f τη θυμάμαι μαζί με την Α2 που την έκανα για το στίγμα. Νομίζω πρέπει να ναι κάτω από 2 αν θυμάμαι καλά. Κ δεν νομίζω να "διαβάζεται" μόνη της αλλά σε συνάρτηση με άλλες εξετάσεις. 

Ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης έκανες μήπως? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου! Καλή αρχή και πάλι σου εύχομαι! Κι εγώ λογικά Οκτώβρη ξεκινάω μετά από διάλειμμα.. 

Την αιμοσφαιρινη f τη θυμάμαι μαζί με την Α2 που την έκανα για το στίγμα. Νομίζω πρέπει να ναι κάτω από 2 αν θυμάμαι καλά. Κ δεν νομίζω να "διαβάζεται" μόνη της αλλά σε συνάρτηση με άλλες εξετάσεις. 

Ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης έκανες μήπως? 

Καλή αρχή και σε σένα!! Όλα να πάνε καλά!! 🥰

Ναι, όλα μαζί τα έκανα, βάζω και φωτό παρακάτω! Επίσης γράφει και δρεπανώσεως τεστ αρνητικό. 
Φανταζομαι αν κάτι δεν πάει καλά θα με ενημερώσουν. Διαφορετικά θα τους δω από βδομάδα και θα μου λυθούν οι απορίες! 

EA734FE4-11C2-4D84-A4AB-B86265DC8E4C.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Ανθή υπομονή… ξέρω πως νιώθεις. Τουλάχιστον πλησιάζει η ώρα. ☺️😉

Στα δικά μας νέα: εμείς πάμε τρεις μήνες πίσω μέχρι να κάνει την θεραπεία για το σπέρμα ο σύζυγος. Πάντως είδαμε ελαφρώς βελτιωμένα νούμερα στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα… η κινητικότητα έφτιαξε, η μορφολογία οχι…τι να πω. Του είπαν επίσης όλοι οι γιατροί ότι θα τον βοηθήσει να χάσει κάποια κιλά, οπότε μπήκαμε σε πρόγραμμα διατροφής… 

Περάσαμε και επιτροπή επιτυχώς και πήρα τα φάρμακα.

Έχω πέσει ψυχολογικά όμως διότι πέρα από το στίγμα μεσογειακής που έχουμε και οι δυο, εγώ βρέθηκα και φορέας της κυστικής ίνωσης…τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του συζύγου… αν βρεθεί φορέας και αυτός… ☹️ δεν θέλω να το σκέφτομαι…

Κορίτσια μεγάλη προσοχή! Πάντα να κάνετε την εξέταση της κυστικής που καλύπτει τις πιο πολλές μεταλλάξεις διότι εκείνη που έκανα στην αρχή για την ΔΦ508 πως την λένε καλύπτει μόνο το 50% των μεταλλάξεων και με είχε βγάλει αρνητική! Ενώ αυτή που καλύπτει το 98% με έβγαλε φορέα! 

3 μήνες δεν είναι τόσο πολύ, να σκεφτεσαι οτι θα έχεις χρόνο και εσύ να βελτιώσεις την ποιότητα των ωαρίων σου ίσως με διατροφή και γυμναστική ή κάποια συμπληρώματα, οπότε στο τρίμηνο θα είσαστε και οι 2 πανέτοιμοι και με τις καλύτερες προδιαγραφές για επιτυχία!

Για την κυστική ινωση από ότι έχω καταλάβει είναι πολύ σπάνιο να έχουν κ οι 2 την ίδια μετάλλαξη, οπότε μην σε αγχώνει τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ριξε τις χρειαζομαι.....βγηκαν οινεξετασεις απο το μεσημερι.οι ορμονικες ειναι μια χαρα αλλα η ρημαδα η ντε που με.ταλαιπωρει απο την εγκυμοσυνη που δεν προχωρησε ειναι 29.9 και επειδη ειναι οριακη θα με παει δεκα μερες.πισω.να.πλακαμωθω σε αμπουλες.κ χαπια να ανεβει.ειναι λιγο ψειρας αυτος ο γιατρος.κ μερα ξεκιναμε τη δινδομαδη προετοιμασια με σικλακουρ κλπ.οποτε δεκα μερες πισω παμε.εσκασα λιγο να.σας.πω...αλλα ψυχραιμια ειναινγια καλο.απλα κνγω ωρες ωρες δεν αντεχω αλλα οκ το παλευω....

Κάλιο αργά αλλά με σιγουριά. Τι ειναι 10 μερες; μέχρι να πεις κύμινο πέρασαν 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Ανθή υπομονή… ξέρω πως νιώθεις. Τουλάχιστον πλησιάζει η ώρα. ☺️😉

Στα δικά μας νέα: εμείς πάμε τρεις μήνες πίσω μέχρι να κάνει την θεραπεία για το σπέρμα ο σύζυγος. Πάντως είδαμε ελαφρώς βελτιωμένα νούμερα στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα… η κινητικότητα έφτιαξε, η μορφολογία οχι…τι να πω. Του είπαν επίσης όλοι οι γιατροί ότι θα τον βοηθήσει να χάσει κάποια κιλά, οπότε μπήκαμε σε πρόγραμμα διατροφής… 

Περάσαμε και επιτροπή επιτυχώς και πήρα τα φάρμακα.

Έχω πέσει ψυχολογικά όμως διότι πέρα από το στίγμα μεσογειακής που έχουμε και οι δυο, εγώ βρέθηκα και φορέας της κυστικής ίνωσης…τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα του συζύγου… αν βρεθεί φορέας και αυτός… ☹️ δεν θέλω να το σκέφτομαι…

Κορίτσια μεγάλη προσοχή! Πάντα να κάνετε την εξέταση της κυστικής που καλύπτει τις πιο πολλές μεταλλάξεις διότι εκείνη που έκανα στην αρχή για την ΔΦ508 πως την λένε καλύπτει μόνο το 50% των μεταλλάξεων και με είχε βγάλει αρνητική! Ενώ αυτή που καλύπτει το 98% με έβγαλε φορέα! 

Να πω ότι 3 μήνες δεν είναι τίποτα. Θέλουμε να πηγαίνουμε με σταθερά βήματα.  ..

Επειδή έπεσες σου στέλνω 👡 παντοφλιτσα... 

Μην προτρέχεις ίσως να μη βρεθεί. Αλλά και να βρεθεί δεν έγινε κάτι λύσεις πάντα θα υπάρχουν.  😉 είδη 2 μου έχουν έρθει χωρίς να είμαι ειδικός όμως δεν χρειάζεται τώρα να τις πούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με 30 την d και τη θέλει παραπάνω ε? Ευτυχώς με αμπούλες ανεβαίνει γρήγορα. 

Ειναι οριακη για εγκυμοσυνη.τη θελει λιγο πιο ψηλα.την προηγουμενη φορα ειχα 10 και παλινδρομησε.κ μου ειπε οτι ειναι πολυ σημαντικη για την εγκυμοσυνη.οποτε θελει να μαστε καλυμμενοι και ας παμε πιο πισω.ενταξει δεκα μερες δεν ειναι πολλες αλλα σε.πιανει μια αντπομονησια που ξερω δεν ειναι καλη,αλλα παιρνω παντοφλα.απο την ελπιδα κ συνερχομαο!χαχαχαχ....φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2022 at 7:53 ΠΜ, ο/η Gif-e είπε:

3 μήνες δεν είναι τόσο πολύ, να σκεφτεσαι οτι θα έχεις χρόνο και εσύ να βελτιώσεις την ποιότητα των ωαρίων σου ίσως με διατροφή και γυμναστική ή κάποια συμπληρώματα, οπότε στο τρίμηνο θα είσαστε και οι 2 πανέτοιμοι και με τις καλύτερες προδιαγραφές για επιτυχία!

Για την κυστική ινωση από ότι έχω καταλάβει είναι πολύ σπάνιο να έχουν κ οι 2 την ίδια μετάλλαξη, οπότε μην σε αγχώνει τόσο. 

ναι, βασικά έχουμε πλακωθεί στις βιταμίνες και στην πολύ προσεκτική διατροφή. Μακάρι να μην βρεθεί και αυτός θετικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να πω ότι 3 μήνες δεν είναι τίποτα. Θέλουμε να πηγαίνουμε με σταθερά βήματα.  ..

Επειδή έπεσες σου στέλνω 👡 παντοφλιτσα... 

Μην προτρέχεις ίσως να μη βρεθεί. Αλλά και να βρεθεί δεν έγινε κάτι λύσεις πάντα θα υπάρχουν.  😉 είδη 2 μου έχουν έρθει χωρίς να είμαι ειδικός όμως δεν χρειάζεται τώρα να τις πούμε. 

Πήρα την πρώτη μου παντόφλα!!!!!! 🤣 η πρώτη από τις πολλές που θα ακολουθήσουν!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Πήρα την πρώτη μου παντόφλα!!!!!! 🤣 η πρώτη από τις πολλές που θα ακολουθήσουν!!! 😂

Οοο μη φοβάσαι έχω απόθεμα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

@twinkletwinlkleπως ήταν η μπεμπούλα αυτή την βδομάδα;;;

Πολύ καλά, δόξα τω Θεω! Μεγάλωσε, είναι σχεδόν 1,5 κιλό. Κινείται, κοιτάζει, είναι κανονικό μωράκι! Πήγαμε το βράδυ και την είδαμε και της έδωσα μπιμπερό αλλά επειδή είχαν βάλει ενισχυτικό μητρικου γάλατος μέσα δεν το θελε η κυρία και χαλούσε τον κόσμο. Έσπρωχνε το μπιμπερο,  έφτυνε το γάλα, πολύ πλάκα είχε. Την έβαλαν και στο στήθος μου μήπως θηλασει αλλά δεν.... Δεν πειράζει όμως, υπομονή και ηρεμία θέλει γιατί είχαν πέσει 5,6 από πάνω μου και όσο να ναι δεν ήταν και ο, τι καλύτερο.  Ευελπιστούμε,  πρώτα ο Θεός, κατά τις 20 του μήνα να την πάρουμε. Εγω φτιάχνω το δωμάτιο, ψωνίζω ανελέητα ρούχα κτλ και έτσι προσπαθώ να περάσει ο καιρός που κακά τα ψέματα,  ο, τι και να κάνω  περνάει πλέον αργά και βασανιστικά. Κάθε φορά που πάω είναι όλο και πιο δύσκολο να την αφήσω και οι τύψεις τεράστιες. 

Εσύ πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πολύ καλά, δόξα τω Θεω! Μεγάλωσε, είναι σχεδόν 1,5 κιλό. Κινείται, κοιτάζει, είναι κανονικό μωράκι! Πήγαμε το βράδυ και την είδαμε και της έδωσα μπιμπερό αλλά επειδή είχαν βάλει ενισχυτικό μητρικου γάλατος μέσα δεν το θελε η κυρία και χαλούσε τον κόσμο. Έσπρωχνε το μπιμπερο,  έφτυνε το γάλα, πολύ πλάκα είχε. Την έβαλαν και στο στήθος μου μήπως θηλασει αλλά δεν.... Δεν πειράζει όμως, υπομονή και ηρεμία θέλει γιατί είχαν πέσει 5,6 από πάνω μου και όσο να ναι δεν ήταν και ο, τι καλύτερο.  Ευελπιστούμε,  πρώτα ο Θεός, κατά τις 20 του μήνα να την πάρουμε. Εγω φτιάχνω το δωμάτιο, ψωνίζω ανελέητα ρούχα κτλ και έτσι προσπαθώ να περάσει ο καιρός που κακά τα ψέματα,  ο, τι και να κάνω  περνάει πλέον αργά και βασανιστικά. Κάθε φορά που πάω είναι όλο και πιο δύσκολο να την αφήσω και οι τύψεις τεράστιες. 

Εσύ πώς είσαι?

Δόξα τον Θεό !!!!! Πάρα πολύ χαίρομαι !!!!! Πάμε γερά...λίγο έμεινε τώρα ... !!!!! Μια χαρά είμαι και εγώ την Πέμπτη έχω την Doppler ,λίγο νωρίς μου φαίνεται αλλά ότι πει ο γιατρός !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δόξα τον Θεό !!!!! Πάρα πολύ χαίρομαι !!!!! Πάμε γερά...λίγο έμεινε τώρα ... !!!!! Μια χαρά είμαι και εγώ την Πέμπτη έχω την Doppler ,λίγο νωρίς μου φαίνεται αλλά ότι πει ο γιατρός !!!

Τέλεια! Θα δεις το μωράκι σου καθαρότητα στο ντοπλερ. Πότε είναι η ΠΗΤ σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πολύ καλά, δόξα τω Θεω! Μεγάλωσε, είναι σχεδόν 1,5 κιλό. Κινείται, κοιτάζει, είναι κανονικό μωράκι! Πήγαμε το βράδυ και την είδαμε και της έδωσα μπιμπερό αλλά επειδή είχαν βάλει ενισχυτικό μητρικου γάλατος μέσα δεν το θελε η κυρία και χαλούσε τον κόσμο. Έσπρωχνε το μπιμπερο,  έφτυνε το γάλα, πολύ πλάκα είχε. Την έβαλαν και στο στήθος μου μήπως θηλασει αλλά δεν.... Δεν πειράζει όμως, υπομονή και ηρεμία θέλει γιατί είχαν πέσει 5,6 από πάνω μου και όσο να ναι δεν ήταν και ο, τι καλύτερο.  Ευελπιστούμε,  πρώτα ο Θεός, κατά τις 20 του μήνα να την πάρουμε. Εγω φτιάχνω το δωμάτιο, ψωνίζω ανελέητα ρούχα κτλ και έτσι προσπαθώ να περάσει ο καιρός που κακά τα ψέματα,  ο, τι και να κάνω  περνάει πλέον αργά και βασανιστικά. Κάθε φορά που πάω είναι όλο και πιο δύσκολο να την αφήσω και οι τύψεις τεράστιες. 

Εσύ πώς είσαι?

Τι ωραία τα νέα σου και πάλι! Καταλαβαίνω ποσο μακριά σου φαίνεται το 20 του μήνα αλλά σκέψου τί έχετε περάσει αυτό το διάστημα και ποσο αισιόδοξα είναι τα πράγματα τώρα! Η μικρή είναι υγιής και ξεπέρασε τα χειρότερα οπότε τώρα πια είναι μόνο θέμα χρόνου! Καλά κανεις και ξεδίνεις στο δωμάτιο, να τα έχεις όλα όπως τα θες όταν την υποδεχτείτε στο σπίτι της! Πραγματικά η ιστορία σας είναι μάθημα για όλες μας, να παίρνουμε κουράγιο και δύναμη! 
Εσυ πως είσαι; Έχεις πλέον αναρρώσει εντελώς; Σκέψου ότι κι αυτό θα παίξει το ρόλο του, θα έχεις την μικρή στο σπίτι όταν πλέον είσαι κι εσυ απολύτως καλά και δυνατή και όχι εγχειρισμένη να φοβάσαι να τη σηκώσεις και να σκέφτεσαι πως θα την πλύνεις. Προσπαθώ να σκεφτώ ο,τι θετικό μπορεί να υπάρχει σε όλη αυτή την περιπέτεια δηλαδή και πιστεύω εκεί πρέπει να επικεντρώσεις τη σκέψη σου κι εσύ όταν νιώθεις ότι πάει να σε πάρει από κάτω. Πολλά φιλιά! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τέλεια! Θα δεις το μωράκι σου καθαρότητα στο ντοπλερ. Πότε είναι η ΠΗΤ σου?

Άλλαξε η ημερομηνία δυστυχώς λόγω covid του συζύγου!!! Στις 13/10 θα πάω...ΠΗΤ έχω 27/12 αν και στον τελευταίο υπέρηχο (17/09 με έβγαζε μια βδομάδα πάνω ) θα το δούμε τώρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...