Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις On 16/9/2022 at 10:30 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια μου στειλ τς μου αν θέλετε στοιχεία για την οικονομοπουλου.  Πως θα την βρει η ξαδέλφη μου; έχει περάσει πολλά το κοριτσάκι μου. 

τμ. αποβολών έλενα βενιζέλου μέσω 1535. αν είχε πρόσφατη αποβολή να της στείλει mail

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 26 λεπτά, ο/η troia είπε:

τμ. αποβολών έλενα βενιζέλου μέσω 1535. αν είχε πρόσφατη αποβολή να της στείλει mail

Πήρα τα στοιχεία όλα σε ευχαριστώ πολύ  τρία μου . Μεγάλο παλούκι πέρασε η κοπέλα μωρο έχασε όχι απλά αποβολή. Μετά κενός σακος . . Κλαίει κάθε βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήρα τα στοιχεία όλα σε ευχαριστώ πολύ  τρία μου . Μεγάλο παλούκι πέρασε η κοπέλα μωρο έχασε όχι απλά αποβολή. Μετά κενός σακος . . Κλαίει κάθε βράδυ. 

αν είναι πρόσφατο το γεγονός να γκουγκλάρει τμ. αποβολών έλενα και μέσα στη σελίδα θα βρει το mail του τμήματος. Ας της στείλει εκεί.

Υ.Γ. Διαβάζω στα πεταχτά και δεν έχω σαφή εικόνα του τι κάνετε και πώς είστε, αλλά αν δεν κάνω λάθος είσαι έγκυος; Πώς είσαι; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Για κάποιες κάνουν θαύματα τα φρούτα.. για κάποιες άλλες μόνο τα λουλούδια.. γιατί μόνο με το κρίνο θα μπορούσε...!!!!!! 😝🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Αχ και όταν έχεις και αλλεργίες ούτε με τον κρίνο 😂😂 βρε καλά λέω στην μάνα μου σε μια πενταετία με βλέπω μόνη σε ένα σπιτι με γάτες. (Τον άντρα μου δεν τον συμπεριλαμβάνω μιας και εαν φέρω και άλλη γάτα σπιτι θα φύγει 😂 ειδικά τώρα που η μια αδεσποτουλα μας έφερε τα τέκνα τις κο έχω σκοπό να κρατήσω κι ένα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η troia είπε:

αν είναι πρόσφατο το γεγονός να γκουγκλάρει τμ. αποβολών έλενα και μέσα στη σελίδα θα βρει το mail του τμήματος. Ας της στείλει εκεί.

Υ.Γ. Διαβάζω στα πεταχτά και δεν έχω σαφή εικόνα του τι κάνετε και πώς είστε, αλλά αν δεν κάνω λάθος είσαι έγκυος; Πώς είσαι; Όλα καλά;

Μέσα σε 2 χρόνια γίνανε τα πράγματα.  Έχω τα στοιχεία της οίκον. Τώρα ευελπιστώ να σηκωθεί και να πάρει τηλ είναι λεπτά τα θέματα και δεν θέλω να την πιέζω τα έδωσα στη θεία μου τα στοιχεία . 

Ναι καλά διάβασες . Σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο το βράδυ και τα πόδια μου έχουν κοπεί.  Κάνω όλο χαζές σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/9/2022 at 10:04 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Θέλω να χαρίσω κλειστά κουτιά menopur, άριστα συντηρημένα στο ψυγείο. Ημερομηνία λήξης 03/2024.

Αν ενδιαφέρεστε ή ξέρετε κάποια κοπέλα που τα χρειάζεται μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

Περιοχή Αθήνα

Σου εστειλα μην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μέσα σε 2 χρόνια γίνανε τα πράγματα.  Έχω τα στοιχεία της οίκον. Τώρα ευελπιστώ να σηκωθεί και να πάρει τηλ είναι λεπτά τα θέματα και δεν θέλω να την πιέζω τα έδωσα στη θεία μου τα στοιχεία . 

Ναι καλά διάβασες . Σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο το βράδυ και τα πόδια μου έχουν κοπεί.  Κάνω όλο χαζές σκέψεις. 

Ελπιδαρα μας χρονια πολλα για την γιορτουλα σου. Σταματα τα τρελα κ τους φοβους γιατι ξερεις στελνω παντοφλες στο λεπτο. Αυτα που περασες αστα στο παρελθον το θαυμα εγινε ηρθε για να μεινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, ως προς την επιτροπή για σπερματέγχυση πρέπει να είμαστε και εγω και ο σύζυγος ασφαλισμενοι; Υπάρχει ένα θέμα με την ασφάλεια του συζύγου αυτή την περίοδο, θα έχουμε πρόβλημα στην επιτροπή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2022 at 12:06 ΜΜ, ο/η HOPE90 είπε:

@maria124  Καλημερα  όπως και σε όλα τα κορι΄τσια!Η αζωσπερμια του συζυγου μου προεκυψε επειτα απο ασθενεια οποτε οι περιπτωσεις μας ενδεχομενως να ειναι διαφορετικες αλλα η προσεγγιση ισως ιδια.Το λεω για να μην πανικοβληθεις αλλωστε η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Εμας μας παρακολουθει ο Δημητριαδης Φωτης,το ιατρειο του  βρισκεται στην Καλαμαρια.Θα ειναι αυτος που θα κανει τη βιοψια ορχεων στο συζυγο μου.Ο ιδιος γνωριζει και συνεργαζεται με τη Ζεγκινιαδου η οποια ειναι ελεγχει εξονυχιστικα τα παντα  ειδικα τις περιπτωσεις αζωοσπερμιας.Θα σου πω μονο οτι ενω σε αλλα μικροβιολογικα μας εβγαζαν μηδενικο σπερμοδιαγραμμα η Ζεγκινιαδου και τις 2 φορες που καναμε εκει βρηκε ελαχιστα αλλά ΒΡΗΚΕ.Αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι ελπιδοφορο ως προς το αν θα βρουμε στη βιοψια που θα κανουμε.Οσον αφορα το κεντρο εξωσωματικης ειμαστε στο Embryolab και ο γυναικολογος μου ειναι ο Ανεσιδης ο οποιος ειναι εξαιρετικος.Καλως ή κακως εχω μετρο συγκρισης καθως περυσι ημασταν σε αλλο κεντρο εξωσωματικης της Θεσσαλονικης και διαπιστωσαμε σοβαροτατες παραλειψεις και πολλα α΄΄λλα λαθη..Το Embrylab με την μεχρι τωρα εμπειρια μου ειναι κορυφαιο απο καθε αποψη.Τελος εξετασεις για καρυοτυπο μας εκανε το Embryolab αλλα για κυστικη ινωση εκανα στο KARYO στη Μητροπολεως και γενικα πηγαινω σε αυτο το μικροβιολογικο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!Σας ευχομαι καλη επιτυχια και ο,τι χρειαστεις μη διστασεις να μου στειλεις!

Γεια σας, κορίτσια! Χάθηκα, αλλά ξεκίνησα δουλειά και πήγαν όλα λίγο πίσω.

Αυτή την εβδομάδα με το καλό θα πάμε στην Ζεγκινιάδου. @HOPE90μου έδωσε μεγάλο θάρρος το μήνυμά σου! Μακάρι να βρει, έστω και ελάχιστα! Μου είπε ο γυναικολόγος οτι νούμερο 1 εξέταση θα είναι αυτή προς το παρόν για να επιβεβαιώσουμε την αζωοσπερμία, όπως και ο καρυότυπος και το AZF. Και μετά όλα τα άλλα.

Ψάχνω να κλείσω και στον Δημητριάδη, αν μπορέσει να μας δει, γιατί είμαστε στην επαρχία και πρέπει με΄σα στην Παρασκευη να τα βολέψουμε όλα.

Είδα και τα προηγούμενα ποστ σας για τη βελτίωση του σπέρματος.  @Kiddoάραγε η έλλειψη σε κάτι από όλα αυτά μπορεί να επηρεάσει το σπερμοδιάγραμμα και να δείχνει λανθασμένα αζωοσπερμία; Πχ. ο σύζυγος είχε τη Β12 στα τάρταρα όταν το έκανε και τις προηγούμενες μέρες είχε πυρετό, ενώ δεν το ξέραμε οτι επηρεάζει.

Τέλος, βρε κορίτσια, η Λευκού τι ακριβώς γιατρός είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maria124 είπε:

Γεια σας, κορίτσια! Χάθηκα, αλλά ξεκίνησα δουλειά και πήγαν όλα λίγο πίσω.

Αυτή την εβδομάδα με το καλό θα πάμε στην Ζεγκινιάδου. @HOPE90μου έδωσε μεγάλο θάρρος το μήνυμά σου! Μακάρι να βρει, έστω και ελάχιστα! Μου είπε ο γυναικολόγος οτι νούμερο 1 εξέταση θα είναι αυτή προς το παρόν για να επιβεβαιώσουμε την αζωοσπερμία, όπως και ο καρυότυπος και το AZF. Και μετά όλα τα άλλα.

Ψάχνω να κλείσω και στον Δημητριάδη, αν μπορέσει να μας δει, γιατί είμαστε στην επαρχία και πρέπει με΄σα στην Παρασκευη να τα βολέψουμε όλα.

Είδα και τα προηγούμενα ποστ σας για τη βελτίωση του σπέρματος.  @Kiddoάραγε η έλλειψη σε κάτι από όλα αυτά μπορεί να επηρεάσει το σπερμοδιάγραμμα και να δείχνει λανθασμένα αζωοσπερμία; Πχ. ο σύζυγος είχε τη Β12 στα τάρταρα όταν το έκανε και τις προηγούμενες μέρες είχε πυρετό, ενώ δεν το ξέραμε οτι επηρεάζει.

Τέλος, βρε κορίτσια, η Λευκού τι ακριβώς γιατρός είναι; 

Καλησπέρα! τα έχεις βάλει σε μία σειρά, οπότε σκέψου θετικά και καλά αποτελέσματα σε όλα! Η Λευκού είναι αιματολόγος. Έχω σε λίγες μέρες ραντεβού μαζί της, ύστερα από μία αποτυχημένη εξωσωματική για να δω αν βρεθεί κάτι άλλο που ως τώρα το αγνοούμε. Γενικά κλείνει ραντεβού μετά από έναν μήνα περίπου και εξυπηρετεί και τηλεφωνικά για όσες κοπέλες δεν βρίσκονται Θεσσαλονίκη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ελπιδαρα μας χρονια πολλα για την γιορτουλα σου. Σταματα τα τρελα κ τους φοβους γιατι ξερεις στελνω παντοφλες στο λεπτο. Αυτα που περασες αστα στο παρελθον το θαυμα εγινε ηρθε για να μεινει

Στείλε στείλε γιατί σήμερα απ το πρωί έχω τρελαθεί απ το άγχος την αγωνία και όλα όλα και έχω αργά το βράδυ ραντεβού τρώγομαι... θα πάω έξω απ το ιατρείο και σαν την τρελή θα φωνάζω... κάνε μου υπερηχοοοο δεν αντέχω..  να περιμένω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Μπράβο ρε Ελπιδαρα μας!!!Μπραβο και σε σένα και στο φασολάκι σου το δυνατό!!!

Συγχαρητηριααααααα !! Με το καλό και στα επόμενα βήματα σας!!!

Μεγαλη χαρά μας έδωσες♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Ελα ρε ελπιδα!!!!πολλη χαρα πηραααα.....αντε μπραβο.δυνατο το φασολακι!

Κ γω πηγα γιατρο καναμε υπερηχο ακομα δεν εχω καθαρισει εντελως...ηρθε η περιοδος μεν αλλα το ενα ωοηθηλακιο ακομα δεν εχεο φυγει ,μου δωσε οβιτρελ να κανω για να φυγει κ σε δεκα μσρες ξαναυπερηχο.ολα καλα προχωραμε κανονικα.

Ξερω οτι δεν κανει αλλα τωρα που μπαινουνε στην τελικη ευθεια με εχεο ποασιε μια τρελλη ανυπομονησία.....επισης δεν κπιμαμαι καλα κ του το πα κ λεει το κανουν οι αρβεκαπ.μιλαμε τρελλες αυπνιες.κ εοειδη αγαπω το διαβασμα δεν ξερω ποσα βιβλια εχω διαβασει σε 2 βδομαδες.παιζει κ 4....των 700 σελιδων!!!χαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Ελπίδα χάρηκα παρά πολύ…Μπράβο…❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο ρε Ελπιδαρα μας!!!Μπραβο και σε σένα και στο φασολάκι σου το δυνατό!!!

Συγχαρητηριααααααα !! Με το καλό και στα επόμενα βήματα σας!!!

Μεγαλη χαρά μας έδωσες♥️♥️♥️♥️

Ευχαριστώ πολύ πολύ  αγαπημένη μου. Σου στέλνω μια αγκαλίτσα και απέραντη μπεμπιδοσκονη να σου έρθει κεραμιδα εύχομαι και παρακαλάω.  😘😘😘😘

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Ελα ρε ελπιδα!!!!πολλη χαρα πηραααα.....αντε μπραβο.δυνατο το φασολακι!

Κ γω πηγα γιατρο καναμε υπερηχο ακομα δεν εχω καθαρισει εντελως...ηρθε η περιοδος μεν αλλα το ενα ωοηθηλακιο ακομα δεν εχεο φυγει ,μου δωσε οβιτρελ να κανω για να φυγει κ σε δεκα μσρες ξαναυπερηχο.ολα καλα προχωραμε κανονικα.

Ξερω οτι δεν κανει αλλα τωρα που μπαινουνε στην τελικη ευθεια με εχεο ποασιε μια τρελλη ανυπομονησία.....επισης δεν κπιμαμαι καλα κ του το πα κ λεει το κανουν οι αρβεκαπ.μιλαμε τρελλες αυπνιες.κ εοειδη αγαπω το διαβασμα δεν ξερω ποσα βιβλια εχω διαβασει σε 2 βδομαδες.παιζει κ 4....των 700 σελιδων!!!χαχαχαα

Ευχαριστώ πολύ  Ανθή μου. Όταν κάνεις την οβιτρελε κάνε και επαφουλες για 3 μέρες πλιζ... 🥰🥰🥰 👡👡👡👡αυτό για το καλό... 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ελπίδα χάρηκα παρά πολύ…Μπράβο…❣️

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Μπράβο κοριτσάκι μου! Δυνατό το φασολάκι σου! Με το καλό, να σου έρχονται όλα εύκολα! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η maria124 είπε:

Γεια σας, κορίτσια! Χάθηκα, αλλά ξεκίνησα δουλειά και πήγαν όλα λίγο πίσω.

Αυτή την εβδομάδα με το καλό θα πάμε στην Ζεγκινιάδου. @HOPE90μου έδωσε μεγάλο θάρρος το μήνυμά σου! Μακάρι να βρει, έστω και ελάχιστα! Μου είπε ο γυναικολόγος οτι νούμερο 1 εξέταση θα είναι αυτή προς το παρόν για να επιβεβαιώσουμε την αζωοσπερμία, όπως και ο καρυότυπος και το AZF. Και μετά όλα τα άλλα.

Ψάχνω να κλείσω και στον Δημητριάδη, αν μπορέσει να μας δει, γιατί είμαστε στην επαρχία και πρέπει με΄σα στην Παρασκευη να τα βολέψουμε όλα.

Είδα και τα προηγούμενα ποστ σας για τη βελτίωση του σπέρματος.  @Kiddoάραγε η έλλειψη σε κάτι από όλα αυτά μπορεί να επηρεάσει το σπερμοδιάγραμμα και να δείχνει λανθασμένα αζωοσπερμία; Πχ. ο σύζυγος είχε τη Β12 στα τάρταρα όταν το έκανε και τις προηγούμενες μέρες είχε πυρετό, ενώ δεν το ξέραμε οτι επηρεάζει.

Τέλος, βρε κορίτσια, η Λευκού τι ακριβώς γιατρός είναι; 

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

Σε καμία περίπτωση η αζωοσπερμία δε σχετίζεται με έλλειψη βιταμινών.. ναι μεν οι βιταμίνες βοηθούν σε μικρό βαθμό στον αριθμό των σπερματοζωαρίων αλλά σχετίζονται περισσότερο με τη ποιότητα των σπερματοζωαρίων.. η αζωοσπερμία μπορεί να προκληθεί από πολλές διαφορετικές περιπτώσεις, να είναι γονιδιακό, να είναι από ασθένεια, να είναι από τη γέννηση, να είναι από ορμονική διαταραχή.. πολλά μπορεί να συμβαίνουν! Η κάθε περίπτωση έχει και διαφορετική προσέγγιση αλλά και διαφορετικές στατιστικές πιθανότητες να βρεθούν σπερματοζωάρια..! Η @HOPE90για παράδειγμα που διάβασα λίγο, δεν έχουν αζωοσπερμία έχουν κρυπτοαζωοσπερμια απόρροια ασθένειας.. άλλη περίπτωση!

Εσείς θα πάρετε ανάσες, απέφυγε να συγκρίνεις περιπτώσεις, περίμενε να κάνετε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και να δείτε τι θα σας πει ο εξειδικευμένος ουρολόγος ανδρολογος σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας.. 

Η Λευκού είναι γιατρός, αιματολόγος με ειδίκευση στην ανοσολογία.

 @Παρασκευαιδουμου!!!! 🎉💃💃💃🎊 Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!!! Με το καλό βρε Ελπίδα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους και με ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σας!!!♥️♥️♥️♥️♥️😘😘😘😘😘😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Έχω χαρεί τόσο πολύ για σένα, κορίτσι μου! Όλα να πάνε καλά, να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

@Kiddo ναι, το γνωρίζω για την αζωοσπερμία. Εμάς οφείλεται μάλλον στην κρυψορχία που είχε ως παιδί. Απλά αναρωτιέμαι αν οι βιταμίνες μπορούν να αυξήσουν το σπέρμα που ενδεχομένως βρίσκεται στα σωληνάκια ώστε να είναι καλύτερες οι πιθανότητες σε μια πιθανή βιοψία όρχεων.

Να επικοινωνήσω από τώρα λέτε με τη Λευκού; Εγώ ποτέ ως τώρα δεν έχω μείνει έγκυος και συνεπώς δεν είχα κάποια αποβολή, αλλά σκέφτομαι τι εξετάσεις πρέπει να κάνω προκαταβολικά, αν φυσικά προχωρήσουμε τελικά σε εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα και γλυκά..

Έχω χαθεί γιατί έχω πάρα πολύ δουλειά και καθόλου χρόνο να μπω... Έχω χάσει τις ιστορίες σας, δεν ξέρω ποια είναι ε΄γκυος, εκτός τη @Παρασκευαιδου (συγχαρητήρια και για τα νεα σου περί υπέρηχο κτλ επίσης γιόρταζες πριν λίγες μέρες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κάθε ευτυχία) και δεν ξέρω ποια είναι σε φάση ετ, η ωοληψια κτλ κτλ κτλ

Δεν είμαι καλή "αρχηγός" και αν θέλει το @BlackCat  να της δώσω πίσω το πινακάκι. Αλλιώς δεν ξέρω και με αυτό το πινακάκι πως θα προχωρήσουμε... (δεν μου απάντησε και καμία την προηγούμενη φορα)

Επίσης μετα τη δουλειά τρέχω και κάνω διάφορες άλλες δουλειές και πάλι δεν έχω χρόνο να σας διαβάσω.... γενικά έχω αφήσει λίγο στην άκρη το "αθλημα" αυτό και προσπαθώ να δω τι μπορώ να βελτιώσω στη ζωή μου με το στεφάνι μου, με το σώμα μου, με την υγεία μου γενικά στην άκρη του μυαλού υπάρχει και η σκέψει της υπογονιμότητας. Αυτά εν ολίγοις από με΄να

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Σας φιλω ματς μουτς 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Κοριτσαααααααακι μου!!! Αχ καρδουλιτσα ακουσες!!! Γερό και δυνατό το φασολάκι σου!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

Σε καμία περίπτωση η αζωοσπερμία δε σχετίζεται με έλλειψη βιταμινών.. ναι μεν οι βιταμίνες βοηθούν σε μικρό βαθμό στον αριθμό των σπερματοζωαρίων αλλά σχετίζονται περισσότερο με τη ποιότητα των σπερματοζωαρίων.. η αζωοσπερμία μπορεί να προκληθεί από πολλές διαφορετικές περιπτώσεις, να είναι γονιδιακό, να είναι από ασθένεια, να είναι από τη γέννηση, να είναι από ορμονική διαταραχή.. πολλά μπορεί να συμβαίνουν! Η κάθε περίπτωση έχει και διαφορετική προσέγγιση αλλά και διαφορετικές στατιστικές πιθανότητες να βρεθούν σπερματοζωάρια..! Η @HOPE90για παράδειγμα που διάβασα λίγο, δεν έχουν αζωοσπερμία έχουν κρυπτοαζωοσπερμια απόρροια ασθένειας.. άλλη περίπτωση!

Εσείς θα πάρετε ανάσες, απέφυγε να συγκρίνεις περιπτώσεις, περίμενε να κάνετε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και να δείτε τι θα σας πει ο εξειδικευμένος ουρολόγος ανδρολογος σε θέματα ανδρικής υπογονιμότητας.. 

Η Λευκού είναι γιατρός, αιματολόγος με ειδίκευση στην ανοσολογία.

 @Παρασκευαιδουμου!!!! 🎉💃💃💃🎊 Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!!! Με το καλό βρε Ελπίδα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους και με ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σας!!!♥️♥️♥️♥️♥️😘😘😘😘😘😘 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα και γλυκά..

Έχω χαθεί γιατί έχω πάρα πολύ δουλειά και καθόλου χρόνο να μπω... Έχω χάσει τις ιστορίες σας, δεν ξέρω ποια είναι ε΄γκυος, εκτός τη @Παρασκευαιδου (συγχαρητήρια και για τα νεα σου περί υπέρηχο κτλ επίσης γιόρταζες πριν λίγες μέρες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κάθε ευτυχία) και δεν ξέρω ποια είναι σε φάση ετ, η ωοληψια κτλ κτλ κτλ

Δεν είμαι καλή "αρχηγός" και αν θέλει το @BlackCat  να της δώσω πίσω το πινακάκι. Αλλιώς δεν ξέρω και με αυτό το πινακάκι πως θα προχωρήσουμε... (δεν μου απάντησε και καμία την προηγούμενη φορα)

Επίσης μετα τη δουλειά τρέχω και κάνω διάφορες άλλες δουλειές και πάλι δεν έχω χρόνο να σας διαβάσω.... γενικά έχω αφήσει λίγο στην άκρη το "αθλημα" αυτό και προσπαθώ να δω τι μπορώ να βελτιώσω στη ζωή μου με το στεφάνι μου, με το σώμα μου, με την υγεία μου γενικά στην άκρη του μυαλού υπάρχει και η σκέψει της υπογονιμότητας. Αυτά εν ολίγοις από με΄να

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Σας φιλω ματς μουτς 😘😘😘

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσαααααααακι μου!!! Αχ καρδουλιτσα ακουσες!!! Γερό και δυνατό το φασολάκι σου!!! 🙏❤️

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια φυσάω μπεμπιδοσκονη.  Δεν σας κρύβω ότι πήγα και ετρεμα .. λέω ωχ θεέ μου τι θα δω δε θα δω τίποτα πως θα μαι στο αμαξι έχουμε και τον μικρο μαζί κτλ κτλ τελικά αφού τελειωσα βγαίνω έξω και τσιριζω από χςρααααα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2022 at 9:51 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λοιπόν κοριτσάκια μου γύρισα απ τον υπερηχο .. ένα φασολάκι μικρό μικρό με καρδούλα..  χτυπούσε η καρδούλα του 5 εβδ και 6 ημερών είμαι σήμερα και έχω λιώσει. Μπήκα τροχαδην να σας πω τα ευχάριστα να σας στείλω και πολύ πολύ μπεμπιδοσκονη 🥰🥰🥰

Τέλεια……. Με το καλό….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...