Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

@maria124  Καλημερα  όπως και σε όλα τα κορι΄τσια!Η αζωσπερμια του συζυγου μου προεκυψε επειτα απο ασθενεια οποτε οι περιπτωσεις μας ενδεχομενως να ειναι διαφορετικες αλλα η προσεγγιση ισως ιδια.Το λεω για να μην πανικοβληθεις αλλωστε η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Εμας μας παρακολουθει ο Δημητριαδης Φωτης,το ιατρειο του  βρισκεται στην Καλαμαρια.Θα ειναι αυτος που θα κανει τη βιοψια ορχεων στο συζυγο μου.Ο ιδιος γνωριζει και συνεργαζεται με τη Ζεγκινιαδου η οποια ειναι ελεγχει εξονυχιστικα τα παντα  ειδικα τις περιπτωσεις αζωοσπερμιας.Θα σου πω μονο οτι ενω σε αλλα μικροβιολογικα μας εβγαζαν μηδενικο σπερμοδιαγραμμα η Ζεγκινιαδου και τις 2 φορες που καναμε εκει βρηκε ελαχιστα αλλά ΒΡΗΚΕ.Αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι ελπιδοφορο ως προς το αν θα βρουμε στη βιοψια που θα κανουμε.Οσον αφορα το κεντρο εξωσωματικης ειμαστε στο Embryolab και ο γυναικολογος μου ειναι ο Ανεσιδης ο οποιος ειναι εξαιρετικος.Καλως ή κακως εχω μετρο συγκρισης καθως περυσι ημασταν σε αλλο κεντρο εξωσωματικης της Θεσσαλονικης και διαπιστωσαμε σοβαροτατες παραλειψεις και πολλα α΄΄λλα λαθη..Το Embrylab με την μεχρι τωρα εμπειρια μου ειναι κορυφαιο απο καθε αποψη.Τελος εξετασεις για καρυοτυπο μας εκανε το Embryolab αλλα για κυστικη ινωση εκανα στο KARYO στη Μητροπολεως και γενικα πηγαινω σε αυτο το μικροβιολογικο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!Σας ευχομαι καλη επιτυχια και ο,τι χρειαστεις μη διστασεις να μου στειλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@maria124ξεχασα να σου πω για τις βιταμινες!Απο το Embryolab μας ειπαν να ξεκινησει τις Profertil για τουλαχιστον ενα τριμηνο για να δουμε εστω καποια διαφορα΄.(Δεν ειναι βεβαιο πως θα δουμε απλα το τριμηνο ειναι το στανταρ χρονικο περιθωριο που δινουμε για τη βελτιωση του σπερματος.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Gif-e σήμερα μίλησα με την γιατρό. Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα. Φοβήθηκαν χθες για θρομβωση αλλα τελικα ήταν μια αντίδραση του αγγείου που πέρασε. Φυσικά βέβαια και παίρνει αντιβίωση προληπτικά. Σήμερα πήρε 20 γραμμάρια και είναι 740. Της αύξησαν σε 12 τα ml, δεν τα δέχεται όλα αλλά είναι αναμενόμενο. Η συντονίστρια θέλει να την παχύνει γρήγορα για να της κόψει τους ορους. Γιατί όσο παίρνει ορους, τόσο υπάρχουν καθετήρες και τόσο αυξάνεται ο κίνδυνος να πάρει κάποιο μικρόβιο. Τωρα θέλουμε να περασουν 2, 3 εβδομάδες να φύγει και ο μεγαλος κίνδυνος για το έντερο. Γενικά πάντα κάτι μας ανησυχεί. Ευτυχώς όμως,  δόξα τω Θεω,  η μπεμπούλα μας είναι καλά! 

Η αλήθεια είναι ότι τώρα έχω αρχίσει και ζορίζομαι. Μέχρι τώρα είχαμε φοβερό τρέξιμο γιατί μέσα σε όλα πέθανε ο πεθερός μου. Τώρα που περνάνε οι μέρες μου φαίνεται ολοένα και πιο δύσκολο. Σήμερα που πηγαμε για την ενημέρωση δεν βγήκε η γιατρος να μας μιλήσει γιατί ζορίζονταν με ένα μωράκι που τελικά δυστυχώς έχασε τη μάχη. 3500 κιλά παιδί. Συγκολονιστηκα. Αυτά βλέπω και δεν ξέρω πώς θα καταφέρουμε να ηρεμήσουμε. Ας είναι όμως καλά η μπεμπούλα και θα βρούμε εμείς τον τρόπο να ανταπεξελθουμε. 

 

Ηρθαν να σας βρουν ολα μαζι!! ☹️☹️ 
Λυπαμαι για τον πεθερό σου! 
Σε καταλαβαινω για το αγχος και την αγωνια που εχεις, αλλα το κάθε μωρακι ειναι διαφορετικό! Να πιστέψεις στην μάχη της μικρούλας σου!! Αποψε θα της ανάψω ενα κεράκι που εχουμε μια γιορτή στο νησι!!! 
Να εισαι δυνατή κοριτσι μου γιατι εχετε δρομο ακομα μπροστά σας και το κοριτσι σου σε χρειάζεται!! Σου στελνω οοοοολη μου την αγαπη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2022 at 12:19 ΠΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ μωρε κορίτσια πόσο με συγκινείτε με το ενδιαφέρον σας! Καλά ήταν η μπεμπούλα,  δόξα τω Θεω, μεγαλώνει αργά αλλά σταθερά. Σήμερα ήταν 720 γραμμάρια. Παίρνει 10 γραμμάρια τη μέρα. Της είχαν δώσει ενισχυτικό του μητρικου γάλατος γιατί το μητρικό γάλα ναι μεν είναι το καλύτερο, αλλά είναι χαμηλα σε θερμίδες. Για αυτόν τον λόγο τα μωρά που πίνουν φόρμουλα είναι πιο παχουλα, τουλάχιστον στην αρχή, από τα μωρά που θηλάζουν. Φούσκωσε πάλι η κοιλιά της πολύ, οπότε της το έκοψαν και τώρα παίρνει 11 ml γάλα ανά τρίωρο. Η κοιλίτσα της είναι πρησμένη για αυτό και το κοιτάνε προσεκτικά μην έχουμε καμία ιστορία. Αλλά κάνει κακακια που αυτό είναι καλό. Σήμερα την είχαν ταΐσει πριν πάμε και κοιμόταν του καλού καιρού, δεν ξυπνούσε με τίποτα. Το απόγευμα που πήρα για ενημέρωση μου είπαν ότι έπαθε φλεγμονή από ένα σωληνακι που είχε στο ποδαράκι της για να παίρνει τα διάφορα απαραίτητα. Της έκαναν εξετάσεις αίματος και προς το παρόν δεν δείχνει κάποια λοίμωξη. Παίρνει όμως πάλι αντιβιωση προληπτικά. Οπότε ένα νέο αγχος προστέθηκε. Αυτός είναι ο κόσμος τη Μενν... που όπως μας είπαν και οι ώρες κάνουν τη διαφορά. Προσεύχομαι λοιπόν και ελπίζω να μην της έχει κάνει κάποια λοίμωξη. 

Εσύ πώς είσαι? Ηρέμησες με τα αποτελέσματα του νιπτ? Μίλησες με τον γιατρό?

Εγώ αν κ δεν συμμετέχω στην ομάδα αυτή πραγματικά μπαίνω μόνο και μόνο για να μαθαίνω τα νέα της μικρής σου…Εύχομαι τα καλύτερα…❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ αν κ δεν συμμετέχω στην ομάδα αυτή πραγματικά μπαίνω μόνο και μόνο για να μαθαίνω τα νέα της μικρής σου…Εύχομαι τα καλύτερα…❣️

Θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστική. Πόσο με συγκινείτε βρε κορίτσια...ειλικρινά δεν έχω λόγια...

Η μπεμπουλα, δόξα τω Θεω, είναι καλά. Παίρνει βάρος αργά αλλά σταθερά. Σήμερα είναι 780 γραμμάρια.  Της έκαναν χθες και σήμερα μετάγγιση αίματος, κάτι που είναι πολύ συνηθισμένο στα πολύ πεοωρα και σήμερα ήταν ροδαλη ροδαλη. Το πολύ ευχάριστο είναι ότι έφτασε σε τέτοιο βάρος ώστε να της βγάλουν σωληνάκια και καθετήρες.που της έβαζαν ορους. Τωρα έχει μόνο το σωληνακι στο στόμα για να πίνει το γάλα. Σήμερα της έβαλαν 15 ml ανά τρίωρο και φαίνεται να το δέχεται καλά. Γενικά δεν θέλουν ξένους  οργανισμούς πάνω της γιατί φοβούνται πάρα πολύ για μολύνσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστική. Πόσο με συγκινείτε βρε κορίτσια...ειλικρινά δεν έχω λόγια...

Η μπεμπουλα, δόξα τω Θεω, είναι καλά. Παίρνει βάρος αργά αλλά σταθερά. Σήμερα είναι 780 γραμμάρια.  Της έκαναν χθες και σήμερα μετάγγιση αίματος, κάτι που είναι πολύ συνηθισμένο στα πολύ πεοωρα και σήμερα ήταν ροδαλη ροδαλη. Το πολύ ευχάριστο είναι ότι έφτασε σε τέτοιο βάρος ώστε να της βγάλουν σωληνάκια και καθετήρες.που της έβαζαν ορους. Τωρα έχει μόνο το σωληνακι στο στόμα για να πίνει το γάλα. Σήμερα της έβαλαν 15 ml ανά τρίωρο και φαίνεται να το δέχεται καλά. Γενικά δεν θέλουν ξένους  οργανισμούς πάνω της γιατί φοβούνται πάρα πολύ για μολύνσεις. 

Μπράβο το κορίτσι είναι δυνατή… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστική. Πόσο με συγκινείτε βρε κορίτσια...ειλικρινά δεν έχω λόγια...

Η μπεμπουλα, δόξα τω Θεω, είναι καλά. Παίρνει βάρος αργά αλλά σταθερά. Σήμερα είναι 780 γραμμάρια.  Της έκαναν χθες και σήμερα μετάγγιση αίματος, κάτι που είναι πολύ συνηθισμένο στα πολύ πεοωρα και σήμερα ήταν ροδαλη ροδαλη. Το πολύ ευχάριστο είναι ότι έφτασε σε τέτοιο βάρος ώστε να της βγάλουν σωληνάκια και καθετήρες.που της έβαζαν ορους. Τωρα έχει μόνο το σωληνακι στο στόμα για να πίνει το γάλα. Σήμερα της έβαλαν 15 ml ανά τρίωρο και φαίνεται να το δέχεται καλά. Γενικά δεν θέλουν ξένους  οργανισμούς πάνω της γιατί φοβούνται πάρα πολύ για μολύνσεις. 

Ο κοριτσαρος τα παει τελεια!!!!!υπομονη και συντομα θα την εχετε σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Ο κοριτσαρος τα παει τελεια!!!!!υπομονη και συντομα θα την εχετε σπιτι.

Που είσαι εσυ; Καιρό έχω να διαβάσω από εσένα κάτι πως εισαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα το ξαναπώ και ας γίνομαι κουραστική. Πόσο με συγκινείτε βρε κορίτσια...ειλικρινά δεν έχω λόγια...

Η μπεμπουλα, δόξα τω Θεω, είναι καλά. Παίρνει βάρος αργά αλλά σταθερά. Σήμερα είναι 780 γραμμάρια.  Της έκαναν χθες και σήμερα μετάγγιση αίματος, κάτι που είναι πολύ συνηθισμένο στα πολύ πεοωρα και σήμερα ήταν ροδαλη ροδαλη. Το πολύ ευχάριστο είναι ότι έφτασε σε τέτοιο βάρος ώστε να της βγάλουν σωληνάκια και καθετήρες.που της έβαζαν ορους. Τωρα έχει μόνο το σωληνακι στο στόμα για να πίνει το γάλα. Σήμερα της έβαλαν 15 ml ανά τρίωρο και φαίνεται να το δέχεται καλά. Γενικά δεν θέλουν ξένους  οργανισμούς πάνω της γιατί φοβούνται πάρα πολύ για μολύνσεις. 

Αχ Παναγίτσα μου .. τι υπέροχα νεα κοριτσάκι μου.  Έτσι έτσι η κορούλα σου έχει αποδείξει ποσο δυνατή είναι.  Τώρα ποιος είναι το επόμενο βημα; θέλουμε 1000 για να βγει; δεν έχω ιδέα καθόλου.  

Ξερεις για τα χταπόδια;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Που είσαι εσυ; Καιρό έχω να διαβάσω από εσένα κάτι πως εισαι

Ασε εσύ τα like και πες μου πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί πολύ. Η πρώτη μέρα του κύκλου πως ακριβώς μετριέται ; Η μέρα με την εντονότερη ροη ή η απλά μέρα με το ανοιχτόχρωμο κόκκινο αίμα αλλά με λίγη ροη . Και αν είναι το απόγευμα πρέπει να μετρήσουμε σαν πρώτη την επόμενη μέρα ; Ευχαριστώ προαιρετικά ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί πολύ. Η πρώτη μέρα του κύκλου πως ακριβώς μετριέται ; Η μέρα με την εντονότερη ροη ή η απλά μέρα με το ανοιχτόχρωμο κόκκινο αίμα αλλά με λίγη ροη . Και αν είναι το απόγευμα πρέπει να μετρήσουμε σαν πρώτη την επόμενη μέρα ; Ευχαριστώ προαιρετικά ☺️

Καλημέρα κοπέλα μου. Απ την κανονική ροή.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ Παναγίτσα μου .. τι υπέροχα νεα κοριτσάκι μου.  Έτσι έτσι η κορούλα σου έχει αποδείξει ποσο δυνατή είναι.  Τώρα ποιος είναι το επόμενο βημα; θέλουμε 1000 για να βγει; δεν έχω ιδέα καθόλου.  

Ξερεις για τα χταπόδια;  

Σίγουρα πρέπει να φτάσει μίνιμουμ  2 κιλά. Πριν το τέλος του Οκτώβρη αποκλείεται να την πάρουμε. Ξέρεις Ελπιδακι μου ότι ούτε ρωτάω ούτε κάνουμε μακροπροθεσμα σχέδια. Ώρα ώρα, μέρα τη μέρα το πάμε. Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει γιατί κανείς δεν ξέρει τι προκύπτει. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι ακόμα και να πάνε όλα κατ'ευχήν , πριν το τέλος του Οκτώβρη δεν την παίρνουμε. Και το χταπόδι ξέρω και το καγκουρό ξέρω και άλλα ξέρω. Αλλά όταν το είπα για το χταπόδι στη διευθύντρια, πρώτον δεν το ήξερε και δεύτερον όταν της εξήγησα έκανε σαν "τρελη". Για κανένα λόγο δεν μπαίνει τίποτα μέσα που έρχεται απ έξω. Φαντάσου ότι σήμερα είναι 20 ημερών και ούτε καν την έχω αγγίξει και ζήτημα να την έχω δει 5 φορές συνολικά. Οπότε ούτε χταπόδια ούτε τίποτα. Μόνο τον σταυρο μας για να πάνε όλα καλά και πολλή πολλή μα πάρα πολλή υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mademoiselle είπε:

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί πολύ. Η πρώτη μέρα του κύκλου πως ακριβώς μετριέται ; Η μέρα με την εντονότερη ροη ή η απλά μέρα με το ανοιχτόχρωμο κόκκινο αίμα αλλά με λίγη ροη . Και αν είναι το απόγευμα πρέπει να μετρήσουμε σαν πρώτη την επόμενη μέρα ; Ευχαριστώ προαιρετικά ☺️

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Αν δεν κάνω λάθος, σαν πρώτη μέρα μετράει η επόμενη εφόσον το απόγευμα έχεις δει ελάχιστο ανοιχτόχρωμο αίμα. Μπορεί όμως να λέω και βλακειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σίγουρα πρέπει να φτάσει μίνιμουμ  2 κιλά. Πριν το τέλος του Οκτώβρη αποκλείεται να την πάρουμε. Ξέρεις Ελπιδακι μου ότι ούτε ρωτάω ούτε κάνουμε μακροπροθεσμα σχέδια. Ώρα ώρα, μέρα τη μέρα το πάμε. Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει γιατί κανείς δεν ξέρει τι προκύπτει. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι ακόμα και να πάνε όλα κατ'ευχήν , πριν το τέλος του Οκτώβρη δεν την παίρνουμε. Και το χταπόδι ξέρω και το καγκουρό ξέρω και άλλα ξέρω. Αλλά όταν το είπα για το χταπόδι στη διευθύντρια, πρώτον δεν το ήξερε και δεύτερον όταν της εξήγησα έκανε σαν "τρελη". Για κανένα λόγο δεν μπαίνει τίποτα μέσα που έρχεται απ έξω. Φαντάσου ότι σήμερα είναι 20 ημερών και ούτε καν την έχω αγγίξει και ζήτημα να την έχω δει 5 φορές συνολικά. Οπότε ούτε χταπόδια ούτε τίποτα. Μόνο τον σταυρο μας για να πάνε όλα καλά και πολλή πολλή μα πάρα πολλή υπομονή. 

Αχ αγαπουλα μου.. θέλει υπομονή όπως είπαμε βήμα βήμα. Τώρα δηλαδή έχουμε μόνο ευχάριστα νέα.

Ίσως θα έχει τον λόγο της για τα χταπόδια κτλ όπως και να το κάνουμε τίποτα δεν είναι αποστειρώνο ποσο μάλλον τα αρκουδάκια και εδώ δεν χρειάζεσαι καθόλου μικρόβια.  

Ευελπιστώ να συνεχίσει έτσι η μικρή μας μαχητρια (επέτρεψε μου το μας ) γιατί για εμενα είναι ένα μωράκι που νοιάζομαι τόσο πολύ. Και σύντομα να πάρετε την πρώτη σας αγκαλίτσα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ αγαπουλα μου.. θέλει υπομονή όπως είπαμε βήμα βήμα. Τώρα δηλαδή έχουμε μόνο ευχάριστα νέα.

Ίσως θα έχει τον λόγο της για τα χταπόδια κτλ όπως και να το κάνουμε τίποτα δεν είναι αποστειρώνο ποσο μάλλον τα αρκουδάκια και εδώ δεν χρειάζεσαι καθόλου μικρόβια.  

Ευελπιστώ να συνεχίσει έτσι η μικρή μας μαχητρια (επέτρεψε μου το μας ) γιατί για εμενα είναι ένα μωράκι που νοιάζομαι τόσο πολύ. Και σύντομα να πάρετε την πρώτη σας αγκαλίτσα.  

Α ρε Ελπιδακι... Και εγω αυτο παρακαλάω, να συνεχίσει έτσι χωρίς μολύνσεις, λοιμώξεις και προβλήματα. Σήμερα έφτασε τα 800 γραμμάρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασε εσύ τα like και πες μου πως εισαι;

🫢🫢 καλά είμαι δούλευα σήμερα πέθανα και τώρα επιστρέφω θα πάω και μια βόλτα από πεθερικά πρώτα ελπίζω και θάλασσα 

δεν αντέχω αυτή την ζέστη πραγματικά νιώθω ότι θα αφήσω τα κόκαλα μου 

εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α ρε Ελπιδακι... Και εγω αυτο παρακαλάω, να συνεχίσει έτσι χωρίς μολύνσεις, λοιμώξεις και προβλήματα. Σήμερα έφτασε τα 800 γραμμάρια!!!

Σχετικά γρήγορα έφτασε και τα 800 γραμμάρια και μου αρέσει τοοοσοο πολύ. Ο κόσμος της ΜΕΝΝ είναι ένας διαφορετικός κόσμο όμως εκεί μέσα υπάρχουν μαχητές, είναι οι ήρωες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

🫢🫢 καλά είμαι δούλευα σήμερα πέθανα και τώρα επιστρέφω θα πάω και μια βόλτα από πεθερικά πρώτα ελπίζω και θάλασσα 

δεν αντέχω αυτή την ζέστη πραγματικά νιώθω ότι θα αφήσω τα κόκαλα μου 

εσυ; 

Ευτυχως σε εμάς δροσίσε οπότε σιγα σιγα και σε εσάς θα έρθει η δροσιά. Ωραίο το καλοκαίρι αλλά τελικά εγώ αν και μισώ το φθινόπωρο, μπορώ να πω χαρά μου φερθεί μετά από ένα κουραστικό καλοκαίρι. 🙃🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α ρε Ελπιδακι... Και εγω αυτο παρακαλάω, να συνεχίσει έτσι χωρίς μολύνσεις, λοιμώξεις και προβλήματα. Σήμερα έφτασε τα 800 γραμμάρια!!!

Ααααααχ κοριτσαρα μου μπραβο!!! (Το κοριτσαρα παει στην κορούλα σου 🙂)! 
Βήμα βήμα κοριτσι μου!!! Κι εσυ ετσι μου ελεγες, θυμασαι;;; Οοοοολα καλα θα πανε σιγα σιγα!!! Υπομονη να σου δίνει η Παναγια για το κάθε βήμα και με το καλοοοο να την παρεις αγκαλιτσα!!! Ερχεται ο Οκτωβρης δεν ειναι μακρια 🙏🙏🙂🙂❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σχετικά γρήγορα έφτασε και τα 800 γραμμάρια και μου αρέσει τοοοσοο πολύ. Ο κόσμος της ΜΕΝΝ είναι ένας διαφορετικός κόσμο όμως εκεί μέσα υπάρχουν μαχητές, είναι οι ήρωες σας. 

Αυτες ειναι ήρωες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και τα μωράκια και οι γονείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...