Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?θέλω τα φώτα σας έχω την ξαδέρφη μου από Θεσσαλονίκη που θέλει ν ξεκινήσει διαδικασία εξωσωματικής αλλά εκτός από τη λευκου που έχω ακούσει εδώ από σας δεν ξέρω τι άλλο ν της πω.θελουμε προτάσεις για κέντρο,γιατρό κ ουρολόγο!!!!

Στα δικά μου ν σας πω ότι αδιαθετησα και περιμένουμε την 21η μέρα (στις 3 σεπτεμβρη δηλαδη)να ξεκινήσω τις μικρές αρβεκαπ.κ μετά θα με δει.αυτα!

Φιλιά σε όλους!!!

Εγώ είμαι στο embryolab στο Χριστοφοριδη, έκανα μία μεταφορά δεν πέτυχε και θα κάνω το φθινόπωρο ξανά δεύτερη. Είναι πολύ καλό το κέντρο κι ο γιατρός ήρεμη δύναμη. 

Έχω όμως θετικές αξιολογήσεις και για τους Σταυρακη και Σαράφη στο fertilia , για τον Παπανικολάου στο assisting nature και για Παππά στο fivi. Έχω γνωστές που πέτυχαν με την πρώτη κιόλας σε αυτούς. 

Να κάνει δύο τρία ραντεβού να δει ποιος θα της κάνει το κλικ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

@twinkletwinlkleπως είσαστε?

Καλά είμαστε κοριτσι μου, ευχαριστούμε! Η μπεμπα δόξα τω Θεω, είναι σταθερά καλά. Παίρνει γαλα 6 ml ανά 3ωρο απλά πρήζεται η κοιλίτσα της. Το ανέχεται δηλαδή αλλά όχι 100% ακόμα. Είναι και ζωηρή απ ο, τι μας είπε ο γιατρός και από ο, τι βλέπω στις φωτός. Εγω κάθε μέρα είμαι και καλύτερα. Ασχολούμαι πάρα πολλές ώρες με την άντληση και τις υπόλοιπες ώρες συνήθως κοιμάμαι, κάνω καμιά δουλειά και περνάει η μερα έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?θέλω τα φώτα σας έχω την ξαδέρφη μου από Θεσσαλονίκη που θέλει ν ξεκινήσει διαδικασία εξωσωματικής αλλά εκτός από τη λευκου που έχω ακούσει εδώ από σας δεν ξέρω τι άλλο ν της πω.θελουμε προτάσεις για κέντρο,γιατρό κ ουρολόγο!!!!

Στα δικά μου ν σας πω ότι αδιαθετησα και περιμένουμε την 21η μέρα (στις 3 σεπτεμβρη δηλαδη)να ξεκινήσω τις μικρές αρβεκαπ.κ μετά θα με δει.αυτα!

Φιλιά σε όλους!!!

Τραϊανος ή Σταυράκης και οι δυο τοπ καλή αρχή κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2022 at 9:39 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες για τις ευχές, για τις προσευχές, για την αγάπη και τη στήριξη που μου δείχνετε τόσους μήνες τώρα. Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου η Παναγία να σας ανταποδώσει όλη αυτή τη θετικότατα και σύντομα να έχετε τα μωράκια σας και όσες έχετε ήδη να τα χαίρεστε και να τα καμαρωνετε! 

Εγω είμαι πολύ καλύτερα, αναρρώνω καλά, βγάζω και γάλα για να δίνουν στη μικρή. Η μικρή είναι σταθερά καλά.  Το ότι δεν χρειάστηκε να διασωληνωθει είναι κάτι πολύ θετικό. Όσες λιγότερες παρεμβολές και επιπλοκές έχουμε, τόσο καλύτερα.  Της δίνουν και σιγά σιγά γάλα (1 ml ανά 3 ωρες) και φαίνεται να το δέχεται καλά. Τους ενδιαφέρει να δουν αν αφήνει κατάλοιπα από το γάλα. Αφήνει αλλά όχι όλες τις φορές. Όπως μου λένε συνέχεια είναι πάρα πολύ νωρίς,  έχουμε πάρα πολύ δρόμο μπροστά μας και κάθε μέρα είναι διαφορετική. Ο κόσμος της Μενν είναι ένας πάρα πολύ ψυχρός κόσμος και οι γιατροί ακόμα πιο "αυστηροί " από τους γυναικολογους. Δεν σε αφήνουν να χαρείς, να αισιοδοξεις. Είναι εκεί για να σου θυμίζουν και να τονίζουν τη δυσκολία της κατάστασης. Και το πολύ δύσκολο επίσης που πρέπει να διαχειριστεις είναι ότι πρέπει να παρακαλάς για να δεις το παιδί σου. 1 φορά των εβδομάδα μόνο επίσκεψη και εμένα με άφησαν σήμερα να τη δω χατιρικα επειδή είμαι ακόμα στο νοσοκομείο (μου είπαν ότι μπορώ να φύγω σήμερα αλλά είπα να φύγω αύριο μήπως κατάφερνα να δω τη μικρή σημερα). Έστω και αυτά τα 5, 10 λεπτά που την είδα, κάτι είναι. Πολύ πολύ σκληρές καταστάσεις. Οπότε πρέπει να οπλιστουμε με μπόλικη υπομονή και προσευχομαστε να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.

Να σας ζήσει, γερή και καλότυχη με τη χάρη της Παναγίας πάντα,,είναι μεγάλη μαχήτρια και αυτή και εσείς !!!!!!!! Όλα θα πάνε εξαιρετικά.

Όσο για την ψυχρότητα των ΜΕΝΝ έτσι λένε,,,αλλά εσύ να απαιτείς να τη βλέπεις όποτε μπορεις ,,, ειναι το πλασματακι σας!!!!!! και είναι δυνατή!!!!!! Πολύ μεγάλη αγκαλιά και απέραντη αγάπη για το θαυμα της ζωής σας!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά είμαστε κοριτσι μου, ευχαριστούμε! Η μπεμπα δόξα τω Θεω, είναι σταθερά καλά. Παίρνει γαλα 6 ml ανά 3ωρο απλά πρήζεται η κοιλίτσα της. Το ανέχεται δηλαδή αλλά όχι 100% ακόμα. Είναι και ζωηρή απ ο, τι μας είπε ο γιατρός και από ο, τι βλέπω στις φωτός. Εγω κάθε μέρα είμαι και καλύτερα. Ασχολούμαι πάρα πολλές ώρες με την άντληση και τις υπόλοιπες ώρες συνήθως κοιμάμαι, κάνω καμιά δουλειά και περνάει η μερα έτσι. 

Μπραβο ρε κοριτσακι μου αγαπημένο και σε σενα και στην μπεμπουλα σου την μαχήτρια!!! Βήμα βήμα το κατακτά!! Μπραβο της! Ο Χριστος να την συντροφεύει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2022 at 5:24 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά είμαστε κοριτσι μου, ευχαριστούμε! Η μπεμπα δόξα τω Θεω, είναι σταθερά καλά. Παίρνει γαλα 6 ml ανά 3ωρο απλά πρήζεται η κοιλίτσα της. Το ανέχεται δηλαδή αλλά όχι 100% ακόμα. Είναι και ζωηρή απ ο, τι μας είπε ο γιατρός και από ο, τι βλέπω στις φωτός. Εγω κάθε μέρα είμαι και καλύτερα. Ασχολούμαι πάρα πολλές ώρες με την άντληση και τις υπόλοιπες ώρες συνήθως κοιμάμαι, κάνω καμιά δουλειά και περνάει η μερα έτσι. 

Κορίτσι μου χαίρομαι τόσο πολύ που η μικρή μεγαλώνει και είναι σε σταθερή κατάσταση. Είναι τόσο δύσκολο αυτό που συνεχίζετε να περνάτε, λες και δεν έφτανε η εξωσωματική η ίδια, οι προσπάθειες και η ταλαιπωρία, έπρεπε τώρα να περάσετε και αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσει η μικρή σε ένα φυσιολογικό βάρος και να επιβεβαιώσετε ότι μεγαλώνει σωστά! Είσαι πολύ δυνατή όπως και η κόρη σου βέβαια! Νιώθω ότι ίσως είσαι λίγο λιγότερο αγχωμένη πλέον μετά και από την καλή πορεία, ευχομαι κάθε μέρα και καλύτερα. Συντομα να έχετε το παιδί σας στο σπίτι του και όλα αυτα να είναι παρελθόν! Ως τότε δε μπορεις να κανεις τίποτα περισσότερο από αυτό που κανεις, είναι σε καλά χέρια όμως! ❤️❤️❤️
 

Τα δικά μου νέα είναι ότι μου έστειλαν τα αποτελέσματα του νιπτ, είναι όλα καλά, δεν βρέθηκε τίποτα, το μόνο που με προβλημάτισε είναι ένα νούμερο που λέγεται fetal fraction που εκφράζει το ποσοστό του dna του εμβρύου που βρέθηκε στο αίμα μου στο συγκεκριμένο δείγμα και είναι μόλις 5% ενώ λέει σε μια μέση γυναίκα αυτό είναι 10-15%. Κάποια εργαστήρια με κάτω από 4% δεν δίνουν αποτέλεσμα, στο δικό μου λέει δεν δίνουν αν είναι κάτω από 2% αλλά έχω αγχωθεί λίγο μήπως το τεστ δεν είναι τόσο αξιόπιστο και μου πουν να κάνω και κάτι άλλο. Ακόμα δεν έχω μιλήσει με το γιατρο, θα παρω σήμερα τηλέφωνο. Θυμάται κάποια που έχει κάνει, ποσο βγήκε το δικό της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι τόσο πολύ που η μικρή μεγαλώνει και είναι σε σταθερή κατάσταση. Είναι τόσο δύσκολο αυτό που συνεχίζετε να περνάτε, λες και δεν έφτανε η εξωσωματική η ίδια, οι προσπάθειες και η ταλαιπωρία, έπρεπε τώρα να περάσετε και αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσει η μικρή σε ένα φυσιολογικό βάρος και να επιβεβαιώσετε ότι μεγαλώνει σωστά! Είσαι πολύ δυνατή όπως και η κόρη σου βέβαια! Νιώθω ότι ίσως είσαι λίγο λιγότερο αγχωμένη πλέον μετά και από την καλή πορεία, ευχομαι κάθε μέρα και καλύτερα. Συντομα να έχετε το παιδί σας στο σπίτι του και όλα αυτα να είναι παρελθόν! Ως τότε δε μπορεις να κανεις τίποτα περισσότερο από αυτό που κανεις, είναι σε καλά χέρια όμως! ❤️❤️❤️
 

Τα δικά μου νέα είναι ότι μου έστειλαν τα αποτελέσματα του νιπτ, είναι όλα καλά, δεν βρέθηκε τίποτα, το μόνο που με προβλημάτισε είναι ένα νούμερο που λέγεται fetal fraction που εκφράζει το ποσοστό του dna του εμβρύου που βρέθηκε στο αίμα μου στο συγκεκριμένο δείγμα και είναι μόλις 5% ενώ λέει σε μια μέση γυναίκα αυτό είναι 10-15%. Κάποια εργαστήρια με κάτω από 4% δεν δίνουν αποτέλεσμα, στο δικό μου λέει δεν δίνουν αν είναι κάτω από 2% αλλά έχω αγχωθεί λίγο μήπως το τεστ δεν είναι τόσο αξιόπιστο και μου πουν να κάνω και κάτι άλλο. Ακόμα δεν έχω μιλήσει με το γιατρο, θα παρω σήμερα τηλέφωνο. Θυμάται κάποια που έχει κάνει, ποσο βγήκε το δικό της;

Να σαι καλά κοπελα μου! @condios @JNtina ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! 

Είμαι από τη μια λιγότερο αγχωμένη γιατί σκέφτομαι ότι είναι υπο συνεχή παρακολούθηση ο, τι και αν συμβεί, ενώ όταν ήταν μέσα μου ένιωθα ανήμπορη. Από την άλλη όμως είναι ένα ανθρωπάκι με ληξιαρχική πράξη γέννησης,  με αμκα. Την έχω δει, ξέρω πώς είναι, την έχω ήδη αγαπήσει (διαφορετικά από όταν ήταν στην κοιλιά). Αν συμβεί κάτι τωρα δεν είναι το ίδιο με πριν και αυτό αυξάνει το αγχος και την αγωνία. Ακόμα δεν έχει μεγαλώσει. Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον παραμένει στάσιμη, δεν έχει χάσει δηλαδή άλλο βάρος. Πρέπει όμως οπωσδήποτε να αρχίσει σιγά σιγά να παίρνει βάρος. Της μείωσαν χθες σε 5  ml και  το δέχτηκε. Όμως πρέπει να είναι πάρα πολύ προσεκτικοί μη μας βρει κάτι χειρότερο. Αυτά σκέφτομαι και τρελαίνομαι. Σήμερα έχει επισκεπτηριο και θα πάω να την δω.

Κοίταξα το νιπτ , εμένα μου είχε βγει αυτό που λες 7,1% αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε. Να πάρεις τον γιατρό να ηρεμήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα σου πει ότι μια χαρά είναι το ποσοστό και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@Natassou85 ?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

@Lucia79 273 🥰

@Kateriniwk 2156 🥰

@nikol88 141 🥰

 

Καλησπέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια!

Γύρισα (δε γύρισα) μπορώ να πω, αν και με το μυαλό δεν έχω επιστρέψει ακόμα. Χρειάζομαι επειγόντος και άλλες διακοπές. Θεωρώ πως ήταν λίγο για μένα γιατί πέραν τις διακοπές, δηλαδή την άδεια από τη δουλειά που χρειαζόμουν και συνεχίζω και χρειάζομαι, χρειαζόμουν και συνεχίζω και εδώ και χρειάζομαι διακοπές από τις σκέψεις που αφορούν το θέμα εξωσωματική κτλ. Πωωωωπωωω πόσες φορές έγραψα τη λέξη "χρειάζομαι"😂 

Και σαν γύρισα ξεκίνησαν οι νέες σκέψεις.... αφορούν το κομμάτι αναπληρώτρια....!!! Σήμερα λήγουν οι δηλώσεις περιοχών και δεν ξέρω τι να κάνω. Να δηλώσω να φύγω από Αθήνα ή όχι. Να αφήσω τη δουλειά μου που μου δίνει έναν σταθερό μισθό (λίγο παραπάνω της αναπληρώτριας) και να παω σε λιγότερα και ίσως σε άλλη πόλη? Και εαν το αποφασίσω, τι κάνω με το θέμα εξωσωματικής? Με τις άδειες? Με την επαπειλούμενη την οποία δεν δικαιούμαι ως αναπληρώτρια? Και αν χρειαστεί να πρέπει να κάτσω? Άνευ αποδοχών? Πως θα ζήσουμε λίγο εύκολα με την ακρίβεια που μας θερίζει? Και πάμε παρακάτω... Πες όλα καλά και γεννιέται το παιδί ή τα παιδιά? Δεν δικαιούμαι ούτε το 6μηνο που δίνουν στον ιδιωτικό ούτε το 9μηνο που δίνουν στο δημόσιο? Όλα αρνητικά σε αυτό το κομμάτι, εκτός εαν ξέρει κάποια να με κατευθύνει ή οποία είναι αναπληρώτρια και κάνει ή εκανε εξωσωματική. Ωραίο το επάγγελμα της δασκάλας/καθηγήτριας. Ποιο ωραίο από το να κάθεσαι με μίζερους ανθρώπους 8 ώρες σε ένα γραφείο. Αυτές λοιπόν οι σκέψεις μου....

Κορίτσια μου καλά, ελπίζω να είστε καλά!!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα να πω την αλήθεια και έχω χάσει το ποια κάνει τι🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

@nikol88 συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη.😍

@Lucia79 @Luna777 @Hope19 @Ιωάννα28iwantababy @Kateriniwkειστε οι τελευταίες που είχατε μείνει (με βάση και τον πίνακα🙈) ελπίζω να είστε καλά να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να είχατε μέχρι τώρα και ένα πανέμορφο καλοκαίρι.❤️

@twinkletwinlkle σου στέλνω την αγκαλιά και την αγάπη μου.❤️

Σε όλα τα κορίτσια, σιωπηλά και μη, εύχομαι να συνεχίζετε να έχετε ένα όμορφο (εαν και βροχερο αυτη τη στιγμη σε εμάς) καλοκαίρι😎😎

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@Natassou85 ?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

@Lucia79 273 🥰

@Kateriniwk 2156 🥰

@nikol88 141 🥰

 

Καλησπέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια!

Γύρισα (δε γύρισα) μπορώ να πω, αν και με το μυαλό δεν έχω επιστρέψει ακόμα. Χρειάζομαι επειγόντος και άλλες διακοπές. Θεωρώ πως ήταν λίγο για μένα γιατί πέραν τις διακοπές, δηλαδή την άδεια από τη δουλειά που χρειαζόμουν και συνεχίζω και χρειάζομαι, χρειαζόμουν και συνεχίζω και εδώ και χρειάζομαι διακοπές από τις σκέψεις που αφορούν το θέμα εξωσωματική κτλ. Πωωωωπωωω πόσες φορές έγραψα τη λέξη "χρειάζομαι"😂 

Και σαν γύρισα ξεκίνησαν οι νέες σκέψεις.... αφορούν το κομμάτι αναπληρώτρια....!!! Σήμερα λήγουν οι δηλώσεις περιοχών και δεν ξέρω τι να κάνω. Να δηλώσω να φύγω από Αθήνα ή όχι. Να αφήσω τη δουλειά μου που μου δίνει έναν σταθερό μισθό (λίγο παραπάνω της αναπληρώτριας) και να παω σε λιγότερα και ίσως σε άλλη πόλη? Και εαν το αποφασίσω, τι κάνω με το θέμα εξωσωματικής? Με τις άδειες? Με την επαπειλούμενη την οποία δεν δικαιούμαι ως αναπληρώτρια? Και αν χρειαστεί να πρέπει να κάτσω? Άνευ αποδοχών? Πως θα ζήσουμε λίγο εύκολα με την ακρίβεια που μας θερίζει? Και πάμε παρακάτω... Πες όλα καλά και γεννιέται το παιδί ή τα παιδιά? Δεν δικαιούμαι ούτε το 6μηνο που δίνουν στον ιδιωτικό ούτε το 9μηνο που δίνουν στο δημόσιο? Όλα αρνητικά σε αυτό το κομμάτι, εκτός εαν ξέρει κάποια να με κατευθύνει ή οποία είναι αναπληρώτρια και κάνει ή εκανε εξωσωματική. Ωραίο το επάγγελμα της δασκάλας/καθηγήτριας. Ποιο ωραίο από το να κάθεσαι με μίζερους ανθρώπους 8 ώρες σε ένα γραφείο. Αυτές λοιπόν οι σκέψεις μου....

Κορίτσια μου καλά, ελπίζω να είστε καλά!!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα να πω την αλήθεια και έχω χάσει το ποια κάνει τι🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

@nikol88 συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη.😍

@Lucia79 @Luna777 @Hope19 @Ιωάννα28iwantababy @Kateriniwkειστε οι τελευταίες που είχατε μείνει (με βάση και τον πίνακα🙈) ελπίζω να είστε καλά να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να είχατε μέχρι τώρα και ένα πανέμορφο καλοκαίρι.❤️

@twinkletwinlkle σου στέλνω την αγκαλιά και την αγάπη μου.❤️

Σε όλα τα κορίτσια, σιωπηλά και μη, εύχομαι να συνεχίζετε να έχετε ένα όμορφο (εαν και βροχερο αυτη τη στιγμη σε εμάς) καλοκαίρι😎😎

 

Καλως ηρθεςςςςςςς baby!!!!! Χαιρομαι πολυ που ακουω οτι περασες ωραια αν και το εβλεπα οτι του εδωσες και καταλαβε!!!! Ψηφιζω αναπληρωτρια γιατι τετοια ενεργεια και τετοιο χαμογελο δεν γινεται να μην τη μεταδωσεις σε παιδια για αρχη ξενα και πολυ συντομα ευχομαι στα δικα σου!!!!! Η δουλεια σου μπορει για πολλες να ακουγεται ωραια ( και μενα θα μου αρεζε) αλλα δοκιμασε κατι διαφορετικο..

 Δηλωσε σαλονικα να ειμαστε ολη μερα μαζι...🤗🤗🤗🤗❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@Natassou85 ?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

@Lucia79 273 🥰

@Kateriniwk 2156 🥰

@nikol88 141 🥰

 

Καλησπέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια!

Γύρισα (δε γύρισα) μπορώ να πω, αν και με το μυαλό δεν έχω επιστρέψει ακόμα. Χρειάζομαι επειγόντος και άλλες διακοπές. Θεωρώ πως ήταν λίγο για μένα γιατί πέραν τις διακοπές, δηλαδή την άδεια από τη δουλειά που χρειαζόμουν και συνεχίζω και χρειάζομαι, χρειαζόμουν και συνεχίζω και εδώ και χρειάζομαι διακοπές από τις σκέψεις που αφορούν το θέμα εξωσωματική κτλ. Πωωωωπωωω πόσες φορές έγραψα τη λέξη "χρειάζομαι"😂 

Και σαν γύρισα ξεκίνησαν οι νέες σκέψεις.... αφορούν το κομμάτι αναπληρώτρια....!!! Σήμερα λήγουν οι δηλώσεις περιοχών και δεν ξέρω τι να κάνω. Να δηλώσω να φύγω από Αθήνα ή όχι. Να αφήσω τη δουλειά μου που μου δίνει έναν σταθερό μισθό (λίγο παραπάνω της αναπληρώτριας) και να παω σε λιγότερα και ίσως σε άλλη πόλη? Και εαν το αποφασίσω, τι κάνω με το θέμα εξωσωματικής? Με τις άδειες? Με την επαπειλούμενη την οποία δεν δικαιούμαι ως αναπληρώτρια? Και αν χρειαστεί να πρέπει να κάτσω? Άνευ αποδοχών? Πως θα ζήσουμε λίγο εύκολα με την ακρίβεια που μας θερίζει? Και πάμε παρακάτω... Πες όλα καλά και γεννιέται το παιδί ή τα παιδιά? Δεν δικαιούμαι ούτε το 6μηνο που δίνουν στον ιδιωτικό ούτε το 9μηνο που δίνουν στο δημόσιο? Όλα αρνητικά σε αυτό το κομμάτι, εκτός εαν ξέρει κάποια να με κατευθύνει ή οποία είναι αναπληρώτρια και κάνει ή εκανε εξωσωματική. Ωραίο το επάγγελμα της δασκάλας/καθηγήτριας. Ποιο ωραίο από το να κάθεσαι με μίζερους ανθρώπους 8 ώρες σε ένα γραφείο. Αυτές λοιπόν οι σκέψεις μου....

Κορίτσια μου καλά, ελπίζω να είστε καλά!!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα να πω την αλήθεια και έχω χάσει το ποια κάνει τι🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

@nikol88 συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη.😍

@Lucia79 @Luna777 @Hope19 @Ιωάννα28iwantababy @Kateriniwkειστε οι τελευταίες που είχατε μείνει (με βάση και τον πίνακα🙈) ελπίζω να είστε καλά να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να είχατε μέχρι τώρα και ένα πανέμορφο καλοκαίρι.❤️

@twinkletwinlkle σου στέλνω την αγκαλιά και την αγάπη μου.❤️

Σε όλα τα κορίτσια, σιωπηλά και μη, εύχομαι να συνεχίζετε να έχετε ένα όμορφο (εαν και βροχερο αυτη τη στιγμη σε εμάς) καλοκαίρι😎😎

 

Γεια σας κορίτσια!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά ..σας παρακολουθώ σε καθημερινή βάση!!!! Είμαι καλά... Διανύω την 22 βδομάδα , δόξα τον Θεό...έχω θεματακια με το αμνιακό υγρό αλλά πιστεύω να ξεπεραστεί !!!ψηφίζω αναπληρώτρια... Το όνειρο μου είναι να διδάσκω σε παιδάκια και είμαι σίγουρη ότι το χεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλως ηρθεςςςςςςς baby!!!!! Χαιρομαι πολυ που ακουω οτι περασες ωραια αν και το εβλεπα οτι του εδωσες και καταλαβε!!!! Ψηφιζω αναπληρωτρια γιατι τετοια ενεργεια και τετοιο χαμογελο δεν γινεται να μην τη μεταδωσεις σε παιδια για αρχη ξενα και πολυ συντομα ευχομαι στα δικα σου!!!!! Η δουλεια σου μπορει για πολλες να ακουγεται ωραια ( και μενα θα μου αρεζε) αλλα δοκιμασε κατι διαφορετικο..

 Δηλωσε σαλονικα να ειμαστε ολη μερα μαζι...🤗🤗🤗🤗❤️❤️❤️

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ελπίζω όλες να είστε καλά ..σας παρακολουθώ σε καθημερινή βάση!!!! Είμαι καλά... Διανύω την 22 βδομάδα , δόξα τον Θεό...έχω θεματακια με το αμνιακό υγρό αλλά πιστεύω να ξεπεραστεί !!!ψηφίζω αναπληρώτρια... Το όνειρο μου είναι να διδάσκω σε παιδάκια και είμαι σίγουρη ότι το χεις !!!!

Αχ κορίτσια μου.... Χρόνια κάνω τα χαρτιά μου να σας πω την αλήθεια, αλλά βαρέθηκα και απογοητεύτηκα. Και εγώ αναπληρώτρια ψήφιζα τόσα χρόνια, αλλά όταν ξέρεις πως θα πάρεις λιγότερα χρήματα το σκέφτεσαι, ειδικά όταν δεν σου παρέχουν όλα τα παραπάνω που έγραψα. Ξέρουμε δυστυχώς πως παει το πράγμα με τις εξετάσεις κτλ. Τα τελευταία χρόνια δήλωνα απλά για να δηλώσω και είναι συγκεκριμένες περιοχές να πω την αλήθεια που δηλώνω πλέον, αλλά φέτος δεν νιώθω σίγουρη. Ενώ μέχρι την προηγούμενη χαιρόμουν. Δε σου λεει ότι θα σε πάρουν και αν σε πάρουν μπορεί να σε πάρουν και το Πάσχα... 

@Ιωάννα28iwantababy έφτασε κιόλας η 22η εβδομάδα.... πως περνάει ο καιρός.. Ευχομαι ό,τι καλύτερο και να ξεπεραστούν όπως λες τα θεματάκια.

@Kateriniwk για σαλόνικα city δεν θα τα κάνω γιατί θα πρέπει να πληρώνω ενοίκιο και μετα θα μου μείνουν με τα διάφορα ε΄ξοδα 100 ευρώ μισθός το μήνα. Θα μιλήσουμε πιο μετα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι τόσο πολύ που η μικρή μεγαλώνει και είναι σε σταθερή κατάσταση. Είναι τόσο δύσκολο αυτό που συνεχίζετε να περνάτε, λες και δεν έφτανε η εξωσωματική η ίδια, οι προσπάθειες και η ταλαιπωρία, έπρεπε τώρα να περάσετε και αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσει η μικρή σε ένα φυσιολογικό βάρος και να επιβεβαιώσετε ότι μεγαλώνει σωστά! Είσαι πολύ δυνατή όπως και η κόρη σου βέβαια! Νιώθω ότι ίσως είσαι λίγο λιγότερο αγχωμένη πλέον μετά και από την καλή πορεία, ευχομαι κάθε μέρα και καλύτερα. Συντομα να έχετε το παιδί σας στο σπίτι του και όλα αυτα να είναι παρελθόν! Ως τότε δε μπορεις να κανεις τίποτα περισσότερο από αυτό που κανεις, είναι σε καλά χέρια όμως! ❤️❤️❤️
 

Τα δικά μου νέα είναι ότι μου έστειλαν τα αποτελέσματα του νιπτ, είναι όλα καλά, δεν βρέθηκε τίποτα, το μόνο που με προβλημάτισε είναι ένα νούμερο που λέγεται fetal fraction που εκφράζει το ποσοστό του dna του εμβρύου που βρέθηκε στο αίμα μου στο συγκεκριμένο δείγμα και είναι μόλις 5% ενώ λέει σε μια μέση γυναίκα αυτό είναι 10-15%. Κάποια εργαστήρια με κάτω από 4% δεν δίνουν αποτέλεσμα, στο δικό μου λέει δεν δίνουν αν είναι κάτω από 2% αλλά έχω αγχωθεί λίγο μήπως το τεστ δεν είναι τόσο αξιόπιστο και μου πουν να κάνω και κάτι άλλο. Ακόμα δεν έχω μιλήσει με το γιατρο, θα παρω σήμερα τηλέφωνο. Θυμάται κάποια που έχει κάνει, ποσο βγήκε το δικό της;

Μπήκα κ το κοίταξα από περιέργεια! 4.9% είχα! Κανείς δεν ασχολήθηκε με το θέμα κ μια χαρά αξιόπιστο βγήκε! Αυτό με το 10% στο είπε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι τόσο πολύ που η μικρή μεγαλώνει και είναι σε σταθερή κατάσταση. Είναι τόσο δύσκολο αυτό που συνεχίζετε να περνάτε, λες και δεν έφτανε η εξωσωματική η ίδια, οι προσπάθειες και η ταλαιπωρία, έπρεπε τώρα να περάσετε και αυτή την αγωνία μέχρι να φτάσει η μικρή σε ένα φυσιολογικό βάρος και να επιβεβαιώσετε ότι μεγαλώνει σωστά! Είσαι πολύ δυνατή όπως και η κόρη σου βέβαια! Νιώθω ότι ίσως είσαι λίγο λιγότερο αγχωμένη πλέον μετά και από την καλή πορεία, ευχομαι κάθε μέρα και καλύτερα. Συντομα να έχετε το παιδί σας στο σπίτι του και όλα αυτα να είναι παρελθόν! Ως τότε δε μπορεις να κανεις τίποτα περισσότερο από αυτό που κανεις, είναι σε καλά χέρια όμως! ❤️❤️❤️
 

Τα δικά μου νέα είναι ότι μου έστειλαν τα αποτελέσματα του νιπτ, είναι όλα καλά, δεν βρέθηκε τίποτα, το μόνο που με προβλημάτισε είναι ένα νούμερο που λέγεται fetal fraction που εκφράζει το ποσοστό του dna του εμβρύου που βρέθηκε στο αίμα μου στο συγκεκριμένο δείγμα και είναι μόλις 5% ενώ λέει σε μια μέση γυναίκα αυτό είναι 10-15%. Κάποια εργαστήρια με κάτω από 4% δεν δίνουν αποτέλεσμα, στο δικό μου λέει δεν δίνουν αν είναι κάτω από 2% αλλά έχω αγχωθεί λίγο μήπως το τεστ δεν είναι τόσο αξιόπιστο και μου πουν να κάνω και κάτι άλλο. Ακόμα δεν έχω μιλήσει με το γιατρο, θα παρω σήμερα τηλέφωνο. Θυμάται κάποια που έχει κάνει, ποσο βγήκε το δικό της;

Και εμένα ήταν 4,7% και κανένας δεν ασχολήθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα πως είστε;;;

ελπιζω να είστε όλες μα όλες καλά εγώ ακόμη σε μουντ διακοπών

 
Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι τελείωσαν οι διακοπές σε μια εβδομάδα πάει ο άντρας μου δουλειά και μου κακοφαίνεται σαν να πέρασε γρήγορα το καλοκαίρι φέτος νιώθω. Αφήστε που σκέφτομαι συνέχεια ποσό θα ήμουν αυτό το μήνα αν προχωράνε η εγκυμοσινη και ότι σε δυο μήνες θα γεννούσα και τώρα τίποτα εκτός από αυτό είχα μείνει έγκυος με μια φίλη μαζί και είχαμε δυο μερες διαφορά από την πητ και όταν μιλάω μαζί της λεω συνέχεια απο μέσα μου πω κι εγώ τόσο θα ήμουν κι εγώ τώρα θα έκανα αυτή την εξέταση.. δεν ξέρω αυτή την φορά μου έκατσε άσχημα που δεν προχώρησε είχαν γίνει εκείνη την περίοδο τόσα πολλά που έλεγα τώρα ήρθε και θα πάει καλά αλλά τελικά έπεσα έξω. Έχω τόσες σκέψεις τόσα πράγματα μέσα μου που μου φαίνονται όλα όνειρα άπιαστα. Και όλα τα κενά προσπαθώ κάπως να τα καλύψω με ξένα μωράκια αλλα δεν είναι το ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά κοπελα μου! @condios @JNtina ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! 

Είμαι από τη μια λιγότερο αγχωμένη γιατί σκέφτομαι ότι είναι υπο συνεχή παρακολούθηση ο, τι και αν συμβεί, ενώ όταν ήταν μέσα μου ένιωθα ανήμπορη. Από την άλλη όμως είναι ένα ανθρωπάκι με ληξιαρχική πράξη γέννησης,  με αμκα. Την έχω δει, ξέρω πώς είναι, την έχω ήδη αγαπήσει (διαφορετικά από όταν ήταν στην κοιλιά). Αν συμβεί κάτι τωρα δεν είναι το ίδιο με πριν και αυτό αυξάνει το αγχος και την αγωνία. Ακόμα δεν έχει μεγαλώσει. Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον παραμένει στάσιμη, δεν έχει χάσει δηλαδή άλλο βάρος. Πρέπει όμως οπωσδήποτε να αρχίσει σιγά σιγά να παίρνει βάρος. Της μείωσαν χθες σε 5  ml και  το δέχτηκε. Όμως πρέπει να είναι πάρα πολύ προσεκτικοί μη μας βρει κάτι χειρότερο. Αυτά σκέφτομαι και τρελαίνομαι. Σήμερα έχει επισκεπτηριο και θα πάω να την δω.

Κοίταξα το νιπτ , εμένα μου είχε βγει αυτό που λες 7,1% αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε. Να πάρεις τον γιατρό να ηρεμήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα σου πει ότι μια χαρά είναι το ποσοστό και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Είναι πολύ σημαντικό που πλέον μπορείς να ρωτήσεις και να μάθεις πώς προχωράει, δεν είσαι με το άγχος τι μπορεί να γίνεται και πότε θα το δεις στον υπέρηχο. Φαντάζομαι έχετε και τηλεφωνική επικοινωνία, οπότε μαθαίνεις και νέα της. Είναι πολύ καλή η εξέλιξή της, και από την αρχή ήταν πολύ θετικό το ότι δεν διασωληνώθηκε. Θα τα πάει εξαιρετικά, χρειάζεται υπομονή να περάσει ο καιρός. Και ξέρεις ότι βρίσκεται σε καλά χέρια! Όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά κοπελα μου! @condios @JNtina ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! 

Είμαι από τη μια λιγότερο αγχωμένη γιατί σκέφτομαι ότι είναι υπο συνεχή παρακολούθηση ο, τι και αν συμβεί, ενώ όταν ήταν μέσα μου ένιωθα ανήμπορη. Από την άλλη όμως είναι ένα ανθρωπάκι με ληξιαρχική πράξη γέννησης,  με αμκα. Την έχω δει, ξέρω πώς είναι, την έχω ήδη αγαπήσει (διαφορετικά από όταν ήταν στην κοιλιά). Αν συμβεί κάτι τωρα δεν είναι το ίδιο με πριν και αυτό αυξάνει το αγχος και την αγωνία. Ακόμα δεν έχει μεγαλώσει. Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον παραμένει στάσιμη, δεν έχει χάσει δηλαδή άλλο βάρος. Πρέπει όμως οπωσδήποτε να αρχίσει σιγά σιγά να παίρνει βάρος. Της μείωσαν χθες σε 5  ml και  το δέχτηκε. Όμως πρέπει να είναι πάρα πολύ προσεκτικοί μη μας βρει κάτι χειρότερο. Αυτά σκέφτομαι και τρελαίνομαι. Σήμερα έχει επισκεπτηριο και θα πάω να την δω.

Κοίταξα το νιπτ , εμένα μου είχε βγει αυτό που λες 7,1% αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε. Να πάρεις τον γιατρό να ηρεμήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα σου πει ότι μια χαρά είναι το ποσοστό και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Ολα θα γίνουν σιγα σιγα!!! Μακαρι να αρχίσει να παίρνει βάρος σύντομα για να παίρνει τα πανω της!! 
Το ειδες το ζουζουνι σου;; Πως εισαι; Πέρα απο το αγχος που εισαι απόλυτα δικαιολογημένη… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@TRigirl ?

@Γιάννα 36?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@Natassou85 ?

@Heart?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

@Lucia79 273 🥰

@Kateriniwk 2156 🥰

@nikol88 141 🥰

 

Καλησπέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια!

Γύρισα (δε γύρισα) μπορώ να πω, αν και με το μυαλό δεν έχω επιστρέψει ακόμα. Χρειάζομαι επειγόντος και άλλες διακοπές. Θεωρώ πως ήταν λίγο για μένα γιατί πέραν τις διακοπές, δηλαδή την άδεια από τη δουλειά που χρειαζόμουν και συνεχίζω και χρειάζομαι, χρειαζόμουν και συνεχίζω και εδώ και χρειάζομαι διακοπές από τις σκέψεις που αφορούν το θέμα εξωσωματική κτλ. Πωωωωπωωω πόσες φορές έγραψα τη λέξη "χρειάζομαι"😂 

Και σαν γύρισα ξεκίνησαν οι νέες σκέψεις.... αφορούν το κομμάτι αναπληρώτρια....!!! Σήμερα λήγουν οι δηλώσεις περιοχών και δεν ξέρω τι να κάνω. Να δηλώσω να φύγω από Αθήνα ή όχι. Να αφήσω τη δουλειά μου που μου δίνει έναν σταθερό μισθό (λίγο παραπάνω της αναπληρώτριας) και να παω σε λιγότερα και ίσως σε άλλη πόλη? Και εαν το αποφασίσω, τι κάνω με το θέμα εξωσωματικής? Με τις άδειες? Με την επαπειλούμενη την οποία δεν δικαιούμαι ως αναπληρώτρια? Και αν χρειαστεί να πρέπει να κάτσω? Άνευ αποδοχών? Πως θα ζήσουμε λίγο εύκολα με την ακρίβεια που μας θερίζει? Και πάμε παρακάτω... Πες όλα καλά και γεννιέται το παιδί ή τα παιδιά? Δεν δικαιούμαι ούτε το 6μηνο που δίνουν στον ιδιωτικό ούτε το 9μηνο που δίνουν στο δημόσιο? Όλα αρνητικά σε αυτό το κομμάτι, εκτός εαν ξέρει κάποια να με κατευθύνει ή οποία είναι αναπληρώτρια και κάνει ή εκανε εξωσωματική. Ωραίο το επάγγελμα της δασκάλας/καθηγήτριας. Ποιο ωραίο από το να κάθεσαι με μίζερους ανθρώπους 8 ώρες σε ένα γραφείο. Αυτές λοιπόν οι σκέψεις μου....

Κορίτσια μου καλά, ελπίζω να είστε καλά!!!! Δεν έχω διαβάσει τίποτα να πω την αλήθεια και έχω χάσει το ποια κάνει τι🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

@nikol88 συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη.😍

@Lucia79 @Luna777 @Hope19 @Ιωάννα28iwantababy @Kateriniwkειστε οι τελευταίες που είχατε μείνει (με βάση και τον πίνακα🙈) ελπίζω να είστε καλά να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και να είχατε μέχρι τώρα και ένα πανέμορφο καλοκαίρι.❤️

@twinkletwinlkle σου στέλνω την αγκαλιά και την αγάπη μου.❤️

Σε όλα τα κορίτσια, σιωπηλά και μη, εύχομαι να συνεχίζετε να έχετε ένα όμορφο (εαν και βροχερο αυτη τη στιγμη σε εμάς) καλοκαίρι😎😎

 

Ήρθα και εγώ να σε μπερδέψω χιχιχι δεν θα πήγαινα αναπληρώτρια ίσως γτ είμαι άνθρωπος που προγραμματιζω και όλα αυτά που είπες κάνοντας εξωσωματική που είναι στο πρόγραμμα σου τι θα γινει; γιατί θα πετύχει. Εγώ από εκεί θα ξεκινούσα την ερώτηση μου και θα επερνα την απάντηση ας κάνω την εξωσωματική και μετά βλέπουμε. Άλλωστε και του χρόνου πάλι εκεί θα είναι οι θέσεις. Έκτος και αν σκέφτεσαι ότι εξωσωματική θα γίνει μετά από ένα μεγάλο διάστημα.  

 

Εγω κορίτσια είμαι στη φάση έχω μέλλον για την επόμενη εξωσωματική και δεν αγχώνομαι μη σας πω έχω πέσει σε αυτό το κομμάτι και δεν νιώθω έτοιμη να κάνω άλλη εξωσωματική.  Λέει ο άντρας μου αν έπεσες στις 2 τι να πουν τα άλλα κορίτσια αλλά αυτό είναι στον άνθρωπο. Πραγματικά νιώθω οτι θα τα παρατήσω  😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά κοπελα μου! @condios @JNtina ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! 

Είμαι από τη μια λιγότερο αγχωμένη γιατί σκέφτομαι ότι είναι υπο συνεχή παρακολούθηση ο, τι και αν συμβεί, ενώ όταν ήταν μέσα μου ένιωθα ανήμπορη. Από την άλλη όμως είναι ένα ανθρωπάκι με ληξιαρχική πράξη γέννησης,  με αμκα. Την έχω δει, ξέρω πώς είναι, την έχω ήδη αγαπήσει (διαφορετικά από όταν ήταν στην κοιλιά). Αν συμβεί κάτι τωρα δεν είναι το ίδιο με πριν και αυτό αυξάνει το αγχος και την αγωνία. Ακόμα δεν έχει μεγαλώσει. Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον παραμένει στάσιμη, δεν έχει χάσει δηλαδή άλλο βάρος. Πρέπει όμως οπωσδήποτε να αρχίσει σιγά σιγά να παίρνει βάρος. Της μείωσαν χθες σε 5  ml και  το δέχτηκε. Όμως πρέπει να είναι πάρα πολύ προσεκτικοί μη μας βρει κάτι χειρότερο. Αυτά σκέφτομαι και τρελαίνομαι. Σήμερα έχει επισκεπτηριο και θα πάω να την δω.

Κοίταξα το νιπτ , εμένα μου είχε βγει αυτό που λες 7,1% αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε. Να πάρεις τον γιατρό να ηρεμήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα σου πει ότι μια χαρά είναι το ποσοστό και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Αγαπητή twinkle…..κλπ παρακολουθώ το forum λιγότερο από έναν χρόνο και είσαι ο λόγος μαζί με την black cat π έμπαινα να διαβάσω τα νέα σας..Εγώ δεν έχω θέμα σύλληψης..είχα μια βιομηχικη και τώρα μια πολύ αρχική εγκυμοσύνη,η οποία δεν ξέρω πως θα πάει.Όμως αν κ μιλούσα σε άλλο θέμα στο συγκεκριμένο forum δυστυχώς δεν βρήκα ανταπόκριση γτ έχουν φτιάξει μια παρέα κ δύσκολα εισβάλλει άλλος..που δεν θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να είναι έτσι ένα φόρουμ π αφορά εν δυνάμει μανούλες με χίλια άγχη..έτσι αποχώρησα αφού δεν μ έδωσαν σημασία στους προβληματισμούς μου π δεν πρόλαβα να εκθέσω κιόλας..Εσείς εδώ όμως π σας παρακολουθώ στενά καιρό δίνετε πολλή δύναμη η μια στην άλλη κ σας αξίζουν συγχαρητήρια..κ οποία κοπέλα έχει εκφράσει απορία,προβληματισμό κλπ είστε εκεί να την κατευθύνετε παρά τις δυσκολίες που περνάτε..Προσεύχομαι κάθε μέρα στην Παναγία για το κοριτσάκι σου,που είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρει..Καλη συνέχεια σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά κοπελα μου! @condios @JNtina ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! 

Είμαι από τη μια λιγότερο αγχωμένη γιατί σκέφτομαι ότι είναι υπο συνεχή παρακολούθηση ο, τι και αν συμβεί, ενώ όταν ήταν μέσα μου ένιωθα ανήμπορη. Από την άλλη όμως είναι ένα ανθρωπάκι με ληξιαρχική πράξη γέννησης,  με αμκα. Την έχω δει, ξέρω πώς είναι, την έχω ήδη αγαπήσει (διαφορετικά από όταν ήταν στην κοιλιά). Αν συμβεί κάτι τωρα δεν είναι το ίδιο με πριν και αυτό αυξάνει το αγχος και την αγωνία. Ακόμα δεν έχει μεγαλώσει. Το θετικό είναι ότι τουλάχιστον παραμένει στάσιμη, δεν έχει χάσει δηλαδή άλλο βάρος. Πρέπει όμως οπωσδήποτε να αρχίσει σιγά σιγά να παίρνει βάρος. Της μείωσαν χθες σε 5  ml και  το δέχτηκε. Όμως πρέπει να είναι πάρα πολύ προσεκτικοί μη μας βρει κάτι χειρότερο. Αυτά σκέφτομαι και τρελαίνομαι. Σήμερα έχει επισκεπτηριο και θα πάω να την δω.

Κοίταξα το νιπτ , εμένα μου είχε βγει αυτό που λες 7,1% αλλά κανένας δεν ασχολήθηκε. Να πάρεις τον γιατρό να ηρεμήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα σου πει ότι μια χαρά είναι το ποσοστό και ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Βέβαια είναι διαφορετικο όπως λες τώρα που την έχετε δει αλλά δε θα συμβεί βρε αγάπη μου, θέλω να το πιστεύω! Έφτασε με νύχια και με δόντια σε αυτό το σημείο, μπορεί να χρειαστεί κάποιος χρόνος αλλά αφού ο οργανισμος της πάλεψε ως εδώ, δεν ξέρω, θα σταματήσει τώρα την προσπάθεια; Πως την είδες χτες; Οι γιατροί τι σας λένε; Να ξέρεις δεν είσαι μόνη σου σε αυτό, όπως έχουμε ξαναπεί όλες εδώ σας έχουμε στο μυαλό μας και την καρδιά μας ❤️

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μπήκα κ το κοίταξα από περιέργεια! 4.9% είχα! Κανείς δεν ασχολήθηκε με το θέμα κ μια χαρά αξιόπιστο βγήκε! Αυτό με το 10% στο είπε ο γιατρός σου;

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

Και εμένα ήταν 4,7% και κανένας δεν ασχολήθηκε 

Ευχαριστώ ρε κορίτσια που ψάξατε και μου βρήκατε τα ποσοστά σας!! Ναι ο γιατρός δεν έδωσε σημασία,  εγώ φρικαρα με αυτα που διαβασα και κυρίως επειδή είχα κάνει και 2 φορές προεμφυτευτικους και είχαμε πολλά έμβρυα με τρισωμιες και μου θύμισε όλη αυτή τη φάση που έπαιρνα τα αποτελέσματα και τα διάβαζα με αγωνία. 
Αν γκουγκλαρεις fetal fraction normal εμφανίζεται το παρακάτω κειμενάκι από το pub med που παρόμοιο διαβάζεις σε πολλά ξένα σαητ.

The proportion derived from the placenta is known as the fetal fraction. When measured between 10 and 20 gestational weeks, the average fetal fraction in the maternal plasma is 10% to 15% but can range from under 3% to over 30%. Screening performance using next-generation sequencing of circulating cell-free DNA is better with increasing fetal fraction and, generally, samples whose values are less than 3% or 4% are unsuitable.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πήγα και την ειδα χθες και έκατσα μια ολόκληρη ώρα μαζί της και τρελάθηκα! Άλλος άνθρωπος είμαι από χθες. Μεγάλωσε κιόλας και είναι κανονικό ανθρωπάκι. Είναι πάρα πολύ ζωηρή, όλη την ώρα κινείται. Χασμουριεται, κλαίει, γελάει, όλα τα κάνει. Χθες, δόξα τω Θεω, δέχτηκε το γάλα. Πήρε και λίγα γραμμάρια, τώρα είναι στα 650. Οι γιατροί γενικά είναι αισιόδοξοι. Μας είπε η συντονίστρια, μια φανταστική γυναίκα, ότι έχουμε ακόμα μια εβδομάδα κρίσιμη και μετά ομαλοποιουνται τα πράγματα. Βέβαια αυτό που τρεμουν όλοι είναι οι λοιμώξεις. Φανταστείτε ότι έδωσαν στη δική μου αντιβίωση προληπτικά επειδή κάποιο άλλο μωράκι είχε μύκητες και το πρωτόκολλο λέει ότι αν ένα μωρό είναι κάτω του ενός κιλού, παίρνει και αυτό αντιβίωση προληπτικά. Οπότε Φανταστείτε τόσο διάστημα που θα κάτσουμε πόσες φορές θα συμβεί κάτι ανάλογο. Γενικά πάντως - ευχαριστώ την Παναγία συνέχεια που την προσέχει- όλα μέχρι στιγμής πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ, έχω διαβάσει αρκετά μηνύματά σας και θα ήθελα πολύ να σας γνωρίσω καλύτερα μιας που από ο,τι καταλαβαίνω όλες λίγο-πολύ περνάμε τα ίδια άγχη.

Η δική μου ιστορία είναι ακόμα στην αρχή. Μετά από κάποιους μήνες προσπαθειών αποφασίσαμε με τον σύζυγο να κάνουμε κάποιες βασικές εξετάσεις για να δούμε αν συμβαίνει κάτι και δεν μπορούμε να συλλάβουμε. Τα δικά μου βγήκαν όλα καλά, το πρώτο σπερμοδιάγραμμα που έκανε εκείνος, όμως, δεν έδειξε καθόλου σπέρμα. Κι έτσι μπήκε στη ζωή μας η λέξη "αζωοσπερμία".

Δεν χρειάζεται να σας πω οτι έπεσε σαν βόμβα... Όμως το παλεύουμε πολύ να μην μας πα΄ρει από κάτω. Η πιθανότερη αιτία είναι η κρυψορχία, που είχε ως μωρό στη μία πλευρά και του την εγχείρησαν 7 ετών. Οι ορμονολογικές του είναι ανεβασμένες, όχι τραγικά πολύ απο ο,τι μας είπαν, αλλά ψηλά.

Κι 'ετσι αρχίσαμε να ψαχνόμαστε. Μας είπαν πως το επόμενο βήμα είναι να κάνει εξέταση καρυότυπου και AZF και ένα ακόμα σπερμοδιάγραμμα. Αυτή τη φορά θα πάμε σε εξειδικευμένο κέντρο, σκεφτόμαστε της Ζεγκινιάδου στη Θεσσαλονίκη.

Έχω αγχωθεί, έχω πελαγώσει και με τις άγνωστες διαδικασίες και με τα έξοδα. Από όσο είδα, παίρνουμε πίσω κάποια χρήματα από τον ΕΟΠΠΥΥ αν περάσουμε από επιτροπή; Αν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή αλλά και προτάσεις γιατρών στη Θεσσαλονίκη θα σας ήμουν ευγνώμων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ήρθα και εγώ να σε μπερδέψω χιχιχι δεν θα πήγαινα αναπληρώτρια ίσως γτ είμαι άνθρωπος που προγραμματιζω και όλα αυτά που είπες κάνοντας εξωσωματική που είναι στο πρόγραμμα σου τι θα γινει; γιατί θα πετύχει. Εγώ από εκεί θα ξεκινούσα την ερώτηση μου και θα επερνα την απάντηση ας κάνω την εξωσωματική και μετά βλέπουμε. Άλλωστε και του χρόνου πάλι εκεί θα είναι οι θέσεις. Έκτος και αν σκέφτεσαι ότι εξωσωματική θα γίνει μετά από ένα μεγάλο διάστημα.  

 

Εγω κορίτσια είμαι στη φάση έχω μέλλον για την επόμενη εξωσωματική και δεν αγχώνομαι μη σας πω έχω πέσει σε αυτό το κομμάτι και δεν νιώθω έτοιμη να κάνω άλλη εξωσωματική.  Λέει ο άντρας μου αν έπεσες στις 2 τι να πουν τα άλλα κορίτσια αλλά αυτό είναι στον άνθρωπο. Πραγματικά νιώθω οτι θα τα παρατήσω  😕

Την πήρα τη απόφαση μου σε αυτό το κομμάτι. Μετα την 3η μου αποτυχία άλλαξα λίγο σαν άνθρωπος μπορώ να πω. Κάθε χρόνο παρακαλούσα να με πάρουν σε σχολείο. Φέτος δεν είμαι σίγουρη. Θέλω να βάλω κάποια πράματα στη σειρά. Να ξεκινήσω διατροφή και γυμναστική (στη δουλειά με ΄ρώτησαν εαν ειμαι εγκυος), να φτιάξω λίγο το σπίτι, να το ανανεώσω και γενικά όπως είπα να βρω τον εαυτό μου. Δεν θέλω να αγχωθώ με το θέμα αδειών και οικονομικών ως αναπληρώτρια, ούτε για τις διαδρομές ούτε τίποτα. 

Εσύ έπεσες ψυχολογικά με 2 αποτυχίες, εγώ τώρα έχω 3 και κάποια άλλα κορίτσια περισσότερα. Όλες πέφτουμε και ο αριθμός αποτυχιών δεν μετράει. Δες και εσυ πως θα πάνε τα ραντεβού σου με τους γιατρου΄ς που έκλεισες τώρα και ζήσε όμορφα την κάθε στιγμή με τον άντρα και το παιδάκι σου. Και εγώ με τον άντρα μου θέλω να ζήσω πράγματα που δεν ζήσαμε τα τελευταία 3 χρόνια. Θα κάνουμε τις προσπάθειες μας όταν είναι να τις κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγα και την ειδα χθες και έκατσα μια ολόκληρη ώρα μαζί της και τρελάθηκα! Άλλος άνθρωπος είμαι από χθες. Μεγάλωσε κιόλας και είναι κανονικό ανθρωπάκι. Είναι πάρα πολύ ζωηρή, όλη την ώρα κινείται. Χασμουριεται, κλαίει, γελάει, όλα τα κάνει. Χθες, δόξα τω Θεω, δέχτηκε το γάλα. Πήρε και λίγα γραμμάρια, τώρα είναι στα 650. Οι γιατροί γενικά είναι αισιόδοξοι. Μας είπε η συντονίστρια, μια φανταστική γυναίκα, ότι έχουμε ακόμα μια εβδομάδα κρίσιμη και μετά ομαλοποιουνται τα πράγματα. Βέβαια αυτό που τρεμουν όλοι είναι οι λοιμώξεις. Φανταστείτε ότι έδωσαν στη δική μου αντιβίωση προληπτικά επειδή κάποιο άλλο μωράκι είχε μύκητες και το πρωτόκολλο λέει ότι αν ένα μωρό είναι κάτω του ενός κιλού, παίρνει και αυτό αντιβίωση προληπτικά. Οπότε Φανταστείτε τόσο διάστημα που θα κάτσουμε πόσες φορές θα συμβεί κάτι ανάλογο. Γενικά πάντως - ευχαριστώ την Παναγία συνέχεια που την προσέχει- όλα μέχρι στιγμής πάνε καλά! 

Αχ κοριτσάκι μου , πόσο ευχάριστο είναι αυτό που ακούμε.  Συνήθως τα μωράκια χάνουν κιλά και η μικρή σου δεν έχασε αλλά έβαλε ακόμα και λίγο έβαλε. Δίνει μια μάχη η μαχητρια σου. Βήμα βήμα τη φορά είπαμε. Και η μικρή έτσι τα πάει πολύ καλά μας δείχνει με αργά και σταθερά βήματα κάθε φορά και ένα ακόμα σκαλοπάτι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Την πήρα τη απόφαση μου σε αυτό το κομμάτι. Μετα την 3η μου αποτυχία άλλαξα λίγο σαν άνθρωπος μπορώ να πω. Κάθε χρόνο παρακαλούσα να με πάρουν σε σχολείο. Φέτος δεν είμαι σίγουρη. Θέλω να βάλω κάποια πράματα στη σειρά. Να ξεκινήσω διατροφή και γυμναστική (στη δουλειά με ΄ρώτησαν εαν ειμαι εγκυος), να φτιάξω λίγο το σπίτι, να το ανανεώσω και γενικά όπως είπα να βρω τον εαυτό μου. Δεν θέλω να αγχωθώ με το θέμα αδειών και οικονομικών ως αναπληρώτρια, ούτε για τις διαδρομές ούτε τίποτα. 

Εσύ έπεσες ψυχολογικά με 2 αποτυχίες, εγώ τώρα έχω 3 και κάποια άλλα κορίτσια περισσότερα. Όλες πέφτουμε και ο αριθμός αποτυχιών δεν μετράει. Δες και εσυ πως θα πάνε τα ραντεβού σου με τους γιατρου΄ς που έκλεισες τώρα και ζήσε όμορφα την κάθε στιγμή με τον άντρα και το παιδάκι σου. Και εγώ με τον άντρα μου θέλω να ζήσω πράγματα που δεν ζήσαμε τα τελευταία 3 χρόνια. Θα κάνουμε τις προσπάθειες μας όταν είναι να τις κάνουμε. 

Εσυ ξέρεις καλύτερα πως είναι για σένα,είδες η κάθε κοπέλα έχει και διαφορετική άποψη ακριβώς γτ ο καθένας τα βλέπει αλλιώς . Οι αποφάσεις μας πρέπει να ξεκινάνε πρώτα αν εμείς νιώθουμε καλά. Πχ εγώ ακούω διατροφή και αγχώνομαι δε θα το έκανα στην παρούσα φάση.  Τι έκανα;  ώστε να χάσω τα κιλά του καλοκαιριού;  απλά δεν πάω για ψώνια στέλνω τον άντρα μου παίρνει τα βασικά χωρίς χαζα και με ένα σμπάρο δύο τρίγωνια ετσι νιώθω καλύτερα απ το να έλεγα δεν κάνει ναβκανω αυτό εκείνο κτλ 

Οποτε νιώσεις εσύ έτοιμη τότε θα κάνεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...