Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα απλά να ξέρεις κάθε φορά θα είναι και διαφορετική δεν είναι ποτέ τα ίδια όποτε αυτή θα πάει σούπερ… 

🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Σήμερα με πήρε κ ο γιατρός κ η εμβρυολογος.εχουν προχωρήσει και τα 6 μέχρι σήμερα κ πάμε για βλαστοκυστες.τα 4 πιστεύουν θα πάνε σίγουρα.εμαθα λοιπόν ότι από τα 11 ωαρια τα 8  ήταν ώριμα κ απο αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 7 αλλά το ενα ανώμαλα για αυτό το άφησαν.γενικα ειναι πολυ ευχαριστημένοι.αντε να δούμε.....εγώ συνεχίζω τις διακοπές μου.περναμε πολύ ωραία, μας έρχονται κ καλά νέα οπότε λέω να ελπίζω.....

Μπράβο ρε κοριτσι! Άντε τώρα πολλές και όμορφες βλαστοκυστες!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Σήμερα με πήρε κ ο γιατρός κ η εμβρυολογος.εχουν προχωρήσει και τα 6 μέχρι σήμερα κ πάμε για βλαστοκυστες.τα 4 πιστεύουν θα πάνε σίγουρα.εμαθα λοιπόν ότι από τα 11 ωαρια τα 8  ήταν ώριμα κ απο αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 7 αλλά το ενα ανώμαλα για αυτό το άφησαν.γενικα ειναι πολυ ευχαριστημένοι.αντε να δούμε.....εγώ συνεχίζω τις διακοπές μου.περναμε πολύ ωραία, μας έρχονται κ καλά νέα οπότε λέω να ελπίζω.....

Τέλεια! Για αυτό σόου είπα με βάση τα ώριμα θα κοιτάς. Εμένα που η γονιμοποίηση πήγε χάλια δλδ 5 στα 11 ώριμα όλα πήγαν βλαστοκυστες! Κ σένα φαίνεται να έχουν την ίδια καλή δυναμική! Σου εύχομαι με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/8/2022 at 7:52 ΠΜ, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Λοιπόν είπαμε 8 ημέρες από ετ χοριακη 141,5. Το κεντρο που είμαι τώρα δεν ζητάει προγεστερονη και οιστραδιολη, ο Πάντος όμως που ήμουν πριν ζητούσε συνέχεια κ έτσι εγώ έκανα χτες από μόνη μου, για να είμαι πιο σίγουρη! Στο κεντρο δεν ασχολήθηκαν καθόλου, ο γυναικολόγος μου εδώ μου είπε ότι είναι καλές αλλά θα τις πω και σ εσας να μου πείτε γνώμες γιατι δεν θυμάμαι καθόλου ποσό πρέπει να είναι! 

Προγεστερονη είναι 31,41 και παίρνω 3 ουτρο 200 από το στομα την ημέρα + 1 vasclor (κολπική προγεστερονη) μέρα παρα μέρα 

Οιστραδιόλη είναι 301 και παίρνω 5 σικλακουρ από το στόμα την ημέρα.

Για πείτε γνώμες! Είναι οκ η πρέπει να αυξήσω δοσολογίες;; 
 

* @Vasilique @twinkletwinlkle Σας κάνω ταγκ γιατί είστε με τον Παντο και νομίζω θα τα θυμάστε καλα! 

Συγχαρητηρια ! Πολύ πολυ καλα εισαι ! Δεν θα εχεις κανενα θεμα !! ο Π απλα ζηταει γιατι θελει να αποκλεισει τη σπανια περιπτωση έλλειψης αυτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Συγχαρητηρια ! Πολύ πολυ καλα εισαι ! Δεν θα εχεις κανενα θεμα !! ο Π απλα ζηταει γιατι θελει να αποκλεισει τη σπανια περιπτωση έλλειψης αυτων.

Ευχαριστώ! Μου μετριάζετε το άγχος κι αυτό είναι το πιο σημαντικό! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!! 🥰🥰🥰

505,5 σημερα η χοριακη από 141,5 που ήταν την Παρασκευη! Πάμε καλά νομίζω ☺️☺️ 
 

Η προγεστερονη βέβαια από 31 πήγε στο 20, ενώ παίρνω 3 ουτρο την ημέρα. Αλλά και από το κεντρο και ο γυναικολόγος μου, μου λένε να μην αγχώνομαι κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω παραπάνω! Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Καλημεραααα!! 🥰🥰🥰

505,5 σημερα η χοριακη από 141,5 που ήταν την Παρασκευη! Πάμε καλά νομίζω ☺️☺️ 
 

Η προγεστερονη βέβαια από 31 πήγε στο 20, ενώ παίρνω 3 ουτρο την ημέρα. Αλλά και από το κεντρο και ο γυναικολόγος μου, μου λένε να μην αγχώνομαι κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω παραπάνω! Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Κορίτσι μου τέλεια τα νούμερα!

Σε αυτό με την προγεστερόνη ειλικρινά τι εννοείς τι να κάνεις; Να πάρεις μόνη σου χάπια; Εφόσον ο γιατρός δεν θέλει... Το έχω πει ξανά οι περισσότεροι γιατροί δεν τα μετράνε ποτέ. Όλες αυτές οι γυναίκες (κ γω μαζί) ήμασταν οι τυχερές χωρίς θέμα; Κ όλα τα θέματα προγεστερόνς κ οιστραδιόλς είναι στις γυναίκες του συγκεκριμένου κέντρου;(γιατί έχω καταλάβει ότι συγκεκριμένος γιατρός τα προτείνει πολύ αυτά). Κ γω 3 έπαιρνα για 12 εβδομάδες κ τέλος. 

Σου εύχομαι με το καλό!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου τέλεια τα νούμερα!

Σε αυτό με την προγεστερόνη ειλικρινά τι εννοείς τι να κάνεις; Να πάρεις μόνη σου χάπια; Εφόσον ο γιατρός δεν θέλει... Το έχω πει ξανά οι περισσότεροι γιατροί δεν τα μετράνε ποτέ. Όλες αυτές οι γυναίκες (κ γω μαζί) ήμασταν οι τυχερές χωρίς θέμα; Κ όλα τα θέματα προγεστερόνς κ οιστραδιόλς είναι στις γυναίκες του συγκεκριμένου κέντρου;(γιατί έχω καταλάβει ότι συγκεκριμένος γιατρός τα προτείνει πολύ αυτά). Κ γω 3 έπαιρνα για 12 εβδομάδες κ τέλος. 

Σου εύχομαι με το καλό!!!

 

 

Αρχικά ευχαριστώ πολύ! Και δεύτερον έχεις δίκιο! Από εκει μου έμεινε η ψύχωση! Απλά είναι η 6η ετ κ θέλω να είμαι καλυμμένη απ όλες τις απόψεις! Εννοείται ότι δεν θα πάρω τίποτα χωρίς συνεννόηση με τον γιατρό! Μίλησα και με τον γυναικολόγο μου εδώ κ απλά θα βάζω τη Βασκλορ κάθε μέρα αντί κάθε 2 για να νιώθω κ εγώ πιο σίγουρη! Μακαρι να πάει καλά! 
 

Σ ευχαριστώ  πολύ κ πάλι!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημεραααα!! 🥰🥰🥰

505,5 σημερα η χοριακη από 141,5 που ήταν την Παρασκευη! Πάμε καλά νομίζω ☺️☺️ 
 

Η προγεστερονη βέβαια από 31 πήγε στο 20, ενώ παίρνω 3 ουτρο την ημέρα. Αλλά και από το κεντρο και ο γυναικολόγος μου, μου λένε να μην αγχώνομαι κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω παραπάνω! Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Μπράβο! Αυτα είναι νούμερα! Κι εγώ θα έλεγα να ξεχάσεις ο,τι εκανε ο αλλος γιατρός και να εμπιστευτείς τον τωρινό σου! Και μην ξανά μετρήσεις καμία ορμόνη αν δεν στη ζητάει γιατί το μόνο που πετυχαίνεις θα είναι να αγχώνεσαι. Κι εγώ έφυγα απ το Γεν και πήγα αλλού και στην αρχή είχα φαει τα ίδια κολλήματα και σκεφτόμουν, 3η μέρα διέγερσης θα κάνω τις εξετάσεις που ζητούσε ο προηγούμενος γιατρός κι ας μην τις θέλει ο τωρινός (ευτυχώς μετά από ώριμη σκέψη και πάλη με τον εαυτό μου ΔΕΝ το έκανα). Μετά στη μεταφορά επίσης όλα διαφορετικά. Τις άλλες φορές έπαιρνα 6 σικλα και 6 ουτρο των 200 και μέτραγα τιμές, τώρα από 3 και δεν μέτρησα τπτ….περιττό να σου πω μου είχαν μπει ιδέες μήπως παραείναι λίγο και πως γίνεται να διαφέρουν τόσο οι προσεγγίσεις. Τελικά παλι μετά από ψύχραιμη σκέψη αποφασισα όπως λένε όλα τα κορίτσια εδώ να ξεχάσω όλα τα παλιά. Και ρε παιδιά αλήθεια τώρα, μόνο οι γιατροί του συγκεκριμένου κέντρου κάνουν κάτι τέτοιες εκκεντρικότητες που στη αρχή όταν πηγαίνεις εκεί φαίνονται σούπερ γιατί λες «οκ με παρακολουθούν στενά και στα πάντα» αλλά τότε πως γίνεται και όλα τα μεγάλα κέντρα έχουν παρόμοια ποσοστά επιτυχίας? Αν ήταν εκεί το μυστικό, οι άλλοι δεν θα τα κατάφερναν…

Εν κατακλείδι, πας τέλεια, προχώρα όπως είσαι και μην επηρεάζεσαι ο,τι κι αν ακούσεις! Ο καινούριος σου γιατρός σε έφτασε εδώ που είσαι τώρα (εννοείται και η δική σου προσπάθεια και επιμονή). ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο! Αυτα είναι νούμερα! Κι εγώ θα έλεγα να ξεχάσεις ο,τι εκανε ο αλλος γιατρός και να εμπιστευτείς τον τωρινό σου! Και μην ξανά μετρήσεις καμία ορμόνη αν δεν στη ζητάει γιατί το μόνο που πετυχαίνεις θα είναι να αγχώνεσαι. Κι εγώ έφυγα απ το Γεν και πήγα αλλού και στην αρχή είχα φαει τα ίδια κολλήματα και σκεφτόμουν, 3η μέρα διέγερσης θα κάνω τις εξετάσεις που ζητούσε ο προηγούμενος γιατρός κι ας μην τις θέλει ο τωρινός (ευτυχώς μετά από ώριμη σκέψη και πάλη με τον εαυτό μου ΔΕΝ το έκανα). Μετά στη μεταφορά επίσης όλα διαφορετικά. Τις άλλες φορές έπαιρνα 6 σικλα και 6 ουτρο των 200 και μέτραγα τιμές, τώρα από 3 και δεν μέτρησα τπτ….περιττό να σου πω μου είχαν μπει ιδέες μήπως παραείναι λίγο και πως γίνεται να διαφέρουν τόσο οι προσεγγίσεις. Τελικά παλι μετά από ψύχραιμη σκέψη αποφασισα όπως λένε όλα τα κορίτσια εδώ να ξεχάσω όλα τα παλιά. Και ρε παιδιά αλήθεια τώρα, μόνο οι γιατροί του συγκεκριμένου κέντρου κάνουν κάτι τέτοιες εκκεντρικότητες που στη αρχή όταν πηγαίνεις εκεί φαίνονται σούπερ γιατί λες «οκ με παρακολουθούν στενά και στα πάντα» αλλά τότε πως γίνεται και όλα τα μεγάλα κέντρα έχουν παρόμοια ποσοστά επιτυχίας? Αν ήταν εκεί το μυστικό, οι άλλοι δεν θα τα κατάφερναν…

Εν κατακλείδι, πας τέλεια, προχώρα όπως είσαι και μην επηρεάζεσαι ο,τι κι αν ακούσεις! Ο καινούριος σου γιατρός σε έφτασε εδώ που είσαι τώρα (εννοείται και η δική σου προσπάθεια και επιμονή). ❤️

Έχετε πολύ δίκιο κορίτσια!! Τέρμα οι ανησυχίες! Αν είναι ήσυχοι οι γιατροί μου θα είμαι κ εγώ! Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Με ηρεμούν πραγματικά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημεραααα!! 🥰🥰🥰

505,5 σημερα η χοριακη από 141,5 που ήταν την Παρασκευη! Πάμε καλά νομίζω ☺️☺️ 
 

Η προγεστερονη βέβαια από 31 πήγε στο 20, ενώ παίρνω 3 ουτρο την ημέρα. Αλλά και από το κεντρο και ο γυναικολόγος μου, μου λένε να μην αγχώνομαι κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω παραπάνω! Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Νικόλ είπαμε δεν μπορώ να σου στείλω παντόφλα μονο καλά πάμε.. πάμε σούπερ.  Να μην πάρεις βρε θα πάρει μπρος σε λίγες μέρες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νικόλ είπαμε δεν μπορώ να σου στείλω παντόφλα μονο καλά πάμε.. πάμε σούπερ.  Να μην πάρεις βρε θα πάρει μπρος σε λίγες μέρες.  

Θα μου τις πετάξεις όλες μαζί μου φαίνεται καμία ώρα!! 😂😂 Θα κάνω υπομονή! Κ ο Θεος να βάλει το χέρι του να προχωρήσουμε καλά!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες ☺️ 

Πέτυχα το φόρουμ ψάχνοντας για πληροφορίες για την εξωσωματική και είδα με χαρά, και ανακούφιση θα έλεγα…, αυτό το thread με άλλες γυναίκες σαν εμένα που προσπαθούν με εξωσωματική. Έχω διαβάσει αρκετές από τις σελίδες σας, όχι όλες ακόμα αλλά θα το κάνω. Έχω χαρεί και έχω συγκινηθεί με τις ιστορίες σας, έχω μάθει τόσα πολλά, και τα λόγια σας αρκετές φορές με έχουν ανακουφίσει. Αποφάσισα να γραφτώ σήμερα, με παρότρυνση του συζύγου. 
 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η MarGe είπε:

Καλησπέρα σε όλες ☺️ 

Πέτυχα το φόρουμ ψάχνοντας για πληροφορίες για την εξωσωματική και είδα με χαρά, και ανακούφιση θα έλεγα…, αυτό το thread με άλλες γυναίκες σαν εμένα που προσπαθούν με εξωσωματική. Έχω διαβάσει αρκετές από τις σελίδες σας, όχι όλες ακόμα αλλά θα το κάνω. Έχω χαρεί και έχω συγκινηθεί με τις ιστορίες σας, έχω μάθει τόσα πολλά, και τα λόγια σας αρκετές φορές με έχουν ανακουφίσει. Αποφάσισα να γραφτώ σήμερα, με παρότρυνση του συζύγου. 
 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν ☺️ 

Καλώς μας ήρθες, πολύ καλά εκανες και γράφτηκες, προφανώς είχες ανησυχίες και διάφορες σκέψεις που είναι κρίμα να τις βιώνεις μόνη σου. Δε νιώθουν όλες οι γυναίκες σε εξωσωματική την ανάγκη να γραφτούν, ούτε καν να διαβάσουν ένα φόρουμ αλλά είμαστε πολλές που το νιώθουμε και εμένα προσωπικά με έχει βοηθήσει παρά πολύ, όχι μόνο ψυχολογικά αλλά και πρακτικά, βρίσκοντας χρήσιμες πληροφορίες και αλλάζοντας τον τρόπο σκέψης μου ώστε να μπορώ να κρίνω πιο σωστά αυτα που ακούω από τους γιατρούς. Μπράβο και στο σύζυγο που σε παρότρυνε, όπως φαίνεται είναι αρκετά υποστηρικτικός και ενημερωμένος. Περιμένουμε τα νέα σου όταν και όποτε θες να τα μοιραστείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημεραααα!! 🥰🥰🥰

505,5 σημερα η χοριακη από 141,5 που ήταν την Παρασκευη! Πάμε καλά νομίζω ☺️☺️ 
 

Η προγεστερονη βέβαια από 31 πήγε στο 20, ενώ παίρνω 3 ουτρο την ημέρα. Αλλά και από το κεντρο και ο γυναικολόγος μου, μου λένε να μην αγχώνομαι κ ότι δεν χρειάζεται να πάρω παραπάνω! Και δεν ξέρω τι να κάνω! 

Σούπερ ότι σου είπε ο γιατρός σου.. μην σιγκρινεις τι έκανε ο παλιός με τον τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MarGe είπε:

Καλησπέρα σε όλες ☺️ 

Πέτυχα το φόρουμ ψάχνοντας για πληροφορίες για την εξωσωματική και είδα με χαρά, και ανακούφιση θα έλεγα…, αυτό το thread με άλλες γυναίκες σαν εμένα που προσπαθούν με εξωσωματική. Έχω διαβάσει αρκετές από τις σελίδες σας, όχι όλες ακόμα αλλά θα το κάνω. Έχω χαρεί και έχω συγκινηθεί με τις ιστορίες σας, έχω μάθει τόσα πολλά, και τα λόγια σας αρκετές φορές με έχουν ανακουφίσει. Αποφάσισα να γραφτώ σήμερα, με παρότρυνση του συζύγου. 
 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν ☺️ 

Καλός ήρθες στην παρέα μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Καλησπέρα σε όλες ☺️ 

Πέτυχα το φόρουμ ψάχνοντας για πληροφορίες για την εξωσωματική και είδα με χαρά, και ανακούφιση θα έλεγα…, αυτό το thread με άλλες γυναίκες σαν εμένα που προσπαθούν με εξωσωματική. Έχω διαβάσει αρκετές από τις σελίδες σας, όχι όλες ακόμα αλλά θα το κάνω. Έχω χαρεί και έχω συγκινηθεί με τις ιστορίες σας, έχω μάθει τόσα πολλά, και τα λόγια σας αρκετές φορές με έχουν ανακουφίσει. Αποφάσισα να γραφτώ σήμερα, με παρότρυνση του συζύγου. 
 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν ☺️ 

Καλώς ήρθες!! Ευχομαι το ταξίδι σου στον κόσμο της εξωσωματικής να είναι γρήγορο κ εύκολο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου....με πηρ εη εμρβυολογος μου έχουμε 4 βλαστοκυστες πάρα πολύ καλής ποιότητας κ έχουν αφήσει κ άλλο ενα για αύριο κ θα με ξαναπάρει αυριο.συγκινηθηκα είναι η αλήθεια, εκλαψα.ποσο διαφορετικά είναι όλα μέχρι στιγμής.σαν να βιώνω κάτι άλλο.ειλικρινα θα ευγνώμωνω όλες εσάς για τις πληροφορίες, τη στήριξη κλπ.δεν λέω ότι θα πετύχει 1000 τσ εκατό αλλά είμαι πλέον πιο αισιόδοξη 

@MarGeκαλώς ήρθες στην παρέα μας.η μια στηρίζει την άλλη κ θα τα καταφέρουμε.

Υγο άντρας μου μου ανακοίνωσε ότι είπε σε φίλο μας δικηγορο να κυνηγήσει τον κέντρο κ τον άλλον γιατρό δεν μπορώ να τον μαζέψω με τπτ χαχχαχααχαχασ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου....με πηρ εη εμρβυολογος μου έχουμε 4 βλαστοκυστες πάρα πολύ καλής ποιότητας κ έχουν αφήσει κ άλλο ενα για αύριο κ θα με ξαναπάρει αυριο.συγκινηθηκα είναι η αλήθεια, εκλαψα.ποσο διαφορετικά είναι όλα μέχρι στιγμής.σαν να βιώνω κάτι άλλο.ειλικρινα θα ευγνώμωνω όλες εσάς για τις πληροφορίες, τη στήριξη κλπ.δεν λέω ότι θα πετύχει 1000 τσ εκατό αλλά είμαι πλέον πιο αισιόδοξη 

@MarGeκαλώς ήρθες στην παρέα μας.η μια στηρίζει την άλλη κ θα τα καταφέρουμε.

Υγο άντρας μου μου ανακοίνωσε ότι είπε σε φίλο μας δικηγορο να κυνηγήσει τον κέντρο κ τον άλλον γιατρό δεν μπορώ να τον μαζέψω με τπτ χαχχαχααχαχασ

Μπράβο Άνθη μου! Είδες; Όλα πήγαν καλά! Η βοήθεια εδώ μέσα είναι πραγματικά ανεκτίμητη! Η καθεμία με την εμπειρία και τα βιώματα της κερδίζει πολύ χρόνο και κόπο σε κάποιο άλλο ζευγάρι! Άντε τώρα με το καλό να τα μεταφέρεις κιόλας και να στεριώσουν στην κοιλιτσα σου!! Τώρα ξεαγχώσου κ απόλαυσε τις διακοπές σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλώς μας ήρθες, πολύ καλά εκανες και γράφτηκες, προφανώς είχες ανησυχίες και διάφορες σκέψεις που είναι κρίμα να τις βιώνεις μόνη σου. Δε νιώθουν όλες οι γυναίκες σε εξωσωματική την ανάγκη να γραφτούν, ούτε καν να διαβάσουν ένα φόρουμ αλλά είμαστε πολλές που το νιώθουμε και εμένα προσωπικά με έχει βοηθήσει παρά πολύ, όχι μόνο ψυχολογικά αλλά και πρακτικά, βρίσκοντας χρήσιμες πληροφορίες και αλλάζοντας τον τρόπο σκέψης μου ώστε να μπορώ να κρίνω πιο σωστά αυτα που ακούω από τους γιατρούς. Μπράβο και στο σύζυγο που σε παρότρυνε, όπως φαίνεται είναι αρκετά υποστηρικτικός και ενημερωμένος. Περιμένουμε τα νέα σου όταν και όποτε θες να τα μοιραστείς. 

Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! ☺️ 

Νομίζω με «διάβασες» αμέσως: έχω ανησυχίες και σκέψεις πάρα πολλές, και κάθε μέρα που περνά γίνονται πιο πολλές και με κατακλύζει πιο πολύ άγχος. Δεν ξέρω, νομίζω ότι ξεκίνησα όλη τη διαδικασία με… λίγη αφέλεια να το πω; Υπέρμετρη αισιοδοξία να το πω; Και τώρα όσο πιο πολύ διαβάζω και ενημερώνομαι, όσο πιο πολλές εξετάσεις κάνουμε, όσο προχωράμε, τόσο πιο πολύ «βραχυκυκλώνω». 😂 
 

Ο σύζυγος με στηρίζει απίστευτα, και είμαι πολύ τυχερή που τον έχω. 🥰 Τα συζητάμε όλα απλά προσπαθώ να μην τον επιβαρύνω πολύ με τις δικές μου ανησυχίες. Του μίλησα για το thread και μου είπε «και γιατί δεν μπαίνεις και εσύ; ίσως σε βοηθήσει να μιλήσεις με τις κοπέλες εκεί, γιατί εγώ ξέρω λιγότερα από εσένα έτσι κι αλλιώς! 😂😂» 

Μεγάλο ταξίδι η εξωσωματική κορίτσια… με ανηφόρες, κατηφόρες, στροφές και στάσεις. Και μοναχικό. Τουλάχιστον, μέσω του φόρουμ, μπορούμε κάπου κάπου να βλέπουμε κι άλλους «ταξιδιώτες», να ανταλλάσουμε καμιά κουβέντα και να πάρουμε θάρρος! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Ξέχασα να «συστηθώ» κιόλας, όσον αφορά την διαδικασία: εμείς είμαστε ακόμα στην αρχή… σε φάση εξετάσεων (μας έχουν ξεσκονίσει κυριολεκτικά) και τον Σεπτέμβριο περνάμε επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μου....με πηρ εη εμρβυολογος μου έχουμε 4 βλαστοκυστες πάρα πολύ καλής ποιότητας κ έχουν αφήσει κ άλλο ενα για αύριο κ θα με ξαναπάρει αυριο.συγκινηθηκα είναι η αλήθεια, εκλαψα.ποσο διαφορετικά είναι όλα μέχρι στιγμής.σαν να βιώνω κάτι άλλο.ειλικρινα θα ευγνώμωνω όλες εσάς για τις πληροφορίες, τη στήριξη κλπ.δεν λέω ότι θα πετύχει 1000 τσ εκατό αλλά είμαι πλέον πιο αισιόδοξη 

@MarGeκαλώς ήρθες στην παρέα μας.η μια στηρίζει την άλλη κ θα τα καταφέρουμε.

Υγο άντρας μου μου ανακοίνωσε ότι είπε σε φίλο μας δικηγορο να κυνηγήσει τον κέντρο κ τον άλλον γιατρό δεν μπορώ να τον μαζέψω με τπτ χαχχαχααχαχασ

Σε ευχαριστώ πολύ, συγχαρητήρια για τα νέα σου! Μπράβο μπράβο μπράβο! Πάντα να ακούμε θετικά νέα κορίτσια. ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikol88 συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Μακάρι να είναι κ δίδυμα σου εύχομαι!! Όλα πηγαίνουν καλά, μην αγχώνεσαι, κάθε φορά είναι διαφορετική, ένα βήμα τη φορά αυτό να σκέφτεσαι κ θα δεις όλα θα πάνε καλά!! Θα κάνεις κ άλλη χοριακή ή θα περιμένεις να πας για υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Μπράβο Άνθη μου! Είδες; Όλα πήγαν καλά! Η βοήθεια εδώ μέσα είναι πραγματικά ανεκτίμητη! Η καθεμία με την εμπειρία και τα βιώματα της κερδίζει πολύ χρόνο και κόπο σε κάποιο άλλο ζευγάρι! Άντε τώρα με το καλό να τα μεταφέρεις κιόλας και να στεριώσουν στην κοιλιτσα σου!! Τώρα ξεαγχώσου κ απόλαυσε τις διακοπές σου! ❤️

Η αλήθεια είναι ότι περνάμε τέλεια, έρχονται κ τα καλά νέα κ όλα γίνονται πιο ωραία.κ εδώ είναι παράδεισος βρηκαμε κ δωμάτιο πάμφθηνο με ιδιωτική παραλία κ το έχουμε κατά ευχαριστηθεί στη μανη είμαστε οποις αποφασίσει ν την επισκεφτεί β σας πω το δωμάτιο κ που να πάτε.το ευχαριστηθηκαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

@nikol88 συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Μακάρι να είναι κ δίδυμα σου εύχομαι!! Όλα πηγαίνουν καλά, μην αγχώνεσαι, κάθε φορά είναι διαφορετική, ένα βήμα τη φορά αυτό να σκέφτεσαι κ θα δεις όλα θα πάνε καλά!! Θα κάνεις κ άλλη χοριακή ή θα περιμένεις να πας για υπέρηχο;;

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Μακαρι δεν λες τίποτα! Κ ο γιατρός μου έχει ελπίδες για δίδυμα αλλά όπως λέω ασταμάτητα από την παρασκευη, ας πάει καλά αυτή τη φορά κι ότι μου στείλει ο θεος είναι καλοδεχούμενο! Είμαι αρκετά αισιόδοξη κ προσπαθώ να με προσγειώνω γιατί δεν ξέρεις ποτέ… κ έχω φαει τα μούτρα μου αρκετές φορές μέχρι τώρα! Από το κεντρο μου είπαν να πάω την άλλη Τρίτη για χοριακη κ υπέρηχο, ο γυναικολόγος μου είπε να πάω κατευθείαν την Τρίτη για υπέρηχο. Εγώ θα πάω Πέμπτη για άλλη μια χοριακη γιατί θα πεθάνω από την αγωνία μου μέχρι τότε! Όποτε θα σας ενημερώσω πάλι τότε! Εσυ πως είσαι;; Τα μικρά σου; Διδυμάκια εκανες, καλά θυμάμαι ε; 😬 Να μας τα φιλήσεις! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...