Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη, πήγες για καμπύλη ? Όλα καλά?

Και σε σένα κορίτσι μου με το καλό να ξαναμπείς στον αγώνα.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Είσαι θεόμουρλη ρε φίλε!! Το πρωινό ουτρο δεν με ενοχλεί καθόλου. Το μεσημεριανό επειδή είμαι δουλειά άρα οθόνη όλη μέρα μου τα σκάει λίγο περίεργα ομως στο 2ωρο (την ώρα που σχολάω και οδηγώ δηλαδή) ε΄χω συνέλθει. Το βραδινό είναι το καλύτερο. Το παίρνω και σε 20λεπτάκια ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ 🤣🤣

Αχ δεν πίνω μάνα μου ούτε coctail ούτε moctail άσε με!! Σου κάνω συμπαράσταση και δεν είμαι και έγκυος 🤣🤣

Κάνε την αυχενική σου με το καλό και ρώτα τον γιατρό σου μήπως καμιά μπυρίτσα άνευ αλκοόλ την επιτρέπει ή κανένα virgin coctail να δροσιστείς και εσύ η μάνα

Σήμερα την κάνω και είμαι στο μικροβιολογικο και θα είμαι για τις επόμενες 2 ώρες. Εν τω μεταξύ όταν την είχα ξανακανει χωρίς να είμαι έγκυος παλευόταν αυτό που πίνουμε. Τωρα δεν παλεύεται καθόλου. Τα νυχάκια τα φτιάξαμε ή ακόμα? Αντε σήμερα και 1 έμεινε.

Ελπίζω η ημέρα της χοριακής να είναι σε 10 μέρες απο τη μερα της ετ, στις 18 του μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

ε ναι για την ηλικία το λέω. 43 είμαι και έχω πολλές φίλες που έχουν κανει αμνιο σε μικρότερη ηλικία,,,(όχι από εξωσωματική βέβαια αλλά και πάλι…)

Εγω δεν είχα κάνει. Αλλά και πάλι δε θα έκανα. Γενικά είχα πάρει όμως την απόφαση μου και δε με ενδιαφέρε . Ειδικά άμιο φοβόμουν γενικά έχω θεμα με ενέσεις κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σήμερα την κάνω και είμαι στο μικροβιολογικο και θα είμαι για τις επόμενες 2 ώρες. Εν τω μεταξύ όταν την είχα ξανακανει χωρίς να είμαι έγκυος παλευόταν αυτό που πίνουμε. Τωρα δεν παλεύεται καθόλου. Τα νυχάκια τα φτιάξαμε ή ακόμα? Αντε σήμερα και 1 έμεινε.

Ελπίζω η ημέρα της χοριακής να είναι σε 10 μέρες απο τη μερα της ετ, στις 18 του μήνα. 

Έλα βρε σαν κουρκουμπινακι ήταν. :-) όταν ήπια το πιοτό λέω τι νόστιμο είναι αυτό και γούρλωσε η γιατρός τα μάτια. Μάλλον η τρελή της Γερμανίας θα ήμουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σήμερα την κάνω και είμαι στο μικροβιολογικο και θα είμαι για τις επόμενες 2 ώρες. Εν τω μεταξύ όταν την είχα ξανακανει χωρίς να είμαι έγκυος παλευόταν αυτό που πίνουμε. Τωρα δεν παλεύεται καθόλου. Τα νυχάκια τα φτιάξαμε ή ακόμα? Αντε σήμερα και 1 έμεινε.

Ελπίζω η ημέρα της χοριακής να είναι σε 10 μέρες απο τη μερα της ετ, στις 18 του μήνα. 

Βέβαια πήγα χθές και έφτιαξα και πόδι και χέρι. Έκανα ένα φωτεινό κίτρινο να γεμίσουμε φως 😍

Έκανα και το rapid σήμερα να μου φεύγει και αυτό. Βέβαια ακόμα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο γιατί δεν μου έχουν πει ώρα που θα πάω την Παρασκευή. Λες να με ξέχασαν? 🤣🤣

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα, υπομονή με την γλυκόζη τι να κάνεις..

ps Νομίζω ο Σφακ βάζει χοριακή στις 12ημέρες από εμβρυομεταφορά πφφφφφ 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη, πήγες για καμπύλη ? Όλα καλά?

Και σε σένα κορίτσι μου με το καλό να ξαναμπείς στον αγώνα.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Είσαι θεόμουρλη ρε φίλε!! Το πρωινό ουτρο δεν με ενοχλεί καθόλου. Το μεσημεριανό επειδή είμαι δουλειά άρα οθόνη όλη μέρα μου τα σκάει λίγο περίεργα ομως στο 2ωρο (την ώρα που σχολάω και οδηγώ δηλαδή) ε΄χω συνέλθει. Το βραδινό είναι το καλύτερο. Το παίρνω και σε 20λεπτάκια ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ 🤣🤣

Αχ δεν πίνω μάνα μου ούτε coctail ούτε moctail άσε με!! Σου κάνω συμπαράσταση και δεν είμαι και έγκυος 🤣🤣

Κάνε την αυχενική σου με το καλό και ρώτα τον γιατρό σου μήπως καμιά μπυρίτσα άνευ αλκοόλ την επιτρέπει ή κανένα virgin coctail να δροσιστείς και εσύ η μάνα

Θα πινω και για τις δύο σας 🤣🤣🙃 @Lucia79 

Το έχω ρίξει στα ελαφριά ποτάκια έτσι για το καλό:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα πινω και για τις δύο σας 🤣🤣🙃 @Lucia79 

Το έχω ρίξει στα ελαφριά ποτάκια έτσι για το καλό:-) 

Πιες μάνα μου εσύ που μπορείς και να μας σκέφτεσαι..

Βάλε και τα τραγουδάκια που γουστάρεις και ρίξε και μια γυροβολιά.

Τσιν τσιν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Βέβαια πήγα χθές και έφτιαξα και πόδι και χέρι. Έκανα ένα φωτεινό κίτρινο να γεμίσουμε φως 😍

Έκανα και το rapid σήμερα να μου φεύγει και αυτό. Βέβαια ακόμα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο γιατί δεν μου έχουν πει ώρα που θα πάω την Παρασκευή. Λες να με ξέχασαν? 🤣🤣

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα, υπομονή με την γλυκόζη τι να κάνεις..

ps Νομίζω ο Σφακ βάζει χοριακή στις 12ημέρες από εμβρυομεταφορά πφφφφφ 🤪

Βάζει 10 μερούλες στα 5 ημερών  😶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Βέβαια πήγα χθές και έφτιαξα και πόδι και χέρι. Έκανα ένα φωτεινό κίτρινο να γεμίσουμε φως 😍

Έκανα και το rapid σήμερα να μου φεύγει και αυτό. Βέβαια ακόμα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο γιατί δεν μου έχουν πει ώρα που θα πάω την Παρασκευή. Λες να με ξέχασαν? 🤣🤣

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα, υπομονή με την γλυκόζη τι να κάνεις..

ps Νομίζω ο Σφακ βάζει χοριακή στις 12ημέρες από εμβρυομεταφορά πφφφφφ 🤪

Αααα φωτεινό κιτρινακι? Προχω σε βρίσκω! Τι να σε ξεχάσουν καλε? Ξεχνιέσαι εσύ? Αλλά καλού κακού, αν δεν σε έχουν πάρει μέχρι αύριο το μεσημέρι πάρε τους. 

Καλε και βέβαια κάνω υπομονή με τη γλυκόζη. Τόσα και τόσα έχω περάσει στην καμπύλη σακχάρου θα κολλήσω?

Και στις 12 μερες να κάνεις τη χοριακη, πάμε στις 20 του μήνα που και το 20 μου αρέσει. Οπότε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βάζει 10 μερούλες στα 5 ημερών  😶

Θα σε πω την Παρασκευή πότε θέλει χοριακή ο Doc. 😍

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αααα φωτεινό κιτρινακι? Προχω σε βρίσκω! Τι να σε ξεχάσουν καλε? Ξεχνιέσαι εσύ? Αλλά καλού κακού, αν δεν σε έχουν πάρει μέχρι αύριο το μεσημέρι πάρε τους. 

Καλε και βέβαια κάνω υπομονή με τη γλυκόζη. Τόσα και τόσα έχω περάσει στην καμπύλη σακχάρου θα κολλήσω?

Και στις 12 μερες να κάνεις τη χοριακη, πάμε στις 20 του μήνα που και το 20 μου αρέσει. Οπότε όλα τέλεια!

Εννοείται οτι έχω βάλει reminder να πάρω σήμερα το μεσημέρι να ρωτήσω..χαχαχαχαχαχα

Σου κάνει μάνα μου και το 20/7 τι καλά!!

Εμένα με βλέπω χωρίς μαλλί μέχρι τότε αλλά αν εσένα σου κάνει χαλάλι σου🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Θα σε πω την Παρασκευή πότε θέλει χοριακή ο Doc. 😍

Εννοείται οτι έχω βάλει reminder να πάρω σήμερα το μεσημέρι να ρωτήσω..χαχαχαχαχαχα

Σου κάνει μάνα μου και το 20/7 τι καλά!!

Εμένα με βλέπω χωρίς μαλλί μέχρι τότε αλλά αν εσένα σου κάνει χαλάλι σου🤪

Ναι ναι μου κάνει! Το 19 δεν θα ήθελα παρακαλώ πολύ! Αφού με ξέρεις ότι έχω ψύχωση με αυτά. Και μαλλιά θα έχεις και από όλα θα έχεις γιατί είμαι σίγουρη ότι τώρα ήρθε η στιγμή σου! Και κίτρινο νύχι θα έχεις για ποοολυ καιρό ακόμα μέχρι να αποφασίσεις να πας να αφαιρέσεις το μανικιούρ. Το ρεύμα θα σας έρθει πολύ φέτος το καλοκαίρι γιατί θα είσαι μέσα με το air condition αλλά χαλάλι για τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ναι μου κάνει! Το 19 δεν θα ήθελα παρακαλώ πολύ! Αφού με ξέρεις ότι έχω ψύχωση με αυτά. Και μαλλιά θα έχεις και από όλα θα έχεις γιατί είμαι σίγουρη ότι τώρα ήρθε η στιγμή σου! Και κίτρινο νύχι θα έχεις για ποοολυ καιρό ακόμα μέχρι να αποφασίσεις να πας να αφαιρέσεις το μανικιούρ. Το ρεύμα θα σας έρθει πολύ φέτος το καλοκαίρι γιατί θα είσαι μέσα με το air condition αλλά χαλάλι για τα μωράκια!

Το μανό είναι απλό οπότε με ασετον φεύγει μπαμ μπαμ!

Τώρα η ΔΕΗ θα μας δαγκώσει το βλέπω αλλά και τι να κάμω!! 🤪🤪

Η καμπύλη βγαίνει αμέσως ? θα έχεις αποτέλεσμα σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το μανό εί με ασετόν άντε γεια!ναι το πιο εύκολο απλό έκανα οπότε!

Τώρα η ΔΕΗ θα μας δαγκώσει το βλέπω αλλά και τι να κάμω!! 🤪🤪

Η καμπύλη βγαίνει αμέσως ? θα έχεις αποτέλεσμα σήμερα?

Α απλό έκανες. Ε εντάξει τότε. Το θέμα είναι να έχουμε και ρεύμα να έχουμε air condition γιατί μας βλέπω με διακοπές ρεύματος όλο το καλοκαίρι. Όχι αύριο θα έχω τα αποτελέσματα λογικά, αλλά δεν αγχώνομαι πολύ. Ο, τι είναι, θα είναι. Το πολύ πολύ να καταντήσω να τρώω κρέας, ψάρι και σαλάτα. Αλήθεια έχω τόσα άλλα να με αγχώνουν που τα υπόλοιπα μου φαίνονται παιχνιδάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2022 at 7:38 ΜΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια θελω τη γνώμη σας πήγα σήμερα στο γυναικολόγο για να κάνουμε ένα προγραμμα.του είπα ότι ο ουρολογος μας είπε να κάνουμε καποιες επανσληπτικες(καλλιέργεια για μικρόβια,dfi,αντιοξειδωτικο)κ μου είπε δε χρειάζεται,μη δίνεις λεφτά τζάμπα ότι πήρε το σπέρμα πήρε. θα τα συζητήσουμε με τον εμβρυολογο και εκείνος θα κρίνει τι γονιμοποιηση να κάνει για καλύτερα αποτελέσματα.κ είμαι σε δίλημμα να τις κάνει τις εξετάσεις η οχι?

Σε ό,τι αφορά στον ανδρικό παράγοντα, δεν πέφτει κανένας λόγος στο γυναικολόγο σου, όσο καλός κι αν είναι και όσο εμπιστοσύνη κι αν του έχεις. Εγώ δεν τον ρώταγα καν γι᾽αυτά, ούτε άκουγα τη γνώμη του, που ήταν ακριβώς η ίδια με του δικού σου. Κάναμε ό,τι μας έλεγε ο ουρολόγος και μόνο αυτό. Διαφορετικά θα υπήρχε μόνο μία ιατρική ειδικότητα, αυτή της γυναικολογίας! Ρώτα και την Οικονομοπούλου, τα ίδια θα σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Βέβαια πήγα χθές και έφτιαξα και πόδι και χέρι. Έκανα ένα φωτεινό κίτρινο να γεμίσουμε φως 😍

Έκανα και το rapid σήμερα να μου φεύγει και αυτό. Βέβαια ακόμα περιμένω τηλέφωνο από το κέντρο γιατί δεν μου έχουν πει ώρα που θα πάω την Παρασκευή. Λες να με ξέχασαν? 🤣🤣

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα, υπομονή με την γλυκόζη τι να κάνεις..

ps Νομίζω ο Σφακ βάζει χοριακή στις 12ημέρες από εμβρυομεταφορά πφφφφφ 🤪

Εμένα ο Σφακ με βλαστοκυστες με άφηνε να περιμένω ολόκληρες 14 μέρες!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σήμερα την κάνω και είμαι στο μικροβιολογικο και θα είμαι για τις επόμενες 2 ώρες. Εν τω μεταξύ όταν την είχα ξανακανει χωρίς να είμαι έγκυος παλευόταν αυτό που πίνουμε. Τωρα δεν παλεύεται καθόλου. Τα νυχάκια τα φτιάξαμε ή ακόμα? Αντε σήμερα και 1 έμεινε.

Ελπίζω η ημέρα της χοριακής να είναι σε 10 μέρες απο τη μερα της ετ, στις 18 του μήνα. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έλα βρε σαν κουρκουμπινακι ήταν. :-) όταν ήπια το πιοτό λέω τι νόστιμο είναι αυτό και γούρλωσε η γιατρός τα μάτια. Μάλλον η τρελή της Γερμανίας θα ήμουν 

Η γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις είναι η απόλυτη αηδία!!! Σε καταλαβαίνω @twinkletwinlkle ποσο αηδιαστικό μπορεί να είναι αν είσαι και έγκυος! Κι εγώ είχα κάνει μια πέρυσι το καλοκαίρι στα πλαίσια της διερεύνησης και επειδή δεν ήταν απολύτως νορμαλ, τώρα που την έδειξα στη μαία μου είπε ότι έχω αυξημένες πιθανότητες να εμφανίσω διαβήτη οπότε προσπαθώ να είμαι πολύ προσεκτική…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εμένα ο Σφακ με βλαστοκυστες με άφηνε να περιμένω ολόκληρες 14 μέρες!!!

 

 

 

14 ??????????????? OMG !!! Θα φλιπάρω τελείως!!

@twinkletwinlkle το 22/7 μας κάνει? 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

14 ??????????????? OMG !!! Θα φλιπάρω τελείως!!

@twinkletwinlkle το 22/7 μας κάνει? 🤣🤣

Ναι ναι και το 22 πολύ μου αρέσει! 

Ρε κορίτσια εσείς που ξέρετε για πείτε μου τη γνώμη σας μέχρι αύριο που θα δω τον γιατρό. Screenshot_20220706-144943_Office.thumb.jpg.f21011707dbf604f2fd232305ab16404.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Εμένα ο Σφακ με βλαστοκυστες με άφηνε να περιμένω ολόκληρες 14 μέρες!!!

 

 

Η γλυκόζη που σου δίνουν να πιεις είναι η απόλυτη αηδία!!! Σε καταλαβαίνω @twinkletwinlkle ποσο αηδιαστικό μπορεί να είναι αν είσαι και έγκυος! Κι εγώ είχα κάνει μια πέρυσι το καλοκαίρι στα πλαίσια της διερεύνησης και επειδή δεν ήταν απολύτως νορμαλ, τώρα που την έδειξα στη μαία μου είπε ότι έχω αυξημένες πιθανότητες να εμφανίσω διαβήτη οπότε προσπαθώ να είμαι πολύ προσεκτική…

Όταν με το καλο θα πας να κάνεις καμπύλη σακχάρου, θα ζητήσεις να σου δώσουν πορτοκαλάδα. Την πληρώνεις 5 ευρώ γιατί δεν τη δικαιολογεί ο ΕΟΠΥ αλλά καμία σχέση με την άλλη την αηδία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ναι και το 22 πολύ μου αρέσει! 

Ρε κορίτσια εσείς που ξέρετε για πείτε μου τη γνώμη σας μέχρι αύριο που θα δω τον γιατρό. Screenshot_20220706-144943_Office.thumb.jpg.f21011707dbf604f2fd232305ab16404.jpg

Το πάνω τι είναι ? Ούρων? Ειδικός δεν είμαι, η καμπυλη πάντως φαίνεται μέσα στα όρια, τουλάχιστον οι τιμές της 1 ώρας μετά και 2 ώρες μετά. Αν είναι κάτω από 130 νομίζω είναι καλές οι τιμές.  Ίσως είναι λίγο κάτω απ το όριο το ζάχαρο νηστείας σου αλλά δεν ξέρω αν επηρεάζει καπου αυτό. 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όταν με το καλο θα πας να κάνεις καμπύλη σακχάρου, θα ζητήσεις να σου δώσουν πορτοκαλάδα. Την πληρώνεις 5 ευρώ γιατί δεν τη δικαιολογεί ο ΕΟΠΥ αλλά καμία σχέση με την άλλη την αηδία.

Κανονική πορτοκαλάδα ή αναψυκτικό με ζάχαρη μέσα? Δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό ούτε μου το έχει πει κανεις. Ευχαριστώ! Πολύ χρήσιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλα!!! Εγώ από αύριο θα αρχίσω διέγερση( την τρίτη κατά σειρά), ΄ώστε να πάρουμε ωάρια και να δούμε πόσα θα έχουμε για προεμφυτευτικό! Πλέον αυτή τη διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε σύμφωνα με το νέο γυναικολόγο. Ζορίζομαι λίγο μετά από 4 συλλήψεις να είμαι στο στάδιο φτου και από την αρχή αλλά θέλω να πιστέυω ότι θα τα καταφέρουμε και στο τέλος ίσως να έχουμε το αίσιο αποτέλεσμα, φοβάμαι αρκετά ωστόσο! Το ζητούμενο πια είναι να έχουμε υγιή έμβρυα μήπως και φτάσουμε να πάρουμε ένα μωρό στην αγκαλιά μας γιατί ναι το ένα είναι να βλέπει κανείς το θετικό τεστ αλλά τελικά κατάλαβα βιωματικά πια,  πως κανείς δεν ξέρει τι θα προκύψει μέχρι να φτάσει ένα μωρό να γεννηθεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Το πάνω τι είναι ? Ούρων? Ειδικός δεν είμαι, η καμπυλη πάντως φαίνεται μέσα στα όρια, τουλάχιστον οι τιμές της 1 ώρας μετά και 2 ώρες μετά. Αν είναι κάτω από 130 νομίζω είναι καλές οι τιμές.  Ίσως είναι λίγο κάτω απ το όριο το ζάχαρο νηστείας σου αλλά δεν ξέρω αν επηρεάζει καπου αυτό. 

Κανονική πορτοκαλάδα ή αναψυκτικό με ζάχαρη μέσα? Δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό ούτε μου το έχει πει κανεις. Ευχαριστώ! Πολύ χρήσιμο!

Ευχαριστώ για την απάντηση! Από ο, τι μου είπε η κοπέλα εμάς μας ενδιαφέρει να πέσει το 3ο σε σχέση με το 2ο. Αυτο σημαίνει ότι μεταβολίζει καλά ο οργανισμός το σάκχαρο. Το δικό μου δεν έχει πέσει πολύ. Τεσπα θα μου πει αύριο ο γιατρός.  

Είναι τύπου πορτοκαλάδα ή λεμονάδα που πρέπει να την πιεις όλη, σαν σιρόπι φαντάσου. Ωραίο δεν είναι, αλλά δεν έχει καμία σχέση με την άλλη την αηδία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλα!!! Εγώ από αύριο θα αρχίσω διέγερση( την τρίτη κατά σειρά), ΄ώστε να πάρουμε ωάρια και να δούμε πόσα θα έχουμε για προεμφυτευτικό! Πλέον αυτή τη διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε σύμφωνα με το νέο γυναικολόγο. Ζορίζομαι λίγο μετά από 4 συλλήψεις να είμαι στο στάδιο φτου και από την αρχή αλλά θέλω να πιστέυω ότι θα τα καταφέρουμε και στο τέλος ίσως να έχουμε το αίσιο αποτέλεσμα, φοβάμαι αρκετά ωστόσο! Το ζητούμενο πια είναι να έχουμε υγιή έμβρυα μήπως και φτάσουμε να πάρουμε ένα μωρό στην αγκαλιά μας γιατί ναι το ένα είναι να βλέπει κανείς το θετικό τεστ αλλά τελικά κατάλαβα βιωματικά πια,  πως κανείς δεν ξέρει τι θα προκύψει μέχρι να φτάσει ένα μωρό να γεννηθεί! 

Με το καλό η διέγερσή σου όλα να πάνε κατ ευχήν , να φτάσετε και να αγγίξετε το όνειρο!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι ναι και το 22 πολύ μου αρέσει! 

Ρε κορίτσια εσείς που ξέρετε για πείτε μου τη γνώμη σας μέχρι αύριο που θα δω τον γιατρό. Screenshot_20220706-144943_Office.thumb.jpg.f21011707dbf604f2fd232305ab16404.jpg

Ειναι καλη εγω βλεπω η καμπυλη σου κ στην ωρα κ στο 2ωρο λιγο χαμηλο το νηστειας εσυ τι εφαγες κ ποτε την προηγουμενη παιδι μου; Παντως φαινεται να μεταβολιζεις σωστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ δεν μου έχουν πει τι ώρα να πάω την Παρασκευή..καλό?

πήρα σήμερα να ρωτήσω και μου είπαν θα μου πουν αύριο.

Τι φάση? Θα πάω από τις 7 να κατασκηνώσω!!

Α και δεν σας είπα το καλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο πριν καμιά βδομάδα με βλέπει ο καρδιολόγος ο κρίπουλας με μα΄σκα και με γνώρισε ρε φίλε 🤣🤣 Εφτυσα τον κόρφο μου τρεις φορές και έφυγα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλα!!! Εγώ από αύριο θα αρχίσω διέγερση( την τρίτη κατά σειρά), ΄ώστε να πάρουμε ωάρια και να δούμε πόσα θα έχουμε για προεμφυτευτικό! Πλέον αυτή τη διαδικασία πρέπει να ακολουθήσουμε σύμφωνα με το νέο γυναικολόγο. Ζορίζομαι λίγο μετά από 4 συλλήψεις να είμαι στο στάδιο φτου και από την αρχή αλλά θέλω να πιστέυω ότι θα τα καταφέρουμε και στο τέλος ίσως να έχουμε το αίσιο αποτέλεσμα, φοβάμαι αρκετά ωστόσο! Το ζητούμενο πια είναι να έχουμε υγιή έμβρυα μήπως και φτάσουμε να πάρουμε ένα μωρό στην αγκαλιά μας γιατί ναι το ένα είναι να βλέπει κανείς το θετικό τεστ αλλά τελικά κατάλαβα βιωματικά πια,  πως κανείς δεν ξέρει τι θα προκύψει μέχρι να φτάσει ένα μωρό να γεννηθεί! 

Καλή αρχή!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σας φορά. Κάνατε όμως διερεύνηση και πάτε με νέο γιατρο και νέο πλάνο οποτε ξεκινάς με καλύτερες προϋποθέσεις. Που είσαι τώρα, εννοώ σε ποιο γιατρο και κέντρο; Τι πρωτοκολλο θα κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εντωμεταξύ δεν μου έχουν πει τι ώρα να πάω την Παρασκευή..καλό?

πήρα σήμερα να ρωτήσω και μου είπαν θα μου πουν αύριο.

Τι φάση? Θα πάω από τις 7 να κατασκηνώσω!!

Α και δεν σας είπα το καλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο πριν καμιά βδομάδα με βλέπει ο καρδιολόγος ο κρίπουλας με μα΄σκα και με γνώρισε ρε φίλε 🤣🤣 Εφτυσα τον κόρφο μου τρεις φορές και έφυγα 🤣🤣

Τρεις κλωτσιές σ αυτόν και τον καράφλα τον τραυματιοφορέα θα έλεγα εγώ αλλά θα είσαι και μετά από μεταφορά και δε θα μπορεις να τις ρίξεις την Παρασκευη…🤣

αντε, τι μας κρατάνε σε αγωνία, γιατί δεν σου λένε την ώρα να ξέρουμε κι εμείς Παρασκευη πρωί να κοιτάμε τα ρολόγια μας και να λέμε «να τώρα ξεπαγώνουν τα 4 γατιά»…🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛🐈‍⬛

Αν έχω καταλαβει καλά πάντως τις μεταφορές τις αφήνει για μετά τις ωοληψιες και τις υστεροσκοπήσεις, συνήθως σου λένε να πας πιο αργά, από 9 και μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...