Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια θελω τη γνώμη σας πήγα σήμερα στο γυναικολόγο για να κάνουμε ένα προγραμμα.του είπα ότι ο ουρολογος μας είπε να κάνουμε καποιες επανσληπτικες(καλλιέργεια για μικρόβια,dfi,αντιοξειδωτικο)κ μου είπε δε χρειάζεται,μη δίνεις λεφτά τζάμπα ότι πήρε το σπέρμα πήρε. θα τα συζητήσουμε με τον εμβρυολογο και εκείνος θα κρίνει τι γονιμοποιηση να κάνει για καλύτερα αποτελέσματα.κ είμαι σε δίλημμα να τις κάνει τις εξετάσεις η οχι?

Εγω κοριτσι μου δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν κρίνω από το τι λένε τα κορίτσια εδώ, μάλλον πρέπει να τις επαναλάβετε. Όπως λένε τα κορίτσια, ο καθένας στον τομέα του. Ο ανδρολογος για το αντρικό θέμα και ο γυναικολόγος για εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Lucia79 Μπράβο που προχωράτε καλά! Λογικό είναι να έχεις άγχος, αλλά νομίζω καλύτερα να μην προτρέχεις. Κάτσε να βγουν τα αποτελέσματα αυχενικής και papp-a και μετά βλέπετε τι θα κάνετε. Το nipt εγώ το προτείνω πάντως. Με τα δίδυμα μειώνεται λίγο το εύρος και η αξιοπιστία του, αλλά το έκανα για να νιώσω μεγαλύτερη ασφάλεια, παρόλο που η αυχενική μου ήταν πολύ καλή. Λίγο υπομονή κάνε. Αν βγουν τα αποτελέσματα πολύ καλά και κάνεις και το nipt και είναι εντάξει, γιατί να κάνεις άμνιο που έχει και ένα μικρό ρίσκο. Τον γιατρό δεν τον ξέρω να σου πω. Έμένα μου τα κάνει όλα η δική μου γιατρός που είναι πιστοποιημένη και ήταν και συνεργάτης του Νικολαΐδη στο Λονδίνο. Είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί της.

@Ανθη7 κορίτσι μου, απο τη στιγμή που αποφασίσατε να το ψάξετε και με εξειδικευμένο ουρολόγο, νομίζω πως καλύτερα να ακολουθήσετε τη συμβουλή του. Οι γυναικολόγοι και τα κέντρα εξωσωματικής πάντα έτσι λένε σε όλους. Εμείς πάντως την πρώτη φορά πήγαμε χάλια σε γονιμοποιήσεις. Δεν ηξερα όμως τότε να πάμε σε ουρολόγο. Στη δεύτερη προσπάθεια που πήγαμε σε ουρολόγο και έκανε το αμόρε αυτά που του είπε είχαμε 9 βλαστοκύστες στα 10 ωάρια! Πιστεύω πως οι συμβουλές και η αγωγή του ουρολόγου παίζουν μεγάλο ρόλο στην επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Μόλις γύρισα από άλλο ένα ραντεβού με το γιατρο. Προς το παρόν πάμε καλά. Την επόμενη Τετάρτη 13 Ιουλίου έχω αυχενική.  Μου πρότεινε να την κάνω στον Βασίλειο Μπακουλα. Αν καμία έχει ακούσει σχόλια ας πει καμία γνώμη. Επίσης ανάλογα με τα αποτελέσματα ο γιατρός μου προτεινει nipt και όχι αμνιο. 
Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ με όλα αυτα, ξαφνικά μου έχουν ξανάρθει όλες οι φοβίες της εξωσωματικής, ότι κάτι θα βρεθεί και θα τρέχουμε….εγώ το θεωρούσα δεδομένο ότι θα κάνω αμνιο (όχι ότι το θέλω, εννοείται το φοβαμαι), φοβάμαι όμως και να μην το κάνω λόγω των προεμφυτευτικων που είχαμε κάνει και είχαν δείξει διάφορες τρισωμιες κλπ…έχω μπερδευτεί για άλλη μια φορά ..

Καλά αποτελέσματα και να σκεφταισε θετικά 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια θελω τη γνώμη σας πήγα σήμερα στο γυναικολόγο για να κάνουμε ένα προγραμμα.του είπα ότι ο ουρολογος μας είπε να κάνουμε καποιες επανσληπτικες(καλλιέργεια για μικρόβια,dfi,αντιοξειδωτικο)κ μου είπε δε χρειάζεται,μη δίνεις λεφτά τζάμπα ότι πήρε το σπέρμα πήρε. θα τα συζητήσουμε με τον εμβρυολογο και εκείνος θα κρίνει τι γονιμοποιηση να κάνει για καλύτερα αποτελέσματα.κ είμαι σε δίλημμα να τις κάνει τις εξετάσεις η οχι?

Έκανε βιοψία; Αν ναι τότε όχι αν όχι τότε ναι να τις κάνει 

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα Ελπιδακι μου! Μάζευα και εγω βιταμινη d και απολάμβανα τις τελευταίες ημέρες ξεγνοιασιάς.  Σημερα μπήκα στην 24η εβδομάδα οπότε αρχίζει και μετράει ο χρόνος αντίστροφα. Έχω ξεσκιστεί να τρώω και ιδιαίτερα γλυκά και την Τετάρτη θα πάω για καμπύλη σακχάρου και είμαι σίγουρη ότι με την γκαντεμιά που με δέρνει θα μου βρουν και διαβήτη κύησης. 

Γενικά ήρεμη ήμουν αλλά σήμερα με έπιασε ένα άγχος γιατί σκέφτομαι ότι αν όλα πάνε καλά,  κοντοζυγωνει ο καιρός. 

Όλα καλά θα πάνε…. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Μόλις γύρισα από άλλο ένα ραντεβού με το γιατρο. Προς το παρόν πάμε καλά. Την επόμενη Τετάρτη 13 Ιουλίου έχω αυχενική.  Μου πρότεινε να την κάνω στον Βασίλειο Μπακουλα. Αν καμία έχει ακούσει σχόλια ας πει καμία γνώμη. Επίσης ανάλογα με τα αποτελέσματα ο γιατρός μου προτεινει nipt και όχι αμνιο. 
Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ με όλα αυτα, ξαφνικά μου έχουν ξανάρθει όλες οι φοβίες της εξωσωματικής, ότι κάτι θα βρεθεί και θα τρέχουμε….εγώ το θεωρούσα δεδομένο ότι θα κάνω αμνιο (όχι ότι το θέλω, εννοείται το φοβαμαι), φοβάμαι όμως και να μην το κάνω λόγω των προεμφυτευτικων που είχαμε κάνει και είχαν δείξει διάφορες τρισωμιες κλπ…έχω μπερδευτεί για άλλη μια φορά ..

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα να έχεις στην αυχενική σου , που θα έχεις είμαι σίγουρη.

Όμως καταλαβαινω τον φόβο σου στο απόλυτο κ χωρίς να έχω φτάσει καν εκεί θα συμφωνήσω με τα κορίτσια πάρτε με το καλό τα αποτελέσματα της αυχενικής και με ψυχραιμία σκέψου το τότε. Μην βασανίζεσαι από τώρα με αυτό. Τώρα κάνε έρευνα σχετικά με τον γιατρό της αυχενικής. Βήμα βήμα και θα φτάσεις στον στόχο σου. ♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια θελω τη γνώμη σας πήγα σήμερα στο γυναικολόγο για να κάνουμε ένα προγραμμα.του είπα ότι ο ουρολογος μας είπε να κάνουμε καποιες επανσληπτικες(καλλιέργεια για μικρόβια,dfi,αντιοξειδωτικο)κ μου είπε δε χρειάζεται,μη δίνεις λεφτά τζάμπα ότι πήρε το σπέρμα πήρε. θα τα συζητήσουμε με τον εμβρυολογο και εκείνος θα κρίνει τι γονιμοποιηση να κάνει για καλύτερα αποτελέσματα.κ είμαι σε δίλημμα να τις κάνει τις εξετάσεις η οχι?

Άνθη προσωπικά θα ακολουθούσα τον ουρολόγο σχετικά με το σπερμα. Μάιο πήγα στον Σφακ κ Ιούνιο θα έκανα διέγερση. Βρέθηκε όμως μικρόβιο στο σπερμα κ ο ουρολόγος είπε στοπ αν δεν θεραπεύσουμε το μικρόβιο. Ο Σφακ είπε δεν μας ενοχλεί με την φυγοκεντρηση το ξεπερναμε. Ο Ουρολόγος είπε δεν με καλύπτει αυτό δεν θεωρώ ότι ξεπερνιεται. Έχοντας στην πλάτη λοιπόν δυο αποβολές δεν πήρα το ρίσκο. Καθυστερήσαμε την διέγερση για ένα τρίμηνο κ την κάναμε Σεπτέμβριο. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα είχαμε αν ακολουθούσαμε τον Σφακ σχετικά με το σπερμα αλλά νιωθω πολύ πιο ήρεμη ότι ακολούθησα τον ειδικό σε κάθε τομέα. Και ειλικρινά τόσο ήρεμη όσο είμαι σε αυτή την επικείμενη ετ δεν έχω ξανά υπάρξει..

Γιατι νιωθω ότι έκανα ότι μα ότι περνούσε από το χέρι μου.. Αν δεν θέλει να έρθει θα είναι πέρα από τις δυνάμεις μου σωματικές και ψυχολογικές.

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα Ελπιδακι μου! Μάζευα και εγω βιταμινη d και απολάμβανα τις τελευταίες ημέρες ξεγνοιασιάς.  Σημερα μπήκα στην 24η εβδομάδα οπότε αρχίζει και μετράει ο χρόνος αντίστροφα. Έχω ξεσκιστεί να τρώω και ιδιαίτερα γλυκά και την Τετάρτη θα πάω για καμπύλη σακχάρου και είμαι σίγουρη ότι με την γκαντεμιά που με δέρνει θα μου βρουν και διαβήτη κύησης. 

Γενικά ήρεμη ήμουν αλλά σήμερα με έπιασε ένα άγχος γιατί σκέφτομαι ότι αν όλα πάνε καλά,  κοντοζυγωνει ο καιρός. 

Πάμε βαθειες ανάσες και ομμμμ και αναπνοές να ηρεμήσουμε τα τσακρα μας!!

Παμε δυνατά να συνεχίσεις την καλή δουλειά που κανείς κ εσυ και η μπεμπα! 
Καθε μα κάθε μέρα είναι νίκη 

💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσι μου ! Πω πω πώς πέρασε ο καιρός! Τον γιατρό που αναφέρεις δεν τον έχω ακούσει, στον Παφιλη όμως που είχα πάει, μου άρεσε πολύ.

Ένα θα σου πω. Όταν έκανα την αυχενική, πήγα 5 φορές τουαλέτα. Από το άγχος μου γέμιζε συνέχεια η ουροδόχος κύστη. Ειναι απόλυτα λογικό το αγχος που έχεις, αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!

Το αν θα κάνεις αμνιοπαρακεντηση ή ακόμα και τροφοβλαστη, άσχετα από τα αποτελέσματα, εξαρτάται καθαρα από εσένα γιατί μόνο αυτά τα 2 σου δίνουν σίγουρα αποτελέσματα. 

Εγω για παράδειγμα δεν ήθελα με τίποτα και για κανένα λόγο να κάνω αμνιοπαρακεντηση γιατί ήμουν που ήμουν αγχωμένη, δεν θα το άντεχα και άλλο άγχος. Οπότε όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής πολύ καλά και ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι αν θέλω να κάνω νιπτ χάρηκα πολύ. Έκανα το νιπτ το διευρυμένο και όλα καλά. 

Τωρα όμως που προέκυψε αυτό το θέμα μου είπαν οι εμβρυοιατροι να κάνω αμνιοπαρακεντηση για να σιγουρευτώ ότι δεν έχει κάποιο σύνδρομο γιατί τόσο μικρό μωρό μπορεί να έχει και κάποιο σύνδρομο γιατί συνδέεται. Βέβαια όλοι μου λένε ότι κατά 90 με 95% οφείλεται στον πλακουντα αλλά δεν μπορούν να πουν με σιγουριά.  Εγω βέβαια στην 24η εβδομάδα δεν θα κάνω αμνιοπαρακεντηση (θέλουν και 2 εβδομάδες να βγουν τα αποτελέσματα). Μόνο ο Νικολαΐδης μου είπε ότι οι γιατροί λένε μα....ες και ότι δεν χρειάζεται εφόσον έχω κάνει νιπτ και ότι είναι ξεκάθαρα λόγω πλακουντα. Αν με ρωτάς όμως, με το χέρι στην καρδιά, θα σου πω ότι το μετάνιωσα που δεν είχα κάνει αμνιοπαρακεντηση στην αρχή, αλλά εμένα μου έκατσε αυτό το θέμα.

Γενικά θα δεις τα αποτελέσματα της αυχενικής και ανάλογα θα αποφασίσεις μαζί με τον γιατρό σου. Αυτό μην σε απασχολεί προς το παρόν. Κάτσε να κάνεις την αυχενική και αποφασιζετε μετά.

 

Τελικά μετά από τρελό γκουγκλάρισμα πέτυχα σχόλια για τον Μπακουλα σε ένα άλλο φόρουμ και έγραφε μια κοπέλα ότι έχει κάνει κι αυτός 10 χρόνια στο Λονδίνο με τον Νικολαιδη και ότι γενικα ειναι της σχολής, όσο γίνεται περισσότερες αλλά μή επεμβατικές εξετάσεις. Ίσως κάποια χρόνια πριν που δεν υπήρχαν όλα αυτα τα τεστ να ήταν μονόδρομος η αμνιο αλλά αρχίζω να σκέφτομαι πως ίσως δεν είναι έτσι πια. Θα το ψάξω παραπάνω τις επόμενες μερες. Στο έγραψα για να προσπαθήσεις να μη νιώθεις άσχημα που δεν εκανες την αμνιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είσαστε όλες καλά!!! Εκλεισα επιτέλους το ραντεβού με την επιτροπή για 13/09!!! Αλήθεια ή έγκριση ή όχι μετά από πόσες μέρες βγαίνει και μετά από πόσες μέρες ξεκινάει η διαδικασία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Καλά αποτελέσματα και να σκεφταισε θετικά 

 

Έκανε βιοψία; Αν ναι τότε όχι αν όχι τότε ναι να τις κάνει 

 

Όλα καλά θα πάνε…. 

🥰😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τελικά μετά από τρελό γκουγκλάρισμα πέτυχα σχόλια για τον Μπακουλα σε ένα άλλο φόρουμ και έγραφε μια κοπέλα ότι έχει κάνει κι αυτός 10 χρόνια στο Λονδίνο με τον Νικολαιδη και ότι γενικα ειναι της σχολής, όσο γίνεται περισσότερες αλλά μή επεμβατικές εξετάσεις. Ίσως κάποια χρόνια πριν που δεν υπήρχαν όλα αυτα τα τεστ να ήταν μονόδρομος η αμνιο αλλά αρχίζω να σκέφτομαι πως ίσως δεν είναι έτσι πια. Θα το ψάξω παραπάνω τις επόμενες μερες. Στο έγραψα για να προσπαθήσεις να μη νιώθεις άσχημα που δεν εκανες την αμνιο. 

Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση ότι το νιπτ το ανακάλυψε ο Νικολαΐδης. Όχι, καθόλου άσχημα δεν αισθάνομαι. Απλά αν γυρνούσα πίσω τον χρόνο ενδεχομένως να ξεπερνούσα τον φόβο μου και το αγχος μου και να έκανα ακόμα και τροφοβλαστη. Αλλά θα το δεις και θα αποφασίσετε μετα τα αποτελέσματα της αυχενικής και του pappa. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα να έχεις στην αυχενική σου , που θα έχεις είμαι σίγουρη.

Όμως καταλαβαινω τον φόβο σου στο απόλυτο κ χωρίς να έχω φτάσει καν εκεί θα συμφωνήσω με τα κορίτσια πάρτε με το καλό τα αποτελέσματα της αυχενικής και με ψυχραιμία σκέψου το τότε. Μην βασανίζεσαι από τώρα με αυτό. Τώρα κάνε έρευνα σχετικά με τον γιατρό της αυχενικής. Βήμα βήμα και θα φτάσεις στον στόχο σου. ♥️

Άνθη προσωπικά θα ακολουθούσα τον ουρολόγο σχετικά με το σπερμα. Μάιο πήγα στον Σφακ κ Ιούνιο θα έκανα διέγερση. Βρέθηκε όμως μικρόβιο στο σπερμα κ ο ουρολόγος είπε στοπ αν δεν θεραπεύσουμε το μικρόβιο. Ο Σφακ είπε δεν μας ενοχλεί με την φυγοκεντρηση το ξεπερναμε. Ο Ουρολόγος είπε δεν με καλύπτει αυτό δεν θεωρώ ότι ξεπερνιεται. Έχοντας στην πλάτη λοιπόν δυο αποβολές δεν πήρα το ρίσκο. Καθυστερήσαμε την διέγερση για ένα τρίμηνο κ την κάναμε Σεπτέμβριο. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα είχαμε αν ακολουθούσαμε τον Σφακ σχετικά με το σπερμα αλλά νιωθω πολύ πιο ήρεμη ότι ακολούθησα τον ειδικό σε κάθε τομέα. Και ειλικρινά τόσο ήρεμη όσο είμαι σε αυτή την επικείμενη ετ δεν έχω ξανά υπάρξει..

Γιατι νιωθω ότι έκανα ότι μα ότι περνούσε από το χέρι μου.. Αν δεν θέλει να έρθει θα είναι πέρα από τις δυνάμεις μου σωματικές και ψυχολογικές.

Πάμε βαθειες ανάσες και ομμμμ και αναπνοές να ηρεμήσουμε τα τσακρα μας!!

Παμε δυνατά να συνεχίσεις την καλή δουλειά που κανείς κ εσυ και η μπεμπα! 
Καθε μα κάθε μέρα είναι νίκη 

💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

Εσύ πώς είσαι? Ανυπομονεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είσαστε όλες καλά!!! Εκλεισα επιτέλους το ραντεβού με την επιτροπή για 13/09!!! Αλήθεια ή έγκριση ή όχι μετά από πόσες μέρες βγαίνει και μετά από πόσες μέρες ξεκινάει η διαδικασία;;

Ω στα γενέθλια μου!!! Αν περνάς Αθήνα την ίδια μέρα αν περνάς Θεσσαλονίκη από 5 ως 10 μέρες περίπου μπορεί και λίγο παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ω στα γενέθλια μου!!! Αν περνάς Αθήνα την ίδια μέρα αν περνάς Θεσσαλονίκη από 5 ως 10 μέρες περίπου μπορεί και λίγο παραπάνω 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση Αθήνα περναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα Ελπιδακι μου! Μάζευα και εγω βιταμινη d και απολάμβανα τις τελευταίες ημέρες ξεγνοιασιάς.  Σημερα μπήκα στην 24η εβδομάδα οπότε αρχίζει και μετράει ο χρόνος αντίστροφα. Έχω ξεσκιστεί να τρώω και ιδιαίτερα γλυκά και την Τετάρτη θα πάω για καμπύλη σακχάρου και είμαι σίγουρη ότι με την γκαντεμιά που με δέρνει θα μου βρουν και διαβήτη κύησης. 

Γενικά ήρεμη ήμουν αλλά σήμερα με έπιασε ένα άγχος γιατί σκέφτομαι ότι αν όλα πάνε καλά,  κοντοζυγωνει ο καιρός. 

Αν σε βρουν διαβήτη κύησης καλό είναι για σένα και το μωράκι γτ τα έμβρυα αυξάνουν τα κιλά τους στον διαβήτη κύησης. 

Καλ κάνεις ο ήλιος κάνει καλό..  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Τελικά μετά από τρελό γκουγκλάρισμα πέτυχα σχόλια για τον Μπακουλα σε ένα άλλο φόρουμ και έγραφε μια κοπέλα ότι έχει κάνει κι αυτός 10 χρόνια στο Λονδίνο με τον Νικολαιδη και ότι γενικα ειναι της σχολής, όσο γίνεται περισσότερες αλλά μή επεμβατικές εξετάσεις. Ίσως κάποια χρόνια πριν που δεν υπήρχαν όλα αυτα τα τεστ να ήταν μονόδρομος η αμνιο αλλά αρχίζω να σκέφτομαι πως ίσως δεν είναι έτσι πια. Θα το ψάξω παραπάνω τις επόμενες μερες. Στο έγραψα για να προσπαθήσεις να μη νιώθεις άσχημα που δεν εκανες την αμνιο. 

Γτ να κάνεις αμνιοπαρακεντηση εάν η αυχενική και η εξέταση αίματος ειναο καλές;  και μη μου πεις η ηλικια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλά αποτελέσματα φιλενάδα να έχεις στην αυχενική σου , που θα έχεις είμαι σίγουρη.

Όμως καταλαβαινω τον φόβο σου στο απόλυτο κ χωρίς να έχω φτάσει καν εκεί θα συμφωνήσω με τα κορίτσια πάρτε με το καλό τα αποτελέσματα της αυχενικής και με ψυχραιμία σκέψου το τότε. Μην βασανίζεσαι από τώρα με αυτό. Τώρα κάνε έρευνα σχετικά με τον γιατρό της αυχενικής. Βήμα βήμα και θα φτάσεις στον στόχο σου. ♥️

Άνθη προσωπικά θα ακολουθούσα τον ουρολόγο σχετικά με το σπερμα. Μάιο πήγα στον Σφακ κ Ιούνιο θα έκανα διέγερση. Βρέθηκε όμως μικρόβιο στο σπερμα κ ο ουρολόγος είπε στοπ αν δεν θεραπεύσουμε το μικρόβιο. Ο Σφακ είπε δεν μας ενοχλεί με την φυγοκεντρηση το ξεπερναμε. Ο Ουρολόγος είπε δεν με καλύπτει αυτό δεν θεωρώ ότι ξεπερνιεται. Έχοντας στην πλάτη λοιπόν δυο αποβολές δεν πήρα το ρίσκο. Καθυστερήσαμε την διέγερση για ένα τρίμηνο κ την κάναμε Σεπτέμβριο. Δεν ξέρω τι αποτέλεσμα θα είχαμε αν ακολουθούσαμε τον Σφακ σχετικά με το σπερμα αλλά νιωθω πολύ πιο ήρεμη ότι ακολούθησα τον ειδικό σε κάθε τομέα. Και ειλικρινά τόσο ήρεμη όσο είμαι σε αυτή την επικείμενη ετ δεν έχω ξανά υπάρξει..

Γιατι νιωθω ότι έκανα ότι μα ότι περνούσε από το χέρι μου.. Αν δεν θέλει να έρθει θα είναι πέρα από τις δυνάμεις μου σωματικές και ψυχολογικές.

Πάμε βαθειες ανάσες και ομμμμ και αναπνοές να ηρεμήσουμε τα τσακρα μας!!

Παμε δυνατά να συνεχίσεις την καλή δουλειά που κανείς κ εσυ και η μπεμπα! 
Καθε μα κάθε μέρα είναι νίκη 

💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻

👡👡👡👡 έτσι για το καλό :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εσύ πώς είσαι? Ανυπομονεις?

Βασικά είμαι στο απόλυτο ζεν..Δεν ξε΄ρω πως το έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν θα με χτυπήσει πετριά από την Παρασκευή και μετά 🤣 Προς το παρόν προσπαθώ να κοντρολάρω την μαστούρα από τα utro ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή που θα βγω σε άδεια ώστε να λυώσω στον ύπνο. Αυτό νιώθω ο΄τι μου λείπει..

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

👡👡👡👡 έτσι για το καλό :-)

Αχ πόσο μου έλειψαν τα τσοκαράκια σου 🤣🤣 Βγήκαν οι εξετάσεις που περίμενες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βασικά είμαι στο απόλυτο ζεν..Δεν ξε΄ρω πως το έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν θα με χτυπήσει πετριά από την Παρασκευή και μετά 🤣 Προς το παρόν προσπαθώ να κοντρολάρω την μαστούρα από τα utro ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή που θα βγω σε άδεια ώστε να λυώσω στον ύπνο. Αυτό νιώθω ο΄τι μου λείπει..

Αχ πόσο μου έλειψαν τα τσοκαράκια σου 🤣🤣 Βγήκαν οι εξετάσεις που περίμενες?

Μπράβο μαυρογατουλα! Εισαι ζεν γιατί ξέρεις πως ο, τι ηταν να κανετε το έχετε κανει και με το παραπανω. Η επιτυχία πλεον ειναι μονοδρομος! Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βασικά είμαι στο απόλυτο ζεν..Δεν ξε΄ρω πως το έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν θα με χτυπήσει πετριά από την Παρασκευή και μετά 🤣 Προς το παρόν προσπαθώ να κοντρολάρω την μαστούρα από τα utro ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή που θα βγω σε άδεια ώστε να λυώσω στον ύπνο. Αυτό νιώθω ο΄τι μου λείπει..

Αχ πόσο μου έλειψαν τα τσοκαράκια σου 🤣🤣 Βγήκαν οι εξετάσεις που περίμενες?

Με το καλό να τα βάλεις κοπέλα μου!!! Και όλα θετικά εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βασικά είμαι στο απόλυτο ζεν..Δεν ξε΄ρω πως το έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν θα με χτυπήσει πετριά από την Παρασκευή και μετά 🤣 Προς το παρόν προσπαθώ να κοντρολάρω την μαστούρα από τα utro ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή που θα βγω σε άδεια ώστε να λυώσω στον ύπνο. Αυτό νιώθω ο΄τι μου λείπει..

Αχ πόσο μου έλειψαν τα τσοκαράκια σου 🤣🤣 Βγήκαν οι εξετάσεις που περίμενες?

ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ 🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βασικά είμαι στο απόλυτο ζεν..Δεν ξε΄ρω πως το έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν θα με χτυπήσει πετριά από την Παρασκευή και μετά 🤣 Προς το παρόν προσπαθώ να κοντρολάρω την μαστούρα από τα utro ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή που θα βγω σε άδεια ώστε να λυώσω στον ύπνο. Αυτό νιώθω ο΄τι μου λείπει..

Αχ πόσο μου έλειψαν τα τσοκαράκια σου 🤣🤣 Βγήκαν οι εξετάσεις που περίμενες?

Καρυωτυπος μια χαρά.  Τώρα οι άλλες είναι μια μέρας υπόθεση οπότε θα της κάνουμε κάπου τον Δεκέμβριο . Τώρα δε νομίζω να υπάρχει λογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Γτ να κάνεις αμνιοπαρακεντηση εάν η αυχενική και η εξέταση αίματος ειναο καλές;  και μη μου πεις η ηλικια... 

ε ναι για την ηλικία το λέω. 43 είμαι και έχω πολλές φίλες που έχουν κανει αμνιο σε μικρότερη ηλικία,,,(όχι από εξωσωματική βέβαια αλλά και πάλι…)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βασικά είμαι στο απόλυτο ζεν..Δεν ξε΄ρω πως το έχω καταφέρει και δεν ξέρω αν θα με χτυπήσει πετριά από την Παρασκευή και μετά 🤣 Προς το παρόν προσπαθώ να κοντρολάρω την μαστούρα από τα utro ανυπομονώ να έρθει η Παρασκευή που θα βγω σε άδεια ώστε να λυώσω στον ύπνο. Αυτό νιώθω ο΄τι μου λείπει..

Αχ πόσο μου έλειψαν τα τσοκαράκια σου 🤣🤣 Βγήκαν οι εξετάσεις που περίμενες?

Αντεεε πλησιάζουν οι μέρες…αυτό το Ζεν το καταλαβαίνω, το νιώθω. Δεν πειράζει καλύτερα έτσι, ούτε που θα το καταλάβεις ποτε θα παρεις το θετικό τεστακι! Για την ώρα απόλαυσε τα τελευταία σου ποτάκια..εμένα που δεν έπινα και πολυ μου λείπει τρέλα ρε παιδιά…βλέπω τη μπυρα του άντρα μου και μου ρχεται να ορμήσω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2022 at 7:38 ΜΜ, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια θελω τη γνώμη σας πήγα σήμερα στο γυναικολόγο για να κάνουμε ένα προγραμμα.του είπα ότι ο ουρολογος μας είπε να κάνουμε καποιες επανσληπτικες(καλλιέργεια για μικρόβια,dfi,αντιοξειδωτικο)κ μου είπε δε χρειάζεται,μη δίνεις λεφτά τζάμπα ότι πήρε το σπέρμα πήρε. θα τα συζητήσουμε με τον εμβρυολογο και εκείνος θα κρίνει τι γονιμοποιηση να κάνει για καλύτερα αποτελέσματα.κ είμαι σε δίλημμα να τις κάνει τις εξετάσεις η οχι?

Καλημέρα Ανθή! Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι ο ουρολόγος (που είναι εξειδικευμένος στην αναπαραγωγή) πρέπει να έχει τον πρώτο λόγο.

Επίσης σκέφτομαι και το εξής: Βασικά το θέμα είναι τι θα κάνετε αν, παρ' ελπίδα, οι επαναληπτικές εξετάσεις δεν είναι τόσο καλές όσο θα θέλατε. Θα προχωρήσετε έτσι κι αλλιώς (πχ λόγω πίεσης χρόνου από άλλους παράγοντες) ή θα αναβάλετε την προσπάθεια για να δώσετε περισσότερο χρόνο στην αγωγή (αν φυσικά ο ουρολόγος σας πει ότι προτείνει αγωγή για περισσότερους μήνες); Αν είναι να προχωρήσετε ανεξαρτήτως αποτελέσματος, τότε όντως είναι τσάμπα λεφτά. Αν όμως πρόκειται τα αποτελέσματα να επηρεάσουν το πώς θα προχωρήσετε, τότε προφανώς πρέπει να την κάνετε, για να μην πάνε τσάμπα τα λεφτά της εξωσωματικής. 

(Τέλος, άσχετο: @nikol88 σου έχω στείλει ένα μήνυμα. Αν τυχόν μπορέσεις να το δεις, θα βοηθήσεις πολύ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sophie80 είπε:

Καλημέρα Ανθή! Συμφωνώ με τα κορίτσια ότι ο ουρολόγος (που είναι εξειδικευμένος στην αναπαραγωγή) πρέπει να έχει τον πρώτο λόγο.

Επίσης σκέφτομαι και το εξής: Βασικά το θέμα είναι τι θα κάνετε αν, παρ' ελπίδα, οι επαναληπτικές εξετάσεις δεν είναι τόσο καλές όσο θα θέλατε. Θα προχωρήσετε έτσι κι αλλιώς (πχ λόγω πίεσης χρόνου από άλλους παράγοντες) ή θα αναβάλετε την προσπάθεια για να δώσετε περισσότερο χρόνο στην αγωγή (αν φυσικά ο ουρολόγος σας πει ότι προτείνει αγωγή για περισσότερους μήνες); Αν είναι να προχωρήσετε ανεξαρτήτως αποτελέσματος, τότε όντως είναι τσάμπα λεφτά. Αν όμως πρόκειται τα αποτελέσματα να επηρεάσουν το πώς θα προχωρήσετε, τότε προφανώς πρέπει να την κάνετε, για να μην πάνε τσάμπα τα λεφτά της εξωσωματικής. 

(Τέλος, άσχετο: @nikol88 σου έχω στείλει ένα μήνυμα. Αν τυχόν μπορέσεις να το δεις, θα βοηθήσεις πολύ!)

Τώρα κατάφερα να βρω τα μνμτα, τσέκαρε τα εισερχόμενα σου! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο μαυρογατουλα! Εισαι ζεν γιατί ξέρεις πως ο, τι ηταν να κανετε το έχετε κανει και με το παραπανω. Η επιτυχία πλεον ειναι μονοδρομος! Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι! 

Ευχαριστώ αγαπημένη, πήγες για καμπύλη ? Όλα καλά?

στις πριν 17 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Με το καλό να τα βάλεις κοπέλα μου!!! Και όλα θετικά εύχομαι 

Και σε σένα κορίτσι μου με το καλό να ξαναμπείς στον αγώνα.

στις πριν 16 ώρες, ο/η condios είπε:

ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ 🤣😂🤣😂

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Είσαι θεόμουρλη ρε φίλε!! Το πρωινό ουτρο δεν με ενοχλεί καθόλου. Το μεσημεριανό επειδή είμαι δουλειά άρα οθόνη όλη μέρα μου τα σκάει λίγο περίεργα ομως στο 2ωρο (την ώρα που σχολάω και οδηγώ δηλαδή) ε΄χω συνέλθει. Το βραδινό είναι το καλύτερο. Το παίρνω και σε 20λεπτάκια ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ 🤣🤣

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αντεεε πλησιάζουν οι μέρες…αυτό το Ζεν το καταλαβαίνω, το νιώθω. Δεν πειράζει καλύτερα έτσι, ούτε που θα το καταλάβεις ποτε θα παρεις το θετικό τεστακι! Για την ώρα απόλαυσε τα τελευταία σου ποτάκια..εμένα που δεν έπινα και πολυ μου λείπει τρέλα ρε παιδιά…βλέπω τη μπυρα του άντρα μου και μου ρχεται να ορμήσω 😂

Αχ δεν πίνω μάνα μου ούτε coctail ούτε moctail άσε με!! Σου κάνω συμπαράσταση και δεν είμαι και έγκυος 🤣🤣

Κάνε την αυχενική σου με το καλό και ρώτα τον γιατρό σου μήπως καμιά μπυρίτσα άνευ αλκοόλ την επιτρέπει ή κανένα virgin coctail να δροσιστείς και εσύ η μάνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη, πήγες για καμπύλη ? Όλα καλά?

Και σε σένα κορίτσι μου με το καλό να ξαναμπείς στον αγώνα.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Είσαι θεόμουρλη ρε φίλε!! Το πρωινό ουτρο δεν με ενοχλεί καθόλου. Το μεσημεριανό επειδή είμαι δουλειά άρα οθόνη όλη μέρα μου τα σκάει λίγο περίεργα ομως στο 2ωρο (την ώρα που σχολάω και οδηγώ δηλαδή) ε΄χω συνέλθει. Το βραδινό είναι το καλύτερο. Το παίρνω και σε 20λεπτάκια ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ 🤣🤣

Αχ δεν πίνω μάνα μου ούτε coctail ούτε moctail άσε με!! Σου κάνω συμπαράσταση και δεν είμαι και έγκυος 🤣🤣

Κάνε την αυχενική σου με το καλό και ρώτα τον γιατρό σου μήπως καμιά μπυρίτσα άνευ αλκοόλ την επιτρέπει ή κανένα virgin coctail να δροσιστείς και εσύ η μάνα

Καλημέραααα! Εγώ δεν πίνω αλλά ο γιατρός μου επιτρέπει 2 ποτήρια κρασί την εβδομάδα ή μια μπύρα ή ενα ποτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...