Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Μην ανησυχείς είναι από τον καθετήρα καμία φορά βγάζουμε λίγο αίμα καλά αποτελέσματα 

Κορίτσι μου καλησπερα ενδιαφέρομαι για τις gonal αν δεν τις έχει δώσει σε κάποια άλλη κοπέλα θα τις ήθελα, είμαι στην 12 μέρα διεργεσης και μου είπαν ότι θα χρειαστώ και άλλες γιατί δεν μεγαλώνουν τα ωαριακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ζαργανα είπε:

Να ρωτήσω κάτι ακόμα βρε κορίτσια! πιστεύεται είναι λάθος να πάω πίσω στη δουλειά μετά από την εμβριυομεταφορα?έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ τη παρασκευή και πάω για δουλειά τρίτη.ειναι 4 ώρες δουλειά γραφείου.λεω να γυρίζω με τα πόδια μετά είναι 10 λεπτά απόσταση....

Τι λέτε?

3 μέρες καλό είναι να κάτσεις ξαπλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ζαργανα είπε:

Σε ευχαριστώ αγχώθηκα λίγο!έχω κάνει αρκετές προσπάθειες έλα μου ντε που κάθε φορά είναι σαν να τα κάνω πρώτη φορά όλα .την τρίτη πάω για δουλειά 4 ωρο ευτυχώς θα ξεχνιέται και το μυαλό.ειπα αυτή τη φορά να μην κάτσω 15 μέρες μέσα...

Όπως εσυ νιώθεις εύχομαι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ: Γεια σου Θεέ.

Θεός: Γεια...

Εγώ: Καταρρέω. Μπορείς να με ξανασυναρμολογήσεις;

Θεός: Δεν θα το προτιμούσα.

Εγώ: Γιατί;

Θεός: Επειδή δεν είσαι παζλ.

Εγώ: Τι γίνεται με όλα τα κομμάτια της ζωής μου που πέφτουν στο έδαφος;

Θεός: Άφησέ τα εκεί για λίγο. Έπεσαν για έναν λόγο. Άφησέ τα να είναι εκεί για λίγο και μετά αποφάσισε εάν χρειάζεσαι να πάρεις πίσω κάποια από αυτά τα κομμάτια.

Εγώ: Δεν καταλαβαίνεις! Διαλύομαι!

Θεός: Όχι, εσύ δεν καταλαβαίνεις. Υπερβαίνεις, εξελίσσεσαι. Αυτό που αισθάνεσαι είναι πόνοι ανάπτυξης. Ξεφορτώνεσαι τα πράγματα και τους ανθρώπους στη ζωή σου που σε κρατούν πίσω. Τα κομμάτια δεν πέφτουν. Τα κομμάτια τοποθετούνται στη θέση τους. Χαλάρωσε. Πάρε μια βαθιά ανάσα και άφησε αυτά τα πράγματα που δεν χρειάζεσαι πλέον να πέσουν. Σταμάτησε να κολλάς σε κομμάτια που δεν είναι πλέον για εσένα. Άφησέ τα να πέσουν. Άφησέ τα να φύγουν.

Εγώ: Άπαξ κι αρχίσω να το κάνω αυτό, τι θα μου απομείνει;

Θεός: Μόνο τα καλύτερα κομμάτια σου.

Εγώ: Φοβάμαι να αλλάξω.

Θεός: Σου λέω συνεχώς: ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ! ΓΙΝΕΣΑΙ!

Εγώ: Γίνομαι, Ποιος;

Θεός: Γίνεσαι αυτός που σε δημιούργησα να είσαι! Ένα άτομο από φως, αγάπη, φιλανθρωπία, ελπίδα, θάρρος, χαρά, έλεος, χάρη και συμπόνια. Σε έφτιαξα για πολύ περισσότερα από αυτά τα ρηχά κομμάτια με τα οποία αποφάσισες να διακοσμήσεις τον εαυτό σου και στα οποία προσκολλάσαι με τόση απληστία και φόβο. Άφησε αυτά τα πράγματα να πέσουν από πάνω σου. Σε αγαπώ! Μην αλλάξεις! Γίνε! Μην αλλάξεις! Γίνε! Γίνε αυτός που θέλω να είσαι, αυτός που δημιούργησα. Θα συνεχίσω να στο λέω αυτό μέχρι να το θυμηθείς.

Εγώ: Να, φεύγει κι άλλο ένα κομμάτι.

Θεός: Ναι. Άφησέ το να είναι έτσι.

Εγώ: Οπότε ... Δεν είμαι σπασμένος;

Θεός: Όχι, αλλά σπάζεις το σκοτάδι, όπως η αυγή. Είναι μια καινούρια ημέρα. Γίνε!! 
 Γίνε ποιος είσαι πραγματικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Εγώ: Γεια σου Θεέ.

Θεός: Γεια...

Εγώ: Καταρρέω. Μπορείς να με ξανασυναρμολογήσεις;

Θεός: Δεν θα το προτιμούσα.

Εγώ: Γιατί;

Θεός: Επειδή δεν είσαι παζλ.

Εγώ: Τι γίνεται με όλα τα κομμάτια της ζωής μου που πέφτουν στο έδαφος;

Θεός: Άφησέ τα εκεί για λίγο. Έπεσαν για έναν λόγο. Άφησέ τα να είναι εκεί για λίγο και μετά αποφάσισε εάν χρειάζεσαι να πάρεις πίσω κάποια από αυτά τα κομμάτια.

Εγώ: Δεν καταλαβαίνεις! Διαλύομαι!

Θεός: Όχι, εσύ δεν καταλαβαίνεις. Υπερβαίνεις, εξελίσσεσαι. Αυτό που αισθάνεσαι είναι πόνοι ανάπτυξης. Ξεφορτώνεσαι τα πράγματα και τους ανθρώπους στη ζωή σου που σε κρατούν πίσω. Τα κομμάτια δεν πέφτουν. Τα κομμάτια τοποθετούνται στη θέση τους. Χαλάρωσε. Πάρε μια βαθιά ανάσα και άφησε αυτά τα πράγματα που δεν χρειάζεσαι πλέον να πέσουν. Σταμάτησε να κολλάς σε κομμάτια που δεν είναι πλέον για εσένα. Άφησέ τα να πέσουν. Άφησέ τα να φύγουν.

Εγώ: Άπαξ κι αρχίσω να το κάνω αυτό, τι θα μου απομείνει;

Θεός: Μόνο τα καλύτερα κομμάτια σου.

Εγώ: Φοβάμαι να αλλάξω.

Θεός: Σου λέω συνεχώς: ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ! ΓΙΝΕΣΑΙ!

Εγώ: Γίνομαι, Ποιος;

Θεός: Γίνεσαι αυτός που σε δημιούργησα να είσαι! Ένα άτομο από φως, αγάπη, φιλανθρωπία, ελπίδα, θάρρος, χαρά, έλεος, χάρη και συμπόνια. Σε έφτιαξα για πολύ περισσότερα από αυτά τα ρηχά κομμάτια με τα οποία αποφάσισες να διακοσμήσεις τον εαυτό σου και στα οποία προσκολλάσαι με τόση απληστία και φόβο. Άφησε αυτά τα πράγματα να πέσουν από πάνω σου. Σε αγαπώ! Μην αλλάξεις! Γίνε! Μην αλλάξεις! Γίνε! Γίνε αυτός που θέλω να είσαι, αυτός που δημιούργησα. Θα συνεχίσω να στο λέω αυτό μέχρι να το θυμηθείς.

Εγώ: Να, φεύγει κι άλλο ένα κομμάτι.

Θεός: Ναι. Άφησέ το να είναι έτσι.

Εγώ: Οπότε ... Δεν είμαι σπασμένος;

Θεός: Όχι, αλλά σπάζεις το σκοτάδι, όπως η αυγή. Είναι μια καινούρια ημέρα. Γίνε!! 
 Γίνε ποιος είσαι πραγματικά!! 

Κορίτσια μου καλημέρα πηγαινω για τον τελευταίο υπέρηχο καντε μια προσευχουλα να είναι όλα καλά για να προχωρησω σ ωοληψια, γιατί μ είπαν ότι ίσως χρειαστώ και άλλες ενέσεις και εμένα δεν μου έμεινε ουτε μια και ει αι πανακριβες παναθεμα τες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniw είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα πηγαινω για τον τελευταίο υπέρηχο καντε μια προσευχουλα να είναι όλα καλά για να προχωρησω σ ωοληψια, γιατί μ είπαν ότι ίσως χρειαστώ και άλλες ενέσεις και εμένα δεν μου έμεινε ουτε μια και ει αι πανακριβες παναθεμα τες!!! 

Να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Στο εύχομαι ολόψυχα!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2022 at 8:28 ΠΜ, ο/η Ζαργανα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και πάλι!την Δευτέρα έκανα ωοληψια (για αυτό και δίνω τα gonal που μου περίσσεψαν)την Παρασκευή έκανα ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 4 ημερών μετά από μια ώρα αναμονής όταν σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα ειδα λίγες σταγόνες αίμα και το πρωί το Σαββάτου πάλι τα ίδια από εκεί και μετά τίποτα.υπαρχει περίπτωση να είναι το αίμα της εμφύτευσης που λένε?αλλά τόσο σύντομα?η απλά είναι οι τραυματισμοί από την ωοληψια?σε εσάς έχει τύχει να έχετε αιμα....

Είμαι καινούρια στο φόρουμ συγνώμη αν έχω γράψει κάτι αλλού η αν έγραψα αλλού για τις gonal που μου περίσσεψαν.

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας 

Μπορεί! Ποτέ δε ξέρεις! Καλό είναι να κάτσεις σπίτι σου κ να είσαι χαλαρη! Να μην κουράζεσαι! Εξάλλου δικαιούσαι 7 μέρες εργάσιμες άδεια επιπλέον της κανονικής σου!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και εγω είμαι 5 μήνες σε έναν εγκλεισμό με διατροφή, χάπια και ψυχολογία στα τάρταρα. Και ο δικός μου με είχε πολύ περιορισμένη. Τωρα που πήγα σε 3 συνολικά εμβρυοιατρους - γυναικολογους και  1 ο δικος μου μου είπαν όλοι το ίδιο πράγμα. Να κάνεις ο, τι μα ο, το σε ευχαριστεί. Θέλεις θάλασσα,  πήγαινε θάλασσα. Ο, τι θέλεις γιατί είναι πολύ σημαντικό να είσαι εσύ καλά. Και μάλιστα ο τελευταίος που πήγα την Παρασκευή μου λέει "ρε κοριτσι μου με τέτοια ψυχολογία που εχεις και τόσο άγχος που έχεις πώς θέλεις να βελτιωθουν οι αντιστάσεις σου? Πήγαινε σε παρακαλώ στη θάλασσα και ηρεμησε.  Εσύ ο, τι ήταν να κάνεις το κάνεις και με το παραπάνω. Ένα μόνο μένει ακόμα να κάνεις, να προσπαθήσεις να είσαι καλά"

Ε από την Παρασκευή μετά από αυτά τα λόγια είμαι άλλος άνθρωπος. Έχω έρθει λιγο προς τα έξω στο ας το πούμε εξοχικό. Και δειλά δειλά μπήκα και χθες το απόγευμα στη θάλασσα και νιώθω σαν να έφυγαν 10 κιλά από πάνω μου. Λίγη υπομονή ακόμα να κάνεις, να περάσει το πρώτο τρίμηνο και μετά θα είσαι πολυ καλυτερα!

Τι έχεις περάσει κοριτσάκι μου….ευτυχώς που βρέθηκαν αυτοί οι γιατροί και σε ξεμπλόκαραν γιατί με τόσο άγχος πραγματι δε βγαίνει. Ελπίζω συντομα όλα αυτα να είναι πίσω σου και να τα θυμάσαι όπως περίπου την εξωσωματική και τις προσπάθειες. Προσπάθησε να χαλαρώσεις όσο γίνεται, έχεις και τη θάλασσα κοντά, αυτό βοηθάει…κι εγώ μετράω μέρες για τις 15 Ιουλίου..αντε να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Στο εύχομαι ολόψυχα!!! 😘

Αχ ευχαριστώ πολυ σκορπινα μου, λογικά τεταρτη ωοληψια θα ξέρω το απόγευμα που θα με παρουν τηλέφωνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου παρουσιάσου!!

Έχεις γεννέθλια σήμερα καλό μου τρελοκομείο?

Να είσαι γερή, δυνατή, πάντα με το χαμόγελο και την όμορφη τρέλλα σου!!

Η νέα σου γεννεθλιακή χρονιά να σου φέρει ότι σου πήρε η παλιά απλόχερα και αβασάνιστα🌈

Να χαίρεσαι και να σε χαίρονται οι άντρες σου!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kateriniw είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα πηγαινω για τον τελευταίο υπέρηχο καντε μια προσευχουλα να είναι όλα καλά για να προχωρησω σ ωοληψια, γιατί μ είπαν ότι ίσως χρειαστώ και άλλες ενέσεις και εμένα δεν μου έμεινε ουτε μια και ει αι πανακριβες παναθεμα τες!!! 

Όλα καλά θα πάνε… μια κοπέλα εδώ δίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Όλα καλά θα πάνε… μια κοπέλα εδώ δίνει 

Την έστειλα αλλά δεν μ απάντησε, μάλλον θα τις έδωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kateriniw είπε:

Την έστειλα αλλά δεν μ απάντησε, μάλλον θα τις έδωσε 

Μνμ; Γτ εδώ έκανες εμένα παράθεση εχθές και όχι την κοπέλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Kateriniw είπε:

Την έστειλα αλλά δεν μ απάντησε, μάλλον θα τις έδωσε 

Είναι νέο μέλος και δεν εγκρίνονται γρήγορα οι απαντήσεις της

αν θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί της στείλε mail εδώ mariatrizeli@yahoo.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κουκλες εκανα και την τελευταια χοριακη σημερα και τελος γιατι δεν τις αντεχω και αυτες ..2156 πεμπτη ηταν 12518 σημερα... Τωρα θα παμε Παρασκευη μηπως δουμε τι υπαρχει εκει μεσα.... 🙏🙏🙏😋😋

 

@blackcat εκλαψα..... Πως εγραψα στο αλλο ρε???? Ουτε καταλαβα ...οτι να ναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω κουκλες εκανα και την τελευταια χοριακη σημερα και τελος γιατι δεν τις αντεχω και αυτες ..2156 πεμπτη ηταν 12518 σημερα... Τωρα θα παμε Παρασκευη μηπως δουμε τι υπαρχει εκει μεσα.... 🙏🙏🙏😋😋

 

@blackcat εκλαψα..... Πως εγραψα στο αλλο ρε???? Ουτε καταλαβα ...οτι να ναι!!! 

Δυο δυο ζουζουνοπατουσακια βλεπω😉🎈🎈🎈🎈🎈🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω κουκλες εκανα και την τελευταια χοριακη σημερα και τελος γιατι δεν τις αντεχω και αυτες ..2156 πεμπτη ηταν 12518 σημερα... Τωρα θα παμε Παρασκευη μηπως δουμε τι υπαρχει εκει μεσα.... 🙏🙏🙏😋😋

 

@blackcat εκλαψα..... Πως εγραψα στο αλλο ρε???? Ουτε καταλαβα ...οτι να ναι!!! 

Αναρωτιέσαι ακόμα τι θα υπάρχει; 2 σακοι δυο μωρακια 2 καρδουλες!!! 🤗🤗Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η skorpina78 είπε:

Αναρωτιέσαι ακόμα τι θα υπάρχει; 2 σακοι δυο μωρακια 2 καρδουλες!!! 🤗🤗Με το καλό!!!

@Margitc και skorpina μου πραγματικα δεν ξερω ειμαι ασχετη ... Απ τη μια μεγαλο νουμερο δειχνει αλλα δεν ξερω αν ειναι για διδυμα.... Οτι και να ναι ευχαριστησα το Θεο γιατι μαλλον ειμαι εγκυος μεχρι το κεφαλι! Χαχα απιστευτο!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Margitc και skorpina μου πραγματικα δεν ξερω ειμαι ασχετη ... Απ τη μια μεγαλο νουμερο δειχνει αλλα δεν ξερω αν ειναι για διδυμα.... Οτι και να ναι ευχαριστησα το Θεο γιατι μαλλον ειμαι εγκυος μεχρι το κεφαλι! Χαχα απιστευτο!!!! ❤️❤️❤️

Απιστευτο και ομως αληθινο και περιμενουμε τα νεα σου παρασκευη🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2022 at 6:38 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Και εγώ με διδυμάκια χωρίς να έχω θέμα με θρομβοφιλία ούτε ιστορικό αποβολών. Και δεν παίρνω τίποτα. Μόνο σαλοσπίρ έπαιρνα μετά την ετ και το σταμάτησα 6η εβδομάδα γιατί είχα αιμορραγία. Και η Οικονομοπούλου μου είπε δεν χρειάζομαι αντιπηκτική αγωγή και πως ούτε το σαλοσπιρ χρειαζόταν να το πάρω. Και η γυναικολόγος μου μού είπε δεν υπάρχει λόγος να πάρω κάτι. Τι να σου πω. Ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική.

Ναι, απ'οτι φαίνεται πάμε στο ιδιο μοτίβο. Κοίτα μη σου πω ψέματα, το στομαχάκι μου το άτιμο με παιδεύει ακόμα. Σε κάποια φάση είχα τρομάξει και εγώ και σκεφτόμουν να πάω σε γαστρεντερολόγο. Ίσως φταίει και ο κόβιντ τώρα που χειροτέρεψε. Και νιώθω γενικά μια αίσθηση ξινίλας και στανταράκι ρέψιμο όλη μέρα ό,τι και να φάω (είμαι σε πολύ ελκυστική φάση 🤣) Δεν μπορώ καθόλου το ψωμί και τα συναφή, μου φαίνονται σαν χαλασμένα στη γεύση. Και τα ντοματίνια με αηδιάζουν και τα βερύκοκα μου κάθονται στραβά. Και με τα μανιτάρια που πριν έτρωγα συνέχεια, τώρα μόνο σε πίτσα ή σουβλάκι. Πάρα πολύ με έχουν βοηθήσει τα πλακέ ροδάκινα. Είναι τα μόνα που με ανακουφίζουν και τα έχω πολλή όρεξη! Επίσης καρπούζι, πεπόνι, μήλο και αγγούρι. Όξινα στην αρχή ήθελα φουλ, αλλά τώρα με πειράζει μέχρι και το λίγο λεμόνι στη σαλάτα. Τα πιο γλυκά φαγητά τα δέχομαι καλύτερα πχ παστίτσιο/παπουτσάκια, όχι όμως σοκολατες και τέτοια. Πάντως με το junk μια χαρά! Ό,τι έχω παραγγείλει το έχω απολαύσει ιδιαιτέρως! Τρώγε οσο μπορείς και μην ανησυχείς για τα κιλά σε αυτή τη φάση. Όταν περάσουν οι ναυτίες θα τη φτιάξεις τη διατροφή σου. Εγώ 1.5 κιλό έχω πάρει μόνο. Και η γιατρός μου είπε να τρώω όσο θελω ό,τι θέλω.

Διακοπές τρομάρα μου ήθελα να πάω και εξωτερικό 🤣 Αλλά είπαμε με τον άντρα μου καλύτερα λόγω δίδυμης κύησης να το αφήσουμε για αργότερα και να πάμε με τα μικρά. Τόσες γκαντεμιές μου έτυχαν ως τώρα, μη το πουσάρω και εγώ. Πάντως η γιατρός μου ειπε αν εγώ νιώθω καλά και θέλω εννοείται να πάω διακοπές. Και για κολύμβηση μου είπε κανονικά να πηγαίνω και κολυμβητήριο και θάλασσα. Να προσέχω μόνο με την πετσέτα και να αλλάζω μαγιό. Και ο Μαντούδης το ίδιο μου είχε πει. Δεν μπορούσα να πάω λόγω της αιμορραγίας, αλλά από βδομάδα αρχίζω πάλι κολυμβητήριο. Βοηθάει πάρα πολύ και είναι η νούμερο 1 άσκηση που προτείνουν οι γιατροί στην εγκυμοσύνη. Και εσένα λογικά τα ίδια θα σου πει και ο δικός σου που ειναι και αυτός χαλαρός και ανοιχτόμυαλος. Οπότε ετοίμαζε τις διακοπές σιγα σιγά! Αλλά στο 2ο τρίμηνο που θα νιώθεις σίγουρα καλύτερα.

 

+ @Lucia79Παιδιά, επιβεβαιώνω κι εγώ για το κολύμπι. Αν σας το επιτρέπει ο γιατρός σας, να κολυμπάτε! Πήγαινα στο κολυμβητήριο μέχρι που μπήκα στο μήνα μου και στην καισαρική ο πατέρας του γιατρού μου που ήταν παρών μου είπε ότι έχω πολύ καλούς κοιλιακούς. Και σαν αποτέλεσμα είχα πολύ καλή και γρήγορη αποκατάσταση. Μια κοπελιά στο θάλαμο που είχε γεννήσει την ίδια μέρα μ εμένα, θυμάμαι, δεν την πάλευε, ήταν με ενδοφλέβιο παυσίπονο, ενέσεις, υπόθετα, είχε δώσει το μωρό της στις μαίες, γιατί δε μπορούσε από τους πόνους κι εγώ μόλις έφυγε ο ορός ήμουν με ντεπόν από το στόμα κι αυτό κάποιες φορές ξέχναγα να τι πιω...Ίσως με βοήθησε και κάτι που μου είχε δώσει ο ομοιοπαθητικός μου, ίσως βοήθησε και το κολύμπι (σίγουρα βοηθάει δηλαδή), ίσως μου είχε κάνει καλή δουλειά και ο γιατρός. Πάντως ούτε η μέση μου πόνεσε στην εγκυμοσύνη, ούτε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Μνμ; Γτ εδώ έκανες εμένα παράθεση εχθές και όχι την κοπέλα 

Την έστειλα προσωπικο μήνυμα, αλλά Δόξα τον Θεό δεν θα χρειαστώ τις γλίτωσα τεταρτη έχω ωοληψια, μακάρι να πανε ολα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kateriniw είπε:

Την έστειλα προσωπικο μήνυμα, αλλά Δόξα τον Θεό δεν θα χρειαστώ τις γλίτωσα τεταρτη έχω ωοληψια, μακάρι να πανε ολα καλα 

Με το καλό να πάρετε ποιοτικά ωάρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniw είπε:

Την έστειλα προσωπικο μήνυμα, αλλά Δόξα τον Θεό δεν θα χρειαστώ τις γλίτωσα τεταρτη έχω ωοληψια, μακάρι να πανε ολα καλα 

Αα ωραία με το καλό και να θυμάσαι δεν θέλεις πολλά αλλά λίγα και καλά… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω κουκλες εκανα και την τελευταια χοριακη σημερα και τελος γιατι δεν τις αντεχω και αυτες ..2156 πεμπτη ηταν 12518 σημερα... Τωρα θα παμε Παρασκευη μηπως δουμε τι υπαρχει εκει μεσα.... 🙏🙏🙏😋😋

 

@blackcat εκλαψα..... Πως εγραψα στο αλλο ρε???? Ουτε καταλαβα ...οτι να ναι!!! 

Με το καλό να ακούσετε καρδούλες τώρα! Πολλά συγχαρητήρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά επειδή κοντεύω να σαλτάρω τώρα 

Προετοιμάζομαι για ετ σε φυσικό κύκλο με βλαστοκυστες. 

Ειμαι 12η μέρα και αύριο θα πάω για δεύτερο υπερηχο. Και πάω τώρα να κάνω μπάνιο και έχω αίμα. Κανονική ΡΟΗ περιόδου!!!!

Χωρις πόνο χωρίς τίποτα!!

Τι σκατα είναι αυτό τώρα;; Δεν έχω διαταραχές στον κύκλο η μόνη φορά που είχα ήταν πριν δυο χρόνια μετά από την αποβολή και την απόξεση!!

Δεν την παλεύω ειλικρινά γιατι το κόβω ότι θα ακυρωθεί η ετ!!Και παλεύω έναν ολόκληρο χρόνο να φτάσω σε ετ!! Απιστευτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...