Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Μακάρι να έχω την τύχη σας.

Με έχει με μετρήσεις LH, E2 & Προγεστερόνη σε κάθε επίσκεψη και το μόνο που μου είπε να προμηθευτώ είναι μια ovitrelle. Ξέρω οτι αυτές θα τις μετράω και στην αναμονή για χοριακή.

Αυτό είπε και εκείνος οτι θα μιμηθούμε την φύση.

Τα διατροφικά τα ξέρω @troiaσε διαβάζω χρονια 😂το ρόδι και τον ανανά τον έχω στην καθημερινή διατροφή αυτο το διάστημα αλλά πάω και σε διατροφολόγο το τελευταίο 2μηνο που ξέρει το ιστορικό οπότε νομίζω το πάμε σωστά. Με το καλο να προσπαθήσεις για το δεύτερο μωράκι σου.😍

Σε ευχαριστώ, αγάπη μου!

Για τον ανανά δεν έχω ιδέα, δεν το έχω γράψει εγώ. Δεν ξέρω γιατί λένε ότι βοηθάει. Αν ξέρει κάποια κοπέλα, να μας πει να ξέρουμε.

Τι καλύτερο να μιμηθείς τη φύση!!!!! Να δεις που τώρα που θα πάτε πιο φυσικά, θα τα πας καλύτερα!

Σε φιλώ και θα μπαίνω να διαβάζω νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Σε καλο δρομο εισαι! Κανε οτι σου λενε και μην ψαχνεις τιποτα... Και εγω πιστευω το ιδιο με τη φιλολογο οτι ηρθε η ωρα σου.. τοση υπομονη εκανες τοσο καιρο μαζευες... 4 ειναι ....εεε δεν μπορει ρε φιλε και βασει πιθανοτητων να το παρεις εγκυμοσυνη θα εχουμε! Περα απ τη πλακα εφοσον εμπιστευεσαι το γιατρο δεν υπαρχει λογος να γνωριζεις αριθμους γιατι με τοσα που εχεις δει εδω και εχεις ακουσει αυτα τα χρονια θα καψεις εγκεφαλο και θα εχεις αμφιβολια θες δεν θες! Αυτο θα στρεσσαρει το κορμι σου ...και εμεις το θελουμε χαλαρωμενο για να κανει τη φυσικη δουλεια του! Οποτε παρτο και.μια φορα αλλιωτικα... 

Έχεις τα δίκια σου και εσύ θα το πάρω αλλιώτικα Σαλονικιώτικα!! Τι τον έχω τον Καρντάση στο πλευρό μου αφού? 😃

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μωρε ναι. Και όπως πολύ καλά ξέρεις και εγω αυτής της λογικής είμαι. Baby steps και μαξιλαράκι,  μαξιλαράκι τσούκου τσούκου να φτάσουμε ωσάν τις χελώνες στο τέλος τη διαδρομής. Αλλά επειδή σήμερα πήραμε ένα μαξιλαράκι (το οκ για την ετ) ασε με να το χαρώ και να το ρίξω λίγο έξω. 1 χρόνο περιμένουμε την πολυπόθητη στιγμή! 

Γλεντήστε με γλεντήστε με..το αξίζω 😂🤣 Σου χαλάω εγώ χατήρι?

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Εμενα ηταν αυτες οι σεξυ που μπροστα εισαι σαν παπαδια και πισω ολα φορα παρτιδα... Θυμαμαι οτι μου ειπαν αν θες μεινε με σουτιεν. ... Και το αφησα... Οταν επανηλθα στα εγκοσμια καταλαβα οτι ηταν ξεκουμπωμενο... Ρε τους ατιμους λεω το εβγαλαν τελικα μετα θα εμποδιζε σε τιποτα... Τελικα στο τελος ρωτησα τον αντρα μου γιατι τον ειχαν φερει να με δει και λεει το βγαλα μονη μου εκει που ημουν στα χαμενα... Οποτε κατα πως φαινεται υποσυνειδητα ξεβρακωμα επιθυμουσα ... 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Σε έκανα εικόνα και εσένα και τον καψερό τον σύζυγο!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου @Kateriniwk, τέλεια χοριακή!! Με το καλό για τον πρώτο υπέρηχο κ μετά να ακούσετε καρδούλες!!❤️❤️ Συμφωνώ μαζί σου για την αντιμετώπιση σου κ μακάρι να συνεχιστεί αυτή η ηρεμία σου σε όλη την εγκυμοσύνη,μόνο καλό θα κάνει κ σε σενα κ στα εμβρυακια!! @BlackCat επιτέλους μαυρογατουλα μου έρχεται κ η δική σου ώρα, δε σου κρύβω πως σε περίμενα πως κ τι!! Καλή επιτυχία κ ευχομαι να έχεις το μεγαλύτερο νούμερο χοριακης στο πινάκακι μας να σπάσεις όλα τα ρεκόρ!!! Μπόλικη μπεμπεδοσκονη σου στέλνω εμείς γίναμε 3 μηνών πια!! ♥️💙

3ων μηνών? Ο μαι γκοντ που λέει και ο ανιψιός μου σε τρομερά εντυπωσιακές καταστάσεις πχ πέταξε μια πεταλούδα..χαχαχα

Να τα χαίρεσαι τα μωράκια σου!!

Εμ πως να μη με περιμένεις ήρθα καλοκαίρι, έφαγα φθινόπωρο, χειμώνα ,άνοιξη και ακόμα μάζευα ωάρια χαχαχαχα

Πιο αργή και από την καθυστε΄ρηση ήμουνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι μωρέ, προληπτικά σου τις δίνει. Είτε η αιματολόγος σου είναι η Λευκού (που αγαπάει αυτό το 'προληπτικά'), είτε σου τις δίνει λόγω του ιστορικού σου (αποβολές ίσως ή το λεγόμενο μεταβολικό σύνδρομο, καθώς οι αντιπηκτικές ενέσεις έχουν αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες). Επίσης τα φάρμακα με ορμόνες έχουν την τάση να δημιουργούν θρόμβους στο αίμα και ειδικά τα οιστρογόνα, λένε. Για όλα αυτά ή για κάποια από αυτά σου τις δίνει, όπως εξάλλου κάνουν και οι περισσότεροι εξωσωματιστές.

Λογικα λογω τον ορμονων που πηρα στην εξωσωματική γιατι  ιστορικο εχω καθαρο απο  αποβολές κ κατι σχετικο με αυτα...

Ευχαριστώ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Λογικα λογω τον ορμονων που πηρα στην εξωσωματική γιατι  ιστορικο εχω καθαρο απο  αποβολές κ κατι σχετικο με αυτα...

Ευχαριστώ πολυ!!!

Που και πάλι αν δεν δικαιολογείται από το ιστορικό και τις εξετάσεις σου, δεν τις χρειάζεσαι, αλλά σου τις δίνει προληπτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω μέσα από το μαιευτήριο για να σας δώσω δύναμη και να σας πω να μην σταματήσετε να προσπαθείτε για να έρθουν τα μωράκια σας!!!!! Γέννησα χθες με καισαρική δύο υπέροχα κορίτσια....η μία 2810 και η αλλη 2170....από τη στιγμή που τις άκουσα να κλαίνε δεν έχω σταματήσει να κλαίω.....να μη σας πω για τον πατέρα τους που όταν του τις έδειξαν έτρεχε στους διαδρόμους και χορπηδαγε και έκλαιγε και μαζί του έκλαιγαν και κάποιες άγνωστες 😂😂😂...η μία μπήκε θερμοκοιτίδα λόγω κιλών και βάση πρωτοκόλλου!!!!! Σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να νιώσετε αυτή την ευτυχία και ακόμα μεγαλύτερη όπως αυτή που νιώθω εγώ...είστε μαχητριες μη τα παρατάτε θα έρθουν τα μωράκια σας!!!!!

Αρχηγαρα μου και τα άλλα κορίτσια σας παρακολουθώ και θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ διακριτικά και να μαθαίνω τα νέα σας!!!! Καλή επιτυχία σε όλες σας🙏🙏🙏🙏🙏

Hope το κουσουρι με το πρωινό ξύπνημα μάλλον δεν θα φύγει ποτέ... βέβαια τώρα θα έχω και 2 λόγους να είμαι ξύπνια....

 

Να σας ζήσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Στα δικά μου νέα σήμερα πήγα για υπέρηχο 9η μέρα του κύκλου και θα κάνω ετ σε φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα.

Μέχρι τώρα έκανα σε τεχνητό. @troia & @Nefeliap θυμάμαι καλά, εσείς κάνατε ετ σε φυσικό κύκλο?

Θυμάστε να μου πείτε πως πάει αυτό στο περίπου? Ή οποιο άλλο κορίτσι το έχει δοκιμάσει?

Με το καλό κοπέλα μου να τα υποδεχτείς και να πάνε όλα πάτε ευχήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Γεια σας,κορίτσια!!!!!Ηθελα να ρωτήσω υπάρχουν κ άλλες κοπέλες που κάνουν αντιπηκτικές ενέσεις χωρίς να εχουν θρομβοφιλια??????
Εμενα μου πρότεινε η αιματολόγος να τις συνεχίσω μέχρι 2 μέρες πριν τον τοκετό…βέβαια έχω κ δίδυμη κύηση που απ ότι διαβάζω παίζει ρόλο κ αυτό.

Ναι κορίτσι μου! Εγώ κανω κλεξαν απο την πρωτη μερα της ετ καθαρά προληπτικά! Κι εγω με διδυμάκια και ειμαι 17w+5d! Και θα κάνω μέχρι το τέλος απ οτι μου χει πει ο γιατρός μου! Εσυ σε ποιά εβδομάδα είσαι; Με το καλό τα νινάκια σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η skorpina78 είπε:

Ναι κορίτσι μου! Εγώ κανω κλεξαν απο την πρωτη μερα της ετ καθαρά προληπτικά! Κι εγω με διδυμάκια και ειμαι 17w+5d! Και θα κάνω μέχρι το τέλος απ οτι μου χει πει ο γιατρός μου! Εσυ σε ποιά εβδομάδα είσαι; Με το καλό τα νινάκια σου!!!❤️

Εγω αυριο μπαινω 15εβ.....ναι κ γω μεχρι 2 μερες πριν το τοκετο μου ειπε....

Σ ευχαριστώ με το καλο και τα δικα σου!!!εύχομαι ολα να ναι καλα μεχρι το τέλος 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Μακάρι να έχω την τύχη σας.

Με έχει με μετρήσεις LH, E2 & Προγεστερόνη σε κάθε επίσκεψη και το μόνο που μου είπε να προμηθευτώ είναι μια ovitrelle. Ξέρω οτι αυτές θα τις μετράω και στην αναμονή για χοριακή.

Αυτό είπε και εκείνος οτι θα μιμηθούμε την φύση.

Τα διατροφικά τα ξέρω @troiaσε διαβάζω χρονια 😂το ρόδι και τον ανανά τον έχω στην καθημερινή διατροφή αυτο το διάστημα αλλά πάω και σε διατροφολόγο το τελευταίο 2μηνο που ξέρει το ιστορικό οπότε νομίζω το πάμε σωστά. Με το καλο να προσπαθήσεις για το δεύτερο μωράκι σου.😍

Για ανανά ομολογώ πως ούτε εγώ ξέρω, αλλά να δώσεις έμφαση σε τροφές πλούσιες σε ω3, αν δε παίρνεις συμπλήρωμα. Με το καλό η ΕΤ, μακάρι να είναι αυτή η τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Σε ευχαριστώ, αγάπη μου!

Για τον ανανά δεν έχω ιδέα, δεν το έχω γράψει εγώ. Δεν ξέρω γιατί λένε ότι βοηθάει. Αν ξέρει κάποια κοπέλα, να μας πει να ξέρουμε.

Τι καλύτερο να μιμηθείς τη φύση!!!!! Να δεις που τώρα που θα πάτε πιο φυσικά, θα τα πας καλύτερα!

Σε φιλώ και θα μπαίνω να διαβάζω νέα σου!

Καπου θα το ε΄χω διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι για να είμαι ειλικρινής..😂

στις πριν 21 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Με το καλό κοπέλα μου να τα υποδεχτείς και να πάνε όλα πάτε ευχήν 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και στα δικά σου σύντομα

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Για ανανά ομολογώ πως ούτε εγώ ξέρω, αλλά να δώσεις έμφαση σε τροφές πλούσιες σε ω3, αν δε παίρνεις συμπλήρωμα. Με το καλό η ΕΤ, μακάρι να είναι αυτή η τυχερή!

Ευχαριστώ πολυ για τις ευχές και τα tips..Οι μισές να πιάσουν θα είμαι ευτυχισμένη.

Κόρες μην πάτε να αδειάσετε τα ράφια με τους ανανάδες , σίγουρα είναι στην λιστα με τα αντιοξοδοτικά της κ. Τσεκούρα και επειδή από φρούτα δεν τρώω πολλα πέρα από συγκεκριμένα προφανώς κάπου διάβασα για ανανα και επειδή το τρώω είπα να του αλλάξω την μάνα 🤣😂

 

Με γεμίσατε θετική ενέργεια σήμερα να είστε όλες καλά , ειλικρινά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο με την αυπνια για εξηγησε το μου λιγο παραπανω ρε lucia ... Καθε βραδυ εδω και μερες ξυπναω σιγουρα για πιπι κανα δυο φορες και μετα δεν κοιμαμαι και αν κοιμηθω παλι ξυπναω νωρις συνηθως γιατι πειναω... Κατι που ειναι εντελως ακυρο με εμενα μιας και ειμαι ανθρωπος του υπνου.. αυτο και η δυσκοιλιοτητα ειναι τα πιο χαζα... 

Κοιτα, εγώ έχω θέμα με αϋπνίες χρόνια τώρα. Δηλαδή κοιμάμαι κανονικά γύρω στις 12 και κατά τις 3 το μάτι γαρίδα. Μπορεί να μείνω ξύπνια και 3 ώρες. Έχω σηκωθεί και 3 με 6 τη νύχτα να κάνω Φασίνα, για τέτοια κατάντια μιλάμε. 
Τώρα, αυτό το διάστημα ξυπνάω όπως λες κι εσυ για τουαλέτα κάθε βράδυ αλλά μετά δυσκολεύομαι φυσικά να ξανά κοιμηθώ. Επίσης όμως ξυπνώντας ξανά νιώθω αυτή τη ναυτία που με τυραννάει όλη μέρα. Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε να φάω κάτι γιςτι όπως λέει και το κορίτσι από κάτω, το στομάχι πρέπει να ναι γεμάτο γιατί αλλιώς η ναυτία χειροτερεύει….αν ειναι όμως να τρώω και στις 3 τη νύχτα που ξυπνάω την κάτσαμε τη βάρκα….θα γίνω 800 κιλά. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@twinkletwinlkle

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Αχ δεν πειράζει κορίτσια, τουλάχιστον έτσι θα μπορέσω να πάω και 5 μερούλες διακοπές χωρίς πολύ άγχος. Ε άμα είναι να κολλήσω πάλι μέσα σε 1 μήνα τι να πω!!! Μέχρι 38,3 έφτασα, αλλά έπαιρνα κάθε 4 ώρες ντεπόν. Οι 2 πρώτες μέρες ήταν δύσκολες πολύ γιατί είμαι και μόνη μου, αλλά οκ, προχωράμε. Μου είπε η γιατρός να μην ανησυχώ και τα μωράκια θα είναι μια χαρά. Πολλές κοπέλες που παρακολουθεί έχουν κολλήσει.

Οι ναυτίες είχαν ηρεμήσει κάπως αλλά δεν είμαι και σίγουρη γιατί λόγω κόβιντ χειροτέρεψε το στομάχι μου. 9η - 10η ήμουν στα χειρότερα μου. Δράμα! Μάλλον εκεί είσαι και εσύ. Μετά την 13η ένιωσα μια ανακούφιση για πρώτη φορά. Οπότε λιγάκι υπομονή και θα περάσει και αυτό! Είχα πάρει και losec 3-4 φορές γιατί το στομάχι μου πόναγε απίστευτα. Επισης στις ναυτίες βοηθάει η βιταμίνη Β6. Για ρώτα το, μήπως πάρεις κάποιο συμπλήρωμα. Από φαγητό βεβαια του δίνω και καταλαβαίνει χαχαχα Βοηθάει όμως το γεμάτο στομάχι οπως πρόσεξες και εσύ! Με το καλό και η αυχενική! Λογικά θα δείτε και το φύλο τότε.

Φιλόλογε μου, οι γκαντεμιές με έχουν πάει σερί η αληθεια είναι...αλλά εγώ εκεί βράχος για τα μικράκια! Ελπίζω να προχωράει καλά και το κοριτσάκι σου!!! Είσαι και εσύ πολύ δυνατή γυναίκα! Έχω αρχίσει δειλά δειλά και κάνω λίστα με τα πράγματά τους. Αλλά δεν θέλω να παρασύρομαι. Μόνο βλέπω και σημειώνω προς το παρόν. Ας μην σταματήσουμε να ονειρευόμαστε όμως και όλα θα πάνε καλά 🙏🙏🙏

Ακριβώς όπως τα λες είναι και μάλλον ακολουθούμε το ίδιο μοτίβο. Είμαι 9η βδομάδα τώρα και από προχτες έχω χειροτερέψει τρελά γιατί εκεί που είχα μόνο τη ναυτία να με ενοχλεί, τώρα έχω έναν συνεχόμενο πόνο στο στομάχι, καούρες και ρεψίματα όλη την ώρα…γενικώς τραγωδία. Αλλά εντάξει, αφού το λες κι εσυ δεν ανησυχώ ότι μπορεί να φταίει και κάτι άλλο. Έχω όμως 3 βδομαδες απ ότι καταλαβαίνω σε αυτό το χάλι. Από φαγητο υπάρχει κάτι που σε ανακουφίζει ή όλα το ίδιο? Εγώ δεν έχω προσέξει κάτι είναι η αλήθεια, ότι και να φάω πάνω κάτω το ίδιο μου κάνει, απλά αυτές τις μέρες με τον πόνο στο στομάχι ίσως τα όξινα φρούτα να με ενοχλούν κάπως παραπάνω. Αλλά ναι, κάθε 1.5 ώρα κάτι πρέπει να μασουλαω, μια φρυγανιά, ένα κομμάτι τυρί, ένα φρούτο….αντε να δω που θα καταλήξω γιατί έχω ξεκινήσει και με παραπάνω κιλά και με έχει αγχώσει αυτό. 
Για διακοπές τι σου είπε η γιατρός? Έχεις περιορισμούς? Στη θάλασσα σε αφήνει να μπεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου σας γράφω μέσα από το μαιευτήριο για να σας δώσω δύναμη και να σας πω να μην σταματήσετε να προσπαθείτε για να έρθουν τα μωράκια σας!!!!! Γέννησα χθες με καισαρική δύο υπέροχα κορίτσια....η μία 2810 και η αλλη 2170....από τη στιγμή που τις άκουσα να κλαίνε δεν έχω σταματήσει να κλαίω.....να μη σας πω για τον πατέρα τους που όταν του τις έδειξαν έτρεχε στους διαδρόμους και χορπηδαγε και έκλαιγε και μαζί του έκλαιγαν και κάποιες άγνωστες 😂😂😂...η μία μπήκε θερμοκοιτίδα λόγω κιλών και βάση πρωτοκόλλου!!!!! Σας εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να νιώσετε αυτή την ευτυχία και ακόμα μεγαλύτερη όπως αυτή που νιώθω εγώ...είστε μαχητριες μη τα παρατάτε θα έρθουν τα μωράκια σας!!!!!

Αρχηγαρα μου και τα άλλα κορίτσια σας παρακολουθώ και θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ διακριτικά και να μαθαίνω τα νέα σας!!!! Καλή επιτυχία σε όλες σας🙏🙏🙏🙏🙏

Hope το κουσουρι με το πρωινό ξύπνημα μάλλον δεν θα φύγει ποτέ... βέβαια τώρα θα έχω και 2 λόγους να είμαι ξύπνια....

 

Να τα χαίρεσαι, να τα αγκαλιάζεις να τα φιλάς, να είναι κσλοτυχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Στα δικά μου νέα σήμερα πήγα για υπέρηχο 9η μέρα του κύκλου και θα κάνω ετ σε φυσικό κύκλο με κατεψυγμένα.

Μέχρι τώρα έκανα σε τεχνητό. @troia & @Nefeliap θυμάμαι καλά, εσείς κάνατε ετ σε φυσικό κύκλο?

Θυμάστε να μου πείτε πως πάει αυτό στο περίπου? Ή οποιο άλλο κορίτσι το έχει δοκιμάσει?

αριμπα αριμπα αριμπαααααααααααα ερχονται μωρακια ερχονται μωρακιαααααααααααααααα,,,την καλυτερη διαλεξα για συμπεθερα λεμε !!!!!!!

@kk88 να σου ζήσουν οι κοριτσάρες σου,,,γερές και καλότυχες με δάκρυα μόνο χαράς πάντα !!!!! 

Κορίτσια μου όμορφα και φουσκωτούτσικα σας διαβαζω όλες και εύχομαι όλες να είστε καλά και να συνεχίζετε να φουσκώνετε και αλλο ως την πολυπόθητη συνάντηση με τα μπεμπέ σας!!!!

Όλες όσες ακόμα είμαστε "μοντέλα ξεφούσκωτα" γρήγορα και στα δικά μας με υγεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να σας βρίσκω καλά!!! Εμείς γυρίσαμε από τη μονάδα, καθήσαμε σχεδόν 2 ώρες και τα είπαμε όλα. Ο γυναικολόγος πια δεν θέλει πάρα τον καλό καρυότυπο ζεύγους, να πάνε στα τυφλά και προτείνει εξωσωματική με προεμφυτευτικό σε κάθε έμβρυο. Μας εξήγησε ότι ακόμη και σε ηλικία καλή χωρίς κάποια άλλη ένδειξη( τον ρώτησα εγώ για την πρώτη αποβολή που ήταν στα 34) και καρυότυπος καλός πάλι δεν ξέρει κανείς αν το έμβρυο θα έχει κάτι. Εγώ νόμιζα ότι τα ωάρια έχουν θέμα μετά τα 40 ή αν υπάρχει κάποια ανεπάρκεια νωρίτερα, ευτυχώς δεν ανήκω εκεί όλα στις ορμόνες είναι καλές για την ηλικία μου 38 πια. Η γενετιστη΄ς μας εξήγησε ότι κάποιες φορές δεν είναι θέμα ωαρίου  αλλά κάτι γίνεται στην εξέλιξη του εμβρύου που τελικά αποβάλλεται ή παλινδρομεί. Τι να πω, θα αρχίσω νέα διέγερση με την περίοδο αυτού του μήνα και ελπίζω να ανταποκριθώ παλι καλά στα φάρμακα και να έχουμε αρκετά έμβρυα για έλεγχο. Μου φαίνεται βουνό αλλά θα το κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η condios είπε:

αριμπα αριμπα αριμπαααααααααααα ερχονται μωρακια ερχονται μωρακιαααααααααααααααα,,,την καλυτερη διαλεξα για συμπεθερα λεμε !!!!!!!

@kk88 να σου ζήσουν οι κοριτσάρες σου,,,γερές και καλότυχες με δάκρυα μόνο χαράς πάντα !!!!! 

Κορίτσια μου όμορφα και φουσκωτούτσικα σας διαβαζω όλες και εύχομαι όλες να είστε καλά και να συνεχίζετε να φουσκώνετε και αλλο ως την πολυπόθητη συνάντηση με τα μπεμπέ σας!!!!

Όλες όσες ακόμα είμαστε "μοντέλα ξεφούσκωτα" γρήγορα και στα δικά μας με υγεια!!!!!!

Χαχαχαχαχα τρελολαρισαία μου εσύ!!!

Έρχεται και η ώρα σου εδώ θα είμαι θα σε περιμένω να χορέψουμε τον τρελλό χορό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να σας βρίσκω καλά!!! Εμείς γυρίσαμε από τη μονάδα, καθήσαμε σχεδόν 2 ώρες και τα είπαμε όλα. Ο γυναικολόγος πια δεν θέλει πάρα τον καλό καρυότυπο ζεύγους, να πάνε στα τυφλά και προτείνει εξωσωματική με προεμφυτευτικό σε κάθε έμβρυο. Μας εξήγησε ότι ακόμη και σε ηλικία καλή χωρίς κάποια άλλη ένδειξη( τον ρώτησα εγώ για την πρώτη αποβολή που ήταν στα 34) και καρυότυπος καλός πάλι δεν ξέρει κανείς αν το έμβρυο θα έχει κάτι. Εγώ νόμιζα ότι τα ωάρια έχουν θέμα μετά τα 40 ή αν υπάρχει κάποια ανεπάρκεια νωρίτερα, ευτυχώς δεν ανήκω εκεί όλα στις ορμόνες είναι καλές για την ηλικία μου 38 πια. Η γενετιστη΄ς μας εξήγησε ότι κάποιες φορές δεν είναι θέμα ωαρίου  αλλά κάτι γίνεται στην εξέλιξη του εμβρύου που τελικά αποβάλλεται ή παλινδρομεί. Τι να πω, θα αρχίσω νέα διέγερση με την περίοδο αυτού του μήνα και ελπίζω να ανταποκριθώ παλι καλά στα φάρμακα και να έχουμε αρκετά έμβρυα για έλεγχο. Μου φαίνεται βουνό αλλά θα το κάνω!

Μπραβο και μονο μπραβο για τα βηματα σας,,,ας ειναι αυτα που θα σας οδηγησουν επιτελους στο να συναντηθειτε με το μωρακι που θα σας κανει τρελαμενους γονεις απο χαρα κοριτσακι μου! το αξιζεις οσο ολες και οσο τιποτα αυτο το συναισθημα και βιωμα!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χαχαχαχαχα τρελολαρισαία μου εσύ!!!

Έρχεται και η ώρα σου εδώ θα είμαι θα σε περιμένω να χορέψουμε τον τρελλό χορό!!

Τραβα μπρος και μη σε μελλει,,,,η ζωη μας θαρρος θελει,,,ερχομαι και εγω απο πισω,,,ελπιζω καποια στιγμη συντομα!!!!!!! ο χορος για να μην ξεχνιομαστε θα ειναι ,,, και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, ελπίζω να σας βρίσκω καλά!!! Εμείς γυρίσαμε από τη μονάδα, καθήσαμε σχεδόν 2 ώρες και τα είπαμε όλα. Ο γυναικολόγος πια δεν θέλει πάρα τον καλό καρυότυπο ζεύγους, να πάνε στα τυφλά και προτείνει εξωσωματική με προεμφυτευτικό σε κάθε έμβρυο. Μας εξήγησε ότι ακόμη και σε ηλικία καλή χωρίς κάποια άλλη ένδειξη( τον ρώτησα εγώ για την πρώτη αποβολή που ήταν στα 34) και καρυότυπος καλός πάλι δεν ξέρει κανείς αν το έμβρυο θα έχει κάτι. Εγώ νόμιζα ότι τα ωάρια έχουν θέμα μετά τα 40 ή αν υπάρχει κάποια ανεπάρκεια νωρίτερα, ευτυχώς δεν ανήκω εκεί όλα στις ορμόνες είναι καλές για την ηλικία μου 38 πια. Η γενετιστη΄ς μας εξήγησε ότι κάποιες φορές δεν είναι θέμα ωαρίου  αλλά κάτι γίνεται στην εξέλιξη του εμβρύου που τελικά αποβάλλεται ή παλινδρομεί. Τι να πω, θα αρχίσω νέα διέγερση με την περίοδο αυτού του μήνα και ελπίζω να ανταποκριθώ παλι καλά στα φάρμακα και να έχουμε αρκετά έμβρυα για έλεγχο. Μου φαίνεται βουνό αλλά θα το κάνω!

Τα βουνά τα έχεις περάσει, ολόκληρες οροσειρές έχεις περάσει.

Αυτό θα σου φανεί λοφάκι μικρό ίσα ίσα για καθαρό αέρα.

Πάμε δυνατά για να έρθει το μωρό σου γερό στα χέρια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τα βουνά τα έχεις περάσει, ολόκληρες οροσειρές έχεις περάσει.

Αυτό θα σου φανεί λοφάκι μικρό ίσα ίσα για καθαρό αέρα.

Πάμε δυνατά για να έρθει το μωρό σου γερό στα χέρια σου!!

Λες κοριτσάκι μου; Μακάρι καμία μας να μη χρειαζόταν να περάσει όλα αυτά! Εσύ [ως είσαι; ελπίζω όλα να σου πάνε καλά! Όσο για μένα φοβάμαι την αποτυχία γιατί μετά από 4 θετικά θα έρθει και το 5ο το καλό ή δεν είναι κάθε με΄ρα του Αι -Γιαννιού;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Λες κοριτσάκι μου; Μακάρι καμία μας να μη χρειαζόταν να περάσει όλα αυτά! Εσύ [ως είσαι; ελπίζω όλα να σου πάνε καλά! Όσο για μένα φοβάμαι την αποτυχία γιατί μετά από 4 θετικά θα έρθει και το 5ο το καλό ή δεν είναι κάθε με΄ρα του Αι -Γιαννιού;;; 

Θα έρθει!!!! Κ θα δεις θα πάνε όλα καλά!!! 

Εμείς κάναμε έλεγχο προληπτικά εντελώς κ όντως είχαμε έμβρυο με πρόβλημα παρόλο που είχαμε καλό καρυότυπο κλπ. Θέλω να πω αυτό συμβαίνει στα πλαισια του τυχαίου κ του φυσιολογικού. Βάλαμε ένα υγιές κ τσουπ έπιασε!

Σου εύχομαι με το καλό κ να σας πάνε καλά όλα ως το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ναι σήμερα ήταν εκεί ο γλυκούλης μπήκε μέσα με είδε σημειώσανε τα βασικά μου έδωσε οδηγίες και επειδή δεν μου είπε για ciclacour κλπ τον ρώτησα θα πάμε με φυσικό ή τεχνητό κύκλο?

-Με φυσικό μου λέει.

-Α λέω ναι ? γιατί δεν έχω ξαναπάει έτσι

-Μου λέει ωραία ευκαιρία να πάμε τώρα , μου χαμογέλασε, μου χάιδεψε το κεφάλι και έφυγε.

Και έμεινα εγώ ροφός 😂😂😂

Και ακολούθησα την συμβουλή της καρντασίνας και δεν ρώτησα ουτε καν πάχος ενδομητρίου. Ποιός εγώ!!

Τα ύστερα του κόσμου!!

Τις άλλαξαν τις ρόμπες καλέ έβαλαν νορμάλ.

Στην τελευταία μου ωοληψία βρήκαν να τις αλλάξουν πάνω που είχα συνηθίσει το γυμνισμο 🤣

Για αυτό και εγώ θα πάω γκράντε!!

Εμπρος λοιπον στον πετυχημενο δρομο της Σαλλονικιας μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θα έρθει!!!! Κ θα δεις θα πάνε όλα καλά!!! 

Εμείς κάναμε έλεγχο προληπτικά εντελώς κ όντως είχαμε έμβρυο με πρόβλημα παρόλο που είχαμε καλό καρυότυπο κλπ. Θέλω να πω αυτό συμβαίνει στα πλαισια του τυχαίου κ του φυσιολογικού. Βάλαμε ένα υγιές κ τσουπ έπιασε!

Σου εύχομαι με το καλό κ να σας πάνε καλά όλα ως το τέλος!

Μπράβο κορίτσι μου, να το χαίρεστε το παιδάκι σας!!! Ναι αυτό μου εξήγησε και ο γιατρο΄ς ότι συμβαίνει από ένα νορμάλ σε εξετάσεις ζευγάρι και νέο να υπάρχει έμβρυο μη υγιές. Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά και χαλάλι όλα όσα περάσαμε! Γιατί είναι άσχημη εμπειρία να παίρνω χαρά και μετά να κόβεται και σε προχωρημένη εβδομάδα ενώ όλα ήταν καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anna0912 είπε:

Γεια σας,κορίτσια!!!!!Ηθελα να ρωτήσω υπάρχουν κ άλλες κοπέλες που κάνουν αντιπηκτικές ενέσεις χωρίς να εχουν θρομβοφιλια??????
Εμενα μου πρότεινε η αιματολόγος να τις συνεχίσω μέχρι 2 μέρες πριν τον τοκετό…βέβαια έχω κ δίδυμη κύηση που απ ότι διαβάζω παίζει ρόλο κ αυτό.

Και εγώ με διδυμάκια χωρίς να έχω θέμα με θρομβοφιλία ούτε ιστορικό αποβολών. Και δεν παίρνω τίποτα. Μόνο σαλοσπίρ έπαιρνα μετά την ετ και το σταμάτησα 6η εβδομάδα γιατί είχα αιμορραγία. Και η Οικονομοπούλου μου είπε δεν χρειάζομαι αντιπηκτική αγωγή και πως ούτε το σαλοσπιρ χρειαζόταν να το πάρω. Και η γυναικολόγος μου μού είπε δεν υπάρχει λόγος να πάρω κάτι. Τι να σου πω. Ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

 

Ακριβώς όπως τα λες είναι και μάλλον ακολουθούμε το ίδιο μοτίβο. Είμαι 9η βδομάδα τώρα και από προχτες έχω χειροτερέψει τρελά γιατί εκεί που είχα μόνο τη ναυτία να με ενοχλεί, τώρα έχω έναν συνεχόμενο πόνο στο στομάχι, καούρες και ρεψίματα όλη την ώρα…γενικώς τραγωδία. Αλλά εντάξει, αφού το λες κι εσυ δεν ανησυχώ ότι μπορεί να φταίει και κάτι άλλο. Έχω όμως 3 βδομαδες απ ότι καταλαβαίνω σε αυτό το χάλι. Από φαγητο υπάρχει κάτι που σε ανακουφίζει ή όλα το ίδιο? Εγώ δεν έχω προσέξει κάτι είναι η αλήθεια, ότι και να φάω πάνω κάτω το ίδιο μου κάνει, απλά αυτές τις μέρες με τον πόνο στο στομάχι ίσως τα όξινα φρούτα να με ενοχλούν κάπως παραπάνω. Αλλά ναι, κάθε 1.5 ώρα κάτι πρέπει να μασουλαω, μια φρυγανιά, ένα κομμάτι τυρί, ένα φρούτο….αντε να δω που θα καταλήξω γιατί έχω ξεκινήσει και με παραπάνω κιλά και με έχει αγχώσει αυτό. 
Για διακοπές τι σου είπε η γιατρός? Έχεις περιορισμούς? Στη θάλασσα σε αφήνει να μπεις? 

Ναι, απ'οτι φαίνεται πάμε στο ιδιο μοτίβο. Κοίτα μη σου πω ψέματα, το στομαχάκι μου το άτιμο με παιδεύει ακόμα. Σε κάποια φάση είχα τρομάξει και εγώ και σκεφτόμουν να πάω σε γαστρεντερολόγο. Ίσως φταίει και ο κόβιντ τώρα που χειροτέρεψε. Και νιώθω γενικά μια αίσθηση ξινίλας και στανταράκι ρέψιμο όλη μέρα ό,τι και να φάω (είμαι σε πολύ ελκυστική φάση 🤣) Δεν μπορώ καθόλου το ψωμί και τα συναφή, μου φαίνονται σαν χαλασμένα στη γεύση. Και τα ντοματίνια με αηδιάζουν και τα βερύκοκα μου κάθονται στραβά. Και με τα μανιτάρια που πριν έτρωγα συνέχεια, τώρα μόνο σε πίτσα ή σουβλάκι. Πάρα πολύ με έχουν βοηθήσει τα πλακέ ροδάκινα. Είναι τα μόνα που με ανακουφίζουν και τα έχω πολλή όρεξη! Επίσης καρπούζι, πεπόνι, μήλο και αγγούρι. Όξινα στην αρχή ήθελα φουλ, αλλά τώρα με πειράζει μέχρι και το λίγο λεμόνι στη σαλάτα. Τα πιο γλυκά φαγητά τα δέχομαι καλύτερα πχ παστίτσιο/παπουτσάκια, όχι όμως σοκολατες και τέτοια. Πάντως με το junk μια χαρά! Ό,τι έχω παραγγείλει το έχω απολαύσει ιδιαιτέρως! Τρώγε οσο μπορείς και μην ανησυχείς για τα κιλά σε αυτή τη φάση. Όταν περάσουν οι ναυτίες θα τη φτιάξεις τη διατροφή σου. Εγώ 1.5 κιλό έχω πάρει μόνο. Και η γιατρός μου είπε να τρώω όσο θελω ό,τι θέλω.

Διακοπές τρομάρα μου ήθελα να πάω και εξωτερικό 🤣 Αλλά είπαμε με τον άντρα μου καλύτερα λόγω δίδυμης κύησης να το αφήσουμε για αργότερα και να πάμε με τα μικρά. Τόσες γκαντεμιές μου έτυχαν ως τώρα, μη το πουσάρω και εγώ. Πάντως η γιατρός μου ειπε αν εγώ νιώθω καλά και θέλω εννοείται να πάω διακοπές. Και για κολύμβηση μου είπε κανονικά να πηγαίνω και κολυμβητήριο και θάλασσα. Να προσέχω μόνο με την πετσέτα και να αλλάζω μαγιό. Και ο Μαντούδης το ίδιο μου είχε πει. Δεν μπορούσα να πάω λόγω της αιμορραγίας, αλλά από βδομάδα αρχίζω πάλι κολυμβητήριο. Βοηθάει πάρα πολύ και είναι η νούμερο 1 άσκηση που προτείνουν οι γιατροί στην εγκυμοσύνη. Και εσένα λογικά τα ίδια θα σου πει και ο δικός σου που ειναι και αυτός χαλαρός και ανοιχτόμυαλος. Οπότε ετοίμαζε τις διακοπές σιγα σιγά! Αλλά στο 2ο τρίμηνο που θα νιώθεις σίγουρα καλύτερα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2022 at 5:47 ΜΜ, ο/η booby είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Σας παρακολουθώ εδώ και κάποιες μέρες και πραγματικά τόσο οι συμβουλές σας όσο και η κατανόηση για όλα αυτά που βιώνει η καθε μία μας είναι ότι χρειαζόμαστε νομίζω. Εύχομαι τα καλύτερα στην κάθε μία ξεχωριστά. Στα δικά μου τώρα, έκανα ετ την προηγούμενη τρίτη και σάββατο πάω για χοριακή. Η πρώτη μου φορά είναι. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Η Παναγία μαζί σου!!! Ευχομαι μια Θετικοτατη χωριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/6/2022 at 12:10 ΠΜ, ο/η Linoula_Gr είπε:

Ευχαριστωω!!! Σε ολες μα σε ολες καλη επιτυχια σε οποίο σταδιο και αν βρίσκονται!!♥️

Κορίτσια μου καλησπερα εγώ βρίσκομαι στην 10 μέρα διεργεσης, Δευτέρα έχω παλι υπέρηχο, οι εξετάσεις όλες καλές αλλά ενώ έχω οχτω ωαριακια τα 6 έχουν κολλήσει στο 10 , ευχομαι Δευτέρα να έχουν μεγαλώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Και εγώ με διδυμάκια χωρίς να έχω θέμα με θρομβοφιλία ούτε ιστορικό αποβολών. Και δεν παίρνω τίποτα. Μόνο σαλοσπίρ έπαιρνα μετά την ετ και το σταμάτησα 6η εβδομάδα γιατί είχα αιμορραγία. Και η Οικονομοπούλου μου είπε δεν χρειάζομαι αντιπηκτική αγωγή και πως ούτε το σαλοσπιρ χρειαζόταν να το πάρω. Και η γυναικολόγος μου μού είπε δεν υπάρχει λόγος να πάρω κάτι. Τι να σου πω. Ο κάθε γιατρός ακολουθεί άλλη τακτική.

Ναι, απ'οτι φαίνεται πάμε στο ιδιο μοτίβο. Κοίτα μη σου πω ψέματα, το στομαχάκι μου το άτιμο με παιδεύει ακόμα. Σε κάποια φάση είχα τρομάξει και εγώ και σκεφτόμουν να πάω σε γαστρεντερολόγο. Ίσως φταίει και ο κόβιντ τώρα που χειροτέρεψε. Και νιώθω γενικά μια αίσθηση ξινίλας και στανταράκι ρέψιμο όλη μέρα ό,τι και να φάω (είμαι σε πολύ ελκυστική φάση 🤣) Δεν μπορώ καθόλου το ψωμί και τα συναφή, μου φαίνονται σαν χαλασμένα στη γεύση. Και τα ντοματίνια με αηδιάζουν και τα βερύκοκα μου κάθονται στραβά. Και με τα μανιτάρια που πριν έτρωγα συνέχεια, τώρα μόνο σε πίτσα ή σουβλάκι. Πάρα πολύ με έχουν βοηθήσει τα πλακέ ροδάκινα. Είναι τα μόνα που με ανακουφίζουν και τα έχω πολλή όρεξη! Επίσης καρπούζι, πεπόνι, μήλο και αγγούρι. Όξινα στην αρχή ήθελα φουλ, αλλά τώρα με πειράζει μέχρι και το λίγο λεμόνι στη σαλάτα. Τα πιο γλυκά φαγητά τα δέχομαι καλύτερα πχ παστίτσιο/παπουτσάκια, όχι όμως σοκολατες και τέτοια. Πάντως με το junk μια χαρά! Ό,τι έχω παραγγείλει το έχω απολαύσει ιδιαιτέρως! Τρώγε οσο μπορείς και μην ανησυχείς για τα κιλά σε αυτή τη φάση. Όταν περάσουν οι ναυτίες θα τη φτιάξεις τη διατροφή σου. Εγώ 1.5 κιλό έχω πάρει μόνο. Και η γιατρός μου είπε να τρώω όσο θελω ό,τι θέλω.

Διακοπές τρομάρα μου ήθελα να πάω και εξωτερικό 🤣 Αλλά είπαμε με τον άντρα μου καλύτερα λόγω δίδυμης κύησης να το αφήσουμε για αργότερα και να πάμε με τα μικρά. Τόσες γκαντεμιές μου έτυχαν ως τώρα, μη το πουσάρω και εγώ. Πάντως η γιατρός μου ειπε αν εγώ νιώθω καλά και θέλω εννοείται να πάω διακοπές. Και για κολύμβηση μου είπε κανονικά να πηγαίνω και κολυμβητήριο και θάλασσα. Να προσέχω μόνο με την πετσέτα και να αλλάζω μαγιό. Και ο Μαντούδης το ίδιο μου είχε πει. Δεν μπορούσα να πάω λόγω της αιμορραγίας, αλλά από βδομάδα αρχίζω πάλι κολυμβητήριο. Βοηθάει πάρα πολύ και είναι η νούμερο 1 άσκηση που προτείνουν οι γιατροί στην εγκυμοσύνη. Και εσένα λογικά τα ίδια θα σου πει και ο δικός σου που ειναι και αυτός χαλαρός και ανοιχτόμυαλος. Οπότε ετοίμαζε τις διακοπές σιγα σιγά! Αλλά στο 2ο τρίμηνο που θα νιώθεις σίγουρα καλύτερα.

 

Η γιατρος σου μοιαζει με το δικο μου... Τερμα χαλαρος... Μου πε να παω θαλασσα απο τωρα και ειναι υης ιδιας αποψης με τη δικη σου . Επισης για τα φαρμακα που συζητατε.. χωρις να ξερω ποσα εμβρυα εχω και εμενσ μου ειπε νσα κοψω κορτιζονη σιγα σιγα και σαλοσπιρ το κοψαμε τη δευτερα με το αιμα που ειδαμε αλλα μιυ ειπε τη δευτερα που θα κανουνε παλι χοριακη θααποφασισουμε αν θα το ξαναπαρω .. βεβαια εμενα ο δικος μου ειναι και τελειως σαλονικιος που οταν τον ειπα οτι εκοψα τσιγαρο πριν την ετ με λεει σιγα ρεεεε κανε κανενα τσιγαρο με τον καφε... Ελα χριστε και Παναγια λεω... Αλλοι θα χαιροντουσαν πιυ το κοψα και αυτος με λεει κανε.... Ειναι γενικα υπερ της καλης ψυχολογιας και χαλαροτητας της εγκυου.. μια φορα μου το ειχε εξηγησει... Στην ετ που ειχαμε μιλησει μου λεει μην καθεσαι τωρα και κοιτιεσαι τιποτα... Τραβα θαλασσα πιες κατι ωραιο και σκεψου οτι 100% εισαι εγκυος ... Και θα γινει! Ψυχουλης!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...