Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ ή όχι;


Mummy2be

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Η γιατρός έλεγε για μέρα παρά μέρα αλλά είπαμε να κάνουμε οπότε θέλουμε κι αν θέλουμε για λίγο καιρό κ αν τύχει έτυχε 😄

Νομίζω ότι επειδή απλά δεν μετρήσαμε ή δεν αγχώθηκαμε, για αυτό κ έγινε έτσι εύκολα...

Νομίζω κάνατε το καλύτερο ! Εγώ περιμένω σε τέσσερεις μέρες περίοδο .. πριν κάποια α μέρες είχα πόνους περιόδου και σήμερα μικρά τσιμπήματα .. αλλά εαν δεν τότε τον επόμενη μήνα κάθε μέρα σχεδόν θα το κάνουμε και εμείς ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 16/4/2022 at 5:41 ΜΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπέρα!

Θα πάω για χοριακη την Δευτέρα! Σήμερα με τρείς μέρες καθυστέρηση και επίσημα έκανα το τέστ της clearblue που υπολογίζει και τις εβδομάδες και βγήκε θετικό!! Οπότε η γιατρός μου είπε Δευτέρα πρωί χοριακη για να μου πει έπειτα πότε θα πάω να το ακούσουμε!!!

 

Δεν έχετε ιδέα πόσο χαρούμενη είμαι!!

Θα γίνουμε γονείς,δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!! 

Μα τι χαρά !!! Πωπω ότι ζούμε εδώ όλες μαζί την αγωνία μας και πανηγυρίζουμε μετά όταν κάποια εκεί το πολυπόθητο θετικό τεστ μου δίνει πολύ κουράγιο !! Με το καλό ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και έχεις ένα πανέμορφο υγείες θαύμα στα χέρια σας !! Μπράβο επιτέλους ευχάριστα νέα !!!!! 🙏🏼❤️
 

ενημερωνε μας για τα συμπτώματα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2022 at 11:35 ΜΜ, ο/η irini02 είπε:

Συγχαρητήρια κι από εμένα!!!! Τι όμορφο συναίσθημα αυτό που ελπίζω να το ζήσουμε κι εμείς οι υπόλοιπες σύντομα!!!! τι εταιρία τεστ πήρες?? Τα έκανες όλα με το πρωι που ξύπνησες ? Και Οταν λες κραμπες δηλαδή περίπου ποτε σε σχέση με την ωορρηξία? Εγω σήμερα είμαι 4 μέρες από την ωορρηξία και είχα μια φοβερή κραμπα ξαφνικά λίγο μετά απο ενα σουβλάκι που έφαγα...κ μετα τιποτα!!! οποτε δεν ξερω αν ηταν απο το σουβλάκι κάτι στα έντερα ή ώπππ κάτι συμβαίνει μακαρι!!! 
Εύχομαι τα καλυτερα και με το καλό να ακούσετε καρδούλα!!!!! 

Ευχαρισ΄τω πολύ!!!

 

Το εύχομαι μεσα από την καρδια μου, να εχετε τετοια νεα γρήγορα!!

Τεστ ειχα αγορασει τα one step για πριν την καθυστερηση, εκείνα έβλεπα λίγο λίγο να σκουραίνουν. 

Μετά όμως έκανα το τεστ της clearblue που μετράει και τις εβδομάδες. Μου δίνει 2-3 εβδομάδες εκείνο. Όμως θα μάθω άμεσα, σήμερα έκανα χοριακή και θα δω πότε θα με δει και η γιατρός μου!

Μακάρι να ενόχλησε το σουβλάκι το σποράκι σας! ;) 

Α! ναι και τα εκανα το πρωι ολα τα τεστ. Οι κράμπες ηταν ακριβώς 8 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Νομίζω κάνατε το καλύτερο ! Εγώ περιμένω σε τέσσερεις μέρες περίοδο .. πριν κάποια α μέρες είχα πόνους περιόδου και σήμερα μικρά τσιμπήματα .. αλλά εαν δεν τότε τον επόμενη μήνα κάθε μέρα σχεδόν θα το κάνουμε και εμείς ! 

Κι εμένα η γνώμη μου είναι αυτή. Όποτε και όσο θέλετε. 

Όχι ακρότητες, 3-4 φοορές την ημέρα :D :D αλλά ανάλογα την όρεξη.

Μακάρι να τα τσιμπήματα να ειναι σημάδι εγκυμοσύνης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Μα τι χαρά !!! Πωπω ότι ζούμε εδώ όλες μαζί την αγωνία μας και πανηγυρίζουμε μετά όταν κάποια εκεί το πολυπόθητο θετικό τεστ μου δίνει πολύ κουράγιο !! Με το καλό ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και έχεις ένα πανέμορφο υγείες θαύμα στα χέρια σας !! Μπράβο επιτέλους ευχάριστα νέα !!!!! 🙏🏼❤️
 

ενημερωνε μας για τα συμπτώματα σου ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ! Έτσι είναι, το πιστεύω ότι η μια γυναίκα πρέπει να παίρνει μονο δύναμη από μια άλλη. 

Αυτές είμαστε, για αυτό είμαστε φτιαγμένες, για να είμαστε δύναμη, ενέργεια και θετική επιρροή η μία για την άλλη. 

Εύχομαι και σε σένα, να έρθει το μικρό θαυματάκι γρήγορα και να σας γεμίσει ευτυχία!

 

Ακόμα συμπτώματα σοβαρά δεν έχω. Όπως έγραψα και σε ένα αλλο ποστ, δεν ξερω αν παει κληρονομικά, εύχομαι να πηγαινει λίγο κληρονομικα΄ γιατί η μητέρα μου σε 2 εγκυμοσύνες δεν κατάλαβε απολύτως τίποτα. Μονο σε εμένα έκανε μια φορά εμετό. Αυτό. Και μετά τίποτα! 

Κατα τα άλλα με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του τσιγάρου κι αν φαω αργα μετα δυσκολευομαι να κοιμηθω. Α! και τουαλετα! πολύ τουαλέτα! χαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με την τιμή της χοριακής, επειδή το είχαμε θίξει το ζητημα της τιμής, εμένα μου πήραν 10 ευρώ σήμερα το πρωι, χωρις παραπεμπτικό. 

Δεν το θεώρησα ακριβό αν σκεφτείς ότι οποιοσδήποτε γιατρός θα παρει 5 ευρω για την συνταγή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Σχετικά με την τιμή της χοριακής, επειδή το είχαμε θίξει το ζητημα της τιμής, εμένα μου πήραν 10 ευρώ σήμερα το πρωι, χωρις παραπεμπτικό. 

Δεν το θεώρησα ακριβό αν σκεφτείς ότι οποιοσδήποτε γιατρός θα παρει 5 ευρω για την συνταγή...

Να μας πεις το νούμερο σου μόλις το μάθεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ευχαρισ΄τω πολύ!!!

 

Το εύχομαι μεσα από την καρδια μου, να εχετε τετοια νεα γρήγορα!!

Τεστ ειχα αγορασει τα one step για πριν την καθυστερηση, εκείνα έβλεπα λίγο λίγο να σκουραίνουν. 

Μετά όμως έκανα το τεστ της clearblue που μετράει και τις εβδομάδες. Μου δίνει 2-3 εβδομάδες εκείνο. Όμως θα μάθω άμεσα, σήμερα έκανα χοριακή και θα δω πότε θα με δει και η γιατρός μου!

Μακάρι να ενόχλησε το σουβλάκι το σποράκι σας! ;) 

Α! ναι και τα εκανα το πρωι ολα τα τεστ. Οι κράμπες ηταν ακριβώς 8 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου. 

Εάν έλεγε 2-3 εβδομάδες τότε σίγουρα θα δεις μεγάλη χοριακη !!!! Καλή επιτυχία ! Περιμένουμε τα ευχάριστα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Να μας πεις το νούμερο σου μόλις το μάθεις! 

Πηρα χθες το απογευμα την απάντηση. Ειναι 360.3. Με βαση τον πινακα ειμαστε στην 2η-3η εβδομαδα κύησης. η γιατρός θα μας δει την Τρίτη, σε μια εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Εάν έλεγε 2-3 εβδομάδες τότε σίγουρα θα δεις μεγάλη χοριακη !!!! Καλή επιτυχία ! Περιμένουμε τα ευχάριστα ! 

Ευχαριστώ πολυ!!

Ήταν 360.3. Το τεστ και η χοριακή συμπίπτουν. Δεν ξερω αν ειναι τυχαίο γεγονός, αν μπορει το τεστ να πεφτει τοσο μεσα οσο το τεστ στο εργαστήριο, αλλα η γιατρός μου ειπε να παμε την ερχόμενη Τρίτη για να κανουμε υπέρηχο να δουμε το σποράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Πηρα χθες το απογευμα την απάντηση. Ειναι 360.3. Με βαση τον πινακα ειμαστε στην 2η-3η εβδομαδα κύησης. η γιατρός θα μας δει την Τρίτη, σε μια εβδομάδα! 

Συγχαρητήρια καλό μου κορίτσι! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! Πολλά θετικά τεστάκια έφερε ο απρίλης, στειλτέ και σε εμάς μπολικη μπεμπεδοσκονη να πάρουμε σειρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Πηρα χθες το απογευμα την απάντηση. Ειναι 360.3. Με βαση τον πινακα ειμαστε στην 2η-3η εβδομαδα κύησης. η γιατρός θα μας δει την Τρίτη, σε μια εβδομάδα! 

Συγχαρητήρια !!!!! Υπέροχα νέα !!!  Με το καλό κοπέλα μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Συγχαρητήρια καλό μου κορίτσι! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου! Πολλά θετικά τεστάκια έφερε ο απρίλης, στειλτέ και σε εμάς μπολικη μπεμπεδοσκονη να πάρουμε σειρά! 

Ευχαριστω παρα πολυ!!! 

Θετικα τεστάκια έφερε, και έχει και ένα Πασχα που ο κόσμος χαλαρώνει και μπορεί να φυτέψει σποράκια στις κοιλιες και τα τεστακια να ειναι θετικά και τον Μάϊο ❤️❤️ 

Στέλνω άπειρη μπεμπεδόσκονη!! Και τις ευχές μου μέσα απο την ψυχή μου!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Συγχαρητήρια !!!!! Υπέροχα νέα !!!  Με το καλό κοπέλα μου ! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Ό,τι επιθυμείς, στο εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!! ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Πηρα χθες το απογευμα την απάντηση. Ειναι 360.3. Με βαση τον πινακα ειμαστε στην 2η-3η εβδομαδα κύησης. η γιατρός θα μας δει την Τρίτη, σε μια εβδομάδα! 

Συγχαρητήρια κοπέλα μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη 💕 

Ευχαριστώ πολυ!!! ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2022 at 9:18 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Έτσι είναι, το πιστεύω ότι η μια γυναίκα πρέπει να παίρνει μονο δύναμη από μια άλλη. 

Αυτές είμαστε, για αυτό είμαστε φτιαγμένες, για να είμαστε δύναμη, ενέργεια και θετική επιρροή η μία για την άλλη. 

Εύχομαι και σε σένα, να έρθει το μικρό θαυματάκι γρήγορα και να σας γεμίσει ευτυχία!

 

Ακόμα συμπτώματα σοβαρά δεν έχω. Όπως έγραψα και σε ένα αλλο ποστ, δεν ξερω αν παει κληρονομικά, εύχομαι να πηγαινει λίγο κληρονομικα΄ γιατί η μητέρα μου σε 2 εγκυμοσύνες δεν κατάλαβε απολύτως τίποτα. Μονο σε εμένα έκανε μια φορά εμετό. Αυτό. Και μετά τίποτα! 

Κατα τα άλλα με ενοχλεί λίγο η μυρωδιά του τσιγάρου κι αν φαω αργα μετα δυσκολευομαι να κοιμηθω. Α! και τουαλετα! πολύ τουαλέτα! χαχαχαχα!!! 

καλό μου, ευχομαι έτσι να συνεχίσει και να την ευχαριστηθείς!!! ❤️ τυχερές οι γυναίκες που το περνάνε έτσι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

καλό μου, ευχομαι έτσι να συνεχίσει και να την ευχαριστηθείς!!! ❤️ τυχερές οι γυναίκες που το περνάνε έτσι ❤️ 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ! ❤️ Εύχομαι να αποκτήσεις ότι επιθυμείς κι εσυ!!! Μέσα από την καρδια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ! ❤️ Εύχομαι να αποκτήσεις ότι επιθυμείς κι εσυ!!! Μέσα από την καρδια μου!! 

να σε ρωτήσω κάτι; παρατήρησες τιποτα τσιμπηματα ή κάτι σαν τράβηγμα; είχα μια εβδομάδα περιοπου μετά την ωορρηξία επί δυο μέρες. κάτι σαν να τσιμπάει η να τραβάει προς τα κάτω. στην αριστερή μεριά. Αναρωτιεμαι τι ειν τουυυτοο :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

να σε ρωτήσω κάτι; παρατήρησες τιποτα τσιμπηματα ή κάτι σαν τράβηγμα; είχα μια εβδομάδα περιοπου μετά την ωορρηξία επί δυο μέρες. κάτι σαν να τσιμπάει η να τραβάει προς τα κάτω. στην αριστερή μεριά. Αναρωτιεμαι τι ειν τουυυτοο :P 

Τσιμπήματα όχι. Εγω το πιο περιεργο που μου συνέβη ήταν περίπου 8 μερες πριν την περιοδο (αυτη που δεν ηρθε δλδ :D ) ένιωσα το βραδυ ενω ειχαμε ξαπλωσει μια πολυ δυνατη κράμπα. Μου πήρε σχεδον μισή ώρα να συνέλθω, γυριζα απο εδω, γυριζα απο εκει και δεν εβρισκα θεση να σταθω. Μονο αυτό καταλαβα εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2022 at 10:37 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Ευχαριστώ πολυ!!

Ήταν 360.3. Το τεστ και η χοριακή συμπίπτουν. Δεν ξερω αν ειναι τυχαίο γεγονός, αν μπορει το τεστ να πεφτει τοσο μεσα οσο το τεστ στο εργαστήριο, αλλα η γιατρός μου ειπε να παμε την ερχόμενη Τρίτη για να κανουμε υπέρηχο να δουμε το σποράκι! 

Υπέροχα νέα !!!!! Μπράβο σου !!! Πόσες μέρες είχες καθυστέρηση ;;; Ποτέ περίμενες περίοδο ; Δ ξέρω εάν σε έχω ξανά ρωτήσει αλλά παρακολουθώ όλα τα κορίτσια είμαι νέα στο φόρουμ και έχω χάσει το μπούσουλα μέχρι να σας μάθω όλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

να σε ρωτήσω κάτι; παρατήρησες τιποτα τσιμπηματα ή κάτι σαν τράβηγμα; είχα μια εβδομάδα περιοπου μετά την ωορρηξία επί δυο μέρες. κάτι σαν να τσιμπάει η να τραβάει προς τα κάτω. στην αριστερή μεριά. Αναρωτιεμαι τι ειν τουυυτοο :P 

Γιασεμακι αυτό το είχα εγώ περίπου στις μέρες που αναφέρθηκες  ! Πόνους περιόδου και τσιμπήματα στην αριστερή πλευρά …. Βέβαια εγώ δ νομίζω να είμαι γιατί μετά από αυτό δεν είχα απολύτως τίποτα ούτε τώρα κάτι μόνο αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης είχα χαχαχαχαχ αλλά από όσα έχω διαβάσει αυτά είναι θετικά συμπτώματα … καλή επιτυχία ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Τσιμπήματα όχι. Εγω το πιο περιεργο που μου συνέβη ήταν περίπου 8 μερες πριν την περιοδο (αυτη που δεν ηρθε δλδ :D ) ένιωσα το βραδυ ενω ειχαμε ξαπλωσει μια πολυ δυνατη κράμπα. Μου πήρε σχεδον μισή ώρα να συνέλθω, γυριζα απο εδω, γυριζα απο εκει και δεν εβρισκα θεση να σταθω. Μονο αυτό καταλαβα εγώ! 

Πρωτη φορα ακουω για δυνατη κραμπα.. εγω ειχα τραβηγματα κ νιωθω ετσι ενα βαρος προς τα κατω. οποτε οπως καταλαβαινεις προσπαθω απο καπου να πιαστω χαχα 

❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Γιασεμακι αυτό το είχα εγώ περίπου στις μέρες που αναφέρθηκες  ! Πόνους περιόδου και τσιμπήματα στην αριστερή πλευρά …. Βέβαια εγώ δ νομίζω να είμαι γιατί μετά από αυτό δεν είχα απολύτως τίποτα ούτε τώρα κάτι μόνο αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης είχα χαχαχαχαχ αλλά από όσα έχω διαβάσει αυτά είναι θετικά συμπτώματα … καλή επιτυχία ! 

εν τω μεταξυ ουτε εγω εχω καποιο αλλο συμπτωμα, απλα αυτο μ εκανε εντυπωση, οπως βεβαια και το 2,5 ημερες αιματακι γτ δεν ειχα ξανα τετοια συμπτωματα σε κανενα κυκλο. καλη επιτυχια και σε εσενα!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Υπέροχα νέα !!!!! Μπράβο σου !!! Πόσες μέρες είχες καθυστέρηση ;;; Ποτέ περίμενες περίοδο ; Δ ξέρω εάν σε έχω ξανά ρωτήσει αλλά παρακολουθώ όλα τα κορίτσια είμαι νέα στο φόρουμ και έχω χάσει το μπούσουλα μέχρι να σας μάθω όλες ! 

Να σου πω την αληθεια κι εγω νεα ειμαι! και εχω λίγο χαθεί! 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️ ❤️ Εγώ σήμερα είμαι στην 6η μερα καθυστερησης. Έκανα χοριακη την Δευτερα με 360 μονάδες και επανέλαβα σήμερα αλλά δεν εχω αποτελέσματα ακομα. Περιμένω όμως περίπου στο 700+ με όσα μου ειπε η γιατρός μου. 

Για να δουμε!! Μακαρι να δω ενα τετοιο νουμερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...