Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ ή όχι;


Mummy2be

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου να είστε τυχεροί! Μήπως έκανες άλλο τεστάκι σήμερα; Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Καλημέρα! 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι έκανα ένα σήμερα το πρωί, είναι διαφορετικό από της Κυριακής. 

Την Κυριακή είναι αχνό, σήμερα μετα από 1-2 λεπτα, έγινε αισθητά πιο ροζ!!! Όχι όμως έντονο ροζ όπως η γραμμη του αρνητικού... Τι να πώ! Ίσως όταν μπορέσω να ανεβασω φωτό, να έχει περάσει η 14η του μήνα και να έχω κάνει χωριακή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημέρα! 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι έκανα ένα σήμερα το πρωί, είναι διαφορετικό από της Κυριακής. 

Την Κυριακή είναι αχνό, σήμερα μετα από 1-2 λεπτα, έγινε αισθητά πιο ροζ!!! Όχι όμως έντονο ροζ όπως η γραμμη του αρνητικού... Τι να πώ! Ίσως όταν μπορέσω να ανεβασω φωτό, να έχει περάσει η 14η του μήνα και να έχω κάνει χωριακή! 

 

Καταρχάς το ότι εξακολουθεί να είναι ορατή η γραμμή είναι σούπερ καλό! 
Ετσι και αλλιώς εδώ θα είμαστε και θα περιμένουμε στις 14 για να μας πεις το νουμεράκι σου! Και εύχομαι να είναι τριψήφιο και πάνω! 🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημέρα! 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι έκανα ένα σήμερα το πρωί, είναι διαφορετικό από της Κυριακής. 

Την Κυριακή είναι αχνό, σήμερα μετα από 1-2 λεπτα, έγινε αισθητά πιο ροζ!!! Όχι όμως έντονο ροζ όπως η γραμμη του αρνητικού... Τι να πώ! Ίσως όταν μπορέσω να ανεβασω φωτό, να έχει περάσει η 14η του μήνα και να έχω κάνει χωριακή! 

 

Εισαι Εγκυος συγχαρητήρια !! ανεβαίνει λογικά η ορμόνη σου και για αυτό είναι πιο ροζ εύχομαι όλα τέλεια να είναι 💕 περιμένουμε να μας στείλεις την χοριακη σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 6:00 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Και πριν 2 χρονια που ειχα καθυστερηση τοσο μου ειχαν παρει. και την τελευταια φορα τον οκτωβρη σε αλλο μικροβιολογικο παλι 20. Εδω στην επαρχια μαλλον βαρανε.
Δεν περιμενω εγω χοριακή, εγώ είμαι στις γόνιμες... 

Μπα μην νομίζεις και σε εμάς που είμαστε προάστια Αθηνών 20 ευρώ είναι η χοριακή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 5:46 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια όταν με το καλό μείνεις εγκυος θα φύγουν τοοοοοσα πολλά λεφτά στις εξετάσεις που αυτό δεν είναι τίποτα και εννοείτε ότι το κάθε μικροβιολογικό βάζει ότι τιμή του έρθει αλλά η αλήθεια είναι για 20 ευρώ δεν είχα ξανά ακούσει για χοριακη ίσως τώρα ανέβηκαν και αυτά μαζί με την ακρίβεια που έχουν γίνει σε όλα… το αποτέλεσμα το πήρες ; 

Μην τα συζητάς 😂😂😛 έχουμε χάσει τον λογαριασμό. 

Και μετά τον τοκετό άλλααααα τόσα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2022 at 11:06 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καταρχάς το ότι εξακολουθεί να είναι ορατή η γραμμή είναι σούπερ καλό! 
Ετσι και αλλιώς εδώ θα είμαστε και θα περιμένουμε στις 14 για να μας πεις το νουμεράκι σου! Και εύχομαι να είναι τριψήφιο και πάνω! 🤰🏼

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

Αύριο θα κάνω την καρδια μου πέτρα και δεν θα κάνω. Θα κάνω Παρασκευή πρωί πρωί όμως! Χαχα!!

6 η ωρα θα ξυπνήσω από την αγωνία! Όμως δεν μπορώ να πω... έχω παρατηρήσει και μια μικρή διαφορά στο στήθος μου, εγώ δεν πονούσα ποτέ πριν την περίοδο, χθες μετά το μπάνιο μου καταλαβα , καθώς σκούπιζα το σώμα μου και ντυνόμουν, ότι είχα κάποιο μικρό πόνο, ενώ σε γενικές γραμμές είμαι λίγο "γαϊδούρα" σε αυτά.

Για παράδειγμα, παυσίπονο ενω έχω περίοδο έχω να πιω πάνω απο 2 χρόνια.... 

Για να δουμε, για να δουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εισαι Εγκυος συγχαρητήρια !! ανεβαίνει λογικά η ορμόνη σου και για αυτό είναι πιο ροζ εύχομαι όλα τέλεια να είναι 💕 περιμένουμε να μας στείλεις την χοριακη σου 😊

Μακάρι να ειμαι!!! 🥰

Ευχαριστώ πάρα πολύ, χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτον τον χώρο να κουβεντιάζουμε τους προβληματισμούς μας!

Ελπίζω να βγω απο το όριο των 6 απαντήσεων σύντομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

Αύριο θα κάνω την καρδια μου πέτρα και δεν θα κάνω. Θα κάνω Παρασκευή πρωί πρωί όμως! Χαχα!!

6 η ωρα θα ξυπνήσω από την αγωνία! Όμως δεν μπορώ να πω... έχω παρατηρήσει και μια μικρή διαφορά στο στήθος μου, εγώ δεν πονούσα ποτέ πριν την περίοδο, χθες μετά το μπάνιο μου καταλαβα , καθώς σκούπιζα το σώμα μου και ντυνόμουν, ότι είχα κάποιο μικρό πόνο, ενώ σε γενικές γραμμές είμαι λίγο "γαϊδούρα" σε αυτά.

Για παράδειγμα, παυσίπονο ενω έχω περίοδο έχω να πιω πάνω απο 2 χρόνια.... 

Για να δουμε, για να δουμε! 

Χαράς την υπομονή σου κορίτσι μου εγώ πάλι δεν μπορούσα να περιμένω μόλις έκανα τεστ και είχε βγει αχνό θετικό πήγα αμέσως για χοριακη την ίδια ώρα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2022 at 10:55 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Μακάρι να είμαστε τυχεροί, θέλουμε πολύ να γίνουμε 3! ή και 4, έχουμε κι ένα σκυλάκι, είναι κι αυτός μέλος της οικογένειας! 😜

καλησπέρα @mummy to be και καλώς ήρθες.

Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά και να είσαι τυχερή και να μην ταλαιπωρηθείς.

εγώ σαν μια γυναίκα που προσπαθεί ένα έτος θα σου δώσω μια συμβουλή εαν δέχεσαι... μην μετράς ημερομηνίες και ημέρες. είστε νέοι και όλα θα σας πάνε καλά. κα΄ντε έρωτα μέρα παρα μέρα και θα έρθει... μην τα μετράς από τώρα γιατί το άγχος δεν λειτουργεί υπέρ μας. απολαύστε την σχέση σας και θα έρθει...θα σου έλεγα μετά από 6-9 μήνες να κοιτάξεις πράγματα από την εμπειρία μου και βέβαια εαν δεν γνωρίζεις ότι έχετε κ΄άποιο πρόβλημα.

Εύχομαι να είσαι εγκυούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα @mummy to be και καλώς ήρθες.

Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά και να είσαι τυχερή και να μην ταλαιπωρηθείς.

εγώ σαν μια γυναίκα που προσπαθεί ένα έτος θα σου δώσω μια συμβουλή εαν δέχεσαι... μην μετράς ημερομηνίες και ημέρες. είστε νέοι και όλα θα σας πάνε καλά. κα΄ντε έρωτα μέρα παρα μέρα και θα έρθει... μην τα μετράς από τώρα γιατί το άγχος δεν λειτουργεί υπέρ μας. απολαύστε την σχέση σας και θα έρθει...θα σου έλεγα μετά από 6-9 μήνες να κοιτάξεις πράγματα από την εμπειρία μου και βέβαια εαν δεν γνωρίζεις ότι έχετε κ΄άποιο πρόβλημα.

Εύχομαι να είσαι εγκυούλα!

Ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά λόγια!

Νομίζω ότι είναι η αρχή, για αυτό κ λίγο το ψάχνω. Ένας φίλος που ταλαιπωρήθηκαν λίγο μέχρι να φτάσουν να γεννήσουν μια μικρή κουκλίτσα, μου είπε ότι η μόνη συμβουλή που έχει να μου δώσει είναι πως μετά από όσα πέρασαν, η καλύτερη αντισύλληψη είναι η σκέψη ότι θέλεις να μείνεις έγκυος.

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πάνε όλα δεξιά, να έχεις γρήγορα τα νέα που λαχταρας και να αποκτήσετε ένα υγιές μωρό!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα γλυκά λόγια!

Νομίζω ότι είναι η αρχή, για αυτό κ λίγο το ψάχνω. Ένας φίλος που ταλαιπωρήθηκαν λίγο μέχρι να φτάσουν να γεννήσουν μια μικρή κουκλίτσα, μου είπε ότι η μόνη συμβουλή που έχει να μου δώσει είναι πως μετά από όσα πέρασαν, η καλύτερη αντισύλληψη είναι η σκέψη ότι θέλεις να μείνεις έγκυος.

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να σου πάνε όλα δεξιά, να έχεις γρήγορα τα νέα που λαχταρας και να αποκτήσετε ένα υγιές μωρό!  

Κορίτσι μου πότε θα πας για χοριακή;; Αυριο που θα ΄έχεις και επίσημα καθυστέρηση;; ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2022 at 11:23 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

 Καλησπέρα!

 

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη που βρήκα την κοινότητα σας!

Θα ήθελα τη γνώμη σας, θα ήθελα να μου πείτε αν το τεστ αυτό σας φαίνεται για θετικό ή όχι.

Αναμένεται να αδιαθετησω στις 14/04 αλλά η ανυπομονησία μου είναι μεγάλη! Είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε κ την Πέμπτη ένιωσα τρομερή κράμπα στη μήτρα μου ενώ δεν ένιωθα ποτέ τέτοιες.

Τι συμπτώματα έχεις !!!!!!!;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2022 at 11:59 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου πότε θα πας για χοριακή;; Αυριο που θα ΄έχεις και επίσημα καθυστέρηση;; ❤️

 

Καλησπέρα!

Θα πάω για χοριακη την Δευτέρα! Σήμερα με τρείς μέρες καθυστέρηση και επίσημα έκανα το τέστ της clearblue που υπολογίζει και τις εβδομάδες και βγήκε θετικό!! Οπότε η γιατρός μου είπε Δευτέρα πρωί χοριακη για να μου πει έπειτα πότε θα πάω να το ακούσουμε!!!

 

Δεν έχετε ιδέα πόσο χαρούμενη είμαι!!

Θα γίνουμε γονείς,δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2022 at 10:34 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

@Mummy2be έκανες χοριακή;;

Δευτέρα! Η γιατρός είπε μετά το θετικό τέστ πάμε Δευτέρα για χοριακη και θα πάμε να ακούσουμε την καρδούλα του ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2022 at 6:52 ΜΜ, ο/η SUNY είπε:

Τι συμπτώματα έχεις !!!!!!!;;;;;;;;;;

Δεν έχω καταλάβει κάτι ιδιαίτερο.

Πέρα από κάτι κράμπες που ένιωσα πριν από 10 μέρες... Λαχανιαζω λίγο αυτές τις μέρες, νιώθω κάτι μικρά τραβήγματα, κάτι μικρές πιέσεις.

Κατά τα άλλα τίποτα άλλο. 

Αν πάει κληρονομικά, η μαμά μου δύο εγκυμοσύνες δεν κατάλαβε τίποτα. Βέβαια να σας πω πως η περίοδος μου ήταν τα τελευταία χρόνια τόσο αδιάφορη που δεν άλλαζε κάτι για εμένα εκείνες τις μέρες. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών και πλέον δεν έπινα ούτε ντεπον.

Ίσως παίζει ρόλο κι αυτό... Θα μου πει η γιατρός μου και θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η SUNY είπε:

Και εγώ τις περιόδους μου τις  περναω ανέπαφα χαχαχαχ….. εγώ σε πέντε μέρες περιμένω περίοδο αλλά χθες και σήμερα είχα πόνους περιόδου και 20η ημέρα πολύ νωρίς είχα ανακατωσούρες  που λογικά κάποιο φαγητό θα με έχει πειράξει δεν νομίζω να είναι σύμπτωμα από τόσο νωρίς !!!

έκανα ένα τεστ σήμερα το μεσημεράκι πρώιμης ανίχνευσης αλλά βγήκε αρνητικό ….

οποτε λογικά η είναι νωρίς η πάω για τον επόμενο μήνα !!! 
 

παντως χάρηκα ! Σπυ εύχομαι τα καλύτερα ! Στείλε μας τύχη !!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Δεν έχω καταλάβει κάτι ιδιαίτερο.

Πέρα από κάτι κράμπες που ένιωσα πριν από 10 μέρες... Λαχανιαζω λίγο αυτές τις μέρες, νιώθω κάτι μικρά τραβήγματα, κάτι μικρές πιέσεις.

Κατά τα άλλα τίποτα άλλο. 

Αν πάει κληρονομικά, η μαμά μου δύο εγκυμοσύνες δεν κατάλαβε τίποτα. Βέβαια να σας πω πως η περίοδος μου ήταν τα τελευταία χρόνια τόσο αδιάφορη που δεν άλλαζε κάτι για εμένα εκείνες τις μέρες. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών και πλέον δεν έπινα ούτε ντεπον.

Ίσως παίζει ρόλο κι αυτό... Θα μου πει η γιατρός μου και θα σας πω

Και εγώ σταθερό κύκλο 28ημερων κάνω … ποτέ βρήκες θετικό τεστ ωορρηξίας ; Ποτέ είχες επαφές ;;;; 
χαχαχα ταυτιζόμαστε με κάθε θετικό τεστ και ρωτάμε τα πάντα ! Συγνώμη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπέρα!

Θα πάω για χοριακη την Δευτέρα! Σήμερα με τρείς μέρες καθυστέρηση και επίσημα έκανα το τέστ της clearblue που υπολογίζει και τις εβδομάδες και βγήκε θετικό!! Οπότε η γιατρός μου είπε Δευτέρα πρωί χοριακη για να μου πει έπειτα πότε θα πάω να το ακούσουμε!!!

 

Δεν έχετε ιδέα πόσο χαρούμενη είμαι!!

Θα γίνουμε γονείς,δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα!! 

Τι χαρούμενα νέα  κοπέλα μου είσαι εγκυος σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη και μια τέλεια εγκυμοσύνη 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Δεν έχω καταλάβει κάτι ιδιαίτερο.

Πέρα από κάτι κράμπες που ένιωσα πριν από 10 μέρες... Λαχανιαζω λίγο αυτές τις μέρες, νιώθω κάτι μικρά τραβήγματα, κάτι μικρές πιέσεις.

Κατά τα άλλα τίποτα άλλο. 

Αν πάει κληρονομικά, η μαμά μου δύο εγκυμοσύνες δεν κατάλαβε τίποτα. Βέβαια να σας πω πως η περίοδος μου ήταν τα τελευταία χρόνια τόσο αδιάφορη που δεν άλλαζε κάτι για εμένα εκείνες τις μέρες. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών και πλέον δεν έπινα ούτε ντεπον.

Ίσως παίζει ρόλο κι αυτό... Θα μου πει η γιατρός μου και θα σας πω

Είναι νωρίς ακόμα συνήθως μετά την 6 με 7 εβδομάδα ξεκινάν τα περισσότερα  εύχομαι όμως να μην ταλαιπωρηθείς εγώ είχα πολλούς εμετούς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Δευτέρα! Η γιατρός είπε μετά το θετικό τέστ πάμε Δευτέρα για χοριακη και θα πάμε να ακούσουμε την καρδούλα του ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Τέλεια! με το καλό κορίτσι μου να μας πεις το νουμεράκι σου τη Δευτέρα!
Και να παίρνουμε σιγά σιγά σειρά και οι υπόλοιπες, χιχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κι από εμένα!!!! Τι όμορφο συναίσθημα αυτό που ελπίζω να το ζήσουμε κι εμείς οι υπόλοιπες σύντομα!!!! τι εταιρία τεστ πήρες?? Τα έκανες όλα με το πρωι που ξύπνησες ? Και Οταν λες κραμπες δηλαδή περίπου ποτε σε σχέση με την ωορρηξία? Εγω σήμερα είμαι 4 μέρες από την ωορρηξία και είχα μια φοβερή κραμπα ξαφνικά λίγο μετά απο ενα σουβλάκι που έφαγα...κ μετα τιποτα!!! οποτε δεν ξερω αν ηταν απο το σουβλάκι κάτι στα έντερα ή ώπππ κάτι συμβαίνει μακαρι!!! 
Εύχομαι τα καλυτερα και με το καλό να ακούσετε καρδούλα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Και εγώ σταθερό κύκλο 28ημερων κάνω … ποτέ βρήκες θετικό τεστ ωορρηξίας ; Ποτέ είχες επαφές ;;;; 
χαχαχα ταυτιζόμαστε με κάθε θετικό τεστ και ρωτάμε τα πάντα ! Συγνώμη ! 

Δεν έκανα ποτέ τέστ ωορρηξίας.

Είχαμε επαφές σχεδόν καθημερινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Και εγώ σταθερό κύκλο 28ημερων κάνω … ποτέ βρήκες θετικό τεστ ωορρηξίας ; Ποτέ είχες επαφές ;;;; 
χαχαχα ταυτιζόμαστε με κάθε θετικό τεστ και ρωτάμε τα πάντα ! Συγνώμη ! 

Η γιατρός έλεγε για μέρα παρά μέρα αλλά είπαμε να κάνουμε οπότε θέλουμε κι αν θέλουμε για λίγο καιρό κ αν τύχει έτυχε 😄

Νομίζω ότι επειδή απλά δεν μετρήσαμε ή δεν αγχώθηκαμε, για αυτό κ έγινε έτσι εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τι χαρούμενα νέα  κοπέλα μου είσαι εγκυος σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη και μια τέλεια εγκυμοσύνη 💕

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...