Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χρειάζομαι τις γνώμες σας!


Recommended Posts

Κορίτσια, μανούλες καλησπέρα. Είμαι νέα στο forum, είμαι 27 ετών και η αλήθεια είναι πως δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία να σκεφτώ πώς θα έστελνα πο΄τε εδώ.
Μου συνέβη κάτι λοιπόν σήμερα και θα ήθελα την γνώμη σας. Να σημειώσω πως περιμένω τηλέφωνο απο την γυναικολόγο μου φυσικά για ραντεβού μέσα στην εβδομάδα.
Με τον άντρα μου κάνουμε ελεύθερα έρωτα. Δεν προγραμματίζουμε για παιδάκι από φέτος και όσο κι αν ''προσέχουμε'' εννοείται πως αν συνέβαινε το αναμενόμενο θα ήμασταν πολύ πολύ χαρούμενοι!

Έχω κύκλο 28 με 30 ημέρες. Τελευταία φορά η περι΄οδος μου (η οποία έχει πάντα διάρκεια 5 ημερών), ήταν στις 20 Μαρτίου με 24. Ήρθαμε με τον άντρα μου σε επαφή 31 του μήνα . Από χθες αισθάνθηκα κάποια πονάκια για κανα μισάωρο χαμηλά στην κοιλιά σαν να περίμενα περίοδο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί συνήθως στις μέρες ωορρηξίας μου το παθαίνω για μια μέρα, αλλά την υπόλοιπη μέρα όλα μια χαρα σαν να μην έγινε τ΄ποτα. (Δεν γνωρίζω ακριβώς τις μέρες ωορρηξιας μου δεν το εψαξα ποτέ). Σήμερα λοιπόν που ξύπνησα ενώ ΄το β΄ραδυ σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα που δεν το συνηθίζω. Συν οτι 2-3 μερες αισθάνομαι μια αλλαγή στο έντερο μου. Μια υπερκινητικότητα σαν εκείνης της περιόδου συν φούσκωμα χθες το βράδυ συν λίγα αέρια όλη την μερα χθες και προχθές. Σήμερα κατά τις 10 νιώθω πάλι τα πονάκια με την διαφορά ότι αισθάνομαι και στην μέση και σε μία ώρα σταδιακά μέχρι και τώρα που σας γράφω έχω περιοδο χωρις να εχω περίοδο!!! Έχω όλα τα συναισθήματα και έχω και ακριβώς μα ακριβώς όλα τα συμπτώματα που έχω πάντα στην περίοδο μου. Πονάω πολύ είμαι ξάπλα στον καναπέ. Και μήτρα και μέση τσακισμένα. Οι παλμοί κάπως ανεβασμε΄νοι όπως μου συμβαίνει όλες τις φορές από τον ΄πόνο...Και ανα 20'-30' πηγαίνω να κατουρήσω. Συγκεριμένα πάει μια βδομάδα περιπου 8 μερες απο την επαφή μας και βρίσκομαι στην 19η μερα κύκλου. Έχω δηλαδη ακόμα 9 με 11 μερες ακόμα για να έρθει η περίοδος!!

Συγγνώμη πραγματικά αν σας κούρασα! Έχει συμβεί ποτέ σε καμία ?? Τόσο έντονα?? Λέτε να έχω καμιά εξωμήτρια??? Ανυπομονώ να μου πείτε τις γνώμες σας..

Και πάλι σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Βαλλέρια είπε:

Κορίτσια, μανούλες καλησπέρα. Είμαι νέα στο forum, είμαι 27 ετών και η αλήθεια είναι πως δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία να σκεφτώ πώς θα έστελνα πο΄τε εδώ.
Μου συνέβη κάτι λοιπόν σήμερα και θα ήθελα την γνώμη σας. Να σημειώσω πως περιμένω τηλέφωνο απο την γυναικολόγο μου φυσικά για ραντεβού μέσα στην εβδομάδα.
Με τον άντρα μου κάνουμε ελεύθερα έρωτα. Δεν προγραμματίζουμε για παιδάκι από φέτος και όσο κι αν ''προσέχουμε'' εννοείται πως αν συνέβαινε το αναμενόμενο θα ήμασταν πολύ πολύ χαρούμενοι!

Έχω κύκλο 28 με 30 ημέρες. Τελευταία φορά η περι΄οδος μου (η οποία έχει πάντα διάρκεια 5 ημερών), ήταν στις 20 Μαρτίου με 24. Ήρθαμε με τον άντρα μου σε επαφή 31 του μήνα . Από χθες αισθάνθηκα κάποια πονάκια για κανα μισάωρο χαμηλά στην κοιλιά σαν να περίμενα περίοδο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί συνήθως στις μέρες ωορρηξίας μου το παθαίνω για μια μέρα, αλλά την υπόλοιπη μέρα όλα μια χαρα σαν να μην έγινε τ΄ποτα. (Δεν γνωρίζω ακριβώς τις μέρες ωορρηξιας μου δεν το εψαξα ποτέ). Σήμερα λοιπόν που ξύπνησα ενώ ΄το β΄ραδυ σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα που δεν το συνηθίζω. Συν οτι 2-3 μερες αισθάνομαι μια αλλαγή στο έντερο μου. Μια υπερκινητικότητα σαν εκείνης της περιόδου συν φούσκωμα χθες το βράδυ συν λίγα αέρια όλη την μερα χθες και προχθές. Σήμερα κατά τις 10 νιώθω πάλι τα πονάκια με την διαφορά ότι αισθάνομαι και στην μέση και σε μία ώρα σταδιακά μέχρι και τώρα που σας γράφω έχω περιοδο χωρις να εχω περίοδο!!! Έχω όλα τα συναισθήματα και έχω και ακριβώς μα ακριβώς όλα τα συμπτώματα που έχω πάντα στην περίοδο μου. Πονάω πολύ είμαι ξάπλα στον καναπέ. Και μήτρα και μέση τσακισμένα. Οι παλμοί κάπως ανεβασμε΄νοι όπως μου συμβαίνει όλες τις φορές από τον ΄πόνο...Και ανα 20'-30' πηγαίνω να κατουρήσω. Συγκεριμένα πάει μια βδομάδα περιπου 8 μερες απο την επαφή μας και βρίσκομαι στην 19η μερα κύκλου. Έχω δηλαδη ακόμα 9 με 11 μερες ακόμα για να έρθει η περίοδος!!

Συγγνώμη πραγματικά αν σας κούρασα! Έχει συμβεί ποτέ σε καμία ?? Τόσο έντονα?? Λέτε να έχω καμιά εξωμήτρια??? Ανυπομονώ να μου πείτε τις γνώμες σας..

Και πάλι σας ευχαριστώ.

Και εξωμητριο να ήταν είναι αρκετά νωρίς για να έχεις συμπτώματα από αυτό εκτός αν δεν έχεις υπολογίσει καλά τις ημέρες. Δηλαδή έστω ότι συνέλαβες στις 31 γιατί είχες νωρίτερα από το αναμενόμενο γόνιμες (αυτό μπορεί να συμβεί), τώρα έχει περάσει μόλις μία εβδομάδα και αν είναι από σύλληψη δε θα φανεί ούτε σε τεστ, ούτε στον υπέρηχο ώστε να δει κάτι ο γιατρός. Μπορεί όμως να ελέγξει αν είναι από κάτι άλλο σχετιζόμενο με τον κύκλο σου. Μοιάζουν όντως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου στην αρχή, οπότε καλύτερα να μην τα σκέφτεσαι πολύ και βασανίζεσαι. Η συχνοουρια, οι αλλαγές στο έντερο κλπ εμφανίζονται συνήθως λίγο πιο μετά και ανάλογα τη γυναίκα μπορεί και αρκετά πιο μετά. Μήπως απλά κρυώσεις λιγάκι; Εγώ τον πρώτο μήνα που ξεκινήσαμε να έχουμε ελεύθερες επαφές είχα πονακια από τις γόνιμες που το είχα ψάξει και είχα διαβάσει ότι μάλλον σχετίζονται με την προσαρμογή του κόλπου στο σπέρμα. Δεν ξέρω αν ήταν όντως αυτό, πάντως σαν αίσθηση ήταν περίεργη και είχα πιστέψει ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Τελικά εμεινα τον επόμενο μήνα που είχα αρχίσει να έχω πολύ ελαφριά πονακια 1 εβδομάδα μετά τις γόνιμες και ήταν το ίδιο ακριβώς σαν αίσθηση με τον πρώτο μήνα προσπάθειας. Όταν έχεις ελεύθερες επαφές μπορεί να μείνεις οποτεδήποτε έγκυος οπότε καλά κάνεις και έχεις το νου σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου,νομίζω είναι νωρίς για να έχεις συμπτωματα από εγκυμοσυνη.Ακουγοντας τη συχνοουρια και τους πόνους πάει το μυαλό μου και σε Ουρολοίμωξη, δε σου είπε η γιατρός να κάνεις ανάλυση ούρων ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Σήμερα έκλεισα ραντεβού με την γυναικολόγο μου το απόγευμα και θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2022 at 12:52 ΜΜ, ο/η Βαλλέρια είπε:

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Σήμερα έκλεισα ραντεβού με την γυναικολόγο μου το απόγευμα και θα δούμε 

Κοπέλα μου καλημέρα! 

Εύχομαι να είναι τα νέα όπως τα περιμένεις. Τι σου είπε η γυναικολόγος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...