Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοιτάζει επίμονα τα χέρια του


Recommended Posts

Γειά σας, θα ήθελα να μοιραστώ την έντονη ανησυχία μου αναφορικά με το εξής. Έχω ένα αγοράκι 6 μηνων κ από 3 μηνών κοιτάζει πολύ έντονα τα χέρια του. Τα φέρνει κοντά στο πρόσωπο τα, σαν να μετράει τα δάχτυλα του, τα περιστρεφει συνήθως ένα ένα κ τα περίεργαζεται. Κατά τ άλλα, επικοινωνει φυσιολογικά, βλεμματικη επαφή, αγκου, κουκούτσα, γέλια. Έχει τύχει σε κάποια κάτι αντίστοιχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lilaki15 είπε:

Γειά σας, θα ήθελα να μοιραστώ την έντονη ανησυχία μου αναφορικά με το εξής. Έχω ένα αγοράκι 6 μηνων κ από 3 μηνών κοιτάζει πολύ έντονα τα χέρια του. Τα φέρνει κοντά στο πρόσωπο τα, σαν να μετράει τα δάχτυλα του, τα περιστρεφει συνήθως ένα ένα κ τα περίεργαζεται. Κατά τ άλλα, επικοινωνει φυσιολογικά, βλεμματικη επαφή, αγκου, κουκούτσα, γέλια. Έχει τύχει σε κάποια κάτι αντίστοιχο? 

Καλημέρα! Σε αυτή την ηλικία είναι φυσιολογικό αυτό! Μάλιστα είναι αναμενόμενο κ κάτι που πρέπει να κάνει! Δες παρακάτω στις αντίστοιχες ηλικίες (έχω ένα λινκ στο τέλος). Το είχα δει κ σε άλλα άρθρα κ το θυμάμαι επειδή τότε κοίταγα τι πρέπει να κάνει σε κάθε στάδιο κ τσέκαρα αν όντως κοιτάει κ παιζει με τα χέρια της. Είναι επιθυμητό δλδ. Από εκεί κ πέρα επειδή εσύ βλέπεις το παιδί αν κάτι σε προβληματίζει μπορείς να το πεις στον παιδίατρο.

https://www.paidiatros.com/neogennito-vrefos/anaptixi/vision-development

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...