Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια εδώ και περίπου 1,5 χρονο


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!!Θα ήθελα να μοιραστώ το άγχος μου στην ομάδα σας..εδώ και περίπου 1,5 χρόνο προσπαθούμε για παιδάκι.. πριν 2 μήνες πήγα στον γιατρό έκανα υστεροσαλπιγγοφραφια και ο σύντροφός μου έκανε τις απαραίτητες εξαιτασεις και όλα καλά......Αλλά ακόμα και τώρα τίποτα....Υπάρχει κάποια που περνάει το ιδιο;;;;το άγχος πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο αλλά έχω καταντήσει πλέον τόσο ακεφη..ειδικά οπότε μου έρχεται η περίοδος κλαίω μόνη μου κλείνονται στο δωμάτιο και είμαι σε μια φάση πολύ άσχημη...νιώθω ότι έχω κάνει τα πάντα....αρχίζω να σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποια άλλη εξαιταση που πρέπει να κάνω,,,,;;Ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά για εμένα φενεται αιώνας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Τσοφ είπε:

Καλησπέρα σας!!!!Θα ήθελα να μοιραστώ το άγχος μου στην ομάδα σας..εδώ και περίπου 1,5 χρόνο προσπαθούμε για παιδάκι.. πριν 2 μήνες πήγα στον γιατρό έκανα υστεροσαλπιγγοφραφια και ο σύντροφός μου έκανε τις απαραίτητες εξαιτασεις και όλα καλά......Αλλά ακόμα και τώρα τίποτα....Υπάρχει κάποια που περνάει το ιδιο;;;;το άγχος πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο αλλά έχω καταντήσει πλέον τόσο ακεφη..ειδικά οπότε μου έρχεται η περίοδος κλαίω μόνη μου κλείνονται στο δωμάτιο και είμαι σε μια φάση πολύ άσχημη...νιώθω ότι έχω κάνει τα πάντα....αρχίζω να σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποια άλλη εξαιταση που πρέπει να κάνω,,,,;;Ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά για εμένα φενεται αιώνας....

Καλημέρα να ρωτήσω έχεις κάνει ορμονικές εξετάσεις ; Σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα να ρωτήσω έχεις κάνει ορμονικές εξετάσεις ; Σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ;

Καλημέρα!!!!Όχι ο γιατρός δεν μου είπε κάτι τέτοιο...μου είπε ότι εάν δεν πιάσω σε 6 μήνες να παω ξανά....Τον ρώτησα πολλές φορές εάν είναι αυτές όλες οι εξετάσεις που ήθελε από εμένα και μου είπε ναι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις γυναίκες που ποθούν να πιάσουν το πλασματακι τους στην αγκαλια τους !

εγω να σας πω οτι ενω καναμε προσπάθειες κ δεν είχαμε αποτέλεσμα μου ειπε ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ οτι ειναι καλό να κανουμε κάποιες εξετάσεις για να δει τη ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ 

μετα τα αποτελέσματα κατι δε του άρεσε .. ΜΙΑ  ορμόνη AMI αν θυμάμαι καλά .. μου ειπε ο οτι πρεπει να ξεκινήσει κατι σκευάσματα FERTILE MAX Τούλαχιστον για 3 μηνες .. ΒΟΗΘΑΝΕ στην αποθήκευση των ωαρίων στις ωοθήκες 

δε το συζητάς με το ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ σου ;
καλη επιτυχια 

πολλα φιλια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Τσοφ είπε:

Καλησπέρα σας!!!!Θα ήθελα να μοιραστώ το άγχος μου στην ομάδα σας..εδώ και περίπου 1,5 χρόνο προσπαθούμε για παιδάκι.. πριν 2 μήνες πήγα στον γιατρό έκανα υστεροσαλπιγγοφραφια και ο σύντροφός μου έκανε τις απαραίτητες εξαιτασεις και όλα καλά......Αλλά ακόμα και τώρα τίποτα....Υπάρχει κάποια που περνάει το ιδιο;;;;το άγχος πιστεύω παίζει μεγάλο ρόλο αλλά έχω καταντήσει πλέον τόσο ακεφη..ειδικά οπότε μου έρχεται η περίοδος κλαίω μόνη μου κλείνονται στο δωμάτιο και είμαι σε μια φάση πολύ άσχημη...νιώθω ότι έχω κάνει τα πάντα....αρχίζω να σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποια άλλη εξαιταση που πρέπει να κάνω,,,,;;Ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά για εμένα φενεται αιώνας....

Καλημέρα! Ποσών ετών είσαι; άλλο 1.5 χρόνος στα 30 άλλο στα 40 πχ. Εγώ προσπαθούσα κάπου τόσο (ίσως κ λίγο λιγότερο) αλλά ήμουν 37. Έκανα αυτά που λες συν ορμονικές, συν ενδοκρινολογο μες για  σάκχαρο κ αντίσταση ινσουλίνης συν καρυοτυπο μην έχω κάτι γενετικό συν κάποια εξέταση για πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια. Όλα καλά... Όσο έβγαιναν όλα τέλεια τόσο χειροτερεύε το άγχος μου. 

Προσωπικά δεν πιστεύω στο αφήγημα του άγχους. Οκ άγχος έχεις τώρα είχες από την αρχή; θεωρώ ότι πάντα κάτι υπάρχει απλά δεν το έχουμε βρει. Εγώ τελικά έμεινα με εξωσωματική. Λόγω ηλικίας με προέτρεψε ο γιατρός να μην χάσω άλλο χρόνο. Το μόνο που βρέθηκε ήταν μια δυσκολία στη γονιμοποίηση των ωαρίων. Είχα όμως πολλά κ έμεινα με την πρώτη. 

Αν είσαι μικρή δώσε χρόνο στον εαυτό σου αν όμως είσαι άνω των 35 θα σε συμβούλευα να δεις ειδικό υπογονιμοτητας κ όχι απλό γυναικολόγο. Δυστυχώς δεν γνωρίζουν όλα τα θέματα κ έχουν πάρει πολύ κόσμο στο λαιμό τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Τσοφ είπε:

Καλημέρα!!!!Όχι ο γιατρός δεν μου είπε κάτι τέτοιο...μου είπε ότι εάν δεν πιάσω σε 6 μήνες να παω ξανά....Τον ρώτησα πολλές φορές εάν είναι αυτές όλες οι εξετάσεις που ήθελε από εμένα και μου είπε ναι ..

Μμμμ κ. Μόνο από αυτό. Που λες είναι ξεκάθαρο ότι ο γιατρός σου δεν είναι ειδικός υπογονιμοτητας. Σε έβαλε να κάνεις σαλπιγγογραφια κ όχι μια απλή εξέταση πχ προλακτινης; ο ορμονικο έλεγχος είναι το πρώτο πρώτο! Πριν καν από ανδρολογικες εξετάσεις γιατί είναι κ βασικός κ απλός έλεγχος! Μια ανάλυση αίματος! FSH, LH, προλακτινη, προγεστερονη, οιστραδιολη (Ε2) είναι εντελώς βασικές κ απαραίτητες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Τσοφ είπε:

Καλημέρα!!!!Όχι ο γιατρός δεν μου είπε κάτι τέτοιο...μου είπε ότι εάν δεν πιάσω σε 6 μήνες να παω ξανά....Τον ρώτησα πολλές φορές εάν είναι αυτές όλες οι εξετάσεις που ήθελε από εμένα και μου είπε ναι ..

Συμφωνώ απόλυτα με την @Tokyo  και επίσης εγώ προσπαθούσα 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος, πήγα σε ενδοκρινολόγο και τελικά είχα ανεβασμένη προλακτινη, μόλις μου έδωσε χάπι για να την κατεβάσω έμεινα  εγκυος πολύ γρήγορα.. 

Η γνωμη μου ειναι να βρεις και μια καλή Ενδοκρινολογο εγώ πρώτα έκανα όλες τις εξετάσεις που είπε η Tokyo τις ορμονικές προλακτινη θυρεοειδή κτλ και στο τέλος αν όλα ήταν οκ τότε μπορεί να έκανα σαλμπιγγογραφια την οποία δεν χρειάστηκε να κάνω  γιατί κατάφερα να μεινω εγκυος!  

Ετσι όπως νιώθεις εσυ ήμουν ακριβώς το ίδιο και εγώ μεγάλη απογοήτευση και στεναχώρια που είχα αρχίσει να απελπίζομαι δεν είσαι μόνη σου σε αυτο είμαστε πολλά κορίτσια και η χειρότερη μου κουβέντα έλα μην αγχώνεσαι και θα έρθει και με έπιαναν τα νεύρα μου δεν είναι αυτο το πράγμα από το άγχος μόνο, αν δεν το έχουν περάσει δεν πρόκειται να καταλάβουν πως είναι να περιμένεις κάθε μήνα να δεις θετικό τεστ… εύχομαι πραγματικά να έρθει γρήγορα το μωρακι σας 💕
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Συμφωνώ απόλυτα με την @Tokyo  και επίσης εγώ προσπαθούσα 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος, πήγα σε ενδοκρινολόγο και τελικά είχα ανεβασμένη προλακτινη, μόλις μου έδωσε χάπι για να την κατεβάσω έμεινα  εγκυος πολύ γρήγορα.. 

Η γνωμη μου ειναι να βρεις και μια καλή Ενδοκρινολογο εγώ πρώτα έκανα όλες τις εξετάσεις που είπε η Tokyo τις ορμονικές προλακτινη θυρεοειδή κτλ και στο τέλος αν όλα ήταν οκ τότε μπορεί να έκανα σαλμπιγγογραφια την οποία δεν χρειάστηκε να κάνω  γιατί κατάφερα να μεινω εγκυος!  

Ετσι όπως νιώθεις εσυ ήμουν ακριβώς το ίδιο και εγώ μεγάλη απογοήτευση και στεναχώρια που είχα αρχίσει να απελπίζομαι δεν είσαι μόνη σου σε αυτο είμαστε πολλά κορίτσια και η χειρότερη μου κουβέντα έλα μην αγχώνεσαι και θα έρθει και με έπιαναν τα νεύρα μου δεν είναι αυτο το πράγμα από το άγχος μόνο, αν δεν το έχουν περάσει δεν πρόκειται να καταλάβουν πως είναι να περιμένεις κάθε μήνα να δεις θετικό τεστ… εύχομαι πραγματικά να έρθει γρήγορα το μωρακι σας 💕
 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου γλυκούλα μου!!!!!!!προσπαθώ αλήθεια να ειμαι αισιόδοξη και έμεινα στο ότι όλα είναι καλά και ότι μου είπε ο γιατρός να παω σε 6 μήνες!!!!Την Δευτέρα θα τον καλέσω να του πω ότι αρχίζω για σεζόν δουλειά εάν μπορεί να μου γράψει κάποιες αιματολογικές να δω και για αυτά που με είπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Ποσών ετών είσαι; άλλο 1.5 χρόνος στα 30 άλλο στα 40 πχ. Εγώ προσπαθούσα κάπου τόσο (ίσως κ λίγο λιγότερο) αλλά ήμουν 37. Έκανα αυτά που λες συν ορμονικές, συν ενδοκρινολογο μες για  σάκχαρο κ αντίσταση ινσουλίνης συν καρυοτυπο μην έχω κάτι γενετικό συν κάποια εξέταση για πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια. Όλα καλά... Όσο έβγαιναν όλα τέλεια τόσο χειροτερεύε το άγχος μου. 

Προσωπικά δεν πιστεύω στο αφήγημα του άγχους. Οκ άγχος έχεις τώρα είχες από την αρχή; θεωρώ ότι πάντα κάτι υπάρχει απλά δεν το έχουμε βρει. Εγώ τελικά έμεινα με εξωσωματική. Λόγω ηλικίας με προέτρεψε ο γιατρός να μην χάσω άλλο χρόνο. Το μόνο που βρέθηκε ήταν μια δυσκολία στη γονιμοποίηση των ωαρίων. Είχα όμως πολλά κ έμεινα με την πρώτη. 

Αν είσαι μικρή δώσε χρόνο στον εαυτό σου αν όμως είσαι άνω των 35 θα σε συμβούλευα να δεις ειδικό υπογονιμοτητας κ όχι απλό γυναικολόγο. Δυστυχώς δεν γνωρίζουν όλα τα θέματα κ έχουν πάρει πολύ κόσμο στο λαιμό 

Καλησπέρα συγνωμη για την καθυστέρηση είμαι νέα στο σαιτ και Δεν έβλεπα ειδοποιήσεις!!Είμαι 29 ετών!!!!το ξέρω ότι είμαι σχετικά νέα ακόμα αλλά επειδή απογοητεύτηκα τόσο πολύ ήθελα να το ψάξω.. οι συμβουλές σας είναι πολύ χρήσιμες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μμμμ κ. Μόνο από αυτό. Που λες είναι ξεκάθαρο ότι ο γιατρός σου δεν είναι ειδικός υπογονιμοτητας. Σε έβαλε να κάνεις σαλπιγγογραφια κ όχι μια απλή εξέταση πχ προλακτινης; ο ορμονικο έλεγχος είναι το πρώτο πρώτο! Πριν καν από ανδρολογικες εξετάσεις γιατί είναι κ βασικός κ απλός έλεγχος! Μια ανάλυση αίματος! FSH, LH, προλακτινη, προγεστερονη, οιστραδιολη (Ε2) είναι εντελώς βασικές κ απαραίτητες!!!! 

Σε υπέρ ευχαριστώ έβγαλα φωτο είδη τις εξαιτασεις που μου είπες και μόλις πάρω ρεπό θα πάω τρέχοντας να τις κάνω...Δεν θα συμβουλεύω καν τον γιατρό μου!!!!!Έχετε κάποιον να μου προτινεται;;;;Για Θεσσαλονίκη...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Τσοφ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου γλυκούλα μου!!!!!!!προσπαθώ αλήθεια να ειμαι αισιόδοξη και έμεινα στο ότι όλα είναι καλά και ότι μου είπε ο γιατρός να παω σε 6 μήνες!!!!Την Δευτέρα θα τον καλέσω να του πω ότι αρχίζω για σεζόν δουλειά εάν μπορεί να μου γράψει κάποιες αιματολογικές να δω και για αυτά που με είπες!!!

Καλημέρα κορίτσι μου μα είδη προσπαθείς ένα μισή χρόνο ποιος ο λόγος να σου πει έλα σε έξι μήνες ; Γιατί να τους αφήσει να περάσουν έτσι απλά χωρίς να κάνετε κάτι;  Εγώ σε λίγο καιρό κλείνω τα 33.. 

επισης μην κολλάς σε εναν γιατρό ψάξε και άλλου ρωτά παρε και άλλες γνώμες δεν είναι κακό. Εγώ είχα και μια βιοχιμικη αποβολή που είχα θετικό τεστ αλλά αρνητική χοριακη.. ξέρεις τι με είπε η πρώτη γιατρός που είχα ; Είναι λέει λαθος τα τεστ. Πήγα σε άλλους 2 γιατρούς για να μάθω ότι δεν ήταν λαθος τα τεστ.. υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο σταμάτησε ήμουν εγκυος δηλαδή.. και όταν της το ειπα λέει μετά ναι εντάξει ετσι είναι απλα λέει δεν το λέμε στις γυναίκες για να μην στεναχωρηθούν προφανώς και άλλαξα γιατρό..

να ρωτήσω και κάτι τελευταίο έχεις σταθερή περίοδο ;

Εγώ δυστυχώς Θεσσαλονίκη δεν έχω κάποιον για να σε βοηθησω.. εύχομαι να έχουμε γρήγορα νέα σου! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Τσοφ είπε:

Σε υπέρ ευχαριστώ έβγαλα φωτο είδη τις εξαιτασεις που μου είπες και μόλις πάρω ρεπό θα πάω τρέχοντας να τις κάνω...Δεν θα συμβουλεύω καν τον γιατρό μου!!!!!Έχετε κάποιον να μου προτινεται;;;;Για Θεσσαλονίκη...!!!!!

Κορίτσι μου να τις κάνεις αλλά να θυμασαι θέλουν 2η με 3η μέρα τιυ κύκλου αλλιώς δεν έχουν νόημα. Επίσης βρες ένα γιατρό να τις δει κ ενδεχομένως να σου δώσει κ άλλες! Εδώ τα λέμε βοηθάμε αλλά ΔΕΝ κανουμε διαγνώσεις, δεν είμαστε γιατροί. Βρες γιατρό κ κανε τις σωστά μαζί τιυ να τις δει κιόλας. Πχ η Ε2 με την fsh διαβάζονται συνδιαστικα, μόνη σου αυτό δεν μπορείς να το κάνεις. 

Γιατρό Θεσσαλονίκη δυστυχώς δεν ξέρω. Ίσως μπορεί να βοηθήσει η @Γιάννα 36επίσης γράψε στο θέμα Απριλίου έχει κορίτσια από Θεσσαλονίκη να δώσουν συστάσεις. Εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

https://mammyland.com/topic/33558-sta-poylia-traghoudia-dinei-kai-sta-anthi-efodieso-aprilis-mas-etoytos-as-ghemisei-tis-koilies/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2022 at 12:18 ΠΜ, ο/η Τσοφ είπε:

Καλησπέρα συγνωμη για την καθυστέρηση είμαι νέα στο σαιτ και Δεν έβλεπα ειδοποιήσεις!!Είμαι 29 ετών!!!!το ξέρω ότι είμαι σχετικά νέα ακόμα αλλά επειδή απογοητεύτηκα τόσο πολύ ήθελα να το ψάξω.. οι συμβουλές σας είναι πολύ χρήσιμες!!

αααχ κ εγω 29.. οι μισοί μου λένε μικρή είσαι τι αγχώνεσαι, οι άλλοι βιάσου όσο περνάνε τα χρόνια τόσο πιο δύσκολο θα είναι να κάνεις. δεν ξέρω πως να το σκέφτομαι εν τέλη. οι ορμόνες στα ύψη σε φάση σήμερα έτσι αυριο αλλιώς και ξανά μανά.....

 

 

ο Θεος να κάνει το θαυμα του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2022 at 11:33 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου μα είδη προσπαθείς ένα μισή χρόνο ποιος ο λόγος να σου πει έλα σε έξι μήνες ; Γιατί να τους αφήσει να περάσουν έτσι απλά χωρίς να κάνετε κάτι;  Εγώ σε λίγο καιρό κλείνω τα 33.. 

επισης μην κολλάς σε εναν γιατρό ψάξε και άλλου ρωτά παρε και άλλες γνώμες δεν είναι κακό. Εγώ είχα και μια βιοχιμικη αποβολή που είχα θετικό τεστ αλλά αρνητική χοριακη.. ξέρεις τι με είπε η πρώτη γιατρός που είχα ; Είναι λέει λαθος τα τεστ. Πήγα σε άλλους 2 γιατρούς για να μάθω ότι δεν ήταν λαθος τα τεστ.. υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο σταμάτησε ήμουν εγκυος δηλαδή.. και όταν της το ειπα λέει μετά ναι εντάξει ετσι είναι απλα λέει δεν το λέμε στις γυναίκες για να μην στεναχωρηθούν προφανώς και άλλαξα γιατρό..

να ρωτήσω και κάτι τελευταίο έχεις σταθερή περίοδο ;

Εγώ δυστυχώς Θεσσαλονίκη δεν έχω κάποιον για να σε βοηθησω.. εύχομαι να έχουμε γρήγορα νέα σου! 💕

Το ίδιο ακριβώς μου εξήγησε και εμένα ο ιατρός.. Είχα θετικό τεστ και μερικές μέρες μετά αρνητική η χοριακή και κάτι ροζ-καφέ λίγες σταγόνες αίμα. Κ εμένα έλεγαν ότι το τεστ είναι λάθος και μετά μου εξήγησαν.. 

 

δεν ξέρεις και ποιον να εμπιστευτείς πια ποιον να ακούσεις. για αυτό γράφτηκα εδώ για να διαβάζω γνώμες εμπειρίες.. ιατροί δεν είμαστε ξέρω αλλά καμιά φορά ακούς κάτι που δε θα σου το πει ο ιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 2/4/2022 at 12:28 ΜΜ, ο/η Μαρια ευαγγελια είπε:

Καλημέρα σε όλες τις γυναίκες που ποθούν να πιάσουν το πλασματακι τους στην αγκαλια τους !

εγω να σας πω οτι ενω καναμε προσπάθειες κ δεν είχαμε αποτέλεσμα μου ειπε ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ οτι ειναι καλό να κανουμε κάποιες εξετάσεις για να δει τη ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ 

μετα τα αποτελέσματα κατι δε του άρεσε .. ΜΙΑ  ορμόνη AMI αν θυμάμαι καλά .. μου ειπε ο οτι πρεπει να ξεκινήσει κατι σκευάσματα FERTILE MAX Τούλαχιστον για 3 μηνες .. ΒΟΗΘΑΝΕ στην αποθήκευση των ωαρίων στις ωοθήκες 

δε το συζητάς με το ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ σου ;
καλη επιτυχια 

πολλα φιλια  

Eχεις δει διαφορά με αυτο?Ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...