Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε πρέπει να ανησυχήσω ή να ψάξω άλλους τρόπους για να πιάσουμε παιδάκι;


Recommended Posts

στις On 16/4/2022 at 7:00 ΜΜ, ο/η cherryb90 είπε:

Έτσι είναι πραγματικά. Και εγώ ήμουν στην ίδια φάση με την δουλειά μου και με τον άντρα μου περνούσαμε υπέροχα οι δύο μας.

Λέγαμε θα κάνουμε ταξίδια, πέσαμε στον covid, μετά βλέπαμε και τον Μπλέτσα στην τηλεόραση που ταξιδεύει με το μωρό και λέμε μπορούμε να δοκιμάσουμε. 😂

Αν πάντως το συνειδητοποιησεις μόνη σου ότι τα χρόνια περνάνε είναι καλό. 

Εγώ είχα γονείς και πεθερικά να μου το υπενθυμίζουν συνεχώς και καθημερινά. "Πότε θα δούμε εγγονάκι?"

Και εκεί είναι η παγίδα, δεν θα σταματήσουν ποτέ στο 1.

Εγώ πάντως έκλεισα σαν μαμά, 🥲 με το σοκ που πέρασα με τον γυρισμό στο σπίτι (Γιατί κάνεις δεν σε προετοιμάζει γι αυτό) εφόσον ήρθε δεν θα κυνηγήσω δεύτερο.... Ααααν θέλει ο Θεός καλώς.

Καλά άλλο θέμα και αυτό.. η μόνη διαφωνία π έχουμε ποτε με τον καλό  μου, είναι αυτή. Μου λέει σε αφήνω το πρωί τόσο λαμπερή ζωντανή γεμάτη ενέργεια κ το βράδυ π έρχομαι να σε πάρω είσαι λες κι σε έχουν βιάσει. Η αλήθεια είναι αυτή αλλά αγαπάω πολύ τη δουλειά μου.. δεν ξέρω πως θα τα συνδυάσω μετά όταν με το καλό έρθει και το μωρό. Δεν είμαι από τις γυναίκες που μπορούν να μείνουν σπίτι να κάνουν τις χαρωπες νοικοκυρές (χαριτωμένα το λέω) αλλά σκέφτομαι θετικά, θα τα καταφέρουμε να τα συνδυάσουμε .. ας έρθει με το καλό και θα φροντίσω να ανταπεξέλθω σε όλα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2022 at 7:32 ΠΜ, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλά άλλο θέμα και αυτό.. η μόνη διαφωνία π έχουμε ποτε με τον καλό  μου, είναι αυτή. Μου λέει σε αφήνω το πρωί τόσο λαμπερή ζωντανή γεμάτη ενέργεια κ το βράδυ π έρχομαι να σε πάρω είσαι λες κι σε έχουν βιάσει. Η αλήθεια είναι αυτή αλλά αγαπάω πολύ τη δουλειά μου.. δεν ξέρω πως θα τα συνδυάσω μετά όταν με το καλό έρθει και το μωρό. Δεν είμαι από τις γυναίκες που μπορούν να μείνουν σπίτι να κάνουν τις χαρωπες νοικοκυρές (χαριτωμένα το λέω) αλλά σκέφτομαι θετικά, θα τα καταφέρουμε να τα συνδυάσουμε .. ας έρθει με το καλό και θα φροντίσω να ανταπεξέλθω σε όλα… 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.

Και εγώ έτσι είμαι, αν και τώρα που είμαι σε άδεια λοχείας την χρειαζομουν οπωσδήποτε, δεν  γίνεται να δουλεύεις και να έχεις μωρό βρεφάκι παράλληλα.

Δεν παλεύεται.

Εγώ έλεγα ότι καί ο άντρας μου να έκανε μια δουλειά που να έβγαζε πολλά εγώ έστω ένα 4ωρο θα το δούλευα. 

Πάντως συνδυάζονται. Αγάπη να έχει μόνο ότι κανείς καί θα δεις πόσο ωραία θα βγαίνουν όλα.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...