Μετάβαση σε περιεχόμενο

MΩΡΑΚΙΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2022


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Τι κανετε, πως νοιωθετε? Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!! 

Εμενα η ναυτια μου περασε μεχρι που εχω αγχωθει οτι κατι δεν παει καλα. 🙄Αλλα εχω μια τεραααααστια κοπωση και μου δινει αυτο ελπιδα οτι ολα καλα, θα ξαναπαω για υπερηχο σε 2 εβδομαδες, εσυ ποτε εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο αγάπη μου!!!!!!!!!!!! Πολυ χαιρομαι για σενα!!!!! σου ειπε ποσο ακριβως εγκυος εισαι? Εννοω ποσο εβδομαδων? Εμενα η ναυτια μου περασε μεχρι που εχω αγχωθει οτι κατι δεν παει καλα. Αλλα εχω μια τεραααααστια κοπωση και μου δινει αυτο ελπιδα οτι ολα καλα, θα ξαναπαω για υπερηχο σε 2 εβδομαδες, εσυ ποτε εκλεισες?

Ευχαριστώ να είσαι καλά ..στην 7η  εβδομάδα είμαι ...μην ανχωνεσαι όλα καλά θα πάνε ..εγώ και στις δύο αναγουλα και ναυτία δεν είχα ...αλλά δεν είναι κάτι ...εύχομαι όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εμενα η ναυτια μου περασε μεχρι που εχω αγχωθει οτι κατι δεν παει καλα. 🙄Αλλα εχω μια τεραααααστια κοπωση και μου δινει αυτο ελπιδα οτι ολα καλα, θα ξαναπαω για υπερηχο σε 2 εβδομαδες, εσυ ποτε εχεις?

Και μενα μου περασε η ναυτια αυτη τη βδομαδα, μου φαινεται σε ολα μαζι παμε εμεις! 😅 Και γω τερααααστια κοπωση και μεγαλη υπνηλια εχω.. Μακαρι να πηγαινουν ολα καλα και στις δυο μας! Σε δυο βδομαδες παω παλι και γω, Σαββατο μετα απο σενα! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Και μενα μου περασε η ναυτια αυτη τη βδομαδα, μου φαινεται σε ολα μαζι παμε εμεις! 😅 Και γω τερααααστια κοπωση και μεγαλη υπνηλια εχω.. Μακαρι να πηγαινουν ολα καλα και στις δυο μας! Σε δυο βδομαδες παω παλι και γω, Σαββατο μετα απο σενα! 💗

Σημερα τελικα μου ξαναηρθε η ναυτια!! @misland σε χάσαμε! Πώς είσαι?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Μπαίνω δειλά δειλά στην ομάδα αυτή! Έχω διδυμάκια κ είμαι στην 6η + 6! (Βαση εφαρμογής γιατί ο γιατρός δε μου έχει πει κάτι ακόμα) Από την αρχή είχα κ έχω αιμα και πόνους γι αυτό κ είμαι διαρκώς ξαπλωμένη κ σηκώνομαι μόνο για τουαλέττα! Πήγα για υπέρηχο κ ακούσαμε τις καρδούλες της Τρίτη και θα παω για επανεξέταση στις 19/4! Είμαι 8η ετ μετά απο 6 αρνητικές κ μια παλίνδρομη! Θέλω να πιστέψω στο θαύμα αν κ η κατασταση που είμαι με φοβίζει αρκετά! Κορίτσια μου να μα στε όλες καλά και να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! Θα τα λέμε!! Φιλιά σε όλες τις γεμάτες κοιλίτσες σας!!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/3/2022 at 12:29 ΜΜ, ο/η misland είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ. ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΟΛΕΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΚΥΗΣΗΣ....ΑΠΟΡΙΕΣ,ΑΓΧΗ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ,ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΟΥΜΕ!! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...!!

Καλησπέρα σας κορίτσια βρίσκομαι κ εγώ στην αρχή της δεύτερης μου εγκυμοσύνης με επιφυλάξεις κ πολύ άγχος...με τρομάζουν οι χοριακες μου...ημέρες επαφής 11/3-12/3 θετική χοριακη 28/3 95.65 μονάδες 31/3 355μοναδες 4/3  1105 μονάδες έπειτα 5/4  υπέρηχος όπου με έβγαλε 5 εβδομάδων κ 2 ημερών ενώ βάση περιόδου ήμουν 5 εβδομάδων  κ 6 ημερών είδαμε σάκο ενδομήτριο κ μια πολύ μικρή κουκίδα π μόνο ο γιατρός την έβλεπε ..7/4 κάνω ξανά χοριακη όπως μου είπε ο γιατρός να δούμε πώς ανεβαίνει η τιμή κ πότε θα με ξαναδει με τιμή 2808 μονάδες κ εδώ το άγχος μεγαλώνει γιατί δεν γίνεται διπλασιασμός κάθε 48 ώρες αύριο έχω πάλι υπέρηχο κ τρομερό άγχος φοβάμαι πως δεν θα πάει καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Μπαίνω δειλά δειλά στην ομάδα αυτή! Έχω διδυμάκια κ είμαι στην 6η + 6! (Βαση εφαρμογής γιατί ο γιατρός δε μου έχει πει κάτι ακόμα) Από την αρχή είχα κ έχω αιμα και πόνους γι αυτό κ είμαι διαρκώς ξαπλωμένη κ σηκώνομαι μόνο για τουαλέττα! Πήγα για υπέρηχο κ ακούσαμε τις καρδούλες της Τρίτη και θα παω για επανεξέταση στις 19/4! Είμαι 8η ετ μετά απο 6 αρνητικές κ μια παλίνδρομη! Θέλω να πιστέψω στο θαύμα αν κ η κατασταση που είμαι με φοβίζει αρκετά! Κορίτσια μου να μα στε όλες καλά και να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! Θα τα λέμε!! Φιλιά σε όλες τις γεμάτες κοιλίτσες σας!!!😘

Καλως ηρθες κοριτσι μου! Πολυ σημαντικο που ακουσατε τις καρδουλες την Τριτη!! Μπραβο! Αχ μακαρι να σου πανε ολα καλα στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου, σου αξιζει παρα πολυ!  Εγω την Τριτη ημουν 7 εβδομαδες οποτε ημαστε ακριβως το ιδιο! Να ξεκουραζεσαι πολυ και να εχεις πιστη!    Θα προσευχομαι για σενα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια τρακαρα! Δεν εχω τρακαρει ποτε στη ζωη μου και τρακαρα σημερα! Μα ποσο γκαντεμα???  Στην εγκυμοσυνη βρηκα? Ευτυχως ελαφρα αλλα τρανταχτηκα πολυ και σοκαριστηκα παρα πολυ γιατι τρακαρα με μηχανη και οι ανθρωποι επεσαν κατω! Εφταιγε ο αλλος 100% αλλα τρομαξα μηπως επαθα κατι λογω καταστασης και για τους ανθρωπους εννοειται. Εστειλα μηνυμα στο γιατρο αν πρεπει να με δει ειπε δεν υπαρχει λογος ανησυχια;ς αλλα αν αγχωνομαι να παω. Λετε να παω?

Αν θέλεις να σου φύγει το άγχος να πας να σε δει κορίτσι μου ευτυχώς γλυτωσες τα χειρότερα...εύχομαι όλα να είναι τέλεια♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια βρίσκομαι κ εγώ στην αρχή της δεύτερης μου εγκυμοσύνης με επιφυλάξεις κ πολύ άγχος...με τρομάζουν οι χοριακες μου...ημέρες επαφής 11/3-12/3 θετική χοριακη 28/3 95.65 μονάδες 31/3 355μοναδες 4/3  1105 μονάδες έπειτα 5/4  υπέρηχος όπου με έβγαλε 5 εβδομάδων κ 2 ημερών ενώ βάση περιόδου ήμουν 5 εβδομάδων  κ 6 ημερών είδαμε σάκο ενδομήτριο κ μια πολύ μικρή κουκίδα π μόνο ο γιατρός την έβλεπε ..7/4 κάνω ξανά χοριακη όπως μου είπε ο γιατρός να δούμε πώς ανεβαίνει η τιμή κ πότε θα με ξαναδει με τιμή 2808 μονάδες κ εδώ το άγχος μεγαλώνει γιατί δεν γίνεται διπλασιασμός κάθε 48 ώρες αύριο έχω πάλι υπέρηχο κ τρομερό άγχος φοβάμαι πως δεν θα πάει καλά...

Καλως ηρθες κι εσυ κοριτσι μου στην ομαδα μας❤️ Εγω εκανα μονο 2 φορες χοριακη και μετα δεν ξαναεκανα πλεον αλλα μονο υπερηχο, δεν ειναι 100% ενδεικτικη χοριακη αποτι εχω καταλαβει.  Σου ευχομαι καλη επιτυχια αυριο να μας στειλεις αυριο οπωσδηποτε να μας πεις νεα. Ευχομαι να πας πολυ καλα🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Αν θέλεις να σου φύγει το άγχος να πας να σε δει κορίτσι μου ευτυχώς γλυτωσες τα χειρότερα...εύχομαι όλα να είναι τέλεια♥️

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!❤️ Εχω περασει κι εγω πολλες δυσκολιες για να μεινω εγκυος οχι με εξωσωματικη αλλα με χειρουργεια ανδρα μου και διαφορα αλλα και οταν εγινε τρελαθηκα. Ισως κλεισω για Τριτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!❤️ Εχω περασει κι εγω πολλες δυσκολιες για να μεινω εγκυος οχι με εξωσωματικη αλλα με χειρουργεια ανδρα μου και διαφορα αλλα και οταν εγινε τρελαθηκα. Ισως κλεισω για Τριτη...

Κ εγώ δυστυχώς έχω περάσει μια βιοχημική κύηση έπειτα ένα χειρουργείο αφαίρεσης υδροσαλπιγγας όπου δεν με χειρουργήσει σωστά έμεινα έγκυος κ κ ήταν εξωμήτριο όπου ξαναχειρουργηθηκα 6εβδοναδων κ έχοντας εσωτερική αιμορραγία έπειτα ήρθε η κορούλα Μ πριν δύο χρόνια κ τώρα είμαι πάλι έγκυος με πολύ φόβο κ αβεβαιότητα γιατί δεν διπλασιάζεται σωστά η χοριακη Μ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

Κ εγώ δυστυχώς έχω περάσει μια βιοχημική κύηση έπειτα ένα χειρουργείο αφαίρεσης υδροσαλπιγγας όπου δεν με χειρουργήσει σωστά έμεινα έγκυος κ κ ήταν εξωμήτριο όπου ξαναχειρουργηθηκα 6εβδοναδων κ έχοντας εσωτερική αιμορραγία έπειτα ήρθε η κορούλα Μ πριν δύο χρόνια κ τώρα είμαι πάλι έγκυος με πολύ φόβο κ αβεβαιότητα γιατί δεν διπλασιάζεται σωστά η χοριακη Μ .

Kοριτσι μου τι εχεις περασει κι εσυ! Μπραβο που εχεις ενα παιδακι, να σου ζησει και ελπιζω να πανε ολα καλα και με αυτο. Μηπως δεν χρειαζεται να κανεις πολλες  χοριακες΄? Ο γιατρος μου ειπε μονο δυο και μετα μονο με υπερηχους, δηλαδη εγω δεν εχω ιδεα τι χοριακη εχω τωρα. Μακαρι να στον υπερηχο σοθ αυριο ειναι ολα ενταξει στο ευχομαι απτην καρδια μου και να σου φυγουν ολες ο αμφιβολιες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλως ηρθες κι εσυ κοριτσι μου στην ομαδα μας❤️ Εγω εκανα μονο 2 φορες χοριακη και μετα δεν ξαναεκανα πλεον αλλα μονο υπερηχο, δεν ειναι 100% ενδεικτικη χοριακη αποτι εχω καταλαβει.  Σου ευχομαι καλη επιτυχια αυριο να μας στειλεις αυριο οπωσδηποτε να μας πεις νεα. Ευχομαι να πας πολυ καλα🙏🙏🙏

Ευχαριστώ πολύ ελπίζω να είναι όλα καλά έχω 8:30 το απόγευμα ραντεβού με τον γιατρό οπότε έπειτα θα σας πω....♥️♥️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Kοριτσι μου τι εχεις περασει κι εσυ! Μπραβο που εχεις ενα παιδακι, να σου ζησει και ελπιζω να πανε ολα καλα και με αυτο. Μηπως δεν χρειαζεται να κανεις πολλες  χοριακες΄? Ο γιατρος μου ειπε μονο δυο και μετα μονο με υπερηχους, δηλαδη εγω δεν εχω ιδεα τι χοριακη εχω τωρα. Μακαρι να στον υπερηχο σοθ αυριο ειναι ολα ενταξει στο ευχομαι απτην καρδια μου και να σου φυγουν ολες ο αμφιβολιες❤️

Είναι πολύ αγχωτικές αλλά δεν τις έκανα από μόνη Μ τις έκανα μετά από οδηγίες τ γιατρού ίσως είναι πιο σχολαστικός λόγω τ Ιστορικού μου όμως καθομια σε αναμμένα κάρβουνα απ' την μέρα π κάναμε τον πρώτο υπέρηχο ..δεν ξέρω αν έπρεπε να δω κάτι άλλο εκτός απ' τον σάκο κ μια αατελιτσα Μ είπε ο γιατρός π εγώ δεν την έβλεπα...ελπίζω κ προσευχομαι για το καλύτερο..♥️♥️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Kοριτσι μου τι εχεις περασει κι εσυ! Μπραβο που εχεις ενα παιδακι, να σου ζησει και ελπιζω να πανε ολα καλα και με αυτο. Μηπως δεν χρειαζεται να κανεις πολλες  χοριακες΄? Ο γιατρος μου ειπε μονο δυο και μετα μονο με υπερηχους, δηλαδη εγω δεν εχω ιδεα τι χοριακη εχω τωρα. Μακαρι να στον υπερηχο σοθ αυριο ειναι ολα ενταξει στο ευχομαι απτην καρδια μου και να σου φυγουν ολες ο αμφιβολιες❤️

Τι τιμές είχες στις χοριακες σ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

134 k μετα απο 4 μερες 734! 

Είχες μια χαρά διπλασιασμό.....εμένα η βλακεία ήταν ότι τις έκανα άλλοτε ανά τρεις μέρες άλλοτε ανά τέσσερις κ δεν ξέρω κατά πόσο είναι κ αντικειμενική η κρίση Μ όσο αφορά τον διπλασιασμό ...εμένα μοιάζει σαν να διπλασιάζεται κάθε τρεις μέρες κ όχι κάθε δύο π πρέπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ArK. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι και γω στο club!είμαι 8+2 ,έχουμε ακούσει και καρδούλα!

Τελειαααα με το καλοοοο...μακάρι κ εγώ να δω πως πάνε καλά τα πράγματα σήμερα ..για καρδούλα λίγο δύσκολο είναι 6 εβδ κ 1 ημε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ArK. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι και γω στο club!είμαι 8+2 ,έχουμε ακούσει και καρδούλα!

Καλημερα κοριτσι μου, καλως ηρθες στην παρεα μ❤️ας! Τα μηνυματα σου αργουν πολυ και μενουν πολυ πισω επειδη εισαι δοκιμαστικο μελος, στειλε 5-6 μηνυμaτα χαχαχ για να γινεις κανονικο να τα παιρνουμε αμεσως! Ποτε πας για επομενο υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, καλως ηρθες στην παρεα μ❤️ας! Τα μηνυματα σου αργουν πολυ και μενουν πολυ πισω επειδη εισαι δοκιμαστικο μελος, στειλε 5-6 μηνυμaτα χαχαχ για να γινεις κανονικο να τα παιρνουμε αμεσως! Ποτε πας για επομενο υπερηχο?

Καλημέρα!ο επόμενος ειναι στις 19/4!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

Τελειαααα με το καλοοοο...μακάρι κ εγώ να δω πως πάνε καλά τα πράγματα σήμερα ..για καρδούλα λίγο δύσκολο είναι 6 εβδ κ 1 ημε..

Εμείς την ακουσαμε 7+6 ,βέβαια ο προηγούμενος ήταν στις 5+3.ολα με το καλό εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κάποιο συμπτωμα?εγώ δεν έχω παρά μόνο κούραση και πρησμένο στήθος και που και που κατι μικρά πονακια στην κοιλια και μέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...