Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ γλυκό μου misofeggaro πραγματικά έχουμε προβληματιστεί πολύ αυτές τις δύο ημέρες με τον αντρουλη μου! Αυτοί προτείνουν δύο άλλα το αφήνουν πάνω μας! Πρέπει να απαντήσουμε μέχρι αύριο! Αχ ακόμα δεν ξέρουμε!!!!!!!

2 καλέεε😇 γιατί να βάλετε ένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 31/3/2022 at 6:33 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ γλυκό μου misofeggaro πραγματικά έχουμε προβληματιστεί πολύ αυτές τις δύο ημέρες με τον αντρουλη μου! Αυτοί προτείνουν δύο άλλα το αφήνουν πάνω μας! Πρέπει να απαντήσουμε μέχρι αύριο! Αχ ακόμα δεν ξέρουμε!!!!!!!

Απ´ότι θυμάμαι έχεις αρκετά παγωτίνια, άρα αν δεν επιθυμείτε δίδυμη κύηση μπορείτε να δοκιμάσετε για αρχή με ένα. Καλή επιτυχία να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Απ´ότι θυμάμαι έχεις αρκετά παγωτίνια, άρα αν δεν επιθυμείτε δίδυμη κύηση μπορείτε να δοκιμάσετε για αρχή με ένα. Καλή επιτυχία να έχεις!

Τελικά αποφασίσαμε να βάλουμε δύο zeta μου!😊 Δεν μας πειράζει να είναι δίδυμα απλά μας τρομάζει λίγο! Όμως είπαμε να δώσουμε μια ευκαιρία και σε κάποιο άλλο μωράκι μας να έρθει σε αυτή τη ζωή! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουν και τα δύο! Κι εμείς θα είμαστε πανευτυχείς!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να βάλουμε δύο zeta μου!😊 Δεν μας πειράζει να είναι δίδυμα απλά μας τρομάζει λίγο! Όμως είπαμε να δώσουμε μια ευκαιρία και σε κάποιο άλλο μωράκι μας να έρθει σε αυτή τη ζωή! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουν και τα δύο! Κι εμείς θα είμαστε πανευτυχείς!💗

Είναι λίγο δύσκολα τα δίδυμα πεινάνε ταυτόχρονα θέλουν άλλαγμα ταυτόχρονα αλλά δεν σε φοβάμαι εσένα μια χαρά θα τα καταφέρεις!!! Και σκέψου και το άλλο αυτό που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν σκέφτομαι τι θα κάνω αν και όταν φτάσω στην ετ μεγάλωσαν δίδυμα οι μανάδες μας σε μια εποχή που οι άντρες δεν βοηθούσαν καθόλου με το μεγάλωμα των παιδιών εμείς δεν θα τα καταφέρουμε που θα έχουμε βοήθεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Είναι λίγο δύσκολα τα δίδυμα πεινάνε ταυτόχρονα θέλουν άλλαγμα ταυτόχρονα αλλά δεν σε φοβάμαι εσένα μια χαρά θα τα καταφέρεις!!! Και σκέψου και το άλλο αυτό που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν σκέφτομαι τι θα κάνω αν και όταν φτάσω στην ετ μεγάλωσαν δίδυμα οι μανάδες μας σε μια εποχή που οι άντρες δεν βοηθούσαν καθόλου με το μεγάλωμα των παιδιών εμείς δεν θα τα καταφέρουμε που θα έχουμε βοήθεια;;

Έτσι ακριβώς lacostaki μου. Εμένα ο άντρας μου με βοηθάει όσο μπορεί με τον μικρό. Δεν έχω παράπονο! Η μαμά μου όταν την ρώτησα την άποψη της μου είπε μην το σκέφτεσαι καθόλου εγώ εδώ είμαι να σε στηρίξω. Η πεθερά μου επίσης με βοηθάει. Σίγουρα θα είναι πολύ δύσκολο με το θηλασμό, το αλλαγμα  και γενικά με τρία παιδιά ταυτοχρόνως αλλά θεωρώ ότι τα πρώτα 2 χρόνια είναι τα δυσκολότερα μετά με τους παιδικούς και το σχολείο όλα θα μπούνε σε μια σειρά. Όμως όπως κι αν το δεις τα παιδιά είναι ευλογία. Εμένα πάντα μου άρεσαν οι μεγάλες οικογένειες και το κάνω και για το παιδί μου. Θέλω πολύ να έχει αδερφάκια! 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τελικά αποφασίσαμε να βάλουμε δύο zeta μου!😊 Δεν μας πειράζει να είναι δίδυμα απλά μας τρομάζει λίγο! Όμως είπαμε να δώσουμε μια ευκαιρία και σε κάποιο άλλο μωράκι μας να έρθει σε αυτή τη ζωή! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρουν και τα δύο! Κι εμείς θα είμαστε πανευτυχείς!💗

Με το καλό κορίτσι μου να φωλιάσουν κ τα δύο!! Τα παιδιά είναι ευτυχία!! Η αγάπη που σου δίνουν δεν συγκρίνεται με όση κούραση κ να υποστείς.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2022 at 1:04 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια γέννησα το πρωί!!! 🤱💗 Με έπιασαν χθες τη νύχτα οι πόνοι και γέννησα πολύ γρήγορα και εύκολα!!🙏❤️ Βγήκε κυριολεκτικά με ένα σπρώξιμο (βήξιμο για την ακρίβεια) 💞

3040γρ η μπουμπού💗

Είχε λίγο ταχύπνοια όμως και την έβαλαν προληπτικά στο οξυγόνο και δεν την έχουμε μαζί μας..είναι καλά και οι εξετάσεις της είναι καλές οπότε περιμένουμε αύριο μήπως την πάρουμε..💞🙏

Είπαν στον άντρα μου ότι καμια φορά όταν βγαίνουν έτσι γρήγορα δεν προλαβαίνουν να αποβάλουν όλα τα υγρά από τους πνεύμονες και μπορεί αυτό να’ναι..🙏❤️

Να σας ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2022 at 11:44 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Είναι λίγο δύσκολα τα δίδυμα πεινάνε ταυτόχρονα θέλουν άλλαγμα ταυτόχρονα αλλά δεν σε φοβάμαι εσένα μια χαρά θα τα καταφέρεις!!! Και σκέψου και το άλλο αυτό που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν σκέφτομαι τι θα κάνω αν και όταν φτάσω στην ετ μεγάλωσαν δίδυμα οι μανάδες μας σε μια εποχή που οι άντρες δεν βοηθούσαν καθόλου με το μεγάλωμα των παιδιών εμείς δεν θα τα καταφέρουμε που θα έχουμε βοήθειαβο

Το να έχεις δίδυμα δε λεω δυσκολη υποθεση κ θέλει βοήθεια όχι όμως ακατορθωτο. Κ παιζουν ρόλο τα μωρά φυσικά! Εμένα πχ δεν είναι πολυ δυσκολα μωρά. Όσον αφορά το "ταυτόχρονα " Θα παρακαλας να γίνεται έτσι... Εγώ από τότε που γεννήθηκαν τις έχω αυγχρονισμενες μέχρι κ τωρα. Μαζί τρώνε μαζί κοιμουνται.. Γιατί αλλιώς ναι θα λάλησω🤣.  Όποτε μην αγχώνεστε!! Κ εγώ ήμουν πολυ διστακτική στα δυο κ είχα ρωτήσει τον γιατρό αν γίνεται να βάλουμε 1. Χωρίς έλεγχο, μειώνονται οι πιθανοτητες κ είναι κρίμα αφου κάνουμε που κάνουμε τη διαδικασία! 

Εσυ @Lacostaki μου σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το να έχεις δίδυμα δε λεω δυσκολη υποθεση κ θέλει βοήθεια όχι όμως ακατορθωτο. Κ παιζουν ρόλο τα μωρά φυσικά! Εμένα πχ δεν είναι πολυ δυσκολα μωρά. Όσον αφορά το "ταυτόχρονα " Θα παρακαλας να γίνεται έτσι... Εγώ από τότε που γεννήθηκαν τις έχω αυγχρονισμενες μέχρι κ τωρα. Μαζί τρώνε μαζί κοιμουνται.. Γιατί αλλιώς ναι θα λάλησω🤣.  Όποτε μην αγχώνεστε!! Κ εγώ ήμουν πολυ διστακτική στα δυο κ είχα ρωτήσει τον γιατρό αν γίνεται να βάλουμε 1. Χωρίς έλεγχο, μειώνονται οι πιθανοτητες κ είναι κρίμα αφου κάνουμε που κάνουμε τη διαδικασία! 

Εσυ @Lacostaki μου σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ έχω δρόμο ακόμα ούτε καν έχω μιλήσει με την γιατρό ακόμα περιμένω περίοδο την επόμενη εβδομάδα για να κάνω τις ορμονολογικες και να κλείσω ραντεβού για υστεροσαλπιγγογραφια και μετά θα κλείσω ραντεβού με την γιατρό να δούμε πως θα κινηθούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...